register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1985 Buick Grand National   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Poster Message
Olds
  
1985 Buick Grand National
quote:
viplala: Pärnu mnt. seal kus Hiiu Autoaed asub, on üks vene traktorite varuosade pood, osta sealt raudasbest (võin ka nimega eksida) müüakse meetri kaupa ja lõika välja mis tihendeid tahad. Kannatab nii kuuma kui rõhku ja hea odav ka.
Come on... Jutt käib Cometic tootja tihenditest. Eelpool mainitud "home made" tihendit võid ehk rahulikule dailydriverile valmis ehitada, mitte aga 1000 plus hp mootorile. Pealegi on see variant juba ka proovitud ning katse luhtunud
Jääme siiski lootma, et FedEx,FBO Systems ja Cometic suudavad kiirelt tegutseda ning õiged asjad õigeaegselt meieni toimetada

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
17.06.2009 at 18:05 2 edits. Last edited 17.06.2009 at 18:33 by Olds
viplala
1985 Buick Grand National
Come on... Jutt käib samast materjalist millest tehtud ka maailma parimad plokikaane tihendid aga kui ikka teha ei oska, tulebki osta.
17.06.2009 at 19:40
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
Olds:
quote:
viplala: Pärnu mnt. seal kus Hiiu Autoaed aub, on üks vene traktorite varuosade pood, osta sealt raudasbest (võin ka nimega eksida) müüakse meetri kaupa ja lõika välja mis tihendeid tahad. Kannatab nii kuuma kui rõhku ja hea odav ka.
Come on... Jutt käib Cometic tootja tihenditest. Eelpool mainitud "home made" tihendit võid ehk rahulikule dailydriverile valmis ehitada, mitte aga 1000 plus hp mootorile. Pealegi on see variant juba ka proovitud ning katse luhtunud
Jääme siiski lootma, et FedEx,FBO Systems ja Cometic suudavad kiirelt tegutseda ning õiged asjad õigeaegselt meieni toimetada

Tõsi ta on, isetehtud tihendit sai juba katsetatud ja tulemus pehmelt öeldes s*tt. Lihtsalt kui seda ebaõnne jada kokku võtta, siis hakkab tõesti tunduma, et kas jäid liigud lahjaks või siis stabiilselt astun vale jalaga voodist välja :uhoh

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
17.06.2009 at 19:42
viplala
1985 Buick Grand National
Pinnad kõverad?
Edit: Või tahab keegi mulle väita, et mingi kummilõdvik turbo ja sisselaske vahel, kannatab suuremat survet kui kahe metall pinna vahele surutud spetsiaalne materjal?
17.06.2009 at 19:53 1 edit. Last edited 17.06.2009 at 20:04 by viplala
Fog
 
1985 Buick Grand National
Ma pole küll lähedalt neid vahesid näinud, kuid kaldun arvama, et SL on liiga "kitsas" ehk ei anna nii heasti kokku suruda. Poldid on küll kinni, aga tegelikult tihend pole korralikult kokku surutud.
Pane sisselase koos "alla" käivate tihendijuppidega korra peale, ning vaata palju "loks" on paremale-vasakule.
Kas ei annaks kasutada pehmest vasest tihendeid? Vana kaasa ja vesilõikuses uued teha erineva paksusega materjalist.

Minu samade sugemetega mootori SL tihend on plastik + "aukude" ümber kummine osa.




____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
17.06.2009 at 20:12
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
Fog: Ma pole küll lähedalt neid vahesid näinud, kuid kaldun arvama, et SL on liiga "kitsas" ehk ei anna nii heasti kokku suruda. Poldid on küll kinni, aga tegelikult tihend pole korralikult kokku surutud.
Pane sisselase koos "alla" käivate tihendijuppidega korra peale, ning vaata palju "loks" on paremale-vasakule.
Kas ei annaks kasutada pehmest vasest tihendeid? Vana kaasa ja vesilõikuses uued teha erineva paksusega materjalist.

Minu samade sugemetega mootori SL tihend on plastik + "aukude" ümber kummine osa.




