register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Mis Saab 2010   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
tmac
 
Mis Saab 2010
Nujah Silmaklappid ees käiame ameerikat edasi. Eks kevadel saab näha . Ma ütlen ette ära ,et midagi head see ei too ja see pole ennustus vaid nii tegelt ongi ja kui mul mingil põhjusel ei peaks õigus olema ,siis järelikult on kogu lobitöö mida ma olen üritanud mitu hooaega teha peaga vasta seina jooksmine

____________________________
Team Ilms-Motorsport
Carbon Destroyer 8.56@274km/h
30.09.2009 at 15:35
vlzman
 
Mis Saab 2010
quote:
partel: Ja Veljo, aastal 2008 sai 8.3 sek auto, mis osales kõigil etappidel, OL II koha...

Njah 2008 olid paljud asjad teisiti. Paraku on vahepeal palju asju muutunud ja 2009 ei sõidetud enam kaheksasse, kaldun arvama, et 2010 ka drastiliselt kiiremaid sõidukeid ei ilmu meie rajale. Seega meie põhjanaabritele igati tore võimalus tulla ja plats puhtaks lüüa ;) sobiv klass ju täiesti olemas.
EMV kinniseks muutmine pole mitte soovitus vaid pigem viimase hetke abinõu, kui jätkub ainult kiun vormingus "kärss kärnas ja maa külmas"
Reeglid on igati OK, viies sisse mugandustega muudatused, mida ennist mainisin tekitaksime huvitava kiire klassi (PS) ja samas saaksid turboclubi vennad võistelda B klassis ilma stabiilse egolaksuta, mis tekib kui kolmik ViljarMarkelIlmars neile poole maaga põske paneb :)

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
30.09.2009 at 15:39
vlzman
 
Mis Saab 2010
quote:
tmac: Nujah Silmaklappid ees käiame ameerikat edasi. Eks kevadel saab näha . Ma ütlen ette ära ,et midagi head see ei too ja see pole ennustus vaid nii tegelt ongi ja kui mul mingil põhjusel ei peaks õigus olema ,siis järelikult on kogu lobitöö mida ma olen üritanud mitu hooaega teha peaga vasta seina jooksmine

no millest ma just rääkisin, milles seisneb "Ameerika käiamine" :bs
Selle asemel, et lahmida ja rääkida kuidas kevadel maalmalõpp saabub ja drift Eesti Vabariigis uue riigikorra kehtestab, tehke ettepanekud, mis on loogiliselt põhjendatud ja samas põhinevad praegu kehtivatel reeglitel. Siiani kõik sobis ka lätlastele, mis siis nüüd järsku nii jubedalt valesti on???

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
30.09.2009 at 15:44
partel
  
Mis Saab 2010
Hmm, "Pro Street" tähendab back-half autot, omakorda mille eesmärk ongi laiade rehvide äramahutamine... :)

Ja 1.8T vms viginat vast ei tasu eriti tõsiselt võtta. Kui reeglitega lubatud potentsiaali ei kasutata ära, siis oma viga.

Päris paljude koht on tegelikult Streetman. Iga auto tuleks ikka oma klassi suunata, mitte peedistada neid, kes on viitsinud reegleid lugeda ja korralikke töötunde ja tuhandeid oma projekti investeerida ja seetõttu ka edukad on.

Reeglite tegijatel peaks ikka natuke kindlameelsust ka olema, mitte alluda vingujate väljapressimisele. Kui milleski järele anda, siis teadagi lõppu ei tule.

Nagu selle "masu alega" 1500->1000 oli. Võistlejaid juurde ei toonud, küll aga et miks rohkem alet ei teinud, miks iga kord odavam ei ole jne...

Minu arvates peaks edu tulema tööga, mitte vingumisega.


