register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
siim
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
quote:
..Engeer: http://www.fhra.fi/fin/index.php?page_id=52
Sellelt lehelt:
"12:00 Bracketissä on mukana mielenkiintoinen tiimi Tallinnasta. Auto on -92 Honda Civic 2.2 litran turbo ahdetulla moottorilla. Kuljettaja on Kaimo Krikk ja mukana Kaimolla on asiantunteva tiimi. Auto valmistui juuri Alastaron kilpailuun ja tiimi tullaan näkemään myös Pärnun kilpailussa myöhemmin tänä kesänä. Kaimo on Bracketissä tällä hetkellä neljäntenä eli erinomaisissa asemissa jatkoa ajatellen. Auto kulkee tiimin mukaan parhaimmillaan 10.5 aikoja, mutta Alastarolla pito ei ole ollut sopiva Civicille. Ahtopaineet on jouduttu pitämään tavallista alemmalla tasolla. Niin tai näin, komea Civic joka tapauksessa on kuten kuvagalleriassa olevista kuvista voi päätellä."

Pildid: http://www.fhra.fi/fin/save/Civic_small.jpg

04.07.2004 at 11:20
jaanus
 
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
BR eliminaatori esimene sõit ....
Vasakul rajal Kaimo, Dial-In 11.0.
Aeg tuli 11.074, kuid kahjuks sai RT -.004
Väga hea esinemine eestlaste poolt Nitronationalsil, ütlen mina selle kohta.
04.07.2004 at 17:38
tfr
 
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Teab keegi, mis boostiga Kaimo Soomes sõitis Saaremaaga võrreldes?
04.07.2004 at 21:47
peep
 
Moderator
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Üritus oli muljetavaldav, kuigi eile ei sõidetud ühtegi starti pideva vihmasaju tõttu. See-eest reedel paugutati kenasti ja tänasest ei saa muidug mainimata jätta Andy Carter'i 4.979/447 sõitu. :p Teine elust suurem moment oli, kui rootslaste Pennzoli TF sõitis rajal külg ees kiirusega 300+ kmh ja juht sai masina siiski kontrolli alla. Arvestades asja teljevahet ja olematut roolimehhanismi on see minu jaoks uskumatu aga oma silmaga nähtud.:D
04.07.2004 at 22:28
LaSa
 
Moderator
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Üritus oli ikka tõesti sõnades kirjeldamatult kõva, kõik õhtune chill boksidevahel ja päevased paugutamised oli ikka super!

Pidevalt kuuldud jutud kõigilt kohalkäinutelt, et üritus on VÄGA kõva, vastavad tõele - tõesti see on nii!

Mind ja Oldsi kui startereid "kahjuks" rikuti kohe esimese sellise üritusega ja seejuures esimesel päeval kohe ära - nimelt pandi meid pidulikult stardijoonele seisma ja "ametit õppima". See tähendas seda, et kogu päev sai veedetud stardijoonel, kui sõitsid tänavaautod (9said paugutavaid tänavaautosid oli juba ohtralt), juniordragsterud, tsiklid ja kõik muud klassid järjest. Omaette kogemus on muidugi, kui paarituhande hobujõulised metanooli õgivad mootorid sinust paari meetri kaugusel ja seda kahelt poolt korraga minema kärgatavad, see on lihtsalt super. Ja sõnades seda kirjeldada ei saa, uskuge mind :)

Aga kui äsja oma sajameetrilise burnouti lõpetanud TopFueler on parajasti tagasi tagurdamas, sa tunned kuidas silmad jooksevad vett õhus ringi lendavast nitrometaanist, õhk ja kõik ümbritsev vibreerib. Sissehingatav õhk on lihtsalt meeltult valus peake teist kopsutäit, ehk teisisõnu peab lihtsalt lähimad hetked hinge kinni hoidma.. OK, see on raske, aga saab hakkama :D Kuid kui süttivad lõpuks kõik 4 vajalikku tuld foori ülaosas.. mõtled ja sisendad endale: ok, just oli Top Methanol, see oli VÄGA karm, aga nüüd tuleb midagi VEEL vingemat.. süttivad kollased foorituled, pro-start loomulikult.. ja siis LIHTSALT plahvatavad stardist minema kaks kuskil viie tuhande hobuse jõuga monstrumit (jah, ja seda kõike vaid mõne meetri kauguselt ja loomulikult kahelt poolt korraga), siis tõesti, seda tunnet EI OLE VÕIMALIK KIRJELDADA!!! Siis tekib tõesti mõte, et Top Methanolid on ikka täitsa poisikesed..

oeh, ei jaksa rohkem hetkel toksida.. Aga tõesti, see oli fantastiliselt fantastiline elukogemus!
05.07.2004 at 01:16
IceUul
 
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Asja ei ole võimalik sõnadega kirjeldada, liiga palju kiidusõnu tuleks ja lõpuks ei viitsiks keegi neid enam lugeda.

