register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
mikimouse
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
M1 peaks ikka 3500cc olema, mitte 1500 :)
ja 90a??

____________________________

17.08.2010 at 11:37 1 edit. Last edited 17.08.2010 at 11:40 by mikimouse
PlyVal64
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
quote:
Olds:
quote:
Duality: list on juba kaunis-kena :) sellist nimekirja pole kaua näinud :)
ja selline peaks list olemagi, et tuua meie drag välja sellest august kus hetkel kükitame.Rahvas tahab siiski enim näha suure mootoriga ja kiireid autosid mida seekord ka õnneks on tulemas
Ja "kurjad keeled" räägivad, et vähemalt kahe väga kiire masina puhul on naised hakanud sõna võtma, sest sport olevat ohtlik... Antagu mulle andeks (sest ma kord olen selline otsekohene) aga vaat risti jalgevahel asuvat kuldset v...u tahaks ma näha, ilma selleta ei saa ma päris hästi asjast aru. Viimasel dragil tuli mulle sõnum veel 30'se naabripoisi siit ilmast lahkumisest kahe päevaga pankreatiidiga, autosport on ikka väha ohutu sport igasuguste sedasorti raskete äkkhaiguste kõrval. Surra ja augu äärel mahajääjad ütlevad, et "siin läks mees, kes naise tuhvli all suri igatsusse autospordi järele" on kindlasti kõige nõmedam.

Aus jutt: "raha ei ole" ja ka "tervis ei luba", sellest saavad kõik aru. Aga muu on vaid vabanduste leidmine. Sedagi võin oma isiklikust kogemusest öelda, et südant saab küll mõne aja petta, mina tegin seda peale isa uppumist purjetamisest eemale hoides päris kaua aga südemavalu ja tõmme, need ei kao ka ajaga. Seda ütles näiteks Märtinile kohe ka Vatanen (ja ka teised vanakooli mehed), kes oli ka nooremas eas ühe oma kaardilugeja "kustutanud", et kohe tuleb edasi minna, ennast petta pole mõtet. Kaua siis Markko ralliautodest eemal suutis ennast hoida...
17.08.2010 at 11:40
korgits
  
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
Tsikleid tahetakse ka näha !!!!!

Need ikka kiiremad putukad ja ohtlikumad kui enamus dragis olevad autod ;)


quote:
Olds: .Rahvas tahab siiski enim näha suure mootoriga ja kiireid autosid mida seekord ka õnneks on tulemas


____________________________
kawasaki zx10r 1/4@9,1
Suzuki Hayabusa 1/4@8.9
yamaha r6 1/4@9,9
http://www.motomaania.ee/racing/
17.08.2010 at 12:33
Raceboy
 
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
quote:
mikimouse: M1 peaks ikka 3500cc olema, mitte 1500 :)
ja 90a??


See auto on BMW F1 turbomootoriga (sellest ajastust, kui ta neid Megatroni brändi all teistele tarnis, ehk 1987-1988). 1.5l M10 plokil baseeruv mootor, kuni 1500hj @ 4.5bar kvalifikatsiooniseades. Beat this: 1000hj/l kohta ringrajasõidukis :burnout

____________________________
www.vems.ee
17.08.2010 at 12:57
partel
  
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
Mis turvalisusesse puutub, siis nõuetekohase turvavarustuse olemasolu korral on võistlusele kohalesõit ohtlikum kui võistlemine ise.

Tsiklid - kiiremate aparaatide piloote ma enesealalhoiuinstinkti ülekülluses ei süüdista...
Korkel muidugi üldse tulevikuaparaat aastast 2019 :) Regamisnimekirja järgi vähemalt.

Mis nimekirja puutub, siis nagu näha, pole tehnika ja sõitjad kuhugi kadunud.

Kuid ei alakomitee ega BHRA saa vastu võtta korraldust, et iga etapp olgu soliidne nimekiri. Ressursside jms hankimine on enamuses ikkagi võistlejate ülesanne.

Korraldajatele - absorbenti võiks korralikult olla, kuna tulevad kiirelt kokkuloobitud ja testimata ehk arvestatava lekkeohuga aparaadid.


