register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : USA stendimudelid.   1 2  
Poster Message
Lowrider
USA stendimudelid.
Tere!
Ma olen siin foorumis uus nägu ja ma registreerisin siia ühel põhjusel ja seda ma nüüd kohe selgitan ning soovin ausat arvamust kõigilt.

Nimelt ma tegelen stendimudelite ehitamisega ja olen isegi Model Car Builders Association (M.C.B.A) klubi liige, momendil ainuke liige ida-euroopast. Täpsemalt ehitan ma USA-päritolu autodest mudeleid(Chevyd lemmikud). Samuti tegeleb selle asjaga mõned inimesed veel Eestimaal(üks neist liige siin, nimega Black66). See hobi ei kujuta endast lihtsalt mänguasjade kokkupanemist, kuna detailsus võib minna ülimalt suureks, olenevalt ehitaja oskustest ja rahakotist. Ning mina isiklikult arendan oma airbrushi oskusi mudelite peal.
Näiteks praegu on mul käsil 1962 Chevy Impala SS lowrider, üks pilt mootorist:
Tegemist topeltkarburaatoriga 409 V8, detaile on starterist küünlajuhtmeteni välja.




Selle teema mõte on selline, et küsiksin foorumi rahva arvamust, kas oleksite huvitatud selliste tööde nägemisest siin foorumis(Esialgne idee selline et võimalusel ja foorumlaste nõusolekul tekiks siia eraldi alafoorum). Ühest küljest on siin palju tarku asjatundjaid kes kindlasti teaksid mõne auto ajalugu ja ehitust paremini ja suudaksid pakkuda meile konstruktiivset infot ja teisest küljest Te saaksite näha väiksemas skaalas USA rauda.




Mõningaid pilte veel minu ja teiste mudelistide töödest:





22.09.2009 at 23:02
Black66
 
USA stendimudelid.
Tere ka minu poolt.
Mis ma oskan öelda, kasutaja Lowrider on juba suhteliselt kõik minu eest ära öelnud. Hobi kujutab endast midagi enamat, kui lihtsalt mudelautod nagu ka eespool mainitud. Sellega kaasneb eelnev uurimine auto tehniliste parameetrite ning ajaloo osas. Siinosas ongi vast teist just rohkem abi, samas saame eksponeerida enda USA rauda, mis küll on 24 korda väiksem, kui enamustel.
Lisaks veel ühe pildi enda Camaro kogust ning enda pooleli olevast projektist, mis nõuab veel pühendumust ning võib pakkuda rõõmu just rohkem Vani omanikele.


22.09.2009 at 23:10 1 edit. Last edited 22.09.2009 at 23:11 by Black66
otipoiss
USA stendimudelid.
Saan aru, et tegu on mingite komplektidega, mis siis kokku pannakse, mille osas teile peale auto värvimise veel mänguruum jääb?
23.09.2009 at 08:55
MiL472
USA stendimudelid.
Ükspäev just avastasin teie selle plastikmudel.pri.ee foorumi. Karp jäi lahti kui ilusaid asju mehed viitsivad valmis nokitseda. Oli näha et mehed võtavad autode ehitamist sama tõsiselt kui mõni oma päris auto tegemist:) Naerda sai ka kohati, kui mõni soovitas stiilis "pane ikka big block siis on kiirem" vms:) Igatahes ise vaataks küll siit foorumist teie tegemisi, päris lahe. Edu!
23.09.2009 at 09:14
rescue
 
USA stendimudelid.
quote:
otipoiss: Saan aru, et tegu on mingite komplektidega, mis siis kokku pannakse, mille osas teile peale auto värvimise veel mänguruum jääb?

ma vaatan et black66 Van ei tundu eriti ostukomplekti moodi, mega ilusti jooksevad need vani aknad ja katus. millest te neid asju teete(ma mõtlen shabloone ja keresid)?
23.09.2009 at 11:33
anryo
  
USA stendimudelid.
Ma lisaks siia juurde veel ka sellise mõttetera, et pole ju üldse võimatu, et mõni mees oma "suurest" autost tahab talveks kamina peale ka vähendatud koopiat, kuid puuduvad oskused nii detailse mudeli valmistamiseks. Seega tulevik on hele.... :)

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
23.09.2009 at 11:40
vlzman
 
USA stendimudelid.
quote:
anryo: Ma lisaks siia juurde veel ka sellise mõttetera, et pole ju üldse võimatu, et mõni mees oma "suurest" autost tahab talveks kamina peale ka vähendatud koopiat, kuid puuduvad oskused nii detailse mudeli valmistamiseks. Seega tulevik on hele.... :)
Täpselt sama mõte käis ka mul peast läbi, oleksin vägagi huvitatud kui keegi viitsiks mu autodest mudelid valmistada, loomulikult oleks nõus ka tasuma selle eest.

