register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Reguleerime liiklust ise?   1 2 3 4 5  
Poster Message
557
Reguleerime liiklust ise?
Eesmised udutuled ei pimesta mitte kedagi kui need on õigesti reguleeritud ja on seadusega lubatud kasutada lähide asemel! Vastupidi, sõiduk on isegi halvemini märgatav künka tagant jms. Tibladele meeldib lähi- ja udutuled koos töös hoida.
08.03.2020 at 23:19
PhilipJFry
 
Reguleerime liiklust ise?
Mul vana 6petas, et kui vastutuleva auto tuled pimestavad, siis pigista yks silm kinni. Sedasi oli n6ukogude ajal 6petatud.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
08.03.2020 at 23:21
kulgur
Reguleerime liiklust ise?
quote:
dodge525:
quote:
Vince
Seda et - mul autokoolis õpetaja õpetas, et ära vahi neid vastutulija tulesid, vaid jälgi parempoolset teeserva. Aitab siiani päris hästi...
Hea soovitus, olen seda isegi alati üritanud pikkadel sõitudel järgida ja aitab.

Mis udukate kasutamisse puutub, siis näiteks Poolas nendega sõites saad igalt vastutulevalt rekajuhilt ilutulestiku omale näkku (ja mitte ainult seal ning mitte ainult nendelt). Eks ikka peab mingi põhjus selleks olema. On juhtunud, et kunagi algul, kui esimesi sõite sealt läbi tegin ja udukad peale aeg-ajalt unustasin (seal ikka palju selliseid soised kohti kus neid ka vaja võiks olla) siis ikka sai nautida seda tulevärki. Hästi jäi meelde. Ja mulle meeldib reeglina Poolat öösiti sõita (kes sõitnud, siis teab mis põhjusel).
[/quote

Just nimelt suurema autoga sõites 2 x 4,5h. ajavad need udutuled si....ks närvi, sest nad PIMESTAVAD. Eriti praegusel aastaajal kui tee on märg. Pikkiroobas kus vesi seisab sillerdab ja peegeldab udutuli otse silma auku. Jah lühike ots maanteel või linnas pole tava sõidukijuhile see ehk märgatav aga kutselised kes uhavad iga päev ja igal ajal, neile on see valus. Tegelikult ka. Ma võtsin kord tõsiuskliku udutule sõbra veokaga kaasa Pärnu-Tallinn-Pärnu ja panin ta tagasi teel sanga, las proovib meie ametit. Hiljem ta tunnistas,et need udukad häirivad tõesti pimedal ja märjal ajal. Sõber muutis oma käitumist, sest nägi ise, et ilma uduta tulede kasutamine ei too kasu vaid kahju. Sest ka tal olid silmad sellest kissitamisest valusad. Kui vastu tulija udukad mind ikkagi pimestavad, siis kostitan neid oma tuledega. 3 x led kaugtuled. Mõni saab aru, mõni mitte. MA TAHAN KA KOJU TERVENA JÕUDA. Lisaks veel, et tiheda liiklusega maanteel keeran ka lähituled veits madalamale. tuled ei pea sellises olukorras näitama kolonni etteotsa välja, ei ole neist siis ju kasu. Mööda ei saa, vastu tuleb kogus aeg ja 20km. keeran niiehknaa ära. Milleks tekitada lisa stressi. Ja veel kui te peatute pimedal ajal tee servas. Palun keerake lähituled ümber gabariit tuledele. On kõigile ohutum.


08.03.2020 at 23:43
kulgur
Reguleerime liiklust ise?
quote:
557: Eesmised udutuled ei pimesta mitte kedagi kui need on õigesti reguleeritud ja on seadusega lubatud kasutada lähide asemel! Vastupidi, sõiduk on isegi halvemini märgatav künka tagant jms. Tibladele meeldib lähi- ja udutuled koos töös hoida.

08.03.2020 at 23:59
557
Reguleerime liiklust ise?
quote:
kulgur:
quote:
557: Eesmised udutuled ei pimesta mitte kedagi kui need on õigesti reguleeritud ja on seadusega lubatud kasutada lähide asemel! Vastupidi, sõiduk on isegi halvemini märgatav künka tagant jms. Tibladele meeldib lähi- ja udutuled koos töös hoida.


