register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Rally Estonia bläkk.   1 2 3 4  
Poster Message
madis
Rally Estonia bläkk.
Piisab sellest kui raha ei tule omast kaukast ja seda on vähemalt esialgu palju.
Mõtteeksperiment. Või excelieksperiment.

Tekitame "organisatsiooni". Sellele on vaja ju "põhiasju". Teeme tabeli ja liidame kokku

* üüripind (peab olema kesklinnas)
* kontorisisustus, kahtlemate tuleb kaasata ka sisearhitekt
* kindlasti uued läpakad juhtkonnale (mingi õunaga asi ja kindlasti kallim mudel ja koos hoolduslepinguga !)
* IT firmaga leping, sest äkki excel ei tööta ja iga inimene peab tegelema ainult põhitegevusega
* sekretär (hästi makstud sest muidu pole motiveeritud kohvi tegema)
* raamatupidaja, veel parem firma kes osutab teenust (sest aruanded peavad ju korras olema)
* lattemasin (arvestades kasvavat personalihulka kindlasti vähemalt 1500 eurine ja koos hoolduslepinguga
* leping pudelivee vedajaga (sest kraanist joovad jobud)
* porimati hooldusleping (elementaarne ju !)
* koristusfirmaga leping (sest tädi Nadja kõrvalmajast küsiks küll 3x vähem raha aga mis siis kui ta ükspäev haigeks jääb)
* igatsorti kontoritarbed, veel parem koos büroomaailma kohaletarnega (sest sahtlites peavad laagerduma vildikad ja värvilised kaustade vahelehed, mis siis et kõik on e-põhine)
* mingi leping autoliisijaga sest sekretäril on autot vaja ja äkki kellelgi veel.
* ja veel 100 rida "pisikulusid"

Noh ja kokkuvõttes kulub 100 kilo ja 200 kilo ja veel rohkem ära nii et arugi ei saa. Seetõttu jäävad need excelid ka algselt tegemata, vähem stressi !
04.03.2020 at 10:17
Kaido
Rally Estonia bläkk.
Ma olen olnud jupp aega tagasi ringrajakomitee liige ja vähemalt siis oli liidul vist 1,5 palgalist kohta ning needki säärast sorti tasuga, et raha pärast sellesse ametisse ei minda. Vahepeal on kindlasti mingid arengud toimunud, aga kummaline on see, et kuigi liidul pole suurt midagi jagada ega kellelegi anda, on see võimuvõitluse tandriks olnud kogu aeg ja nii kaua kui mina mäletan, on seda alati ralliliiduks soovitud pöörata. Ainult et nimed vahetuvad.
04.03.2020 at 10:40
Jesper
 
Rally Estonia bläkk.
quote:
madis: Teeme tabeli ja liidame kokku

* üüripind (peab olema kesklinnas)
* kontorisisustus, kahtlemate tuleb kaasata ka sisearhitekt
...

Krt on see EAL, mis ta on, aga see süüdistus kontori teemal on ikka suht ajuvaba. Päris viimast seisu ei tea, aga selline paar-kolm aastat tagasi oli lihtsalt üks logiseva uksega tuba nõukaaegse remondiga Talleksi majas (mis muidugi oli omal ajal kindlasti sisearhitektuuri tipp), sisaldas paari odavat lauda-tooli-riiulit ning kodanik Pallot. Vahelduva eduga on tal seal keegi abiks ka olnud, anoh mingit kulda ja karda, lattet ja applet küll kuskilt välja ei paistnud.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.03.2020 at 12:54 1 edit. Last edited 04.03.2020 at 12:55 by Jesper
peep
 
Moderator
Rally Estonia bläkk.
Kokkuvõte tundub olema, et parem on kui ära jääb. :(
04.03.2020 at 14:42 1 edit. Last edited 04.03.2020 at 14:42 by peep (Moderator)
madis
Rally Estonia bläkk.
quote:
Jesper:
quote:
madis: Teeme tabeli ja liidame kokku

* üüripind (peab olema kesklinnas)
* kontorisisustus, kahtlemate tuleb kaasata ka sisearhitekt
...

