register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Firmaauto maksustamine   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Märt
Firmaauto maksustamine
quote:
Jesper:
quote:
Märt: Mind isiklikult häirivad need OÜ-d kus susserdatakse sulaga ja üldse midagi ei maksta!
Mind häirivad need ka! Ja veel sada asja mis maailmas valesti on! Aga teemaks olid autod ja ma ei saa aru, millest see auto püha lehma staatus tuleneb, et see on kuidagi "andestatav" rikkumine ja mingid muud asjad ei ole. Põhimõtteliselt iga eseme ja teenuse võiks ju mingi mõttekonstruktsiooniga ettevõtlusega seotuks kuulutada, kelle jaoks siis tulumaks üldse on? Lollide?

Jesper - ma oma väikefirmaga olen maksnud eelmise aasta kolme viimase kuuga 246 131,11 € tööjõumakse. Mul ei ole ettevõtte poolt tööautot ei töö ega isiklikuks kasutuseks ega muid sussereid süsteeme, ma maksan endale palka igakuiselt, mitte divikaid korra aastas. Elan ja magan rahulikult, võlgu veel kellegile ei ole. Lihtsalt ajab sita keema, et kõik arvavad, et see elu on imelihtne, et raha tuleb seinast peale OÜ regamist ja peaks proovima veel kuskilt seda OÜtajat nöörida.

Auto ei ole püha lehm ega inimiõigus, on loomulik, et mõistlikult makse makstakse mõistlike asjade eest. Igal asjal on piir, alkoga mindi üle piiri, sama moodi tundub olevat auto maksustamisega. Liisingutes on pikad järjekorrad, kus Oü autod liiguvad eraisikute arvele. Kui ühemehe OÜ senini jaksas liisida autot, siis nüüd maksab ta dividendi korra aastas ja liisib seda eraisikuna. Riik ju sellest ei võida.


Asjast ka - mu töömasinad on kõik ecofleedi GPSiga varustatud ja piruka akust saab see jagu ca 2 nädalaga. Samas on jube mugav vaadata, kus auto on, kaua aega kulus ja laua tagant saab ka juhendada, kui mees eksinud on. Julgen neid soovitada, kui parki vaja jälgida on!





____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
31.01.2018 at 18:12
max
Firmaauto maksustamine
quote:
Jesper: No aga kui pesula, pood, ööklubi jne jälle omakorda makse ei maksa ja oma raha töökotta, esindusse ning tuuningpoodi viivad, need omakorda reisibüroosse ja pesulasse jne? Kesse lõpuks siis see loll on?

Osadel elualadel see muidugi umbes nii käibki juba :)
Ma ei saanud täpselt aru, millest selline kommentaar, aga igaks juhuks täpsustan mõtet. Kui inimestel jääb rohkem raha kätte, siis tõenäoliselt ei lähe see kõik madratsisse/sukasäärde, vaid ühel või teisel kujul majandusse läbi tarbimise. Tarbimine on KMga maksustatud + müüja maksab töötajatele palka (kes selle omakorda tarbimisse panevad) + palkadelt makstakse tööjõumakse. Jätame selle variandi kõrvale, et kõik teenuseosutajad on bandiidid. Kui isegi keegi midagi omakorda "optimeerib", siis lõpuks jõuab see ikkagi tarbimisse. Ja mida jõukam on tarbija, seda rohkem tarbimisse läheb.

Loomulikult võib selle peale tuua hüpoteetilise näite, et X5 omanik on pätt, annab ülejääva raha teistele pättidele, kes selle hoopis Läti majanduse suunavad ja Eestis ka aluspesu tšeki ettevõtte kuludesse panevad jne, aga kuhu me niimoodi jõuame, kui vaid süsimusta stsenaariumiga arvestame.

