register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Rataste lukustamine   1 2  
Poster Message
madis
Rataste lukustamine
Europark kilkab et hurraa nüüd hakkame rattaid lukustama.

Jättes emotsioonid kõrvale, mis arvate kas mõni seadus ka lubab vallasvara spontaanset arestimist ?
17.02.2019 at 11:06
emty
Rataste lukustamine
akurellakad on 6nneks ysnagi taskukohaste hindadega saadaval...

____________________________
'88 Van g20, 350 TBI...
'15 Challenger, 345 Hemi...
17.02.2019 at 11:30
svenson
Rataste lukustamine
Sisuliselt on tegu parkimiskoha üürimisega üürileandja poolt. Kui sa ei ole parkimiskoha eest maksnud, on omanikul võimalus kasutada oma nõuete tagamiseks pandiõigust. Nii lihtne see ongi. Kui tegu on rendiautoga, siis loe läbi oma rendi- või liisinguleping...

quote:
Parklapidaja õigus autot teisaldada võib tuleneda üürileandja pandiõigusest (VÕS § 305 lg 1 ja § 307 lg 1) või parkimislepingu poolte vahelisest kokkuleppest.
17.02.2019 at 12:48 1 edit. Last edited 17.02.2019 at 12:49 by svenson
dodge525
Rataste lukustamine
Pandipidaja õigus küll aga kui tegemist on 2-4€ parkimistasu ja 40000€ autoga, kas siis ei tundu nagu üldise tsiviilõiguse taustal asjad liiga ebaproportsionaalsed? Kusjuures, kui sellel e-pargil oleks ikka väga huvi, oleksid ammu tõkkepuud ees ja asi korras, ju siis on nii kasumlikum ehk siis tegelikult on sisse kirjutatud lepingusse, et jääd maksega hiljaks ning et me su maja maha müüme :D
17.02.2019 at 21:08
Märt
Rataste lukustamine
quote:
dodge525: Pandipidaja õigus küll aga kui tegemist on 2-4€ parkimistasu ja 40000€ autoga, kas siis ei tundu nagu üldise tsiviilõiguse taustal asjad liiga ebaproportsionaalsed? Kusjuures, kui sellel e-pargil oleks ikka väga huvi, oleksid ammu tõkkepuud ees ja asi korras, ju siis on nii kasumlikum ehk siis tegelikult on sisse kirjutatud lepingusse, et jääd maksega hiljaks ning et me su maja maha müüme :D
Kas ei olnud seal pressiteates kirjas, et korduvalt mittemaksnud kliente hakkavad kiusama?
Kui oled aastaid iga päeva 2-4-8 hiljaks jäänud, siis varsti on 40k€ täis :)


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
17.02.2019 at 23:00
johndoe
Rataste lukustamine
Eestis ostisin auto kunagi juba nii et nr küljes, on see täna tavaliselt teisiti? Et saad auto mis on Europargi "kliendiks" olnud ja siis avastad oma autolt luku? Kutsud politsei?
18.02.2019 at 20:34
tfr
 
Rataste lukustamine
quote:
dodge525: Pandipidaja õigus küll aga kui tegemist on 2-4€ parkimistasu ja 40000€ autoga, kas siis ei tundu nagu üldise tsiviilõiguse taustal asjad liiga ebaproportsionaalsed? Kusjuures, kui sellel e-pargil oleks ikka väga huvi, oleksid ammu tõkkepuud ees ja asi korras, ju siis on nii kasumlikum ehk siis tegelikult on sisse kirjutatud lepingusse, et jääd maksega hiljaks ning et me su maja maha müüme :D

Kurat, lõpetage ära see tõkkepuujutt. See on üks idiootsemaid retoorikaid, sisuliselt see et kui mingi asi pole avalikus ruumis ketiga maa küljes kinni, siis on selle varastamine õigustatud.

Ma olen aegajalt sunnitud ühte tõkkepuuga parklat kasutama - Sadama Medicumi kõrval, kus mu perearst on. Selle kasutajamugavus on võrreldes normaalses parklas äpiga m-parkimisega ikka nii palju kehvem, et ajab iga kord vanduma.
18.02.2019 at 20:54
madis
Rataste lukustamine
mind huvitab ikka juriidika selle taga.
Kas ma võin oma labori juurde parklasse panna sildi et "siia parkides loetakse sõlmituks leping mille käigus osutatakse teile vajadusel telefoni teel elektroonikaalast inseneriabi põsitasuga 400,- eur kuus" ?
19.02.2019 at 10:14
v6sa
Rataste lukustamine
quote:
madis: mind huvitab ikka juriidika selle taga.
Kas ma võin oma labori juurde parklasse panna sildi et "siia parkides loetakse sõlmituks leping mille käigus osutatakse teile vajadusel telefoni teel elektroonikaalast inseneriabi põsitasuga 400,- eur kuus" ?

