register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Mis Saab 2010   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
incognito
 
Mis Saab 2010
Loodaks oma auto madisega samal ajal valmis saada ning kindlasti ka rookie-hooaega sõitma tulla. Auto ehitan esialgu street/strip.

____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
07.10.2009 at 23:39
gets
Mis Saab 2010
BHRA ülevaatuse teen ära.

Sellel aastal tõmbas osalustasude 3x tõus endal osalemisele kriipsu peale. Ei kurda. Life sux sometimes :).

Praegu tekkis väike mõte bracketi, kui odavaima EMV klassi osalustasude kohta. Kuna bracket on enivei selline tagaotsa asi, siis äkki oleks mõtet seal osalustasusid kahandada?

Ei tea, võibolla on see teiste klasside suhtes ülekohtune aga üritan põhjendada. Bracketis konkureerimiseks ei pea autot paremaks ehitama, seega osalevad seal hobikodanikud. Ja kuna konkurents seda ei nõua ei hakka keegi selles klassis ka spetsiaalauto peale mõtlema. Seega jäävadki ainult hobikodanikud, kellel teoreetiliselt sponsoreid/rikkaid sõpru hankida vaja pole aga omast taskust kogu hooaega kinni taguda on natuke raske.

Saan aru, et hobikodanikud võivad sõita alternatiivsetel üritustel. Aga, kui oled ikka nii edev või saamatu, et tahad (vähemalt) aasta kokkuvõttes mingit tunnustust? :)
08.10.2009 at 00:51
partel
  
Mis Saab 2010
Nooh, hetkel järgmise aasta hooajal osalejate nimekirja kokku panna on suht võimatu/mõttetu. Näiteks USA's oli suur laks aasta tagasi, kus ainsad uudised olid sponsorite alt hüppamine, kuu enne hooaega oli a la 7 TF tiimi kindlad, aga avaetapil oli ellikas täis, mõni küll "üks etapp korraga", aga siiamaani sõidab...

Egas masendusse tasu ka langeda, drag ei kao kuhugi. Kui keegi jätab isegi mitu aastat vahele, siis võtab tema koha keegi teine, näiteks mõni "varumeeste pingil" istuja.

Keegi ju täpselt ei tea, mis seis poole aasta pärast on.


____________________________
_
08.10.2009 at 07:37
kristohd
 
Mis Saab 2010
quote:
vlzman: kristohd, gsinut, hunt, levo, mõni kiire camaro või muu auto....anybody???

Mina ootan rahulikult kevadeni. Huvitav, mis otsuseid tehakse. Loodetavasti leidub entusiaste, kes tahavad ala arendada mitte ainult äri ajada.
Kuskil teeb kindlasti šõud- kas EM-il või "külaüritustel" nagu sel aastalgi.
08.10.2009 at 08:52
Olds
  
Mis Saab 2010
quote:
incognito: Loodaks oma auto madisega samal ajal valmis saada ning kindlasti ka rookie-hooaega sõitma tulla. Auto ehitan esialgu street/strip.
Kas oled endale leidnud mõne mootori R6 asemel? Kui nii, siis seda on rõõm kuulda :)


____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
08.10.2009 at 09:17
kristohd
 
Mis Saab 2010
quote:
Olds:
quote:
incognito: Loodaks oma auto madisega samal ajal valmis saada ning kindlasti ka rookie-hooaega sõitma tulla. Auto ehitan esialgu street/strip.
Kas oled endale leidnud mõne mootori R6 asemel? Kui nii, siis seda on rõõm kuulda :)

:smokin
08.10.2009 at 09:49
anryo
Mis Saab 2010
Alakomitee koosolek on järgmisel nädalal, ning seal otsustame lõplikult reeglite muudatused ära, kuid suure tõenäosusega on need midagi sellist, nagu ma ka eelnevalt olen siin maininud.
Täpne info peale seda.

Edit. Ühesõnaga, ei midagi SUURT ja KARDINAALSET.