Tunnistan, et mul pole hetkel mingit uuringut ülaltoodu kinnituseks viidata, küll aga palju kõrvalt näinud, kuidas inimesed, kellel üha paremini läheb, üha rohkem tarbivad ja üha vähem maksude üle nurisevad.
31.01.2018 at 18:21
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
Märt, no kuidas riik ei võida, 21% tulumaksu ju ikka justkui võidab? Mina ei ründa sind ega üldse kedagi isiklikult, aga mulle ei meeldi, kui piltlikult öeldes summa liidetavate järjekorrast sõltub. Kui on otsustatud, et tööandja arvele laekuva summa eest endale eratarbeks auto ostmine tähendab näiteks 40% makse, siis olgu nii et igatpidi tuleb sama hind kokku, mitte nii et kilovatt korda erisoodustus korda oü korda see ja korda too tuleb üks summa, ja siis sirge seljaga eraisikuna makstes tuleb mingi märgatavalt kõrgem summa, kuigi tulemus on sama. Samamoodi näiteks oli minuarust ääretult ebaõiglane, et riik tegi eluasemelaenu intressidele maksusoodustuse, aga samas oma raha eest välja ostjad ja üürijad ei saanud mingit soodustust - see jama õnneks on nüüd ajalugu vist.

Autodesse mittepuutuvad ettevõtluse aspektid on juba teine, teemaväline jutt :)

Max, ma saan aru su mõttest, aga erakasutuses olev firmaauto on samamoodi tarbimine nagu ilusalongis käik või pudel kärakat. Sa räägid pmst hoopis sellest, kas dividendide võtmist peaks kuidagi piirama või lisamaksustama, ja selles osas ma olen nõus, et ei peaks.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.01.2018 at 18:34 3 edits. Last edited 31.01.2018 at 18:40 by Jesper
viplala
Firmaauto maksustamine
quote:
Jesper: No aga kui pesula, pood, ööklubi jne jälle omakorda makse ei maksa ja oma raha töökotta, esindusse ning tuuningpoodi viivad, need omakorda reisibüroosse ja pesulasse jne? Kesse lõpuks siis see loll on?

Osadel elualadel see muidugi umbes nii käibki juba :)

Ja kuhu see raha siis lõpuks jõuab? Kaevatakse kuhugile sügavasse auku ja peidetakse ära? Pigem ostetakse selle eest bensiini, leiba, suitsu, alkot, mille pealt omakorda ju võetakse maksud... aktsiis, käive, tulu ja sots. Ega maksust ei pääse see raha nii ehk naa.
31.01.2018 at 18:45
Jesper
 
Firmaauto maksustamine
No bensiini ja alkoholiaktsiis kokku on vist kuskil 6-7% riigieelarvest :) Ma isiklikult ei jaksaks viisteist korda rohkem juua, autoga päevad ja ööd läbi ringi kaarutamisest rääkimata. Käibe- sots- ja tulumaksu ju seal utoopias keegi millegi pealt ei maksa, sest kõigil on OÜ-d ja kõik läheb firma kuludesse.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.01.2018 at 18:59 3 edits. Last edited 31.01.2018 at 19:21 by Jesper
wagoneer
Firmaauto maksustamine
Ma ka kasutan seda ecofleet-i. On tõesti mõnus ja toimiv lahendus. Aga jah kui auto seisab pikemalt(mul 2..2,5 nädalat),siis on aku tühi. Aga noh,tavaliselt ju ükski tööauto niikaua ei seisa kunagi.


____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
31.01.2018 at 21:42
kaedoo
 
Firmaauto maksustamine
quote:
wagoneer: Ma ka kasutan seda ecofleet-i. On tõesti mõnus ja toimiv lahendus. Aga jah kui auto seisab pikemalt(mul 2..2,5 nädalat),siis on aku tühi. Aga noh,tavaliselt ju ükski tööauto niikaua ei seisa kunagi.

