register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tööandja sõiduauto erisoodustus...   1 2 3  
Poster Message
erik
Tööandja sõiduauto erisoodustus...
quote:
417RR:
vii töölepingu siise punkt kus sa pead avalikult reklaamima firmat kus sa töötad.
siis kleepekas auto peale (nagu rautakesko)
ja iga sõit on töösõit.

:D :D :D pidin juba kirjutama, et midagi nii jaburat pole veel kuulnudki. aga tegelikult olen. Küsimus ei ole selles, kas äriühing konkreetsest sõidust kasu saab või mitte. Küsimus on selles, kas töötaja saab kasu või mitte. Viimasel juhul ei olene, kas ma sõidan sõprade juurde grillpeole reklaamidega autoga või mitte. Töötaja kasu sellest on sama suur. See, et ka tööandja kasu saab, ei ole oluline, kuna ei kuulu erisoodustuse koosseisu.

hiihh :) peace
27.02.2003 at 14:39 Last edited 27.02.2003 at 14:39 by erik
417RR
Tööandja sõiduauto erisoodustus...
quote:
erik:
quote:
udu: kuidas siis ikkagi kõige kavalam teha oleks?

Nagu ma enne ütlesin - oleneb väga palju äriühingu, erasõitude ja auto spetsiifikast. Samuti sellest, millised plaanid on autoga edaspidiseks. Kui tahad ise hiljem välja osta, siis ei ole mõtet ju kolm või rohkem aastat riigile makse maksta, et auto lõpuks endale välja osta (+ TURUHINNALT käibemaks). Et makse kõige vähem maksta, tuleb asjaga pidevalt tegeleda (päevikud, arvestused jne.), mida enamus ei viitsi, lähevad kergema vastupanu teed ja maksavad selle 2000 krooni pealt maksud ära. Aga universaalset kõigile sobivat HEAD lahendust ei ole. Selle eest on seadusandja hoolitsenud.
välja osta JÄÄKVÄÄRTUSEGA,
iga astase amortisatsiooniga saad vist kuni 45 % auto väärtust aastas vähendada.
või peab käibe ikkagi turuhinnast maksma

kuna suhtkulukas on eraisikul poest autot liisida siis kasutavad ju pljud seda lahendust.

27.02.2003 at 14:41 Last edited 27.02.2003 at 14:44 by 417RR
reimo
Tööandja sõiduauto erisoodustus...
käive ikka turuhinnalt, sõltumata jääkväärtusest.
See just kasutusrendi peamine (ainuke?) miinus.
27.02.2003 at 14:43
erik
Tööandja sõiduauto erisoodustus...
käibemaks turuhinnalt. Kui nokkima hakata, siis võib MA veel tulumaksu väänata, et oled soodushinnaga auto saanud. Eriti juhul, kui ei ole liisitud vaid ettevõttele välja ostetud auto.
27.02.2003 at 14:43
peep
 
Moderator
Tööandja sõiduauto erisoodustus...
quote:
erik:Kui nokkima hakata, siis võib MA veel tulumaksu väänata, et oled soodushinnaga auto saanud. Eriti juhul, kui ei ole liisitud vaid ettevõttele välja ostetud auto.

On olemas reaalsed case'd kus selga on väänatud erisoodustusmaks auto turuhinna ja väljaostumaksumuse vahe eest, peale kasutusrendi lepingu lõppu oma töötaja poolt välja ostetud auto puhul. Sama risk ka oma töötajaga seotud isikute puhul (abikaasa, vanemad jne.).

Ehk see ei ole mitte teooria vaid praktika.
27.02.2003 at 15:42
QRX
Tööandja sõiduauto erisoodustus...
quote:
peep:
quote:
erik:Kui nokkima hakata, siis võib MA veel tulumaksu väänata, et oled soodushinnaga auto saanud. Eriti juhul, kui ei ole liisitud vaid ettevõttele välja ostetud auto.

On olemas reaalsed case'd kus selga on väänatud erisoodustusmaks auto turuhinna ja väljaostumaksumuse vahe eest, peale kasutusrendi lepingu lõppu oma töötaja poolt välja ostetud auto puhul. Sama risk ka oma töötajaga seotud isikute puhul (abikaasa, vanemad jne.).

Ehk see ei ole mitte teooria vaid praktika.
Võlaõigus seaduse järgi võib jur. isik oma võlgnevuse loovutada poolte kokkuleppel teisele jur. või füüs. isikule, ja kogu moos, ei mingit erisoodustusmaksu turuhinna ja reaalse hinna vahe pealt! Kui hakkad jamama mingi ostu-müügi variandiga, satud suurema tõenäosusega MA huviorbiiti!
27.02.2003 at 16:05
Motorsport
Tööandja sõiduauto erisoodustus...
Olen ka seda asja pisut uurinud ja on soovitatud pidada nn. sõidupäevikut.Oma sõitudele kehtstad mingi hinna n. 1 eek/km. Kuu lõpuks koguneb isiklikke sõite n. 200 eek eest. maksad 100 eek asemel 200 ja ongi asi tahe (ja MA-le pisut usutavam). Arvan et MA - autot jälitama ei hakka?
27.02.2003 at 16:06
peep
 
Moderator
Tööandja sõiduauto erisoodustus...
quote:
QRX:Võlaõigus seaduse järgi võib jur. isik oma võlgnevuse loovutada poolte kokkuleppel teisele jur. või füüs. isikule, ja kogu moos, ei mingit erisoodustusmaksu turuhinna ja reaalse hinna vahe pealt! Kui hakkad jamama mingi ostu-müügi variandiga, satud suurema tõenäosusega MA huviorbiiti!


