register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine   1 2 3  
Poster Message
antoonio
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
Indrek_S:
quote:
Vanaisa: ja need pangad on?

Hetkel SEB ja Versobank. Pakun et 2018 lõpuks on teised kah selle valmis saanud. Vanad-head ajad on tagasi kus suvalisse panka raha kandmine võttis paar sekundit. Nüüd vaid selle vahega, et mitte eesti siseselt vaid kogu EURo regioonis.


Selliseid vanu häid aegu ei mäleta ma viimase pea 20 aasta jooksul olevat, juhul kui sa sekunditeks ei pea 9x päevas igal täistunnil ja tööpäeviti. See oli enne seda aega kui neid IBANEid tahtma hakati ja muud tilulilu ehk paar viimast aastat on ikaldus selles teemas olnud.
Ah jaa, oli mingi kiirmakse võimalus aga selle kiirust ja kulutatud raha hulka ei tea.


____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)
07.01.2018 at 20:31 2 edits. Last edited 07.01.2018 at 20:32 by antoonio
vvt
  
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
madis: Juhtub nii et tankla võtab vahel nädalavahetuseks laenu, Neste on vaene firma.
Nt kui sul on kaardil 150 euri ja mõtled et noh, 30 euri kütte jaoks ja siis lähen hüppan Prismast läbi.
Siis võid lolli olukorda jääda, sest "tehnilistel põhjustel tankla broneeris 150 euri ja vahel ei vabastagi 20min jooksul, me tegeleme esmaspäeval sellega".

Üleüldse, viimasel ajal tundub mõistlikum cashi peale üle minna. Nt kui maksuamet sind trahvib, siis pannakse broneering niimoodi peale et internetipangast POLE MIDAGI NÄHA. Kontojääk on ok, kõik on ok, makseterminal ütleb "error" ja ongi kogu muusika.
Ehk siis inimese erakonto on vabalt kasutamiseks kõigile "osapooltele".

Mina kasutan isiklikeks tankimisteks Nestes American Expressi krediitkaarti ja seal saad küll valida, mis summas broneering tehase. 10 eurot on vähim ja ise saad panna ka summa.
Küsimus on ilmselt selles, et deebetkaartidega pole nad viitsinud taolist võimalust tekitada võia arvavad nad tõsimeeli, et deebetkaardiga maksavadki mingid rotid, kes nagunii üritavad üle lasta - et kindluse mõttes broneerime 2 paagitäie eest :D
Antud probleem ilmselt laheneks, kui deebetkaardiga tekitada analoogne võimalus ise broneeringut seada (ja automaat ei anna siis ka rohkem kütust kui sa broneeringu panid).

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
08.01.2018 at 11:38 2 edits. Last edited 08.01.2018 at 11:39 by vvt
tfr
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
vvt: Antud probleem ilmselt laheneks, kui deebetkaardiga tekitada analoogne võimalus ise broneeringut seada (ja automaat ei anna siis ka rohkem kütust kui sa broneeringu panid).

Kui see valik sinna juurde panna, siis ma usun, et keskmine tankimise pikkus suureneb ~10-15sek võrra, kui inimene hakkab mõtlema, et mis summa peale ta selle siis nüüd teeb, seda sisestama jne. Päris paljud hakkavad kindlasti kohe ka üle mõtlema, et palju nüüd veel täpselt paaki mahub, mis see hetke kütusehinna puhul teeb, ega ta seda broneeringut liiga palju üle ei tee, jne.

See on päevas kõigi tanklate peale kokku juba päris suur ajakulu, mis teoorias tähendab tipptundidel selle ajakulu võrra väiksemat läbimüüki/tulu. Kuni see põletav probleem ei ole (ja näiteks minul ei ole sellest elu sees kunagi probleemi olnud), siis why bother.

Nestes ma ei tangi, aga Circle K igatahes krediitkaardi puhul summat ei küsi. Kui, siis see on äkki American Expressi mingi eripära - a la et nende süsteem seda "spämmimist" (kui 150 läbi ei lähe, siis proovitakse 140, 130, 120 jne) ei luba ja seetõttu küsitakse kasutajalt konkreetne summa ja kui seda kätte ei saa, siis antakse viga.
08.01.2018 at 13:55
vvt
  
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Üks põhjus, miks ma juba aastaid tangin Nestes, on Statoili ja CK jaamade ülerahvastatus. Nestes (tangin valdavalt linna piiril) on üsna harvad juhtumid, kus teine auto sinuga samal ajal tangib. Oma tankimiskoguse kohta aega mõelda maa ja ilm.
CK-d olen hakanud vältima, kuna see on minu külastuskellaaegadel nagu töölissöökla - kohviautomaadi taga on räpastes riietes haisvate ehitustööliste järjekord koos kõikide kaasnevate "efektidega".

