register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Rehvimõõt Teh.passis   1 2 3  
Poster Message
vetu83
Rehvimõõt Teh.passis
Tere, ei osanud mujale teha seda posti. Kas kellelgi on kogemusi kui ARK andmetes on ainult 1 rehvimõõt autol (215/65 R15) aga reaalselt on all 16" veljed? Need 16 tunduvad küll originaalid sellele mudelile aga ju on keegi eelnev omanik need hiljem ostnud. Jutud käivad, et ülevaatusel nokivad juba isegi kiirusindeksi pärast. Kas on mingi lootus ARK-iga läbi rääkida ja lisada rehvimõõtusid? Autoks 94a Park Avenue.
Tervitades, Vetu
04.03.2018 at 14:33 1 edit. Last edited 04.03.2018 at 14:41 by vetu83
matu1988
 
Rehvimõõt Teh.passis
Mind pole rehvi mõõdu pärast veel üheski üv nokitud
Isegi siis kui all olid 275/60/15 ja originaal on 225/75/15
Ja on ka olnud 15 tolli asemel 17 olnud ja ei ole öeldud
Ju siis olen sattunud normaalsesse kohta

____________________________
chevi van G20 5.7 smallblock 1988
Subaru forester xt 2.5 turbo
skoda praktik(töö auto)
CB kanal 8am kutsung MATU

http://www.s-tuning.ee
http://www.rodzu-ranzo.ee
http://www.kardaan.ee
04.03.2018 at 16:49
kjoll
Rehvimõõt Teh.passis
Lähed sirge seljaga ülevaatusele ja ise ei kurda ja vihjeid ei anna !

Mul mootorrattal terve toll veljemõõduga puusse arkis pandud, orig. rattad all ja pole probleemi !

____________________________
Chrysler Stratus Cabriolet 2,5 2000
Chevrolet Astro 4,3 1990
Pontiac TransSport 3,8 1995
04.03.2018 at 18:47
rabakana
 
Rehvimõõt Teh.passis
Mul kogemus selline, 97 hilux. passis oli 205/mingi number/16, all oli 265/70/15. Ülevaatus kottis, politsei kottis, lõpuks läksin amservi, seal tehti paber, kus kirjas 4 sorti mõõtusid mis soovisin, arkis kanti need passi ja mure murtud.
04.03.2018 at 18:52
speedsta
Rehvimõõt Teh.passis
2018.a lõpus ülevaatusel, M1009. Kodanik ülevaataja hakkas ükshetk huvi tundma rehvide vastu, sain pahandada, et 31" asemel 33" ja liiga laiad ka. ARK järgi kuni 31" lubatud. Pahandamisega asi siiski piirdus, ülevaatus sai läbitud, järgmine kord valin teise asutuse.
04.03.2018 at 21:03
desiderii
 
Rehvimõõt Teh.passis
Nüüd veebruaris ülevaatusel samas ameerika autosid tavapärasest rohkem nägevas kohas, kus olen viimased 2 aastat käinud. Auto M1G, passis rehvide kohta ei midagi ja kukuti norima, et ukse peal andmesildil üks mõõt (245/70R17) kuid alla teine (285/75R16). Kui ütlesin, et tean ja tean ka, et kui passi pole märgitud, siis käigu kukele, pobiseti mokaotsast, "jah tõsi, kuid meie peame selliseid asju kontrollima" ja "mina ei tea kuidas sa küll varem sellega nii üldse ülevaatuselt läbi said."

Teemaalgatajale saan aga soovitada seda, et leia või laena auto kasutusjuhend, seal peaks olema kõik ettenähtud/võimalikud rehvimõõdud kirjas ning selle alusel peaks ARK suutma neid mõõte passi ja oma infosüsteemi juurde lisada.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
04.03.2018 at 22:04 1 edit. Last edited 04.03.2018 at 22:05 by desiderii
Jesper
 
Rehvimõõt Teh.passis
Ma koguaeg mõtlen, et kuskohas seal passis need rehvimõõdud kirjas on? Mul on majapidamises kolmest erinevast generatsioonist passe ja mõõtude lahter on ainult kõige vanemas, millel veel kaks osa oli. Kuskil märkuste all? Või äkki on lihtsalt mõttekam lasta uus pass välja printida, kus neid mõõte ära ei trükita?

