register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Raadi I etapp, järelkajad   1 2 3  
Poster Message
jaanus
 
Raadi I etapp, järelkajad
Muudest Raadiga seonduvatest korralduslikest asjadest rääkides pean mainima, et hetke tegevjuhtkonn (nagu ma aru sain) on veidi imelik ???. Viimasel hetkel teatati meile, et iga sõna, mis meenutab suvalist tähte sõnast "Pärtelpoeg"(meile antud bussi peal olid eesti motosportlaste sarnased nimed), tuleb ära korjata. Meile ei lubatud jätta ka tähekombinatsiooni "Pärtel". No see ei ole normaalne. Olen mina oma elu elanud ja näinud üsnagi palju, kuid selline avaldus pani ka mind üsna hämmeldunud olekusse (siim susi 2b ?). Loodan, et aeg toob leplikust ning ka kibeduses vaevlejad leiavad oma koha.
Tegemist minu isikliku arvamusega ja loodan (tjah), et kombinatsioon tähtedest "jaanus", ei saa Raadil TABU'ks. Üldiselt lõhnab aga selle järele, et Raadil vist lõpuks ainult kaks kilki, kes kilistavad meloodiat reeee-innnnn-sonnnn-reeeee-innn-sonnnn (D minooris) vms.


Samas hõiskan välja ka kiidulause - meie foorumi liige nimega "uitaja" on üks kiitmist väärt mees. Sellist meest tuleb tavaliselt eesti pealt tikutulega taga otsida :) Kui kohtate, tehke palun talle välja. Ta on seda väärt :)

edit: käesolevas tekstis esineb üsna palju kirjavigu ja väärtähti sõnades ;)
18.05.2003 at 02:33 Last edited 18.05.2003 at 02:39 by jaanus
partel
  
Raadi I etapp, järelkajad
quote:
LaSa: Mis puutub teemasse 'boksidesse laskmine', siis esmalt tuleks kallis fkg eesti vabariigis kultuur juurutada ja normaalsed inimesed kuskilt sisse importida -- Sel teemal on kindlasti Erkki ja Risto pädevad rääkima, eelmise aasta Speedesti kogemusele tuginedes... :( Hint: teemaks kadunud mobiilid ja kapotialt ärakrutitud vidinad. Tartus pole küll sellist jama senimaaani (ptuiptuiptui) esinenud, aga...

Selle järgi ei tohiks näiteks kaubamajadesse üldse ostjaid sisse lasta, kuna need võivad olla vargad... :)

Minu arvates pole pealtvaatajad mingi jalus sebiv vargajõuk, vaid kogu lõbu kinni maksev klient.

Olen kuulnud, et klient on kuningas..


____________________________
_
19.05.2003 at 03:20
foke
 
Raadi I etapp, järelkajad
Autode lubamine aia taha on selgelt ohtlik ja taunitav tegu... samas, pean tunnistama, et ka mina seisin seal ja ausaltöeldes huvitab inimest ikka rohkem see, mida ta käega katsuda saab, kui see, mis teoreetiliselt juhtuda võib ehk minul oli kaks alternatiivi (seoses riietusega, mis Tartusse oli kaasa võetud päikselisest Lääne-Eestist): kas vaadata autost või lahkuda ürituselt:(

Ettevõtmise läbiviimine, arvestades kõiki pärssivaid tegureid, selgelt "+" poolel :)

P.S. mis Luhti ajad olid?
19.05.2003 at 09:11
peep
 
Moderator
Raadi I etapp, järelkajad
quote:
Seven spectators
killed at road rally

RIGA, Latvia -- Two race cars drove off a track at a road rally Sunday and plowed into a crowd of spectators, killing seven and injuring 14, Madona County police told the Baltic News Service.
The cars apparently brushed against each other and lost control at the start of the cross-country race just outside the capital, Riga.
Imants Pullstens, a cameraman for regional Latgale Broadcasting Co., said the accident happened quickly. A race car skidded off the track, started spinning in the air and fell into the crowd.
"When I turned my head, everybody was already ... down," he told BNS.