Kas lahenduseks poleks pistik seina kui auto seisab, laeb ja nii edasi?
31.01.2018 at 21:46
antoonio
Firmaauto maksustamine
quote:
Jesper: Märt, no kuidas riik ei võida, 21% tulumaksu ju ikka justkui võidab? Mina ei ründa sind ega üldse kedagi isiklikult, aga mulle ei meeldi, kui piltlikult öeldes summa liidetavate järjekorrast sõltub. Kui on otsustatud, et tööandja arvele laekuva summa eest endale eratarbeks auto ostmine tähendab näiteks 40% makse, siis olgu nii et igatpidi tuleb sama hind kokku, mitte nii et kilovatt korda erisoodustus korda oü korda see ja korda too tuleb üks summa, ja siis sirge seljaga eraisikuna makstes tuleb mingi märgatavalt kõrgem summa, kuigi tulemus on sama. Samamoodi näiteks oli minuarust ääretult ebaõiglane, et riik tegi eluasemelaenu intressidele maksusoodustuse, aga samas oma raha eest välja ostjad ja üürijad ei saanud mingit soodustust - see jama õnneks on nüüd ajalugu vist.

Autodesse mittepuutuvad ettevõtluse aspektid on juba teine, teemaväline jutt :)

Max, ma saan aru su mõttest, aga erakasutuses olev firmaauto on samamoodi tarbimine nagu ilusalongis käik või pudel kärakat. Sa räägid pmst hoopis sellest, kas dividendide võtmist peaks kuidagi piirama või lisamaksustama, ja selles osas ma olen nõus, et ei peaks.

Olgem täpsed. TM on siiski 20 prossa paberil kuigi vahemikus 1200-2100 on see üle 30 aga sellest ei räägita, vähemalt tegijad mitte.
Eluasemelaenu intressiga on/oli kõik ju OK, mida selle pärast piriseda. Ostad kohe välja, intressi ei maksa. Võtsidlaenu, maksad intressi ja said miski kopika tagasi. Anyway, läks liisinguga/laenuga rallitamine oluliselt kallimaks kui kohe makstes.

Kui keegi ettelvõtluses maksab dividendi endale (töötasu aga mitte), samas on aga aktiivselt firma juhtimisega/töötamisega seotud siis ammust ajast kohtulahendid olemas kus selline makse kvalifitseerus TÖÖTASUKS, ning riik noppis sellelt lisaks saadud TMile ka muud tööjõumaksud ja loomulikult ka intressid ja siis omakorda ettevõtlusega mitteseotud kulult arvestatud tulumaksu.

____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)
01.02.2018 at 23:07
rommel
Firmaauto maksustamine
antoonio, osuta mulle, vaesele rumalale, ka mõni lingike sellisele kohtulahendile... Riigikohus on siiani minuteada teistpidi otsustanud, aga mida mina ka tean :)

____________________________
ex Ram '04
ex Taurus '97
god hates us all
01.02.2018 at 00:45
Märt
Firmaauto maksustamine
quote:
kaedoo:
quote:
wagoneer: Ma ka kasutan seda ecofleet-i. On tõesti mõnus ja toimiv lahendus. Aga jah kui auto seisab pikemalt(mul 2..2,5 nädalat),siis on aku tühi. Aga noh,tavaliselt ju ükski tööauto niikaua ei seisa kunagi.

Kas lahenduseks poleks pistik seina kui auto seisab, laeb ja nii edasi?


Kuna tegu on "tööautoga" siis seisavad need enamasti tasulise parkla kaugeimas nurgas, kus seda juhet pole võtta


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
02.02.2018 at 08:40
Joel
 
Firmaauto maksustamine
quote:
antoonio:
Kui keegi ettelvõtluses maksab dividendi endale (töötasu aga mitte), samas on aga aktiivselt firma juhtimisega/töötamisega seotud siis ammust ajast kohtulahendid olemas kus selline makse kvalifitseerus TÖÖTASUKS, ning riik noppis sellelt lisaks saadud TMile ka muud tööjõumaksud ja loomulikult ka intressid ja siis omakorda ettevõtlusega mitteseotud kulult arvestatud tulumaksu.
Kohtulahenditega (vt SIIT) maksustati kolmandale isikule (juhatuse liikme OÜ) makstud teenustasu olukorras, kus juhatuse liige ei saanud palka, vaid esitas arve oma isiklikust osaühingust. Nende lahendite pinnalt hakkas maksuhaldur ettevõtjaid massiliselt kollitama ja "nõustama". Paljud olukorrad olidki must-valged, aga paljudel juhtudel jäid sinna rehasse kinni ka täiesti tegelikku majanduslikku sisu omavad tehingud, kus arveldati regulaarselt sarnastes summades.

