register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Caprice sureb pidurdades välja  
Poster Message
Nortpoy
Caprice sureb pidurdades välja
Tervisi!
Autoks Caprice `77 350 karpa mootoriga. Probleemiks, et mootor sureb hoo pealt jõulisemalt pidurdades välja. Kui pidurdada hästi vaikselt ja sujuvalt siis jääb mootor käima. Huvitav on see, et kui tagurpidikäiguga kiirendada ja pidurdada, siis ei sure mootor välja. Tühikäigul kohapeal pidurit tallates töötab mootor korralikut. Olen lugenud võimalikest vaakumi probleemidest, kuid ühendasin pidurivõimendi ja karbussi vahelise vaakumühenduse lahti, kuid ikka sama jama. Niiet tundub, et vaakumilekkes ei saa asi olla. Kas võib olla asi mingis mootori ja käigukasti vahelise koostöö anomaalias?

Suured tänud juba ette arvamust avaldamast!
25.06.2019 at 21:23
PhilipJFry
 
Caprice sureb pidurdades välja
Mis kast sul on? Tunduks nagu vale TV trossi seadistusena olema. V6i siis liiga k6rged tyhik2igu p88rded. Kusjuures, mis sul tyhik2igu p88reteks on?

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
25.06.2019 at 21:37
franz125
Caprice sureb pidurdades välja
Pakun et sul karpa mingil põhjusel virutab kütuse järsul pidurdamisel mootorisse ja lämmatab ära.Ühel mu V2 mootoriga sportbaigilisel oli samasugune kala,lahendus oli et ujukikambri ülevool tuli ümber suunata alla ja ette.Ei pruugi muidugi selle auto puhul nii olla aga sümptomid samad.Võib muidugi ka olla et midagi elektri majanduses kas kaob kontakti või läheb lühisesse.
25.06.2019 at 21:37
Nortpoy
Caprice sureb pidurdades välja
Kastiks TH350.
@PhilipJFry- Trossi seadistust pole ma muutnud. Eelmised kaks suve töötas kõik ilusti aga see hooaeg jama majas.
Tühikäigu pöördeid täpselt ei tea, kuna tahhokat ei ole, kuid olen pidanud need päris kõrgeks ise keerama, kuna muidu sureb ka aeglaselt pidurdades välja.

@franz125- kevadel sai karpa (Edelbrock) pealmine osa korra maha võetud (karpa teine pool jäi sisselaske kolle külge) ja seest puhastatud. Panin küll piinliku hoolega kõik tagasi nagu oli ja midagi üle ei jäänud. Garaazis proovides töötas mootor OK. Paar kuud hiljem tegin autoga esimese sõidu ja siis need jamad ilmnesidki.

Kuid kas siiski ei või olla asi mootori ja kasti vahelises koostöö jamas? Et kas on võimalik, et kast ei lase D käigu sees olles mootorist lahti piisavalt? Või ehk veel mõtteid?
25.06.2019 at 22:09
2TEP60
  
Caprice sureb pidurdades välja
Võimalik,et karpa ujuki reguleeritus vale

____________________________
May the spring be with us!!
25.06.2019 at 23:50
Maik
  
Caprice sureb pidurdades välja
quote:
Nortpoy: Kastiks TH350.
@PhilipJFry- Trossi seadistust pole ma muutnud. Eelmised kaks suve töötas kõik ilusti aga see hooaeg jama majas.
Tühikäigu pöördeid täpselt ei tea, kuna tahhokat ei ole, kuid olen pidanud need päris kõrgeks ise keerama, kuna muidu sureb ka aeglaselt pidurdades välja.

@franz125- kevadel sai karpa (Edelbrock) pealmine osa korra maha võetud (karpa teine pool jäi sisselaske kolle külge) ja seest puhastatud. Panin küll piinliku hoolega kõik tagasi nagu oli ja midagi üle ei jäänud. Garaazis proovides töötas mootor OK. Paar kuud hiljem tegin autoga esimese sõidu ja siis need jamad ilmnesidki.

