register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Veelkord läbijahutud teemal:nitro   1 2 3  
Poster Message
jaanus
 
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
Mell:järgmine probleem:nitroomanikud,mis keermega teil se auk on,kustkaudu Lauri täidab?Saatsin sõbra TopPartsu oma ballooni täitma(kuna ise pean tööl olema praegu)ja selgus,et seal ei vaimustutud üldse selle täitmisest:minu 1/8 tolli keere ei pidanud sobima,siis ei olnud seal supplerit täitmisseade keerme mõõtmiseks jne...ühesõnaga,sõbra jutu järgi oli väga negatiivselt suhtutud sellesse balloonitäitmisse,umbes et kui pole nende müüdud siis ei saa täita kah,eks ma vist aiman kah mispärast see neile ei meeldi,ise lihtsalt imestasin kas olen siis tõesti Eestis esimene kes seda asja ise teeb?

Hm, juhtusin ise just samal ajal Lauri juures olema, kaasas sületäis nitropudeleid, ning minuarust suhtuti nendesse sinu sõpradesse küll täisti normaalselt. Ütle mulle palun 1 põhjus, miks peaks ühes kaupluses olema suppler või siis pinutäis üleminekuid suva pudelite täitmiseks. Ühesõnaga, ütle oma sõbrale, et loll jutt suhu tagasi.
Pealegi oli see sinu nitropudel na nunnu, et selle kasutamine on suht mõtetu. Sellest pudelist saad ehk 1,5 korda stripil kasutada ning ongi kõik. Pealegi puudub sellel pudelil arvatavasti ka tõusutoru ja kui tahadki seda pudelit kasutada, siis pead selle paigaldama nii, et väljund jääb allapoole.
02.09.2002 at 23:04 Last edited 02.09.2002 at 23:06 by jaanus
Mell
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
Hm, juhtusin ise just samal ajal Lauri juures olema, kaasas sületäis nitropudeleid, ning minuarust suhtuti nendesse sinu sõpradesse küll täisti normaalselt. Ütle mulle palun 1 põhjus, miks peaks ühes kaupluses olema suppler või siis pinutäis üleminekuid suva pudelite täitmiseks. Ühesõnaga, ütle oma sõbrale, et loll jutt suhu tagasi.
Pealegi oli see sinu nitropudel na nunnu, et selle kasutamine on suht mõtetu. Sellest pudelist saad ehk 1,5 korda stripil kasutada ning ongi kõik. Pealegi puudub sellel pudelil arvatavasti ka tõusutoru ja kui tahadki seda pudelit kasutada, siis pead selle paigaldama nii, et väljund jääb allapoole.



Noh,kuna ise seal kohal ei olnud,ei saa siin rääkida,mis oli või mis ei olnud,aga ise olen 5 aastat varuosamüüja olnud ja oma kogemuste põhjal suppler siiski möödapääsmatu tööriist.Sõber muidugi ise oli kah loll,kõrvaluks on Balti Laagri pood,kus oleks seda korraks küsida võinud lihtsalt :)

Sellega olen kursis,et oma pudeli pean nokk allapoole paigaldama.Mahust niipalju,et AGA tabelite järgi on norm panna sinna 1,5kg,aga kannatab ka 2.Nüüd,kui mu autol saab seda kasutada 3 & 4 käik (tänud esiveole),siis kuskil 6-7 sek ühe veerandmiili otsa peal.Ise üritasin arvutada,et siis kuskil 5-6 otsa peaks ikka välja vedama? Sai just nimme võimalikult väike valitud kuna iga kilo pagasnikus võib otsustavaks saada :)
02.09.2002 at 23:19
jaanus
 
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
Mell:Nüüd,kui mu autol saab seda kasutada 3 & 4 käik (tänud esiveole),siis kuskil 6-7 sek ühe veerandmiili otsa peal.
Seljuhul ei ole sul vist suurt mõtet seda kasutda, kuna 3. ja 4. ajal kasutades võidad sa parimal juhul .2 või .3 sek. Pane siis juba väiksem shot ning kasuta algusest peale "õhuvoolu jahutamiseks". Usun, et sellest tulenev ajavahe 1/4 miilil on isegi suurem.
02.09.2002 at 23:32
partel
  