Krt on see EAL, mis ta on, aga see süüdistus kontori teemal on ikka suht ajuvaba. Päris viimast seisu ei tea, aga selline paar-kolm aastat tagasi oli lihtsalt üks logiseva uksega tuba nõukaaegse remondiga Talleksi majas (mis muidugi oli omal ajal kindlasti sisearhitektuuri tipp), sisaldas paari odavat lauda-tooli-riiulit ning kodanik Pallot. Vahelduva eduga on tal seal keegi abiks ka olnud, anoh mingit kulda ja karda, lattet ja applet küll kuskilt välja ei paistnud.

Ma rääkisin üldisest printsiibist, kui EAL toimetab teistmoodi (säästlikult) siis on hästi
04.03.2020 at 15:24
Henri_
 
Rally Estonia bläkk.
Ma tahtsin umbes sama kirjutada, mis Jesper ja Kaido. Valdav enamus kommenteerijatest pole iial vist selle organisatsiooniga kokku puutunud, isegi mitte pealiskaudselt.

Sealjuures enne Talleksi praegust kontorit oli samas majas teine väga lihtne ruum ja enne seda lausa Arno Sillati kodus üks tänase MOMU muuseumi kraami täis tuba.

Vaevalt ka 2019 aastal mingeid ulmelisi prestiižikaid kulutusi tehti. Kontoris see kuidagi välja ei paistnud. EAL gala tõenäoliselt sai oma raha tagasi piletimüügiga. Raamat tundub vaid ainus suurem kulutus, kuigi ka see tehti varasemate aastatega võrreldes õhem.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
04.03.2020 at 18:36
13piisab
 
Rally Estonia bläkk.
Käesolev teema on rahaga seotud ja EAL puhul on numbrid faktipõhiselt 2019Q4 sellised (tööjõumaks annab palgafondiks Q4 vähemalt 57keur ehk ca 20keur/kuu):

Tasutud maksud:
2019 IV kv kvartalis tasus ettevõte

riiklikke makse 12 288.66 EUR
tööjõumakse 11 431.53 EUR
Töötajate arv:
6 (seisuga 31.12.2019)

Maksustatav käive:
9 184.69 EUR (perioodil 01.09.2019 - 30.11.2019)

Allikas: https://www.e-krediidiinfo.ee/80076023-EESTI

____________________________
vanem on parem
04.03.2020 at 20:04 1 edit. Last edited 04.03.2020 at 20:05 by 13piisab
OPollo
Rally Estonia bläkk.
quote:
Henri_: Ma tahtsin umbes sama kirjutada, mis Jesper ja Kaido. Valdav enamus kommenteerijatest pole iial vist selle organisatsiooniga kokku puutunud, isegi mitte pealiskaudselt.

Sealjuures enne Talleksi praegust kontorit oli samas majas teine väga lihtne ruum ja enne seda lausa Arno Sillati kodus üks tänase MOMU muuseumi kraami täis tuba.

Vaevalt ka 2019 aastal mingeid ulmelisi prestiižikaid kulutusi tehti. Kontoris see kuidagi välja ei paistnud. EAL gala tõenäoliselt sai oma raha tagasi piletimüügiga. Raamat tundub vaid ainus suurem kulutus, kuigi ka see tehti varasemate aastatega võrreldes õhem.
Inimloomal on ka haistmismeel, olgugi et oluliselt nõrgem, kui metsloomal, kuid siiski olemas !
"Hunt -> nälg -> haistmine -> saak" ;)
04.03.2020 at 22:17 1 edit. Last edited 04.03.2020 at 22:22 by OPollo
Pierre
Rally Estonia bläkk.
quote:
madis: Piisab sellest.....
* üüripind (peab olema kesklinnas)
* kontorisisustus, kahtlemate tuleb kaasata ka sisearhitekt
* kindlasti uued läpakad juhtkonnale (mingi õunaga asi ja kindlasti kallim mudel ja koos hoolduslepinguga !)
* IT firmaga leping, sest äkki excel ei tööta......

quote:
Kaido: Ma olen olnud jupp aega tagasi ringrajakomitee liige ja vähemalt siis oli liidul vist 1,5 palgalist kohta ning needki säärast sorti tasuga, et raha pärast sellesse ametisse ei minda.....

quote:
Jesper:
Krt on see EAL, mis ta on, aga see süüdistus kontori teemal on ikka suht ajuvaba. Päris viimast seisu ei tea, aga selline paar-kolm aastat tagasi oli lihtsalt üks logiseva uksega tuba nõukaaegse remondiga Talleksi majas....

