register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : E85 Eestis müügil?  
Poster Message
BENBEN
  
E85 Eestis müügil?
Ega vist praegu müügil pole? Mul üks tuttav soomlane mainis, et oleks nagu kuskil Eestis näinud...Seoses naljakate bensiini hindadega otsiks nagu muid variante lisaks. Keegi teab ehk soovitada hea hinnaga piiritust kuskilt?

____________________________
Ford Maverick`75(Filmiauto:) "Soovide puu", "Free Range")
PerTronix, Doug Headers, JBA Exhaust, H-D exhaust systems, Cambertire dealer.
Ask for price!
www.benben.ee
10.01.2020 at 13:54
max
E85 Eestis müügil?
Guugelda, tehnilise piirituse müüjaid on mitmeid. Tartus nt Falleroon. Ei tea, kas nad Tlns on. Saad igasugustes vaatides.
14.01.2020 at 11:30
madis
E85 Eestis müügil?
Tehniline piiritus sisaldab atsetooni, ma kardan et mootor sellega ei ole arvestanud. Ja ega see ülemäära odav ka ei ole. Keemiakaubanduselt võib muidugi küsida, 200 liitrine vaat peaks olema hea ühikhinnaga.
16.01.2020 at 10:58
v6sa
E85 Eestis müügil?
quote:
BENBEN: Ega vist praegu müügil pole?
...


Mis selle ürituse eesmärk on?
16.01.2020 at 13:01
Tim
 
E85 Eestis müügil?
ma arvan, et water methanol injection
16.01.2020 at 15:02
max
E85 Eestis müügil?
quote:
madis: Tehniline piiritus sisaldab atsetooni, ma kardan et mootor sellega ei ole arvestanud. Ja ega see ülemäära odav ka ei ole. Keemiakaubanduselt võib muidugi küsida, 200 liitrine vaat peaks olema hea ühikhinnaga.
Võisin/võidi eksida terminites. Igal juhul müüja ütles, et "jajaa, need et kiirendajad käivad siin jah seda ostmas". Hea tähelepanek, tuleks üle kontrollida, mis seal vaadis täpsemalt sisaldub.
17.01.2020 at 16:58
max
E85 Eestis müügil?
quote:
Tim: ma arvan, et water methanol injection
Minu teada läheb selleks vaja puhast alkoholi, mitte segu kütusega. E85 läheb tõenäoliselt kütusepaaki ja ikka selleks, et rohkem jõudu välja võtta, eriti ülelaadimise puhul. Kui 1. postitust lugeda, siis mainitud kütuse hindade kasv motiveerib samuti alternatiivsete ja paremate lahenduste poole vaatama.
17.01.2020 at 17:03
max
E85 Eestis müügil?
"Ürituse eesmärk" detailselt lahti räägitud:
17.01.2020 at 17:32
Tim
 
E85 Eestis müügil?
Googelmoogel väidab, et statoil peaks müüma E85 Bioetanoli alates 2007.a
Ehk sellest abi.
17.01.2020 at 21:55
gets
E85 Eestis müügil?
quote:
Tim: Googelmoogel väidab, et statoil peaks müüma E85 Bioetanoli alates 2007.a
Ehk sellest abi.

Ja seda, et 2009.a. Statoil lõpetas selle müügi, kuna nõudlus oli kehvake.
Uurisin seda mingi aeg. Muud varianti ei ole, peab üle lahe tankimas käima kui rõhku tahad peale keerata. Kokkuhoidu minu teada e85'ga naljalt ei tule, kuna mootor tarbib seda isukamalt?
18.01.2020 at 12:31
hents99
  
E85 Eestis müügil?
Miks peaks üldse e85’ga sõitma...ok motosport on teine teema...ja ka vist ainuke.

Rohkem jõudu e85’ga võrreldes 98 okt bensuga? Ainuke eelis on detonatsiooni kindlus, kõik muu on probleem kuubis, mida raha eest sõites (motosport) kompenseeritakse.
Ei ole see keemia hea ei mootorile/marerjalidele, ega ka inimesele neid vinesid sisse hingata.

100-130hp per silinder ei detoneeri kindlasti 98 okt bensiiniga - Kas reaalselt tänavale on rohkem vaja?
Oletame, et siin ikka enamus 8-silindrit omavad mootorid...

Ma lihtsalt ei saa kohati aru, miks enda elu vabatahtlikult keeruliseks tehakse? Ehitad hobiauto ja käid nädalavahetusel kankuga tankimas, kui on, mida peale valada. Hobi missugune.




____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
18.01.2020 at 13:05 2 edits. Last edited 18.01.2020 at 13:14 by hents99
Check Engine
E85 Eestis müügil?
Nagu ma aru saan siis küsija otsis odavamat alternatiivi kallile bensiinile. E85 pidi kuluma u. 20% rohkem, ei tea kas sealt tuleb mingi võit ka või? Soomes maksis mõned aastad tagasi 1€ ringis E85.
18.01.2020 at 20:43
AndreesZ
 
E85 Eestis müügil?
Hetkel Eestis saab jah osta puhast etanooli ca 1€ liiter.
Tava autol ei tasu see kindlasti ära, kuna kulu suured+ ümber
seadistamine.
Kasutaks ainult siis, kui üle laetud ja suurema jõuga sõitta.