Seda olukorda millele Sina viitad, kus juhatuse liige endale palga asemel dividendi maksis proovis maksuhaldur kangutada WASP Project lahendis, aga kaotas, kuna nende rakendatud (majandusharu statistilise keskmise põhine) maksustamise metodoloogia oli menetluse käigus leiutatud ning maksumaksjal puudus võimalus teada, et sellisel moel võiks või peaks makse arvutama. Pärast seda töötas maksuhaldur välja juhendi, mille aga maksunõustajad ühehäälselt maatasa tegid, kuna see oli täiesti jabur. Uut juhendit aktiivse vs passiivse tulu eristamiseks ei ole tänaseni tehtud (ehkki teema on teadaolevalt rahandusministeeriumis päevakorral), seega dividend vs palk on hetkel reguleerimata ning reaalset alust dividende palgaks ümber klassifitseerida ei eksisteeri. Aga sellele vaatamata võiks lähtuda nö heast äritavast ning palgamaksudega maksustatavaks juhatuse liikme tasuks määrata vähemalt summa, mis vastab tugeva keskastmespetsialisti palgale juhitavas ettevõttes.

____________________________
2xV8
02.02.2018 at 08:46 5 edits. Last edited 02.02.2018 at 08:56 by Joel
mrtn
Firmaauto maksustamine
quote:
Joel:Nende lahendite pinnalt hakkas maksuhaldur ettevõtjaid massiliselt kollitama ja "nõustama".

Helistavad ka lihtsalt ja ütlevad “tõstke endal palka või muidu..!”
02.02.2018 at 09:15
madis
Firmaauto maksustamine
Ehk siis "kui on tuvastatud töötamine" siis maksa rohkem.

Aktiivne tegevus on seega maksustatud kõrgemalt, et seda vähendada, nagu alkoaktsiisiga.

Ma näen siin huvitavat irooniat või kuidas ;)

"Teil on töötamise tunnused"
"Ei ei ausõna ma oma firma jaoks ei liiguta lillegi, ainult võtan dividende välja"
"No ok siis, aga vaadake ette !"
02.02.2018 at 09:48
madis
Firmaauto maksustamine
Ja veel
"Aga sellele vaatamata võiks lähtuda nö heast äritavast ning palgamaksudega maksustatavaks juhatuse liikme tasuks määrata vähemalt summa, mis vastab tugeva keskastmespetsialisti palgale juhitavas ettevõttes"

Ehk siis, maksuamet hakkab kasutama "analoogia põhjal maksustamist".

Teed oma ehitusfirma oled peatöövõtja, maksad 1k palka endale ja aasta lõpus võtad dividendi.
Aga näedsa, Fundis on keskmine "analoogse spetsialist palk" hoopis 5k

Seega, maksa palgamaksud ära raisk.

Seadustest PEAB PUUDUMA IGASUGUNE TÕLGENDAMINE vastasel juhul tekivad kohe kiuslikud ametnikud. Sest ametnik on ka inimene ja tihtipeale isegi vähem.
02.02.2018 at 09:51
charger
Firmaauto maksustamine
quote:
madis: Ja veel
"Aga sellele vaatamata võiks lähtuda nö heast äritavast ning palgamaksudega maksustatavaks juhatuse liikme tasuks määrata vähemalt summa, mis vastab tugeva keskastmespetsialisti palgale juhitavas ettevõttes"
See on soovitus, MA on tglt rahul, kui sa isegi ainult miinimumi maksad.
Põhimõte on ju see, et dividend on passiivse (kapitali)tulu eest, kui keegi ettevõttes aktiivse tegevusega kasumit tekitab, peab see tekitaja ka mingit palka saama :)
02.02.2018 at 10:14
madis
Firmaauto maksustamine
quote:
charger:
quote:
madis: Ja veel
"Aga sellele vaatamata võiks lähtuda nö heast äritavast ning palgamaksudega maksustatavaks juhatuse liikme tasuks määrata vähemalt summa, mis vastab tugeva keskastmespetsialisti palgale juhitavas ettevõttes"
See on soovitus, MA on tglt rahul, kui sa isegi ainult miinimumi maksad.
Põhimõte on ju see, et dividend on passiivse (kapitali)tulu eest, kui keegi ettevõttes aktiivse tegevusega kasumit tekitab, peab see tekitaja ka mingit palka saama :)

