register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe   1 2 3  
Poster Message
rnx69
 
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Kunagi mälu järgi käis siit juba sarnane teema läbi, aga otsinguga kohe ei suutnud leida. Ilmselt pole ma ainus hädaline eestimaa peal.

Küsimus siis selles, et kas keegi oskab soovitada kohta (ei pea olema üldsegi kodumaine), kus müüdaks autoelektri tegemise jaoks sobilikku, piisavalt pehmet ning võimalikult erinevate värvikoodidega montaažijuhet? Senimaani olen kasutanud vahest kaubandusvõrgus saadaolevat (mis enamasti on paksu ning jäiga isolatsiooniga ning ka suhteliselt väheste kiududega) ja lammutatud autodelt pärinevat juhet (enamasti kõlblike juppide ja juba poolküpsenud kräpi suhe kehv). Hea meelega tekitaks endale mingisuguse valiku normaalset juhet, millega kannataks näiteks täiesti otsakorral kapotialust juhtmestikku lappida.

____________________________
'75 Chevrolet Camaro Type LT 350 V8
'92 Blazer S-10 262 V6
Full Throttle Club
_______________________________________________________________
Though I travel through the Valley of Rice, I fear no evil, for Torque is with me.
30.03.2017 at 13:16
kaedoo
 
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
https://www.elfadistrelec.ee/et/komponendid/kaablid-ja-installatsioonimaterjalid/seadmete-juhtmed/keerutatud-juhtmed/c/cat-DC-59828
30.03.2017 at 13:55
trs200
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Elfas on miljon erinevat juhet, kõiki 50-100m rulliga osta on mõttetu. Seega enne valimist tuleks selgeks teha, mille jaoks täpselt juhet vaja ja sealt juba edasi.
http://www.autoserviceprofessional.com/article/95608/electrical-wiring-basics
30.03.2017 at 14:29
rnx69
 
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Elfa valikuga juba ammu tuttav, aga häda selles, et neil enamikul juhtmetel värvikoodiks ca 8 põhivärvi ja nii ongi. Pigem mõtlesin kohta, kust saaks ka igasuguseid värvikombinatsiooniga kodeeritud juhtmeid (a la must/hall, sinine/must jne).

Kui valida Elfa otsingus värvikoodiks mõni triibuga juhe, siis pakutakse ainult ühe tootja alla 1 mm2 ristlõikega juhet näiteks.

____________________________
'75 Chevrolet Camaro Type LT 350 V8
'92 Blazer S-10 262 V6
Full Throttle Club
_______________________________________________________________
Though I travel through the Valley of Rice, I fear no evil, for Torque is with me.
30.03.2017 at 14:31 1 edit. Last edited 30.03.2017 at 14:37 by rnx69
kaedoo
 
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Aga uuri siis mõnest tuuningu firmast kust nad omad juhtmed ostavad jne.
30.03.2017 at 15:14
Itimees SS
 
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
void Tameost küsida, hetkel miskipärast neil leht maas. Nemad on müünud küll meetri kaupa mulle kaableid.
30.03.2017 at 15:28
kaedoo
 
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
http://www.motonet.ee/et/kategooria/566/233713/Kaablid
30.03.2017 at 16:55
minimum
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Farnell - tarne järgmine-ülejärgmine päev, sõltumata kaalust/kogusest 5€

Edit: lisaks ka kaablikõrid, sh ka pikilõhikuga.

____________________________
-
30.03.2017 at 18:15 1 edit. Last edited 30.03.2017 at 18:18 by minimum
hents99
  
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Esvika elekter.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
30.03.2017 at 19:17
kaedoo
 
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
quote:
hents99: Esvika elekter.
On jah ka mitmevärvilisi, teadsin et olen näinud aga ei meenunud :beer http://www.esvika.ee/tooted-ja-hinnakiri/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=27&Itemid=69
30.03.2017 at 19:36
rnx69
 
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Huvitav, ma tean, et nägemine tänu vanadusele hakkab töntsiks jääma, aga ma eelpool olevatelt linkidelt leidsin ainult küll tavapärase valiku ühevärvilise isolatsiooniga juhtmeid?