____________________________
_
30.09.2009 at 16:02
tmac
 
Mis Saab 2010
Väga paljud sõitjad ei tule sellepärast. Mul on seal head sidemed kõikidega juba mitu head aastat. Sama on leedukatega. Corsad käisid korra vaatamas proovimas. Ütlesid sorry bob pole pointi. Keegi ei räägi siin driftist ma ei saa vapsee aru kuda see seotud on. Ainult publikus hävitakse kui satuvad kaks üritust samale päevale. Nagu ma ütlesin ma ei viitsi kellegiga laskuda mingisugusesse vaidlusesse. Kui jääb nii nagu on siis jumal. Minu jaoks ei muutu midagi. Ei kavatse ma sõita üheski klassis ja ma promon Baltikumis dragi ikka edasi lihtsalt tulemuseta

____________________________
Team Ilms-Motorsport
Carbon Destroyer 8.56@274km/h
30.09.2009 at 16:09
Peeter82
 
Mis Saab 2010
muide, tahaks teada - kelle idee on, et järgmisel aastal ei või suuremas klassis sõita enam.
Kui see nii läheb, siis C-klass jääb üsna tühjaks tõesti.


____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
30.09.2009 at 16:20
tfr
 
Mis Saab 2010
Kas väga väikeste turbomootorite klassi ka loota on?
Mul on 1.2-liitrine turbokone, aga B-klassi sellega küll asja pole :*(
30.09.2009 at 16:20
vlzman
 
Mis Saab 2010
quote:
partel: Hmm, "Pro Street" tähendab back-half autot, omakorda mille eesmärk ongi laiade rehvide äramahutamine... :)

On olemas ka ju Outlaw 10.5 klass ehk siis backhalf aga 10.5 rehv. Suuremaks probleemiks minu arvates 2010 aastal saab kujunema korraldajate puudumine. Kui iga etapp tõotab korralikku hävingut rahakotis, siis üks hetk on seis, et sõitjaid nagu oleks, aga pole kedagi, kes on nõus emv etappi korraldama. Seda probleemi ei ravi mitte ükski uus reegel, sest nii palju sõitjaid anyway ei tule, et korralduskulud kaetud saab. Pealtvaatajatelt saadud raha ka ilmselt üsna marginaalne summa.

quote:
Kas väga väikeste turbomootorite klassi ka loota on?
Mul on 1.2-liitrine turbokone, aga B-klassi sellega küll asja pole


Streetman

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
30.09.2009 at 16:21 1 edit. Last edited 30.09.2009 at 16:23 by vlzman
kristohd
 
Mis Saab 2010
quote:
partel:
Nagu selle "masu alega" 1500->1000 oli. Võistlejaid juurde ei toonud, küll aga et miks rohkem alet ei teinud, miks iga kord odavam ei ole jne...


Heh, 1500 kuulutati välja enne hooaja algust ja siis paar päeva enne võistlust hõisati, et mehed teeme ikka 900. Otsused osalemiseks olid tehtud. Selliseid otsuseid oli mitu.
Kui midagi otsustatakse ja välja kuulutatakse siis nii võiks olla ja kehtida hooaja lõpunigi.
Loodan ja usun, et võistlusklassides suuri muudatusi ei tehta. Need reeglid võiks ikka aastaid kehtida.
Selle aasta reeglimuudatustega kiiremaid ühte klassi ei saadud. Nüüd proovitakse vist uuesti.
30.09.2009 at 16:21
valdz
Mis Saab 2010
quote:
vlzman:
Suuremaks probleemiks minu arvates 2010 aastal saab kujunema korraldajate puudumine. Kui iga etapp tõotab korralikku hävingut rahakotis, siis üks hetk on seis, et sõitjaid nagu oleks, aga pole kedagi, kes on nõus emv etappi korraldama. Seda probleemi ei ravi mitte ükski uus reegel, sest nii palju sõitjaid anyway ei tule, et korralduskulud kaetud saab. Pealtvaatajatelt saadud raha ka ilmselt üsna marginaalne summa.



Selle peale olen isegi mõelnud, et sellest võib korralik komistuskivi saada. Puhaste kuulujuttude kohaselt Tartu Autoklubi EMV-d korraldada ei soovi, Speedest korraldab vb ühe.