Teen väikse kokkuvõtte enda silme läbi, laupäeva hommikul jõudsime kohale (reede oli tööpäev), laupäev läks nii halvasti, kui üldse minna sai, terve päev sadas ja sõidud jäid üldse ära. Laupäev sai tutvutud autodega ja niisama boksides ringi taarutud. Õhtaks väiksed joogid ja tuju sisse, ning sai tutvutud ka mõne tqhq liikmega :)

Pühapäev alges minu jaoks üritus kell 6, sai mõned tunnid ringi käidud ja fotokas täis klõpsitud (u. 200 pilti, varsti panen netti). Kell 10 läks start sellise pauguga lahti, et sattusin täitsa paanikasse. Strardid toimusid ülikiirelt, enne kui juba ühed finishis olid, tegid teised burn-outi. Üritus algas aeglasemate street klassidega, kus sai ka näha esimest korda selgelt, kuidas auto esirattad õhku saab. Vaikselt liikus asi kiiremate klasside peale ja oli aeg hakata mõtlema, kuidas samal ajal kõrvasid kinni katta ja filmida (mõned klipid võin kah netti lasta :))

Kui top-alcohol klassid tulid, siis olid juba kõrvatropid kohustuslikud, olin u. 5m kaugusel rajalt. Mõnus oli vaadata, milline pidamine asjadel oli, kiirust kogusid kiiremad sinna 400 kanti. Aga siis kui viimaks TF tuli ja burn-out oli tehtud, siis mõtlesin, et mis ta ikka on. Aga siis kui esimene start oli antud ja TF möödus, siis oli küll selline tunne, et oleks puuga pähe saanud. Võimsad lööklained raputasid korralikult läbi, kuumad heitgaasid ajasid pea ringi käima, lärm oli kah selline, et tekkis tunne, et igahetk läheb trummikile.
TF on igatahes selline kogemus, mida pärast ükskõik mis audio-video tehnkikat kasutades ei ole võimalik korrata.
TF pole võimalik sõnades kirjeldada, seda peab ise kogema.

Enda lemmikud olid muidu funny carid ja turbo fiat ning turbo dragster, TF oli liiga karm selleks, et lemmik olla ;)

Varsti lisan ka mõned videoklipid ja pildid :)

EDIT: lühikesest kommentaarist sai pikk!
05.07.2004 at 01:41 Last edited 05.07.2004 at 10:25 by IceUul
LaSa
 
Moderator
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
jah, mul on samuti sõnad segi ja eneseväljendamisega tõsiseid raskusi :)
05.07.2004 at 01:46
Astro SS
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Oli see siis DRAGRACE, või hoopis kiirendusvõistlus , või streetrace ? ;) :D

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
05.07.2004 at 08:01
Olds
  
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Jõudsin ka kella 04:00 hommikul Tartusse. Teepeal pidas mind kinni politsei (pühapäeva öösel!) ja tahtis trahvida kiiruse ületamise eest. Seda oli 90km/h alas 120km/h. Miinimum trahv 1k. Pikema jutuajamisega suutsin välja kaubelda noomituse;) ka politseid olid sillas kuuldes toimunud võistlusest:)
OK, nüüd võistlusest- see oli vapustav. Midagi paremat on raske ette kujutada. Ja seda eriti olles stardijoonel koos LaSa-ga. Jutud tribüünil tekkivast jõust ja mürast vastavad tõele. Kuid see pole võrreldav sellega, mis meie saime kogeda...fantastiline. See TF-ide start on...võimatu kirjeldada. Väljalaskest tulev plahvatus on nii karm, et terve keha on rappumist ja vibratsiooni täis, silmad jooksevad vett, hingata on väga raske...tõesti tekib tunne, et maakera teeb nõksu tagasi. See müratase (kuigi korralikud klapid peas) lööb vererõhu nii paigast ära, et pildi võtab sõna otsese mõttes värisema. Ei,ei seda ei saa kirjeldada, seda peab ise kogema.
Kardan juba järgmist Eesti võistlust- mitmenda stardi ajal me LaSa-ga magama jääme...tehke panused:lol

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
05.07.2004 at 08:58
partel
  
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Mida ma olen kogu aeg rääkinud :)

Nädala alguse seisuga oli meil Erkkiga üsna kindel plaan võistlema tulla.