____________________________
'75 Chevrolet Camaro Type LT 350 V8
'92 Blazer S-10 262 V6
Full Throttle Club
_______________________________________________________________
Though I travel through the Valley of Rice, I fear no evil, for Torque is with me.
31.03.2017 at 08:07
anryo
  
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Ma olen ise just samas olukorras, et peaks ikka omale garaaži valiku võtma - siis hea kohe rullist tõmmata, mitte vanade juhtmete hunnikus sobrada või ostmas käia jupikaupa.
Vaatasin Esvikast
1.5mm2: http://www.esvika.ee/tooted-ja-hinnakiri/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=12671&category_id=156 (0.19 eur/m + km)
2.5mm2: http://www.esvika.ee/tooted-ja-hinnakiri/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=12678&category_id=156 (0.30 eur/m + km)

Ja kui võtta mõlemat värvivalikus järgmiselt:
Punane 20m
Must 20m
Sinine 10m
Kollane/roheline 10m
Pruun 10m
Hall 10m
Valge 10m
(rohkem värve neil pole aga võiks võtta ka veel roheline, kollane, oranž, roosa ja lilla).

Siis oleks see kokku 52.92 eur.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
31.03.2017 at 08:16 3 edits. Last edited 31.03.2017 at 09:02 by anryo
Martin460
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Kas näiteks kusagilt usakatega tegelevast romulast paar kartulikoti täit juhtmeid omale tuua ja nendest harutada?

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
31.03.2017 at 08:22
Martin460
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Kas näiteks kusagilt usakatega tegelevast romulast paar kartulikoti täit juhtmeid omale tuua ja nendest harutada?

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
31.03.2017 at 08:25
diesel
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
vanaduse ja silmanägemise seos on kahtlemata olemas.
samas muidugi on ka abivalmis kaasfoorumlased ammu enne vastamas, kui küsimuse üldse läbi lugeda jõuavad.
siiski peab siinkohal mainima, et eelpool toodud farnelli lingil on kahe- ja mitmevärvilised variandid täitsa olemas.
minu muldvana ie paraku lehte viisakalt ei näita ja ma pikemalt ei kaevunud. ühte suvalist üritasin vaadata ja sel
näis olevat küll müügiühikuks tuhande jalane rull.

kui aga tavapärase kaheksa värviga juhtmeid kohalikest elektripoodidest ostate, siis 101 prossa kindlalt võtke
paljude peenikeste kiududega juhe. see poolpainduv seitsmesooneline ei sobi kohe mitte.

31.03.2017 at 08:41
anryo
  
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Konkreetsed Esvika kaablid on VDE 0295 class 5 standardi järgi, ehk:
1.5mm2 = 30 x 0.25mm kiudu
2.5mm2 = 50 x 0.25mm kiudu.

Ma ilmselt leiaks ka tuttava, kelle kaudu saaks veits kaubelda. Äkki paneks mingi suurema grupitellimuse kokku ja saaks ehk norm hinnaga?
(Ja kui vaja, siis neil on ka 0.75mm2 hinnaga 0.11 eur/m + km)

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
31.03.2017 at 08:57 3 edits. Last edited 31.03.2017 at 09:02 by anryo
PTC
  
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
juhtmeid olen ost:
Fixus - sinine, must, kollane, punane, mustvalge
YE Int - Sõprus pst - värvivalik laiem - lilla, hall, roheline, valge, oranz, aga peened - 0,75, 1, 1,5 mm2
Tööriistamarket - punased ja mustad jämedad + kolme mõõtu kõrisid millele on märgitud piki poolekslõikamise märgid
motonetis olen samuti täheldanud head valikud.

triibuga juhtmed on senini jäänud kättesaamatuks

samuti on ilmvõimatu leida sobivaid pesasid ja pistikuid ja sinna sobivaid klemme ja nn häid nn junction boxe - need tuleb onusami juurest tellida.
31.03.2017 at 10:43 1 edit. Last edited 31.03.2017 at 10:44 by PTC
rnx69
 
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
quote:
Martin460: Kas näiteks kusagilt usakatega tegelevast romulast paar kartulikoti täit juhtmeid omale tuua ja nendest harutada?

No on ka nii tehtud, aga enamasti on aeg nende juhtmetega juba oma töö teinud.