Edit2.
quote:

quote:
vlzman: Mitu võistlejat on meil täna, kelle sponsorid hüppavad alt ära põhjusel, et nii väike huvi on ala vastu?
Mõned mõistlikud reeglimuudatuste ettepanekud:
9 sekundi autod PS-i ja lisaks sinna 10.5 rehvi nõue.
Laia rehviga võistlejad võivad OL-s omavahel kakelda, see jutt, et seal pole võimalik konkurentsivõimeline olla, on BS. Meil on 9 sekundi OL, iga võistleja, kes viitsib kohal käia korralikult, peaks poodiumikandidaat olema. Praktika näitab, et kui olemas on juba 4-link ja lai rehv, siis tõenäoliselt on masin võimeline ka madalateks 9 sekundi aegadeks. Soomlaste jaoks peaks meie OL igati võimetekohane olema, seda näitavad ka badtoy head tulemused sel aastal, vabandused a'la tuleks küll aga pole klassi kuuluvad koos muude vabandustega kategooriasse "horseshit".
2.0T autod saavad vabalt B klassis jageleda, peale kiirete (Viljar ja Markel) PS-i minekut peaks ka seal üsna võrdne seis olema. A klass on OK praeguste reeglitega. Streetman klassi kontseptsiooni kohendamine võib ka tulemuslik olla, indeksit veidi kiiremaks ja muuta EMV klassiks. Mina isiklikult näen streetmani modimises väga häid võimalusi tänavaautode jaoks.
Kui nüüd natukene sarnaseid ettepanekuid veel kohandada ühise ja konstruktiivse arutelu käigus, siis peaks ju ühtteist sealt kooruma.

Umbes sinna kanti muudatusi on ka Alakomitee arutanud. Kinnitus saabub natukese aja pärast - seda just seetõttu et ootame veel, mis ettepanekuid kasvõi siitsamast foorumist näiteks juurde tuleb.


____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
08.10.2009 at 12:00 4 edits. Last edited 08.10.2009 at 14:38 by anryo
partel
  
Mis Saab 2010
Nojah, läbi aegade on kurdetud, et BHRA/alakomitee midagi ei tee, et nüüd siis igasugustele paanikatekitajatele hea näidata, kuidas alakomitee võtab härjal sarvist ja teeb "õiged reeglimuudatused", mille tagajärjel kohe võistlejaid juurde tuleb.

Praegune olukord on lihtsalt hooajajärgne deprekas, seetõttu ei tasu veel tormakaid otsuseid teha, mille tulemus võib olla headele eesmärkidele hoopis vastupidine.

Praegu on just vaja kindlustunnet, igasugune reeglimuudatus lööb lihtsalt noa selga neile, kes arvestavad kehtivate reeglitega ja kes ka reaalselt autosid ehitavad.



____________________________
_
08.10.2009 at 12:53
KaroK
Mis Saab 2010
quote:
anryo: Alakomitee koosolek on järgmisel nädalal, ning seal otsustame lõplikult reeglite muudatused ära, kuid suure tõenäosusega on need midagi sellist, nagu ma ka eelnevalt olen siin maininud.
Täpne info peale seda.

Ehk siis ?

A-
B-
C-
Pro Street-
Outlaw-
E-
F-
Bracket-
Streetman-

Kirjuta siis siia ka, et oleks enne lõpliku otsuse vastuvõtmist veel võimalus vaielda.
Muidu on pärast ikka nagu tavaliselt - tegime nii ja punkt.

Loodan, et ka see Turboklubi vastav teema on läbi loetud. http://foorum.turboclub.ee/viewtopic.php?t=6301
08.10.2009 at 14:35
Erkki
  
Mis Saab 2010
Kui kellelgi on mõtteid ja ettepanekuid järgmis(t)e aasta reeglite kohta, mida ta mingil põhjusel siin teemas arutada ei soovi või ei saa, siis võib need edastada mulle privasse. Esindan alakomitees sõitjate huve ja saan need edastada alakomiteele Teie eest.

taavo.erkki@neti.ee

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
08.10.2009 at 16:28
vlzman
 
Mis Saab 2010
quote:
Erkki: Kui kellelgi on mõtteid ja ettepanekuid järgmis(t)e aasta reeglite kohta, mida ta mingil põhjusel siin teemas arutada ei soovi või ei saa, siis võib need edastada mulle privasse. Esindan alakomitees sõitjate huve ja saan need edastada alakomiteele Teie eest.

