register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : K: V8 ämbliku avade suurendamine   1 2 3  
Poster Message
v6sa
K: V8 ämbliku avade suurendamine
Kas järgmiseks tuleb viide ottomootori tööpõhimõttele?

Jään siiski seisukohale, et küünal kui ottomootori põlemiskambrist kõige lihtsamalt eemaldatav element räägib päris palju põlemisprotsessi iseloomu kohta.
05.11.2018 at 22:17
Jesper
 
K: V8 ämbliku avade suurendamine
Ma jällegi jään seisukohale, et sinu rumalate nõuannete järgi mootori tuunimine on parimal juhul kasutu, halvimal juhul kahjulik tegevus :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.11.2018 at 00:00 1 edit. Last edited 05.11.2018 at 00:03 by Jesper
v6sa
K: V8 ämbliku avade suurendamine
quote:
Jesper: Ma jällegi jään seisukohale, et sinu rumalate nõuannete järgi mootori tuunimine on parimal juhul kasutu, halvimal juhul kahjulik tegevus :)

Sul on õigus oma arvamust avaldada. Meil on vaba maa.

Milline on Sinu soovitus kodanikule? Kõrgema tõusuga nukkvõll? Pikem läbipuhe? Kummale poole siis pikendada? Suuremad düüsid karburaatori peadoseersüsteemi? Kui palju suuremad? Kõrgem kütusetase ujukiruumi? Kui palju tõsta?

See pada võiks siiski natuke pikemalt momenti hoida peale säärast ülekäimist...

Niisama plähvida mõistame kõik. Paku soovitust.

Mida halba teeb mootori tuunimisele küünla väljakeeramine ja selle soojuskoonuse värvis veendumine peale sõitu või dünotõmmet?
06.11.2018 at 06:15
etst65
K: V8 ämbliku avade suurendamine
Noo eks küünla väljakeeramisel näeb küttesegu, kas paras rikas või lahja, seda muidugi sellisel juhul kui saaks teha vahetult finisi lipu langemis aga kui loksud tühikäigul boksi siis on juba pilt teine.
12.11.2018 at 11:46
v6sa
K: V8 ämbliku avade suurendamine
quote:
etst65: Noo eks küünla väljakeeramisel näeb küttesegu, kas paras rikas või lahja, seda muidugi sellisel juhul kui saaks teha vahetult finisi lipu langemis aga kui loksud tühikäigul boksi siis on juba pilt teine.

Kuidas siis krossimehed oma segu paika timmivad? Kõhutunde ja per$edüno järgi? Kusjuures mõlemad võivad anda häid tulemusi, kui seadistajad mootori tööpõhimõtet tunnevad.

Seega veoautokrossi krusamootori küünlad on boksi jõudmisel tahmast mustad?

Kuivõrd mootori hingamise parandamisele kulunud tööst rajal kasu tundub olema? Algne pilt oli ju päris kole. Kuivõrd mootori iseloom muutus?
12.11.2018 at 17:38
etst65
K: V8 ämbliku avade suurendamine
Boksi jõudes on küünlad tahmased kahjuks jah, proovisõidul koheselt küünlad mahavõttes on kohvi pruunid.
Mina olen oma autoga enne sõitu pea iga kord dünos käinu. Muidugi on mehi kes seadistab tagumiku ja kõrva järgi.
Peale kanalite töötlust oli düno näidud paremad noo ja eks ole märk paremuse poole ka see et selle mootoriga sõideti välja tänavune Balti ja Eesti meistritiitel. Viimase sõidu lõpus võeti mootor lahti ning kõik oli reeglite kohane, peale mida asuti koheselt reegleid kärpima mis tähendab et tuleb mootorit lahjemaks teha.

Eino
13.11.2018 at 09:28
hents99
  
K: V8 ämbliku avade suurendamine
quote:
etst65: Boksi jõudes on küünlad tahmased kahjuks jah, proovisõidul koheselt küünlad mahavõttes on kohvi pruunid.
Mina olen oma autoga enne sõitu pea iga kord dünos käinu. Muidugi on mehi kes seadistab tagumiku ja kõrva järgi.
Peale kanalite töötlust oli düno näidud paremad noo ja eks ole märk paremuse poole ka see et selle mootoriga sõideti välja tänavune Balti ja Eesti meistritiitel. Viimase sõidu lõpus võeti mootor lahti ning kõik oli reeglite kohane, peale mida asuti koheselt reegleid kärpima mis tähendab et tuleb mootorit lahjemaks teha.

Eino

Suured vastuolud...dünos käiakse seadistamas, mitte eelkõige “numbrit mõõtmas”
Sest...kohalike erinevate dünopinkide tulemuse vahe sama autoga 20-30%...enamusi pole etalon auto/mootoriga võrreldudki...
Sõbra auto sai oma paarsada kilovatti juurde talvel seistes....see oli parim upgrade...teha mitte midagit, pead vaid “õige koha” valima...
Ehk...miks kõvatada persedüno tuunijate suunas kui käiakse dünos seadistamas ja isegi kütusesegu põlemist ei osata analüüsida...
Mis seal siis tehakse? Iga kord mõõdad olemasolevat jõudlust?

