register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Teooria - H ja X pipe   1 2 3  
Poster Message
LaSa
 
Moderator
Teooria - H ja X pipe
quote:
max: Kas Sa ise midagi ühist ei märka? ;) Tundub, et kui euro-"eksperdid" platsi lendavad, siis võib kohe taba ära panna.
huvitav, et need 'eurospetsid' on alati ühed ja needsamad 2 kindlat tegelast... ;) Aga ilmselt on see kokkusattumus lihtsalt :devil

Kahju on lihtsalt sellest, et selliste megapikkade kaheldava väärtusega 'peaks-olema-vist-nii-teooriast' kubisevad postid lihtsalt tekitavad napimate tehnikteadmistega foorumikasutajate hulgas tunde, et nii need asjad käivadki.. Samas ka praktikas asjalikud inimesed ei viitsi enam sellise marupika tüütu teooriajutu peale enam midagi mõistlikku kirjutada. Erkki vähemalt halastas sel korra, thanks... :)

Näitlik tulpdiagramm: jah, nüüd tean, et kuhu H teha.. peale Erkki posti, kes rääkis oma praktikast... :) Päris julgelt lähen kohe rellakaga väljalaske kallale... :smokin Enne koosnes see teema ikka suht mõttetust teoreetilisest plärast, kas polnud mitte nii?

Aga üldiselt tituleeris siin teemas üks pikalt sõna võtnud tegelane minu piibu-jutu 'plõksimiseks', niiet mis mina ikka asjadest tean.


L@armastab.praktikat ja reeglina teooriast haukab ainult nii minimaalselt vähe kui tarvis..

ma üldiselt olen VÄGA rahulik inimene, aga mõned asjad vahel ajavad tõesti korralikult si*a keema.
15.02.2004 at 22:34
mr. RocknRoll
 
Teooria - H ja X pipe
quote:
BlueStang: Tänud Erkki:)
Et tehnika topicud olid väga igavaks läinud (peale BBC ehituse), siis mõtlesin, et teen heateo ja annan rahvale paar asjalikku näpunäidet. Aga kus Sa sellega - kohe läks flameks kätte ära. Sama asi oimis Ford 5.0+turbo topicu puhul. Huvitav, miks need asjad siin selliselt käivad???[/quo

Palju möla, vähe villa ehk liiga palju teoretiseerijaid.

Olen palju mõlgutanud mõtteid väljalaskest. Kui kevade poole põhja alla jõuan, proovin, kuidas see reaalselt toimib.

____________________________
44269
15.02.2004 at 23:43 Last edited 15.02.2004 at 23:47 by mr. RocknRoll
BlueStang
 
Teooria - H ja X pipe
Jah, oleks pidanud Topicu pealkirjaks panema: V8 praktikum - H ja X pipe:)

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
15.02.2004 at 01:34
karikas
Teooria - H ja X pipe
quote:
Erkki: Miks aetakse lihtsaid asju keeruliseks??
Minuarust on asi flame-st üsna kaugel, pigem on siin selline kerge discussion. Alati tasub asjad selgeks vaielda, mitte leppida illusiooniga, et kõik on lihtne. Teame ju kõik, et tegelikult pole miski lihtne. Ehe näide dünaamilise kompressiooni arutelust, kuigi päris üksmeelele vist seal ei jõutud. Akki on see võte kah kusagilt taoliselt saidilt pärit?

