register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Megasquirt EFI kogemusi ?   1 2 3 4  
Poster Message
anryo
  
Megasquirt EFI kogemusi ?
Mind huvitab, kui keeruline on tavalise LT1 Camaro ümberehitamine Megasquirt jaoks ja kas peale lihtsama programeerimise (st, et Eestis on selle jaoks kogemusi), on tal veel eeliseid stock ECU ees?
Kas Megasquirt on suuteline kõiki stock ECU funktsioone täitma? Kuna auto on manuaalkastiga, siis käigukasti juhtida ei ole vaja.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
03.01.2008 at 19:05
Jesper
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
Ma pole Eestis kuulnud sellisest projektist, aga vaata näiteks http://www.msruns.com/viewtopic.php?t=22474 , või kaeva ülejäänud foorumis ringi, seal on töötavaid setuppe küll. Eelised olenevad sellest, milleks sul üldse aju muuta vaja on :)
03.01.2008 at 19:21
anryo
  
Megasquirt EFI kogemusi ?
Kuna mul endal kogemusi napib, siis ootaks, et keegi selle asja valmis teeks. Või noh ütleme, baasteadmised on olemas. St, et kui keegi seletab, kuidas ja mismoodi ühendada - ma mõtlen just andurite (sisendite) ja muu juhtimise (süüde ja pihustid) poole pealt, siis oskan ma asja ise kokku panna, aga programmeerimist peab ikkagi keegi teine tegema. Samuti selle juhtploki kokku jootmine, mille eest 1000.- olen nõus oma vaeva vähendamiseks välja käima.
Ootan:
- täpsemat ja mudelikohasemat programeerimist, kui originaal ECU, mis ei pidavat hiilgama eriti selles vallas
- lisaks eelnevale on nii ehk naa praegune ECU vaja ümber progeda, kuna mootor ei ole enam originaal
- mingil määral ka originaalsuse efekt, st. et teistel ei ole sellist.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
03.01.2008 at 19:27
Peeter82
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
anryo: Kuna mul endal kogemusi napib, siis ootaks, et keegi selle asja valmis teeks. Või noh ütleme, baasteadmised on olemas. St, et kui keegi seletab, kuidas ja mismoodi ühendada - ma mõtlen just andurite (sisendite) ja muu juhtimise (süüde ja pihustid) poole pealt, siis oskan ma asja ise kokku panna, aga programmeerimist peab ikkagi keegi teine tegema. Samuti selle juhtploki kokku jootmine, mille eest 1000.- olen nõus oma vaeva vähendamiseks välja käima.
Ootan:
- täpsemat ja mudelikohasemat programeerimist, kui originaal ECU, mis ei pidavat hiilgama eriti selles vallas
- lisaks eelnevale on nii ehk naa praegune ECU vaja ümber progeda, kuna mootor ei ole enam originaal
- mingil määral ka originaalsuse efekt, st. et teistel ei ole sellist.
No mis sul häda on? Telli näiteks pcmforless.com uus programm. Sinu muudatused ei ole ju teab mis suured? Või ma eksin?

____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
03.01.2008 at 20:56
anryo
  
Megasquirt EFI kogemusi ?
Mul on OBDII. Selleks et uus programm tellida, tuleb teha OBDI conversion. Minul kuidagi ei ole sellesse üle neti tuunimisse usku - iga mootor on ju erinevatest juppidest ja kuidas nad ikka meili teel selgeks teevad, mis just mulle see kõige sobivam setup on.
Ehk, ma oleks nõus maksma nati rohkem, et saada spetsiaalselt minu masinale sobiv custom aju. Loomulikult, kõik oleneb hinnast. Eelpoolpakutud 4k eek on samasse suurusjärku, kui OBDI conversion koos uue programmiga.
Uurin lihtsalt erinevaid võimalusi.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
03.01.2008 at 21:18
partel
  
Megasquirt EFI kogemusi ?
Noh kui juba nukkvõlle ja kasti turbiine tellitakse üle neti...

Nendega võrreldes on aju suht vähetähtis, piisab kui enam-vähem on, samas kui vale nukk või turbiin killib performance'i täiesti ära.


____________________________
_
03.01.2008 at 21:32
Jesper
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
Aju enda hinnale lisa ka paigaldus (üldjuhul nii vanal autol tuleb kõvasti uusi juhtmeid panna, et korralikult töötaks) ja häälestamine dünos. Minuarust on MS just siis hea valik, kui tahta kõik ise teha ja nokkida ja õppida kuidas üks mootorijuhtimine õieti töötab. Kui kõik tööd mujalt tellida siis ilmselt tuleb hinnavahe kommertsiaalsete ajudega mingi stiilis 30% vms, aga viimastel on parem (kodumaine) support.