Siin sea seljas pole mõtet karvu lugeda (ja tehteid protsentidega arvutada) vaid selge on see, et teema on ju teine.
Madise tüüpi prillidega poisid, kes eluaeg on nina õpikus istunud, arvavad, et nad on kuidagi targemad, kui teised. Ma olen ise ka 3 kooli lõpetanud ja võin sulle samasuguseid asju teema mürgitamiseks kokkuvõtlikult välja mõelda.....
Praegu pole mingit kasu sellest.
Keskendume asja sisulisele küljele. Meil on vaja mootorisporti, või siis meil pole seda vaja?

Kui mingid mehed on panustanud neile (RE ja co) vahendeid pidevalt (igas süsteemis) ja miski pole läinud nagu plaanitud (mida võib juhtuda meil kõigil), siis ootame mehed laua taha ja arutame. No igas asjas on alati nii tehtud.

Aga see, et sa lähed küla vahele kusema esimese hooga, on sitarataste teema (RE).
Mille kuradi pärast peaks siis mingid teised mehed panustama sellesse riiki, kui esimesel tõkkel kõik teised üksteist avalikult "varasteks ja väljapressijateks" ning "kasumiahneteks munnideks" nimetavad?
Sellega meile rahvusvahelist häbi teevad.

See on selline musta pesu pesemine, mille välja juurimine peab algama kuskilt meist endast!




04.03.2020 at 00:36
Jesper
 
Rally Estonia bläkk.
quote:
13piisab: EAL puhul on numbrid faktipõhiselt 2019Q4 sellised
Igaühel, keda faktipõhisus huvitab, on võimalus see liikmemaks ära tasuda ning näha palju täpsemaid numbreid kord aastas enda e-postkastis :) Isegi kui üldkoosolekule kohale ei viitsi minna (seal muidu väidetavalt serveeritavat päris maitsvaid võileibu).

Viineripealinna tsaari kallal hammaste teritamine on samas tasuta...

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.03.2020 at 03:53 2 edits. Last edited 05.03.2020 at 03:59 by Jesper
Märt
Rally Estonia bläkk.
quote:
Jesper:
quote:
13piisab: EAL puhul on numbrid faktipõhiselt 2019Q4 sellised
Igaühel, keda faktipõhisus huvitab, on võimalus see liikmemaks ära tasuda ning näha palju täpsemaid numbreid kord aastas enda e-postkastis :) Isegi kui üldkoosolekule kohale ei viitsi minna (seal muidu väidetavalt serveeritavat päris maitsvaid võileibu).

Viineripealinna tsaari kallal hammaste teritamine on samas tasuta...
Jesper - kas siit loen välja, et EAL-l on kaks raamatupidamist? Üks, mida saadetakse aastamaksu tasujatele ja teine, mis läheb meie vabariigi valitsusele ja on kättesaadav töömesilastele?

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
05.03.2020 at 08:26
peep
 
Moderator
Rally Estonia bläkk.
Meil on foorumis mõned väljakujunenud tavad, mh. mitte ropendada. Kui kasutaja Pierre ei suuda edaspidi ilma ebatsensuurseid väljendeid kasutamata oma sõnumit edastada olen sunnitud teema lukku panema.
05.03.2020 at 09:44
gretzky
 
Moderator
Rally Estonia bläkk.
https://maaleht.delfi.ee/uudised/oleg-gross-panustan-rallisporti-tegudega-mitte-ainult-sonadega?id=89117381

____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
05.03.2020 at 10:27
peep
 
Moderator
Rally Estonia bläkk.
quote:
madis: I
Vot nii. Ma vist saan targutamise eest bänni nüüd.

Ei aga te olete teemast juba sama palju möödas kui RE ja EAL (avalik) diskussioon. :D
05.03.2020 at 10:42
mrtn
Rally Estonia bläkk.
quote:
gretzky:Uuelt programmeerija kandidaadilt küsitakse: Kuidas käitud? Kui naine käsib poodi minna ja ütleb: Too mune või piima.