Probleem ja tegelikult RÄIGE PROBLEEM on see, et see summa ei ole üheselt määratud vaid tõlgendamise küsimus.
Ehk siis 100% meelerahu ei tohi tunda ükski dividende võttev osaühing.
Kas see on ettevõtlust soodustav keskkond ?
02.02.2018 at 11:01
charger
Firmaauto maksustamine
Kas keegi teab reaalseid pretsedente, kus mingit palka maksvale OÜ-le kirjutati ette dividendide arvelt tööjõumakse juurde maksta?
02.02.2018 at 12:18
rommel
Firmaauto maksustamine
quote:
charger: Kas keegi teab reaalseid pretsedente, kus mingit palka maksvale OÜ-le kirjutati ette dividendide arvelt tööjõumakse juurde maksta?
EMTA ametnikud võivad ette kirjutada mida iganes, seaduslikku alust selleks pole. "Hea äritava", "statistiline kesmine" ja muu huinjaa pole meil seadusandlusse sellisel kujul sisse kirjutatud. EMTA ettekirjutuse (küsimise, süüdistamise vms) suhtes meil (Eesti Banaanivabariigis) süütuse presumptsioon ei kehti, nad peavad lähtuma seadusest aga tegelikkuses tegeletakse "raha küsimisega" tihti omavoliliselt ja võimupiire ületades. Kui küsimise peale maksad siis oledki loll ja papist ilma.

Vastupidiseid otsuseid on küll ja veel (kogu artistide ja pulmavanemate saaga, nimena meenub esimesena Luisa Värk) kus OÜ-taja ei maksa omale üldse palka (pole sellist kohustust lihtsalt), koliseva võtab välja dividendidena. EMTA küll küsis aga jurist tegi EMTA-le selgeks, et seadusandlikku alust neil küsimistel polnud.

Joel räägib õiget juttu (y)

____________________________
ex Ram '04
ex Taurus '97
god hates us all
02.02.2018 at 12:38
mrtn
Firmaauto maksustamine
quote:
madis:
"Teil on töötamise tunnused"
"Ei ei ausõna ma oma firma jaoks ei liiguta lillegi, ainult võtan dividende välja"
"No ok siis, aga vaadake ette !"

Kusjuures ma räägin ikka normaalselt funktsioneerivast firmast, kus makstakse reaalset palka, aga mitte MS või Skype keskmist.
02.02.2018 at 12:41
rommel
Firmaauto maksustamine
quote:
mrtn:
quote:
Joel:Nende lahendite pinnalt hakkas maksuhaldur ettevõtjaid massiliselt kollitama ja "nõustama".

Helistavad ka lihtsalt ja ütlevad “tõstke endal palka või muidu..!”


Telefoni teel ära suhtle nendega üldse. Ütled, et sul pole hetkel aega rääkida, pangu oma küsimused meili peale ;)
Siis on sul aega mõelda , vajadusel juristiga nõu pidada jne. Teist kätt ametnikud meili teel idiootsete küsimuste esitamist reeglina väldivad ;)

____________________________
ex Ram '04
ex Taurus '97
god hates us all
02.02.2018 at 12:46
charger
Firmaauto maksustamine
quote:
rommel: EMTA ametnikud võivad ette kirjutada mida iganes, seaduslikku alust selleks pole....
Kuulututte on terve ilm täis, küsisin, kas keegi on kokku puutunud reaalse pretsedendiga?
02.02.2018 at 14:21
Joel
 
Firmaauto maksustamine
quote:
madis: Ja veel
"Aga sellele vaatamata võiks lähtuda nö heast äritavast ning palgamaksudega maksustatavaks juhatuse liikme tasuks määrata vähemalt summa, mis vastab tugeva keskastmespetsialisti palgale juhitavas ettevõttes"

Ehk siis, maksuamet hakkab kasutama "analoogia põhjal maksustamist".

