register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Soomest ameeriklase toomine + ARK   1 2  
Poster Message
Koidu
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Tere!

Oskamatus otsingust asjaliku infot sõeluda, siis teen järjekordse teema. :)

Vaadates Soome usakate turgu (nettiauto.com), siis seal leidub küllaltki ahvatlevaid masinad taskukohase hinnaga.
Nimelt küsimus tekkis selles, et mis võimalikud ohud võivad tulla Eestisse registreerimisel?
Auto vanus on küll üle 30 aasta, aga kui ma nüüd õigesti seaduses näpuga järge ajasin, siis punaste suunatuledega autot ei ole võimalik registreerida?

On kellegil äkki kogemust sellega? :)
08.06.2017 at 00:41
Indrek_S
 
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Pead murdmata on lihtsam panna tagurdustulede sisse väikesed oranzid LEDid vilkuma ja ongi asi korras. Paar-3 tundi juhtmete vedamist ja peavalu ei tekigi

____________________________
not done until it's done
09.06.2017 at 09:17
antennimees
 
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Üle 30 aasta vanusel autol ei pea midagi ümber tegema. Läheb arvele tehase konditsioonis nii, et ära lase ennast eksitada õpetustest kuidas kollaseid LED'e paigaldada.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
09.06.2017 at 10:14
savi
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Mulle ülevaatuspunkt ütles viimati, et auto vanus ei loe, loeb millal Eestis arvele võetud. Kui on enne 97` aastat siin arvele võetud, on tuled suva. 97 hakkas kehtima uus seadus. Endal 95` aastast auto siin arvel ja seepärast pidi kõik legaalne olema.
09.06.2017 at 11:00
TrailMaster
Soomest ameeriklase toomine + ARK
MKM määruses "Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ning nõuded varustusele" Lisa 2 kood 201 punkt 13 on kirjas, millised nõuded tuledele ei kehti üle 30a. vanustele autodele, ehk siis loetakse nõuetele vastavaks kui nad on valmistaja juhendi kohased. Ka suunatuled on seal ära mainitud.
10.06.2017 at 13:49
Koidu
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Nii, auto on toodud ja kolmapäeval plaanis ARK'is ette näidata.
Ühesõnaga muutma siis midagi ei pea ja läheb ettenäitamisele nii nagu ta on?

Soome passis on punased suunad ära märgitud.
Kas peaksin veel miskit tähele panema?

Üks loll jõuab rohkem küsida kui sada tarka vastata :)
19.06.2017 at 18:13
Transam4
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Üks räägib üht, teine teist. Mina tean samuti seda varianti mis savi kirjutas, et Eestis loeb see seadus millal on eesti registrisse kantud. Olgu ta valmistatud 30a varem või mitte, aga kui eestisse toodud peale 97´ aastat siis punast suunda olla ei tohi; sama väideti ka mulle ÜV punktis. Kui juhtisin tähelepanu et auto vanem kui 30a ja päritolu ameeriklane ning tootja on tehasest ta sellisena välja lasknud siis see neid ei huvitaja öeldi et kui eestis sõita tahad üv eestis teha, siis kehtib eesti seadus mitte tootja standard vms. Võibolla mõnes kohas siis teatakse mõnda teist paragraagi või pannakse silm kinni, ei oska öelda.
19.06.2017 at 19:57
Transam4
Soomest ameeriklase toomine + ARK
quote:
TrailMaster: MKM määruses "Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ning nõuded varustusele" Lisa 2 kood 201 punkt 13 on kirjas, millised nõuded tuledele ei kehti üle 30a. vanustele autodele, ehk siis loetakse nõuetele vastavaks kui nad on valmistaja juhendi kohased. Ka suunatuled on seal ära mainitud.


13) kui sõiduki valmistaja on sõidukile koodides 203, 208, 210, 211, 214 või 216
toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja
valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks. Nõuet
rakendatakse sõidukile:
a) mis on valmistatud või esmakordselt kasutusele võetud enne 1. jaanuarit 1984. a;
b) mis on 30-aastane ja vanem.

