register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Kaante portimise teenus   1 2  
Poster Message
max
Kaante portimise teenus
Kas keegi Eestis pakub sellist teenust? Milline on nende tegijate pädevus ja kogemus?
23.08.2001 at 12:01
camsist
 
Kaante portimise teenus
Pärnu poole pealt niipalju, et on üka kallis spetsialist ja odav 'spetsialist'. Neil on riistad olemas ja kui sa ise nätuke kõrval targutad ja kätega kõvasti vehid teevad ära.
23.08.2001 at 12:07
max
Kaante portimise teenus
Krt, see probleemiks ongi, et ei oska näidata ja õpetada... :(

Kui keegi näitaks, "et näe, need kaaned on minu porditud ja töötavad imehästi" , siis oleks teine iva.

[Edited by max on 23.08.2001 at 11:25 GMT]
23.08.2001 at 12:24
peep
 
Moderator
Kaante portimise teenus
Netis on mitmeid õpetusi, kuidas SBC kaasi portida - kõigepealt harjuta mingi vana kaane peal ja siis ei tohiks asi enam nii üle mõistuse keeruline olla. Eelnevalt soovitan kirjanduse vahendusel ka teooriaga tutvuda (port volume, velocity jne.).

Soovitan ise teha seetõttu, et minu arvates ei ole Eestis ühtegi inimest kes valdaks teemat (SBC kaante portimine mingile konkreetsele applicationile) sedavõrd, et temale tasuks raha maksta selle töö eest. Muidugist, kui Sul malmkaaned on, siis nende uuristamine üks higine töö saab olema.
23.08.2001 at 12:36
udu
 
Kaante portimise teenus
http://auto.delfi.ee/news/autondus/iseteenindus/article.php?id=1225774
23.08.2001 at 12:58
peep
 
Moderator
Kaante portimise teenus
Sul see link vist on aga igaks juhuks:

http://www.sa-motorsports.com/diyport.htm
23.08.2001 at 13:23
urmas
Kaante portimise teenus
Mulle on kodus üks raamat, kus Fordi kaante portimisest pikalt räägitakse. Seal on antud palju jooniseid seinte ristlõigete kohta. Kirjeldatud on ka tulemid vastavalt erinevatele versioonidele. Tegijatel on kõik need teadmised tulnud pikaajalisest kogemusest ja katsetamistest.

Asi kaugel lihtsast kanalite avardamisest ja seinte lihvimisest.
23.08.2001 at 13:44
max
Kaante portimise teenus
quote:
Mustang GT 94 wrote:
Asi kaugel lihtsast kanalite avardamisest ja seinte lihvimisest.
Seda minagi olen lugenud, sellepärast "made in isemaine" väga ei müü :) ...aga enivei tnx abi eest.
23.08.2001 at 15:04
peep
 
Moderator
Kaante portimise teenus
http://nuke61.homestead.com/DiyHeadPort.html
23.08.2001 at 18:10
max
Kaante portimise teenus
See link oli mul kah olemas... :) Aga kui asjast rääkida, siis kutt on ikka räigelt intake port flow numbreid tõstnud, nii et ise saab kah ikka midagi tehtud... Samas uurisin norm aftermarket kaante hindasid - norm. ikka tonni taala taha :(
23.08.2001 at 18:16
madis
Kaante portimise teenus
to gt94

Kas seal raamatus midagi V6 kohta ka on ?
23.08.2001 at 20:07
urmas
Kaante portimise teenus
Juttu V6 mootorist otseselt ei ole, kuid auto ei koosne ju ainult mootorist.
Mustang Performance Handbook
23.08.2001 at 22:59
peep
 
Moderator
Kaante portimise teenus
quote:
max wrote:
See link oli mul kah olemas... :) Aga kui asjast rääkida, siis kutt on ikka räigelt intake port flow numbreid tõstnud, nii et ise saab kah ikka midagi tehtud... Samas uurisin norm aftermarket kaante hindasid - norm. ikka tonni taala taha :(

Nagu juba minitud, head flow numbrid ei garanteeri, et masin ka kiiremini sõitma hakkab vaid need on ainult eelduseks. Kehvade flow numbritega on tõenäosus, et su masin ka edasi liigub tunduvalt väiksem muidugi.:)
23.08.2001 at 23:53
max
Kaante portimise teenus
quote:
peep wrote:
Nagu juba minitud, head flow numbrid ei garanteeri, et masin ka kiiremini sõitma hakkab vaid need on ainult eelduseks.
Kas sa pead silmas seda, et teised komponendid peavad kah sobima või seda, et samade flow numbritega kaaned võivad ka erinevat performance'it võimaldavad olla?

[Edited by max on 24.08.2001 at 10:30 GMT]
24.08.2001 at 11:30
peep
 
Moderator
Kaante portimise teenus
Ilmselt on minust pädevamaid kaantest rääkima aga olen aru saanud, et oluline on ka gaasi piisava voolamiskiiruse tagamine läbi pööretevahemiku ja erinevate klapitõusude juures. Lisaks vist veel mängivad rolli klapi sulgemisel/avanemisel tekivad võnkumised ja veel tuhat pisiasja. Kaante portimine on mõnes mõttes kunstkäsitöö, ta ei ole reaalteadusega kergelt põhjendatav, kuna mõju avaldavate faktorite kombinatsioone on lõpmatu hulk. Optimaalne kanalite suurus ja kuju leitakse üldjuhul tootearendustöö käigus. St. igal shopil on olemas piisaval hulgal elulisi näiteid kuidas üks või teine lahendus töötab. Seega harrastaja, kes ise asja kallale asub ei saa kunagi nii häid tulemusi, kui mõni töökoda, kes konkreetse kaane peale spetsialiseerunud.

