register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Lõputu võitlus lollusega   .. 14 15 16 17 18 19 20  
Poster Message
tõnisson
 
Lõputu võitlus lollusega
Torgi graafikul minu silmis on vähe tegemist ralliga, mootorimehe jaoks on see oluline, kuna ta üritab seda liigutada nii kõrgele kui võimalik. Sama nagu läbi ajaloo on mootorispordis olnud, sa tahad et see oleks 1000++ rpmi körgemal kui see on tehasest. Sest nii on rohkem hobujõudu.

HP per töömaht ei ole minu arust kõige parem efektiivsuse näitaja. Sellesmõttes just, et HP per töömaht on alati suurim mingi kindla mootori disaini juures. Lihtlabaselt kasvõi väke vs suur mootor. Või kasvõi sama töömahu juures HP/ci on suurem lühema käigu/suurema silindriga kui pika käigu/väiiksema silindriga mootoril.
Vastupidi on HP per CFM.
Suurema käiguga mootor teeb olemasoleva õhukoguse kohta rohkem jõudu.
Võtame kasvõi mingid ekstreemsed näited..
Sonny 1006ci mootor / prostock/ f1
HP/CFM ei saa keegi sonny 1006ci vastu, samas HP/CID
mõistes on sonny mootor nali pro stocki või F1 vastu.
Austraalia pro stock on max 400ci lubatud, teevad hetkel umbes 3hp per CI ehk 1200hp kandis.
Sonny 1006ci teeb 2150hp ehk ca 2.14hp per CI.
Siis samas jälle pro stocki TQ BMEP vastu ei saa keegi.


Sonny 1006ci on 2150hp @ 8000rpm
hädine 98.29 VE%
132.588mm silinder
149.225mm kolvika?iku
740cfm sisselaske port

Kui oleks sama töömaht aga bore/stroke vastupidisena.
Peaks olema VE% 104.65, sama HP saavutamiseks siis.
võica 50cfm rohkem õhku pordist. Sama VE% juures oleks ca 130hp sitem.
Ühesõnaga pikk kolvikäikk saab olemasolevast pordist rohkem hobujõudu, mis siis, et mootor ebaefektiivsem on.
Kolb jääb lihtsalt sissetulevale õhule ette.
Pikema käguga on selleks ajaks kolb juba kaugemale eest ära jõudnud.

HP/CID jälle see nuss, et suuremal mootoril pumpamiskaod üksi juba nii palju suuremad, et pisem/kõrgemapöördelisem mootor võidab alati.

____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44
19.08.2021 at 01:35 1 edit. Last edited 19.08.2021 at 01:43 by tõnisson
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
tõnisson:
Turbiin stallib 5200 peal.
Üle joone 6750
Kui enne hp piiki on näiteks 500hp, hp peak on 550 ja kui vahetad käiku peale piiki kui on langenud uuesti 500 peale..

odot, ma küsisin torki, aga sa pakud ikka mingit "hõh-põhhi", millega miskit peale pole hakata

aga kas senise jutu põhjal võib aru saada, et 5000 peal on ca 650Nm ja 6500rpm peal on ca 600Nm
ja mis on liikuri stardikaal koos juhiga


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
20.08.2021 at 20:40
Draal
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
BlueStang:
quote:
tõnisson:
Turbiin stallib 5200 peal.
Üle joone 6750
Kui enne hp piiki on näiteks 500hp, hp peak on 550 ja kui vahetad käiku peale piiki kui on langenud uuesti 500 peale..

odot, ma küsisin torki, aga sa pakud ikka mingit "hõh-põhhi", millega miskit peale pole hakata

aga kas senise jutu põhjal võib aru saada, et 5000 peal on ca 650Nm ja 6500rpm peal on ca 600Nm
ja mis on liikuri stardikaal koos juhiga

Vaata sellesama viperi väändeid rattast eri käikudel ja nüüd vaata kuidas see Viper kiirendab üle käikude vahemiku kui kasutad näiteks pöörete vahemikku mis asub max väände juures ja siis vaata kuidas ta kiirendab kui kasutada pöörete vahemikku max võimsuse juures. Max võimsuse juures juures on keskmine kiirendus üle käikude vahemiku suurem , ehkki pööretega ollakse üle väände maksimumi ja väändekõvera langevas osas. Jah auto kiirendus jälgib mootori väändekõvera kuju, aga ainult ühe käigu piires, aga käigukast pannakse selleks, et saaks kasutada mootorit maksimaalse võimsuse juures. Netist jäi silma selline lause "Autot kiirendab küll vääne aga vääne vedavas rattas mis on tegelikult mootori võimsus"

