register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
 
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Ärge tuterdage öösel väljas...   1 2 3  
Poster Message
Kaido
Ärge tuterdage öösel väljas...
Minuga juhtus järgmine lugu. Viibisin laupäeva õhtul tädipoja juures sünnipäeval. Mikk elab minu majast kaks maja edasi. Umbes 23.02 väsis minu naine ära ja tahtis koju magama minna, kuna ainult minul olid korteri võtmed kaasas, läksin teda saatma ja pidin hiljem peole tagasi tulema. Saatsin naise koju, võtsin prügikoti, et see tagasiteel ära visata ja hakkasin astuma. Prügikastid on praktiliselt Vilde tee ääres, viskasin prügi sinna ära ja suundusin Miku maja poole (ca 100m). Sel hetkel kihutas sinna punane Alfa Romeo, keeras Vilde teelt sisse majade vahele ja siis kohe vasakule Miku maja poole. Alfa sõitis ca 50m edasi ja keeras siis autode vahelt murule ja kadus minul pea täielikult silmist (auto jäi küll seisma, kuid mina nägin vaid tagumist otsa). Alfa järel tuli vilkuritega politsei Opel, nemad keerasid Vilde teelt majade vahele ja kuna nad olid Alfast tunduvalt maha jäänud, ei näinud nad kuhu tagaaetav keeras ja kütsid otse edasi. Jäin hetkeks seisma, et vaadata kuidas see jama laheneb ja liikusin siis edasi. Selleks ajaks kui olin jõudnud murul seisma jäänud Alfa kohale tuli ka politsei tagasi ja pidas mind kinni kahtlustatuna mootorsõiduki juhtimises joobeseisundis. Kõrvaloleva maja ees seisid kaks inimest, kes kukkusid karjuma, et mina olen vale mees ja õige pätt põgenes, kuid politsei ignoreeris neid. Nimelt väitis politseiauto juht, et temal olevat olnud tagaaetava Alfa juhiga korraks silmside ja tema tundis autoroolis mind ära (öelge palun, kuidas on see võimalik). Mind pandi politseiautosse ja asuti protokolli koostama. Maja ees seisnud inimesed tulid uuesti ütlema, et õige mees pani jooksu, kuid nad saadeti uuesti pikalt. Nõudsin mitu korda, et nad kuulaksid üle kõrvalmajas sunnipäeval viibivad inimesed, minu naise või kaks juhtumit näinud inimest, kuid seda ei tehtud. Alles minu nõudmisel otsiti mind läbi ja alles kolmandal nõudmisel mindi taskus olnud enda BMW võtmeid Alfa juurde kontrollima. Patrull kutsus välja liikluspatrulli, kes pidi minuga edasi tegelema, kell oli siis 23.15. Liiklus jõudis 10 minuti jooksul kohale võttis mind üle ja ignoreeris samuti minu palveid kuulata üle minu tunnistajad. Selle asemel pandi mind puhuma, millest keeldusin. Loomulikult järgnes kohe sõit ekspertiisi. Seal anti teada, et eksprtiisist keeldumine tähendab automaatselt joovet ja toob kaasa lisasanktsioonid. Mis mul üle jäi, nõustusin lõpuks ekspertiisiga ja oh üllatust - mind tunnistati kaineks! Politseil vajusid näod pikaks, mind pandi autosse ja sõidutati sündmuskohale tagasi. Tee peal jutustasime uuesti minu õigustest ja politsei polnud nõus minu tunnistajaid ise üle kuulama. Tagasi jõudes koostati minu suhtes uus protokoll, nüüd siis algatati mentlus väärteo suhtes - Alfa juhtimine ilma kehtiva liikluskindlustuseta ja auto dokumentide puudumine. Kirjutasin ka oma seletuse ja lõpuks lasti mind tulema. Kogu tsirkus kestis ca tunni.

Pühapäeval võtsin enda tuttavatelt tunnistused ja ilmselt saan ka tunnistused juhtumit näinud kodanikelt. Annan teada, kuidas asi edasi areneb, kuid mul on mõned küsimused:

1. Miks ei kuulanud politsei üle minu tunnistajaid? Menetluse järgi on minul õigus panna ülekuulamisprotokolli kirja enda tunnistajate nimed ja toimetada nende tunnistused 15 päeva jooksul politseisse. Kuid millise kaaluga on hiljem minu poolt võetud tunnistus minu naiselt või vennalt politseiametniku vastu?