LT1 kaante koha pealt on konkreetne näide - parimaks loetakse firmat nimega GTP, kes müüb käsitsi porditud kaasi. Samas parimad flow numbrid on CNC nimelise firma toodetel, kes kogu töö masinaga ära teeb. Stripil aga on 99 juhul sajast GTP kaantega masinad kiiremad sama konfiguratsiooni puhul. Ju neil lihtsalt on õnnestunud kokkuvõttes parem toode välja töötada.

BTW. tahtsin eelmisel talvel lasta oma LT4 kaaned Soomes ära portida ja pöördusin sealsete nr. 1 tegijate poole oma murega. Nad otseselt ei keeldunud aga ridade vahelt võis selgesti lugeda, et huvi selle töö vastu on nullilähedane. Ja ega põhjust ka ei varjatud - kuna nad polnud enne ühtegi komplekti LT1/LT4 kaasi teinud, siis ei suuda nad garanteerida, et saadav tulemus vastaks kulutatud vaevale (rahahulgale) ja kliendi ootustele.
24.08.2001 at 11:55
Jörm
 
Kaante portimise teenus
Amper Racing, ehk meie vormelimeeskond on valmis igasugu kaani tegema. Kui me 75hj ladast saame vabalt hingavana 160hj kätte, siis peaks see olema suhteliselt pädev reklaam meie tööle. Või mis?
(Loomulikult ei tule kogu jõud ainult portimisest, mootorisse tuleb alati kompleksselt suhtuda.)
24.08.2001 at 17:04
Ago
 
Kaante portimise teenus
Võib tunduda väga lolli ja offtopic küsimusena aga...
Kas on mõtet hakata 2,8l V6 kaasi portima, milline kasu sellest tõuseb (kui üldse)
Või on mõttekam asja kusagilt mujalt tuunima hakata? ??? :uhoh
29.08.2001 at 10:49
max
Kaante portimise teenus
quote:
Ponch wrote:
Võib tunduda väga lolli ja offtopic küsimusena aga...
Kas on mõtet hakata 2,8l V6 kaasi portima, milline kasu sellest tõuseb (kui üldse)
Või on mõttekam asja kusagilt mujalt tuunima hakata? ??? :uhoh
Leidsin kunagi netist posti, kus üks vend oli portimistööga veerandmiili ajast 0,5+ maha võtnud. Kusjuures minu mäletamist mööda portis ta ainult sisselaset (see pidi stockina täielik käkk olema). Nii et arvatavasti tuleb midagi juurde küll.

Btw, autoks oli Fiero, mitte f-body

[Edited by max on 29.08.2001 at 10:01 GMT]
29.08.2001 at 11:01
Ago
 
Kaante portimise teenus
Nojah, minu Grand Am pole ju ka f-body. Aga mõtlesin, et äkki oleks mõttekas enne mootorivahetust uut asja vähe noolida-voolida. Mootoriks on V6 2,8MFI Pontiac Grand Prixilt.
29.08.2001 at 11:10
max
Kaante portimise teenus
Fierot mainisin sellepärast, et see on oluliselt kergem kui f-body, nii et f-bodyl annaks see mudimine veerandmiili ajast kindlasti vähem kui 0,5 sek maha võtta. Oma auto kaalu teades, saad umbes oletada, mida see silumine sulle annaks.
29.08.2001 at 12:04
peep
 
Moderator
Kaante portimise teenus
quote:
Ponch wrote:
Võib tunduda väga lolli ja offtopic küsimusena aga...
Kas on mõtet hakata 2,8l V6 kaasi portima, milline kasu sellest tõuseb (kui üldse)
Või on mõttekam asja kusagilt mujalt tuunima hakata? ??? :uhoh

Mina ei riskiks, kui midagi nihu läheb on Sul endisest aeglasem auto ja kui kõik hästi õnnestub on Sul marginaalselt kiirem auto. Mis Sa ise arvad, kumb tõenäosus suurem on ?:)
29.08.2001 at 12:54
Ago
 
Kaante portimise teenus
Aga kui näiteks ainult sisse-väljalaset lihvida ei tohiks risk eriti suur olla (kasutegur vist ka mitte)
29.08.2001 at 13:27
max
Kaante portimise teenus
Sisse ja väljalaset portimise käigus muditaksegi ja kasu on sellest kindlasti. Mina soovitan sul erinevaid artikleid ja foorumeid lugeda, enne kui tegema asud. Muidu pärast ütled, et Max&Peep lollid, soovitasid mulle mingit jama, nüüd auto p***s :) Kui selle asja ära teed, siis on Eestis V6 portimine tehtud ja vastav kogemus olema. Isiklikult mina teeksin nii, et paneksin selle mootori praeguses korras vahele, mõõdaksin võimekuse, siis teeksin portimistööd ja vaataksin, kas miskit paranes. Portimise tarvis pole sul vaja mootorit autost välja tirida.

[Edited by max on 29.08.2001 at 12:42 GMT]
29.08.2001 at 13:41
max
Kaante portimise teenus
Leidsin ka selle topic'u:
http://www.thirdgen.org/messgboard/Forum16/HTML/000025.html

Fiero sõitis pärast modimist 14,79sek aja endise mid/low 15 asemel.
29.08.2001 at 13:48
Ago
 
Kaante portimise teenus
Midagi sellist millest topic´us juttu pidasingi silmas.
Thanx!
29.08.2001 at 14:09
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Kaante portimise teenus   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.