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
23.09.2009 at 11:44
speedbird
 
USA stendimudelid.
Väga ilusad asjad! Ma kavatsen Vettest küll teha, Revellil on 78 aasta Pace Car olemas ja see juba suht piisavalt sarnane :) Ebayst on veel võimalik neid leida küll.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
23.09.2009 at 12:17
gets
USA stendimudelid.
Alafoorumit ei pooldaks, täpsemalt võib alati uurida ju sealtsamast: http://plastikmudel.pri.ee. Aga teema võib vabalt olla. Täitsa ulme asju tehakse nendest pisikestest originaalkittidest. Soome V8'st neid aegajalt sai vaadanud ja imestatud.

Isegi võtaks omale Camaro ligi, kuid Eestis neid väga müügil pole ja e-bayst ei ole kunagi miskit tellinud. Kui keegi mulle sellise või sarnase asja Eesti oskaks sebida, võtaks suurte tänudega vastu ja kataks kulud ja mõned õlled vms.
23.09.2009 at 14:13 1 edit. Last edited 23.09.2009 at 14:13 by gets
Lowrider
USA stendimudelid.
Suured tänud arvamuste eest :) .

quote:
gets: Alafoorumit ei pooldaks, täpsemalt võib alati uurida ju sealtsamast: http://plastikmudel.pri.ee. Aga teema võib vabalt olla. Täitsa ulme asju tehakse nendest pisikestest originaalkittidest. Soome V8'st neid aegajalt sai vaadanud ja imestatud.
Iseenesest võib ka üks eraldi teema olla küll, aga samas läheks vaatajatele asi päris segaseks ära sest me ei ehita oma mudeleid ühe joonega valmis(aega kulub nädalast kuni mitme aastani, olenevalt ehitaja võimalustest ja stiilist) vaid meil on kombeks vahepealset progressi ka näidata. Kui 5 inimest näitavad üksteise võidu pagassi lahti lõikamist/mootori kokku panekut/tagasilla kroomimist(jne jne jne) ja täiesti segamini siis foorumi lugejad ei suuda enam järge pidada ju :) .

quote:
gets:
Isegi võtaks omale Camaro ligi, kuid Eestis neid väga müügil pole ja e-bayst ei ole kunagi miskit tellinud. Kui keegi mulle sellise või sarnase asja Eesti oskaks sebida, võtaks suurte tänudega vastu ja kataks kulud ja mõned õlled vms.
Ma isiklikult neid "Snaptite" vms kitte ei soovita, nad on mõeldud väikese vanusega inimestele, kes värvimist ei mõista ja liimiga ka väga sina peal pole. Kui kõvasti tööd teha siis annaks ehk korralikku tulemust küll.
Ehk oleks selline parem(mudelit ei pea üldse selliseks tegema nagu karbi peal pildil):
http://www.modelexpress.net/cgi-bin/modelexpress/shop/REV_2380si.html



quote:
vlzman:
quote:
anryo: Ma lisaks siia juurde veel ka sellise mõttetera, et pole ju üldse võimatu, et mõni mees oma "suurest" autost tahab talveks kamina peale ka vähendatud koopiat, kuid puuduvad oskused nii detailse mudeli valmistamiseks. Seega tulevik on hele.... :)
Täpselt sama mõte käis ka mul peast läbi, oleksin vägagi huvitatud kui keegi viitsiks mu autodest mudelid valmistada, loomulikult oleks nõus ka tasuma selle eest.
Eks seda tõesti, üks mees kunagi tellis minult ühe värvitöö, autoks oli tema 92 Caprice'i täpne koopia. Internetiavarustest on põhimõtteliselt kõike võimalik saada ja siis ise valmis ehitada, mitte just igat marki igast aastast, aga valik on suur.