quote:
Bluestangi jutt on õige, et seal kus toimub gaaside kuhjumine on temp. kõige kõrgem ja selle koha pealt põleb värv maha. Ja sinna tuleb ühendada "päästev" H- toru.
Pakuks siinkohal mõned nüansid läbi mõtlemiseks:
1) See on tõsi, et koht, kus gaasid kuhjuvad (rõhk tõuseb), on kuumem. Kuid kas sellest saab järeldada, et kõik kuumad kohad näitavad gaasi "kuhjumist"? (tüüpiline loogika küsimus IQ testides)
2) Kui kuumas kohas gaasid kuhjuvad, siis kuidas kahe sellise koha ühendamine leevendab olukorda? Rõhupotentsiaalid peavad ju erinevad olema, st. tuleks ühendada kuum ja külm koht ja siis kah saaks gaas liikuda ühes suunas, et ülerõhku "päästa".
3) See on loomulik, et kaanele lähemal on kollektor kuumem, kuna seal on rõhk suurem. Gaas hakkab sealt alates kiirenema ja selle tulemusena ta hõreneb ning jahtub. Lisaks sellele tulevad erinevused sisse selle järgi, kuidas toru pöörab, kui suur on pleki paksus või kuidas jahutav tuul ligi pääseb.
4) Camarol võis H (või oli see U) ühendus juhuslikult sobivasse paikka sattuda. Seda enam, et 30-40cm ring sisse tuli. Kas sellest on loogiline järeldada, et "värvitrikk" on vett pidav?

Üldiselt ma ei tahaks vastu vaielda väitele, et värviga saab kolles toimuvast pildi ette, vaid sellele kuidas seda tõlgendatakse. Kui lahutada näiteks X pipe pooled, jättes lihtsalt sellised kumerad käänud, siis lähevad just need põlve välisosad ülikuumaks, mis muidu maha lõigatud ja kokku keevitatud. See asjaolu justkui kinnitaks kuumade kohtade ühendamise teooriat? Tegelikult kuumenevad need põlved pigem seetõttu, et seal hõõrdumine kõige suurem, mitte et sinna gaasid kuhjuksid. Ja Pipe ühenduste tegemine ükskõik mis kohta annab seljaga tunda, kuna momendikõver läheb ebaühtlasemaks. Teatud pööretel hakkab presure tuning momendi kasuks töötama ja teatud pööretel natuke ka kahjustab seda. Ühenduse asukohast sõltub rohkem selle kasuliku pöörete asukoht, mitte niivõrd juurde võidetud moment. Kui aga tahad hobuseid kasvatada, siis peab asukohta hoolikamalt valima.

Erkki, minupoolne respecrt saavutuste osas, mina va ludri ei jõuaks kunagi järgi, kui ka piisavalt võimalusi oleks. Huvi asja vastu murduks ilmselt varem. Kuid loodan, et sa ei pane pahaks, kui ma julgen vaatamata autoriteetsusele vaielda ja asju keeruliseks ajada. Vaidlus ei ole kunagi objektiivne, kui sellest võtavad osa "jumalad", kelle sõna vastu ei saa. Just selline hierarhia tundub siin viimaseid postitusi lugedes olevat.
Karikas
16.02.2004 at 12:57
karikas
Teooria - H ja X pipe
quote:
LaSa: Kahju on lihtsalt sellest, et selliste megapikkade kaheldava väärtusega 'peaks-olema-vist-nii-teooriast' kubisevad postid lihtsalt tekitavad napimate tehnikteadmistega foorumikasutajate hulgas tunde, et nii need asjad käivadki.. Samas ka praktikas asjalikud inimesed ei viitsi enam sellise marupika tüütu teooriajutu peale enam midagi mõistlikku kirjutada.
Ma arvan, et lisaks mutri keeramise oskusele on autohuviliste hulgas ka teretunud oskus mõelda. Ärge mõistke valesti, see ei ole suunatud kellegi pihta, lihtsalt oma jutuga ei kuuluta ma mingit tõde, vaid kutsun kaasa mõtlema. Mina isiklikult ei lepi kunagi faktiga, et "nii asjad käivad", vaid huvuitun alati sisust. Ja tihti tituleeritakse faktideks asju, mille seostamisel nähtustega tehakse loogikavigu, seetõttu on kasulik sügavamat huvi tunda.