Ja mis selle video mõte oli???
Ma olen ainult väga madalate masinatega sõitnud ja ei ole need vastutulevatel õigesti reguleerituna kunagi seganud. Pigem segavad taganttulija lähituled, mis läbi peeglite silma säravad. Ütelnud siis otse välja, et see vastutuleva masina ees olev valguslaik peegeldab läbi lombi sulle üles tuppa ja silma!
08.03.2020 at 01:09
dodge525
Reguleerime liiklust ise?
Ütleme nii, et udutulede pimestamine on ka individuaalne tundmus ehk "ilu on vaataja silmades" ja taluvuse piiris kinni. See järeldus on tehtud seda jutulõime siin jälgides.
-Linnavurledele pole see linnasõidul eriti probleem
-Probleemiks on see märja tee puhul
-Probleemiks on see kõrgemal istuvate vastutulevate juhtide jaoks
-Probleemiks pole lühikeste otste puhul
-Tõenäoliselt on küsimus ka auto koormatusest sest udutulede kõrgust minu teada ei reguleerita (ei auto ega manual, kui keegi teab siis võib anda märku)
-Tõenäoliselt oleneb ka auto mudelist ja kasutatavatest tuledest.

Üldiselt on erinevad testid näidanud, et neist maanteel kasu pole
-silmade nägemisvõime pimedas väheneb
-pimedal ajal valgustavad nad küll teeservasid aga valgustustusala on samasuur või väiksem kui juhi reageerimisvõime maanteekiirustel.
-madalal asuvad tuled pole valgel ajal kaugemalt nähtavad, kui tekib maanteel kumerusi
-linnasõidul annavad nad pööretel tänavatel, hoovidesse või viimastes liikudes kindlasti juurde võimele näha jalakäijaid.

Hetkel rohkemat lisada ei oska ja pikemalt pole vist mõtet ka sel teemal enam jahuda (ja üksteist üles kütta!) Rekajuhtidele jääb alati õigus ja võimalus teel märku anda (ja ise olen sellega ka päri, kuna neid see kõige rohkem häirib lähtudes nende töö iseloomust ja mõistlik on neid austada) Lisan siia ühe jupi viimasest filmist, mis ameerikamaal juhtidele räägiti kursuse alguses.

First rule in this class
is to take everything you've learned

about being in a four-wheeler
and flush it down the toilet.

Your hands and feet are in charge
of 80,000 pounds of fast moving steel

and you must be the smartest person
on the road at all times.

You need to be awake,
you need to be alert and in charge.

You mess up, and a mini-van
with three sleeping kids,

and they get flattened like a pancake.
And nowadays, there are all
these cameras everywhere.

You're not gonna get away with it.

Now let's get to today's lesson, okay?
09.03.2020 at 12:28
vvt
  
Reguleerime liiklust ise?
Enamike tänapäeva autode E- udutuled on suuruse ja valgustusjõuga, mis vastab hiire pissile.
Iseasi see, kui mingi vend Hella Rallye 1000-tega, sees 100W pirnid, vastu tormab.
See teema on teil suuresti pastakast imetud, sõbrad.

Minu igapäevaauto udukad on maast 30 cm kõrgusel, kaks umbes 5 cm läbimõõduga seasilma, kahtlen et nad rekkasid pimestama hakkaks :uhoh
Rekkameeste komme end liikluskunniks pidada (eriti poola ja leedu törlöndid) on hästi teada, sõidan igapäevaselt Tallinna ringteel.
Vanasti, kui julgestuspolitsei tegutses, nad nii kõrgelt ei lennanud - kindlasti oli neil raamis mõni pragu, mõne ratta pidur pimedaks tehtud või auto ülekaalus, seepärast hoiti madalamat profiili.
See on üks klass liiklejaid, mis ajavad mul karva turri.

Eriti on silma jäänud üks Saurixi kütuseveok, kes sõidab pidevalt Paldiski sadama vahet, kiiruseks 100+ kmh. Küll terav kirves kivi leiab, ütleb vanasõna.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
09.03.2020 at 18:04 4 edits. Last edited 09.03.2020 at 18:11 by vvt
matu1988
 
Reguleerime liiklust ise?


Ega rohkem pole sõnu vaja
Geeniused on ikka igalpool

____________________________
chevi van G20 5.7 smallblock 1988
Subaru forester xt 2.5 turbo
skoda praktik(töö auto)
CB kanal 8am kutsung MATU

http://www.s-tuning.ee
http://www.rodzu-ranzo.ee
http://www.kardaan.ee
09.03.2020 at 19:49
dodge525
Reguleerime liiklust ise?
quote:
matu1988: Ega rohkem pole sõnu vaja
Geeniused on ikka igalpool
Täitsa normaalne Poola liiklus ja nii mõneski kohas mujal. Kõik oskavad kõigiga arvestada ja tee läbilaskevõime on hästi kasutatud.
09.03.2020 at 00:14
matu1988
 
Reguleerime liiklust ise?
Tead liigun ka ise palju ja läti pool on ka normaalne kui kõik kolm jätavad ruumi
Kuid pildilt on selgelt näha et see härra oma tampooniga on tunduvalt rohkem kui poole autoga minu sõidusuunas ja normaalne see pole kui see kellest mööduti ja mina kes ka ei sõida just Fiat unoga siis pidime mõlemad tee peenrale minema
Ja ole hea ja mõtle veel korra kas tee peenar on praegu sama kõva kui suvel??
Ja arvan ka seda et sa tead kui lai on see teelõik (võhmast Viljandi poole mõned kildid)
Oleks sulle nii suvalt ette keeratud oleks su jutt hoopis teine
Eriti kui sul on veel autos naine ja laps

____________________________
chevi van G20 5.7 smallblock 1988
Subaru forester xt 2.5 turbo
skoda praktik(töö auto)
CB kanal 8am kutsung MATU

http://www.s-tuning.ee
http://www.rodzu-ranzo.ee
http://www.kardaan.ee
10.03.2020 at 07:23
Pedaal
Reguleerime liiklust ise?
Huvitav on ka see et äärejooned on katkendlikud.
Huvitav miks?
10.03.2020 at 09:17
Pedaal
Reguleerime liiklust ise?
Udutuled on probleem aga mitte esimesed vaid tagumised ja nende kasutamine asulas.
Samuti pole tihti esimesed alumised mitte udutuled vaid mingid järelpaigalduse lisatuled.
10.03.2020 at 09:21
mrtn
Reguleerime liiklust ise?
quote:
Pedaal: Huvitav on ka see et äärejooned on katkendlikud.
Huvitav miks?

Kuna seda võib ületada?
10.03.2020 at 10:02
spark
 
Reguleerime liiklust ise?
Lülitage linnas, pimedal ajal, sõites ka tagumised tuled põlema ...
Või kuidas seda eessõitvale selgeks teha :)

____________________________
Seitsekümmend Viis
10.03.2020 at 10:32
hents99
  
Reguleerime liiklust ise?
Auto-reziim? Kontrollimatus isegi auto üle? Vahetevahel sõidavad ka eesmised tuled sisselülitamata, ikka päris pimedal ajal, ok tänavavalgustus....ise mõtlen, et kas kogu kellaplokk jne ka seest pime ja ongi taotluslik energia säästmine...
Võimatu on mitte aru saada, kas on või ei ole valgustatud.

Edit: et keegi leili ei läheks, siis isiklik probleem nendega puudub....lihtsalt järjekordne tähelepanek, mille vajalikkusest ise aru ei saa...

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
10.03.2020 at 10:46 1 edit. Last edited 10.03.2020 at 10:49 by hents99
Pedaal
Reguleerime liiklust ise?
Päevatulede probleem hakkab taanduma suve lähenedes ja tuleb tagasi sügisel. Osad juhid kasutavad neis manuaal režiimil s.t. ei lülita ümber lähi ehk põhituledele vms. Sellega kaasneb pimeda tagumiku probleem hämaras ja pimedas eriti hea kui ka on märg ilm.
10.03.2020 at 11:31
Pedaal
Reguleerime liiklust ise?
quote:
mrtn:
quote:
Pedaal: Huvitav on ka see et äärejooned on katkendlikud.
Huvitav miks?

Kuna seda võib ületada?


Aga miks peaks kui ei saa sõita tee servas ja teha nn. Kolmas rida keskele nagu Lätis see toimub. Aga see toimub ainult siis kui on katkendjooned ja ei mujal.
Siin kirjeldati seda kui kitsast teed mis selle võimaluse nagu ära nullib.
10.03.2020 at 11:34
v6sa
Reguleerime liiklust ise?
quote:
dodge525:
quote:
matu1988: Ega rohkem pole sõnu vaja
Geeniused on ikka igalpool
Täitsa normaalne Poola liiklus ja nii mõneski kohas mujal. Kõik oskavad kõigiga arvestada ja tee läbilaskevõime on hästi kasutatud.


Vastastikkusel arusaamisel see nii ka toimub. Olen ise ruumi teinud ja mulle on tehtud. Aga kõnealusel kitsal, pehmeservalisel ja tugevalt kaldes tammiga teel ei ole see küll mõistlik.

Ehk kui ma täislastis krusaga peaks hakkama riskima tänasele pehmele teeservale minekuga (mida ma ilmselt ei teeks), siis on see möödasõitva idioodi probleem, et ta ära ei mahtunud. Jah, ma annan endale aru, et see postitus liigitub tänases pehmete väärtuste ühiskonnas vihakõneks ja kohe tõuseb müriaad vastutustundetuid ajukääbikuid kaitsevaid käsi, aga ma tõesti ei näe põhjust hakata meie enam-vähem mõistlikel reeglitel toimivat liiklust mujalkogetu alusel ringi korraldama. Niigi on talveta riikidest pärinevaid ohutussaari ja "liikluse rahustamise" ringe jaburalt palju tekitatud.

Et oleks kohe öeldud, siis loomulikult ma pidurdan maksimaalselt ja teen talle nii palju ruumi, kui võimalik, aga ma ei hakka teadlikult hunnikusse sõitma, kellegi teise vea pärast. Võite mind pidada enesekeskseks tõpraks, aga mu arvates peab igaüks oma jamade eest ise vastutama, mitte ootama teistelt per$$e pühkimist igal võimatul juhul. Sest kui mina käin kraavi külili, siis tema kaob vaikselt minema ja lõpuks olen mina seal üksi oma katkise auto ja keskkonnakahjuga.

Liiga lihtsalt antakse praegu igale küsijale load kätte.

Sain ära öelda. Parem hakkas.

:)
10.03.2020 at 11:45
vvt
  
Reguleerime liiklust ise?
Selle halli Opel Vectra omaniku teema selgituseks võiks öelda, et antud juhul oleks ta pidanud jääma bussi taha seisma.
Buss ei saa minna vedelale teepeenrale (lõpeb kinnijäämise või kraavisõiduga). Bussijuht võiks muidugi ka natuke mõelda, hea et kesk kurvi ei peatunud.
Bussist aga ei saa mööda minna 20 cm kauguselt, sest esiotsa tagant võib mõni laps või muidu mõttehiiglane teele astuda.
Järelikult tuleb minna kaarega. Läbi vastassuuna.

Mulle tundub, et Vectra juhil puudus võime näha oma ninast rohkem kui 5 m kaugusele ja osata ette näha olukorra arenemist.
See on tänaste, autokoolist tulevate häda-autojuhtide levinud viga - ilmselt selle minimaalsete sõidutundidega ka õpetaja ei tao seda piisavalt ajusse. Kui üldse.
Kui oled õppinud sõitma sünkroniseerimata käigukastiga pika kastiga Gaz-52ga kitsaste tänavatega väikelinnas ja sul on sõidutunde kordades rohkem ning armuta lõugav õpetaja on ka vastu pead andnud ja oled jõudnud selle 50% hulka, kes load said, siis oled tõenäoliselt õppinud oma auto liikumist planeerima mitusada meetrit ette ja suudad näha ette olukorra arengut, sest muidu taolise aparaadiga sõita ei saa.