Paar aastat olen muidugi nüüd suutnud sõidukiostmise kirge maha suruda, niiet vabandan kui vahepeal mingi veel uuem blankett välja ilmunud on.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.03.2018 at 15:57 1 edit. Last edited 05.03.2018 at 15:58 by Jesper
SPITFIRE
 
Rehvimõõt Teh.passis
Minu teada on tänapäeval nii, et trükitud passis võib rehvide lahter tühi olla, aga mnt andmebaasis on mõõdud sees.

____________________________
Hell Camino
05.03.2018 at 16:26
Vanaisa
  
Moderator
Rehvimõõt Teh.passis
uues passis ongi rehvimõõdud (kõik võimalikud) märkuste lahtris.
Ju sinna vanematel suurt midagi panna pole, levinud ja uutel vast olemas...
05.03.2018 at 17:03
Jesper
 
Rehvimõõt Teh.passis
No seal ÜV punktis peavad küll mingid super aktivistid koos olema, kes '94 usaka kohta kõigepealt andmebaasist kõik välja uurivad ja siis punktuaalselt kottima asuvad. Ma saan aru kui jah mingi selline maastur letti lükatakse, millel pole veermiku kontrollimiseks vaja kanalisse ronida, siis ilmselt tõesti tekib küsimusi. Aga ühetolline erinevus...

Täiendus Vanaisa posti valguses - ok, kui märkuste lahtris siis asi selge. Ilmselge aktivism on see ikka, aga nähtavasti kõrgemal tasemel.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.03.2018 at 17:04 1 edit. Last edited 05.03.2018 at 17:05 by Jesper
dodge525
Rehvimõõt Teh.passis
aga miks passis õlimarki pole? ...ja üldse võiks seal olla rohkem inffi? Saamatud meie ametnikud ikka, ei suuda isegi elementaarseid asju passi panna, näiteks bensiinipaagi suurus- küll siis oleks tollis hea kontrollida palju vedelikku paagis on ja riik saaks lisaaktsiisi küsida.
05.03.2018 at 17:10
Vanaisa
  
Moderator
Rehvimõõt Teh.passis
Lollus muidugi. Täiendaks siis ka - juhi kaal võiks olla passis - siis hea kütusekulu arvutada :)
Ja maasturitel, kas pole mitte nii et kui tiiva alt välja ei ulatu, on asi korras? Mina olen nagu nii aru saanud...
05.03.2018 at 17:12
RocknRattler
Rehvimõõt Teh.passis
:) tuli meelde anekdoot, kus Eesti piiripuntiks piirivalvur uurib piiri ületaja teh passi ja täpsustab
- Et see on teil Audi Quattro nii?
-jah, vastab juht uhke näoga
-aga miks teil on vaid kolm reisijat?!
autojuht vaatab vastu silmad punnis ja ei oska midagi vastata...ja lõpuks küsib,
-et milles asi siis?
piirivalvur range häälega käib peale
- kus on neljas reisija!? Passis on ju kirjas quattro, s.t. neli!
autojuht võtab kokku kogu oma julguse ja pärib
- kus on teie vahetuse vanem?
- tema on hõivatud raskema juhtumiga, temal Fiat Uno nelja reisijaga!

____________________________
fast´n loud
05.03.2018 at 17:22
desiderii
 
Rehvimõõt Teh.passis
quote:
Vanaisa:
Ja maasturitel, kas pole mitte nii et kui tiiva alt välja ei ulatu, on asi korras? Mina olen nagu nii aru saanud...