taavo.erkki@neti.ee

Tõenäoliselt ummistub su postkast nüüd sekunditega :)
Aga äkki ütled ka oma arvamuse reeglite muutmise vaidluse kohta avalikult välja. Kuna sa pikaajaliste kogemustega ja autoriteetne sõitja, siis sinu arvamus praeguse vaidluse kohta oleks väga huvitav. Loodan, et mõlgutad ka mõtteid ikkagi järgmine aasta osaleda ;)

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
08.10.2009 at 18:20
tmac
 
Mis Saab 2010
Erkki arvamuse kuulaks ära tõesti

____________________________
Team Ilms-Motorsport
Carbon Destroyer 8.56@274km/h
08.10.2009 at 22:16
Olds
  
Mis Saab 2010
quote:
kristohd:
quote:
Olds:
quote:
incognito: Loodaks oma auto madisega samal ajal valmis saada ning kindlasti ka rookie-hooaega sõitma tulla. Auto ehitan esialgu street/strip.
Kas oled endale leidnud mõne mootori R6 asemel? Kui nii, siis seda on rõõm kuulda :)

:smokin
Mopar ja Chevy mootor ???

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
08.10.2009 at 22:17
Olds
  
Mis Saab 2010
quote:
anryo: Alakomitee koosolek on järgmisel nädalal, ning seal otsustame lõplikult reeglite muudatused ära, kuid suure tõenäosusega on need midagi sellist, nagu ma ka eelnevalt olen siin maininud.
Täpne info peale seda.

Edit. Ühesõnaga, ei midagi SUURT ja KARDINAALSET.

Edit2.
quote:

quote:
vlzman: Mitu võistlejat on meil täna, kelle sponsorid hüppavad alt ära põhjusel, et nii väike huvi on ala vastu?
Mõned mõistlikud reeglimuudatuste ettepanekud:
9 sekundi autod PS-i ja lisaks sinna 10.5 rehvi nõue.
Laia rehviga võistlejad võivad OL-s omavahel kakelda, see jutt, et seal pole võimalik konkurentsivõimeline olla, on BS. Meil on 9 sekundi OL, iga võistleja, kes viitsib kohal käia korralikult, peaks poodiumikandidaat olema. Praktika näitab, et kui olemas on juba 4-link ja lai rehv, siis tõenäoliselt on masin võimeline ka madalateks 9 sekundi aegadeks. Soomlaste jaoks peaks meie OL igati võimetekohane olema, seda näitavad ka badtoy head tulemused sel aastal, vabandused a'la tuleks küll aga pole klassi kuuluvad koos muude vabandustega kategooriasse "horseshit".
2.0T autod saavad vabalt B klassis jageleda, peale kiirete (Viljar ja Markel) PS-i minekut peaks ka seal üsna võrdne seis olema. A klass on OK praeguste reeglitega. Streetman klassi kontseptsiooni kohendamine võib ka tulemuslik olla, indeksit veidi kiiremaks ja muuta EMV klassiks. Mina isiklikult näen streetmani modimises väga häid võimalusi tänavaautode jaoks.
Kui nüüd natukene sarnaseid ettepanekuid veel kohandada ühise ja konstruktiivse arutelu käigus, siis peaks ju ühtteist sealt kooruma.

Umbes sinna kanti muudatusi on ka Alakomitee arutanud. Kinnitus saabub natukese aja pärast - seda just seetõttu et ootame veel, mis ettepanekuid kasvõi siitsamast foorumist näiteks juurde tuleb.

Ehk siis PS klass tuleb 10.5" rehviga?? Sel juhul ei oska ma muud öelda kui "palju õnne" inimestele, kes ehitasid/ehitavad PS klassi autot "kitsale sillale" kuna OL klass oleks olnud liialt karm nende jaoks. Masendav kui iga aasta tehakse mitte just väikeseid muudatusi

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
08.10.2009 at 22:21
vlzman
 
Mis Saab 2010
quote:
Olds:
quote:
anryo: Alakomitee koosolek on järgmisel nädalal, ning seal otsustame lõplikult reeglite muudatused ära, kuid suure tõenäosusega on need midagi sellist, nagu ma ka eelnevalt olen siin maininud.
Täpne info peale seda.

Edit. Ühesõnaga, ei midagi SUURT ja KARDINAALSET.