2. Miks ignoreeris politsei kahte juhtumit näinud tunnistajat?

3. Miks ei võetud Alfast ja minult näiteks sõrmejälgi?

4. Algatati väärteo menetlus sõidudokumentide puudumise suhtes, aga eest ära sõitmine (mis on märksa kaalukam/raskem rikkumine) on kama kaks?

Vahet ei ole kuidas see minu jaoks laheneb - nimi on mul määritud igal juhul. Äkki on teist kellelgil mõni hea soovitus, kuidas edasi käituda? Ja lõpetuseks, ausalt õeldes ma kardan nüüdsest politseid.
16.12.2002 at 12:14
zeke
Ärge tuterdage öösel väljas...
minu soovitus on pöörduda ETV-s näidatavasse "Pealtnägija" saatesse sest alati kui sealt mingi lugu läbi käib asutakse asja uurima ja selgub tõde vastasel juhul ei huvita sinu saatus mitte kedagi ERITI politseid.
16.12.2002 at 12:24
devilc
Moderator
Ärge tuterdage öösel väljas...
See lugu on täitsa HAIGE. Ole tubli, ja kui nime puhastatud saad, hoolitse, et sellest vähemalt lehes üks korralik lugu ilmuks.

Edit: zeke soovitus oli kah väga hea. Tunnistajaid peaks Sul ju jätkuma!
16.12.2002 at 12:25 Last edited 16.12.2002 at 12:26 by devilc (Moderator)
Vanaisa
  
Moderator
Ärge tuterdage öösel väljas...
Jah, kurb lugu - meie poolitsad olid ilmselt tagaajamise kütkes (ja ehk ka liiga palju usa filme vaadanud).
Käitumine nii ebaprofessionaalne, kui olla võib - need sokud ei saaks näit. korralikus turvafirmas küll tööd, aga poolitsatena - iga kell???
Jobud ühesõnaga....
Aga kas nimed teada?
16.12.2002 at 12:26
tfr
Ärge tuterdage öösel väljas...
quote:
Vanaisa: Aga kas nimed teada?

No kui lõpuks ikkagi protokoll vormistati, siis seal on vist vähemalt vormistanud politseiniku nimi kirjas?
16.12.2002 at 12:29
Kaido
Ärge tuterdage öösel väljas...
quote:
Vanaisa: Jah, kurb lugu - meie poolitsad olid ilmselt tagaajamise kütkes (ja ehk ka liiga palju usa filme vaadanud).
Käitumine nii ebaprofessionaalne, kui olla võib - need sokud ei saaks näit. korralikus turvafirmas küll tööd, aga poolitsatena - iga kell???
Jobud ühesõnaga....
Aga kas nimed teada?

Nimedest tean vaid seda patrulli, kes minuga hiljem edasi tegeles. Esimene patrull ennast ei tutvustanud.
16.12.2002 at 12:29
Riho
Ärge tuterdage öösel väljas...
Advokaat ehk abiks siin.
16.12.2002 at 12:33
PlyVal64
Ärge tuterdage öösel väljas...
Egas muud tarka polegi öelda, kui et kasuta samuti omaenda ametivõimu ja kirjuta pikk ning põhjalik artikkel. Solvata vast ei maksa, kuid täpne politseipoolne käitumine, nende sõnavara jne. oleks igati abiks. Ja kindlasti konsulteeri juristiga, kelle juriidiliselt paikapidavad põhjendused-kommentaarid politseipoolse vale käitumise suhtes "piki" teksti sisse. Oled nn"kolmas võim", siis kasuta seda, kuid targasti.

Edit: saada "soojenduseks" kasvõi siinne tekst sinna märkega edastada Laanetile ja Vanele. Ja egas Sinu nimigi vast neile tundmatu pole. Vane vast suudab veidikenegi reaalselt mõelda ja omi mehi korrale kutsuda.
See siis avalikud suhted ja press Politseiametis: press@tallinn.pol.ee

ja veel üks soovitus juristilt edaspidiseks kõigile: sellisel juhul, kui 101% süüd ei ole, tuleb lolli järjekindlusega kirjutada protokolli alla:"Keeldun allumast politseipoolsele raha väljapressimisele."

