register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Cuba - kaduv maailm   .. 6 7 8 9 10 11 12  
Poster Message
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Mida ma lisada soovisin oli seal ringi käies tekkinud nukra alatooniga eelaimus - mis tugineb NLiidu lagunemisel isiklikult kogetul. Täna võib turist seal pimedas tänaval jalutada ja tõenäoliselt midagi ei juhtu. 90% inimestest on ühtmoodi vaesed. Kuritegevus ja vägivald on L-Ameerika mastaabis olematu. Hetkel kui kümned tuhanded rezhiimi jõustruktuurides töötavad inimesed jäävad ripakile ja piirid avanevad, ning minnakse üle karmile kapitalismile, see olukord muutub. Arvestades tihedaid kultuurilisi sidemeid Kesk- ja L-Ameerikaga võib sealt mida iganes oodata. Ma ei usu, et neil õnnestuks midagigi demokraatiat meenutavat püsti panna. Ajalugu ja inimeste senine kogemus riigi toimimisest ei toeta seda. Külalise vaatepunktist tekivad peale teatud segast perioodi turvatud, turistidele mõeldud saarekesed kus saab nautida päikest, luksust ja stiliseeritud Kuubat. Kindlasti on ka see tore omal viisil aga pole enam sama mis momendil. See on minu emotsioon pealkirja taga aga loomulikult ma loodan, et eksin kohalike jaoks oluliste arengute suhtes. Sellise sügavfilosoofilise kokkuvõttega :D lõpetaks, tänan vaatamast.
25.11.2016 at 11:50 3 edits. Last edited 25.11.2016 at 11:59 by peep (Moderator)
mrtn
Cuba - kaduv maailm
25.11.2016 at 13:19
max
Cuba - kaduv maailm
quote:
peep: Külalise vaatepunktist tekivad peale teatud segast perioodi turvatud, turistidele mõeldud saarekesed kus saab nautida päikest, luksust ja stiliseeritud Kuubat.
Need olid seal juba 9 aastat tagasi olemas, täpselt sellised. Seal on diskod, baarid, restod, poed, hotellid ja kõik muu puhkuse veetmiseks vajalik. Keegi teine peale teenindava personali ja klientide sinna ei pääsenud. Ühes sellises oli ka meie staap, tõenäoliselt pool kuni 2/3 klientidest olid Montrealist. Nädalakese seiklesime väljaspool "turvaala" giidi ja autojuhiga, teise nädala jooksul sai rollerite, taksode jms ringi sebitud. Muu Kuuba oli tõesti turvaline, väidetavalt pidi turist nagu püha lehm seal olema. Samas olen nõus, et režiimi kukkumisega võib see (näiline) turvalisus kaduda.
25.11.2016 at 16:36
Madlobster
Cuba - kaduv maailm
Hea meelelahutus oli mitu õhtut :)

Mis puutub arengusse siis suure tõenäosusega on see nii nagu igal pool. Tegemist ei ole pärdikutega seega ei usu, et asi ulmeliselt käest ära läheb.
Kõigepealt tekivad gaaraaži koperatiiv "Liblikas" stiilis ettevõtjad sellel järgnevad mustade bemmidega katuse pakkujad, tekivad mõned "männiku karjäärid" mõned aastad segaseid aegu (meie 90nendad). Peale seda hakkavad tava maailmale järgi nühkima. "Al-Caponid" taanduvad.
Kohalikud kiprokid hakkavad naaber riigis suuremat rubla teenimas käima ja naaberriigi kaubaturistid käivad odavat juustu ja õlut kärudega toomas. Režiimi meenutavad kujud, pildid, märgid kogutakse muuseumisse. Autopark vahetub vaikselt tänapäevaste 100Ampriste ja sierrade vastu.