quote:
otipoiss: Saan aru, et tegu on mingite komplektidega, mis siis kokku pannakse, mille osas teile peale auto värvimise veel mänguruum jääb?
Jah, komplektid. Tellime mikimaalt karbi, karbi sees on plastmassist kere ja mitu-mitu resti juppe, ja kes lihtsalt "boxbuildi"(värvid jupid ära ja kokku) enam huvitavaks ei pea saab oma kujutlusvõimet kasutada. Minu praegune projekt näiteks on 1962 Chevy Impala, mis õpetuslehte järgides peaks saama stock või siis tiba "musklisem", aga mina tellisin igatsugu detaile juurde ja teen sellest lowrideri(olen ülimalt suur lowrideri kultuuri austaja, praegu veel oma elu peal pole, aga unistan kunagi kauges tulevikus ühe 1964 Impala lowrideri ehitada).



Suht pikk postitus sai :) ma teen kohe uue postituse, selgitan nende mudelite olemust lähemalt :)
23.09.2009 at 15:53
Lowrider
USA stendimudelid.
quote:
rescue:
quote:
otipoiss: Saan aru, et tegu on mingite komplektidega, mis siis kokku pannakse, mille osas teile peale auto värvimise veel mänguruum jääb?

ma vaatan et black66 Van ei tundu eriti ostukomplekti moodi, mega ilusti jooksevad need vani aknad ja katus. millest te neid asju teete(ma mõtlen shabloone ja keresid)?
Kujutlusvõime ja pahtel on põhilised materjalid :) . Tööriistu on ka palju vaja, mul 2 sahtlitäit spetsiaalseid materjale ja tööriistu.
23.09.2009 at 15:55
Indrek_S
 
USA stendimudelid.
paljud voolivad stüreenist lisadetaile. Pidavat hea materjal olema selleks otstarbeks.

____________________________
not done until it's done
23.09.2009 at 15:59
anryo
  
USA stendimudelid.
quote:
Lowrider:
Iseenesest võib ka üks eraldi teema olla küll, aga samas läheks vaatajatele asi päris segaseks ära sest me ei ehita oma mudeleid ühe joonega valmis(aega kulub nädalast kuni mitme aastani, olenevalt ehitaja võimalustest ja stiilist) vaid meil on kombeks vahepealset progressi ka näidata. Kui 5 inimest näitavad üksteise võidu pagassi lahti lõikamist/mootori kokku panekut/tagasilla kroomimist(jne jne jne) ja täiesti segamini siis foorumi lugejad ei suuda enam järge pidada ju :) .

Meil on ju alateema "Autod" - kes ütleb, et seal siis vaid "päris" autod peavad olema? Tee aga julgelt sinna oma konkreetsele mudelile teema ja värskenda nii tihti kui vaja.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
23.09.2009 at 16:02
peep
 
Moderator
USA stendimudelid.
Eraldi alateemat siiski ei pea võimalikuks aga siia alateemasse on selliseid projekte kajastavad teemad väga teretulnud - ilus töö ja haakub saidi põhiteemaga. Kindlasti saate meie kasutajatelt kasulikke vihjeid tehnika osas, kui neid vaja peaks olema.

Ja ei pea kõik ehitajad ühte teemasse postitama, tehke niipalju teemasid kui teile parem tundub. Loogiline oleks, et igal mudeliehitajal oleks eraldi teema.
23.09.2009 at 16:04
Lowrider
USA stendimudelid.
Üks näide mida mudeli ehitamine endast kujutab:

Alguses tuleb internetist sobiv mudel välja valida. Näiteks oli mul soovi ehitada 1962 Impala. Sai ühe teise foorumi kaudu ühe tüübi abiga selle mudeli odavalt kätte, see kraam mis laua peal on läks maksma mulle 800 krooni, selle sees postikulud.
Mudel ise kallis polnud, ma tellisin lisadetaile, näiteks lowrideri kodarveljed(ei näe ideaalsed välja, täpselt Daytoneid meenutavaid kodarvelgi saada ei ole, raske oleks neid toota) hüdraulika pumbad pagasnikusse, spetsiaalfooliumit millega saab katta iluliistud, näeb pärast kroomi moodi välja, GM'i turvavööde klambrid(õige sõna?) Mudelil endal on karbis juppe 100 ringis, juppide arv oleneb mudelist, odavamad on 70-90, siis vahepealsed 100-150 ja kõvemad asjad juba 200.