Ühesõnaga, Nestes on aega maa ja ilm mõtiskleda ning ega seda tankimist pole vaja ka reede õhtule või jõulu laupäevale jätta.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
08.01.2018 at 16:50 1 edit. Last edited 08.01.2018 at 16:52 by vvt
mrtn
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Ma ei maga ega söö, kuni kõik pole oma arvamust statoili kabanossijärjekorrast kommunikeerinud.
08.01.2018 at 17:55
Pedaal
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Niisama tähelepanek.
Swedbanki automaadist sularaha võttes tuli telefoni sõnum raha võtmisest enne kui raha füüsiliselt välja andis.
14.01.2018 at 20:22
anryo
  
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
Pedaal: Niisama tähelepanek.
Swedbanki automaadist sularaha võttes tuli telefoni sõnum raha võtmisest enne kui raha füüsiliselt välja andis.
No enne võtabki ju kontolt maha ja siis annab välja. Kui suur see vahe oli siis? Swedi app on tänapäeval mega kiire selles osas. Vaevalt jõuad PIN koodi sisse panna, kui juba app piiksub telefonis. Aga selle saab ka maha keerata (või tõsta vastavat limiiti), et iga asja peale ei piiksuks.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
15.01.2018 at 10:31
Pedaal
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
anryo:
quote:
Pedaal: Niisama tähelepanek.
Swedbanki automaadist sularaha võttes tuli telefoni sõnum raha võtmisest enne kui raha füüsiliselt välja andis.
No enne võtabki ju kontolt maha ja siis annab välja. Kui suur see vahe oli siis? Swedi app on tänapäeval mega kiire selles osas. Vaevalt jõuad PIN koodi sisse panna, kui juba app piiksub telefonis. Aga selle saab ka maha keerata (või tõsta vastavat limiiti), et iga asja peale ei piiksuks.
Ajavahe oligi selline, et enne kui hakkas raha lugema lugesin mina juba kellalt sõnumit või siis suht samaaegselt.

Mõte oli ehk see, et kui saaks pankadevahelise infoliikumise koos kaardikeskusega sama kiirelt toimima poleks seda broneeritud summa hoidmist pool kuni .... tundi vaid enne kui jõuad tanklast lahkuda oleks bronn maas ja kasutamata summa kontol taas vaba.
15.01.2018 at 11:34
spark
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:

Mõte oli ehk see, et kui saaks pankadevahelise infoliikumise koos kaardikeskusega sama kiirelt toimima poleks seda broneeritud summa hoidmist pool kuni .... tundi vaid enne kui jõuad tanklast lahkuda oleks bronn maas ja kasutamata summa kontol taas vaba.

Pangad ju teenivad sellega ... indiviidi pealt vähe, aga, kui broneering on 10000 inimesel siis on tegemist juba summaga.


____________________________
Seitsekümmend Viis
15.01.2018 at 15:17
Jesper
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Meeletu summa jah, 10000 sajaeurose bronni hoidmine tund aega aastaintressiga 5% tähendab panga jaoks kasumit 5€. No ilmselgelt nii see rikkus majja toodigi!

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
15.01.2018 at 15:56
Indrek_S
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Broneeringu pealt ei teeni pangad midagi sest raha kliendi kontolt ära ei liigutata (lihtsalt takistatakse selle summa kasutamist). Kui sul on konto leping, millel maksab pank jäägile peale, siis pank kannab kahjumit sinu raha bronnis hoidmisega.



____________________________
not done until it's done
15.01.2018 at 17:35 1 edit. Last edited 15.01.2018 at 17:36 by Indrek_S
PTC
  
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
see kui kiirelt üleliigne broneering tegeliku tankimissummaga klappima pannakse sõltub ikka Neste vms kütusemüüja tankuri makselahendusest.
15.01.2018 at 19:12
Volvoman
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Väike offtopic ka (USA foorum ikkagi)

Ei soovita USA-s tankimisel automaati kasutada,makske putkas inimesele.
Alguses broneeritakse kohe 100USD, pärast tankimist lisaks veel õige summa. See 100 vabastatakse siis mõne päeva jooksul.
Korra juhtus ka nii,et 2 nädala pärast vaidlustasin pangas broneeringu,siis sain raha vabaks.