Samas jäi kõrvu ka kui palju ühel EMV etapil maksab BHRA ajavõtu süsteemi rent, minul kukkus lõug vastu maad. Aga loodan siiralt et mulle ajati udu...
30.09.2009 at 16:42
PlyVal64
Mis Saab 2010
quote:
Peeter82: Mina kraaksun ka siia juurde indeksiklasside teemat.
See tooks tagasi EMV dragi sõitma 12 (11) sekundi autod.
Ei maksa öelda, et neid pole vaja.
Pidurdamise vältimiseks anda näiteks ajasõitude esikolmikule sama palju punkte kui eliminaatoris.
Indeksi lõhkisõitmine = kohene disfklaff. Aga ei pea järgmisel võistlusel siirduma järgmisesse klassi.
Peeter, olgem ausad, vähemalt mina olen seda juttu rääkinud aastaid aga mida Sa lasteaiaga vaidled??? Sul sama teema aga kes siis "suurtest juhtidest" elukogenumaid (loe: ealiselt vanemaid), targemaid ja avatuma silmaringiga tegelasi kuulab...
Kahjuks on mul siiamaani hobikorras sõidetaval autospordi alal alati pikas perspektiivis õigus olnud ja olen 100% kindel, et kunagi tulevad ka indeksklassid, sest igasugune mootoripõhine jagamine on BS ruudus, pigem isegi kuubis. ET on ainus asi, mis dragis loeb ja selle põhjal tuleb ka masinad/võistljad gruppidesse jagada. Alles peale seda tulevad tehnilised piirangud, kui neid on vaja liiga suure osalejate arvu piiramiseks (a'a uste nõue, redeli keelamine, üleladimise keelamine, mis iganes keeld). Kes väidab, et indeksipõhine jaotus "takistab" kiiresti sõitmist, võiks alaga tegelemise lõpetada - oleks kõigil kergem! Oma lollust ja mõtlemisvõime puudumist avalikult promoda peaks olema keelatud! Teine variant on aasta jagu hobile kulutatavat raha panna loogikaõpingutesse, sellest võib elus niisama ka kasu olla.
30.09.2009 at 18:00
tmac
 
Mis Saab 2010
Indexi sõidud on ka üks väljapääs ,aga see peab olema väga läbimõeldud üritus sellisel juhul. Ma olen Plyga nõus. Kuidas asjale läheneda.Samas muutus oleks oluliselt kardinaalsem kui mängida töömahuga. Teostatav ,aga keeruline

____________________________
Team Ilms-Motorsport
Carbon Destroyer 8.56@274km/h
30.09.2009 at 18:16
apuracing
  
Mis Saab 2010
quote:
PlyVal64:
Peeter, olgem ausad, vähemalt mina olen seda juttu rääkinud aastaid aga mida Sa lasteaiaga vaidled??? Sul sama teema aga kes siis "suurtest juhtidest" elukogenumaid (loe: ealiselt vanemaid), targemaid ja avatuma silmaringiga tegelasi kuulab...
Kahjuks on mul siiamaani hobikorras sõidetaval autospordi alal alati pikas perspektiivis õigus olnud ja olen 100% kindel, et kunagi tulevad ka indeksklassid, sest igasugune mootoripõhine jagamine on BS ruudus, pigem isegi kuubis. ET on ainus asi, mis dragis loeb ja selle põhjal tuleb ka masinad/võistljad gruppidesse jagada. Alles peale seda tulevad tehnilised piirangud, kui neid on vaja liiga suure osalejate arvu piiramiseks (a'a uste nõue, redeli keelamine, üleladimise keelamine, mis iganes keeld). Kes väidab, et indeksipõhine jaotus "takistab" kiiresti sõitmist, võiks alaga tegelemise lõpetada - oleks kõigil kergem! Oma lollust ja mõtlemisvõime puudumist avalikult promoda peaks olema keelatud! Teine variant on aasta jagu hobile kulutatavat raha panna loogikaõpingutesse, sellest võib elus niisama ka kasu olla.