____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
20.08.2021 at 22:50
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
Draal: Netist jäi silma selline lause "Autot kiirendab küll vääne aga vääne vedavas rattas mis on tegelikult mootori võimsus"

Ei no netis on igasugust huvitavat juttu liikvel - et maa on lame ja et viirust pole olemas...

Ma arvasin, et lópuks on ka viimasele mohikaanlasele selgeks saanud, et autot kiirendab lineaarne JÕUD, minumeelest Sa ise ka juba korra tõdesid siin seda juba. Peab vist veelkord meelde tuletama, et võimsus ei kiirenda midagi.

Vääne ka ei kiirenda tegelikult - vääne on vahend, mille kaudu kolvidele mõjuv lineaarne jõud üle kantakse auto liigutamiseks - sealt ka see termin jõuülekanne.

Vääne teatavasti võidab võistlusi - nii Enzo, kui ka Shelby on seda tõdenud ja nüüd ka Leno:
https://it-it.facebook.com/jaylenosgarage/videos/1153959437969691/?t=1

Aga ei tohi valesti aru saada - mahajõudev vääne tagarattas ikka;)






____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
21.08.2021 at 13:30 3 edits. Last edited 21.08.2021 at 14:21 by BlueStang
madis
Lõputu võitlus lollusega
Blue sa võid oma mantrat muliseda aegade lõpuni. Mingit füüsikalist pointi selles pole.

Või siis ehk oskad lahendada ülesande:

Auto kaalub 1000kg, kiirus 100kmh ja mootorivääne on 300Nm. Kui suur on kiirendus.
21.08.2021 at 14:28
Draal
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
BlueStang:
quote:
Draal: Netist jäi silma selline lause "Autot kiirendab küll vääne aga vääne vedavas rattas mis on tegelikult mootori võimsus"

Ei no netis on igasugust huvitavat juttu liikvel - et maa on lame ja et viirust pole olemas...

Ma arvasin, et lópuks on ka viimasele mohikaanlasele selgeks saanud, et autot kiirendab lineaarne JÕUD, minumeelest Sa ise ka juba korra tõdesid siin seda juba. Peab vist veelkord meelde tuletama, et võimsus ei kiirenda midagi.

Vääne ka ei kiirenda tegelikult - vääne on vahend, mille kaudu kolvidele mõjuv lineaarne jõud üle kantakse auto liigutamiseks - sealt ka see termin jõuülekanne.

Vääne teatavasti võidab võistlusi - nii Enzo, kui ka Shelby on seda tõdenud ja nüüd ka Leno:
https://it-it.facebook.com/jaylenosgarage/videos/1153959437969691/?t=1

Aga ei tohi valesti aru saada - mahajõudev vääne tagarattas ikka;)






Esiteks mis selle jõu tekitab ?
Miks see viper kiirendab paremi kui kasutad mootorit max võimsuse juures mitte max väände juures ?


____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
21.08.2021 at 15:10
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
umm, mida see küsimus nüüd pidi tähendama - et pöörded tekitavad kuidagi jõudu juurde eimillestki:D

ma muidugi saan aru, et siin üritatakse jälle viidata võimsusele ja ei tea millele ise aru saamata, et võimsust kui sellist ei eksisteeri - see on umbes sama asi, mis paberitükile kirjutatakse 50 eur ja kõik teavad, et see on nüüd ekvivalent mingile väärtusele, kuigi see paber ise ei maksa tegelikult midagi - võimsuse juures ka sama hunjaa, et kokkuleppel on võimusus kuidagi vägistatud läbi loomapiinamise (loomkatsed kaevanduses ponidega) ja suvalise numbri 5252 kaudu töötegemise kiiruse näitajaks, kuigi sellel nn. võimsusel endal mingit väge midagi liigutada pole