Eesti mastercardi kohta eelnev jutt.
07.02.2018 at 23:02
kaedoo
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
Volvoman: Väike offtopic ka (USA foorum ikkagi)

Ei soovita USA-s tankimisel automaati kasutada,makske putkas inimesele.
Alguses broneeritakse kohe 100USD, pärast tankimist lisaks veel õige summa. See 100 vabastatakse siis mõne päeva jooksul.
Korra juhtus ka nii,et 2 nädala pärast vaidlustasin pangas broneeringu,siis sain raha vabaks.

Eesti mastercardi kohta eelnev jutt.
Seal mandril ja ümbritsevatel saartel on soovitatav VISA ja eriti VISA krediitkaart, rännumeestele(kuigi paar korda debetiga maksta ei saanud). Seda lugesin ja kogesin seal kandis olles, Kuubal sain Masteriga hakkama. :beer
07.02.2018 at 23:52
alarmees
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Ma vist tankisin ca 10x läänerannikut külastades USAs ja vaid ühe korra õnnestus see läbi automaadi ning see oli kuskil päraurkas Grand canyoni lähedal. Kõik muud korrad öeldi, et oh, sul chipi kaart, sellega ei saa ning pea iga kord tuli kaart operaatori kätte jätta, paak täis lasta ja siis toas maksta.
Rootsis muuseas saab jah täispaagi kui sul min 40SEK kontol on. Summa läheb miinusesse. See kehtib siis Rootsi pangakaardi kohta. Välismaise kaardiga Rootsis automaadist üle 40€ eest kütet ei anta korraga.
11.02.2018 at 18:01 1 edit. Last edited 11.02.2018 at 18:02 by alarmees
Peeter82
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
alarmees: Välismaise kaardiga Rootsis automaadist üle 40€ eest kütet ei anta korraga.
Eestis välja antud Mastercard, korduvalt tangitud rohkem kui 40€ eest. Statoili automaat.

____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
12.02.2018 at 12:54
johndoe
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Kui rootsis maksin eestis väljastatud kaardiga suhtles sealne masingi minuga eesti keeles. Kipuvad ju pangad samad olema :D
12.02.2018 at 17:42
Jesper
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Nojah, eks see sõltub tanklaketist, ma ükskord olin julge ja läksin Malmö lähedal mingisse Eestis tundmatu brändi tanklasse, toppisin kaardi automaati ja siis hakkas ekraanile mingit rootsikeelset joga tulema. Esimene leht oli lihtne, kuna ainus valik oli "next", a teisel lehel oli juba kaks valikut ja no minu teadmised sellest keelest on umbes sel tasemel, et supermarketis saan ainult läbipaistvas pakendis asju korvi panna, muidu võin kanasalati asemel kogemata torusiili osta. Kraamisin siis telefoni välja, et Google Translate abil asjasse selgust tuua, aga samal ajal läks tankla külge ehitatud putka aken lahti ja mingi tšikk pani röökima (õnneks inglise keeles) et kui ma kohe kiivrit peast ära ei võta ja kaamerasse ei naerata, siis tema ei väljasta üldse mitte mingisugust bensiini ega üldse mitte midagi.

Noh, sellise lolluse peale läks mul juhe kolksti kokku ja tegin kärmelt sealt hullumajast sääred lähima Statoili suunas :) Õnneks punane nupp annab ka rootsi keeles kaardi tagasi.

Samas näiteks Esso automaadid räägivad üle Euroopa eesti keeles, niipalju kui mul neid kohata on õnnestunud.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.02.2018 at 23:13 2 edits. Last edited 12.02.2018 at 23:15 by Jesper
Indrek_S
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Kaardi kiibile on määratud 3 keelt kliendiga suhtluseks.

Olenevalt kliendi emakeelest näiteks suuremad pangad panevad prioriteedid: Eesti, Inglise Vene (Või Vene, Inglise Eesti)

Nüüd kaarti masinasse pistes pakub kaart esimest prioriteeti. Kui masin toetab, saabgi suhelda selles keeles. Kui ei toeta, tehakse fallback teisele prioriteedile (reeglina inglise) Seega kipub kaugemal masin eesti kaardi peale inglise keeles suhtlema kuna eesti keelt masin ei toeta.
Kui nüüd masinal sees pole keele valikud väga suured, võibki nii juhtuda et ka kolmanda prioriteedi ühist keelt ei leita ja viimase fallbackina hakkab masin suhtlema oma koduriigi keeles (ülemise postituse näite kohaselt siis Rootsi keel).