Ilmselt sul felpro performance sarja tihend (muuseas mulle läheks selline tihend mille kood oleks felpro 1200). Pinnad olid veidi kõverad küll, see probleem nüüd eemaldatud. Ainus puuduv asi tihend. Vaja oleks materjali, mis oleks 0.060 tolli paks ja näiteks aramiid fiiber materjalist (samast materjalist ka cometicu tihendid). Iseenesest kui saaks õige paksusega ja õigest materjalist tihendilehe, siis oleksin valmis korra veel katsetama, kardan, et pikaajaline keefiri läbilaskmine mootorist ei pruugi saaledele hästi mõjuda. Kuna praeguse seisuga kindel, et mitte ühegi valemiga õiged tihendid reedeks ei jõua, siis kui keegi oskab soovitada, kust õige paksusega tihendi materjali leida, siis tänud ette juba.
Sobivad tihendid:
http://www.summitracing.com/parts/FPP-1200
http://www.summitracing.com/parts/CGT-C5694-060


____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
17.06.2009 at 20:30 1 edit. Last edited 17.06.2009 at 20:32 by vlzman
viplala
1985 Buick Grand National
Mine osta http://www.enimormet.ee/index.php?page=ladu12 tükk vasklehte 1.5mm, pinnad kergelt mingi liimiga kokku ja voilaa, eluaegne.
17.06.2009 at 20:45
Fog
 
1985 Buick Grand National
Mul on selline

Igatahes on tegelikult sul vaja suvalise tootja sisselaske kitti 3.8 GN mootorile. Kuna Olds-i kaudu ei tule, seega us-partsi soome laos midagi pole. Ega vist rohkem siin lähedal midagi võtta pole ka.

Mis paksusega see materjal oli millest ise üritasid tihendit teha? 0.06" on 1,5mm mis on ikka väga paks "žigulli" materjalist teha.

Võta see materjal ja peksa seda haamriga alasi peal, ning mõõda kui palju kokkusurutult paksus on. Vastavalt sellele leia vaseleht veel vahele tihend-vask-tihend.

Selline asi võiks ilma boostita või minimaalse boostiga pidada. Pärast võistlust peaks sul neid tihendeid igast uksest sisse tulema arvestades kust kõikjalt tellinud oled.



____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
17.06.2009 at 20:48
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Kuna probleemiks siiani olnud just jahutusvedeliku lekkimine, siis kas tavaline vaseleht ehk metall vastu metalli suudaks vett kinni hoida?
Ilma boostita suht mõtetu oleks võistelda pealegi mul niikuinii selline lasteboost :D 1,5 bar. Boosti ja kütuseleket ma ei kardagi, pigem jahutusvedeliku lekkimine probleemne.

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
17.06.2009 at 20:57
DevilDeVille
  
1985 Buick Grand National
quote:
vlzman:
quote:
Fog: Ma pole küll lähedalt neid vahesid näinud, kuid kaldun arvama, et SL on liiga "kitsas" ehk ei anna nii heasti kokku suruda. Poldid on küll kinni, aga tegelikult tihend pole korralikult kokku surutud.
Pane sisselase koos "alla" käivate tihendijuppidega korra peale, ning vaata palju "loks" on paremale-vasakule.
Kas ei annaks kasutada pehmest vasest tihendeid? Vana kaasa ja vesilõikuses uued teha erineva paksusega materjalist.

Minu samade sugemetega mootori SL tihend on plastik + "aukude" ümber kummine osa.




Ilmselt sul felpro performance sarja tihend (muuseas mulle läheks selline tihend mille kood oleks felpro 1200). Pinnad olid veidi kõverad küll, see probleem nüüd eemaldatud. Ainus puuduv asi tihend. Vaja oleks materjali, mis oleks 0.060 tolli paks ja näiteks aramiid fiiber materjalist (samast materjalist ka cometicu tihendid). Iseenesest kui saaks õige paksusega ja õigest materjalist tihendilehe, siis oleksin valmis korra veel katsetama, kardan, et pikaajaline keefiri läbilaskmine mootorist ei pruugi saaledele hästi mõjuda. Kuna praeguse seisuga kindel, et mitte ühegi valemiga õiged tihendid reedeks ei jõua, siis kui keegi oskab soovitada, kust õige paksusega tihendi materjali leida, siis tänud ette juba.
Sobivad tihendid:
http://www.summitracing.com/parts/FPP-1200
http://www.summitracing.com/parts/CGT-C5694-060


kui saaks mootorikoodi ja VIN koodi, võiksin uurida pedekuningriigist Hansen Racing-ust. endal homme õhtul minek ja laupäeva varahommikuks olen tagasi.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
17.06.2009 at 21:02 1 edit. Last edited 17.06.2009 at 21:03 by DevilDeVille
Fog
 
1985 Buick Grand National
Vaske töödeldakse kuidagi, targemad vast aitavad, aga aetakse kuumaks ja siis kas kiiresti või aeglaselt külmaks. Siis saab vase pehmeks.



