register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Mis Saab 2010   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
tmac
 
Mis Saab 2010
4ndale küsimusele vastaksin, et kui teie halate siin suurde kulude üle siis mõelge mis on tema kulutused veel ja sellist raha välja käia ,et markeli ja viljariga 2 sõitu teha. Ei paku huvi enam. Klasside jaotus mida algselt siin väljapakkusin on suht 1on1 sellest mis teed Läti MV minna tahab.

____________________________
Team Ilms-Motorsport
Carbon Destroyer 8.56@274km/h
12.10.2009 at 10:10
partel
  
Mis Saab 2010
Viljar, aga miks sa ise ei näidanud isiklikku eeskuju ja ei võistelnud PS/OL klassis, vaid osalesid B-klassi autode puksimises C-sse või üldse loobumises?

Lisaks on tase praegu kõikides klassides piisavalt nõrk, et kes vähegi tõsisemalt asja võtab, on varsti teistest kõvasti kiirem ja siis jälle kisa lahti, et reeglid valed jne. Millal see reeglite kirumine lõpeb? Mitte kunagi. Vaevanägemise eest "autasuks" OL'i puksitud saada ei ole tingimata meeldiv ega planeeritud sündmus.

Sunniviisiliselt ju kedagi võistlema ei pane. Ise tead ju väga hästi, mis on võistluskulud. Reeglid ja tasud on pigem ettekääne. Kui litsents ja osalustasu oleks ka null, siis tuleb kokku ikkagi kenake summa ja pole vast palju neid, kellele võib õnne soovida, et "raha pole probleem".

Üks variant ongi, et paned ise B-klassi 10'le kiiremale vms eriauhinnad välja, võib-olla Audiklubi ka huvitatud vms. Kui need on motiveerivad, siis peaks ju talutava ellika kokku saama.

Lisaks võiksid oma klientidele selgitada, et 11-12-13 sek autoga Streetmani sõita pole mingi häbiasi, vaid just õige koht.

Mis ehitusjärgus olevatesse projektidesse puutub, siis vast keegi ei julge väita, et ta teab kõike toimuvat. Seetõttu ei saagi koostada mingit nimekirja, vaid arvestama oma infopuudulikkusega, s.t. et reeglimuudatusel võivad olla ettearvamatud tagajärjed, s.t. üks argument mittemuutmiseks.


____________________________
_
12.10.2009 at 10:12
Marko L
 
Mis Saab 2010
Läti võiks pigem natuke reegleid meie omadega sarnasemaks muuta.
Nagu meie seda teeme Soome järgi. Ikka kiiremate poole.
Ja see, et nad tahavad panna kokku NA ja ülelaetud on juba ette teada mis juhtub.

____________________________
Ford Mustang Club Estonia
66" Ford F600
96" Camaro Z28
12.10.2009 at 10:37
Raceboy
 
Mis Saab 2010
quote:
Marko L:
Ja see, et nad tahavad panna kokku NA ja ülelaetud on juba ette teada mis juhtub.

Mitte midagi drastilist ei juhtu, vähemalt teatud piirini. Šabalini 10.8 FWD NA autoga näitab edukalt seda, et piisava know-howga saab ka Eesti radadel praktiliselt iga autoga kiiresti sõita.

____________________________
www.vems.ee
12.10.2009 at 14:17
Andrus BHRA
 
Mis Saab 2010
quote:
rice burner:

Hetkel tundub mulle, et kogu Soome meistrivõistlustel osalemine on odavam, kui ehitada hetkel kehtivate PS reeglite järgi konkurentsivõimeline auto. Seega tuleks hoolega läbi mõelda, kes seal sõidavad ja palju neid üldse on, muidu juhtub nii, et Krumm on seal 2010 üksinda.
Infoks: Soomes maksab ühel etapil osalemine B klassis 130 euri ja lõbu kogu raha eest. Ja kui seal kiiresti sõita, siis on meediakajastus garanteeritud, mis aitab Eesti dragi arengule kõvasti kaasa. Lauri näol on meil positiivne näide olemas.