Kui see maa kuulub juriidiliselt selle labori juurde, siis jah, võid.

Kui ei kuulu, siis võid ka, aga pead arvestama, et asjade teravaksminemisel mingil X, Y või I põhjusel võib ise maksma sattuda.

Minul tekib teine küsimus: mille kuradi pärast ronivad inimesed Europargi parklatesse maksmata parkima? Minu arvates on tänapäeval ootuspärane, et linnas on iga kuradi ruutmeeter kellegi oma ja selle kasutamise eest peab kas maksma või loobuma. Ma pole märganud ühtegi kohta, kus puuduks "kuradi Europargi vereimejatele" mõistliku jalutuskäigu (kuni pool kilomeetrit) kaugusel alternatiiv vajadusel. Pealegi on 15 minutit ju tasuta.

Ning see on vist üleüldse ainult Tallinna ja teistes linnades paari tänava probleem.
19.02.2019 at 14:19 1 edit. Last edited 19.02.2019 at 14:20 by v6sa
mrtn
Rataste lukustamine
quote:
v6sa:Minul tekib teine küsimus: mille kuradi pärast ronivad inimesed Europargi parklatesse maksmata parkima? Minu arvates on tänapäeval ootuspärane, et linnas on iga kuradi ruutmeeter kellegi oma ja selle kasutamise eest peab kas maksma või loobuma. Ma pole märganud ühtegi kohta, kus puuduks "kuradi Europargi vereimejatele" mõistliku jalutuskäigu (kuni pool kilomeetrit) kaugusel alternatiiv vajadusel. Pealegi on 15 minutit ju tasuta.


Ma näen ühte nu**itavat kontingenti, kellel on põhjus Europargi (vms) peale pahane olla: kes saavad trahvi nt selle (reaalselt olnud juhtumite) eest, et parkimiskell oli armatuuril pea alaspidi ja kontrolöril pole nii palju ajusid, et sellelt kellaaeg välja lugeda või muu vastav olukord, nt parkimiskell on keset armatuuri, mitte selles nurgas, kus kontrolörile meeldib.
19.02.2019 at 15:02
dodge525
Rataste lukustamine
quote:
tfr:
Kurat, lõpetage ära see tõkkepuujutt. See on üks idiootsemaid retoorikaid, sisuliselt see et kui mingi asi pole avalikus ruumis ketiga maa küljes kinni, siis on selle varastamine õigustatud.
Ei leia, et oleks mingisugusegi retoorikaga tegemist- see on lihtsalt moodus, kuidas selgemaks saada parklate piirid ja nende kasutamine- Avalikus ruumis ei peagi olema ketiga maa küljes kinni ka koduses ruumis ei pea see nii olema aga siiski on paljudes riikides normiks esimese korruse aknad trellide taga.
Parkija ei peaks hakkama ajama näpuga mingist maaameti kaardirakendusest taga kus mingi kinnistu piirid on ja kas näiteks sellele kinnistuse pole piiranguid seatud- näiteks mingi tee viib kolmanda kohani.
Kui sul isiklik probleem tõkkepuudega on siis see ei tähenda, et tõkkepuud ei võiks kasutada. Ilma parkimistasu maksmata ei saaks tõkkepuust läbi sõita (va eriti oma autost mittehoolivad parkijad) ja oleks lahendatud parklaoperaatorite probleem maksmistasude koha pealt. On ju igal eestlasel oma hoovi ees tavaliselt värav või siis ei peaks neid olema? (leidub ka erandeid)
quote:
tfr:
Ma olen aegajalt sunnitud ühte tõkkepuuga parklat kasutama - Sadama Medicumi kõrval, kus mu perearst on. Selle kasutajamugavus on võrreldes normaalses parklas äpiga m-parkimisega ikka nii palju kehvem, et ajab iga kord vanduma.
No eks nende erinevate äpimeistrite "huvi" ja tellijate kogenematus annabki meile sellised tööriistad auto parkimiseks.
19.02.2019 at 15:24
v6sa
Rataste lukustamine
quote:
mrtn:
...
Ma näen ühte nu**itavat kontingenti, kellel on põhjus Europargi (vms) peale pahane olla: kes saavad trahvi nt selle (reaalselt olnud juhtumite) eest, et parkimiskell oli armatuuril pea alaspidi ja kontrolöril pole nii palju ajusid, et sellelt kellaaeg välja lugeda või muu vastav olukord, nt parkimiskell on keset armatuuri, mitte selles nurgas, kus kontrolörile meeldib.


