register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Keevitusaparaadid   1 2 3  
Poster Message
MartMeister
Keevitusaparaadid
Minu tagasihoidlik kogemus ka siis. Põhineb päris vanal TELWINIL. Ostetud 7 aastat tagasi, ei mäleta palju maksis, aga tavalisele kodanikule suur väljaminek ikka. Mingi suva jörr andis kutsikalubadega tütrele auto sõita ja too uhas minu praeguse projekti (mis mulle väga meeldib) lilleks, nii õnnetult et auto lendas vasta parkimisposti ja too tagant otsas. Kindlustus vist pakkus 3K aga omanik ähvardas, et tahab samaväärset autot vastu. See pani töllerdistel suu kinni ja köhisid papi välja. Tollest jätkus keevituse ja plekijaoks.



Nüüdseks olen sellega üsna igapäevaselt oma 4++ aastat projekte keevitanud. Asja mittejagava amatöörina olen enda toimetused kõik ära teha saanud. Töötab valgusvoolult, enamasti kasutan CO vanas balloonis - endal muretsetud, tühi siis vahetad. Paar korda on vedanud - on saadud nn pooltühi balloon soti eesti. Viimasel ajal olen laisaks läinud ja viimased 7 kg CO sisaldava traadiga lasnud... 1kg 0,8mm traati vastavalt 250-290 kr. Mõnusam oli lasta muidugi ballooniga, punnid olid märksa ilusamad. Niisama auto "iluplekke" siristada käib amatöörile CO traat küll.

Vigadest on muidu ainult üks ilmnenud - kontakt hakkab ära lõppema. Iga 5 kg tagant peab peene liivakaga üle käima. Kindlasti on ka varuplokk müüa ma arvan. Aga selle eest üle 10 auto vastu pidanud + majapidamistööd, naabrikärud, aiapostid, kooli toolid/lauad jne

EDIT: Heh, kükitan tööl ja läksin igavusest mööda laborit ringi töllerdama - silma jäi sama gaas anaeroobidele sobiva keskonna emuleerimiseks... võiks garaaž siin samas olla. Otsa saab siis hea laenata:)
15.12.2008 at 00:34 2 edits. Last edited 15.12.2008 at 00:45 by MartMeister
Pierre
Keevitusaparaadid
ma mõtlen, et milleks see "kõigevägevam" aparatuur kui tegu aint hobikorras ja vahetevahel töötamiseks?
töötasin kunagi Turu laevatehases ja ehitasime "maailma suurimat" ja põhilisi töövahendeid oli kaks: mõistagi relakas ja keevitus.
keevitus siis, oli tavaline elektroodkeevitus, käis voolu pealt, nagu ikka. kuni 100A. Kemppi firma polnud oli mingi odavam aga olen hiljem Eestis ka odavamaid näinud.... aga no ei saa mina aru milles keiss - kas ei oska või ei taha?, igatahel saab selle elektrood keevitusega ära teha absoluutselt kõik tööd, mida auto juures teha annaks.
maksab maksimaalselt 8k + elektroodid ja mask.
mask ka ei pea olema mingi isetumenduv, kui kaine peaga tööd teed saab ideaalselt ka lihtsamate variantidega hakkama....ise peab mees olema ja selleks ei ole üldse midagi erilist vaja!, see on lihtsam kui muru niitmine ;)
15.12.2008 at 02:44
MartMeister
Keevitusaparaadid
Nüüd tuleb piinlik moment - mille jaoks spetsiaalselt elektroodkeevitust kasutatakse (olen tooliljalgu kokku lasnud, palju eredam sära kui minu nässakal)? Kas elektroodiga õhema plekki siristamisel ei teki probleemi pleki läbipõlemisega?

EDIT: isetumeneva maski peaks küll vaatama ja korralikud kindad...

1) Mask peas > 2 tundi hiljem mõtlen, et ei viitsi teisest toanurgast tuua, lasen ainult paar punkti> lasen veel paar punkti > keevitan suurema tüki ilma maskita aga pea ajan kaugele kuklasse > lasen päris ilma ja pidevalt vaatan, et töö hea saaks > 6 tundi hiljem on moll imelik, kisub, nagu nahka jääks väheks > 8 tundi hiljem meeletu paistetus ja aloe kreem > 16 tundi hiljem jõle tundlik, luugid kinni > järgmine päev täitsa hea ja sama tiir uuesti :) Loll ei õpi...

2) Üks väike auguke jäi sisse, suva ei viitsi imekinnast tuua. Mitmetuhande kraadine sulametallitükk kukkus pihku, sealt põrkas silma. nädalake parema käega tööd teha ei saanud. Kuu möödas ja ikka pole korralikult ära paranenud.

3) Püks on vist on oma 10 paari auguliseks saanud. No ikka nii auguliseks, et poleks alumisi pükse jalas oleks kellad väljas.

Varustus ikka peab hea olema. Tööriistadega ju sama lugu, et kes on nii rikas, et osta odavat? Trelle läks nagu leiba, "enam-vähem" minifrees viskas saba üles, taldlihvija oli pärast korduvat remonti lihtsalt klots liivapaberile... Kaks aastat tagasi hakkasin kollektsiooni Makitade vastu välja vahetama ja probleemid kadusid... Iga kord kui tahan hobigaraažis askeldada pean 100 miili sinna 100 tagasi sõitma ja pole meeldiv kui järsku mõni tööriist otsad annab:)
15.12.2008 at 03:14 1 edit. Last edited 15.12.2008 at 03:33 by MartMeister
Pierre
Keevitusaparaadid
quote:
MartMeister:Kas elektroodiga õhema plekki siristamisel ei teki probleemi pleki läbipõlemisega?

nojah, võib tekkida aga ei pruugi, kui kasutada õiget amperaaši ja õigeid elektroode, saab isegi alumiinimumi keevitada (laeva paar ülemist tekki olid alumiinium karkassiga, raskuskeskme tõttu).
15.12.2008 at 03:22 1 edit. Last edited 15.12.2008 at 03:23 by Pierre
tarmo179
 
Keevitusaparaadid
quote:
Astro SS: Soovitan Elmega asju ajada, seal on süsteem väheke parem, ei pea renti maksma: viid oma ballooni sinna ja saad täidetud vastu. (vene standard)

AGA puhul viies vene ballooni vabastavad nad sinu mingiks ajaks balloni üürist, sealt saad ainult (euro balloone).