Ega lambda näit on ka väike indikaator... mis aitab otsustada, mitte ei näita absoluutselt korrektset tõlgendust, mis silindris toimus.
Ikka oma perse (heli/vibratsioon), nina, silma ja kõrvaga. Usaldada ei saa midagi peale oma tunnete, isegi viimased võivad aeg-ajalt alt vedada kui muud näidud väga villast panevad ja endas kahtlema hakkad.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
13.11.2018 at 10:30
etst65
K: V8 ämbliku avade suurendamine
Dünos ikke enne seadistatakse ning siis vaadatakse numbreid ja käin ühes kohas sest egas siis neid kohti palju ole kuhu selline peletis peale mahub. Olen ka käinu ühelkorral sellises dünos kus peale numbrite ei osatud midagi teha ega vaadata.
13.11.2018 at 11:24
v6sa
K: V8 ämbliku avade suurendamine
quote:
etst65: Boksi jõudes on küünlad tahmased kahjuks jah, proovisõidul koheselt küünlad mahavõttes on kohvi pruunid.
...


Aha, siit hakkab hargnema. Kui on kohvipruun, siis kütusenälga ei ole. Seega on segu koostis enam-vähem õige. Järelikult on värsket täidet labaselt vähe.

Millise bensuga sõidad?

Milline on õhupuhasti? Kust mootorisse imetav õhk võetakse?

Ma eeldan, et kõigi silindrite kompressioonid on enam-vähem võrdsed ja kõik küünlad on ka sama karva.

Kas süütehetk on detonatsioonipiiril või saaks sealt ka juurde võtta?
13.11.2018 at 12:19
vvt
  
K: V8 ämbliku avade suurendamine
quote:
Üldiselt sellest rääkis ka doktor Ligur. Et sellel mootoril on veel võimalik nukkvõlliga mängida (hetkel see tehase gaz 14 nukk)

Kui see Gaz-14 nukk on suurema tõusuga kui 53 oma (kahjuks andmeid kuskil pole), siis komandeeri see nt Saksamaale (dbilas dynamic nt). 10 milli küsimus on anda ette vajalikud parameetrid (ja see, et see nukk teistpidi ringi käib kui tavaliselt V8 nukad). Suurema tõusuga ja muidu kulumata nukast on lihtsalt rentaablim teha, kuna siis pole vaja nuki tagakülge maha võtta, et vajalikku tõusu saada, mahavõtmine tekitab lisaprobleeme klapimehhanismis, mis ei pruugi "ulatuda". Nt on vaja pikemaid klapivahe reguleerimiskruvisid. Kanalite kitsus ehk ebapiisav "raud" jääb ilmselt probleemiks ka suure nukaga, selle vähendamiseks suurendad nukka rohkem ja sellega kuivab pööretevahemik omakorda kokku.
Lõppeks on pöördeid niipalju, et saaled ei püsi ja järeldus on, et tuleb võtta võimekam toorik :smokin

Edit: olen selle nukalihvimise viidatud töötoas ära proovinud, täiesti toimib ja pärastine pinnatöötlus näib ka kvaliteetne. Kindlasti tasub saata korralik nukk, mitte rääbakas, sest kui nuki kõrgusest jääb väheks, siis nad võtavad vastasküljelt maha. 16 nukiga nuka tegemise hind oli praegu koduka andmetel 107 eurot koos tagasi saatmisega. Sa pead lihtsalt suutma neile põhiparameetrid anda - levinud sõiduautonukkadega võid need võtta mõnest kataloogist, aga 53 omaga on keerukam.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
27.11.2018 at 16:41 1 edit. Last edited 27.11.2018 at 16:44 by vvt
vvt
  
K: V8 ämbliku avade suurendamine
quote:
Jesper: Ma jällegi jään seisukohale, et sinu rumalate nõuannete järgi mootori tuunimine on parimal juhul kasutu, halvimal juhul kahjulik tegevus :)

Ma vaatasin ka tükk aega, et oleks pigem vait, sest siin pannakse probleeme küünlavärvi järgi paika :uhoh

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
27.11.2018 at 16:45
v6sa
K: V8 ämbliku avade suurendamine
quote:
vvt:
...
Ma vaatasin ka tükk aega, et oleks pigem vait, sest siin pannakse probleeme küünlavärvi järgi paika :uhoh

Milline muu detail annab silindris toimuva põlemisprotsessi kohta nii vahetut ja kiiret tagasisidet nii väikese raha eest?

Gaasianalüsaatoriga saab palju kätte, aga palju neid kasutada on? EGT üksi ei näita põlemise efektiivsust.

Klapimehhanismi ulatuse kohta käiv märkus on väga hea. Juba vedrud võivad pikaks jääda... Palju praeguse nuka jures klappe veel avada kannataks enne, kui kusagilt kinni võtab?

28.11.2018 at 07:51
vvt
  
K: V8 ämbliku avade suurendamine
Antud graafikuid vaadates pole küsimus küünlavärvis ega muus fine-tuuningu (peenhäälestuse nagu Eesti poliitikas praegu) probleemis.
Probleem on 80% rauas. Selline pöördemomendi ühtlane langus viitab lihtsalt progresseeruvale lämbumisele pöörete tõustes (eelkõige tulenevalt sisselaskepoole väiksusest) ja need paar jõnksu seal 2500 kandis sellele, et tegija on liiga palju vaeva näinud "port matchinguga", jätke ülemisse kanali raadiusesse sisse aste (kaane pordi ülemine serv 2-3 mm kõrgemale kui kollektori kanali serv) ja kaovad ära need jõnksud.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
28.11.2018 at 10:13
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : K: V8 ämbliku avade suurendamine   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.