Selle pärast oligi mul vähe huvitav, et tiiva alt ei ulatu välja kummaltki poolt, kuskilt ei hõõru ja pole ei vedru- ega keretõstet (sama Expedition, mis 'minu auto' teemas). Ilma andmesilti vaatamata märgataks vaid vähe suuremat klotsi mustris. Ka ei ole keegi kuskil varem nii palju tähele pannud, et ära märkida või viriseda. Selle üle viriseti ka (minu jaoks esimest korda), et 3. istmerida parasjagu autos ei olnud. Jutuga "me peame ju turvavööde vastuseid kontrollima."

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
05.03.2018 at 20:27
dodge525
Rehvimõõt Teh.passis
kogu selle teema valguses- on kellegil mingit täpsemat inffi, millisele juriidilisele punktile meie või tulnukate seadusandluses, vastaks rehvimõõdu passi lisamine?

ed: leidsin sellise asja: https://www.mnt.ee/et/liiklusregistri-andmevaljad, seal on ka pdf "Tegevusjuhend-Liiklusregistri andmeväljade kontrollimine ülevaatusel"
05.03.2018 at 22:13 2 edits. Last edited 05.03.2018 at 22:22 by dodge525
ramman
Rehvimõõt Teh.passis
Ma käin kindlas kohas ülevaatusel ja ei muresid. Mu autol passis 265/70 R15 ja suviti on all 265/50 R19. Ülevaataja korra vaatas ja konstateeris fakti, et on jah teine mõõt. Aga rohkem ei midagi. Hästi mõistliku suhtumisega mehed on ja oskavad/tahavad ameeriklastega tegeleda, mitte ei vihka neid ja ei ime välja põhjuseid korduva jaoks.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
05.03.2018 at 22:42
tfr
 
Rehvimõõt Teh.passis
quote:
rabakana: Mul kogemus selline, 97 hilux. passis oli 205/mingi number/16, all oli 265/70/15. Ülevaatus kottis, politsei kottis, lõpuks läksin amservi, seal tehti paber, kus kirjas 4 sorti mõõtusid mis soovisin, arkis kanti need passi ja mure murtud.

Maastureid kotitakse üldiselt siis, kui rehv on nii lai, et ulatub juba silmnähtavalt koopast välja.
05.03.2018 at 23:09
tfr
 
Rehvimõõt Teh.passis
quote:
Jesper: No seal ÜV punktis peavad küll mingid super aktivistid koos olema, kes '94 usaka kohta kõigepealt andmebaasist kõik välja uurivad ja siis punktuaalselt kottima asuvad. Ma saan aru kui jah mingi selline maastur letti lükatakse, millel pole veermiku kontrollimiseks vaja kanalisse ronida, siis ilmselt tõesti tekib küsimusi. Aga ühetolline erinevus...

Täiendus Vanaisa posti valguses - ok, kui märkuste lahtris siis asi selge. Ilmselge aktivism on see ikka, aga nähtavasti kõrgemal tasemel.

Vaatasin järgi - mul ka kummalgi autol passis ei ole, aga https://eteenindus.mnt.ee/public/soidukDetailvaadeAvalik.jsf vastuses on mõlemal olemas. ÜV punkt ei lähe mingeid muid andmebaase otsima, vaid võtab oma süsteemis antud sõiduki lahti ja näeb kohe seda infot, mis seal MNT süsteemis on.
05.03.2018 at 23:13
mrtn
Rehvimõõt Teh.passis
quote:
tfr:
Maastureid kotitakse üldiselt siis, kui rehv on nii lai, et ulatub juba silmnähtavalt koopast välja.

Arvestades, et ma sain kordusülevaatuse, kuna rehvi koormusindeks oli 91 passis toodud 93 asemel, siis ma kardan, et ikka rohkem kotitakse juba.
05.03.2018 at 23:38
Märt
Rehvimõõt Teh.passis
Kusjuures koormusindeks on see, mida on hakatud jälgima. Kontori pirukatel olid mingid juustud all, mille indeks oli veidi väiksem tehase omast ja mitmes eri maakonnas tuli sama asja eest korduv... Kõik muud mõõdud olid täpselt õiged!