Minu ettepanek oli BHRA ,le jätta PS hüppelavaks OL,i ja viia B ja C kiired ära Streetklassist, et tekiks uutel huvilistel võimalus õiglaselt mõõtu võtta, kuid samas mitte kedagi sundida suurteks kulukateks muudatusteks. Sellel aastal ilmselt oleks see parim viis ala arendada.
BHRA valimislause võiks olla: VÄHEMALT 10 VÕISTLEJAT IGASSE KLASSI! :) Muidu tuleb juhtkonna vahetus, mis ei ole ka mitte paha, sest värsked ideed ja uued ambitsioonid viivad edasi.
TO BHRA :
Mõelge sellele,
miks läks Lauri Soome sõitma?
miks Erkki Camaro maha müüs?
miks Markel loobuda tahab?
miks Ilmars siia enam tulla ei taha?
miks mina 2010 ainult soomes sõita tahan?

Kõik on sellepärast, et võistlejaid on vähe ja konkurentsi puudumine ei tee ala huvitavaks. Seega palun ärge ületähtsustage ala profesionaliseerimist, vaid andke võimalus ka uutele üritajatele ja ärge peedistage hetke TEGIJAID.
Kahjuks pole mul kordagi au olnud BHRA koosolekut pealt kuulata ja seega ma ei oska kellegi konkreetse kohta kriitikat jagada, kuid paaril korral on mulle tundunud küll, et organisatsiooni veavad valed inimesed.
Sõitjate kriitikat tuleb võtta väga tõsiselt ja soovitan mitte igal korral sõrgu vastu ajada.



Viljar, sul on võimalus ju järgmisel aastal teada saada soomes osalemiste tegelik hind! Aga seda sa teed küll kurjast, et räägid siin inimestele ainult 130 eurosest osalustasust, ma miskipärast ei usu, et oled tõesti nii rumal, et seda ainult kuluks pead? Jah, Lauri näol meil tõesti positiivne kogemus olemas, kuid ära pane nüüd pahaks aga sina ei ole Lauri ja kahtlen, kas sinu "arsenalis" leiduvad taustajõud, keda soome dragikogukond samal määral respekteerib? Kui Laurilgi oli probleeme mõningate protesteerivate võistlejatega, siis arvan, et kellegi Viljar Mäesepa puhul oleksid probleemid veel suuremad. Miks ma nii ütlen - sest ma tean, et see nii saab olema. Soome dragikogukonna austuse teenimiseks ei piisa ainult kiiresti sõitmisest - austuse võib teenida mees kes üldse ei sõida ja kõikidest kiireim võib vabalt põlualune olla.

BHRA valimislause võiks olla hoopis selline: IGA MEES OMA KLASSI! Ma tõesti ei saa aru, et miks eelmisel aastal te ise omale tegite PS klassi ja hooaja saabudes ikka B klassi ennast sokutasite!? Samvel, Markel, sina ja veel mitmeid tegelasi ju tegelesite selle klassi väljatöötamisega ja loomisega! Oli ju juba üleeelmisel hooajal näha, et teie osalemine Bees tapab selle klassi. Selleks ju oligi vaja luua PS! MIKS TE SEAL EI SÕITNUD? Mis pagana PEEDISTAMISEST sa siin räägid??? Ausaltöelda selliste avalduste tegemine sinu poolt on vastutustundetu ja provokatiivne ning kindlasti mitte ei vii edasi ei sinu ega eesti dragracingu arengut.
Nüüd on jälle vaja muuta reegleid ja maeiteamidaveel ja seda kõike ikka ja jälle selle sama pundi pärast. Ja ikka ja jälle on see keegi abstraktne BHRA süüdi, kes kunagi TEGIJAID ei kuula, ajab sõrgu vastu ja üleüldse kõik asjad alati valesti ja läbimõtlematult teeb! Ja juhtkonna vahetusest olen ma ka kuulnud nii kaua, et mulle tundub juba, et suren ennem ära, kui keegi tahaks asjad üle võtta!
12.10.2009 at 15:06
Andrus BHRA
 