On nende kogemustega kuidas on, sellel teemal ei ole mõtet "plõksida", kuid tihti lahutab teoreetikut praktikust ainult võimalused. Eks tuleb ennast arendada niikaua, kui need tekivad.
Karikas
16.02.2004 at 13:17
partel
  
Teooria - H ja X pipe
Top Fuelil pole ei H ega X-pipe'i... Veel hullem, neil pole isegi kollektoreid, vaid igal silindril eraldi toru.

Järelikult ei tohiks neil niivõrd kehva väljalaske tõttu mingit võimsust olla... ;)

Ei maksa ära unustada, et mootor on õhupump, võimsus sõltub kui palju sealt (õhu)hapnikku läbi käib.

Ehk peaasjad on töömaht, ülelaadimine, kaaned, nukk.

Veel, minu jaoks on hämmastav, kuidas inimesed tunnetavad tagumikuga, et nüüd tuli 2 hj või 5 hj juurde. Omal ajal proovisime Lauriga 100 hj nitrot, Lauri klõpsas siis mõneks sekundiks lülitit ja.. vaatasime üksteisele otsa: "kas said midagi aru??" - "Mitte muffigi, äkki ei tööta?"

Raadil ja Soomes siiski selgus, et ajad läksid oma sekundi jagu paremaks ja kiirustki tuli oma 15 km/h juurde.

Ju siis olime ühed tundetud tüübid... Andekamad võiks lahendada Eesti dünopuuduse probleemi - teha OÜ Persemeeter ja kukkugu tagumikuga tunnetama, loomulikult mõistliku tasu eest...


____________________________
_
16.02.2004 at 15:23
vvt
  
Teooria - H ja X pipe
IMHO, ka kodanik pärtel võiks vahetevahel natuke oma teadmisi värskendada. Mootori võimsus sõltub läbi käivast
õhuhulgast umbes 2/3 ulatuses. Ülejäänu määrab see, millise kiiruse ja kvaliteediga toimub silindris selle tohutu sissevoolanud koguse põletamine. Ajaloost on küll ja küll
tuua näiteid vähem voolavatest, kuid suuremat võimsust arendavatest samalaadsetest mootoritest.....

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
16.02.2004 at 15:29 Last edited 16.02.2004 at 15:29 by vvt
max
Teooria - H ja X pipe
quote:
karikas:
quote:
Minuarust on asi flame-st üsna kaugel, pigem on siin selline kerge discussion. Alati tasub asjad selgeks vaielda, mitte leppida illusiooniga, et kõik on lihtne.
Vaidlemist vaidlemise pärast pole mõtet teha. Vaielda tuleks siis, kui on mille üle vaielda. Ja mis selles nii vastuvõetamatut on, et mõned asjad lihtsad on? Ongi hea ju. Mootori ehitamise juures on miljon asja, mille peale mõelda, siis on ju hea, kui saab säästa oma aega ja teha mõned asi nii, nagu seda tehakse ja mitte kulutada ennast selle peale. Peab siis ise kõik rehad läbi käima või?

Kui sulle meeldib vaielda, siis tee xBC mootor, katseta ühe ja teise setupiga, too düno tulemused siia ja siis vaidle. Ma olen kindel, et tekib ka respect.
16.02.2004 at 15:39
vvt
  
Teooria - H ja X pipe
Äkki kod Max postitab ka oma ehituste portfolio siia, hetkel ei tundu mulle kusagilt, et rohkem tegija oleks kui see tümitatav karikas. :(

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
16.02.2004 at 16:09 Last edited 16.02.2004 at 16:09 by vvt
LaSa
 
Moderator
Teooria - H ja X pipe
vvt, ära hakka.. max-i sbc kogemus on pikem, kui Sa arvatagi oskad ;) Tegu on puhtalt praktiku, mitte ainult paberil-arvutil onaneeriva tegelasega.