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
Noh, mina olen enamasti võimalikult suure pudeli soovitust näinud. Arvesta, et täis pudelist on 1/3 "korralikku" nitrot + kasutades rõhk väheneb + 780 psi/ 55 bar juures läheb gaasilisse olekusse ja kogu lugu.
02.09.2002 at 23:36
Mell
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
Seljuhul ei ole sul vist suurt mõtet seda kasutda, kuna 3. ja 4. ajal kasutades võidad sa parimal juhul .2 või .3 sek. Pane siis juba väiksem shot ning kasuta algusest peale "õhuvoolu jahutamiseks". Usun, et sellest tulenev ajavahe 1/4 miilil on isegi suurem.

vaatab,kuidas asjad kulgevad,tulevikus pole välistatud ka kaheastmeline süsteem-kidur düüs avaneb pedaalivajautusest igal käigul + korralik lärakas siis selga,kui on pidamine olemas.esialgu oleks 0,3 seki ka bro(ei ootagi 11,xx aega),saaks lihtsalt kogemusi ja teadmisi tulevikuks.

partel,mäletan ka kuskilt Indreku jutust,et 600psi oli asi tunduvalt kehvemini töötanud kui 900psi,ja nagu aru sain,saab asja temperatuuriga reguleerida.üritaks kuskil 22-25C ilma järgi asja sättida,aga kui ilm.ee ennustus paika ei pea,siis peaks vist igaks juhuks mingi termokoti välja mõtlema?teab keegi,mis temperatuuriga see kütab?istmesoojenduselement lähimast romulast???
02.09.2002 at 23:53
jaanus
 
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
Kusjuures, ise olen mõelnud, et täiendavalt võiks olemsolevat pudelit kasutada ka intercooleri jahutamiseks. Nitrous Express pakub muidu ka vastavat toodet, kuid sarnase isetegemine võiks olla isegi lihtsam, kui nitro lisamine sisselaskesse. Btw, väidavad, et miski 50 hp saab sellega juurde ;)
http://www.nitrousexpress.com/productdisplay.php?sku=51835183&hdwt=31101&loc=101
02.09.2002 at 00:06
partel
  
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
Lingenfelter sõitis 1500 hp twin-turbo SBC Firebirdiga soolajärvel 299 mph. Kasutas ka nitrot IC jahutuseks, mitte mootoris.
02.09.2002 at 00:11
Erkki
  
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
istmesoojenduselement lähimast romulast???
Seda ta on oma ehituselt tõesti.


____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
02.09.2002 at 00:18
Indrek
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
Mell: partel,mäletan ka kuskilt Indreku jutust,et 600psi oli asi tunduvalt kehvemini töötanud kui 900psi,ja nagu aru sain,saab asja temperatuuriga reguleerida.üritaks kuskil 22-25C ilma järgi asja sättida,aga kui ilm.ee ennustus paika ei pea,siis peaks vist igaks juhuks mingi termokoti välja mõtlema?teab keegi,mis temperatuuriga see kütab?istmesoojenduselement lähimast romulast???