Edit2.
quote:

quote:
vlzman: Mitu võistlejat on meil täna, kelle sponsorid hüppavad alt ära põhjusel, et nii väike huvi on ala vastu?
Mõned mõistlikud reeglimuudatuste ettepanekud:
9 sekundi autod PS-i ja lisaks sinna 10.5 rehvi nõue.
Laia rehviga võistlejad võivad OL-s omavahel kakelda, see jutt, et seal pole võimalik konkurentsivõimeline olla, on BS. Meil on 9 sekundi OL, iga võistleja, kes viitsib kohal käia korralikult, peaks poodiumikandidaat olema. Praktika näitab, et kui olemas on juba 4-link ja lai rehv, siis tõenäoliselt on masin võimeline ka madalateks 9 sekundi aegadeks. Soomlaste jaoks peaks meie OL igati võimetekohane olema, seda näitavad ka badtoy head tulemused sel aastal, vabandused a'la tuleks küll aga pole klassi kuuluvad koos muude vabandustega kategooriasse "horseshit".
2.0T autod saavad vabalt B klassis jageleda, peale kiirete (Viljar ja Markel) PS-i minekut peaks ka seal üsna võrdne seis olema. A klass on OK praeguste reeglitega. Streetman klassi kontseptsiooni kohendamine võib ka tulemuslik olla, indeksit veidi kiiremaks ja muuta EMV klassiks. Mina isiklikult näen streetmani modimises väga häid võimalusi tänavaautode jaoks.
Kui nüüd natukene sarnaseid ettepanekuid veel kohandada ühise ja konstruktiivse arutelu käigus, siis peaks ju ühtteist sealt kooruma.

Umbes sinna kanti muudatusi on ka Alakomitee arutanud. Kinnitus saabub natukese aja pärast - seda just seetõttu et ootame veel, mis ettepanekuid kasvõi siitsamast foorumist näiteks juurde tuleb.

Ehk siis PS klass tuleb 10.5" rehviga?? Sel juhul ei oska ma muud öelda kui "palju õnne" inimestele, kes ehitasid/ehitavad PS klassi autot "kitsale sillale" kuna OL klass oleks olnud liialt karm nende jaoks. Masendav kui iga aasta tehakse mitte just väikeseid muudatusi

Saan su masendusest väga hästi aru, kuid toetudes selle aasta tulemustele ja aegadele, pakun, et järgmise aasta PS ei jää oma tulemustelt OL-le üldse alla 10.5 või mitte...
Kõige hullem asja juures on see, et väga suure tõenäosusega reeglimuudatuste saaga ei lõppe sel aastal vaid läheb täie hooga järgmine aasta edasi. Loodetavasti veidi vähem kardinaalsete muudatustega. Mitmeaastast projekti ehitades on tõesti praktiliselt võimatu mingeid plaane teha, kui pidevalt pead projekti 180 kraadi ringi orienteeruma. Samas kui nõutakse muutusi reeglites kuna klassid on tühjaks jäänud, siis ülaltoodud variandid tunduvad kõige mõistlikumad neist. Kõige parem oleks muidugi kui jääksid olemasolevad reeglid :)

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
08.10.2009 at 23:08
sam
  
Mis Saab 2010
Kitsa silla idee on tõesti "õige" rehvi kasutamise võimalus ja 4-link/ladder bar vedrustus. Ma rehvi piiramine PS klassis poleks õige.
Lahendusena pakuksin kitsama rehvi kasutajatele min massi vähendamist. Näiteks, iga kontaktpinna toll alla 17" lubab vähendada min massi 25kg võrra. Või vastupidi, iga toll üle 10" lisab 25kg. See lihtsalt näide.
Selliselt tavasilla kasutajatel oleks veidi rõõmsam selles klassis ning kitsa silla meestel võimalus valida ise rehvilaius. Vastasel juhul võidab ikka laiem rehv, eriti meie rajatingimustega.
08.10.2009 at 23:24
Wolle
  
Mis Saab 2010
Aga teile on ju kontaktid edastatud. Mõelge või välja täpne sõnastus saatke Erkkile ekiri ja ehk läheb läbi alakomitees.