Kiirendusrajal võib täpselt sama juhtuda mõne sekundi jooksul. Ma ei tea, kas tookordsed korraldajad läksid vangi aga arvan, et jah. Igatahes motospordivõistluste korraldamislubade andmise kord muudeti ülirangeks ja näiteks seetõttu pole Lätis kunagi korraldatud ühtegi 1/4 miili kiirendust. Autospordiliit nõuab osalevatelt autodelt turvapuuri olemasolu ja ilma autospordiliidu loata võistluse korraldajat ähvardab kriminaalvastutus. Ehk parem karta, kui kahetseda...
19.05.2003 at 09:22
gets
Raadi I etapp, järelkajad
Täitsa bro üritus. Kui jätta välja vihm.

Piletihinda või seda auto-lisamaksu tuleks kaaluda. Ise ei nurise, kuid niisama vaatajad ja vähe väiksemad fännid, kes ka muidu meeldivalt aega veedaks kiireid autosid vaadates, ei taha eriti suurt raha välja käia. Endal selliseid oli autos 3tk, kes hinda kuuldes parema meelega oleks hoopis Aurasse ujuma läinud :).

Hea korralduse ja võistlejate vähesuse tõttu oli ajasõitude ja võistluse vaheline auk eelmise aastaga võrreldes meeldivalt lühike. Oleks täpselt sobinud boksis autode vaatamiseks, mida kahjuks ei lastud.
Aga ma ei väsi kordamast, laske sel ajal ka keegi rajale. Kindlasti saate 50.- või 100.- EEKi küsides publiku hulgast mõned paarid, kes rahvast lõbustaksid. Las siis kiirendavad või teevad kultuurselt burnouti vms.
19.05.2003 at 10:36
Astro SS
Raadi I etapp, järelkajad
MInule kui Toyota Tercel 4wd sõitjal pakkus ilmselt sees võistlus kõige suuremat naudingut. Sai ju võidetud isegi seda Corvetti (1984). On ju teada, et võimsuset ei ole kasu kui seda ei saa rakendada kiirendamiseks, kuna pidamistest ei saanud rääkidagi. Imelik oli olla stardis kõrvuti 3,5 korda suurema mootoirmahuga autoga ja lõpuks teda võita. Kuiva ilma korral poleks seda nähtavasti kunagi juhtunud. Minu Toyota 1,6 doch ja vabalt hingav osutus üllatavalt nobedaks.Mootor on väike aga tubli (tüüp 4A-GE ja 172Hj). Ainuke asi mis selle auto juures ei sobi kiirendamiseks on peaülekanne, kõik käigud on liiga pikad. Finisini jõudmiseks pean enne lõppu (umbes 60 meetrit) vahetama 2 käigult 3-dale ja siis langevad pöörded liiga madalale ja jõud kaob. Just nendel 60 meetril said enamus võistlejad minust jagu. Aegadest rääkides jäid kõik minu ajad 16,5 ja 16,9 vahele, lõppkiirused 128 ja 130 km/h vahele.
Loodan ,et suutsin oma naljaka riisiveskiga (mina nimetan teda ''PIPRAVESKIKS'') publikule ja kaasõitjatele silmailu ja närvikõdi pakkuda.
Omalt poolt teen ettepaneku teha uus klass kuni 1600 cm., siis oleks ka mul paremad võimalused.Kuna alla 2000 klassis jääb mul 400 cm kasutamata ja sellest tulenevalt on ka võistlemine (võitmine) võimatu.
Olen rahul ja osalen kindlasti ka tulevikus, kuna tähtis ei ole võit vaid osavõtt ja sõidumõnu.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
19.05.2003 at 11:14
gets
Raadi I etapp, järelkajad
Oww... 1.6 ja 172hj? Kui need numbrid on õiged, siis respect toyole. Ise arvasin ikka, et honda vabalthingavad tehasemootorid on ühed parima hp/töömahu suhtega, kuid võta näpust :).
19.05.2003 at 11:25 Last edited 19.05.2003 at 11:26 by gets
PlyVal64
Raadi I etapp, järelkajad
quote:
Astro SS: MInule kui Toyota Tercel 4wd sõitjal
Ohoh, rääkige nüüd veel ausalt välja, kes siinsetest kasutajanimedest salaja kiirendavad? Astro SS ja Tercel4WD ei oska hiromant kah ju samaks meheks panna?
Aga nagu ma kommenteerisin, "noor mees, hea reaktsioon ja küll need lapsed kah tulevad ... kiirendajad".:)
19.05.2003 at 11:25 Last edited 19.05.2003 at 11:25 by PlyVal64
rustang
  