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
05.03.2018 at 00:31
Jesper
 
Rehvimõõt Teh.passis
Nojah, sinna võibki koer maetud olla - mõni aeg tagasi oli ju ridamisi neid õnnetusi, kus rekkal mõni rehv sõidupealt ära lagunes.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.03.2018 at 04:39
SPITFIRE
 
Rehvimõõt Teh.passis
Kõige jamam nende rehvimõõtudega on see, et passis/süsteemis võivad olla mingid x mõõdud aga tegelikult on sama marki masinat tehasest tulnud mitme teise mõõduga samuti. Kui nüüd hakatakse karva lõhki ajama ja neid mõõte punktuaalselt passis jälgima, siis on küll kõvasti vaidlemist ja tõestamist.
Uuematel masinatel on seal terve käterätt mõõte ja pole vahest probleemi, aga ca 15a vanustel masinatel võib seal paar x mõõtu olla. Minu ühel vanal masinal on 15´´ passis, kuigi all on originaal 16´´ veljed ja tean, et tehasest tuli ka 17´´ velgedega, mis on ka auto kasutusjuhendis ilusti kirjas.

____________________________
Hell Camino
06.03.2018 at 09:04
vvt
  
Rehvimõõt Teh.passis
quote:
Kusjuures koormusindeks on see, mida on hakatud jälgima. Kontori pirukatel olid mingid juustud all, mille indeks oli veidi väiksem tehase omast ja mitmes eri maakonnas tuli sama asja eest korduv... Kõik muud mõõdud olid täpselt õiged!


Põhjus pidi olema kaubikute omanikes/juhtides, kes kasutavad nõutud C-rehvide asemel sõiduauto omi või odavamaid (ja väiksema koormus indeksiga) rehve. Selle põhjus on lihtsalt see, et spetsiaalsed rehvid on kallimad.
Politsei reididel olevat läbivalt probleemiks kaubikute kontrollimisel. Nagu Eestis kombeks, kannatavad jälle kõik.
Aga kui politsei rohkem peedistaks idiootidest kaubikujuhte, mina vastu ei ole.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
06.03.2018 at 10:17 1 edit. Last edited 06.03.2018 at 10:18 by vvt
mrtn
Rehvimõõt Teh.passis
quote:
vvt:Põhjus pidi olema kaubikute omanikes/juhtides, kes kasutavad nõutud C-rehvide asemel sõiduauto omi või odavamaid (ja väiksema koormus indeksiga) rehve. Selle põhjus on lihtsalt see, et spetsiaalsed rehvid on kallimad.
Politsei reididel olevat läbivalt probleemiks kaubikute kontrollimisel. Nagu Eestis kombeks, kannatavad jälle kõik.
Aga kui politsei rohkem peedistaks idiootidest kaubikujuhte, mina vastu ei ole.

Peenelt paned. Pirukatel ei nõuta C-rehve (kui üks vana Berlingo välja arvata, mis on veel eriline WTF, kuna selle kandevõime on mingi 120 kg, kui torsioonsilda maha kanda ei taha). Se räägid nagu tegelane, kes ostab C-tähistusega Linglongid ja käib Michelinidega naabrimehe peale koputamas.

91 vs 93 juures ei ole mingit hinnavahet. XL maksab ka sama palju, äkki 5 eurot rohkem. Ma ei _ostnud_ eraldi odavamaid rehve. Mul on mitu Connecti, panin kuudile istmetega eksemplari rehvid, kuna need olid laos eespool.
06.03.2018 at 10:52
vvt
  
Rehvimõõt Teh.passis
Ma sõidan igapäevaselt N1 istmetega kaubikuga, millel on C-rehvid nii all kui passis kirjas. Lihtsalt kogemata olen natuke kursis. Täismass 2350 kg.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
06.03.2018 at 11:10
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Rehvimõõt Teh.passis   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.