register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Ultraheli pesu  
Poster Message
abarth
 
Ultraheli pesu
Otsing häid vastuseid ei andnud - millised ettevõtted pakuvad täna detailide ultraheli pesu?

Vanni peaks mahtuma silindriline detail läbimõõduga 230mm ja 80 mm kõrge.
Tegu on pulbrilise materjali sõelumismasina sõelaga(võrgu silm 150mikronit).
Enne kui ettevõttele oma pesumasinat ostma hakkan, sooviks veenduda meetodi tõhususes nimetatud sõela puhul.
Seni oleme kasutanud suruõhku ja pehmet süsinikkiudharja.

Pesuteenust pakkuv ettevõtte võiks omada päedevust või kogemust kasutamaks erinevaid pesuvedelikke.
Google abiga leidsin vaid ühe ettevõtte http://www.estmotor.ee/?page_id=74
Soovitav asukoht võiks olla Harjumaal või Läänemaal. Viheid andke siia teemasse, ehk on kellelgi samad mured!
04.12.2017 at 16:19
ramman
Ultraheli pesu
Diislimeister peseb oma pumpade ja pihustite osasid ultraheliga. Võid sealt uurida, kas nad muid asju ka pessu võtavad.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
04.12.2017 at 20:22
madis
Ultraheli pesu
Jagan natuke oma teadmisi.
Nimelt, peenikeste detailide puhul võib ultraheli olla abrasiivne - nt jootepasta stentsiile ei pesta ultraheliga, kuna teeb "servad ümaraks".
Kui võrk on punutud ümartraadist ja puhastatakse harva, siis ei pruugi see nii suur probleem olla.

Teine alternatiiv ultrahelile oleks panna vanni põhja mullitaja (aukudega toru ja sinna puhud õhku). Tekkiv mullivann on päris efektiivne, eriti kui samal ajal võrku "kiigutada" nii et vool käib ühte-teistpidi

Ja kõige lõpuks, pesuvedelikku peaks tsirkuleerima läbi filtri, muidu on oht et sodi taas-sadestub.

Mul endal ultrahelipesur ei ole veel täidetud töölahusega, muidu võiks proovida. Ühtlasi, mis materjaliga tegu ?
05.12.2017 at 11:41
abarth
 
Ultraheli pesu
quote:
madis: Mul endal ultrahelipesur ei ole veel täidetud töölahusega, muidu võiks proovida. Ühtlasi, mis materjaliga tegu ?
Sõelad on happekindlast roosevabast terasest. Võrk on ümartraadist ja sõel käib iga kahe aasta tagant kontrollis/kalibreerimisel. Kui võrgusilmad suuremaks on kulunud, peab sõela välja vahetama.
Sinu soovitus vedeliku aereerimisega katsetada on väärt proovimist! Materjal mida sõelume on PE.
Soov ultraheli pesuvanni enne soetamist testida on tingitud minu kahtlusest, et protsessi käigus liikuvad gaasimullid ei suuda võrku kinni jäänud ebakorrapärase kujuga pulbriterasid lahti põrgatada. Kui katsetamisel kahtlused ümber lükatud saavad on hästi. Vastupidises olukorras jääb väärt masin nurka seisma.

05.12.2017 at 13:50
madis
Ultraheli pesu
Siis võiks põhimõtteliselt palja veega proovida-puhastus on rohkem mehhaanilist laadi. Ma uurin asja, kas mahub ära minu vanni.
05.12.2017 at 15:58
abarth
 
Ultraheli pesu
Madise abiga sain testpesud tehtud. Minu puhastusprobleemile ultrahelivann lahendust ei andnud. Võis täheldada isegi negatiivset mõju, sest mõned polüetüleeniosakesed olid end pärast ultraheliga mõjutamist veelgi põhjalikumalt võrku kinni pakkinud. Hea, et sai enne pimesi masina ostmist meetodit reaalselt testida, tänan!
Müügijuttu ja tegelikku tulemust tasub kõrvutada. Kuigi sõbrad väitsid, et küllap vabale ultrahelipesuvannile muul otstarbel kasutust leiaks.
18.01.2018 at 15:46
mrtn
Ultraheli pesu
Lasergraveerijaga saaks selle polüetüleeni sodiks tulistada ja siis vanni tagasi.
18.01.2018 at 18:53
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Ultraheli pesu  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.