Ply-ga ühel meelel. Olen siin usas nüüd käinud paari võistlust vaatamas mis indeksipõhised ja minuarust vägagi huvitav. See, kuidas vennad ikka tuhandiku täpsuselt üritavad indeksisse paugutada on ikka muljetavaldav. Nina ninas sõit, kõik on võrdsed. Ja väga aru saada küll ei ole, et pidurdatakse. Ja kui mootorile võimsust juurde keeratakse kolitakse kiirelt suuremasse klassi üle.
Viimasel võistlusel sõideti küll 1/8 miili aga klassid olid sellised:
5.5, 6.5, 7, 10.5 sek.
Lisaks nendele:
Pro Mod vabaklass
Outlaw 632 vabaklass
Stock Suspension vabaklass
Real Street vabaklass

Pealtvaatajate pilet 15$

Ja ainult Stock suspension ja real street sõitsid sportsman treega.

Ja tegemist ei olnud mingi Meistrikate või asjaga vaid tavalise külavõistlusega nagu võib nimetada ka Tartu Autoklubi võistlusi..

Mina arvan, et eestis tuleks samuti teha indeksiklassid. Kui tahad kiiremini sõita kolid lihtsalt järgmisesse edasi või ehitad Outlaw auto.


Sel nädalavahetusel on spetsiaalne üritus Sports Compactitele. Ja ei mingit litraazi järgi vahetegemist.
Toon mõned klassid välja:

Naturally Aspirated Sport Compact
Heads-up racing, Pro-tree (.400) class for FWD and RWD. Any 4 and 6-cylinder or 2 and 3-rotor entries allowed. Air-cooled permitted. No power adders (Turbo, Supercharger, Nitrous Oxide System). Two qualifying passes permitted. Wheelie bars and one-piece front ends allowed.


Turbo Sport Compact
Heads-Up, Pro-tree (.400) class for FWD, RWD, and AWD Unibody chassis vehicles with functional doors. Any 4-cylinder or 2-rotor entries allowed. Air-cooled permitted. No restriction on power adder type or combination thereof. Two qualifying passes permitted. Wheelie bars and one-piece front ends allowed.


Modified Sport Compact
Heads-up racing, Pro-tree (.400) class for RWD 4 and 6-cylinder, 2-rotor 3/4 chassis vehicles, full chassis add 100lbs. 4-cylinder and 2-rotor FWD full tube chassis vehicles with functional doors allowed. All 6-cylinder entries must be of import origin with no more than 80mm turbo. No air-cooled entries permitted. No restriction on power adder type or combination there of.


Street Outlaw: 6-Cylinder
Heads-up racing, Pro-tree (.400) class for FWD, RWD, and AWD Unibody chassis vehicles with functional doors. Any 6-cylinder and 3-rotor entries allowed. Air-cooled permitted. No restriction on power adder type or combination thereof. Two qualifying passes permitted. Wheelie bars and one-piece front ends prohibited


Phantom Grip Street Outlaw: 4-Cylinder
Heads-up racing, Pro-tree (.400) class for FWD, RWD, and AWD Unibody chassis vehicles with functional doors. Any 4-cylinder and 2-rotor entry allowed. Air-cooled permitted. No restriction on power adder type or combination thereof. Two qualifying passes permitted. Wheelie bars allowed for FWD and RWD only. One-piece front ends prohibited.

Kui keegi täpsemalt teada tahab reegleid või asju siis: http://nscra.com/classes/



____________________________
Aitan USA-st asjade tellimisel. Ebay, Paypal-iga maksmine ja kõik muud kohad.
Ise asun USA-s.Firmade nimekiri kelle edasimüüa ma olen:
http://www.estperformancegroup.com
30.09.2009 at 21:14
gets
Mis Saab 2010
No aga näiteks, las Tartu Autoklubi või mõni muu alternatiivne korraldaja proovib indeksiklasse järgmine aasta ühel võistlusel, või miks ka mitte, mitmel? Kui see nii hea on, peaks see siis ka EMV arvestajatele selguma? Väga pooldaksin indekseid, mis teeks asja palju võrdsemaks. Isegi prooviks kätt heads-up aeglaste klassis. "Kuid". Ma ei usu, et see nii töötab nagu mõeldakse :).