____________________________
Ei viitsi enam pilukatega võidelda. Mõttetu üritus isegi selle saidi kontekstis.
16.12.2002 at 12:44 Last edited 16.12.2002 at 13:00 by PlyVal64
Vanaisa
  
Moderator
Ärge tuterdage öösel väljas...
quote:
PlyVal64: Egas muud tarka polegi öelda, kui et kasuta samuti omaenda ametivõimu ja kirjuta pikk ja põhjalik artikkel. Solvata vast ei maks, kuid täpne politseipoolne käitumine, nende sõnavara jne. oleks igati abiks. Ja kindlasti konsulteeri juristiga, kelle juriidiliselt paikapidavad põhjendused-kommentaarid politseipoolse vale käitumise suhtes piki teksti sisse. Oled nn"kolmas võim", siis kasuta seda, kuid targasti.

Mõistlik soovitus...
16.12.2002 at 12:48
corvus
Ärge tuterdage öösel väljas...
emigreeru, võta uus nimi, muuda välimust ja koli siis tagasi -sest kõige eelduste järgi käid veel läbi paarist mõrvajuurdlusest ja vägistamisloost :) + oma BMW registreeri kindlasti kellegi teise nimele
rääkige, mis tahate aga on võimatu KOHTUTA (kui sealgi) tõestada oma süütust, kui politseinik(UD!) väidab, et peatas auto ja võttis su auto juurest LAHKUMISEL kinni. Kahju küll aga kõik muud tunnistajad on politsei (ja eriti liikluspolitsei) silmis = 0'ga, v.a kui mõni politseinik jälle saltosid üle auto kapoti ei tee.
Põhimõtteliselt oleksid sa pidanud "kleepima" end nende külge kuni nad ise oleksid süüdistusest loobunud - lihtsalt ütlema, et sa ei ole nõus nende meetoditega ja sa ei lahku neist ennem kui tõde on jalul - nõudnud kohale advokaati, vahetuse ülemat, seletuskirja protokolli juurde jne. jne.(ilma söögita peavad nad vast 3 tundi vastu, siis on neil patareid tühjad..). Nüüd pole sul midagi muud teha kui lihtsalt kohtusse pöörduda aga millistel alustel, selles peaks mõni jurist või advokaat sulle nõuks olema...

____________________________
Risto; Corvette '79
16.12.2002 at 12:56
jaanus
 
Ärge tuterdage öösel väljas...
Aru ma ei taipa, kuidas sul nüüd nimi rikutud on ??? Hetkel ju vaid menetlus algatatud.
Piisab sellest, kui sa ütled, et sa ei ole selle alfa roolis olnud. Kui poolitsad tahavad vastupidist tõestada, siis lasku käia. Hetkel oled ju siiski süütu ning juhul, kui see sinu jutt kõik õige on, siis saavad poolitsad tagaselja võtta vastu vaid ühe otsuse - süütu.
Mina isiklikult ei liigutaks sellise asja peale lillegi, las praevad ennast ise, kui tahavad.
OK, ma võin ju õel olla aga juhul, kui poolitsad suudavad oma lolluses sind veel milleski süüdi mõista, siis sellest tulenevat sitta annab neil oluliselt kauem helpida kui mingit mõttetut protokolli.
16.12.2002 at 12:57
tfr
Ärge tuterdage öösel väljas...
quote:
jaanus: Aru ma ei taipa, kuidas sul nüüd nimi rikutud on ??? Hetkel ju vaid menetlus algatatud.
Piisab sellest, kui sa ütled, et sa ei ole selle alfa roolis olnud. Kui poolitsad tahavad vastupidist tõestada, siis lasku käia. Hetkel oled ju siiski süütu ning juhul, kui see sinu jutt kõik õige on, siis saavad poolitsad tagaselja võtta vastu vaid ühe otsuse - süütu.

Niipalju, kui mina neist maailma asjadest aru saanud olen, peab Sinu ülalöeldu paika kriminaalkuriteo puhul.