Esimese asjana sai mul pagasiruum lahti lõigatud, kuna mudelil originaalis seda avada ei saanud.



Ja sisu idee on esialgne selline, saab natuke karvasem ja oranzi värvi, hüdraulika pumpadele veel voolikud ja värgid.



Muidugi detailsus on hädavajalik, saab kodukootud detaile tehtud:




Põhiliselt olen ma viimasel ajal nn. Candy värve kasutanud, mis vajavad metallikhõbedast alusvärvi. Muidugi värvimisele eelneb suur eeltöö, lihvimine, puhastamine, kruntimine on kõik hädavajalik



Tiba pinstripe teibiga möllamist, mehhiklased teevad oma lowrideritele hirmus karme paintjobe, mul on vaja veel asja harjutada.





Detailide kroomimine on üks valus asi. Mudeliga tulevad tavaliselt kaasa tehases kroomitud põrkerauad jne, aga kui tahad edev olla ja rohkem kroomi lisada siis pead kasutama spets kroomvärve mis on üks igavene peavalu. Päris kroomimist ei peaks rahakott vist vastu.



Mingisugune stiilipilt poolikust mudelist:



Näete kui detailseks võib minna, tehases oli kere peal juba sellised Impala kirjad olemas, aga ma katsin tolle spets fooliumiga ära ja lõikasin selle nime välja.



409 V8

Pärast ka küünlajuhtmed mis minujaoks on hirmus peavalu



25 korda väiksemas mudelis on veel omakorda 25 korda väiksema mudeli karp. Ja lisaks kõik detailid mis näete salongis on kõva töö tulemus


23.09.2009 at 16:22 1 edit. Last edited 23.09.2009 at 16:22 by Lowrider
Lowrider
USA stendimudelid.
quote:
peep: Eraldi alateemat siiski ei pea võimalikuks aga siia alateemasse on selliseid projekte kajastavad teemad väga teretulnud - ilus töö ja haakub saidi põhiteemaga. Kindlasti saate meie kasutajatelt kasulikke vihjeid tehnika osas, kui neid vaja peaks olema.

Ja ei pea kõik ehitajad ühte teemasse postitama, tehke niipalju teemasid kui teile parem tundub. Loogiline oleks, et igal mudeliehitajal oleks eraldi teema.
Ahha, see variant tundub ka täitsa hea. Et siis iga ehitaja teeb enda teema siia Vaba teema alafoorumisse?
23.09.2009 at 16:23 1 edit. Last edited 23.09.2009 at 16:29 by Lowrider
rescue
 
USA stendimudelid.
quote:
vlzman:
quote:
anryo: Ma lisaks siia juurde veel ka sellise mõttetera, et pole ju üldse võimatu, et mõni mees oma "suurest" autost tahab talveks kamina peale ka vähendatud koopiat, kuid puuduvad oskused nii detailse mudeli valmistamiseks. Seega tulevik on hele.... :)
Täpselt sama mõte käis ka mul peast läbi, oleksin vägagi huvitatud kui keegi viitsiks mu autodest mudelid valmistada, loomulikult oleks nõus ka tasuma selle eest.
http://www.plastikmudel.pri.ee/foorum/viewtopic.php?t=140
23.09.2009 at 16:29
Black66
 
USA stendimudelid.
Mudelid kujutavad endast algul vaid juppide rägastiku, mis on raami küljes. St, ehitajani jõuab kere ja umbes sadakond juppi, juppide arv oleneb mudeli detailsusest. Auto on vaja seega komplekteerida juppidest, mida on vaja eelnevalt töödelda ning värvida. Lisaks muidugi see, mida iga ehitaja tahab ise juurde teha.

Minu bussi katus on tehtud stüreenist (erineva paksusega plastiklehed), mõõdud on võetud enda bussi pealt ning eks natukene on ka abiks olnud interneti avarused. Hiljem on katus epopahtli ning peenpahtliga üle käidud. Mõlemad pahtlid on spetsiaalselt plastikmudelite jaoks mõeldud. Ühesõnaga, pahtliga on antud katusele ümarused. Aknad sai mõõdetud pärisautol ära ning siis kerele peale joonistad, praeguseks on projekt täpselt sealmaal ka poolikuks jäänud, asuda tuleks hingede tegemise juurde, mis 1:24 skaalas ei olegi nii lihtne, kui mõni mõelda võib.