See on üldse open source asjade kuldreegel - MS on odav siis kui su enda aeg on tasuta :)
03.01.2008 at 22:21 1 edit. Last edited 03.01.2008 at 22:23 by Jesper
anryo
  
Megasquirt EFI kogemusi ?
Paigaldusega saaksin ise hakkama - ja mis see 10a vana auto ikka siis NII vana on... Mind just huvitab pigem see, kas MS enda hinnale otsa tuleb veel miski posu anduried otsa arvestada või on ta suuteline stock andurite andmete alusel nii süüdet kui ka pihusteid juhtima?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
03.01.2008 at 22:28
Raceboy
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
partel: Noh kui juba nukkvõlle ja kasti turbiine tellitakse üle neti...

Nendega võrreldes on aju suht vähetähtis, piisab kui enam-vähem on, samas kui vale nukk või turbiin killib performance'i täiesti ära.



See on küll nüüd vägagi rumal väide. EFI häälestus on vähemalt sama tähtis kui ülejäänud mootoridetailid või käiguosa. Enam-vähem häälestsuste nahka kahjuks enamasti kuuluvadki aukudega kolvid jm taoline kurb teema.

____________________________
www.vems.ee
03.01.2008 at 22:50
Jesper
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
anryo: Paigaldusega saaksin ise hakkama - ja mis see 10a vana auto ikka siis NII vana on... Mind just huvitab pigem see, kas MS enda hinnale otsa tuleb veel miski posu anduried otsa arvestada või on ta suuteline stock andurite andmete alusel nii süüdet kui ka pihusteid juhtima?

Suure tõenäosusega väga palju probleeme pole. MAP andur on tal endal plaadi peal, tähelepanu pööra vända asendi ja sisseimetava õhu temperatuuri anduritele, nendega on kõige rohkem jamasid (ma ei oska antud mootori spetsiifikast midagi pajatada, lihtsalt need on levinumad probleemkohad).

Ei olnud plaanis autot vanaks kuulutada, aga lihtsalt soovitaks arvestada vähemalt kõigi mootori külge käivate juhtmete ja pistikute ülevaatusega, on endal pärast vähem peavalu ;)
03.01.2008 at 22:52 1 edit. Last edited 03.01.2008 at 22:53 by Jesper
Peeter82
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
No ja mida sa üldse taotled sellega? 10 hj juurde? Milleks?

____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
03.01.2008 at 22:53
anryo
  
Megasquirt EFI kogemusi ?
Taotlen seda, et esiteks on mul enese (või kelle teise eestlase) tegemistesse rohkem usku, kui mingi "miki" üle-interneti-programmeerimisse-esitatud-andmete-alusel. Ja teiseks, kui hind ei tule PALJU kallim, siis need 10 lisajõudu ka maha ei jookse. Või sa pakud pigem, et stock ECU'ga võrreldes annab ka nt. Pcmforless programm vaid 10hj juurde?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
03.01.2008 at 23:21 1 edit. Last edited 03.01.2008 at 23:22 by anryo
Peeter82
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
No vaat, Peep tegi ära (saatis aju üle mere) ja asi toimis vastavalt ootustele.
Aga miks mitte, kui Eestisse tekib üks LT-1 oskaja, see oleks ju väga hea!
Stock mootorile annab pcmforless 10 hj kindlasti juurde, nii nad seal ameerikas räägivad vähemalt...
Minu mootor ei käi stock programmiga praktiliselt üldse...

____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
03.01.2008 at 23:39
_siim_
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
Sören:
quote:
siim_pallav:

hea oleks kui kuskilt pcb joonise saaks,on olemas pdf versioon aga sellest pole tolku,oleks vaja gerberis\protelis tehtud,või siis mõni muu masinale söödav formaat,saaks kohapeal plaadi valmis teha,skeemid olemas,tevalost saab kõik osad mis vaja,täpne vidinate nimekiri ka olemas



mulle tundub see varguse moodi - ka trükkplaadi disain on intellektuaalne omand.
lisaks nagu jesper mainis on veel asja mõttekuse küsimus. väikeseerias trükkplaadi tegemine ei ole odav ja juppide tellimine erinevatest allikatest lisab oma aja- ja rahakulu.