____________________________
_
17.08.2010 at 13:05
täpp
 
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
quote:
korgits: Tsikleid tahetakse ka näha !!!!!



Ei taha !!!!!
17.08.2010 at 13:33
Olds
  
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
quote:
korgits: Tsikleid tahetakse ka näha !!!!!

Need ikka kiiremad putukad ja ohtlikumad kui enamus dragis olevad autod ;)


quote:
Olds: .Rahvas tahab siiski enim näha suure mootoriga ja kiireid autosid mida seekord ka õnneks on tulemas


Nimekaim...ärme nüüd hakkame vaidlema, mis on riskantsem ja kiirem eksole :) Pole see teema, aeg ja koht

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
17.08.2010 at 13:57
otipoiss
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
Väga hull lineup!

Nostalgia mõttes paneks ka paar tundmatu autori pilti mis arvutist leidsin...




(Peale klikkides näeb suuremalt)

Edit: leidsin ka õige autori üles, panen ühe galerii lingi kus veel teisigi eesti masinaid paistab

http://6ec.deviantart.com/gallery/#_featured--2
17.08.2010 at 16:03 2 edits. Last edited 17.08.2010 at 16:34 by otipoiss
Olds
  
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
quote:
otipoiss: Väga hull lineup!

Nostalgia mõttes paneks ka paar tundmatu autori pilti mis arvutist leidsin...




(Peale klikkides näeb suuremalt)

Ma tänan, väga ilus pilt mu Chargerist. Loodetavasti järgmine hooaeg on teda ka üle pika aja rajal näha...

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
17.08.2010 at 16:12
perilainen
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
Tere. Mis on saanud sellest Tartu vahel legendi staatust omavast firebirdist http://usaraud.ee/?id=15_47_48_169 ? Minu mäletamist mööda sõitis madala 11,x0 aja ? Tartu tänavate kiireim auto vist ...Kas soomest kollast Darti pole tulemas ?
17.08.2010 at 18:29
vlzman
 
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
quote:
perilainen: Tere. Mis on saanud sellest Tartu vahel legendi staatust omavast firebirdist http://usaraud.ee/?id=15_47_48_169 ? Minu mäletamist mööda sõitis madala 11,x0 aja ? Tartu tänavate kiireim auto vist ...Kas soomest kollast Darti pole tulemas ?

Kas selle auto potensiaalne aistevaheline mitte nyyd Jamezi autot ei käita ??

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
17.08.2010 at 21:13
Timo
  
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
Oi perkele ütleks ainult selle peale. Lõpuks, ma ütlen LÕPUKS üle pea kahe aasta on kodumaa pinnal midagi vaadata (s.t. rohkem, kui 4-5 autot). Korraldajate ees müts maha, et sellise seltskonna korraga kokku ajavad. Kui praegu reganute nimekirja vaadata võib juba rahul olla, aga ma loodan, et see täieneb veel. Ja kui üritus veel õnnestub, siis minu poolt selle aasta teised üritused andeks antavad peaaegu.

Edit: Vigadeparandus!

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
17.08.2010 at 21:38 1 edit. Last edited 17.08.2010 at 22:07 by Timo
Duality
 
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
quote:
Olds:
quote:
Duality: list on juba kaunis-kena :) sellist nimekirja pole kaua näinud :)
ja selline peaks list olemagi, et tuua meie drag välja sellest august kus hetkel kükitame.Rahvas tahab siiski enim näha suure mootoriga ja kiireid autosid mida seekord ka õnneks on tulemas
see ongi see mis silma särama paneb :)
17.08.2010 at 00:22
Andrus BHRA
 
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
quote:
Raceboy:
quote:
mikimouse: M1 peaks ikka 3500cc olema, mitte 1500 :)
ja 90a??