niiet pole vaja unistada - pöörded ei tekita kuskilt lisajõudu juurde vaid kordistavad seda vähest, mis ebaefektiivses alas töötamisel veel saada on, kiirendus langeb, aga siiski on kasulik käik lõpuni lasta, kuna järgmise käigu juures on veel vähem jõudu saadaval - seda on siin juba mitu korda nämmutatud, et mis nii raske aru saada on

kes vähegi asjast teab, selle pole väändegraafiku juurde võimsuse graafikut vaja - see on blondiinidele puust ja punaseks tegemiseks sinna kunstlikult sätitud ja laest võetud 5252-ga (ok watti aher poni on ka natuke mängus) läbi jagatud, muidu ei mahuks graafikud ühele skaalale

ok hp-ga saab mõni teistele ullikestele ja blondudele muljet avaldada, et oi-oi mul 510hp, oi kui võimas...

asjades sees olevad profid räägivad kuipalju väänet mootor veel suudab toota kõrgematel pööretel

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
21.08.2021 at 17:54
madis
Lõputu võitlus lollusega
Jälle vastuse asemel pikk ja loll mula.
21.08.2021 at 19:07
juuriaadol
 
Lõputu võitlus lollusega
Blue jutus puuduvad argumendid. On võimatu järeldusi teha, üldine eesmärk on naeruvääristada. Kõik see kokku muudab jutu rämpsuks. Samas tahaks ikka uskuda, et mootori poolt tekitatud Nm on töö tegemiseks vähemalt sama oluline roll kui Kw. Kas veoautodel on pigem suured litraasid, et toota rohkem Nm madalatel pööretel ning seeläbi kütust ja ressurssi kokku hoida? Mida veel saaks järeldada Nm kõverat jälgides?
21.08.2021 at 21:24
Draal
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
BlueStang:

ma muidugi saan aru, et siin üritatakse jälle viidata võimsusele ja ei tea millele ise aru saamata, et võimsust kui sellist ei eksisteeri ...

Sorry, kui kellegi füüsika alased teadmised sellise asjaga piirduvad siis pole nagu mõtet edasi rääkida. See teema kipub tõesti järjest rohkem oma pealkirja vääriline olema ... Las jääb mõnele arusaamine, et autot kiirendab mingi müstiline "Jõud" mis mingit energiat ei vaja ..


____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
21.08.2021 at 21:26
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
Draal:
quote:
BlueStang:

ma muidugi saan aru, et siin üritatakse jälle viidata võimsusele ja ei tea millele ise aru saamata, et võimsust kui sellist ei eksisteeri ...

Sorry, kui kellegi füüsika alased teadmised sellise asjaga piirduvad siis pole nagu mõtet edasi rääkida. See teema kipub tõesti järjest rohkem oma pealkirja vääriline olema ... Las jääb mõnele arusaamine, et autot kiirendab mingi müstiline "Jõud" mis mingit energiat ei vaja ..


ei no ma kavatsen siin ikka selle teemakohase tegevsega tegeleda, kuni enam keegi ei väida, et võimsus midagi liigutab - võimsus on arvutatav väärtus

kuskil pole ma aga väitnud, et jõu tekitamine energiat ei vaja või et võimsusest üldse mingit tolku pole - informatiivse näitajana abiks ikka

kui keegi edasi arvab, et võimsus kiirendab midagi, siis füüsika pole mingi usk või humanitaaraine, et kellegi arvamus midagi muudaks - enne Watti kehtisid loodusseadused samamoodi, kui peale Watti ja äkki tasuks sellel arvajal teemasse süveneda ja oma arvamusi revideerida tegelikele loodussedustele vastavamaks

Aga, et nagu asja selgemaks saada, siis kas Draal, madis ja juriaadol nagu päriselt ka arvavad teadvat, et võimsus kiirendab autot või on piinlik tunnistada, et selle teema raames iseendaga tuleb võidelda?





____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
21.08.2021 at 21:56 1 edit. Last edited 21.08.2021 at 22:00 by BlueStang
madis
Lõputu võitlus lollusega
Lase edasi, äkki keegi veel ei pea sind lolliks.