Samuti olen plastimudelite kasutajaid aidanud mudelite tellimisega välismaalt, seega kellel tõesti huvi on, võib midagi minu käest küsida ja uurida.

Ning kellel tõesti on huvi enda pärisautost koopiat saada, siis ka see on võimalik, hinnas saab alati kokkuleppele.

Riiulis on ootamas veel palju kauneid masinaid. Millal nendeni jõuan, ei tea keegi.

23.09.2009 at 16:41
Lowrider
USA stendimudelid.
Iseenesest ma võin ka teha koopiaid mõne inimese autost. Aga praegu momendil ma tahaks 62 Chevy valmis teha, millega 2-3 nädala jagu töid veel jäänud. Ja lisaks peaks lähiajal jõudma kohale 1963 Impala mudel, mille sain tasuta ühelt California mudelistilt kellele meeldis minu stiil ja tal oli see mudel ülearu, tänutäheks peaks selle ka ette võtma ja ilusa töö tegema.
Kunagi ehk sellisel ajal kui lumi on maas peaks mul vaba aega olema, eks siis vajadusel võin ehitada koopiaid :)
23.09.2009 at 16:52
olevtoom
 
USA stendimudelid.
Minu meelest on teema igati tervitatav. Kasutan omakasupüüdlikult kohe juhust küsida, kas 1956. aasta Cadillaci ka säherduse komplektina leidub? Minu otsingud on põrganud ainult valmistehtud presidendiauto otsa, aga see pole see...

____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera
23.09.2009 at 18:27
Lowrider
USA stendimudelid.
quote:
olevtoom: Minu meelest on teema igati tervitatav. Kasutan omakasupüüdlikult kohe juhust küsida, kas 1956. aasta Cadillaci ka säherduse komplektina leidub? Minu otsingud on põrganud ainult valmistehtud presidendiauto otsa, aga see pole see...
Momendil kuivab mudelil ühe detaili liim seega võtan ette ja otsin :D
23.09.2009 at 18:28
Lowrider
USA stendimudelid.
Sattusin millegi sellise peale, karbi järgi järeldan et sellist asja on toodetud ja peab veel saada olema. Aga ma arvan et cabrio vist Teile ei sobi.
http://cgi.ebay.com/REVELL%2FAMT--56-CADILLAC-ELDORADO_W0QQitemZ190336736985QQcmdZViewItemQQimsxZ20090922?IMSfp=TL090922144001r36082

http://cgi.ebay.com/REVELL-AMT-56-CADILLAC-ELDORADO_W0QQitemZ190335681946QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item2c50e4059a&_trksid=p3286.c0.m14


Samas saaks seda kombineerida "resin"(siuke inglise keelne sõna kasutusel kui keegi kas kloonib juppe või teeb omaloomingut ja kloonib seda, näiteks kui pole mõnel mudelil hardtop versiooni saada siis mudeliehitaja teeb ise hardtopi sellest ja kloonib terve kere) kerega, mis muidugi läheb kalliks maksma:
http://cgi.ebay.com/1956-2-door-Cadillac-Resin-model-kit-complete_W0QQitemZ230380503454QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item35a3bf819e&_trksid=p3286.c0.m14
23.09.2009 at 18:37 1 edit. Last edited 23.09.2009 at 18:38 by Lowrider
Black66
 
USA stendimudelid.
NAgu lowrider mainis, sisi ainus võimalus saada täpselt sinu välimusega masin, on osta Resin Eldorado, mis omab kõvakatust ning siis too convertible, et saada kõik vajalikud sisu detailid ning raamistik, mootor jne.
Samas tuleb ka nii kokkuvõttes odavam, kui osta kohe valmismudel. Nimelt öeidsin ühe metallmudeli skaalas 1/25, hinnaks koos postiga umbes 110 taala.
Cadillac Eldorado
23.09.2009 at 18:43 1 edit. Last edited 23.09.2009 at 18:43 by Black66
Lowrider
USA stendimudelid.
Minule isiklikult tundub see promo mudel ikka liiga hädine :D
23.09.2009 at 18:45
Black66
 
USA stendimudelid.
Seda loomulikult, kuid see on juba inimese enda otsustada. ;)
23.09.2009 at 18:51
tqhq.ee foorum : Vaba teema : USA stendimudelid.   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.