Seal polnud viga Eesti kaardis vaid masinale olid teised keeled konfimata jäetud.

____________________________
not done until it's done
13.02.2018 at 19:04
Jesper
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Jah noh keeleteema oli niisama illustratsioon, ma mõtlesin et need jooned ei jookse ilmselt riikide kaupa, stiilis "Rootsis on piir 40€", vaid lihtsalt mõned firmad suudavad ja teised mitte. Mina isiklikult pean Eestit juba mõnda aega täisväärtuslikuks esimese maailma riigiks ja ei tunne, et ma peaks oma pangakaardiga asjade ajamiseks kuidagi nagu alandlikult müts näpus härrade poole kummardama, olge palun nii toredad ja võtke mult mu raha vastu :) See Esso näide on hea, et asju saab kohe väga hästi ka teha kui tahtmist on.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.02.2018 at 12:04 1 edit. Last edited 14.02.2018 at 12:04 by Jesper
alarmees
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Ma Rootsis nüüdseks 7 aastat elanud ja esimest korda võin öelda, et paar päeva tagasi sai naine Preemi tanklas Eesti kaardiga täispaagi. Ju mingi edasiminek toimunud. Aga Rootsi Circle K jaamades ja McDonaldsis suhtlebki kaarditerminaal eestikeeles.
14.02.2018 at 20:27
dodge525
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Neste uuemates tanklates, leidub neid saksa- ja prantsusmaal, saab juba ainult sõrmejäljelugejaga maksta. Tankuri juures on sõrmejäljelugeja, enne tankimist kinnitad lugejas, et oled sina ja peale tankimist kinnitad sõrmejäljelugejas, et võtsid xx liitrit kütust ning ongi kõik. Ei tea kunas see süsteem meile siia jõuab, saaks tangitud kiiremini kui selle kaardiga jamada.
01.04.2018 at 12:21
madis
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
http://kasulik.delfi.ee/news/kasulikselgitab/neste-uus-maksesusteem-toi-palju-segadust-firma-esindaja-teeb-loplikult-selgeks-kuidas-kutuse-eest-maksmine-kaima-hakkab?id=83071145

Tundub et minu kunagine mure ei olnud erandjuhtum.
17.07.2018 at 17:57
antoonio
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
quote:
kaedoo:
quote:
Volvoman: Väike offtopic ka (USA foorum ikkagi)

Ei soovita USA-s tankimisel automaati kasutada,makske putkas inimesele.
Alguses broneeritakse kohe 100USD, pärast tankimist lisaks veel õige summa. See 100 vabastatakse siis mõne päeva jooksul.
Korra juhtus ka nii,et 2 nädala pärast vaidlustasin pangas broneeringu,siis sain raha vabaks.

Eesti mastercardi kohta eelnev jutt.
Seal mandril ja ümbritsevatel saartel on soovitatav VISA ja eriti VISA krediitkaart, rännumeestele(kuigi paar korda debetiga maksta ei saanud). Seda lugesin ja kogesin seal kandis olles, Kuubal sain Masteriga hakkama. :beer

Enamasti olen seal maksnud putkas aga olen kasutanud ka tankuri juures maksmist. On tehtud bronne kuid tehing pole toimunud kuid, et by default 100 usd bronn peale + lendaks õige summa pole ise kogenud kordagi aastast 2009 alates.

Varasemal aal oli vahe, kas deebet või kreedit suurem kui praegu. See kas omad visa või master enam pole vahet (vähemalt kogenud pole), ühes asjas on vahe küll, kuis ul miski walmart küsib terminalis kas deebet või kreedit siis eestis väljastatud deebeti puhul vajuta kreedit valikut ja tehing toimub. Deebeti valiku puhul saadeti tehing ajaloo prügikasti koheselt.

BTW: Sel aastal jäid seal pool lompi esmakordselt silma ka cöörkl kei jaamad, varem mitte.Kahjuks polnud routexi kaasas muidu oleks põnev olnud proovida kas toimib or mitte. :)

____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)
25.07.2018 at 19:38 2 edits. Last edited 25.07.2018 at 19:45 by antoonio
spark
 
Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine
Tuttava näide.
Tegi bronni 60€
Tegelikult kulus ~26€
Järgmine päev vaatas, et maha on läinud nii 60€ kui ka 26€ :) - milla üleliigse tagasi saab ei tea ... läbi paga see käib.

____________________________
Seitsekümmend Viis
25.07.2018 at 01:27
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Neste automaattanklad ja kaardiga maksmine   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.