____________________________
1972 Taunus 430 cid SBF 8.5@264km/h Dragweek 2018 surviver! SOLD
2009 Mustang GT 500
World fastest Small Block Ford SOLD
Ford Mustang GT500 -67
FIA ProMod 5.84@406km/h
2022, 2023 European Championships FIA Promod third place!
19.01.2020 at 16:11
BENBEN
  
E85 Eestis müügil?
Teema lõppenud, tänan kaasamõtlejaid. Selgituseks, et sõiduk millele sedasorti kütust võib tankida on juba tehasest FFV (Flexi fuel vihaikel ;) )Bensiinihinnaga 1,41.€/l =1€ etanooliliitri hind sõidukulu.

____________________________
Ford Maverick`75(Filmiauto:) "Soovide puu", "Free Range")
PerTronix, Doug Headers, JBA Exhaust, H-D exhaust systems, Cambertire dealer.
Ask for price!
www.benben.ee
20.01.2020 at 14:48
hents99
  
E85 Eestis müügil?
quote:
BENBEN: Teema lõppenud, tänan kaasamõtlejaid. Selgituseks, et sõiduk millele sedasorti kütust võib tankida on juba tehasest FFV (Flexi fuel vihaikel ;) )Bensiinihinnaga 1,41.€/l =1€ etanooliliitri hind sõidukulu.

Ootame siis tagasisidet, mis kütusega soodsam/murevabam sõita on.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
20.01.2020 at 16:52
BlueStang
 
E85 Eestis müügil?
Tere,
päris hea teema siin püsti pandud - ise ka just uurisin äsja seda asja, kuna on plaan roheliseks saada, ..., nooot :)
Seda vist ei sanud vahepeal pikalt müüa mingi regulatsiooni puudulikkuse tõttu, aga just äsja see piirang vist kaotati ja v'ib uuesti hakata müüma tanklates - oli vist midagi sellist.

Hents99, Sulle peaks teema tuttav olema. Mu ühe liikuri M156 motole on olemas lihtne ja soodne kit E85 kütusle üleminekuks. No ja seda vaja ikka peamiselt jõu juurdesaamiseks - jalajälje vähendamine tuleb lihtsalt kaasa.

Kuna ei ole väga selle foorumi teemaga haakuv, siis panen lingi privasse.

Niiet, kui kuskile tanklatesse taas müüki ilmub, andke mulle ka teada.



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
13.02.2020 at 09:13 2 edits. Last edited 13.02.2020 at 09:14 by BlueStang
hents99
  
E85 Eestis müügil?
Teema on tuttav...jõu osas olen siiski skeptiline. :D Ma pole lihtsalt endale seda suutnud tõestada, mis ei tähenda, et pole võimalik.
Kui ei detoneeri, kas sama süütenurga puhul saab tõesti bensiiniga vähem pauku. Saab ju proovida. Seade on sama, kallad lihtsalt dünosse minnes, kas bensiini või alkot, teisi tegureid muutmata.

Üsna sarnane teema on madal surveaste (alla 10.0) ja suurem laaderõhk vs kõrge surveaste (10.0 ja suurem) ja väiksem laaderõhk.

Mul oli just otsustuskoht, kas võtta ülelaadimiseks 9.0 või 10.0 surveastmega mootorid. Kuna tegu tänavamootoritega (üks mahtkompressor 2.3l mahuga ja teine mootor tuleb 2x turbo), siis otsustasin, et võtaks mõlemad 10.0 cr.
Eks näis, mis maani saab minna. Ilmselt 1.0 baari juures 15-kraadi süüdet ja hakkab vaikselt oma meeltega piire kompama.
Rohkem vast ei olegi tänavale tarvis....reaalselt, ok foorumites pole küll numbrid, millega keksida :lol

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
13.02.2020 at 10:07
BlueStang
 
E85 Eestis müügil?
hents99, panin lingi privasse

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
13.02.2020 at 11:34
BlueStang
 
E85 Eestis müügil?
Tere,
No ega keegi pole kuskil juba E85 müügis näinud, mul e85 upgrade kit hakkab juba kohale jóudma ja tahaks enne pealeviskamist ikka veenduda, et pärast tankda ka ikka kuskil saab.


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
26.02.2020 at 11:16
vvt
  
E85 Eestis müügil?
quote:
Tehniline piiritus sisaldab atsetooni, ma kardan et mootor sellega ei ole arvestanud. Ja ega see ülemäära odav ka ei ole. Keemiakaubanduselt võib muidugi küsida, 200 liitrine vaat peaks olema hea ühikhinnaga.

Ma olen paar korda proovinud, 80ndate BMW sissepritsemootoriga. Eesmärgiga vähendada HC sisaldust heitgaasides. HC sisaldus langes tõepoolest ca 2 korda ning rabedavõitu tühikäiguga viilitud mootor käis tunduvalt vaiksemalt ja sujuvamalt. Paagis olnud ca 10 liitri bensiini peale kallasin 3 liitrist pudelit K-rautast ostetud tehnilist piiritust.

Vähemalt lühiajaliselt mingeid tõrkeid ei tekkinud, pikemalt ei ole kasutanud.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
26.02.2020 at 12:40
tqhq.ee foorum : Vaba teema : E85 Eestis müügil?  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.