Mis Saab 2010
quote:
Max3,0: Üldiselt neid asju vaadates sel ja eelmisel hooajal, saab mulle üha selgemaks, et tänase drag-i kõige suurem allakäigu põhjus on mustad toonid ja mega pessimism. Ühed kiruvad, teised nõuavad muutust millele vesi peale tõmmatakse ja kolmandad on rahul sellega, et asi täije kakaga alla mäge vurab ja kiidavad takka.

Kuna olen ise läbi oma venna mõnda ega selle teemaga kokku puutund (edu talle) siis ka mina ei suuda ilmselt päris hästi näha, kuidas see jama kõik väljast poolt paistab neile, kes esimesi mõtteid tahaks mõlgutada selle spordialaga tutvumiseks. Nii foorumites kui ka üritustel on näha, vaid mossitamist ja eemaletõukavat suhtumist. Üha enam tundub mulle, et tulekski lasta sel asjal endiste vedajate poolt hingusele minna hooajaks või kaheks (kaasaravtud BHRA-l)- ja küll siis tulevad kusagilt need uued tegiad, uus suhtumine ja uus hingamine- SEST EGA MAAILM TÜHJA KOHTA EI SALLI :)
See praegune jutt, et eks tule ja tee paremini ja keegi ei sega ja kõik on abiks ja kambas on PullShit!

Neil kes seni on teinud on must masendus peal ja silmakalpid peas ning need uued, kelles oleks ehk potensiaali, tambitakse maasisse ennem kui suu lahtigi teevad või ei julge/taha nad vapsee selle seltskonnaga tegemist teha!!!

"If you keep doing what you're doing you'll keep getting what you're getting."

Nagu siis ütled, et oled läbi venna mõnda aega selle teemaga kokku puutunud! Ma võiksin küsida, et miks siis nii tagasihoidlikult? Teadmiseks kõigile teistele on siinkohal tegemist noormehega, kelle pärast oli 2008 aasta hooaeg väga suure küsimärgi all ja toimus ainult seepärast, et erinevalt minust, SPEEDESTI JA ROCKRACE korraldajad ning ülejäänud alakomitee liikmed ei jäänud uskuma noormehe jutlusi ja ajasid vaikselt oma asja edasi. See ei olnud ainult jutt, et tule ja tee paremini ja keegi ei sega - see oli ikka nagu reaalsus, vähemalt kõigile teistele asjaosalistele! Olid lepingud, koosolekud teiste korraldajatega ja komiteega ja roheline tuli kõigele jne. Ja kahjuks oli see reaalsus BHRA jaoks nagu õudusunenägu! Kõigepealt oli noormees täis meeletut indu korraldada kõik meistrikate etapid. Mõtles välja ka uue kodulehe ja tegi isegi mingisuguse disaini valmis. Mõtles välja ka mingisuguse dragisaatesarja välja ja väidetavalt leppis kokku ka selle tootmise. Rahastamisega ei pidanud mingit probleemi tulema, mitu miljonit pidi raha taha saama tema reklaamifirma Visarmedia, kes lepingute kohaselt pidi eesti dragracingut esitlema jne jne.... Kuid kahjuks lõppes kõik ikka nii nagu tavaliselt! Selleks ajaks, kui oleks juba pidanud tegema konkreetseid samme võistluste ettevalmistamiseks, tuli välja tõsiasi, et sponsoreid siiski ikka nagu ei ole ja takkatipuks oli vennike väga üllatunud, et miks BHRA´l ei ole raha tema ideede elluviimiseks! 90 kilo kodulehe eest ja mingi lähes pool milli saadete eest jne. Võistluste korraldamisest loomulikult mitte sõnagi enam. Sellisest asjade käigust olid kõik pehmeltöeldes üllatunud. Nüüd tuleb see sama mees siin klähvima mingist mustast toonist, mega pessimistist ja kakast, mis mööda mäge alla voolab!!! Täna jumalat, et sulle sinu ebakompetentlik sigadus andeks anti. Nagu vanasõna ütleb, ükski heategu ei jää karistamata ja nii ka sel korral. Selline tubli ja positiivne mees et lase aga olla!
Sulle üks eestikeelne vanasõna: "Suuga teeb suure linna, käega kärbsepesagi."

Vabandan, kuna see asi praegu selle teemaga ei haakunud, kuid ma ei saanud selle mehe kommentaare omalt poolt kommenteerimata jätta!
12.10.2009 at 20:03
Andrus BHRA
 
Mis Saab 2010
Nüüd asjassepuutuvat kah - kus on Teie ettepanekud? Erkkile on tänase seisuga laekunud ÜKS ekiri! Niipalju siis vaese Erkkikese postkasti ummistumisest!
12.10.2009 at 20:13
VKM
 
Mis Saab 2010
Andrus BHRA:
quote:
Viljar, sul on võimalus ju järgmisel aastal teada saada soomes osalemiste tegelik hind! Aga seda sa teed küll kurjast, et räägid siin inimestele ainult 130 eurosest osalustasust, ma miskipärast ei usu, et oled tõesti nii rumal, et seda ainult kuluks pead? Jah, Lauri näol meil tõesti positiivne kogemus olemas, kuid ära pane nüüd pahaks aga sina ei ole Lauri ja kahtlen, kas sinu "arsenalis" leiduvad taustajõud, keda soome dragikogukond samal määral respekteerib? Kui Laurilgi oli probleeme mõningate protesteerivate võistlejatega, siis arvan, et kellegi Viljar Mäesepa puhul oleksid probleemid veel suuremad. Miks ma nii ütlen - sest ma tean, et see nii saab olema. Soome dragikogukonna austuse teenimiseks ei piisa ainult kiiresti sõitmisest - austuse võib teenida mees kes üldse ei sõida ja kõikidest kiireim võib vabalt põlualune olla.
Mul on hea meel, et sa üldse reakeerisid minu kriitikale ja mind ainuisikuliselt pommitad.
130 euri ei ole võistluskulu, vaid osalustasu, mida ma ka mainisin. Oma arust võrdlesin auto ehitust PS klassi tarbeks ja võistluskulusid Soomes 2010. Ära nüüd mind teiste ees lolliks püüa teha, sest lugesin oma postituse uuesti läbi ja ei leidnud sellist väidet.
Miks peab keegi mind respekteerima Soomes? Kas ma väitsin seda kusagil? Miks peab keegi üldse põlualune olema?

quote:
BHRA valimislause võiks olla hoopis selline: IGA MEES OMA KLASSI! Ma tõesti ei saa aru, et miks eelmisel aastal te ise omale tegite PS klassi ja hooaja saabudes ikka B klassi ennast sokutasite!? Samvel, Markel, sina ja veel mitmeid tegelasi ju tegelesite selle klassi väljatöötamisega ja loomisega! Oli ju juba üleeelmisel hooajal näha, et teie osalemine Bees tapab selle klassi.
Ise panite B klassi autod C klassi sõitma!?
Sokutasin end B klassi, sest mul oli sellel hetkel B klassi auto garaazis valmis! Tegelikult aga ei leidnud lisa 250000eeki, et backhalfida kere, osta uued rattad, sild ja turvapuur.Odavam oli osta 10,5 rehv ja seda ei saa sa küll mulle ette heita. Ja kuna seda sama tegid ka ülejäänud konkurendid, siis on ju kõik hästi.
Ja seda raha ei leia ka sellel aastal keegi, ja sellest ka minu soov reegleid kohandada.
Kahjuks polnud ma erinevalt sinu väidetest 2008 reeglite tegemise juures vaid sain lihtsalt foorumis arvamust avaldada.
Pori on saanud loopida küllalt, kuid võistlejad ootavad Andrus sinu, kui BHRA juhi arvamust ettepanekuid ja nägemusi, mida pole ammu kuulnud. Loodan, et võtad end kokku ja näed kriitikast kaugemale.