Moderator
Raadi I etapp, järelkajad
Mina läksin Raadile autot testima ja kuusega sõitu harjutama, mõlemat sai teha. Lõppkiirus 157 annab rwhp-ks üle 200, mis on ju päris hea, tehase väitel võiks olla 220 hoorattahobust. Seega ei ole auto 15 aasta jooksul vähemasti hobuseid kaotanud :) 60 jala ajad muidugi sakkisid.
Suprat oli natuke nukker vaadata - burnoudiks jäi hobuseid vist väheseks? Sain tast eliminaatori stardis hetkeks ette aga toore jõu vastu ei olnud midagi parata ja lõpujoonel olin teine.
Parim tulemus 15,2 - kuival rajal hea rehviga võiks ilmselt sõita madalaid 14-neid.
19.05.2003 at 11:32
rustang
  
Moderator
Raadi I etapp, järelkajad
quote:
Astro SS: (tüüp 4A-GE ja 172Hj).
Teemast küll välja aga kust see number võetud on? Stock 4AGE on umbes 120 hj 7500 pöörde juures. Et sealt 175 kätte saada peaks kasutama minu arust topeltwebereid või kompressorit?
19.05.2003 at 11:36
foke
 
Raadi I etapp, järelkajad
quote:
Astro SS: ...16,5 ja 16,9 vahele, lõppkiirused 128 ja 130 km/h vahele.
kalkulaator paneb auto kaaluks ca 1500 20% ülekandekaoga, arvestades kohaltvõtu eelist, peaks Su auto nagu veel raskem olema.. tegelikult vist ei ole nii raske???

F@lihtsalthuvipärast
19.05.2003 at 11:37
Astro SS
Raadi I etapp, järelkajad
Too *PIPRAVESKI* (TOYOTA) projekt on tõesti rohkem naisele mõeldud. Mõtlesin ,et tuleks enne valmismist proovile panna ja vaadata milleks ta suuteline on. Mootor on pärit Jaapanist ja algselt teeninud TOYOTA MR2-te.
Meeste projektideks tuleb ju pidada ainult Tõelisi Ameeriklasi. Ehk AStro millel on vasti kapoti all V8.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
19.05.2003 at 11:39
Astro SS
Raadi I etapp, järelkajad
ToYota kaalub tegelikult 1000 kg. Mootor on MR2 ja Jaapanist pärit ning Soomes tuunitud ralli jaok. Mootoriga on sõidetud üks võistlus ja edukalt . Autoks oli siis Toyota Starlet. Probeeme kiirendusel oli siduriga, see raisk ei tahtnud sellel koormusele vastu panna.
Mootor on suht jõuetu alla 4000 pööret. Sellest tulenevalt käiguvahetus 3 sai määravaks.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
19.05.2003 at 11:44
raix_
Raadi I etapp, järelkajad
kas mingeid aegasid kah kusagil näha oleks võimalik?
19.05.2003 at 12:14
foke
 
Raadi I etapp, järelkajad
quote:
rustang:
quote:
Astro SS: (tüüp 4A-GE ja 172Hj).
Teemast küll välja aga kust see number võetud on? Stock 4AGE on umbes 120 hj 7500 pöörde juures. Et sealt 175 kätte saada peaks kasutama minu arust topeltwebereid või kompressorit?
120 hj annab ilusasti välja 130 km/h, 16,8 s ja 1060 kg ;)
Peace:)
19.05.2003 at 12:27 Last edited 19.05.2003 at 12:28 by foke
Astro SS
Raadi I etapp, järelkajad
quote:

120 hj annab ilusasti välja 130 km/h, 16,8 s ja 1060 kg
Peace
Kiiresndusel on määravaks jõuks ka peaülekanne. Sama hobujõu ja kaalu korral,kui erinava ülekandega masinad EI SÕIDA samasid aegasid. Kui on pikk ülekanne (2,75) siis on tulemus ka tunduvalt kehvem kui ülekande (3,45) korral. Oletades et on sama masin ainult ülekanne on vahetatud.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
19.05.2003 at 12:59
FreaxxX
Raadi I etapp, järelkajad
60 megane kokkuvõte proovisõitudest ka. kuna ma täiesti läbi ligunesin siis kahjux peale proovisõitude midagi muud ma filmida ei jõudnud :(

http://www.lord-darksite.org/video/video.mpg
20.05.2003 at 11:00
mazza
Raadi I etapp, järelkajad
ma tahaks weel närida ja teada saada kas korraldajad võtavad järgmine üritus midagi ette et tagada turvaline olek kah aija taga sest ma sooviks oma väikese vennapoja kaasa võtta ja teps hetkel mitte ei julge


mazza@ei nori
20.05.2003 at 14:16
partel
  
Raadi I etapp, järelkajad
quote:
mazza: ma tahaks weel närida ja teada saada kas korraldajad võtavad järgmine üritus midagi ette et tagada turvaline olek kah aija taga sest ma sooviks oma väikese vennapoja kaasa võtta ja teps hetkel mitte ei julge


mazza@ei nori
Väikestele poegadele-tütardele tuleb igaljuhul varuda kõrvaklapid/tropid, detsibelle on kuhjaga!

____________________________
_
20.05.2003 at 14:26
mazza
Raadi I etapp, järelkajad
quote:
partel:
quote:
mazza: ma tahaks weel närida ja teada saada kas korraldajad võtavad järgmine üritus midagi ette et tagada turvaline olek kah aija taga sest ma sooviks oma väikese vennapoja kaasa võtta ja teps hetkel mitte ei julge


mazza@ei nori
Väikestele poegadele-tütardele tuleb igaljuhul varuda kõrvaklapid/tropid, detsibelle on kuhjaga!

ära selle pärast muretse ma taga saksas piisavalt võistlustel käinud ta suht haritud poiss teab mis on bb ja mis sb erline spetsialiteet on tal mootoratta kiirendused kuna elavad otse raja 22res
20.05.2003 at 15:54
forced2race
Raadi I etapp, järelkajad
Pärtel ---> parandamatu :D That's fatal !:D

____________________________
Save The Wave (vette 91 )
20.05.2003 at 18:25
erik
Raadi I etapp, järelkajad
Kas raadi sõidu ajad ka alalisemalt fikseeriti, et neid internetti üles riputada? Oleks huvitav pilk peale visata. Vaatasin http://www.dragracing.ee, aga seal ei ole (veel?) midagi.
24.05.2003 at 19:10
HUS
Raadi I etapp, järelkajad
Sama küsimus. Ega nad tänu ilmale muidugi õiget ülevaadet ei anna aga ikkagi, nii statistika mõttes. Ja pealegi tundub, et sel suvel saab vesine kiirendus standardiks...
28.05.2003 at 12:08
LaSa
 
Moderator
Raadi I etapp, järelkajad
hetkel andmed korraldajapoolsel kontrollimisel; kohe kui nad annavad kinnituse õigsuse kohta, läheb asi üles.
28.05.2003 at 12:23
LaSa
 
Moderator
Raadi I etapp, järelkajad
upped!
28.05.2003 at 20:26
tqhq.ee foorum : Üritused : Raadi I etapp, järelkajad   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.