Pudeli soojendaja on tõesti istemsoojendusega väga sarnane ja ajab asja ära, seal on vaid sellised ohud, et pudelist tuleb tavatemperatuuril kuskil ~700 PSI, vaja on 900/1000, et segu koostis oleks õige. Kui nüüd panna pudeli soojendi peale, siis rõhk tõuseb täis pudeli puhul kuskil 10 minutiga vajaliku 1000 juude, siis hakkab termotakisti, mis mõõdab pudeli temperatuuri, asja reguleerima. Pudel läheb päris soojaks, kui käega katsuda. Nüüd tekib oht, kui sa rõhku ei näe mõõdikust, et asi läheb liiga kuumaks ja rõhk kasvab liiga suureks, mis jälle muudab segu koostise siis juba ohtlikus suunas, s.t. lahjaks või veel hullem, kui pudelil puudub surveklapp, lendab tükkideks.
Liiga väikest pudelit ei ole mõtet kasutada, sest mul oli Vettel suur pudel ja Jeebil väike pudel. Väkese pudeli shot on 50 HP, suurel oli 150 HP. Kui nüüd 150 kitiga hoida nitrot all 6/7 sekundit, siis rõhk langeb pudelil päris ilusasti, nii 1000 pealt 750/800 peale, kui nüüd kohe ilma vahepeal pudelit soojendamata jälle uuesti panna nitrot, siis toimub jälle nitro kasutamise aja peale rõhu langus, kuni segu läheb liiga rikkaks ja mootor hakkab puterdama ja vahele jätma. Sellepärast soovitatakse võimalikult suurt pudelit, et rõhu langus oleks minimaalne. Jeebil, kus on väike pudel ja +50HP shot, asi töötab, sest seal kasutam nitrot vaid raskest kohast väljasaamisel ja mäe/aukudest välja tõusmisel, kastutan umbes 3/4 sekundit, ennem ajan soojendusga rõhu paika ja asi töötab, kuid peale korduvat kasutamist pean ootama, et soojendi jälle rõhu tõstaks.
03.09.2002 at 09:49
max
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
Mell, krt, vaata et ennast ja/või teisi oma samodelkiniga pilbasteks ei lase.
03.09.2002 at 10:49
Mell
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
tavatemperatuuril kuskil ~700 PSI, vaja on 900/1000, et segu koostis oleks õige

Jah,väidetavalt 700-750psi peaks pudelis olema,kui arvestada +20-25C ilmaga,aga kui nüüd selle järgi segu paika timmida,siis pole ju vajagi balloni kütta?
Selle vastu,et 750psi rõhul ikkagi õige kogus nitrot kollektorisse jõuaks,pidi aitama see,kui paigaldada düüs solenoidi juurde,mitte kollektori külge,kus mootori temperatuurid ja muud asjad seda mõjutama hakkavad.Kollektori küljes oleva düüsi miinus pidigi olema,et sõltuvalt temperatuurist pidi nitro seda läbima kord vedelana,kord gaasina ja et kuidas sa siis saad segu täpseks timmida?Aga solenoidi juures saab siiski vedele nitroga arvestada ja 700+ rõhul pidi ta seal ikkagi vedel olema teadjameeste jutu järgi...
03.09.2002 at 12:16 Last edited 03.09.2002 at 12:18 by Mell
partel
  
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
760-780 psi juures läheb gaasiks kätte ja väidetavalt ei tööta.

Lihtsam on ju seadistada asi näiteks 1000 psi peale, kütta 1050'ni ja vahetult enne starti "purge"'da 1000 peale tagasi.
03.09.2002 at 12:32
Indrek
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
partel: 760-780 psi juures läheb gaasiks kätte ja väidetavalt ei tööta.

Lihtsam on ju seadistada asi näiteks 1000 psi peale, kütta 1050'ni ja vahetult enne starti "purge"'da 1000 peale tagasi.

Õige, Partel, just nii tuleks kasutada.
03.09.2002 at 13:58
Mell
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
, kütta 1050'ni ja vahetult enne starti "purge"'da 1000 peale tagasi.

Njah,eks ta kindlam võibolla oleks,mul oleks veel see hea,et purgelaksu ei laseks taevasse rahva rõõmuks,vaid saaksin selle intercooleri peale suunata...kuid rahalised võimalused üsna piiratud,see tähendaks jälle lisasolenoidi+soojendust+liiteid jne,jälle oma kilone kulutus...aga noh,natuke aega veel on mängida enne tulemuste hindamise momenti,kui sinnamaani jõuab üldse ;)

To Max:hoia siis täna õhta võibolla Peterburi tee/Betooni tänava kandist eemale...samodelkin pannakse proovile
03.09.2002 at 14:37
madis
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
Mis puutub IC jahutamisse siis selleks annaks ka muid gaase kasutada, mis on odavamad. Nt. CO2 ?
Kas poleks idee teha vabalthingavale autole "very cold air intake" väikese CO2 süsteemiga ?
Ehk siis, kui palju annab protsentuaalselt intake airi temp. vähendamine nt. 20C -20C peale ? mingi empiiriline valem ikka leidub ?