Kuna mul puudub praktika, siis uurin: kas Europargi kontrolörid pildiga rikkumist fikseerima ei pea? Lihtsalt ütlevad, et oli maksmata?

Parkimiskella teema saab vist tõusetuda vaid piiratud parkimisajaga kaubandukeskustes?
19.02.2019 at 16:21
Yll
Rataste lukustamine
quote:
v6sa:
quote:
mrtn:
...
Ma näen ühte nu**itavat kontingenti, kellel on põhjus Europargi (vms) peale pahane olla: kes saavad trahvi nt selle (reaalselt olnud juhtumite) eest, et parkimiskell oli armatuuril pea alaspidi ja kontrolöril pole nii palju ajusid, et sellelt kellaaeg välja lugeda või muu vastav olukord, nt parkimiskell on keset armatuuri, mitte selles nurgas, kus kontrolörile meeldib.


Kuna mul puudub praktika, siis uurin: kas Europargi kontrolörid pildiga rikkumist fikseerima ei pea? Lihtsalt ütlevad, et oli maksmata?

Parkimiskella teema saab vist tõusetuda vaid piiratud parkimisajaga kaubandukeskustes?

Seda kas peavad ei tea,aga et teevad seda tean oma kogemusest! "Ja on ka vaide esitamise võimalus"(millele tuleb automaatselt negatiivne vastus!)
19.02.2019 at 16:27
lundve
  
Rataste lukustamine
Kõige tõhusam meede vaide esitamiseks on kontrolöril personaalselt kratist kinni võtta, tellib kiiresti oma ülemuse kohale, see tõenäoliselt ei taha rohkem vaielda edasi. Seal on arvestatud, et võtavad naisterahvad tööle, siis päris lõuksi ehk ei anta. Ei maksa tähelepanu soole pöörata, tuleb julmalt tegutseda. (Põllul ja koheselt tegutsemine annab reeglina positiivse tulemuse vaidlemise osas, hilisem kirjavahetus on mõttetu) Muidugi mõistlik on parkimise eest tasuda. Samuti lukku on hea väikse akurellakaga eemaldada ja pärast mõnele parkimiskontrolörile allkirja vastu üle anda, hakkab vastu punnima tuleb tungivalt üle anda. Kordan veel, et mõistlik on muidugi parkimise eest tasuda.

____________________________
EX Ford Thunderbird ´ 91
EX Jeep Grand Cherokee`96
EX Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD´03
Jeep Grand Gherokee 4,7 Limited ´00
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD Overland´07
19.02.2019 at 19:13
diesel
Rataste lukustamine
tasulistest parklatest on kahtlemata pika puuga kõige kiirem ja mugavam tõkkepuu või värava taga olev. eriti kui maksta saab inimese kätte.
sms-iga parkimine on koguaeg üks peavalu. ma panen alati tsooniks südalinn kuna hetkel kehtivaid tsoonide piire ju kunagi ei tea. ja ometigi on mitu korda tahetud aktsiaid müüa. kuuldavasti on neid sisteeme mitmeid erinevaid ja kõigil see sms-i asi üldse ei kehti. ja aru rsk ei saa. mõnikord olen kuskilt kaugel mingi plekktahvli leidnud hieroglüüfidega, vahid nigu vasikas aiaväravat ja lõpuks läed tagasi auto juurde ja sõidad mujale.
19.02.2019 at 19:37
johndoe
Rataste lukustamine
Sakslatel tihti igasuguste vaatamisväärsuste puhul lihtsalt 2 eurone parkimis tasu, välja tahad siis libistad mündi pilusse. Väga mugav saab alati ukse ette parkida sest 2 euri on kohalike jaoks liiga palju, parem on auto kuskile padrikusse uputada.
19.02.2019 at 21:09
Pierre
Rataste lukustamine
Akurelakas on variant aga mitte nagu kõige parem. Puhta riidega ja eile värvimisest tulnud auto ümber sädemeid lendu lasta ei tundu nagu kõige parem idee, eriti sellise tavalise mõnusa tuulise ilmaga. Kellelgi mingit konkreetset pilti on sellest värgindusest, mida Europark ümber ratta sätib? Äkki kannatab ka mingite tangidega hammustada.....? Olen kasutanud selliseid heavy duty tange, kus paraja jõuga vajutades läheb läbi kõikidest trossidest ja kettidest. Hea vaikne kah, klõpsti ja juba lähed. Ei mingit diskot.

