register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Arutaks mida võtta, mida jätta järgmiseks  
Poster Message
vetu83
Arutaks mida võtta, mida jätta järgmiseks
Tere siis üle pika aja. Haigus ei ole ikkagi üle läinud vaatamata aastasele pausile ja üha rohkem õhtuid möödub finn.no lapates.
Ise ka ei tea täpselt mida tahaks, vaid hinnapiir on nii umbes 85k NOK hetkel ja valik tuleb teha finn.no pakutavate seast.
Mingid punktid olen välja mõelnud aga kõik on ikkagi muutuv kogu aeg mõtetes.
1. Mootor V8
2. Automaksu ja kindlustuse mõttes on odavam osta enne 91a tehtud masin
3. Linnasõitu pm ei ole

Isutab küll Tahoe või Suburbani järele(95-05 mudelid siis küll) aga need vist pole maanteel suurem asi, vani võiks ka võtta muidugi uuesti aga siis Starcrafti vms mis vaiksem ja mugavam kui mu viimane G30 Beauville oli.
Ja siis on jäänud silma 70-80 aastate suured sedaanid ja kupeed milledel bigblockid vahel.

Ehk, et olen küll pea kõik teemad siin läbi lugenud vist aga just nende vanade bigblockide vastupidavus ja kütusekulu on segaseks jäänud. Siinsetel autodel kered üldiselt üle keskmise seega huvitab just nende tehniline pool.
Suburbani kasuks räägib muidugi samas võimekus haagist vedada (mul 2 sillaga suvila/saun)
Kui keegi oskab selle segase mõttearenduse peale midagi soovitada või oma kogemusi jagada siis loen hea meelega.
Tervitades Vetu
30.06.2021 at 22:28
Vanaisa
  
Moderator
Arutaks mida võtta, mida jätta järgmiseks
ei oska muud kosta kui et vanade BB kestvus on hea, kütusekulu mitte :)
Kui sa sõiduautolikku mugavust otsid, siis pole ei Tahoe/Subu, kui ka vanad rauad sinu jaoks sobilikud.

Muidugi see vana hea soovitus, et võta üks ja proovi-sõida, siis saad teada. Neti teel väga targaks ei saa.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
30.06.2021 at 22:43
Tim
 
Arutaks mida võtta, mida jätta järgmiseks
Mul on 99.a Tahoe 6.5 diisel. Delkasko on 600nok/kuus. Maksvekt tilhenger m/brems 2923 kg. Selle viimase pärast tahtsin just Tahoed.

Kui toimetad norras siis igal krdi farmeril on vähemalt üks C/K varuosadeks aianurgas, ühesõnaga minuarust väga mõistlik auto kui endal käed otsas.

Tagavedu van, talvel mägedes, pigem ei.
01.07.2021 at 09:48 1 edit. Last edited 01.07.2021 at 09:55 by Tim
vetu83
Arutaks mida võtta, mida jätta järgmiseks
quote:
Tim: Mul on 99.a Tahoe 6.5 diisel. Delkasko on 600nok/kuus. Maksvekt tilhenger m/brems 2923 kg. Selle viimase pärast tahtsin just Tahoed.

Kui toimetad norras siis igal krdi farmeril on vähemalt üks C/K varuosadeks aianurgas, ühesõnaga minuarust väga mõistlik auto kui endal käed otsas.

Tagavedu van, talvel mägedes, pigem ei.

Ma teen oma mägede sõidud töö ajal ära, muidu toimetan Oslo ümbruses. Talvel istun kodus ja kütan sauna, suvel rändan ringi rohkem. Sellele delkaskole lisandub ju umbes sama palju ka automaks? Mu praegusel rahvaautol on kindlustus ja automaks kokku kriips alla 600. Aga kui Tahoe või Suburbani saab ka nii 1-1.2k kuus siis täitsa talutav. 89a van oli mul 1400 aastas mõlemad kokku.
01.07.2021 at 10:35
Tim
 
Arutaks mida võtta, mida jätta järgmiseks
quote:
vetu83:
quote:
Tim: Mul on 99.a Tahoe 6.5 diisel. Delkasko on 600nok/kuus. Maksvekt tilhenger m/brems 2923 kg. Selle viimase pärast tahtsin just Tahoed.

Kui toimetad norras siis igal krdi farmeril on vähemalt üks C/K varuosadeks aianurgas, ühesõnaga minuarust väga mõistlik auto kui endal käed otsas.

Tagavedu van, talvel mägedes, pigem ei.

Ma teen oma mägede sõidud töö ajal ära, muidu toimetan Oslo ümbruses. Talvel istun kodus ja kütan sauna, suvel rändan ringi rohkem. Sellele delkaskole lisandub ju umbes sama palju ka automaks? Mu praegusel rahvaautol on kindlustus ja automaks kokku kriips alla 600. Aga kui Tahoe või Suburbani saab ka nii 1-1.2k kuus siis täitsa talutav. 89a van oli mul 1400 aastas mõlemad kokku.

Automaks kadus mingi paar aastat tagasi ära ju. Minu boonusega viimane kindlustus: Pris inkl. Trafikkforsikringsavgift til staten 7.232

Võibolla Teil Oslos tuleb lisaks, ma olen maal.

Kui tahoe kasuks otsustad võid pilgu minu omale peale visata, sügise poole võibolla panen müüki, tahaks mingi 4vedu kuudi vastu vahetada.
01.07.2021 at 20:16
vetu83
Arutaks mida võtta, mida jätta järgmiseks
Kus kandis tegutsed? Võiks üle küll vaadata auto kui müük plaanis. Aga kindlustuse arvel ju 2 rida ikka. 1 in auto kohta ja teine riiklik. Et eraldi automaks kadus ära aga see sisaldub seal kindlustuse hinnas nüüd minu arust.
02.07.2021 at 06:11
vetu83
Arutaks mida võtta, mida jätta järgmiseks
Niisiis, valituks osutus 1990a G20 Van. 5.7 motoga ja kellegi poolt alustatud tuuninguga, peamiselt õnneks toas seda tehtud. Seega saan oma käe järgi ümber teha. Kui leian aega puhtaks pesta siis teen pildid ja teema ka.
09.09.2021 at 18:32
tqhq.ee foorum : Autod : Arutaks mida võtta, mida jätta järgmiseks  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.