03.09.2002 at 14:57
camsist
 
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
Mell: ...samodelkin pannakse proovile
Organiseeri paar kaamerameest kah, nii igaks juhuks... ehk õnnestub mõned kuldaväärt kaadrid saada Eesti Jackassi jaoks.... :D


____________________________
'86 Camaro
03.09.2002 at 15:06
Erkki
  
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
Kuidas nitrokatsetus läks, kas eile õhtul toimus midagi, kas kõik on elus ja terved??

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
04.09.2002 at 11:07
Mell
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
Kõik elus-terved,kuna katsetused lükkusid asjade venimise tõttu tänasesse päeva :)
04.09.2002 at 15:10
tfr
 
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
Kannata siis juba reedeni ja tule katseta Raplas suure avalikkuse ja hunniku fotokate ees :D
04.09.2002 at 15:24
hundu
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
Mell: Tekkis vahepeal üks uus hirm:nimelt sai nüüd bensudüüs paikka puuritud,kuid sealt 0,6mm august 3bar surve all lendab välja oma 4-5m pikkune nõelterav juga.Kuid mul kollektor selline u.50-60cm pikk toru,kust siis iga ~10 cm tagant keerab toru alla silindri juurde.Hirm on lihtsalt selles,et kas taganttulev nitro jõuab selle joa ühtlaselt ära atomiseerida või tekib äkki selline jama,et benajuga lendab vasta kollektori tagaseina ja kukub kolinal viimasesse silindrisse.Siis ju automaatselt viimane üleuputatud ja esimesed potid lahja seguga täis,kusjuures ma ei tea kas lamda andur pruugib sellest üldse aru saada (asub alles peale turbot).Või kuidas peaks alla 1mm läbimõõdus auku töötlema,et sealt selle joa asemel midagi lehvikutaolist kätte saada?
Mul tuli selline loll idee, et võta näiteks vana golfi sissepritse(tükkis täiega), paigalda need neli pihustit oma kollektori iga silindri kohale. Nii peaks nad saama võrdselt ja piisavalt kütust kätte. Kütuse hulka saad reguleerida pritsungi pea õhulugeja hoovast jne. Krt, survest jääb ju puudu... noh ma ju ütlesin, et loll mõte
04.09.2002 at 15:31
Mell
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
Kannata siis juba reedeni ja tule katseta Raplas suure avalikkuse ja hunniku fotokate ees

Tegelikult naljad naljadeks,põhieesmärk on siiski aega parandada mitte tulevärgi ja pauguga show publikule,seega kui Raplasse jõuan,siis ilma balloonita,seal teise käigu rajal asjast niikuinii tolku pole ja nagu aru sain,on Raplas siiski rohkem treening kui võidusõit ;)
04.09.2002 at 15:47
Mell
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
Jepppiiiiiiiii...

Esimesed katsetused möödas ja :thumbs up :)

Nendele,kes lootsid tulevärki,pean seekord kahjuks pettumuse valmistama:mina terve,auto terve...ja need kes,kes ootavad tulemust:persegatunnetusdyno ütleb,et aega veerandmiilil paraneb küll rohkem kui 0,3sek mida pakuti..asi hakkas pigem juba "F&F" meenutama...homme siis lähemad kommentid!
04.09.2002 at 22:21
peep
 
Moderator
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
Mell: asi hakkas pigem juba "F&F" meenutama

1/4 miil 1.45 sek ???

Tegelt hea, et asja tööle said.:)
04.09.2002 at 22:30
jaanus
 
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
quote:
Mell: ja need kes,kes ootavad tulemust:persegatunnetusdyno ütleb,et aega veerandmiilil paraneb küll rohkem kui 0,3sek mida pakuti..
Mulle see P.Dyno üritab pidevalt selletada miskitest alla 10 sek aegadest aga ma ei olla uskunud... ;)
quote:
asi hakkas pigem juba "F&F" meenutama..
Tegelt ikka "FF" nagu Fast Forward on see asi mida nupuvõte meenutab :)


Aga mis siin ikka - Tubli oled!
Millal muidu seda setupi näha saab?
05.09.2002 at 08:37
partel
  
Veelkord läbijahutud teemal:nitro
See ja eelmine aasta proovisime Lauriga 100 hj laksu, p..-meetriga ei saanud midagi aru. