register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : '73 El Camino   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
incognito
 
'73 El Camino
Esmalt alustaks mootorist mis kahjuks jätkuvalt veel pole lõplikult valmis saanud.

Saanud alumise otsa kokku, hakkasin tegelema kaantega, täpsemalt jeseli nookurisüsteemiga
Ma päris aru ei saa mis geomeetriaga seal varem sõidetud oli, aga see küll õige ei tundunud.
Lahendusena siis treisin alumiiniumist kõrgemad vahetükid nookuriraami ning kaante vahele, tellisin pikemad poldid.

Selle järel sai ka vajalikud tõukurvardad hangitud. 3/8" läbimõõdus, aga .135" seinapaksuseg, tootja Manley.
Kaalusin ka jämedamaid vardaid (7/16" või 1/2"), aga mõõtes paistab et sellistega on juba offset liftereid vaja.
Hetkel selle juurde olen ka pidama jäänud, lähiajal siiski saab vast tehtud ning lõpubossina tuleb õlipanni/windage osaga tegeleda.

Sisselaske pool täienes ka, viisakam tunnelram ning paar Demoni dominaatorid plaanis siis sinna seada.
Tegin ka väikse mockupi et motivatsiooni saada.
Mis moodi see kütus ja õhk ja ülelaadimine seal tulevikus olema hakkab, täpselt ei tea. Aga põnev saab ta olema.

Süüde käiks sellisel juhul läbi soetatud MSD 7AL3, crank triggeri ning tegelikult sai ka üks nitro kontroller hangitud.








____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
18.07.2024 at 22:19
incognito
 
'73 El Camino
Mootoriga ei jõudnud tegeleda, sest sellel korral oli peafookuses jõuülekanne kastist tagarattani.

Kasti puhul eesmärk modifitseerida see 1200-1400hj ning kõrget pööret vastu võtma.
Lahti võttes tervitas mind koheselt sädalev metallipuru panni põhjas ning olin valmis igasugu üllatusteks.

Õnneks olid kõik siduripakid ning kasti sisu ideaalses seisus välja arvatud väga kulunud reverse band (tagurpidi käigu lint)
FTI Pro-Tree transbrake puhul on keelatud autoga tagurdada käiguvalits (R) asendis, küll aga olin seda kogemata mõned korrad teinud ning tagajärjed olid näha.
Õnneks see oli ka ainus probleemne koht. Muus osas oli kast selline nagu viimati kokku olin ladunud.

Kast oli juba enne võrdlemisi radikaalne, aga seal oli veel tehasekomponente mis mu tulevikuplaanidega enam ei haakunud.,
Uuendused siis hõlmasid endast:
- FTI sisendvõll/front drum kestmaks 1200+hj
- FTI main shaft
- FTI alumiiniumist promod direct drum, 5siduri ja 36 elemendilise spragiga
- TH400 32spline lühike väljundvõll/saba + sepistatud yoke 1350 ristiga (varem oli 27 nuudine)
- ATI center support koos messingist võruga direct drumi toetamiseks (alumiiniumi puhul üsna oluline)

Omajagu treimist oli taas et siduripakkidel lõtke paika ajada, aga lõpuks tuli vägagi mõistlik kõik
Kasti osas võiks üsna rahule jääda.












____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
18.07.2024 at 22:51
incognito
 
'73 El Camino
Kogu ehitust varjutas ka saaga turbiiniga.
Nimelt otsustasin tellida uuele mootorile ning autole vastava turbiini PTCst

Polnud just odav lõbu aga lõpuks jõudis ta kohale, aga ennäe imet vasu vaatas täielik üllatus.
Turbiin tolli poolt (Prantsusmaal?) relakaga pooleks saetud, pakk kokku pandud ja mulle edasi saadetud.

Peale pikemat jändamist Fedexi ja PTCga sain asjad lahendanud nõnda, et maksin veel peale ning sain polditava alumiiniumist turbiini, ilmselge overkill mu auto puhul.
Olen sellest saagast pikemalt Fesaris kiirenduse grupis kirjutanud.

Küll aga nüüd mõne nädala eest kogu autot kokku pannes see turbiin ikka poos mootori ja kasti vahel, pean veidi uurima mis seal veaks seega tollega veel saaga jätkub







____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
18.07.2024 at 23:03
incognito
 
'73 El Camino
Kõige suurem ressursimahukam töö oli aga tagasild ja vedrustus.
Meeletu arv tunde arvutis joonestamist ning hiljem ka valmistamist.

Sillast siis niipalju nagu varem mainitud - Dana60, 35nuudiste pooltelgede ja fullspooliga.
Vedrustus triangulated 4 link nagu tehasest, aga seadistatav, raami poolsed kinnitused sai täiendavalt tugevdatud.
Õõtsad 35mm Docolist ning uniballidega
2 Way adjustable coiloverid (QA1 kloonid Summitist) 200lb vedrudega
Laagerdatud jäik stabilisaator, kondid uniballidel
Opel Insignia 292mm tagapidurid, alumiiniumist suppordid (Keep your GM car GM!)
Sepistatud Yukoni pinion yoke
Strange juppidest 3,5" CrMo kardaan koos sepistatud otsadega, Spiceri 1350 ristidega
















____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
18.07.2024 at 23:47
incognito
 
'73 El Camino
ABCS kiirendusel sai mõned katsed juba lisaks teha.

Parim 10,60 @205kmh ; 60 jalga parim 1.57
Transbrake ja kast töötavad laitmatult, vedrustuse seadistamist on veel tulevikus omajagu.

Mootor selline nagu eelmisel aastal jäi, madal 6psi boosti.
Elik nüüd saab hakata peale keerama.
E85 on huviorbiidis ning tegelikult vastavad karburatsioonikomponendid juba olemas ka.



____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
18.07.2024 at 23:58 2 edits. Last edited 19.07.2024 at 00:13 by incognito
incognito
 
'73 El Camino
Speedest 2024 seljataga ning võib üsna rahule jääda.
Vahepeal midagi muuta ei jõudnud, seega auto läks rajale samas seades kui ABCS

Tulemused võrreldes eelmise korraga oluliselt paremad. Pidamise häda jätkuvalt väga suur :)
Sain ellikates paar ringi edasi ning leidsin end poolfinaalis sõbra Oldsmobiili vastu sõitmas.

Jäin aga stardis veidi transbreigiga mähkima millest ka 0,5 sekundine RT ja edasi polnud enam midagi teha.
Tegelikult oli too Olds väga hästi Tartu raja jaoks seades ning isegi parema reaktsiooniga poleks sealt võidulootust tulnud.

Mingisugune mähis tekkis ka karpadega, osagaasil sõites kippus jubedalt uputama, mida varem pole teinud.
Esmalt kahtlustasin mustust ujukinõelade vahel ning sai puhastatud, aga probleem püsis.
WOT tõmbed olid head ning idle ka suht, aga tagasi sõites kiskus segu pidevalt 9 kanti ja rikkamaks varasema 13 asemel.
Vaja vast karburaatorid korra maha võtta üle käia.

Parimaks tõmbeks jäi lõpuks 11.24 @204kmh 1,90 60ft , varasema 12 sekundiga võrreldes on kindlasti areng.
Edasi juba 10-11 Aug Capybara drag, eks näis mis seal saama hakkab.



____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
30.07.2024 at 07:59
incognito
 
'73 El Camino
Capybara drag tehtud ning tulemused on päris head.

Et igasugu pidurdamist vältida siis registreerisin sellel korral Super Gas klassi, ajaindeks 9,9sek.
Selleks aga vajas auto täiendavat jõudu, 10 sekundi juures aega 0,60 võrra paremaks saada pole just lihtne.

Esmalt peab tänama Erkkit, et andis töökoja seinalt täiendavad bloweri rihmarattad.
Nende abil sai kompressori 1:1 ringi käima ning boosti number tõusis 9.5 psi'ni

Esimese päeva kvalifikatsiooniringid olid sisuliselt testisõidud ning seadistus bensiinga, ehk ei midagi erilist ning ka pidamisega oli probleeme.
Selle järel hakkasime autot boksis E85 peale ringi seadma - karburaatorid said uued billet metering blockid, BLP/QFT ,suuremad düüsid.
Ülejäänud süsteem on tegelikult juba algselt peale piiritusesõbralikult ehitatud.
Eelnevalt olin kütuse juba Pääsküla Alexelast ära ostnud.

Omajagu oli ehitamist ning düüsimajandust, aga 5min enne Pit silence saime kogu tiimi ponnistusega mootori käima, ja see hääl oli midagi hulga agressiivsemat kui varem.
Endal roolis ka tekkis tahtmine kõrvaklappide järele ning esmalt ehmatasin ära, et mootoril mingi mehaaniline viga juures.
Ilm oli soosiv ning saime enne Eliminaatoreid veel ühe kvalifikatsioonisõidu teha.
Eelnevalt sai nii palju kontrollitud et auto suutis tühikäigul töötada (küll ülirikka seguga) ning boksialal omal jõul veereda.

Ja stardis kadus autol igasugune pidamine , viskas külge ning sai seni kõige rohkem sirge peal autot roolida kui kunagi varem - jõudu oli!
Sai ka segu logi, mis näitas lahjemapoolset segu (bens afr 12.8)

Edasi juba olidki eliminaatorid, mul oli õnne, sest vastane oli viimases kvalifikatsioonis katkestanud õlipumba tõttu.
Sain solosõidu aga sõitsin siiski "All In"

Enne sõitu läksid karburaatoritesse kõige suuremad düüsid mis saada ning lisaks vedrustust seadistada.
Rehvirõhku hulga madalamaks, amorte pehmemaks
See toimis väga hästi ning auto hakkas paremini pidama - 10.44 @212kmh
Finaalsõidu kaotasin 0,15sekundiga, tulemus seni parim 10,37 @ 212kmh

Küll aga nüüd tekkis süüte või klapiajamil rajalõpus mingi error ning selgelt oli 7000-7100 rpm kandis ilmnes misfire v paukumine (logis tuvastada ei suutnud)
Samuti ei teinud suuremad düüsid enam segu rikkamaks - tõenäoliselt pole Holley black pumbal enam piisavalt tootlikust.

Hetkel tegelengi kütusesüsteemi ümber hindamisega ning veidi ka kaalu vähendamisega.
Lisaks saab auto nüüd el. veepumba, crank-trigger süüte ning klapiajam titaanist vedrutaldrikud/ veidi jäigemad vedrud.

Üsna pea on aasta viimane võistlus ning kindel eesmärk seal ikka 9 sekundi sisse saada :)














____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
18.08.2024 at 20:37 3 edits. Last edited 25.08.2024 at 23:35 by incognito
flayer
'73 El Camino
Seda teemat alati põnev lugeda. Vägev töö ära tehtud ja nagu näha, siis areng jätkub. Hoian pöialt, et 9 sek aeg tuleb juba see aasta ära!
20.08.2024 at 07:40
v6sa
'73 El Camino
Nauditav kajastus. Tänan ja palun jätkata.

Kiidan piltidel nähtavat puhtust ja ettenägelikkust. Näiteks töövalmis tulekustutit telgi alla toodud auto taganurga juures:)
20.08.2024 at 08:43
ervin
'73 El Camino
täitsa huvipärast küsin - kas sa holley vms EFI peale ei ole mõelnud?
26.08.2024 at 09:18
matu1988
 
'73 El Camino
vägev värk
sportlikust huvist küsin et kas kardaani tegid ise või lasid kuskil teha ja kas tasakaalu ka pandi või

____________________________
chevi van G20 5.7 smallblock 1988
Subaru forester xt 2.5 turbo
skoda praktik(töö auto)
CB kanal 8am kutsung MATU

http://www.s-tuning.ee
http://www.rodzu-ranzo.ee
http://www.kardaan.ee
28.08.2024 at 17:43
incognito
 
'73 El Camino
Kardaani jupid tulid Soomest, Strange otsad ja toru, spiceri ristid.
Kokku pandi Pärnus Kardaanid OÜ - minu silmis ainus koht Eestis kus tööd usaldada võib.

Kuna tegemist CrMo materjaliga siis palusin sõbral TIGiga keevitada - Harri's Weldworks! Ta keevitas ka õõtsad, ma ise harjutasin TIGi stabilisaatori varraste juures.
Läks kiireks siis ei jõudnud tasakaalustada ning paistab et nõnda korralik materjal, et väga midagi ei vibreeri.

Pikas plaanis lasen Pärnus ka tasakaalustada.

____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
29.08.2024 at 21:48 3 edits. Last edited 29.08.2024 at 21:49 by incognito
incognito
 
'73 El Camino
quote:
ervin: täitsa huvipärast küsin - kas sa holley vms EFI peale ei ole mõelnud?
Holley EFI on mul kollasel autol täitsa peal ning ülelaadimisega toimiv.
El Camino jääb karpade peale, sest see on veidi vanakool ja igas aspektis huvitavam :)
Kui siis tuleb EFI aju täiendavalt andmeid logima.
Lisaks on minu silmis hulga töökindlam.

____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
29.08.2024 at 21:53
incognito
 
'73 El Camino
Hooaja viimane võistlus peetud ning tulemused vägagi head.
Siiski jääb oodatud 9 sekundit järgmise aasta eesmärgiks.

Enne võistlust sai autot veidi järele aidatud:
1. Uued jäigemad klapivedrud 276...278lb seat pressure
2. Titaanist vedrutaldrikud
3. Jagaja lukustatud 30 kraadi peale
4. Auto kergemaks tehtud ca 50kg esistange, kapoti sisu ja -hingede arvelt
5. Seadistatud karburaatorite metering blocke
6. Mõõtsin kütuse süsteemi voolavuse - ca 480L/h läbi mõlema karburaatori nõelte

Ehitus ja tegevused loomulikult kestsid kuni Reede õhtuni ning Haapsallu jõudsin alles sisuliselt öösel.
Laupäeval tehnilisse ning autoga peale.

Esimeses stardis aga selgus, et auto stardis täiesti jõuetu ning suri välja.
Õnneks peale karburaatorite seadistamist sai päeva viimaseks sõiduks auto seadesse.
10,25 @209kmh 60ft 1.49 - väga hea terav tõmme.

Pühapäeval sai enne eliminaatoreid veel ühe kvalifikatsioonisõidu teha, tulemus samuti igati ootuspärane:
10,28 @ 208kmh , küll aga peale sõitu kostus väljalaskes ebakorrapärast paukumist - väga välja ei teinud kohe.

Külla aga esimene eliminaatoriring paukus auto juba stardis nõnda palju, et oli vaja gaasi järele anda.
Õnneks soolosõit ning edasipääs kindel.
Selle järel tegelesime auto süütesüsteemi, klapiajami vaatasime üle ning kõige võimalikuga mis pähe tuli.
Eliminaatori järgmises ringis sain vastu Argo oma Audiga kes hetkel Super Gas hooaja võitja ning selge favoriit.
Et paukumisele me kindlat lahendust ei saanud, läksin pigem madalate ootustega starti.

Mootorispordis võib alati kõike juhtuda, nagu ka sellel korral - stardis otsustas auto taas koostööd teha ning sellele lisaks purunes vastase audil pooltelg.
E2 võit 10,35@ 208kmh

Finaalis vastane Opeliga, mis polnud kõige kiirem - justkui vormistamise küsimus, aga päris nii ei olnud ka.
Nimelt oli autol iga tõmbe järel tühikäigu pööre tõusnud, otsisime küll vaakumilekkeid aga ei suutnud leida.
Fakt aga oli et auto tühikäigul juba üle 2000rpm ning tõenäoliselt sellest ka tulenes paukumine.

Starti läksin aga ikka, ning juhtus selline asi et võtsin korraga mõlemad stage tuled, kõrgest pöördest tulenevalt auto libises lihtsalt rohkem edasi kui ma piduriga jõudsin hoida
See tähendab aga "Super" klassides automaatset kaotust, Stage Rule Violation!
Nägin selle kohe ära aga tegin siiski viisaka stardi ning sõidu:
E3 loss, Stage Rule Violation 10,27@ 209kmh ; 1,48 60ft

Tulevikus olen targem :) aga siiski sain šampust maitsta ning 2koha karika.
Lisan jooksvalt ka fotosid.


____________________________
Daytona Shelby Z '88
Dart Sport '74
El Camino '73
06.09.2024 at 15:53
tqhq.ee foorum : Minu auto : '73 El Camino   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.