Farnellis tõesti on triibulisi juhtmeid, aga valik on ainult peenemate osas ja seda ka 100 või 300 meetrit rulliga ainult. Suht kummaline, kust tootjad oma kaablid võtavad, kas tõesti on kõik kilomeetrite kaupa eritellimus?


____________________________
'75 Chevrolet Camaro Type LT 350 V8
'92 Blazer S-10 262 V6
Full Throttle Club
_______________________________________________________________
Though I travel through the Valley of Rice, I fear no evil, for Torque is with me.
31.03.2017 at 10:44
Jesper
 
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Mul on ka just juhetamisprojekt pooleli, ja leidsin sellise müüja: http://www.vehicle-wiring-products.eu/ . Värvivalik on ok, aga ideaalis võiks muidugi 0,75mm kah olla, saaks pundid veidi kõhnemaks.

Kuna patsiendiks olev sõiduk omab tervet posu igasugu huvitavate korpustega mitmekontaktilisi pistikuid, siis oli plaan sealt ka pistikute pine tellida ja olemasolevad korpused repinnida - silma järgi tundub, et need kõige tavalisemad lapikud pinid võiks nagu mingit pidi standardiseeritud olla, aga muidugi tont seda teab, kas see tegelikult ka nii on.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.03.2017 at 10:58
rnx69
 
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Jesper, nüüd peaks sulle küll midagi välja tegema, täpselt see, mida tarvis :) Tänud!

____________________________
'75 Chevrolet Camaro Type LT 350 V8
'92 Blazer S-10 262 V6
Full Throttle Club
_______________________________________________________________
Though I travel through the Valley of Rice, I fear no evil, for Torque is with me.
31.03.2017 at 11:57
mrtn
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Mul on plaanis tsiklil juhtmed välja vahetada enne, kui midagi ise katki läheb (ratas on 24 a vana). Kas raamist kahvlisse minev, igal pöördel painduv kaabel peaks mingi eriti peente soontega olema, tavaline ei sobi?
31.03.2017 at 12:06
Jesper
 
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Ei pea, või no vähemalt minu sama vanal vokil ei ole. Küll aga on seal kimbul stockis selline natuke paksemast plastist "voolik" ümber, mis on otstest klambritega raami ja kahvli küljes kinni, et juhtmetel ei tekiks mingit murdumise kohta: http://www.vehicle-wiring-products.eu/product.php/150/pvc-sleeving .

Noja üleüldse on kogu see juhtmestik tegelikult uskumatult prosta kvaliteediga, võrreldes sama vanade autodega - ma ise mõtlen et kui kestis 100000km ja nüüd samade standardite järgi tehes kestab järgmised 100k, siis sellest on küll ja rohkemgi veel. Pistikud on palju kriitilisem koht kui juhtmed ise.

Muidu kui mingeid spetsiifilisemaid jaapani motika vidinaid vaja ja on aega USA-st oodata, siis selline koht on ka olemas: http://www.cycleterminal.com/index.html . Ma ise esialgu üritan ilma hakkama saada, sest hinnad on seal hoopis teisest puust, aga kui tahta täisoriginaali taastada, siis see on suht ainus variant.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.03.2017 at 12:20 2 edits. Last edited 31.03.2017 at 12:36 by Jesper
mrtn
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
Päris okei hinnad, tänan. Jaapani motikas jah (sorry).
31.03.2017 at 13:10
anryo
  
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
quote:
Jesper: http://www.vehicle-wiring-products.eu
Anna märku, kui tellima hakkad midagi. Lööks ka kampa mõne pisiasjaga, mida mujalt pole leidnud.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
31.03.2017 at 14:27
Pedaal
Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe
quote:
anryo:
quote:
Jesper: http://www.vehicle-wiring-products.eu
Anna märku, kui tellima hakkad midagi. Lööks ka kampa mõne pisiasjaga, mida mujalt pole leidnud.

oleksin samuti vägagi huvitatud asjade tellimisest sellelt lehelt
http://www.vehicle-wiring-products.eu/section.php/248/1/modular-fuse-relay-housing-system

31.03.2017 at 20:08
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Uurin maad: Autoelektri jaoks sobilik montaažijuhe   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.