Huvitav oleks teada millised insenerid päriselus kasutavad loodusseadusi mis on füüsikaseadustest väljaspool ?
21.08.2021 at 22:20
juuriaadol
 
Lõputu võitlus lollusega
Mina ei väida midagi. Mina üritan seda teemat jälgides aru saada millist rolli mängib Kw näitaja ja millist Nm. Kindlasti mõistan ma väga vähest osa Kw rollist auto kiirendusel aga teemat lugedes olen üht-teist kõrvataha pannud küll, mingi arusaam on tekkinud. Kw näitab võimet teha tööd. Nüüd edasi tahaks lugeda milliseid järeldusi saab teha Nm näitaja põhjal? Mida näitab Nm? Mis selle näitajaga peale hakata või kuidas sellesse suhtuda? Niisama ju ometi Nm ja Kw kõveraid ei kõrvutataks kui kumbki osapool oleks ebaoluline. Blue ära pahanda aga seni pole sa suutnud oma ideesse uskuma panna.
21.08.2021 at 22:23
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
madis: Lase edasi, äkki keegi veel ei pea sind lolliks.
Huvitav oleks teada millised insenerid päriselus kasutavad loodusseadusi mis on füüsikaseadustest väljaspool ?


quote:
juuriaadol: Mina ei väida midagi. Mina üritan seda teemat jälgides aru saada millist rolli mängib Kw näitaja ja millist Nm. Kindlasti mõistan ma väga vähest osa Kw rollist auto kiirendusel aga teemat lugedes olen üht-teist kõrvataha pannud küll, mingi arusaam on tekkinud. Kw näitab võimet teha tööd. Nüüd edasi tahaks lugeda milliseid järeldusi saab teha Nm näitaja põhjal? Mida näitab Nm? Mis selle näitajaga peale hakata või kuidas sellesse suhtuda? Niisama ju ometi Nm ja Kw kõveraid ei kõrvutataks kui kumbki osapool oleks ebaoluline. Blue ära pahanda aga seni pole sa suutnud oma ideesse uskuma panna.

Päris huvitav, selle üle ju siin peamiselt vaieldaksegi - et siis teie kahe meelest ei liiguta autot talle mõjuv jõud vaid miski muu?

Mina ei pahanda ega karda ennast lolliks teha ja tean 100% kindlusega (mitte ei arva, ega usu), et autot liigutab mitte miski muu, kui justnimelt jõud ja ma kohe tahaks näha seda "engineeri", kes midagi muud väidab. Terminites võiks siin ikka täpne olla, muidu nagu auto24 foorumis juba...



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
21.08.2021 at 23:27
madis
Lõputu võitlus lollusega
Vaata siia, näed engineeri.

Pane siis valem kus on moment ja auto liikumine seotud. Ei pane. Ei oska.
21.08.2021 at 23:40
Draal
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
BlueStang:
quote:
madis: Lase edasi, äkki keegi veel ei pea sind lolliks.
Huvitav oleks teada millised insenerid päriselus kasutavad loodusseadusi mis on füüsikaseadustest väljaspool ?


quote:
juuriaadol: Mina ei väida midagi. Mina üritan seda teemat jälgides aru saada millist rolli mängib Kw näitaja ja millist Nm. Kindlasti mõistan ma väga vähest osa Kw rollist auto kiirendusel aga teemat lugedes olen üht-teist kõrvataha pannud küll, mingi arusaam on tekkinud. Kw näitab võimet teha tööd. Nüüd edasi tahaks lugeda milliseid järeldusi saab teha Nm näitaja põhjal? Mida näitab Nm? Mis selle näitajaga peale hakata või kuidas sellesse suhtuda? Niisama ju ometi Nm ja Kw kõveraid ei kõrvutataks kui kumbki osapool oleks ebaoluline. Blue ära pahanda aga seni pole sa suutnud oma ideesse uskuma panna.

Päris huvitav, selle üle ju siin peamiselt vaieldaksegi - et siis teie kahe meelest ei liiguta autot talle mõjuv jõud vaid miski muu?

Mina ei pahanda ega karda ennast lolliks teha ja tean 100% kindlusega (mitte ei arva, ega usu), et autot liigutab mitte miski muu, kui justnimelt jõud ja ma kohe tahaks näha seda "engineeri", kes midagi muud väidab. Terminites võiks siin ikka täpne olla, muidu nagu auto24 foorumis juba...