Kui aga inimese esimene ja ainus auto on Toyota Corilla automaat ja on 20 tunni järel veetud kuidagi eksamitelt läbi, siis sõbrad - tasuta lõunaid pole ja taoliselt hädajuhilt (ok, on üksikuid teravaid erandeid) pole ka põhjust eriti palju autojuhtimiskunsti eeldada, selle video tegija ilmselt sai ise ka aru ja tõmbas paremale ning pidurdas.

vvt@B ja C, staaž 26 aastat, läbisõitu 800 tuhat km, sõidan aeg-ajalt ka veoautoga.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
10.03.2020 at 13:34 2 edits. Last edited 10.03.2020 at 13:38 by vvt
matu1988
 
Reguleerime liiklust ise?
Täpsustan olukorda mitte keegi ei seisnud kõik sõidukid liikusid aga lihtsalt ühel oli kiirem kui teistel

____________________________
chevi van G20 5.7 smallblock 1988
Subaru forester xt 2.5 turbo
skoda praktik(töö auto)
CB kanal 8am kutsung MATU

http://www.s-tuning.ee
http://www.rodzu-ranzo.ee
http://www.kardaan.ee
10.03.2020 at 14:50 1 edit. Last edited 10.03.2020 at 14:52 by matu1988
dodge525
Reguleerime liiklust ise?
quote:
v6sa:
Liiga lihtsalt antakse praegu igale küsijale load kätte.

quote:
vvt
See on tänaste, autokoolist tulevate häda-autojuhtide levinud viga - ilmselt selle minimaalsete sõidutundidega ka õpetaja ei tao seda piisavalt ajusse. Kui üldse.


Need kaks lauset võtavad kokku ka minu viimaste aastate roolis olemise tähelepanekud, analüüsi neile ei õpetata, ettenägemise võime puudub (huvitav, kuidas 2.sambaga saab :D )

quote:
v6sa:
Sain ära öelda. Parem hakkas.
:)

Seda on ka vaja ja õigesti öeldud ju.
10.03.2020 at 14:58
vvt
  
Reguleerime liiklust ise?
Paljud, ebapiisava ettenägemise võime tõttu tekkivad jamad oleks olemata, kui inimese niigi piiratud töövõimest kuluks suurem % liikluse jälgimisele (olukorrateadlikkus 360 kraadi) ja väiksem % auto sujuvaks liigutamiseks. See nõuab lihtsalt kõvasti harjutamist. Teiseks istub päris suur % inimesi vööni nutitelefonis või on see armatuuril ja ühe silmaga vahitakse seda.

Algus vaatad, et ees sõitja on tiba joogine, aga kõrvuti jõudes paistab läikivate silmamunade ja punase nina asemel hoopis armatuurile monteeritud A3 suurune nutiseade, kus parasjagu toimub videokonverents.

Kombinatsioon, kus on korraga lahja autojuhtimise vilumus (eriti käsikastiga autol) ja nutisõltuvus, on ikka päris ohtlik. Mõni napima mõtlemisvõimega indiviid ajab endale veel nutiseadme klapid ka pähe, kuid see on JOKK - käed vaba süsteem ju.....(kuigi kuulmine on ka tähtis info allikas). Aga see klappide teema on rohkem probleem jalakäijate hulgas, nt rulaga tegelane, klapid peas ja muusika põhjas....:uhoh

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
10.03.2020 at 15:22
BlueStang
 
Reguleerime liiklust ise?
Päris häbi...
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/liikluskaamera-video-eile-soles-kaks-naist-haiglasse-saatnud-voidukihutamisel-osales-ka-bmw-politseile-on-isik-teada?id=91032851
Laagna teel jäid vähemalt usakad terveks.

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
14.09.2020 at 15:41
gretzky
 
Moderator
Reguleerime liiklust ise?
Arvaks ,et pressis gaasi ja pidurit korraga. :devil

____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
17.09.2020 at 21:13
matu1988
 
Reguleerime liiklust ise?
Lasi lapatsi põhja ja lasi rattad ringi
Sattus paanikasse et bemm raisk mööda läks ja hoidis lõpuni peal arvates et nii lendab ja ei jää häbisse

Aga kui ei oska suure mootoriga sõita siis sõida mõne väiksema mootoriga autoga????
Või kasutada mõnd ravimit mis aitaks seda asja pikendada milleks sellise omale muretses

____________________________
chevi van G20 5.7 smallblock 1988
Subaru forester xt 2.5 turbo
skoda praktik(töö auto)
CB kanal 8am kutsung MATU

http://www.s-tuning.ee
http://www.rodzu-ranzo.ee
http://www.kardaan.ee
18.09.2020 at 06:27
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Reguleerime liiklust ise?   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.