See auto on BMW F1 turbomootoriga (sellest ajastust, kui ta neid Megatroni brändi all teistele tarnis, ehk 1987-1988). 1.5l M10 plokil baseeruv mootor, kuni 1500hj @ 4.5bar kvalifikatsiooniseades. Beat this: 1000hj/l kohta ringrajasõidukis :burnout


Huvitaval kombel leidub alati tarkasid, kes arvavad autoomaniku pehmeltöeldes lolli olevat ja oma auto kubatuurigi mitte teadvat! Ja 1000+ kW ei kirjutanud sinna täiesti teadlikult, sest siis oleks mind puhta idioodiks peetud !:)
Tegelikult tuleme seades 680hj @ 2.1bar. Põhjus on lihtne - kuna masin tehtud ikkagi ringrajale ja "lendstartidele", siis selline "aktiivne" kohaltvõtt võib üsna suure tõenäosusega lõppeda siduri-kasti piirkonnas suure "kolinaga". Ja kuna kast on ka pärit F1 maailmast, siis seda "kolinat" kuulda ei tahaks! Et ehk tuleme ehmatame ämblikud silindritest ja sumpast välja ja ei midagi enamat! See on praegune plaan...............ma ei tea muidugi milliseid signaale aju hakkab välja saatma ja mis instinktid tööle, kui kiiver pähe saab! :burnout

____________________________
BMW M1 Turbo Sauber Group 5
´57 Chrysler 300 Promod
´13 Chevy Express AWD
´87 Chevy Fleetside 454
Paar Ameerika uazikut
17.08.2010 at 01:05
Hannes
  
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp




Huvitaval kombel leidub alati tarkasid, kes arvavad autoomaniku pehmeltöeldes lolli olevat ja oma auto kubatuurigi mitte teadvat! Ja 1000+ kW ei kirjutanud sinna täiesti teadlikult, sest siis oleks mind puhta idioodiks peetud !:)
Tegelikult tuleme seades 680hj @ 2.1bar. Põhjus on lihtne - kuna masin tehtud ikkagi ringrajale ja "lendstartidele", siis selline "aktiivne" kohaltvõtt võib üsna suure tõenäosusega lõppeda siduri-kasti piirkonnas suure "kolinaga". Ja kuna kast on ka pärit F1 maailmast, siis seda "kolinat" kuulda ei tahaks! Et ehk tuleme ehmatame ämblikud silindritest ja sumpast välja ja ei midagi enamat! See on praegune plaan...............ma ei tea muidugi milliseid signaale aju hakkab välja saatma ja mis instinktid tööle, kui kiiver pähe saab! :burnout

Ära muretse, ma olen ju algusest peale sõitnud V8-ga, millel pidi 2 turbot ja NOS peal olema. Peale pikka vahet hakkab aju imelikke signaale andma. Põhiline on see, et jalg sirgeks, veel veidi...kurat, kas rohkem ei lähegi või ???


____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
18.08.2010 at 07:34
partel
  
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
quote:
PlyVal64: Aus jutt: "raha ei ole" ja ka "tervis ei luba", sellest saavad kõik aru. Aga muu on vaid vabanduste leidmine.
1. Rahavajadusest saavad kõik aru, kuid see on siiski vaid üks eeldus. Samas isegi mõnedel väiksemate klasside võistlejatelgi pole õrna aimugi, millised on võistluskulud, mida näitab ka osavõtutasude üle nurisemine. Ega ikka ei ole nii, et valad kütust ja sõidad.

2. Teine eeldus on know-how. Sellest saadakse ka enam-vähem aru. Blown alko 4-link vedrustusega ja suurte slikkidega on samapalju "tavaauto" nagu Space Shuttle on reisilennuk. Näeb samasugune välja kui tavaline reisilennuk, ainult mootorid on teised...

Ei ole midagi üle mõistuse, aga tuleb lihtsalt tuhandeid tunde netis olla ja raamatuid lugeda. Ole nii hea mehaanik kui tahes, kui kodutöö tegemata, siis kobad pimeduses, raiskad kümneid tuhandeid, aga tulemust ei ole.

3. Kolmas eeldus, millest pea üldse aru ei saada, on ajakulu. Näiteks tuhat tundi talve jooksul on ju täiskohaga töö. Peale võistlust kõik pulkadeks, kuluosad vahetada, anomaaliad likvideerida, uus combo peale panna jne jne.