üldiselt, vvt, ennemalt mul oli vähemalt Sinusuhtes veidigi respecti, kuna oled vähemalt ISE midagi oma kätega teinud, siis kohati kipub küll seegi natukene suht hapraks muutuma....
16.02.2004 at 16:17
vvt
  
Teooria - H ja X pipe
Või veidigi :rollin
Ma oma tegemistest kahjuks siin ei räägi eriti, selleks tuleb üht margiteemalist foorumit jälgida. Sealt saad värskeid uudiseid ka, teen juba teist autot :smokin

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
16.02.2004 at 16:21
LaSa
 
Moderator
Teooria - H ja X pipe
.. aga kuna juba vanad eestlased rääkisid, et pikk möla foorumis hobujõude märgatavalt juurde ei anna, siis teeksin käesolevaga kodanik Karikale sellise ettepaneku:

mina toon omaltpoolt dünoäärde (ilmselt peale Liguri düno midagi pole siinmail töötavat hetkel) V8-ga varustatud sõiduki, mis hetkeseisuga evib kahe eraldi toruga exhausti ja siis teeme 3 katset: esimese katse eraldi torudega, siis proovime 'värvitrikiga' vahele keevitatud H-toru efektiivsust ja kolmanda katsega siis prooviks isand Karika teooriaid reaalsuses. Karikas omaltpoolt toetaks dünomist ja keevitustöid, kuna praktiku ja teoreetiku vahel pidi olema ju vaid võimaluste evimise vahe.....

Isiklikku kasu ma sellest katsest ei saa, hetkel all olev torustik läheb anyway mingil hetkel prügimäele ja asendub jämedamaga. Lihtsalt pakuksin omaltpoolt lõikumiseks ühte dual-exhausti.. Tegu oleks kindlasti üldhariva eksperimendiga, et ka foorumirahvale oleks rõõmuks lugeda kuis need asjad siis TEGELIKULT on.


Igatahes kinnas on visatud minupoolt...
16.02.2004 at 16:51
max
Teooria - H ja X pipe
Ühinen paljude eelkõnelejatega, üks sell on ammu siin üle kerinud...
16.02.2004 at 18:55 Last edited 16.02.2004 at 18:55 by max
Olds
  
Teooria - H ja X pipe
:lol max-keep it cool ;)

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
16.02.2004 at 19:21
Fire
Teooria - H ja X pipe
quote:
vvt: Äkki kod Max postitab ka oma ehituste portfolio siia, hetkel ei tundu mulle kusagilt, et rohkem tegija oleks kui see tümitatav karikas. :(
quote:
vvt: IMHO, ka kodanik pärtel võiks vahetevahel natuke oma teadmisi värskendada
Selliste sõna võttudega ei jõua siin foorumis küll eriti kaugele. Teema nimelt selles, et esimesed 100 (võibolla isegi 200) foorumi liiget suuremalt jaolt tunnevad teineteist natuke rohkem kui ainult anonüümselt arvuti ekraanil olevat nime ja neid kõiki on siia foorumisse toonud kas Ameerika auto olemasolu või tõsine huvi nende vastu.
Nii et ma ei kahtleks eelpool nimetatud isikute teadmistes Ameerika autode alal, küll aga kahtlen teiste autode kohta käivate teooriate sobivust antud teemasse. Ise loen huviga tehnika teemat kuna olen sellel alal suhteliselt võhik ning otsin pidevalt uusi ideesid ja lahendusi, kuid ma sooviks et teemad oleks seotud ameerika tehnikaga, mitte teooriaid muude autode kohta (ei viitsi lihtsalt endale mitte vajalikke teooriaid läbi mõelda).
quote:
vvt:Ma oma tegemistest kahjuks siin ei räägi eriti, selleks tuleb üht margiteemalist foorumit jälgida. Sealt saad värskeid uudiseid ka, teen juba teist autot
Seda margi teemalist foorumit ma ei loe kuna see mark mind ei huvita ja ma ei pea vajalikuks minna Sinu kohta sinna infot otsima minna. Ning ma arvan et see siin nimetatud teine auto ei ole ka sugugi mitte Ameerika Raud....
Nii et tegelikult ootan ma siin vähem "Londi Põristamist" ja hohkem infot....
Kuigi ma ise ka just selle vastu eksisin.... aga mõned isikud võiksid teine kord rohkem aega veeta ühes teises margiteemalises foorumis.
WAR :devil

____________________________
I don´t care how much horsepower the newest Corvette wonders put forth, they still don´t shake the earth.

Corvette ´81
Bronco ´86
Town Car ´97
16.02.2004 at 19:30 Last edited 16.02.2004 at 19:31 by Fire
jaanus
 
Teooria - H ja X pipe
Ma arvan, et katsetan kord selle teooria ära :)
Ainult, mis saab siis, kui panna H pipe paika, uuesti värvida ja tõdeda, et nüüd on torul pisut palav hoopis teisest kohast ... Panen täiendava H või liigutan olemasolevat? Ja nii mitu korda järjest ning siis nimetan asja (siia suvaline hieroglüüf) pipeks :evil

Erkki praktika: "Panen sinna, kuhu saab panna" meeldib mulle oluliselt rohkem :)
16.02.2004 at 19:40 Last edited 16.02.2004 at 19:41 by jaanus
karikas
Teooria - H ja X pipe
quote:
LaSa: mina toon omaltpoolt dünoäärde (ilmselt peale Liguri düno midagi pole siinmail töötavat hetkel) V8-ga varustatud sõiduki, mis hetkeseisuga evib kahe eraldi toruga exhausti ja siis teeme 3 katset: esimese katse eraldi torudega, siis proovime 'värvitrikiga' vahele keevitatud H-toru efektiivsust ja kolmanda katsega siis prooviks isand Karika teooriaid reaalsuses.
Sa eeldad nüüd, et suudan välja arvutada, kuhu see H ühendus teha? Saada mulle oma masina kohta pisut inffi (nuka parameetrid, ajastus, kolle läbimõõt jne), teeme proovi. Pakun mingi arvutuskäigu välja.
Või veelgi parem, teeme tühjalt testi (samal ajal värvi kõrvetades), fikseerime momendikõvera, teeme värvi muutustest pildi ja otsustame, kuhu selle järgi toru ühendada. Siis võiks igaüks välja arvutada, kuidas see kõverat mõjutab ja vaadata, kes reaalsuses lähemale saab. Suure tõenäosusega läheb selline ennustus nässu (suht vähe masina kohta teades), kuid saadud momenidkõverate võrdluse ja kogemuse järgi saab viga korrigeerida ja võin üsna suure kindlusega parema koha näidata. Siis võin ka ümber keevitamise ja lisatesti kulude peale kihla vedada (kui need tapvalt suured pole). Dünotesti saaks tegelikult asendada ka kiirendustestiga. Kindlasti saab kusagilt ratast või kiirendusandurit laenata.

Idee on ise-enesest hea ja olen nõus sellises harivas eksperimendis osalema. Võibolla on piisavalt huvilisi, kes soovivad ka H vs. X kohalt tõe välja selgitamist. Teeks ka selle kohta testi, huviliste abiga muidugi. Tore oleks ka koonusresonaatoritega väike test teha. Pärast hea vaadata, kuidas ühe või teise lahenduse puhul kõver välja näeb ja siis oleks mille üle arutleda. Võibolla huvitab selline test ka mõnda autoajakirja...
Karikas
16.02.2004 at 19:44 Last edited 16.02.2004 at 19:51 by karikas
Olds
  
Teooria - H ja X pipe
Loodan ja usun, et see katsetus viib õnneliku lõpuni. Ka minul aastakese,kahe aasta võibolla rohkem aja pärast sellelaadne teostus vaja läbi viia. Ning on ju tore kui on olemas kindlamad faktid, millele toetuda. Jõudu tegemistes.