Ütleme, et indeks on 11. Mitu võidunäljas kodanikku sõidaks 9.5+ sekundi autodega näiteks kiiremas ütleme 9 sekundi klassis? Vastake ausalt :). Või võtame 11 vs 13 sekundit? 11 lõpp on juba kaotatud 11 algust sõitvatele autodele, mis te arvate, mitmed tulevad aeglasemasse klassi. Ise läheks. Sest autole sisu ja muu mudru näol kaalu lisamine või gaasiga mängimine on palju odavam, kui järgmise klassi jaoks mootori ehitamine.
30.09.2009 at 21:33
hunt
 
Mis Saab 2010
Kah siinse jutu peale paar mõtet tekkinud.

Süvenesin Soomes korra sellesse indeksiklassi.
+0,05 üle indeksi - ja sul pole enam esikümnesse asja ...
Ma ei tea, mis hinnaklassi need elektroonilised vidinad kuuluvad, mis selliseid aegu aitavad sõita. Kusjuures ainult paar korda võistluse jooksul sõideti indeks lõhki.

Miks seda streetman'i siin propageeritakse ? Kui ma õieti aru olen saanud - siis see on see klass, kus viie soti eest saab joonele max 2x päeva jooksul

Kui mingist ''tänavameeste'' indeksi numbrist rääkida - siis ärge unustage, et alla 11,50 läheb juba puuride ja muu kümne asjaga peedistamiseks.

Aga üldiselt kahju küll, aga dragi nimelise surnu elustamine ikka vist tahab ikka mitu aastat suust- suhu kunstlikku hingamist saada ....
1. Nagu ma aru saan, siis võistluste korraldamine ei tasu ennast majanduslikult ära.
2. Masust saanud täpe sugemetega pupu - järgmiseks aastaks vaevalt, et miskit paraneb.
3. Mis sponsorlusest (klassikalises mõttes) me räägime ?
Nimetame asja õige nimega - keegi edukas (sõbrast) ettevõtja tegeleb lihtsalt heategevusega ....

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
30.09.2009 at 21:55
Fog
 
Mis Saab 2010
Indeksklasse ilmselt sisse ei viida, liiga suur muutus ühe talve kohta ma arvan.

Samas lugesin uuesti Soome reegleid Street klasside kohta.

quote:
Jos ryhmässä A tai B käytetään leveämpiä renkaita kuin 10.5 tuumaa, ryhmässä C 12.5
tuumaa tai ryhmässä D 14.5 tuumaa, lisätään auton minimipainoon 25 kg per alkava
ylittävä tuuma. Renkaan leveys mitataan kulutuspinnasta.

Selle pinnal oleks normaalne arengutee B->PS->Soome Street B ning Eesti PS-is 10.5 rehv täiesti asjakohane.
C-st saaks samuti liikuda pärast kaalulangetamist PS-i enne OL kui ühe talvega kogu ampsu teha ei taha.

Kusjuures, lisakaalu reegel tundub päris tore olevat. Kui ikka kuidagi kaalu ei saa, saab laiemate rehvidega kompenseerida.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
30.09.2009 at 21:56
PlyVal64
Mis Saab 2010
quote:
gets: Ütleme, et indeks on 11. Mitu võidunäljas kodanikku sõidaks 9.5+ sekundi autodega näiteks kiiremas ütleme 9 sekundi klassis?
Gets, võidunälg ja indeks 11 ei lähe mitte kokku :D Miks? Sest sellise indeksiga klassi tuleb kokku "pool Eestit" tänasest A-tipust Viperiteni ehk tohutu mass kiireid autosid. Seega on seal läbilöömine tunduvalt raskem, kui paari reaalselt kiire autoga võidu sõitmine, kes tihtipeale veel ka katkestavad... Ise valiks raudselt kiirema klassi. ET 0,2 sekki parem tähendab siiki ideaalset RT'd ehk suurt "punase" ohtu. Rekorditega 11.1 vs 11.3 heads'up sõidus tuleb igal juhul kiiremal maksimum välja panna, pro-treega .410 RT saada ja perfektsed käiguvahetused teha.