Aga ei pruugi see nii minna :) See oli vaid minu arvamus.
Rohkem päikse käes viibinud indiviidid on sombu ja sopaga harjunud indiviididest kõvast tulisemad. :D
25.11.2016 at 19:06
Jesper
 
Cuba - kaduv maailm
Nojah, plaanimajanduslikust diktatuurist otse turumajanduslikuks demokraatiaks minek pole tänapäeval enam moes. Pigem on tõenäoline ikka mingi autokraatlik-poolreguleeritud vaheetapp koos igasuguse kisklemisega võimu pärast, vt näiteks Boliivia, Maroko, Ukraina jne. Ja võib-olla parem ongi.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
25.11.2016 at 19:27
BlueStang
 
Cuba - kaduv maailm
Väga lahe lugemine - mul Kuubaga erisuhe. Kui sündisin, siis olevat Kuuba värk väga moes olnud siinlkandis miskipärast. Minu nimi loositi kolme nime seast Fidel, Raul ja Che. Kurt, küll läks hästi, et Fidel või Che ei sattunud:D
Aga ise pole kunagi sin satunud ja vast ei satu ka, peale selle lugemise oleks nagu ise ära käinud seal.
Suured tänud Peep! :hail

Aga ilmselt tekib seal "riiklik-tsentraliseeritud" turumajandus u nagu Hiinas ja Venemaal, loodetavasti peab nimekaim seal veel pikalt vastu, et seda olemasolevat seal säilitada.
25.11.2016 at 21:21
supp
Cuba - kaduv maailm
eks mine võta kinni kus on tõde, näiteks selle aastasel minski ürril kaotas üks kamraad ära nutifoni kesklinnas mille vahel oli ka 200euri sula (korralik kuupalk valgevenes), ca 0,5h pärast avastasime et asi on kadunud ja ta ka mäletas kuhu unustas (suvalisele garniisile kesklinnas), lõuks lihtsalt helistasime telefonile ja võeti vastu, keegi kohalik oli leidnud ja surfanud menüüs, vaadanud, et mingi võõra riigi nr ja üks valgevene nr kuhu on helistatud, heilistas siis sellele ja sealt võtis üks ürri korraldajaetst vastu jne, ehk telefon ja raha oli ca 1h ka omanikul tagasi
kohalikud väitsid, et võite auto uksed lahti jätta ja midagi pole vaja muredseda ehk sellelaadne kuritegevus puudub - samas muidugi mainis et sisuliselt 100% minskist on kaameratega "suure isa" jälgimise all, ehk niikunii saadakse kätte ja siis on kindel pikk vangistus. Nüüd ei teagi kas telefon ja raha saime tagasi tänu aususele või tänu hirmule
25.11.2016 at 21:26 1 edit. Last edited 26.11.2016 at 11:02 by supp
supp
Cuba - kaduv maailm
quote:
BlueStang: Väga lahe lugemine - mul Kuubaga erisuhe. Kui sündisin, siis olevat Kuuba värk väga moes olnud siinlkandis miskipärast. Minu nimi loositi kolme nime seast Fidel, Raul ja Che. Kurt, küll läks hästi, et Fidel või Che ei
.
seda ma ei tahaks küll uskuda, sest fideli nimelisi peaks ka siis palju olema
25.11.2016 at 21:28
diesel
Cuba - kaduv maailm
aitüma!
tõesti hea lugemine-vaatamine.
25.11.2016 at 22:46
kaedoo
 
Cuba - kaduv maailm
Viimane õhtu mille veetsime Varadero ja lennujaama vahelisel distantsil, oli kena pesa. Läksime vennaga õhtustama kohalikku tänavabaari. Sõõk oli kõikseparem ja jots jäi ka vastav. Kui teenindaja(keskooli õpilane, mees) sai teada et oleme euroopast siis pudistas südant, vanemad ei julgenud. Kuuba olevat palunud abi Hispaania ja Russia käest - saadeti p....e, nüüd nad usuvad vaid ameerika avanemisse, sest saaksid ennast teostada. See vaid meenutus päikseliselt saarelt.