____________________________
Maalt ja mälestusega hobusest

Ford. At least they circled the problem.
08.10.2009 at 23:26
Gsinut
Mis Saab 2010
Mind võib vist dragil maha kanda, autospordist ei kao kuhugi ja et Camarole pole ka jõulumehe hinnaga ostjat, siis orienteerub Camaro koos minuga vist ümber, lihtsalt vähe teine ala hakkas huvitama;)

Pealegi ma juba sain mis ma tahtsin ju:D
08.10.2009 at 23:39 1 edit. Last edited 08.10.2009 at 23:39 by Gsinut
kala85
Mis Saab 2010
novembri alguses läheb käigukast tegemisele,bracketit on plaanis sõitma tulla diisel veoautoga :D
muus klassis mingit karika lootust nagunii poleks.
ühe tuttava äkki meelitan ka veel disla f350-ga
Kas veokaid tuleb veel sõitma:astross,wagoneer,kuusalu andres?
kas õigesse klassi või bracket?


____________________________
dodge ram 97a 2500 cummins @+60psi
56157755

08.10.2009 at 23:43
incognito
 
Mis Saab 2010
quote:
Olds: Mopar ja Chevy mootor ???

Pigem väike ja mõnus kere ning võimas mootor (suhteliselt).
Ma arvasin et sellised reaktsioonid hakkavad tulema, samas miks mitte, kuna enamik asju on juba olemas. Chevykas on paar tolli väiksema gabariidiga ka, see mängib tegelikult üsna olulist rolli.

Sry OT

____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
08.10.2009 at 23:48
Duality
 
Mis Saab 2010
Lugesin turboClub'is Viljar'i jutu läbi tundub päris hästi mõtestatud ja konkreetne
08.10.2009 at 23:52
KaroK
Mis Saab 2010
quote:
anryo: Alakomitee koosolek on järgmisel nädalal, ning seal otsustame lõplikult reeglite muudatused ära, kuid suure tõenäosusega on need midagi sellist, nagu ma ka eelnevalt olen siin maininud.
Täpne info peale seda.

Edit. Ühesõnaga, ei midagi SUURT ja KARDINAALSET.

Edit2.
quote:

quote:
vlzman: Mitu võistlejat on meil täna, kelle sponsorid hüppavad alt ära põhjusel, et nii väike huvi on ala vastu?
Mõned mõistlikud reeglimuudatuste ettepanekud:
9 sekundi autod PS-i ja lisaks sinna 10.5 rehvi nõue.
Laia rehviga võistlejad võivad OL-s omavahel kakelda, see jutt, et seal pole võimalik konkurentsivõimeline olla, on BS. Meil on 9 sekundi OL, iga võistleja, kes viitsib kohal käia korralikult, peaks poodiumikandidaat olema. Praktika näitab, et kui olemas on juba 4-link ja lai rehv, siis tõenäoliselt on masin võimeline ka madalateks 9 sekundi aegadeks. Soomlaste jaoks peaks meie OL igati võimetekohane olema, seda näitavad ka badtoy head tulemused sel aastal, vabandused a'la tuleks küll aga pole klassi kuuluvad koos muude vabandustega kategooriasse "horseshit".
2.0T autod saavad vabalt B klassis jageleda, peale kiirete (Viljar ja Markel) PS-i minekut peaks ka seal üsna võrdne seis olema. A klass on OK praeguste reeglitega. Streetman klassi kontseptsiooni kohendamine võib ka tulemuslik olla, indeksit veidi kiiremaks ja muuta EMV klassiks. Mina isiklikult näen streetmani modimises väga häid võimalusi tänavaautode jaoks.
Kui nüüd natukene sarnaseid ettepanekuid veel kohandada ühise ja konstruktiivse arutelu käigus, siis peaks ju ühtteist sealt kooruma.

Umbes sinna kanti muudatusi on ka Alakomitee arutanud. Kinnitus saabub natukese aja pärast - seda just seetõttu et ootame veel, mis ettepanekuid kasvõi siitsamast foorumist näiteks juurde tuleb.