Kui sõiduki valmistaja on need tehases paigaladnud siis see punkt ei kehti. Kehtib siis kui on jätnud paigaltamata
19.06.2017 at 20:03
Koidu
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Seega on mul vaja tõendit, et '86a. Caprice STW'le ei pandud tehasest kollaseid suunatulesi?
19.06.2017 at 20:32
DevilDeVille
  
Soomest ameeriklase toomine + ARK
quote:
Koidu: Seega on mul vaja tõendit, et '86a. Caprice STW'le ei pandud tehasest kollaseid suunatulesi?

Tõend on auto, kui selline.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
19.06.2017 at 20:41
Kalju
Soomest ameeriklase toomine + ARK
quote:
Transam4:
quote:
TrailMaster: MKM määruses "Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ning nõuded varustusele" Lisa 2 kood 201 punkt 13 on kirjas, millised nõuded tuledele ei kehti üle 30a. vanustele autodele, ehk siis loetakse nõuetele vastavaks kui nad on valmistaja juhendi kohased. Ka suunatuled on seal ära mainitud.


13) kui sõiduki valmistaja on sõidukile koodides 203, 208, 210, 211, 214 või 216
toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja
valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks. Nõuet
rakendatakse sõidukile:
a) mis on valmistatud või esmakordselt kasutusele võetud enne 1. jaanuarit 1984. a;
b) mis on 30-aastane ja vanem.

Kui sõiduki valmistaja on need tehases paigaladnud siis see punkt ei kehti. Kehtib siis kui on jätnud paigaltamata

Mina rõhuks punkt 12-nele

12) kui sõiduki valmistaja on sõidukile paigaldanud valgustus- või valgussignalisatsiooniseadmed, mille ehitus või paigutus ei täida koodides 202, 203, 207 - 216 või 222 toodud nõudeid või on koodis 207 toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks;

edit:
Lisaks selline kogemus: läksin 30+ vanuse ameeriklasega ülevaatusele. Kohe hakkas jutt, et punased suunad ja ei saa. Ütlesin, et 30+ aastat auto ja peab saama, mille peale helistati ARK-i. Sealt tuli hetkega vastus et ei saa kuna punased suunad. Ütlesin, et ARK-iga kohe ei vaidle aga loeme koos riigiteataja lisa. Selle aja sees, kui riigiteataja lisa internetist otsisime, tuli ARK-ist kõne tagasi, et saab. Ja tehtigi ülevaatus ära.



____________________________
'63 M-21 L; '87 IŽ-412IE
23.06.2017 at 13:45 1 edit. Last edited 23.06.2017 at 13:59 by Kalju
Martin460
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Ühesõnaga ei ARK ega ülevaatajad ei tea kuidas õige on.

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
23.06.2017 at 14:40
Koidu
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Tänud kaasamõtlejatele!

Ilma igasuguste probleemideta sai auto nii, nagu ta on, Eesti registrisse.

Reedel saab suuna Haapsalu poole võtta :)

11.07.2017 at 23:30
lamp
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Ei hakka uut teemat tegema sest samast vallast küsimus, nimelt plaan tuua üks suburban aga autol 8 poldiga sillad. Räägitakse et ark tänu sellele taha auto C-kat alla regada? kas see vastab töele vöi rohkem linna legend?
07.08.2017 at 11:32
QLZ
 
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Eks see sõltub täismassist. Kategooria tuleb m1 või m1g, aga load käivad täismassi järgi, ehk kui üle 3500kg, siis vaja c kat.

____________________________
460 - Thank The Lord For The Big Block Ford
07.08.2017 at 12:13
lamp
Soomest ameeriklase toomine + ARK
quote:
QLZ: Eks see sõltub täismassist. Kategooria tuleb m1 või m1g, aga load käivad täismassi järgi, ehk kui üle 3500kg, siis vaja c kat.

OK pmst siis peaks saab joonelt b-kati alla. Olenemata siis nö sildadest.
07.08.2017 at 12:15
tõnisson
 
Soomest ameeriklase toomine + ARK
lamp, pakun lampi, et arki meestel, ei ole vähimatki aimu, mis sild su autol on?

____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44
08.08.2017 at 22:08
lamp
Soomest ameeriklase toomine + ARK
quote:
tõnisson: lamp, pakun lampi, et arki meestel, ei ole vähimatki aimu, mis sild su autol on?


No mine tea, möni kirkam hetk ikka nendel on :D Aga juba tekkis salaplaan ja peaks minema valutult see asjatamine :)
10.08.2017 at 09:19
Ri-Q.
 
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Kas soome autosid saab Eestis kindlustada ka? Kui kiiresti need pärast siia toomist ümber registreerima peab?

____________________________
REC
BB
19.08.2017 at 17:51
DevilDeVille
  
Soomest ameeriklase toomine + ARK
5 päeva, nagu alati. Samas pole ju keelatud hoida autot mõne tuttava nimel suomaalias ja seda ka seal kindlustada.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
19.08.2017 at 18:32
2TEP60
  
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Veidi offtopic.aga siiski.
Kuna mul vaja varsti kaks dodget vaja arkis arvele saada siis uuriks maad.et kuidas eestis mopareid arvele saab.täpsemalt huvitab see kuidas onud suhtuvad sellese et moparitel ei ole keresse pressitud vin i.kas piisav tehase birkast?Ramchargeril mul ka fender tag "ära" roostetanud.

____________________________
May the spring be with us!!
13.09.2017 at 17:18
kaedoo
 
Soomest ameeriklase toomine + ARK
quote:
2TEP60: Veidi offtopic.aga siiski.
Kuna mul vaja varsti kaks dodget vaja arkis arvele saada siis uuriks maad.et kuidas eestis mopareid arvele saab.täpsemalt huvitab see kuidas onud suhtuvad sellese et moparitel ei ole keresse pressitud vin i.kas piisav tehase birkast?Ramchargeril mul ka fender tag "ära" roostetanud.
Klaasialune peaks ikka olema ja puhas(ilma värvita!!!) aga seda teist vist ei vaadatud, on olemas. Puhasta ettevaatlikult ära ja pane omale kohale, laki enne üle et tõmbetuul ära ei puhuks. :)
13.09.2017 at 23:37
hrt6nis
 
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Tervitused
Moparitel, vähemalt vanematel võib vin koodi viimaseid kuute numbrit leida keresse pressituna nii radiator core supporti ülemisest osast, esiakna ees oleva horisontaalse paneeli pealt kust salongi õhku võetakse või mõnel juhul ka tagumise luugi juures kere kùljest seal kuhu kinnitub pagasiluugi tihend. Viimane võib olla isegi tihendi all. Pirka käib vanadel chargeritel mitte armatuuri peale vaid juhi ukse avasse vertikaalselt.
14.09.2017 at 07:39
otsiabi
 
Soomest ameeriklase toomine + ARK
minu '64a fordi kerenumbrit taheti ka keresse pressituna näha nui neljaks. ja seda mitte arvele võtmisel vaid kere värvi muutmisel. ainult birkast neile ei piisanud. vaevu aimatavad kujutised leidsime lõpuks radiaatori raamilt ja sellega oli hr ametnik rahul. üle 50aastaselt autolt oleks olnud paremat trükki veidi palju nõuda ka...

____________________________
'64 T-bird
'71 F100
'74 Charger
'86 STW
14.09.2017 at 08:58
l6hmus
Soomest ameeriklase toomine + ARK
Minu autol olid nad pirkadega rahul.

Mul üks tuleseinal ja teine tuuleklaasi all (see veel millegipärast 2 numbri võrra lühem kui passis/tuleseinal) ja olid nendega rahul.

K

____________________________
Valiant '69, Fox '79
14.09.2017 at 12:05
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Soomest ameeriklase toomine + ARK   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.