Väärteo (ehk vana nimega haldusõigusrikkumise, mis Kaidole antud juhul kaela määriti) puhul kehtib paraku "guilty until proven innocent" - sa võid liikluspolitseile lõputult raiuda et "mina ei ületanud kiirust ja mul oli turvavöö kinni", kui tema ütleb, et Sa sooritasid need antud rikkumised, siis nii on.
16.12.2002 at 13:06
Kaido
Ärge tuterdage öösel väljas...
quote:
tfr:
quote:
jaanus: Aru ma ei taipa, kuidas sul nüüd nimi rikutud on ??? Hetkel ju vaid menetlus algatatud.
Piisab sellest, kui sa ütled, et sa ei ole selle alfa roolis olnud. Kui poolitsad tahavad vastupidist tõestada, siis lasku käia. Hetkel oled ju siiski süütu ning juhul, kui see sinu jutt kõik õige on, siis saavad poolitsad tagaselja võtta vastu vaid ühe otsuse - süütu.

Niipalju, kui mina neist maailma asjadest aru saanud olen, peab Sinu ülalöeldu paika kriminaalkuriteo puhul.

Väärteo (ehk vana nimega haldusõigusrikkumise, mis Kaidole antud juhul kaela määriti) puhul kehtib paraku "guilty until proven innocent" - sa võid liikluspolitseile lõputult raiuda et "mina ei ületanud kiirust ja mul oli turvavöö kinni", kui tema ütleb, et Sa sooritasid need antud rikkumised, siis nii on.

Juristiga olen rääkinud ja vajadusel saab loo ka kolmas võim. Loodan et pääsen Vane jutule, pärast seda vast vaatab. Peaaegu kindel on kohtu case, siis edasikaebamine jne. Suvaliste kodanike tunnistused versus politsei ametnik ei maksa ilmselt midagi. Nimi on ses mõttes määritud, et kui ka juhtum laheneb minu suhtse positiivselt, jääb kusagile ikkagi märge, et mind on sellises asjas üldse kahtlustatud ja järmisel korral näiteks lahtise turvavööga vahele jäädes... Kummaline, minu senised kontaktid politseiga on olnud väga proffesionaalsed ja ses suhtes meeldivad. Ma pole mingi ingel, olen saanud paar korda kiiruse ületamise pärast trahvi ja ka kord turvavöö eest. Kunagi pole teeninud maksimummäära, karistused on olnud asja eest ja vaielda pole olnud miskit. Kaks korda on ka lihtsalt manitsetud ja siis ära lastud - load ja sõidukogemus on 11 aastat vanad, altkäemaksu pole maksnud ja politseid pidasin normaalseks asutuseks. Selle eest laupäeva õhtune lugu on nagu Kreisiraadiost ja arvestades sündmuste käiku ei kujuta ette, millises suunas see edasi areneb. Saame näha.
16.12.2002 at 13:29
partel
  
Ärge tuterdage öösel väljas...
See asi tuleb kindlasti massimeediast läbi lasta, aga ise ole intervjueeritav, mitte autor.

Praegu ürita rahuneda ja olulisi samme teha ainult objektiivse usaldusväärse isikuga kooskõlastatult/nõusolekul.
16.12.2002 at 13:44
Aare
Ärge tuterdage öösel väljas...
quote:
tfr:
quote:
jaanus: Aru ma ei taipa, kuidas sul nüüd nimi rikutud on ??? Hetkel ju vaid menetlus algatatud.
Piisab sellest, kui sa ütled, et sa ei ole selle alfa roolis olnud. Kui poolitsad tahavad vastupidist tõestada, siis lasku käia. Hetkel oled ju siiski süütu ning juhul, kui see sinu jutt kõik õige on, siis saavad poolitsad tagaselja võtta vastu vaid ühe otsuse - süütu.
Niipalju, ui mina neist maailma asjadest aru saanud olen, peab Sinu ülalöeldu paika kriminaalkuriteo puhul.
Väärteo (ehk vana nimega haldusõigusrikkumise, mis Kaidole antud juhul kaela määriti) puhul kehtib paraku "guilty until proven innocent" - sa võid liikluspolitseile lõputult raiuda et "mina ei ületanud kiirust ja mul oli turvavöö kinni", kui tema ütleb, et Sa sooritasid need antud rikkumised, siis nii on.