____________________________
Nissan 300zx Best ET 1/4 6.63sek 338km/h
www.vkmmotors.ee
Dynotuning
Haltech ECU
Hoosier tires
12.10.2009 at 21:41
Andrus BHRA
 
Mis Saab 2010
Milleks teile seda minu arvamust nüüd nii hirmsasti vaja on? Ma lõpetasin paar aastat tagasi oma arvamuste jagamise foorumites, sest pori hakkas lendama nagu Klapperjahil! Olin tollal süüdi ju pea kõikides eesti dragracingu hädades ja lõpuks koguni surmas. Minu arvamuse avaldamise koht on alakomitee koosolekul, EAL´is, EMF´is, seal ma pean seda tegema, foorumites - vist mitte väga. Siiamaani süüdistab mõni mind "käsin,poon ja lasen"juhtimisstiilis, kuigi meie dragracingus on juba mitu aastat täielik demokraatia ja olen kõigil lasknud teha mida nad tahavad! Sõitjad saavad ise teha endile reeglid, korraldajad saavad korraldada igasugu striitreisse nii nagu tahavad, isegi kohtunikud on saanud vahepeal ajada omi asju nagu tahavad. Kõigilt üritatakse kogu aeg saada nende arvamust, ettepanekuid........Tahad minu arvamust? Minu arvamus on endine - mootorisport on nagu sõjavägi, see on käskude ja keeldude kord, kus käsud on täitmiseks,mitte nende üle diskuteerimiseks. Arvamuste avaldamiseks ja ettepanekuteks on ettenähtud kord, mitte demokraatia, kus igaüks saab oma arvamust suvaliselt, põhjendamata ja tagajärgedest mitte vastutades avaldada ja nende elluviimist nõuda. Ma ei saa hästi aru, mida sa loodad, millisest kriitikast ma kaugemale peaks nägema või millest ma ennast kokku peaks võtma? Kas see seisneks selles, et tihedamalt foorumites kriban või et veri ninast üritaks ajada mingit dragracinu asja? Kuna sa soovitad mul ennast kokku võtta, siis eeldan, et tead millega tegelen ja mitu tundi näiteks ööpäevas vedelen?
12.10.2009 at 23:16
partel
  
Mis Saab 2010
Viljar, vast kõik tahavad rohkem võistlejaid ja tihedat konkurentsi, selles asjus erilisi lahkarvamusi pole, küsimus on selles, kuidas seda soodustada.

Sina vist arvad, et tuleb teha "õiged reeglimuudatused" ja kõik on juba palju parem.

Mina jälle pole veendunud, et reeglimuudatuste ja võistlejate arvu kasvu vahel on põhjuslik seos. Reeglid pole valed, vaid inimestel raha vähe, et reeglitele vastavaid autosid ehitada. Keegi ei keelanud ju teistelgi 9 sek B-klassi autosid teha? Miks teised neid siis ei teinud?

Samuti ma ei arva, et kui on mingisugune probleem, et siis BHRA jt peaksid hakkama paaniliselt rapsima ja kõike muutma. Mõnikord ongi kõige õigem juhtimine mitte midagi teha, olemasolevat kurssi hoida ja oodata tormi vaibumist.

Mis BHRA reageerimisse puutub, siis ei saa ju kuigi tõsiselt võtta näiteks mõne Streetman klassi kuuluva võistleja hala, et miks 12-sek autoga B-klassi Eesti Meistriks ei saa tulla!?

