register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Rikkis akulaadija küsimus.  
Poster Message
Vanaisa
  
Moderator
Rikkis akulaadija küsimus.
Minu kaua teeninud "tark" hiina laadija on andnud saba. Mudeliks CRX322



Kõigi akude kohta väidab peale oma testprotseduuri et aku pinge on üle 28 voldi.
Kas viskan kohe minema või on mõttekas parandada?

Mis jupstükk seal sees pinget üldse nuusutada võiks?

Aparaat iseenesest toimetas hästi, sai laadida eri tüüpi ja -volti akusid...
04.11.2020 at 10:23
Vanapagan
 
Rikkis akulaadija küsimus.
Ära kohe minema viska, juba huvipärast vaataks mis karul kõhus, äkki kobatab ja saab veel eluloomagi.

____________________________
Smart CDI 0.8 30kW
04.11.2020 at 22:52
Jesper
 
Rikkis akulaadija küsimus.
Kui digitaalse voltmeetri (ehk ADC) sisend õhus ripub, siis ta näitabki reeglina maksimumi. Ma usun, et seal polegi mingit eraldi "jupstükki", vaid pinge jookseb läbi mingite vaheastmete otse mikrokontrolleri sees olevasse ADC-sse. Vaata esimese hooga lihtsalt loova pilguga elektroonika üle, et kuskil poleks mingeid lahtisi juhtmeid, korrosiooni või külmjooteid, kui see ei aita, siis läheb asi juba natuke projektiks kätte ära.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.11.2020 at 16:48
Vanaisa
  
Moderator
Rikkis akulaadija küsimus.
Seda ma ise ka kartsin et sees peale mingi kivi suurt pole. Eks krutin lahti ja vaatan sisse. Mõne punnis kondeka vai külmjoote tunnen ära, edasine on juba hiina keel :)

edit: ainuke plokk kus mingsugust valget niiskuskirmet peal oli, on see:



ju seal kogu tarkus istubki. Pintseldasin contact cleaneriga üle, las kuivab tsiba ja siis proovib uuesti...

e2: ei midagi, ikka sama jama.
07.11.2020 at 08:56 2 edits. Last edited 07.11.2020 at 09:50 by Vanaisa (Moderator)
PhilipJFry
 
Rikkis akulaadija küsimus.
Aga viska prooviks talle sappa m6ni selline aku, millest kahju ei ole. V6ta k6rvale m6ni toimiv voltmeeter ja vaata aku klemmidelt, mis too ytleb pingeks. Siis vaatab edasi, mis teha saab.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
08.11.2020 at 15:40
Vanaisa
  
Moderator
Rikkis akulaadija küsimus.
4 akut testitud, tester räägib kõikide kohta 11.8...12.4V

kui ma hoian laadijat nii pool tunnikest ühendatuna aga mitte laadimas, siis kukub laadija näit 27.7V peale, siis laadima lükates karjatab ta kohe et tegu on 24V akuga ja et aku on 100% täis ning lõpetab laadimise, tulukesega "Täynnä" :)

Ilmselt läks taat ikka lõplikult lühisesse oma tarkusega.
08.11.2020 at 16:24
max
Rikkis akulaadija küsimus.
Jõudu uue “projektika” puhul! ;)
08.11.2020 at 17:33
Vanaisa
  
Moderator
Rikkis akulaadija küsimus.
:lol, seda nüüd kül vaja polnud.
Võtan poest mõne uue mudeli liiparisse, see läheb Emexisse :evil
08.11.2020 at 17:49
PhilipJFry
 
Rikkis akulaadija küsimus.
quote:
Vanaisa: 4 akut testitud, tester räägib kõikide kohta 11.8...12.4V

kui ma hoian laadijat nii pool tunnikest ühendatuna aga mitte laadimas, siis kukub laadija näit 27.7V peale, siis laadima lükates karjatab ta kohe et tegu on 24V akuga ja et aku on 100% täis ning lõpetab laadimise, tulukesega "Täynnä" :)

Ilmselt läks taat ikka lõplikult lühisesse oma tarkusega.

Oot sain nyyd 6igesti aru, et kui laadija on sabas ja m66dad samaaegselt testriga, siis laadija n2itab 27.7V ja tester n2itab 11.8V-12.4V? Sellisel juhul ma kahtlustan, et miski pingejagur on otsal6ppenud ADC ees. Peab vaatama ehk antud isendi soolikad kuskil paberil ka olemas. Kui on see viga, siis see paarisendine remont :)

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
09.11.2020 at 16:38
Vanaisa
  
Moderator
Rikkis akulaadija küsimus.
jah, seda ma just ütlengi.

Skeemi pole paraku ise leidnud, kogu tarkuseplaadi pilt koos on suurendatult paar posti ülevalpool. Ülejäänu tundus olema mingid tummisemad trafod-kondekad jms.
09.11.2020 at 16:59
Jesper
 
Rikkis akulaadija küsimus.
Pildilt on raske aru saada, aga tundub, nagu vasakust servast, nende horisontaalsete takistite/kondekate reast oleks kõige ülemine jooksu pannud...

Täiendus: samas muidugi tühje kohti on veel, võimalik, et neid siiski ei peagi miski täitma.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.11.2020 at 18:59 1 edit. Last edited 09.11.2020 at 19:02 by Jesper
Sillakas
Rikkis akulaadija küsimus.
Mul on üks samasugune töökojas laua all. Kukkus kunagi maha ja enam laadima ei hakanud. Kui tahad siis tule võta ära, äkki saad endale kahest ühe teha.
09.11.2020 at 00:17
Vanaisa
  
Moderator
Rikkis akulaadija küsimus.
Kisubki vägisi projektiks ära :)
Korjaks ära küll, thanks!
10.11.2020 at 08:23
Sillakas
Rikkis akulaadija küsimus.
Panin oma kontaktid sulle meilile, kas said kätte?
12.11.2020 at 17:37
Vanaisa
  
Moderator
Rikkis akulaadija küsimus.
jep, panin justkui maili sulle vastu kah :)
12.11.2020 at 17:56
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Rikkis akulaadija küsimus.  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.