esiteks ei kavatse keegi midagi varastada,netis liigub jooniseid päris palju ja erinevate tootjate omad,küsimus oli selles kes selle õigesse formaati viiks,teiseks tegemine on odav,kuna plaat ise maksab 100-. ca ja masinas töötlemine ei maksa midagi,kuna on ligipääs sellisele asjale,kolmandaks,enamus stuff saadaval tevalos no ja asi siis see mõni mujalt tellida,
03.01.2008 at 23:53
_siim_
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
Jesper: Ma võin sulle öelda, et ise plaadi tegemine ja Tevalost juppide taga ajamine on pointless. PCB on 4 kihiline, kivi peab olema programmeeritud, kõik on tehtav, aga milleks, kui terviklik kit koos korpusega maksab mingi 3000 krooni ringis USA-st tellides?

mix ta pointless on?ja vbla v3 pcb on nelja kihiline,kuigi mina leidsin joonised kus nelja kihi asemel oli 1 plaat tehtud,sai küll vbla paar cm suurem aga keda see huvitab,kivi progemine pole ka probleem,soft ju saadaval kõik vabalt,kasvõi MS kodukalt
03.01.2008 at 00:01 1 edit. Last edited 03.01.2008 at 00:03 by _siim_
aif
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
siim_pallav:
quote:

mix ta pointless on?ja vbla v3 pcb on nelja kihiline,kuigi mina leidsin joonised kus nelja kihi asemel oli 1 plaat tehtud,sai küll vbla paar cm suurem aga keda see huvitab,kivi progemine pole ka probleem,soft ju saadaval kõik vabalt,kasvõi MS kodukalt

Kogu selle ajukrempli juures osutub plaadidesign üheks suurimaks jamaks. Imho kui on valida ka 100$ raudpolt testitud layout või kellegi kapinurga layout samale skeemile, siis see 100$ on parim invest mis teha. MegaSquirtist enne oli paar seeriat ka 2'ekihilisi ja need ei suutnud stabiilselt kütust pritsida, süüde töötas. Asja ravis 4kihiline plaat koos uue layoudiga. Misasi ja kuhu see üle kostis, ei tea vist siiamaani täpselt keegi.

minu kaks senti.

aif
03.01.2008 at 00:17
Jesper
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
Lihtsalt ajakulu ja saavutatava kokkuhoiu suhe on nigel, muud midagi. Ühel juhul saad paki kus igal jumala takistil on omaette kott ja seal peal number selle kohta, millisesse plaadi auku ta minema peab, teisel juhul kulutad juba juppide kokku ajamise peale umbes sama kaua kui muidu kogu ehitus aega võtab. Ja kui vaatad kivi, MAP sensori ja veel mõne vidina hindu, siis mingi 1000-1500 läheb juppide peale ikka ära, korpus ka veel jne. Ja alla v3 imho pole mõtet vaeva näha, milleks jamada veel mingi edisega (ei maksa ka 0 krooni) seal?
03.01.2008 at 00:26
M-Tech
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
Mina kasutan MS-i oma hobiautol millega hetkel igapäevaselt kulgen.
Täna ega ühelgi teisel selle nädala hommikul ei olnud mingeid probleeme käivitamisel.
Asi käivitub teisest pöördest. On küll üks ASE settingu viga ilmselt kuskil, mis eeldab algul esimesed 5s natuke gaasiga mängimist,
et mootor kohe välja ei sureks aga see on täiesti oma viitsimatuse taga ja ei ole MS-i süü.
Mootor ise käivitub paugust, mitte ei pea käiama. Kui ei viitsi gaasiga mängida, siis peale 2-3 käivitamist jääb asi ilusti käima kordagi gaasipedaali puudutamatta.
Seda teeb ta ainult alla 20 kraadi motoritemperatuuriga, kuna sealt läheb tabel lahjaks ilmselt.
Autoks siis vanakooli M10 mootoriga E30 mis on turboga üle laetud. Boost 0.9bar hetkel ja väga rahul.
Samuti on kaotatud mõttetu jagaja ja selle asemel on Bosch MotorSport coilpack.
Ütlen ausalt, et juba vabalthingavana jagaja võpsikusse lennutades ja peale väikest seadistust käis asi tunduvalt paremini edasi kui stockis.
Olen MS-e komplekteerinud ja ümberehitanud umbes kümmekond. Seadistanud neist ~5 autot.
Odavamat progetavat EFI-t MS-ist ilmselt naljalt ei leia ja seda on ka mitmelpool mujal maailmas tunnistatud.
Minul läheb neid üldjuhul mikromootorite turbotamiseks tarvis ja praegugi paar projekti ootavad.