Ei saada aru, et see on väikefirma juhtimine, võistlusauto on vaid üks "tööriist", mis on murdosa kogu programmi eelarvest. Lisaks vaja veel korralikku töökoda, transpordivahendeid jne jne. Ja muidugi tiimiliikmeid, kel ei pruugi olla võimalik tasuta heategevust teha.

Isegi sai logeletud tänu nõrgalt forsseeritud madalapöördelisele mootorile, sõitude vahel kepsusaalesid ei vahetanud ja kord sai sama õliga tehtud 6 sõitu! :uhoh

Ehk sellisel tasemel võistlusprogrammi ikka hobikorras ei tee, peab olema paar mehaanikut palgal.

Ja muidugi tulemused ei tule kohe. Näiteks 25 sõiduga sai 2 korda boosti tõstetud ja kasutatud 3 erinevat kütust. Ehk sai alles mootoriasjad paika. Stardiseadeteni ei jõudnuki. Kui 1.5 korda väiksema väände ja ilma konverterita Pro Stock kasutab liimirajal stardis süüte hilistamist, siis me oleks pidanud üsna 0* peale tõmbama, et gaas põhjas startida saaks...

Aga kõige hullemini vast ei läinud. Nagu viimased paar aastat on näha, siis 8.3 @ 270+ päris massiliselt ei sõideta, samas mootorid lendavad õhku...

Ehk raha pole ainumäärav, sai vast 3-4. koha eelarvega võite ja rekordeid, kuna Erkkil on kuldsed käed ja ajulgi pole viga, ning mul oli võimalik tuhandeid tunde netis kaevata ja raamatuid lugeda, lisaks muidugi tiimiliikmete abi.


____________________________
_
18.08.2010 at 09:31 2 edits. Last edited 18.08.2010 at 09:45 by partel
mikimouse
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
quote:
Huvitaval kombel leidub alati tarkasid, kes arvavad autoomaniku pehmeltöeldes lolli olevat ja oma auto kubatuurigi mitte teadvat!

Asi vast nii hull ikka ei ole :D . Kuna reganute listis on paar näpukat sees juba ja ma M1 hinge-elust suurt ei jaga, pidasin seda ka näpukaks :)
a nüüd jälle targem...

____________________________

18.08.2010 at 09:59
kala85
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
Väga kõva üritus tõotab tulla,korraldajad on kõva töö teinud ikka kui kõik need mehed rivisse aetakse.
Kuulda on et päris paljud inimesed tulevad vaatama seda just nimelt nende vanade heade turbopillide pärast.
Ps! minu arust on pärtel kõige suurem legend enda kiitmises :D


____________________________
dodge ram 97a 2500 cummins @+60psi
56157755

18.08.2010 at 10:49
PlyVal64
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
Vilepillide areng on olnud muljetavaldav aga karta on, et jäävad need seegi kord "tahaplaanile", kuna häält nad ikkagi ei tee. Kui burnoudis on V8 open headers ja mistahes võimas vilepill, siis viimane kõlab kahjuks elektriautona, millel auto hääle tegemiseks on kõlar kaitseraua alla pandud. Kuid ilma "segava" möirgeta kõrvalrajal teevad nad küll päris imeilusat häält. JA minu suhteliselt omapärase kõrvakuulmise jaoks tegi neist vilepiullidest ilusaimat häält Bergi Lexus, sest see on ka kõige lollimale arusaadavalt 100% tänava auto.

Mis aga legende puudutab, siis tegelikult on üks mees ära unustatud, see on Madis Keskküla oma punase Stepsidega. Kuigi EMV etappe on Ta vist korra külastanud, Nigtrace Kiltsis 2007, siis kogu USA-raua meeste jaoks on see 12,4@176 rekordiga, omal ajal korstnast õllepurke lennutanud veoauto, legend omaette. Peaks olema 8 korda ABCS dragil krusade klassis esikohale võistelnud ja enamus kordi ka selle võitnud. AS Trossi ühekordne episoodilisus veduriga pole kõne väärt aga seegi "hull loom" oli ühekordselt vaatamisväärsus omaette, kuid slikkidega ülikiiret kiviveokrusa on siiani Eestis ainult üks. Edit: C-klass suisa karjub krusa järele, et buumer eliminaatorist välja puksida ja pure-USAraud ellikas saada ;)
18.08.2010 at 11:09 3 edits. Last edited 18.08.2010 at 11:39 by PlyVal64
partel
  