Jube halvasti formuleeritud lähteülesanne. Analüüsifaasis koonerdamine lõppebki kas syntax erroriga nagu antud juhul või siis mitteoodatud väljundiga. Lisaks laseb filoloog kõikidel asjaosalistel kummid tühjaks.

quote:
peep:
Ei aga te olete teemast juba sama palju möödas kui RE ja EAL (avalik) diskussioon. :D


Ära sega, just läks huvitavaks.
05.03.2020 at 11:28 1 edit. Last edited 05.03.2020 at 11:29 by mrtn
v6sa
Rally Estonia bläkk.
quote:
Pierre:
...
Mille kuradi pärast peaks siis mingid teised mehed panustama sellesse riiki, kui esimesel tõkkel kõik teised üksteist avalikult "varasteks ja väljapressijateks" ning "kasumiahneteks munnideks" nimetavad?
Sellega meile rahvusvahelist häbi teevad.

See on selline musta pesu pesemine, mille välja juurimine peab algama kuskilt meist endast!


Väga hea üleskutse. Tasub vast järgida ka kirjutajal endal?

Hingega asju tegevatel inimestel on väga raskeseedida, et elu vaid kasumiootuses elavad kodanikud neid järjepidevalt "proovile panevad".
05.03.2020 at 15:18 1 edit. Last edited 05.03.2020 at 15:19 by v6sa
Jesper
 
Rally Estonia bläkk.
quote:
Märt:
Jesper - kas siit loen välja, et EAL-l on kaks raamatupidamist? Üks, mida saadetakse aastamaksu tasujatele ja teine, mis läheb meie vabariigi valitsusele ja on kättesaadav töömesilastele?
Ma olin liige viimati 2015.a. paiku, niiet hetkeseisu ei tea, aga pmst küll jah - liikmetele saadetakse 4-5 A4 suurune tihedas kirjas kokkuvõte, kus on kõik tulud ja kulud teemade kaupa sendi täpsusega lahti seletatud, samuti on võimalus esitada täpsustavaid küsimusi. Minuteada maksuamet nii detailset aruannet ei taha.

Mu laiem mõte oli see, et kui on soov EAL-i tampida, siis võiks selle aluseks võtta ikka mingi päris info, mitte mingid enda peas ekslevad luulud (kontor ja lattemasin kesklinnas) või ühe kvartali sotsiaalmaksu. Asjaolu, et paar-kolm rallimeest järsku konnatiiki ära ei mahu, ei ole tegelikult eriti seotud EAL-i kui organisatsiooniga.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.03.2020 at 17:29 1 edit. Last edited 05.03.2020 at 17:30 by Jesper
v6sa
Rally Estonia bläkk.
quote:
Jesper:
quote:
Märt:
Jesper - kas siit loen välja, et EAL-l on kaks raamatupidamist? Üks, mida saadetakse aastamaksu tasujatele ja teine, mis läheb meie vabariigi valitsusele ja on kättesaadav töömesilastele?
Ma olin liige viimati 2015.a. paiku, niiet hetkeseisu ei tea, aga pmst küll jah - liikmetele saadetakse 4-5 A4 suurune tihedas kirjas kokkuvõte, kus on kõik tulud ja kulud teemade kaupa sendi täpsusega lahti seletatud, samuti on võimalus esitada täpsustavaid küsimusi. Minuteada maksuamet nii detailset aruannet ei taha.
....


Siiski peaks detailsema aruande numbrid siiski ka jämedama aruandega kokku minema.

EAL kaitsele viskunutel tasuks meeles pidada, et probleemid algasid samal ajal, kui EAL personalikulud kerkima hakkasid. Anno 2020 ei ole ilmselt seis sama omakasupüüdmatu, kui oli anno 2015... Pelk kokkusattumus ja RE korraldajate wandenõu?
06.03.2020 at 08:28
Märt
Rally Estonia bläkk.
quote:
Jesper:
quote:
Märt:
Jesper - kas siit loen välja, et EAL-l on kaks raamatupidamist? Üks, mida saadetakse aastamaksu tasujatele ja teine, mis läheb meie vabariigi valitsusele ja on kättesaadav töömesilastele?
Ma olin liige viimati 2015.a. paiku, niiet hetkeseisu ei tea, aga pmst küll jah - liikmetele saadetakse 4-5 A4 suurune tihedas kirjas kokkuvõte, kus on kõik tulud ja kulud teemade kaupa sendi täpsusega lahti seletatud, samuti on võimalus esitada täpsustavaid küsimusi. Minuteada maksuamet nii detailset aruannet ei taha.