____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
17.06.2009 at 21:02
Hellborn
1985 Buick Grand National
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Fel-Pro-Performance-1200-Intake-Gaskets-Buick-V6_W0QQitemZ270406553571QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item3ef57c8fe3&_trksid=p4506.m20.l1116


telli või lase kellegil tellida ........maks paar nädalat ja kohal......

____________________________
Harley 88"
Chevrolet M1028 379"
Buick Le Sabre Coupe 468"
Shvetsov ASh-62IR Radial Engine 1830"
NOTHING BEATS CUBIC INCHES --- BIGGER IS BETTER

FULL THROTTLE CLUB
17.06.2009 at 21:03
Fog
 
1985 Buick Grand National
quote:
Hellborn: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Fel-Pro-Performance-1200-Intake-Gaskets-Buick-V6_W0QQitemZ270406553571QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item3ef57c8fe3&_trksid=p4506.m20.l1116


telli või lase kellegil tellida ........maks paar nädalat ja kohal......
Võistlus on laupäeval. Pärast seda on tal tihendeid juba lademes.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
17.06.2009 at 21:05
viplala
1985 Buick Grand National
Kui pinnad on kõverad, ei päästa mitte mingisugune tihend, kui pinnad on sirged ja siledad, ei ole põhimõtteliselt üldse tihendit vaja. V mootoril on tähtis tihendi paksus, kuna vale paksus jooksutab poldi augud valesse kohta. Seega pead tiheni paksust selle järgi vaatama, kui 1.5 mm on täpne, las ta siis olla. Kui sa ütlesid, et tegid pinnad korda, siis võid sinna vahele ka immutatud paberilehe panna, ikka peab pidama. Vask lehest teed ja määrid mingi silikoni taolise padajanniga kokku, saad seda tihendit eluaeg kasutada, aga pinnad peavad sirged olema. Ja võlusõnaks on momentvõti.
17.06.2009 at 21:05
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Ainsad sobivad tihendid oleksidki:

Felpro 1200
Cometic C5694-060
ja võibolla sobiks ka felpro MS96037

Mootorikood ja VIN ei mängigi rolli. Iseenesest see vase teema huvitav, küsimus ainult selles, et kus seda õigesse kujusse lõigata?
Edit: peale võistlust avan tihendipoe, kust võimalik rämeda kirvehinnaga tihendeid osta, kuna enamuse eest makstud lisaks tihendi enda maksumusele veel transatasu mis min 5x tihendi maksumuse ületab :D

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
17.06.2009 at 21:09 1 edit. Last edited 17.06.2009 at 21:12 by vlzman
Fog
 
1985 Buick Grand National
quote:
vlzman:Iseenesest see vase teema huvitav, küsimus ainult selles, et kus seda õigesse kujusse lõigata?
waterjet.ee


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
17.06.2009 at 21:11
viplala
1985 Buick Grand National
quote:
vlzman: Ainsad sobivad tihendid oleksidki:

Felpro 1200
Cometic C5694-060
ja võibolla sobiks ka felpro MS96037

Mootorikood ja VIN ei mängigi rolli. Iseenesest see vase teema huvitav, küsimus ainult selles, et kus seda õigesse kujusse lõigata?
Edit: peale võistlust avan tihendipoe, kust võimalik rämeda kirvehinnaga tihendeid osta, kuna enamuse eest makstud lisaks tihendi enda maksumusele veel transatasu mis min 5x tihendi maksumuse ületab :D

Mine osta see plekk ära ja kõlla mulle homme, võtad pleki ja sisselaske kaenlasse, ja teeme õhtuks valmis.
55 673 923
17.06.2009 at 21:15
DevilDeVille
  
1985 Buick Grand National
quote:
vlzman:

ja võibolla sobiks ka felpro MS96037



seda on neil üks sats laos olemas, 280 sek hinnaks.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
17.06.2009 at 21:20 1 edit. Last edited 17.06.2009 at 21:23 by DevilDeVille
viplala
1985 Buick Grand National
quote:
DevilDeVille:
quote:
vlzman:

ja võibolla sobiks ka felpro MS96037



seda on neil üks sats laos olemas, 280 sek hinnaks.