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
quote:
kala85: Ps! minu arust on pärtel kõige suurem legend enda kiitmises :D

Hehe, alles eile öeldi mulle, et inimesed imestavad, kuidas mul on legendaarne võime halvasti ütlemisi ignoreerida! :) (ma ei mõtle sinu ütlemist)

Mis teha, kui isiklik kogemus puudub, et mis värk on. Näiteks lasteaialaste ütlemiste peale ei saa ju solvuda, vaid tulebki muiata, see ei tähenda, et nad rumalad on. Küll nad aja jooksul õpivad.

Kes ise kunagi sõidab 8.3 @ 270, saab omaenda kogemustele tuginedes aru, et mul oli õigus...


____________________________
_
18.08.2010 at 11:28
Olds
  
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
quote:
PlyVal64: Vilepillide areng on olnud muljetavaldav aga karta on, et jäävad need seegi kord "tahaplaanile", kuna häält nad ikkagi ei tee. Kui burnoudis on V8 open headers ja mistahes võimas vilepill, siis viimane kõlab kahjuks elektriautona, millel auto hääle tegemiseks on kõlar kaitseraua alla pandud.
True, true. Inimene seostab dragrace`t siiski enim suure ja võimsa V8 mootoriga USA loomaga. Selles olen ma Priiduga vägagi ühel meelel

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
18.08.2010 at 13:07 2 edits. Last edited 18.08.2010 at 13:08 by Olds
hents99
  
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
"There is no replacement for displacement"

Üpris loogiline ja pole siiani keegi suutnud vastupidist tõestada. Jääme põnevat võistluspäeva ootama!

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
18.08.2010 at 13:48
Raceboy
 
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
Ahh, ikka seedama vana katkine plaat pannakse käima. No ofense, aga et V8 atraktiivne on, ei piisa vaid suurest mootorist ja valjust häälest. Ta peab ka kiiresti sõitma. Senikaua, kuni Šabalin oma 2.x l Civicuga 10s aegasid sõidab vs C-klassi tavaline 11 või kõrge 10, pole mõtet sellest rääkidagi.

Või veelgi parem, Oksanen oma 1.6l turbo-Mossega, kus enamik detaile (k.a. suurema turbo turbiinikoda!) on ise tehtud, sõidab 9.1@ 242. No ma ei tea, IMO on know-how seal, mitte kataloogijuppidest auto kokkuehitamises.

EDIT: Olen tribüünil viimastel võistlustel aeg-ajalt sõite vaadanud ja millegipärast minnakse elevile just kiirete "vilepillide" peale. Kui starti peaks ilmuma Kuriks, Mannerkoski või keegi teine väga kiire, ilmselt on reaktsioon sarnane, aga mitte aeglaste autode puhul.

Võin kellegagi paari õlle peale kasvõi kihla vedada, et Andruse M1 on võistlustel publikuhuvi sihtmärk nr 1:)

____________________________
www.vems.ee
18.08.2010 at 14:03 1 edit. Last edited 18.08.2010 at 14:05 by Raceboy
hents99
  
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
Jah, aga vilepillid ei pea tingimata alla 5-liitrised olema.

Kui nüüd panna korraliku ülelaaderõhuga 7+ liitrine pada käima..... :)

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
18.08.2010 at 14:13
Gsinut
Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp
Nooh, Andruse M1 või ikka Mosse. Kraami tuleb sinna igasugust ja vaadata on nii V8 huvilistel kui ka muude huvidega tegelastel. Ma siiski hakanud aru saama, et inimesed elavad kõigele kaasa, isegi bracketis oodatakse igast underdogide võitu ja rõkatakse kui see tuleb.

Raceboy, siin foorumis vast pole mõtet rääkida, et tullakse vilepille vaatama.
18.08.2010 at 14:26
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Legends, 21. august, Tartu Raadi lennuväli, EMV III etapp   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.