Esimene häda selles, et Erkki pidi laupäeva pärastlõunani tööl olema, aga Camaroga pidi juba neljapäeva hommikul liikuma hakkama.

Erkki tegi siis mulle ettepaneku, et ma läheks ise neljapäeval Camaroga ja üleüldse võistleks ise. Mis siis ikka, mul rekord 10.9 @ 215, mis on praktiliselt identne Erkki Camaro hetkeseade tulemustega.

Aga võta näpust. Teisipäeval oskasin nii korralikult haigeks jääda, et püstiseisminegi oli vaevaline, võistlussõitudest rääkimata. Ehk siis minu jaoks jäi üritus ära... :kill

Better luck next time...

____________________________
_
05.07.2004 at 09:26
Olds
  
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
kahjuks oli ainuke Eesti meeskond- Civic Team, kes kohale tuli. Minu meelest oli see ülihea võimalus testida oma masina võimeid just Alastaros. Rajal, kus liimiga koonerdamisega ei tegeleta...aga noh mis seal rääkida- ennem Alastaro pidi juttude kohaselt paljud sõitma tulema kui nagu tüüpiliseks on saanud- kümnest üks on hea tulemus. Ehk siis tuli ainult üks Eesti dragteam kohale sõitma- au ja kiitus.

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
05.07.2004 at 09:33
Quattro
  
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Kahh ürituselt tervena tagasi. Seletamatult vahva oli, kahju ainult et laupäeval võistlust ei toimunud. Võistlusele jõudsime täpselt selleks ajaks reedel, kui TF dragsterid just oma sõite tegid. Esimest sõitu vaadates olin kõva vend ja ei katnud kõrvasid kinni-valus oli.
Pühapäeval oli muljetavaldav üks Top Methanol klassi sõit, kui üks Funnycar startis avatud langevarjuga ja ajaks 6,6.. sek.
Muljetavaldavad olid ka stock ja super stock klassi sõidud, ning eelkõige nende autode stardid kui rattad olid ikka meetrijagu maast lahti.

____________________________
Passat,R1100GS
05.07.2004 at 09:38
foke
 
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
quote:
Quattro:
Pühapäeval oli muljetavaldav üks Top Methanol klassi sõit, kui üks Funnycar startis avatud langevarjuga ja ajaks 6,6.. sek.
...ja kiirus täpselt 300 kmh:) Piloodil läks miskit ilmselt nihu, vari avanes tal kohe peale starti
05.07.2004 at 09:46
partel
  
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Seda ikka juhtub, tire shake põrutab varju(de) splindi eest ära.


____________________________
_
05.07.2004 at 09:51
foke
 
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Peab paraku nentima, et eelkõnelejate, sealhulgas ka varasematel aastatel kuuldud kommentaarid vastavad tõele. Kahjuks nägin mina (tulles Alastarro laupäeva varahommikul ja lahkudes k.16:00 pühapäeval) vaid ühte TF-de ringi. Samas laupäevase ilma peale tagasi mõeldes - õnneks, et sedagi nägin:)

TF sõitu võiks ju püüda kuidagi sõnadesse ümber panna, aga mida sa paned siin sõnadesse, kui isegi kohapeal ei suutnud aru saada, mis toimus - midagi pole teha, aga TF start ja see meeletu helilööklaine halvas igasuguse analüüsivõime. 5 sekundine plahvatus ja vaikus... mõtled endamisi, mis see nüüd oli ja püüad järgmisel stardil tähelepanelikum olla - aga jälle sama asi... raksaki ja valmis. Ainus, mis mulle tundus, et pidamist neil ikkagi ei jätkunud. Korralikult ei saanudki eriti keegi vajutada. Ühes sõidus kadus praktiliselt üheaegselt u 200 m peal mõlemal TF-l pidamine, õnneks piloodid ei ole esimest korda roolis:)
Kokkuvõttes, kuigi ajad TF'l väga palju kiiremad ei olnudki, võib öelda, et nende masinate start on ikkagi midagi müstilist...
05.07.2004 at 11:34
Antrax
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
nii kodus ja meeletult haige. Laupäeva hommikul sai ärgatud telgist 5cm kõrgusest veest. Tuul+külm juurde ja mees oli pühapäevaks haigusepoolt murtud. Praegu on 39 palavik aga kahetseda ei ole midagi. Kaimo oli murtud. Kolmandast kohast ilma jääda 4 tuhandikuga kus 11 oli indeksis ja aeg oli 11.074. See oleks olnud ideaalne sõi. Pealegi pole bracketit sõitnud ja auto on täiesti võõras. Rõhku oli alles 1 bar. Aga oma silmaga on nähtud 4 sekunti sõit. Fantast
05.07.2004 at 11:37
..Engeer
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Kas keegi roomustab neid onnetuid kellel ei olnud voimalust kohapeal kaia ka piltidega ???
05.07.2004 at 11:40
prr
 