Meil oleks madala 8 sekundi OL, kui Lauri sõidaks.
Ei poolda rehvi piiramist ProStreet klassis, kuna backhalf ja suured rattad teevadki sellest Pro klassi.
2008 oli oranz BMW veel B klassis oma suurte ratastega, nüüd siis sama auto OL ?
Pigem ma arvan, et B klassi selle aasta esikolmik on mõttes juba valmistunud selleks, et neid PS'i tõstetakse.

quote:
5. Lisanõuded ja reeglid Outlaw sõidukitele.
Vastuolude korral üldiste nõuetega, on lisanõuded ja reeglid ülimuslikud.
5.1 Lubatud on kasutada toruraamil sõidukeid, mis peavad vastama SFI 25.1E, 25.2 või 25.4 reeglile.
5.2 Lubatud on kasutada „dragster“- ja „altered“-tüüpi sõidukeid, mis peavad vastama SFI nõuetele.
5.3 Kõikide klaaside asemel võib kasutada vähemalt 3 mm paksust purunemiskindalt pleksiklaasi ehk polükarbonaati.
5.4 Lubatud on vahetada plast- või komposiitmaterjalist osade vastu kõik keredetailid.
5.5 Jahutusvedelikuna on lubatud kasutada ainult vett.
5.6 Kütustena on lubatud on kasutada ka alkoholkütuseid.
5.7 Kasutatava käigukasti tüüp ei ole piiratud.
5.8 Kasutatavate rehvide mõõt- ja mark ei ole piiratud
5.9 Sõidukile peab olema kinnitatud tagapaneelile nähtavasse kohta vähemalt 1 töötav pidurituli, muud tuled ei ole nõutud.
5.10 Soovitav on mootorialuse SFI reeglitele vastava kaitsekoti kasutamine.
5.11 Võistluskorras sõiduki kaal koos juhiga (ehk võistluskaal) ei ole piiratud.

Ehk mida on "bachalfitud", piiratud käigukastiga, kaalu- ja muude piirangutega autodel teha Outlaw klassis ?

09.10.2009 at 00:34
Gsinut
Mis Saab 2010
Siin on müügis jõuluhinnaga bracketis heaks esinemiseks vajalik nodi mu auto pealt.
09.10.2009 at 09:41
vlzman
 
Mis Saab 2010
Kui PS 10.5 piirangut ei tehta, siis millise reegliga suunatakse praegused kiired B klassist PS-i???
Et hakake kohustuslikus korras backhalfima.....

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
09.10.2009 at 11:46
partel
  
Mis Saab 2010
Nojah, mulle on pisut arusaamatu, kuidas mingi reeglimuudatus tekitab automaatselt võistlejatele raha juurde. Küll aga saan aru kui ka esmapilgul suht väike muudatus tõmbab vee peale sadade tuhandete, et mitte öelda üle miljoni eest tehtud tööle.


"Kindlad uued võistlejad"

Kui teha näiteks 2.0T klass, siis neil "kindlatel tulijatel" ei tohiks probleemi olla allkirjastada leping, milles kohustuvad:

* osalema 3 EMV etapil 4'st.
* maksma hooaja kautsjoni enne esimest etappi, mille saavad tagasi osade kaupa iga osavõtmise kohta

Osavõtutasud jms:

Minu arvates selle 1500.- üle virisejatel ei ole erilist aimu, millised on tõelised võistluskulud ja milline suht väike osakaal sellel on. Tuleb tunnistada, et minule on see suht arusaamatu, nagu ka kord aastas toimuva ABCS piletihinna üle nurisemine. Samas ostukeskustes ja mujal tehakse küsitavaid kulutusi, mille kogusumma on way suurem.

Kui osavõtutasu oleks ka null ei tähenda, et võistlus tasuta on. IMHO kel pole raha maksta 1500.-, pole ka raha võistelda.

Pädevus:

10 võhikut karjuvad kergesti ühest asjatundjast üle ja otsustajal on lihtne teha demokraatlikku otsust.

Samas kui arvestada ka aastatepikkust osalemist ja saavutusi ning üldse dragi ajaloo tundmist, siis võib selguda, et 10 võhiku pädevus on 0 (null) ja tasub kuulata seda ainukest asjatundjat, võttes muidugi teadmiseks ka teiste arvamuse.

Selline lähenemine nõuab mõistagi suht tugevat selgroogu.



____________________________
_
09.10.2009 at 11:55 2 edits. Last edited 09.10.2009 at 11:56 by partel
tqhq.ee foorum : Üritused : Mis Saab 2010   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.