Ma ei ole küll juppide müüja aga kas selle koodi taga ei peitu jupp nimetusega VALLEY PAN :)
17.06.2009 at 21:36
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
viplala:
quote:
vlzman: Ainsad sobivad tihendid oleksidki:

Felpro 1200
Cometic C5694-060
ja võibolla sobiks ka felpro MS96037

Mootorikood ja VIN ei mängigi rolli. Iseenesest see vase teema huvitav, küsimus ainult selles, et kus seda õigesse kujusse lõigata?
Edit: peale võistlust avan tihendipoe, kust võimalik rämeda kirvehinnaga tihendeid osta, kuna enamuse eest makstud lisaks tihendi enda maksumusele veel transatasu mis min 5x tihendi maksumuse ületab :D

Mine osta see plekk ära ja kõlla mulle homme, võtad pleki ja sisselaske kaenlasse, ja teeme õhtuks valmis.
55 673 923

Helistan sulle homme. Kas pleki peaks siis ostma arvestusega, et kokkusurutuna ta õhem või annab ka vaske kokku suruda?

quote:
seda on neil üks sats laos olemas, 280 sek hinnaks.

Selle saaks kätte laupäeva hommikul? Pean selle sobivust veel uurima kuna see mõeldud stock kaantele, aga mul aftermarket kaaned.


____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
17.06.2009 at 21:42
Fog
 
1985 Buick Grand National
quote:
vlzman:Selle saaks kätte laupäeva hommikul? Pean selle sobivust veel uurima kuna see mõeldud stock kaantele, aga mul aftermarket kaaned.
Pildi järgi sobib, mõned lisaaugud on(pcv jne.) aga see ei tohiks segada. 280 rootslase eest pole midagi kaotada imho.

Igatahes tuleb vased valmis teha homme, auto EE-sse transada, reedel proovida vasktihendeid ja kui ei kära, siis laup hommikul svänssonite omad ja haapsalu poole ajama.



____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
17.06.2009 at 21:55
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Transatamine võimalik ainult reede õhtul kui mu peamehaanik saabub ja eeldus, et ma seda transatama hakkan on see, et õli ei muutu auto käivitamisel udaramädaks. Keerulisemaks muudab olukorra muidugi asjaolu, et sisselase asub Tartus, aga see ainult õnneks logistika küsimus. Kas kellegil on kogemusi vasetihendi kasutamisega keskmisest võimsamas mootoris?

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
17.06.2009 at 22:12
viplala
1985 Buick Grand National
Vasktihendeid kasutati kunagi ka kõrgemalt forsitud sigullide plokikaane tihenditeks, palju seal turbos atte on? Ma võin sulle garanteerida, et kui pinnad on sirged jääb pidama.

Edit: Ja mis vahet seal on, kui võimas mootor on? Ainult turbo rõhk mängib rolli.
17.06.2009 at 22:39 1 edit. Last edited 17.06.2009 at 22:42 by viplala
mart154
 
1985 Buick Grand National
quote:
viplala: Vasktihendeid kasutati kunagi ka kõrgemalt forsitud sigullide plokikaane tihenditeks, palju seal turbos atte on? Ma võin sulle garanteerida, et kui pinnad on sirged jääb pidama.

Edit: Ja mis vahet seal on, kui võimas mootor on? Ainult turbo rõhk mängib rolli.


Vesi!
Vesi, kulla mees!

Õhk pole probleemiks.

Aga siiski, point on õige, sul on pigem pindade kõveruse jms-ga probleeme, 1.5mm pole probleemiks ka sellele kuradi "sigulimaterjalile" :)
17.06.2009 at 22:46
partel
  
1985 Buick Grand National
Aga kas ikka kinnikeeramisega kõik korras?

*kollektor ei jää kandma
*poldid ei lähe põhja

Mis momendiga üldse keerad?

Erkki ja Eedu on kokku 100+ sõitu teinud blower asjadega ja SL tihendi viga küll ei mäleta.

Küll aga sai 2003.a. N/A 600 hj BBC'ga õli magusaks ja vahtu kui SL oli lihtsalt umbes poole
momendiga kinni ja kusjuures veel rahuliku kruisimise käigus...

Mis originaaliga üldse juhtus siis? Kas aevastas või mis seal katki läks? Oli ikka sama paksusega tihend?

Otsad paned ikka silikooniga?


____________________________
_
17.06.2009 at 22:59
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1985 Buick Grand National   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.