Teed oma ehitusfirma oled peatöövõtja, maksad 1k palka endale ja aasta lõpus võtad dividendi.
Aga näedsa, Fundis on keskmine "analoogse spetsialist palk" hoopis 5k

Seega, maksa palgamaksud ära raisk.

Seadustest PEAB PUUDUMA IGASUGUNE TÕLGENDAMINE vastasel juhul tekivad kohe kiuslikud ametnikud. Sest ametnik on ka inimene ja tihtipeale isegi vähem.

Ma kirjutasin spetsiaalselt "juhitavas ettevõttes", et ei oleks mingit konkurentide või tööstusharu keskmisega võrdlemist, kuna see on ettearvamatult manipuleeritav kõikide osapoolte jaoks. See tsiteeritud lause on minu isiklik soovitus, selle järgi ei pea keegi talitama, aga minu käest on seda palju küsitud ja ma olen vastanud, et kas siis nii või siis vähemalt Eesti keskmine palk oleks ju viisakas sotsmaksuga maksta. Lõpuks oleneb ju kõik iga konkreetse olukorra asjaoludest (kas tegu mingi vara haldamisega või sotsiaalse iseloomuga projektiga või pigem lihtsalt maksuoptimeerimisega) ja finantsnäitajatest. Ühemehefirmas polegi mingit sisemist võrdlusbaasi. Reaalset alust ei ole dividendi ümber klassifitseerida ka miinimumpalka makstes. Üldse mitte makstes on risk veidi suurem, kuna sellisel juhul läheb vaidlus aktiivse vs passiivse tulu tunnustele, mille kohta eksisteerib rahvusvaheline õiguspraktika. Kui midagi juba makstakse, siis on vaidluse sisuks kas palgana makstava proportsioon kogutulusse on loogiline ning kuna täna regulatsioon ja kohtupraktika selles vallas puudub, siis on risk madal. Aktiivset tulu maksustataksegi kõrgemalt kui passiivset tulu, see on peaaegu igas "tavalises" riigis niimoodi (nt OECD ja sellised).

Olen nõus, et olukord on ettevõtluskeskkonda kahjustav. Just seesama "kollitamine", millele mrtn'gi viitas võimendab seda eriti - MTA läheneb jõupositsioonilt ja ähvardab "menetlusega", mis ju ei pruugi päädida maksuotsusega, aga on ülimalt ebameeldiv. MTA (juhtkonna) enda soovitus on igasugune survestamine ja ähvardamine raporteerida neile selleks loodud kanalite kaudu.

to charger - täna sellist pretsedenti ei ole.


____________________________
2xV8
02.02.2018 at 16:30 2 edits. Last edited 02.02.2018 at 16:39 by Joel
madis
Firmaauto maksustamine
quote:
Joel:
quote:
madis: Ja veel
"Aga sellele vaatamata võiks lähtuda nö heast äritavast ning palgamaksudega maksustatavaks juhatuse liikme tasuks määrata vähemalt summa, mis vastab tugeva keskastmespetsialisti palgale juhitavas ettevõttes"

Ehk siis, maksuamet hakkab kasutama "analoogia põhjal maksustamist".

Teed oma ehitusfirma oled peatöövõtja, maksad 1k palka endale ja aasta lõpus võtad dividendi.
Aga näedsa, Fundis on keskmine "analoogse spetsialist palk" hoopis 5k

Seega, maksa palgamaksud ära raisk.

Seadustest PEAB PUUDUMA IGASUGUNE TÕLGENDAMINE vastasel juhul tekivad kohe kiuslikud ametnikud. Sest ametnik on ka inimene ja tihtipeale isegi vähem.