Kuid kas siiski ei või olla asi mootori ja kasti vahelises koostöö jamas? Et kas on võimalik, et kast ei lase D käigu sees olles mootorist lahti piisavalt? Või ehk veel mõtteid?


selle variandi saad elimeerida, kui paned N asendisse ja pidurdad :) Lihtne.


edit, kasti jama võib kindlasti olla, esimene topic kohe mis silma jäi kastiga seoses,pole küll sinu auto kohta aga mõte ilmselt sama
http://www.montecarloss.com/TCC_Solenoid.html

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
25.06.2019 at 00:25 3 edits. Last edited 25.06.2019 at 00:33 by Maik
Nortpoy
Caprice sureb pidurdades välja
Hea point Maik, proovin seda varianti.
26.06.2019 at 09:37
Nortpoy
Caprice sureb pidurdades välja
Nii, sai proovitud ja ongi nii, et kui hoo pealt N peale panna ja pidurdada, siis sureb samuti välja.
Seega käigukasti ja mootori vahelises ühenduses probleem ei peitu.
Suure tõenäosusega on viga ikkagi karbussis, mis mingil imelikul kombel pidurdades mootori liigset kütet täis laseb.

Sellist asja aga vist juba ise ei remondi? Või on ehk mõtteid mida ja kuidas saaks karpa juures kontrollida?
26.06.2019 at 14:17
2TEP60
  
Caprice sureb pidurdades välja
quote:
Nortpoy: Nii, sai proovitud ja ongi nii, et kui hoo pealt N peale panna ja pidurdada, siis sureb samuti välja.
Seega käigukasti ja mootori vahelises ühenduses probleem ei peitu.
Suure tõenäosusega on viga ikkagi karbussis, mis mingil imelikul kombel pidurdades mootori liigset kütet täis laseb.

Sellist asja aga vist juba ise ei remondi? Või on ehk mõtteid mida ja kuidas saaks karpa juures kontrollida?
karpa ujukit vaja paika reguleerida

____________________________
May the spring be with us!!
26.06.2019 at 16:28
PhilipJFry
 
Caprice sureb pidurdades välja
Kui N-i peal ka sureb v2lja, siis t6esti on viga mujal. Mul yhel Chevyl, millel 4bbl Quadrajet peal, oli sarnane probleem. Mul ta t2itsa maha ei surenud. T6esti karpa oli v2ga emane. Heitgaasid v2ga bensused?

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
27.06.2019 at 20:40
Maik
  
Caprice sureb pidurdades välja
noh,on ju ka variant, et ei saa paagist bensiini kätte. Täispaagiga peaks ikka saama loogiliselt võttes...

Kuidas seda testida , ei oska öelda.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
27.06.2019 at 23:29
Nortpoy
Caprice sureb pidurdades välja
Jaa, viimasel ülevaatusel sain tublilt noomida heitgaaside pärast aga sain siiski läbi jeelijeeli. Paari päeva pärast saan proovida kasutatud aga korralikku Edelbrock 1411. See küll vist pigem big blocki-le mõeldud kui 350- le. Eks paistab kuidas töötab, mul pole päris stock mootor ka.
27.06.2019 at 23:34
max
Caprice sureb pidurdades välja
Vt vaakumlekked üle + seadista karpa korrektselt (+ karpa remondikit).
28.06.2019 at 14:20
dodge525
Caprice sureb pidurdades välja
reedeõhtuse naljana, võibolla ongi tehase poolt nii seatud, et ökom oleks! Aga ideena võiks ka mootori kinnituse üle vaadata, äkki loksub kiirel pidurdusel liiga palju ja mingi toru liigub kinni lahti (õhk vahel kohe). Samas see paagiga seotud variant ka täita mõeldav- oli kunagi mul Fleetwood, mis ka äkilistel pööretel välja suri- paagis vaheseinad kolksusid :D
28.06.2019 at 22:39
Nortpoy
Caprice sureb pidurdades välja
Nunii, sai nüüd uus (küll kasutatud Edelbrock 1411) karpa peale pandud ja viga kadund nagu vits vette! Ise pigem kahtlustasin kasti-mootori vahelist ühendust aga olin valel teel. Seega suured tänud kõikidele kamraadidele arvamust ja mõtteid jagamast! Case closed. :)
01.07.2019 at 22:19
incognito
 
Caprice sureb pidurdades välja
Quadrajetiga on ka seda häda esinenud, et väga järsul pidurdusel läheb tiba liiga rikkaks segu. Välja ei ole surnud aga A/F näidanud 10 ja alla.
Veidi madalam ujukitase ning suurem düüs peaks aitama minu silmis.

:D polnud ette nähtud, 2-2,5tonnine trummelpiduritega laev koos kitsaste 14tolliste rehvidega nagunii ei suuda kiiresti pidama jääda.
4x ketaspiduri ja 1,5tonni puhul on lugu tiba teine.

____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
04.07.2019 at 21:19 3 edits. Last edited 04.07.2019 at 21:21 by incognito
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Caprice sureb pidurdades välja  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.