Mu laiem mõte oli see, et kui on soov EAL-i tampida, siis võiks selle aluseks võtta ikka mingi päris info, mitte mingid enda peas ekslevad luulud (kontor ja lattemasin kesklinnas) või ühe kvartali sotsiaalmaksu. Asjaolu, et paar-kolm rallimeest järsku konnatiiki ära ei mahu, ei ole tegelikult eriti seotud EAL-i kui organisatsiooniga.

EAL numbrid vabariigi valitsuse raportidest

Latemasinakõrvalt vaadatud numbrid üleval, kuidas need oleks võrreldavad mutrivõtmega askeldajale äärelinna garaazis? :)

EDIT: Mul tegelikult ei ole soovi tampida ei EALi ega RE-d. Vaadates maksustatava käibe numbreid (või vaadates neid siit latemasina juurest) viimastel aastatel, siis tundub, et soov oli käivet veidi liiga kiiresti kasvatada...




____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
06.03.2020 at 08:38 1 edit. Last edited 06.03.2020 at 08:45 by Märt
BlueStang
 
Rally Estonia bläkk.
no, eks ta oleks nagunii ära jäänud

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
18.03.2020 at 15:41
Indrek_S
 
Rally Estonia bläkk.
quote:
BlueStang: no, eks ta oleks nagunii ära jäänud
Jäi lihtsalt raha tuulde loopimata...

____________________________
not done until it's done
20.03.2020 at 16:39
Vanaisa
  
Moderator
Rally Estonia bläkk.
Nii ei saa ka vaadata. S*** on ikka üleval, viirusejamast hoolimata.
Lihtsalt ajakirjani**ujad ei kajasta/uuri asja, on ju lihtsamaid klikiartikleid teha.

See ongi meie "ajakirjanduse" tase, peale nädalat leitakse uus asi, uuriv ajakirjandus eestis puudub. Ja ärge palun Pealtnägijat nüüd uurivaks nimetage, tegu on puhta kommertskräpiga juba aastaid.
20.03.2020 at 16:43 1 edit. Last edited 20.03.2020 at 16:45 by Vanaisa (Moderator)
peep
 
Moderator
Rally Estonia bläkk.
Eks sellel olukorral on ka oma põhjused, paljuski seotud vaba turumajanduse ja meie turu võimekusega.
20.03.2020 at 19:24
madis
Rally Estonia bläkk.
Ma natuke selgitan oma mõttekäiku.
See klassikalise "kontori" kirjeldus ei ole EAL kontori kirjeldus, pole sellega kokku puutunud. Pigem üks teine eraprojekt millel oli priske rahakotiga rahastaja ning milles olin "kõrvalseisja" positsioonis.
Mõte on selles, et mingitel headel aegadel korjatakse sponsorrahasid, mingid lepingud jne jne. Rahavoog on korralik ja tundub et katkematu. Ehitatakse organisatsiooni paremaks ja mugavamaks. Siis kukub rahakott tagant ära ning püsikulud teevad puhta töö järelejäänud varudega.
21.03.2020 at 11:57
Ramval
Rally Estonia bläkk.
quote:
madis:
Mõte on selles, et mingitel headel aegadel korjatakse sponsorrahasid, mingid lepingud jne jne. Rahavoog on korralik ja tundub et katkematu. Ehitatakse organisatsiooni paremaks ja mugavamaks. Siis kukub rahakott tagant ära ning püsikulud teevad puhta töö järelejäänud varudega.


Küll veidi OT aga sama asi on enamikes valdkondades. Kui on head ajad siis puhutakse kõike suuremaks ja ilusamaks, õnn tundub lõputu... Kui nüüd mõningate oma tuttavate seas praegust koroona- ja majandusepaanikat kuulata siis käib hirmus häda ja ulumine et kuidas raha ei ole ega tule jne. Kuu tagasi olid kõigil näpud püsti ja elu lill... ühelt reisilt tuldi ja teisele mindi.... keegi järgmisest nädalast kaugemale ei mõtle, et äkki viskab kuskilt mingi errori sisse ja kuidas siis saab.
21.03.2020 at 23:46
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Rally Estonia bläkk.   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.