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
16.02.2004 at 19:50
jaanus
 
Teooria - H ja X pipe
quote:
karikas: Dünotesti saaks tegelikult asendada ka kiirendustestiga.
Kõige lihtsam ja odavaim on võrrelda mootori rpm muutust ajas. Eeldab ideaalset pidamist. Tehnika minu poolt.
16.02.2004 at 19:52
partel
  
Teooria - H ja X pipe
quote:
jyrki: How about the O-pipe? Here are some other products too, that you can't live without.
http://www.kalecoauto.com/perf.htm

I have had H and X-pipes as well as individual duals, and in my case the biggest effect was in the sound.Both H- and X-pipes lowers the soundlevel; The X makes the car sing at a higher note and it sounds like it would turn very high rpm's. The exhaust in the picture above is somewhat strange. Usually the X is made out of two 90 degree turns that have had 1/3 of the pipediameter sliced off and the pipes welded together. I will build a new exhaust soon, and have not yet decided wether ot use an X or just individual pipes. The X tends to lower the ground clearance, tou have to leave it pretty low ot leave room for the driveshaft. A steep X like in the picture doesn't require as much room, but it shouldn'r be as good performancewise either. There are many theories about the "best" exhaust style, and good results to back them up. Well, maybe not with the O-pipe :D
Mäluvärskenduseks natuke varasem post. :)

Testimisest: kui seda ei tehta tasemel laboris, siis tulemused lähevad mõõtevea alla (rehvide pidamine, tuule suund, igasuguste temperatuuride muutus jne jne). Ja laboritest ei pruugi ära tasuda... :p

Tänavaauto ei ole F1 ega Pro Stock. Korralik kliirens kaalub üles kogu jõulisa. August läbisõites on kokkuhoitud remondiraha eest võimalik hoopis rohkem jõudu saada.

Erkki Camaro sidepipe'd neelavad oma 150-200 hj, aga ikkagi olid need eelmine aasta all. Show oli tähtsam :)

Ja ega nagunii üle veerandi gaasi eriti vajutada ei saanud, nii et... :rolleyes

Edit: tuli meelde, et kui eelmine aasta sai korra uljalt väike 100 meetrine :burnout tehtud, mis lõppes külg ees raudtee ületusega, pärast pidi oma 6 tundi väljalaset õgvendama :p

Ehk kliirens kulub ära mõnikord..


____________________________
_
16.02.2004 at 20:40 Last edited 16.02.2004 at 21:32 by partel
diesel
Teooria - H ja X pipe
hmm, vaidlete, tore. mina küll usa autodest suurt muffigi ei jaga ja mootoriehituse vallas olen täiesti eilane, aga sellegipoolest mulle küll meeldib kod. karika (ja teiste ka) targutavaid poste vahel lugeda. katsun siis oma väsind peakoluga pisut kaasa mõelda ja kui seda (mõtlemist siis) teha juba õhtal, pea padjal, siis tuleb heaste uni ka peale ja saab unes asja edasi aretada.
16.02.2004 at 21:23
karikas
Teooria - H ja X pipe
Leidsin ühe huvitava testi. Siin testitakse Mustang 302 mootorit lahtise 4-1 headeriga, H-Pipe ja X-Pipega. Tulemus:
Lahtiselt 333hp
H-Pipe 323hp
X-Pipe 335hp

Kahju, et momendikõveraid ei avaldatud. Ja kahju, et kahe eraldi väljalaskega ei testitud. Lahtise headeriga pole päris hea võrrelda, kuna teistel juhtudel olid väikest takistust osutavad summutid kah otsas. Ja see võib vahe sisse teha...
(Edit: sama jutt ka magnaflow lehel)