Teine variant on numbrid maha võtta auto küljest aga seda enam vist kipuvad ratast lukustama?
19.02.2019 at 00:36
dodge525
Rataste lukustamine

samas see vist rohkem pleki jaoks, samas k-rautas on küll polditange väidetavalt kuni 9mm hammustamiseks

tööriistamarketis müüakse sellise firma tooteid
https://www.knipex.com/index.php?id=1216&L=1&page=group_detail&parentID=1367&groupID=1474
oleneb materjalist aga kuni 13 mm saab läbi hammustada
19.02.2019 at 00:54 1 edit. Last edited 19.02.2019 at 01:03 by dodge525
ivoalaska
 
Rataste lukustamine
Mul töökoja juures hoovisisene parkla Europargi hallata ja seal nägin eile reaalis, kuidas 3 kontrolöri üritasid lukku rattale peale saada. Ei tundunud lihtne ülesanne, arvestades, et masin parkis porilombis :D

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
20.02.2019 at 06:41
orubenno
Rataste lukustamine
Mõned nädalad tagasi avastasin,et Peterburi tee Ehituse ABC-s oli rattalukk riiulis müügis, hinnaks oli vist 20-25 euri.
Keegi võiks ükskord selle nalja ära teha,et Europragi autole selle luku kiiruga külge paneb ! :)
20.02.2019 at 09:11
grinch
Rataste lukustamine
Lihtsam ju numbrid küljest ära võtta. Puudub neil võimalus kontrollida kas on näiteks mobiiliga pargitud või mitte.
20.02.2019 at 09:14
ivoalaska
 
Rataste lukustamine
Ma siinkohal olen mõne eelkõnelejaga nõus, et kõige lihtsam on see paar eurot parkimise eest maksta.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
20.02.2019 at 09:17
hents99
  
Rataste lukustamine
quote:
ivoalaska: Ma siinkohal olen mõne eelkõnelejaga nõus, et kõige lihtsam on see paar eurot parkimise eest maksta.

Pigem ikka investeerida kallitesse lõiketööriistadesse, sest vaevalt parkimine odavamaks muutub. :lol



____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
20.02.2019 at 09:29
RocknRattler
Rataste lukustamine
Tervist kõigile,
võib olla teemast nats mööda, aga see lugu meetutab lätis jookide järgi käimist, ehk mujal natuke haljavat otsimine ebamõistlike hinnade tõttu.
EP on ju era ettevõte, mis tegutseb kasu saamise eemärgil, palgatud inimesed, korraldatud platsid, märgid vormiriided jms.
Nemad ei saa õnneks ligi infole ja seega tekkibki võimalus maksmata jätta.
Aga miks eelistame EP tava parklatele? Või miks üldse see EP teema õitseb? Seetõttu et avalikud parkimistsoonid on ebamõistlikult kallid ja tasumata jätta ei saa!
Lahenduseks eeskujusid euroopa lindades on kuhjaga, aga .... kohalik mõtlemisviis on hetkel toetamas pigem igasugu veidrasid vähemusi.
Nagu üks mees kirjutas Autolehes, autoomanike huvisid ei ole hetkel kuidagi organisatsiooniliselt esindatud või toetatud, poliitilises mõttes.
Ja siis jääbki meil arutada siin, milliste kangidega oma vabadust ja mugavust parkimiseks kindlustada.

____________________________
fast´n loud
20.02.2019 at 10:28
tfr
 
Rataste lukustamine
quote:
diesel: sms-iga parkimine on koguaeg üks peavalu. ma panen alati tsooniks südalinn kuna hetkel kehtivaid tsoonide piire ju kunagi ei tea. ja ometigi on mitu korda tahetud aktsiaid müüa. kuuldavasti on neid sisteeme mitmeid erinevaid ja kõigil see sms-i asi üldse ei kehti. ja aru rsk ei saa. mõnikord olen kuskilt kaugel mingi plekktahvli leidnud hieroglüüfidega, vahid nigu vasikas aiaväravat ja lõpuks läed tagasi auto juurde ja sõidad mujale.

See lähenemine jah ei tööta, et "panen igaks juhuks kallima tsooni". Sest parkimiskontrolör ei saa kontrollida kujul "kas auto numbriga 123ABC pargib hetkel kusagil?", vaid saab ainult sisestada 123ABC + selle tsooni, kus auto reaalselt asub, ja saab vastuseks jah/ei. Seda, kas see "jah" tuli läbi tasulise parkimise, elaniku parkimisloa, elektriauto tasuta parkimise vms skeemi, ta ka teada ei saa.
20.02.2019 at 12:08
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Rataste lukustamine   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.