Ei tasu muidugi arvata, et see nii lihtne ongi,e t ostan aju panen kokku ja külge ning sõidan.
Seadistamine on ka ikka omajagu tööd. Samas vähemalt minu projektidel, peale esimest põhjagaasi sõitu pole keegi nurisenud, et asi ennast ära ei tasunud.
Ei pea ka mina ennast kaugeltki profiks, kuna väga palju on veel õppida aga harjutamine teeb meistriks.
04.01.2008 at 01:04
STEPSIDE
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
Tundub et selle MS EFI kogemusi mõnedel siin ikka juba on.Minu küsimus oleks et kas selline aju suudaks aru saada väntvõlli pöörete andurist kui selle taga pöörlemas 58 hambaga "reluctor wheel"(uuematel gm V8 mootoritel vända küljes)
Samuti huvitaks et kas süsteem saaks hakkama ikka 8 süütepooli juhtimisega?Õhukulu mõõtja näitu MS ei vaja?
Kogu info läbilugemiseni kodukalt ei ole lihtsalt jõudnud.
PS.Süsteemi töökindlus-kas äkki peaks teine ämblik koos karbussiga tagavaraks kaasas olema kui kaugemale minek või kuusepuu tagant start plaanis :)
05.01.2008 at 19:00
M-Tech
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
Sa pead siis silmas tavalist 60-2 trigger wheeli? Sellega saab hakkama küll MS.
Süüte poolelt suudab MS juhtida konkreetsel juhul 8 silindrit wasted spark režiimis mitte coil on plug režiimis.
Ehk siis 4 pooli ja iga pooli taga on 2 küünalt. COP-i puhul on igal küünlal oma süütepool.
Seda suudab MS juhtida kuni 6-e silindri puhul aga siiski töötavad nad wasted spark režiimis, kuna nuka sync puudub.
Tegu siis batch fire juhtimisega.

Turbomootori jaoks oli täna väga magus ilm, sisselasketemp vahetult enne segusiibrit -8 kraadi Celsiust.
Nii võiks ka suvel olla :)
05.01.2008 at 22:37 1 edit. Last edited 05.01.2008 at 22:38 by M-Tech
anryo
  
Megasquirt EFI kogemusi ?
Megasquirt ja LT1: http://web.camaross.com/forums/showthread.php?t=485492

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
06.01.2008 at 17:23
gets
Megasquirt EFI kogemusi ?
Siit loen mina välja, et täpsem segu sättimine (WBO2 tugi) on ainus põhjus, mille jaoks MS mõõdukalt tuunitud LT1 mootorile vajalik oleks?
07.01.2008 at 10:51
Raceboy
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
gets: Siit loen mina välja, et täpsem segu sättimine (WBO2 tugi) on ainus põhjus, mille jaoks MS mõõdukalt tuunitud LT1 mootorile vajalik oleks?


Ei, süütekõver on segust hoopis tähtsam, kuigi segu peab ka optimaalne olema ja enamasti tehaseseades maksimaalkoormusel ta seda pole.

____________________________
www.vems.ee
07.01.2008 at 11:46
anryo
  
Megasquirt EFI kogemusi ?
Kas Megasquirt või VEMS oskaks ka automaat käigukasti juhtida? Või mingi muu MS ühilduv jubin?
Uut Chrysleri 5.7 Hemi't oleks ju hea lihtne niimoodi majandada ja saaks kogu juhtmestiku ise nullist ehitada, selle asemel, et ilget n..ssi näha kõigepealt vanast autost välja kakkumisega ning hiljem uude autosse sisse toppimisega.
Kas on kellegil kogemusi?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
21.10.2008 at 17:30 2 edits. Last edited 21.10.2008 at 17:47 by anryo
Fog
 
Megasquirt EFI kogemusi ?
quote:
anryo: Kas Megasquirt või VEMS oskaks ka automaat käigukasti juhtida? Või mingi muu MS ühilduv jubin?
Uut Chrysleri 5.7 Hemi't oleks ju hea lihtne niimoodi majandada ja saaks kogu juhtmestiku ise nullist ehitada, selle asemel, et ilget n..ssi näha kõigepealt vanast autost välja kakkumisega ning hiljem uude autosse sisse toppimisega.
Kas on kellegil kogemusi?
Ei usu, et see väga hea lahendus on. Osta või tee ise spets käimakoti kontroller, seal pole midagi keerulist v.a. part-throttle vahetuspunktid, kuid ka need annab interpoleerida gaasiasendist.
Näituseks 4T65E kott tahab sisendiks vaid 2 solenoidi ja line pressure PWM signaali, minu 4T60E tahab ainult solenoide. Line pressure on veel vaakumi peal.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
21.10.2008 at 18:09
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Megasquirt EFI kogemusi ?   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.