Tere
Väärteo (end haldusõigusrikkumine) on süüdistatava ülesanne tõendada enda süütust,
selle puudumisel loetakse ta süüdi. Süüteo (end kuritegu) puhul on süüdistaja ülesanne
tõendada sinu süüd, selle puudumisel loetakse süütuks.
Kui see lugu ikka tõsi on, siis kodanikul võimalusi on......kuigi kahtlen, kas tegu pole äkki
mõne ee. auto stiilis looga, kus pärast siiski oma "süütust" tõestada ei suudeta. Kes sai
teises reas sõitmise eest 10 pp ja jättis targu ütlemata, et kiirus oli +18 ning rihm lahti:lol

Aare

Aare
16.12.2002 at 13:47
ylovoitka
 
Ärge tuterdage öösel väljas...
Kas sa seda tead, kes need kaks inimset olid, kes kohe politseile ytlesid, et sa vale inimene oled? Nende tunnistus ikka loeb ja 1+2+x(sina+tunnistajad+kogu peoseltskond) vs 2 (politseinikud)?
Tundub, et moraalne kahju ja ajakadu on ainsad asjad asjad, mille vastu protsessima hakata. Usas saaks sama situatsiooni puhul miljonäriks, eestis---> ainult vabanduskirja..
Jube vihale võis ikka ajada..
16.12.2002 at 13:50
Kaido
Ärge tuterdage öösel väljas...
quote:
ylovoitka: Kas sa seda tead, kes need kaks inimset olid, kes kohe politseile ytlesid, et sa vale inimene oled? Nende tunnistus ikka loeb ja 1+2+x(sina+tunnistajad+kogu peoseltskond) vs 2 (politseinikud)?
Tundub, et moraalne kahju ja ajakadu on ainsad asjad asjad, mille vastu protsessima hakata. Usas saaks sama situatsiooni puhul miljonäriks, eestis---> ainult vabanduskirja..
Jube vihale võis ikka ajada..

Jah ma tean, kes need kaks olid ja vähemalt eile olid nad nõus andma ka tunnistust. Kõige imelikum on see, et mulle jäi mulje, nagu oleks mind "ära tundnud" ainult Opeli roolis olnud naine. Kõrval istunud mees politseinik kehitas vaid ükskõikselt õlgu...
16.12.2002 at 13:58
Vanaisa
  
Moderator
Ärge tuterdage öösel väljas...
...Kõige imelikum on see, et mulle jäi mulje, nagu oleks mind "ära tundnud" ainult Opeli roolis olnud naine. Kõrval istunud mees politseinik kehitas vaid ükskõikselt õlgu...


Aga tunnista siis nüüd ausalt üles, mis sa sellele naisele teinud oled:devil
16.12.2002 at 14:01
Kaido
Ärge tuterdage öösel väljas...
quote:
Vanaisa: ...Kõige imelikum on see, et mulle jäi mulje, nagu oleks mind "ära tundnud" ainult Opeli roolis olnud naine. Kõrval istunud mees politseinik kehitas vaid ükskõikselt õlgu...


Aga tunnista siis nüüd ausalt üles, mis sa sellele naisele teinud oled:devil

Vaatasin vanade pruutide pildid üle, teda nende holgas õnneks polnud. Kogu juhtum sai alguse sellest, et aeglane Opel ei suutnud Itaalia sportliku brändi esindajaga sammu pidada. Karm.
16.12.2002 at 14:08
jaanus
 
Ärge tuterdage öösel väljas...
Nii. Nüüd loeme koos seadust -

VÄÄRTEOMENETLUSE SEADUSTIK

§ 4. Süütuse presumptsioon

Kedagi ei tohi käsitada väärteo toimepanemises süüdlasena enne, kui väärteo eest karistamise otsus on tema kohta jõustunud.


§ 29. Väärteomenetlust välistavad asjaolud

(1) Väärteomenetlust ei alustata ja alustatud menetlus tuleb lõpetada, kui:
1) teos puuduvad väärteo tunnused;

/vajadusel ka/

§ 32. Jälitustoiminguga tõendite kogumise keeld

(1) Väärteomenetluses on keelatud tõendite kogumine jälitustoiminguga.
§ 47. Menetlusdokumendid

(1) Menetlusdokumendid on:
1) kohtuvälises menetluses väärteoprotokoll, menetlustoimingu protokoll ning kohtuvälise menetleja määrus ja otsus;
2) kohtumenetluses kohtu määrus, kohtuistungi protokoll ja kohtuotsus.