Ma kirjutasin spetsiaalselt "juhitavas ettevõttes", et ei oleks mingit konkurentide või tööstusharu keskmisega võrdlemist, kuna see on ettearvamatult manipuleeritav kõikide osapoolte jaoks. See tsiteeritud lause on minu isiklik soovitus, selle järgi ei pea keegi talitama, aga minu käest on seda palju küsitud ja ma olen vastanud, et kas siis nii või siis vähemalt Eesti keskmine palk oleks ju viisakas sotsmaksuga maksta. Lõpuks oleneb ju kõik iga konkreetse olukorra asjaoludest (kas tegu mingi vara haldamisega või sotsiaalse iseloomuga projektiga või pigem lihtsalt maksuoptimeerimisega) ja finantsnäitajatest. Ühemehefirmas polegi mingit sisemist võrdlusbaasi. Reaalset alust ei ole dividendi ümber klassifitseerida ka miinimumpalka makstes. Üldse mitte makstes on risk veidi suurem, kuna sellisel juhul läheb vaidlus aktiivse vs passiivse tulu tunnustele, mille kohta eksisteerib rahvusvaheline õiguspraktika. Kui midagi juba makstakse, siis on vaidluse sisuks kas palgana makstava proportsioon kogutulusse on loogiline ning kuna täna regulatsioon ja kohtupraktika selles vallas puudub, siis on risk madal. Aktiivset tulu maksustataksegi kõrgemalt kui passiivset tulu, see on peaaegu igas "tavalises" riigis niimoodi (nt OECD ja sellised).

Olen nõus, et olukord on ettevõtluskeskkonda kahjustav. Just seesama "kollitamine", millele mrtn'gi viitas võimendab seda eriti - MTA läheneb jõupositsioonilt ja ähvardab "menetlusega", mis ju ei pruugi päädida maksuotsusega, aga on ülimalt ebameeldiv. MTA (juhtkonna) enda soovitus on igasugune survestamine ja ähvardamine raporteerida neile selleks loodud kanalite kaudu.

to charger - täna sellist pretsedenti ei ole.



Täpselt, alati on oht et "maksuamet soovib luua pretsedendi" ja kui selle käigus mõni firma põhja läheb (õigusabikulud ja närvid) siis noh ikka juhtub. Nagu Kenderile ju öeldi, et "prokurast ei taha teda karistada vaid luua õigusselgust" ja no problem, lohistame paar aastat kohtu vahet.

Ja asjaolud. Kui sul on tootmisettevõte ja teed 24/7 tööd et see käima joosta. Ja siis ühel hetkel enam ei tee sest töötab ise. Siis teisel juhul riik soodustab seda ja ei karista nii suurte maksudega. Väga äraspidine või kuidas :)

Tuleks teha seadus, et dividenditulu eelduseks on vähemalt miinimumpalk aasta lõikes. Suurte dividendihaide puhul ei ole see eriline lisakulu (a la Viru Keskuse omanikud :) ja väikeste dividendide puhul on reeglina tegu ühemehefirmaga. Ja ongi õigusselgus majas, ei rohkem ega vähem ning ei mingit "tõestust ja tõlgendamist".
02.02.2018 at 16:44 1 edit. Last edited 02.02.2018 at 16:46 by madis
charger
Firmaauto maksustamine
No kui sul on mingi kinnisvara ja saad selle pealt renditulu, ega tee ise midagi aasta jooksul, siis ei peaks ikka kohustuslikult min palka maksma, kui ise töötad muus ettevõttes ja makasad seal sots maksu. OK, raamatupidamise eest maksad 0,1 koha töötasu mõnele inimesele juurde, et rutiinid oleks täidetud. Suht norm ju, kui omanikud võtavad ainult dividenditulu?
02.02.2018 at 18:06
madis
Firmaauto maksustamine
Ma pidasingi silmas et min palk per nägu peaks ära tulema, kui tuleb teisest kohast siis on ok.
02.02.2018 at 18:10
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Firmaauto maksustamine   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.