Lugesin pressure tuning teooriaid veel ja leidsin ühe uue vaatenurga. Seda isegi mingilt keskkonnasäästu lehelt. Selle teooria kohaselt peab rõhulaine jõudma madalatel pööretel negatiivselt ja kõrgetel pööretel positiivselt ülekatte ajaks tagasi. Ehk siis kõrgematel pööretel tekitab väikest vastusurvet. See on vajalik selleks, et ülekatte ajal silindrit ventileeriv gaasi inerts on kõrgetel intevsiivsem ja kipub segu väljalaskesse imema, samas kui madalatel on teda vaja järgi aidata (gaaside vool väike ja inertsil vähe energiat imemiseks). Ilma rõhulaineta jääks madalatel palju heitegaase silindrisse ja kõrgetel satuks segu väljalaskesse. Asja saaks kompenseerida lühema ülekattega, kuid siis on madalatel jälle vähem momenti. Teine võimalus on suure takistusega summuti, kuid siis kannatab võimsus. Ei jäägi muud üle, kuid valida kuldne kesktee, ning sobitada väljalase pressure tuning-u abil nukaga. Nuka ajastusega ülekatte muutmine kah muidugi abix...

Loodan, et see jutt jälle liiga pikk, targutav ja igav ei saanud.
Karikas
17.02.2004 at 21:57 Last edited 17.02.2004 at 22:11 by karikas
jyrki
Teooria - H ja X pipe
I woulsn't pay a lot of attention to magazine test results. A lot of them are not what I would call independent tests and the results not very "scientific". That is not to say, that they are not true, but I have seen it done and it is very easy to manipulate things a little to get the results you want. What works in one case, may not work in another. The pipe in Max's picture on the previouse page shows another "hot" thing; a merge collector which reduces the pipe size at the point where they meet and then goes bigger again. It's said to be worth several horsepower in race engines and is used forexample in practically all pro stockers.
18.02.2004 at 13:02
vvt
  
Teooria - H ja X pipe
jyrkil on selles suhtes õigus, et paljud sellised ajakirjade testimised ei toimu sellistes tingimustes, et oleks tagatud kõrvalmõjude 100% võrreldavus. Näiteks pannes kõigepealt alla selle, mida sa ei tahaks reklaamida ning siis selle, mida reklaamida, jätmata vahepeal aega mootori jahtumiseks sama temperatuurini (õli temp), tuleb sõltuvalt mootori suurusest juba näiduvahe 2-3 hj, mis tuleb sellest, et kuumenedes õli vedeldub ning mootori sisekaod vähenevad. Summutiga pole vähimatki pistmist. Samuti on umbes samasuure osakaaluga erinevate summutite tehasehäälestamise täpsus, liitekohtade kvaliteet jne asjad, mis reeglina võrreldavad ei ole. Mida suurem ootor, seda suureb on ka absoluutskaalal nende "kõrvalmõjude" osa.

Mäletan kusagilt ajaloost mingit testi, kus võrreldi Ford Focuse peal seeriafiltreid ja kaaändenne. Tulemus oli loomulikult tohutu hobuste kasv. Lihtne tuuningidee:kill
Tegelikkuses tehti test suht värskete autode peal mille mootorid kulumata ning seal võis sisekadudel olla juba 10hj suurusklassi tähtsus. Loomulikult prooviti enne seeria paberfiltrit ning kui mahlad soojad, siis kaaändenni. Asjale lisab vahet veel see, mida rohkem on mootori küljes järgiveetavaid abiseadmeid, roolivõimendis soojeneb õli samuti ja pump käib kergemalt.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
18.02.2004 at 13:38 Last edited 18.02.2004 at 13:42 by vvt
partel
  
Teooria - H ja X pipe
Need sõltumatud testid võib marketingiks ümber nimetada. 5% või isegi 10% erinevust saab vähese seadistamisega + muud tingimused.

Rohkem tasub vaadata, mida võidusõitjad teevad.

____________________________
_
18.02.2004 at 13:42 Last edited 18.02.2004 at 13:44 by partel
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Teooria - H ja X pipe   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.