NB! Elmega oli vist mingi kraani teema, vist pidid nn ' uue kraani ' oma balloonile ostma.

Kes on viimasel ajal seda asutust külastanud võiks täpsustada.!

pole seal midagi parem, ennem kehvem, balloonid ilma plommideta, kunagi ei tea kas müügimees on korraks sõbrale laenanud ja see siis pool ballooni tühjaks lasknud
15.12.2008 at 08:49 1 edit. Last edited 15.12.2008 at 11:29 by tarmo179
sotx
 
Keevitusaparaadid
Mina olen kasutanud kusagil 6a. Pionier-kevvitust ja olen vägarahul ja olen kasutanud aparaati massiga.maksis siis vist 4000-5000~

quote:
suburban: julgen soovitada PIONIER ja TELWIN keevitusi. mõlemaga töötand. praegu töötan pionieriga igapäevaselt, keevitan nii tavalist rauda, kui ka roostevaba ja nuriseda ei saa. ei oska sulle marki öelda praegu, aga hind oli aasta tagasi kuskil 12 kilo kanti.(see siis kolme faasiline). saab ka jämedat rauda ilusti panna, näiteks 10 mm(loomulikult faasiga).
15.12.2008 at 14:19
kalef
 
Keevitusaparaadid
Kui kellegil huvi keevitusseadmete , materjalide või millegi muu keevitusega seonduva vastu siis mul kontaktid profiilis.

____________________________
1974 El Camino 5,7
ex-1993 JEEP WRANGLER 4,0
ex-1988 PONTIAC TRANS AM GTA 5,0
15.12.2008 at 23:51
Astrona
Keevitusaparaadid
Kui palju ampreid on vaja mingi 3 faasilise Telwini toitmiseks, et autode juures kõik tehtud saaks.
Midagi sellist http://www.stokker.ee/products/product/633721/poolautomaat_160A_25__TELMIG_203_2_TURBO/

Asi selles, et hakkan garaazi üürima, kuhu alles hakatakse voolu sisse panema, ja on vaja öelda mitu amprit peab tellima.
09.12.2009 at 15:08
Astro SS
Keevitusaparaadid
16

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
09.12.2009 at 16:02
Fog
 
Keevitusaparaadid
quote:
Astrona: Kui palju ampreid on vaja mingi 3 faasilise Telwini toitmiseks, et autode juures kõik tehtud saaks.
Midagi sellist http://www.stokker.ee/products/product/633721/poolautomaat_160A_25__TELMIG_203_2_TURBO/

Asi selles, et hakkan garaazi üürima, kuhu alles hakatakse voolu sisse panema, ja on vaja öelda mitu amprit peab tellima.

Tähtsam amprist on sissetulevate juhtmete ristlõige. Vaata et sulle sinna 16 ampri peale 5x1,5 juhet ei topita.
Võtmesõna on pingelangu arvutus.

"Aga ehituspoes oli tabel ja seal oli 1,5 kõrval 20A õhus/seinal..." - tüüpi elektrikuid on meil maarjamaal küllalt.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
09.12.2009 at 16:09
Astrona
Keevitusaparaadid
Aitäh. Et siis 3x16A ja sissetulev juhe 5x2.5mm2 ?
09.12.2009 at 16:59
Fog
 
Keevitusaparaadid
quote:
Astrona: Aitäh. Et siis 3x16A ja sissetulev juhe 5x2.5mm2 ?
Oleneb pikkusest.
Mul on 25A jaoks 4mm2 (35m pikk maakaabel kilbist) ja töötab suht. Samas ühefaasilisega keevitades võtab toas ikka lambi hämaramaks.

Ma ei mäleta neid valemeid enam peast.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
09.12.2009 at 17:18
viplala
Keevitusaparaadid
quote:
Pierre:
mask ka ei pea olema mingi isetumenduv, kui kaine peaga tööd teed saab ideaalselt ka lihtsamate variantidega hakkama....ise peab mees olema ja selleks ei ole üldse midagi erilist vaja!, see on lihtsam kui muru niitmine ;)


Saab ka sapakaga sõidetud ja vastu päikest ei ole ka päikeseprille vaja, kui tihend on korras siis kissita aga sõida otse. Olles kasutanud tänaseks nii isetumenduvat maski kui ka nn. traat keevitust ütleks, et sinu pakutud variant on nagu minu eelpool toodud näite samasus. Nagu ütles üks meie popp laulikutest... Elan aga mis elu see on :) (Cool-D)
09.12.2009 at 23:33
Fog
 
Keevitusaparaadid
Mina olen ka vahepeal oma esimesed keevitusristsed teinud, ning seda siis isetumeneva maski ja elektroodiga. Üldiselt soovitaks just algajale kindlasti kohe isetumenevat.

See on nagu automaatkast. Saad konsentreeruda liiklusele(keevitamisele) selle asemel, et siduri ja käigukangiga mässata, rääkimata tagasi vajumisest ja muudest toredustest.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
09.12.2009 at 23:44
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Keevitusaparaadid   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.