25.11.2016 at 23:09
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Positiivne stsenaarium on ehk midagi Puerto-Rico sarnast, negatiivne - raske mingit võrdlust pakkuda kuna sealne rahvuslik koosseis ja haridustase on küllalt erinev teistest regiooni pkukkunud riikidest ja seda positiivses mõttes. Muide, esimesel lehel oleval pildil on perepojal seetõttu sall, et tal olid kaelas kuulihaavad, sattus valel ajal valesse kohta ja tulistamisse. Action juba käib, lihtsalt hetkel veel mitte väga avalikult.
Samas, küllap valge turisti jaoks jäävad sigarid, rumm, muusika, päike, vanad usakad ja kenad naised endiselt saadavaks, isegi kõige kurikuulsamatws Kesk-Ameerika riikides pole kohapeal asi nii hull, kui meediast vòiks uskuda. Lihtsalt igale poole ei tasu oma nina toppida, eriti pimedas.
25.11.2016 at 01:16
BlueStang
 
Cuba - kaduv maailm
Aga vot siis - Fidel juba kaduski.
26.11.2016 at 10:02
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Väidetavalt on ta kõige rohkem atendaate üle elanud riigijuht tänapäeva maailmas. Kas see ka tõsi on ma ei tea aga olla USA poolt surma mõistetud ja siiski ellu jääda tähendab, et mehel oli mitu elu. Tough son of a *itch.

Muide eesti keeles on ilmunud tema tütre memuaarid, mis kirjeldavad elu Kuubal enne revolutsiooni, revolutsiooni käiku ja kogu seda jama mis hiljem toimus, kuni 90'ndate alguseni mil isegi ta tütar Kuubalt põgenes. Seal on kohati uskumatuid kirjeldusi, mida kõike Fidel ette võttis ja mis Kuubal toimus ? Algselt polnud ta sugugi kommunist. Batista mahavõtmist võib mingil määral mõista ja idealiseerida aga see mis järgnes oli utoopia ja genotsiid. Kahju, et tal õnnestus seline jälg jâtta ajalukku.
26.11.2016 at 11:36
Madlobster
Cuba - kaduv maailm
http://www.ohtuleht.ee/773008/suri-legendaarne-kuuba-riigipea-fidel-castro
26.11.2016 at 14:24
kaedoo
 
Cuba - kaduv maailm
http://ak1.picdn.net/shutterstock/videos/5512871/preview/stock-footage-flag-of-cuba-beautiful-d-animation-of-cuba-flag-with-alpha-channel.mp4
26.11.2016 at 16:57 1 edit. Last edited 26.11.2016 at 16:58 by kaedoo
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Ma pole Trump'i sõnavõttudesse eriti süvenenud aga tema järelehüüe tundub objektiivne

quote:
Fidel Castro pärand koosneb laskmissalkadest, vargusest, kujuteldamatust kannatusest, vaesusest ja fundamentaalsete inimõiguste keelamisest.
26.11.2016 at 21:24
DevilDeVille
  
Cuba - kaduv maailm
quote:
peep: Ma pole Trump'i sõnavõttudesse eriti süvenenud aga tema järelehüüe tundub objektiivne

quote:
Fidel Castro pärand koosneb laskmissalkadest, vargusest, kujuteldamatust kannatusest, vaesusest ja fundamentaalsete inimõiguste keelamisest.


Paidevei, väikeste mugandustega sobiksid sedasorti epitaafid ka paljude demokraatia eksportööride tulevastele hauakividele. Ühtviisi tegusad sotsiopaadid puha.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
27.11.2016 at 07:25
madis
Cuba - kaduv maailm
Devil ole vait või räägi asjast.
Blaablaa tegelikult on kõik ükssama jne..
27.11.2016 at 12:00
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Tänane Päevaleht:

quote:
USA luure keskagentuur (CIA) ja Kuuba emigrantide rühmad haudusid pea 50 aastat plaane, millega tappa Fidel Castro. Ükski vandenõu ei õnnestunud, kuid üks Castrole lojaalne turvamees on kokku arvestanud, et El Comandante elu võtmiseks tehti 634 katset, mõni naeruväärne, teised surmtõsised.
28.11.2016 at 08:44
max
Cuba - kaduv maailm
quote:
peep: Tänane Päevaleht:

quote:
USA luure keskagentuur (CIA) ja Kuuba emigrantide rühmad haudusid pea 50 aastat plaane, millega tappa Fidel Castro. Ükski vandenõu ei õnnestunud, kuid üks Castrole lojaalne turvamees on kokku arvestanud, et El Comandante elu võtmiseks tehti 634 katset, mõni naeruväärne, teised surmtõsised.

Kui Sierra Maesta mägedes Castro kunagisse staapi matkasime (btw, väga maaliline paik), rääkis giid umbes sedasama ja kirjeldas neist katsetest päris mitmeid. Toona jäi mulje, et seal on omajagu folkoori, mis muidugi ei tähenda, et ei üritatud ega seda, et Fidelil vähe õnne oleks olnud. Eks see ongi normaalne, et sealne suur isa ja legend vanema rahva suus edasi ja suuremaks elab. Noortel tundus oluliselt rohkem ükskõik olevat või isegi vastupidi.
28.11.2016 at 10:18
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Kindlast selline jutt on ülepaisutatud, et koondada rahvast võitluseks vaenlasega aga kui reaalseid katseid oli kasvõi 50 ja arvestades, et kasutada olid USA valitsuse ressursid, siis on Fidel'i eluspüsimine umbes sama uskumatu aga tõsi kui Warren Buffet'i edu väärtpaberiturgudel.

Nad oleks pidanud Iisraeli käest teenuse sisse ostma. ;)
28.11.2016 at 10:46
max
Cuba - kaduv maailm
Minu silmis on Buffetil lisaks õnnele ka oluliselt rohkem infot ja ressursse käes. Kui tema tegevusse süveneda, siis ei saa seda võrrelda aktsiaturul tegutsevate fondihaldurite või kauplejatega. (See pole tegelikult hetkel asjakohane.)

Nassim Taleb on minu arvates üsna muhedalt õnne lahti kirjutanud. Nt kui panna Tallinna linna kõik elanikud (oletame, et ca 500 tuh koos eeslinnadega) kulli ja kirja mängima nii, et kaotajad kukuvad mängust välja ja võitjad lähevad järgmisesse vooru, kus kõik uuesti arvavad ja viskavad, siis sel juhul peaks igas voorus keskmiselt 50% inimestest välja kukkuma. Tõenäosuse järgi peaks pärast 19. vooru jääma sõelale vaid 1 mängija. Sellest kirjutavad kindlasti kõik meediakanalid, kutsutakse jutusaadetesse, kirjutab mitu raamatut, saab guru staatuse, tekivad imetlejate ja järgijate hordid jne, sest et 19 korda pihta panemiseks peab ju mingi imevõime olema. Tegelikult on labane koba :) Tõenäoliselt oli/on Fidelis ja Warrenis mõlemas lucky b-it.
28.11.2016 at 17:48
R.Ott
 
Cuba - kaduv maailm
Tegelikult on kogu elu sobivate juhuste otsimine. On olemas koolkond, kes väidab, et inimese enda roll oma edus/ebaedus on suures plaanis suhteline.

____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition
28.11.2016 at 21:16
peep
 
Moderator
Cuba - kaduv maailm
Ma kipun uskuma koolkonda mis väidab, et neil kes rohkem pingutavad veab rohkem.
28.11.2016 at 22:18
Märt
Cuba - kaduv maailm
quote:
peep: ... neil kes rohkem pingutavad veab rohkem...
Too võtab kenalt kokku edu valemi :)


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
28.11.2016 at 23:40
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Cuba - kaduv maailm   .. 6 7 8 9 10 11 12  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.