On ju lihtne protseduur: oma ettepanekud jm tagasiside edastada Erkkile, kes esitab need alakomitees arutamiseks. Andrussi foorumites kirumine pole kuigi efektiivne.

Samuti on kõigil võimalus BHRA's aktiivselt kaasa lüüa, et asjad lõpuks "korda ajada"...



____________________________
_
13.10.2009 at 08:53
VKM
 
Mis Saab 2010
quote:
Mina jälle pole veendunud, et reeglimuudatuste ja võistlejate arvu kasvu vahel on põhjuslik seos. Reeglid pole valed, vaid inimestel raha vähe, et reeglitele vastavaid autosid ehitada. Keegi ei keelanud ju teistelgi 9 sek B-klassi autosid teha? Miks teised neid siis ei teinud?
Arvan, et pisiku tekitamiseks peab seda tegema etappide kaupa ja keegi ei ole võimeline 15seki autost otse edukalt 9seki autosse istuma. Arvan, et peame arvestama Eesti väikest rahvaarvu ja elatustaset, kuid sina võrdled meid ja meie olukorda USA,ga!? Meie väikeses vabariigis ei saa niipea olema maailmatasemel kiirustega autosid rohkem, kui mõni ja sellest on ka minu ettepanekud inspireeritud.
quote:
Mis BHRA reageerimisse puutub, siis ei saa ju kuigi tõsiselt võtta näiteks mõne Streetman klassi kuuluva võistleja hala, et miks 12-sek autoga B-klassi Eesti Meistriks ei saa tulla!?
See 12seki mees, keda sa ilmselt silmas pead sõidab järgmisel aastal võibolla 9 sekundit B klassis!
quote:
On ju lihtne protseduur: oma ettepanekud jm tagasiside edastada Erkkile, kes esitab need alakomitees arutamiseks. Andrussi foorumites kirumine pole kuigi efektiivne.
Minul on kirumiseks omad põhjused ja siin foorumis seda tegema ei hakka, et Partel saaks jälle hoogu juurde.
P.S:Minu ettepanekud on ammu Erkkile saadetud!



____________________________
Nissan 300zx Best ET 1/4 6.63sek 338km/h
www.vkmmotors.ee
Dynotuning
Haltech ECU
Hoosier tires
13.10.2009 at 09:43
Andrus BHRA
 
Mis Saab 2010
Viljar, anna andeks, aga ma ei saa sinust aru? Pärtel räägib ju konkreetselt sellest, et probleemi tuumaks on rahapuudus, mitte puudulikud reeglid. Kustkohast sa võtsid mingi võrdluse USA´ga? Ma ei väida, et meie reeglid või klassid või juhtimine või misiganes on perfektsed, kuid reeglid on loodud aastate jooksul nii mitmete inimeste poolt, nad on tehtud justnimelt arvestades eesti tingimusi ja need on siiamaani ka toiminud. Irooniline on see, et ainuke klass mis meil käima ei läinud, oli sõitjate endi poolt loodud reeglitega PS.
Küsimus sinule: Kas peab alakomitee reageerima igale virinale kusagil foorumis? Kas suvalise streetmanis osalenud mehe kriitika väärib reageerimist?
Ma toon sulle ühe näite, et sa saaksid oma absurdsusest aru : jalpalli noorteliiga mingi näiteks 12 aastane jorss kirub kusagil foorumis, et Pohlak on loll ja ei oska midagi teha, vaid asju tuleks ajada hoopis nii ja nii..... Nüüd nähes et Pohlak ei reageeri hakkavad teised ka mõmisema, et kurat miks Pohlak vait on? Kardab vä? Äkki ongi ikkagi loll? No mis siis, et kutt praegu 12 on, aga äkki ta on 10 aasta pärast Barcelonas, Pohlak peaks ikkagi vastama!?
13.10.2009 at 11:12
tqhq.ee foorum : Üritused : Mis Saab 2010   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.