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
lahe on lugeda, kuidas esimene kord käinud mehed "alastaroneerivad" :p

eelmise aastaga võrreldes jäi siiski midagi puudu, suures osas süüdi laupäevane sitt ilm.

anyway, kui nii kaugele sai sõidetud, siis tuli ikka täie raha eest nautida. eestlaste esinudus piirdus kahjuks sellel korral ainult laki tuningu meeste civicuga. siinkohal :hail kaimole ja tema 11.0 ETle. päris lahe oli muidugi see, et ma sain nagu ikka oma suu lahti teha kommentaatorite juures, kui kaimo sõitma tuli. ja sellepeale, et see civic on fwd, olin kohalikud kommentaatorid sõnatud :)

tacco tegi häid pilte ka. pekske siis teda :p

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
05.07.2004 at 11:42 Last edited 05.07.2004 at 11:47 by prr
Olds
  
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
huvitav, et väga paljud tegid pilte ja filmisid, aga siiamaani pole mitte ühtegi pildimaterjali?
Magate veel või? Unekotid ma ütlen:devil krt. ma jõudsin kella 04:00 ajal Tartusse ja 07:00-ks tööle...maganud polegi ja väga nüristunud tunne on kui aus olla. (paljud veel eile muhelesid, et vaba päev ja vaba päev...tigedaks tegi kohe) Mõeldes aga heale nädalavahetusele on jälle "kriips kõrvuni." ;)

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
05.07.2004 at 11:48 Last edited 05.07.2004 at 11:50 by Olds
jyrki
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Some pics from friday: http://kotisivu.dnainternet.net/ss235adsl/alastaro_nitronationals_2004/index.html
The Civic was very impressive, run extremely well!
And some more from sunday:
http://www.kolumbus.fi/jonkki/SammyPiru/Alastaro_Nitronationals2004_sunnuntai/
05.07.2004 at 11:55 Last edited 05.07.2004 at 12:02 by jyrki
..Engeer
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
Pilte vaadates tekib vaikene alavaarsuskompleks. Minu mikromootor ei suudaks tf isegi kaivitada mitte.... aga need mehed peavad olema tehtud terasest kes seal soidavad

05.07.2004 at 12:09
Olds
  
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
quote:
..Engeer: Pilte vaadates tekib vaikene alavaarsuskompleks. Minu mikromootor ei suudaks tf isegi kaivitada mitte.... aga need mehed peavad olema tehtud terasest kes seal soidavad


Ma arvan, et sinu mikromootor ei suuda TF-i bloweritki käivitada, rääkimata mootorist :)

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
05.07.2004 at 12:23
PlyVal64
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
quote:
Olds: Ma arvan, et sinu mikromootor ei suuda TF-i bloweritki käivitada, rääkimata mootorist :)
TFB mootorgi käiks mikromootorile üle jõu, mida siis veel automootorist rääkida:D
Aga pildid on hääd. Lihtsalt ei suutnud-tahtnud-viitsinud Alastarosse tulla. Suvel kipub autodest küllastuma, tahaks merd ja päikest...
05.07.2004 at 13:23
Olds
  
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
kuid Alastaros olid AUTOD, mitte autod ;)

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
05.07.2004 at 13:33
foke
 
FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004
oli tõesti ka AUTOSID, kuid enamuses olid need monstrumid autodest (selle sõna algupärases tähenduses) võrdlemisi kaugele eemale arenenud:p
05.07.2004 at 13:39
tqhq.ee foorum : Üritused : FIA EM Nitronationals, Alastaro 2004   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.