Kuule Blue, otsusta nüüd ära kas sa räägid autole mõjuvast jõust või mootori jõumomendist ? Need pole kohe üldse mitte samad asjad. Jah autot kiirendab autole mõjuvate jõudude summa. Edasi on vaja vaadata mis selle jõu tekitab. Keegi pole siin vaielnud teemal kas autot kiirendab autole mõjuv jõud või võimsus, sellisel kujul ei saa küsimust püstitada. Autot kiirendab autole mõjuvate jõudude summa, autole kiirendus suunalise jõu tekitab auto mootor, täpsemalt silindris kütuse põlemisel tekkinud gaaside paisumisel tehtav töö. Jõu suuruse määrab gaaside paisumisel tehtava töö hulk, mida suurem on see töö ajaühikus (võimsus) seda suurem on selle võimsuse poolt tekitatud jõu suurus.
Algne vaidlus käis kas autot kiirendab vääne või võimsus.

____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
21.08.2021 at 23:55
hents99
  
Lõputu võitlus lollusega
quote:
Algne vaidlus käis kas autot kiirendab vääne või võimsus.

Blue ju väidab, et kiirendab jõud, mitte vääne ega võimsus….Aga seepeale on mitmeid lehekülgi valemit küsitud….

Ma ise arvan, et valemis oleks liiga palju muutuvaid/täpselt teadmata tegureid, et mingi mootori andmete põhjal arvutada ette tulem kusagil a la Haapsalu lennurajal ülehomme kell 15:00….

Seepärast Blue üritab ka selgeks teha(mu arvates), et sel valemil pole reaalse eluga väga palju pistmist, sest sinna ei arvestata sisse Kõiki tegureid…ja kuna neid ei arvestata, siis ei ole ka tulem täpne ega vääri arvestamist.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
21.08.2021 at 00:23
mrtn
Lõputu võitlus lollusega
quote:
hents99:
Seepärast Blue üritab ka selgeks teha(mu arvates), et sel valemil pole reaalse eluga väga palju pistmist, sest sinna ei arvestata sisse Kõiki tegureid…ja kuna neid ei arvestata, siis ei ole ka tulem täpne ega vääri arvestamist.


Aga miks mitte alustada akadeemilisest valemist, siis lisada sinna laboritingimused ja kui see on välja arvutatud, siis õuetingimused kuni rehivmustrini välja?
21.08.2021 at 00:27
C4V6
Lõputu võitlus lollusega
quote:
BlueStang:
ja mis on liikuri stardikaal koos juhiga



Jämedalt 1700kg +- 20kg vms.



Kui ainult sitaks suure torgi ja mõistliku hobujõuga sitaks kiire võiks olla, siis saaks suvalise scania V8 massudipressiga ebareaalseid tegusid teha.
Paraku ei saa, isegi kui see kõik sitaks ruttu mingi kümne käiguga maha kanda.
21.08.2021 at 01:48 1 edit. Last edited 21.08.2021 at 01:58 by C4V6
juuriaadol
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
hents99:
quote:
Algne vaidlus käis kas autot kiirendab vääne või võimsus.

Blue ju väidab, et kiirendab jõud, mitte vääne ega võimsus….Aga seepeale on mitmeid lehekülgi valemit küsitud….



Tunnistan, et minu jaoks on asi ikka väga üle jõu (mõistuse) käivat. Küsimus on, kumb on olulisem näitaja auto kiirendamisel, kas võimsus ehk Kw või vääne ehk Nm. Lisaks loen, et jõud on see, mis autot kiirendab. Kuidas ma mootorit, või koguni autot valides saan ära kasutada teadmise jõu omadusest autot kiirendada? On jõul mingi suurus märgitud, saab neid numbriliselt kõrvutada valikut tehes, või on see puhtalt kõhutunde teema?
22.08.2021 at 07:24
diesel
Lõputu võitlus lollusega
vabandust, viimast poolt teemast olen vaid üle rea põgusalt lugenud ja seetõttu võib-olla oluline info ka kahe silma vahele jäänud.
elektrikud teavad, et vatt võrdub volt korda amper. ja spetsid ei vaidle omavahel, mis neist just parasjagu tööd teeb.
autoasjanduses oli ka vanasti nii, et pöörete ja väände korrutis oli võimsus.
mis siis tänapäe selles muutunud on, või mille üle üldse vaidlus käib?
22.08.2021 at 10:14
juuriaadol
 
Lõputu võitlus lollusega
See mille üle praegu vaidlus käib ongi arusaamatu. Blue tegelikult juba teises postituses käis mõtte välja mida nüüd talle üritatakse selgeks teha. Minuarust ongi valikuid tehes vaja teada esialgu milline on teoreetiline võimekus tööd teha ja sealt edasi otsustada, kas edasi arvutada või reaalselt testima minna.

quote:
BlueStang: Cmon, madis, mis parm see sind hammustas selle kuumaga - see ju füüsika algkursuse teema, et võimsus on arvutuslik iseloomustav termin, mis näitab mootori puhul ainult selle mootori võimekust autot liigutada ja kiirendada.

Viimane postitus selgitas ka mulle lollile, mida põnevat näitab Nm kõver Kw kõvera kõrval.
22.08.2021 at 10:57
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
diesel: vabandust, viimast poolt teemast olen vaid üle rea põgusalt lugenud ja seetõttu võib-olla oluline info ka kahe silma vahele jäänud.
elektrikud teavad, et vatt võrdub volt korda amper. ja spetsid ei vaidle omavahel, mis neist just parasjagu tööd teeb.
autoasjanduses oli ka vanasti nii, et pöörete ja väände korrutis oli võimsus.
mis siis tänapäe selles muutunud on, või mille üle üldse vaidlus käib?

krt, Indrek, ära Sa ka hakka - loe ikka kõik read läbi, siis nagu parem pilt, millest siin vaidlus käib
või mis vahepeal juhtunud on - kunagi mainisid ka ikka alati esimsena Nm mootoreid iseloomustades ja kurtsid, et krdi r8-l jääb ikka väänet väheks korralikuks edasikäimiseks:)






____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
22.08.2021 at 11:04
BlueStang
 
Lõputu võitlus lollusega
quote:
juuriaadol: See mille üle praegu vaidlus käib ongi arusaamatu. Blue tegelikult juba teises postituses käis mõtte välja mida nüüd talle üritatakse selgeks teha. Minuarust ongi valikuid tehes vaja teada esialgu milline on teoreetiline võimekus tööd teha ja sealt edasi otsustada, kas edasi arvutada või reaalselt testima minna.

quote:
BlueStang: Cmon, madis, mis parm see sind hammustas selle kuumaga - see ju füüsika algkursuse teema, et võimsus on arvutuslik iseloomustav termin, mis näitab mootori puhul ainult selle mootori võimekust autot liigutada ja kiirendada.

Viimane postitus selgitas ka mulle lollile, mida põnevat näitab Nm kõver Kw kõvera kõrval.

Hea, kui miski selgines:)
Aga seda, mida ma olen öelnud, pole mulle vaja uuesti selgitada.

Vaidlus siin käib peamiselt selle üle, et keegi teemaalgataja naeruvääristas väände ja väidab, et võimsus liigutab autot, kuigi tegelikkuses liigutab autot jõud, mida see vääne üle kannab. Vóimsus ei liiguta midagi, see on numbr paberil. Nii lihtne see vaidlus ongi.
See, et võimsusel on informatiivne väärtus teoreetilise võimekuse hindamise kohta, selle üle keegi ei vaidlegi.


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
22.08.2021 at 11:56
madis
Lõputu võitlus lollusega
Räägime füüsikast valemitega, sellist köögifilosohviat "mis on päris ja mis ei ole päris" aeti 19. sajandil piisavalt. Sellest on AMMU LOOBUTUD kuna selline filosohvia ei laienda teadmisi, ei aita mõtestada ja arendada.

Jõud on "reaalne" jah, lihtsalt selline "reaalne" ollus mis "reaalselt" mõjutab kehast selliste traadikeste ja mummude abil. See ei ole isegi enam 17 sajandi, see on Vana Kreeka füüsika.

Aatomite vahel on tühjus, järelikult kui mõõgaga pea maha raiuda siis läheb ju tegelikult aatomist mööda seega ei saagi pead maha raiuda ;)
22.08.2021 at 12:12
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Lõputu võitlus lollusega   .. 14 15 16 17 18 19 20  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.