Esiteks jutt tulumaksuseadusest ja teiseks kasutusrendi lepingu puhul ei ole ei lepingu kestvuse jooksul ega ka lõppemisel rentnikul mingit võlga, mida loovutama peaks. Rõhutakse sellele, et kui lepingus on rentnikul eelisõigus auto omandada aga selle asemel omandab auto oma töötaja ehk rentnik loobub töötaja kasuks, siis sai töötaja sellega endale hüve, juhul kui jääk alla turuhinna. Kas see eelisostuõigus on kõikides lepingutes või mõnes üksikus, ma ei tea, pole neid silm punnis lugenud.

Loogikaviga on siin muidugi sees, kuna juhul kui auto lihtsalt tagastatakse, siis on tehtud kingitus ehk ettevõtlusega mitteseotud kulu rentniku seisukohast (ehk 24/76 maksu vaja maksta), kes andis ära auto alla turuhinna. Aga ma polegi väitnud, et MA seisukohad loogilised on.:D Lihtsalt olen küla peal kuulnud konkreetsest casest.
27.02.2003 at 16:24 Last edited 27.02.2003 at 16:27 by peep (Moderator)
urmas
Tööandja sõiduauto erisoodustus...
Tuleb helikopteriga tööl käima hakata. See ei ole sõiduauto, millele erisoodustusmaksu kohaldatakse. Pealegi on õhusõidukite kütus vabastatud käibemaksust.
28.02.2003 at 09:31
QRX
Tööandja sõiduauto erisoodustus...
quote:
peep:
quote:
QRX:Võlaõigus seaduse järgi võib jur. isik oma võlgnevuse loovutada poolte kokkuleppel teisele jur. või füüs. isikule, ja kogu moos, ei mingit erisoodustusmaksu turuhinna ja reaalse hinna vahe pealt! Kui hakkad jamama mingi ostu-müügi variandiga, satud suurema tõenäosusega MA huviorbiiti!


Esiteks jutt tulumaksuseadusest ja teiseks kasutusrendi lepingu puhul ei ole ei lepingu kestvuse jooksul ega ka lõppemisel rentnikul mingit võlga, mida loovutama peaks. Rõhutakse sellele, et kui lepingus on rentnikul eelisõigus auto omandada aga selle asemel omandab auto oma töötaja ehk rentnik loobub töötaja kasuks, siis sai töötaja sellega endale hüve, juhul kui jääk alla turuhinna. Kas see eelisostuõigus on kõikides lepingutes või mõnes üksikus, ma ei tea, pole neid silm punnis lugenud.

Loogikaviga on siin muidugi sees, kuna juhul kui auto lihtsalt tagastatakse, siis on tehtud kingitus ehk ettevõtlusega mitteseotud kulu rentniku seisukohast (ehk 24/76 maksu vaja maksta), kes andis ära auto alla turuhinna. Aga ma polegi väitnud, et MA seisukohad loogilised on.:D Lihtsalt olen küla peal kuulnud konkreetsest casest.
Leping ja sellest tulenevad kohustused võib näiteks kolm kuud enne lepingu lõppemist loovutada kolmandale isikule, kes peale lepingu üle viimist määratakse väljaostu eelisõigusega isikuks. Kui tööandja plekib lepingu ametliku lõpuni ja loobub väljaostu eelisõigusest kolmanda isiku kasuks, siis saab MA tekitada case!
28.02.2003 at 11:33
erik
Tööandja sõiduauto erisoodustus...
quote:
QRX:Leping ja sellest tulenevad kohustused võib näiteks kolm kuud enne lepingu lõppemist loovutada kolmandale isikule, kes peale lepingu üle viimist määratakse väljaostu eelisõigusega isikuks. Kui tööandja plekib lepingu ametliku lõpuni ja loobub väljaostu eelisõigusest kolmanda isiku kasuks, siis saab MA tekitada case!
Ka nõude loovutamine on võõrandamistehing ning maksustatakse samamoodi kui mistahes muud võõrandamistehingut. Vahet ei ole, kas annad auto ära või loobud õigusest autole. Samamoodi ei ole vahet, kas loobud enne väljaostu või pärast (noh, hinnavahe ainult). Lepingu ülekandmine nt. kolm kuud enne rendilepingu lõppemist on siiski äriühingule kulu ja see ei ole ettevõtlusega seotud. Kuulub maksustamisele määraga 26/74. Ja selline tehing tähendab automaatselt seda, et maksuamet ise arvutab välja äriühingu kulu - võtab turuhinna ja määrab maksud. Hullem veel - võtab kõik seni tehtud maksed, arvestab sellest maha mingi sümboolse % ja ütleb, et ülejäänu ei ole ettevõtlusega seotud. bummer... + käibemaks ka.
28.02.2003 at 12:58
peep
 
Moderator
Tööandja sõiduauto erisoodustus...
erik, ma olen päris kindel, et liisinglepingu lõpetamine/lõppemine ei too kaasa mingeid maksutagajärgi - see oleks nonsens ja momendil ei ole ka sellist praktikat. See minu eelnev jutt oli fantaasia valda kuuluv.

Mingit kasutusrendilepingu või nõude loovutamist (nõuet ju polegi) ei toimu. Kui üks rentnik loobub siis temaga leping lõpetatakse ja uue rentnikuga sõlmitakse juba uus leping. Ainus mis on, on see, et kui vana rentnik leiab ise uue, kes jätkab, siis ei pea üldjuhul lepingus ette nähtud trahve maksma. Lepingutasust ei pääse nii ehk naa.
28.02.2003 at 14:14 Last edited 28.02.2003 at 14:14 by peep (Moderator)
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tööandja sõiduauto erisoodustus...   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.