(2) Määrus ja menetlustoimingu protokollid, mis vormistatakse väärteomenetluses tõendeid kogudes, koostatakse väärteomenetluse seadustikuga reguleerimata juhtudel kriminaalmenetluse nõuete kohaselt, arvestades väärteomenetluse erisusi


§ 69. Väärteoprotokolli sisu
/../
4) tunnistajate ütlused või viide, et tunnistajate ütlused on protokollitud eraldi;
/../Kokkuvõtteks soovitus politseile - LIPP KÄTTE :bs
16.12.2002 at 15:09
modena
Ärge tuterdage öösel väljas...
krt ma elan mustamäe ja vilde tee ristis ja mulle tuldi samal öösel uksetaha ja öeldui et kas ma tulin taksoga, ma ütlesin et jummala eest EI! ja siis all see kust saab üles helistada oli ka ära rikutud, paar laksu jalaga ja vsjoo:angry:angry
16.12.2002 at 15:21
dochmees
Ärge tuterdage öösel väljas...
100% Pealtnägijasse sobiv case. Ehe näide sellest kui kodanikuvaenulikke ja nõrkade teadmistega inimesi leidub meie riigi politseinike seas.
16.12.2002 at 16:07
inc13
 
Ärge tuterdage öösel väljas...
quote:
modena: krt ma elan mustamäe ja vilde tee ristis ja mulle tuldi samal öösel uksetaha ja öeldui et kas ma tulin taksoga, ma ütlesin et jummala eest EI! ja siis all see kust saab üles helistada oli ka ära rikutud, paar laksu jalaga ja vsjoo:angry:angry

To Modena: Peksad segast või???
Ise ka aru saad mida kirjutad?

BTW.kui sina selle Alfa omanik pole ,siis mille alusel nad sind siis süüdistavad? Otsigu omanik ülesse ja vestelgu sellega nendel teemadel.
16.12.2002 at 16:22
antoonio
Ärge tuterdage öösel väljas...
Pisut offtopic aga et sa liiga palju lootusi ei hellitaks siis ametnike käitumise ja tegevuse kohta on mul äsjane näide kuidas ametnik tohib :
1. Vormistada dokumente nii nagu ise tahab, kuupäevad tegevus jne pole oluline
2. Muuta enda kirjutatud dokumente nii et koopia ja originaal pole enam ühesugused,
3. ähvardada, solvata, ja üleüldse toimetada kolmandate isikute huvides
4. kõik eksimused (10+ ja enamgi veel)mida ametnik teeb on inimlikud eksimused
5. kui sina oled eksinud siis on oi kui kurjasti, mis siis et üks kord kui sedagi
6. sinult on võetud saduses ettenähtud õigused enese kaitseks midagi öelda sest neid lihtsalt ignoreeritakse
jne-jne.
Kuna läksin kogu selle jamaga kohtusse siis lisanduvad siia veel kohtupoolsed faktide ignoreerimised ja külajutu vaieldamatu usk, paber ei maksa midagi sest see ei ole vastavuses ametniku jutuga küll aga ametnik on selle ise koostanud. Jääb mainida veel et riigikohus ei võtnud asja arutlusele millest võib valja lugeda seda et riigikohus (loakogu tasandil) annab rohelise tee ametnikele ja nende suvalisele tegevusele kaasaarvatud oma komplekside väljaelamisel.
Moraal on selles et edaspidi ei kavatse ma ühegi ametnikuga suhelda ilma et mul advokaat kõrval ei oleks.
Paistab et kõik ametnikud, mitte ainult pollarid, kellel võimu pisut käes on omandanud mingisuguse käitumise maneeri.

16.12.2002 at 17:49 Last edited 16.12.2002 at 17:52 by antoonio
crisp
Ärge tuterdage öösel väljas...
see punane alfa oli see nelja uksega? selline vanem suht ront välimus? sest mingi alfa kihutas siin eelmine aasta kah ringi. vahepeal see jälle seisis ühe maja ees.

igatahes soovin sulle edu selle protsessiga.

16.12.2002 at 19:02
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Ärge tuterdage öösel väljas...   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2021. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.