Indeksipõhisele klassijaotusele minek ei tohiks olla liiga keeruline? Lihtsalt tuleb välja mõelda realistlikud indeksid olemasoleva autopargi baasil. Need peavad olema parasjagu nii kiired et vaid 1-2 klassi parimat suudaks täna oma rekorditega sinna väga lähedale sõita. Niigi tuleb meil varsti ette radade indeks ja sealt kiiremini sõita ei saa.
30.09.2009 at 22:07
partel
  
Mis Saab 2010
Hehe, palju on kirutud, et BHRA "rahva arvamust" kuulda ei võta.

Jumal tänatud!! :)

Raske on tõsiselt võtta kodanike arvamust, kes pole ühtegi autot ehitanud, ühtegi täishooaega sõitnud, ega midagi saavutanud. Rääkimata dragi ajaloo ja klasside asjus elementaarse kodutöö tegemisest.

Kuidas saabki neil olla arusaamist oma tarkade ettepanekute tagajärgedest?

Huvitav, miks ma Samveli arvamusega väga arvestan ja pea 100% nõus olen...

P.S. Pro Streeti kohta näiteks üks suurem üritus:
http://www.speedworlddragway.com/streetnationals.html



____________________________
_
01.10.2009 at 07:45
mart154
 
Mis Saab 2010
quote:
PlyVal64:
quote:
gets: Ütleme, et indeks on 11. Mitu võidunäljas kodanikku sõidaks 9.5+ sekundi autodega näiteks kiiremas ütleme 9 sekundi klassis?
Gets, võidunälg ja indeks 11 ei lähe mitte kokku :D Miks? Sest sellise indeksiga klassi tuleb kokku "pool Eestit" tänasest A-tipust Viperiteni ehk tohutu mass kiireid autosid. Seega on seal läbilöömine tunduvalt raskem, kui paari reaalselt kiire autoga võidu sõitmine, kes tihtipeale veel ka katkestavad... Ise valiks raudselt kiirema klassi. ET 0,2 sekki parem tähendab siiki ideaalset RT'd ehk suurt "punase" ohtu. Rekorditega 11.1 vs 11.3 heads'up sõidus tuleb igal juhul kiiremal maksimum välja panna, pro-treega .410 RT saada ja perfektsed käiguvahetused teha.

Indeksipõhisele klassijaotusele minek ei tohiks olla liiga keeruline? Lihtsalt tuleb välja mõelda realistlikud indeksid olemasoleva autopargi baasil. Need peavad olema parasjagu nii kiired et vaid 1-2 klassi parimat suudaks täna oma rekorditega sinna väga lähedale sõita. Niigi tuleb meil varsti ette radade indeks ja sealt kiiremini sõita ei saa.


11.5 või 12 indeksiga klassis oleksin kohe kindlasti sõitmas.

Edit: see on minu meelest praeguses konnatiigis ainuke reaalne võimalus kõvasti mees-mehe vastu sõita.
01.10.2009 at 10:14 1 edit. Last edited 01.10.2009 at 10:15 by mart154
tmac
 
Mis Saab 2010
Ja Pärtel sina oled?

Kindlasti ei peaks BHRA minema kaasa rahva soovidega 100%. Samas natuke nö. open minded suhtumist võiks olla. Igale asjale on olemas lahendus.

____________________________
Team Ilms-Motorsport
Carbon Destroyer 8.56@274km/h
01.10.2009 at 10:35
vlzman
 
Mis Saab 2010
Ma ei tea kas oma lollusest, aga ikkagi ma ei saa aru, miks rahvale ei sobi klassisüsteem, kus kiired 9s sõitjad kolitakse kõik PS-i ehk siis sisuliselt tekitatakse indeksi klass 9 ja allapoole. Ongi põnev jälgida terve hooaja, kuidas mehed üritavad 8-sse jõuda ilma indeksi lõhkisõitmist kartmata. Ülejäänud saavad ABC klassides mõõtu võtta ehk jääbki seltskond 10-12 sek (jällegi nagu oleks indeksiklass). Ei näe põhjust, miks selline süsteem ka Läti/Leedu kiiretele ei peaks sobima, sõita saab ju rohkem kui siiani. Milleks muuta kogu süsteemi kardinaalselt kui väikeste muudatustega saavutatakse praktiliselt samad tulemused.
Mulle tundub, et mõned põristavad lonti lihtsalt sellepärast, et ennast paremas valguses näidata ja samas ämbrisse taguda suurt ja paha BHRA/USAraua ülemvõimu, mis on iseenesest joke, sest usarauda kahjuks on meie dragi väga vähe alles jäänud :-/

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
01.10.2009 at 16:01
gets
Mis Saab 2010
Turboklubis olev pikk teema lõpuks läbi loetud. Seal tahetakse lihtsalt oma rahakotile ja mootorile vastavat klassi. Osad on diskussiooni käigus sellest suunast aru saanud ja tagasi tõmmanud kuid enamik mitte. Ei saada aru, et peale masu sõidab selle väikese turboklassi ladvik sama kiirelt, kui suured. Samuti ei saada aru, et ei ole võimalik panna NA ja T masinaid kokku, kuna T potensiaal on way suurem, mis jällegi tõenäoliselt avalduks, kui esiots sõidab teistel eest ära. Eks siis paari aasta pärast hakatakse jälle uut klassi nõudma, et vaesed mehed, ei vabandust, "entry level" sõita saaks.

Mina ei muudaks isegi Streetmani EMV klassiks, nagu paljud on pakkunud. Rahanumber läheb kohe praeguse 4x500eek pealt mingi 8k peale + asjaajamine ja jooksmine.

Ainuke lahendus oleks saada Pro Street klass toimima. Aga mismoodi? Vot seda minu mõistus ei võta. Enamus suunavaid reeglimuudatusi on võimalik autol kajastada ja sõita ikkagi oma klassis. Oleks, et OL ja PS saaksid mingeid kõvasid auhindu vms aga ka seal on iga klass võrdne, niiet motivatsiooni pole ülespoole liikuda, kui juba oled oma klassi eesotsas. Sama takistus oleks ka indeksiklasside korral. Ei usu, et keegi väga Viljari üleskutset kuulda võtab ja PS'i lihtsalt sellepärast kolib, et väiksemad vennad saaksid kohtadele sõita.

Ei tea, kas võidaks rahaliselt, kui lasta osalustasud tagasi 500.- peale? Võiks loota, et rahvast oleks rohkem. Kas just 3x rohkem, kuid natuke kindlasti :).
01.10.2009 at 17:01 1 edit. Last edited 01.10.2009 at 17:03 by gets
vlzman
 
Mis Saab 2010
quote:
gets: Ainuke lahendus oleks saada Pro Street klass toimima. Aga mismoodi? Vot seda minu mõistus ei võta. Enamus suunavaid reeglimuudatusi on võimalik autol kajastada ja sõita ikkagi oma klassis. Oleks, et OL ja PS saaksid mingeid kõvasid auhindu vms aga ka seal on iga klass võrdne, niiet motivatsiooni pole ülespoole liikuda, kui juba oled oma klassi eesotsas. Sama takistus oleks ka indeksiklasside korral. Ei usu, et keegi väga Viljari üleskutset kuulda võtab ja PS'i lihtsalt sellepärast kolib, et väiksemad vennad saaksid kohtadele sõita.

Kuna sisuliselt olen ma 9.9 lõhki sõitnud, küll mitte võistlustel, aga ikkagi, siis mina näiteks leian, et võistelda Viljari&CO-ga PS-s oleks oluliselt huvitavam ja motiveerivam kui törtsutada sekund aeglasematega C-klassis. C-klassi jaoks on mul teine auto olemas :D
Ülisuur motivatsioon on talvel vaeva näha ja autot kiiremaks ehitada kui tead, et uuel hooajal nii kõvade meestega peab mõõtu võtma :)


____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
01.10.2009 at 17:25
Marko L
 
Mis Saab 2010
Kes on viitsinud lugeda neid teemasid ükskõik mis foorumis siis nüüdseks peaks selge olema
1. Index klasse ei tule.
2. B klassi piirang et Viljar&Co sõidaks PSis
3. Streetman jäta samaks kuna muidu tõusevad tasud.

Pole ju mõtet luua kuni 2l NA klassi kuna nende mootoridega ei saa kiiresti sõita.
Shabalin Andrei auto on tõesti kiire aga see on erand. Usun et nende summade eest saaks teha vähemalt 0,5sek kiirema auto ikka.
Sam on vb rohkem kursis kui kiire auto saaks reaalselt teha selle eelarvega.
Kiirenduse mõte on siiski kiiresti sõita ehk There is no replacement for displacement.
+Need kes siiski tahavad sõita siis selle jaoks on olemas Tartu drag.


____________________________
Ford Mustang Club Estonia
66" Ford F600
96" Camaro Z28
01.10.2009 at 19:00
partel
  
Mis Saab 2010
Veljo, kahtlemata kõik otsustajad võtavad sinu arvamused teadmiseks. Väga atraktiivse, eksootilise, võimsa ja kiire autoga võistleja arvamust ei saa ju ignoreerida.

Samuti tuntakse kaasa liiga karmi rookie hooaja tõttu.

Igati tore oleks kui sa järgmine aasta C kinni paned ja sellega tohutult kogemusi saad. Siis arvestatakse sinu arvamusega veelgi rohkem.

Dragi auto ehitamine ja sellega võistlemine on väga kallis ja aeganõudev. Et sellist suurt ettevõtmist üldse alustada, on raudne vajadus reeglite stabiilsuse järele. Näiteks kui keegi tuleb minu käest ääri-veeri asja uurima, ja võib järeldada, et materiaalseid võimalusi pisut on, siis mida ma pean talle soovitama, kui on ebakindlus reeglite stabiilsuse suhtes?

Kui lasta end pehmeks rääkida reeglimuudatuste asjus, siis kui palju neid "kindlaid tulijaid" avaetapiks kohal on? Ja siis selgub, et ikka ei võida, midagi lendab õhku, ei osatud arvata kui palju võistlemine maksab jne jne.

Kui palju siis teiseks etapiks kohal on? Kui paljud terve hooaja sõidavad? Julgen kahelda võistlejate arvu tõusus. Need kel on võimalik juba sõidavad või ehitavad vastavalt kehtivatele reeglitele.

Ja hirmutamine, et mõnes klassis on 1-2 sõitjat ei kannata kriitikat, siis tuleb mängu teine eshelon ja testijad.

Osaleja punktid on ju üle poole võitja punktidest ehk lihtsalt kohal käies saab juba kõrge koha. Ei ole nii, et tipp oli 2008 ja nüüd läheb järjest aeglasemaks allamäge. Mingil hetkel on uue tõusuga taas kiirem kui kunagi varem.

Võistlejate vähesus ei ole reeglite viga, lihtsalt raha vähe ja mõnel ego liiga suur.

Minu arvates ei tuleks muretseda aeglasemate võistlejate egolaksu pärast, see on just neile vajalik reality check. Siis hakkavad kodutööd tegema, ajavad raha välja, ehitavad kiire auto ja võistlevad sellega. Drag ju võidab, või mis?

EMV'd ei pea peedistama streetrace tasemele, vaid lasta hingega asja juures olevatel kiiretel oma autosid arendada, mis arendab kogu dragi.


____________________________
_
01.10.2009 at 20:34
tqhq.ee foorum : Üritused : Mis Saab 2010   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.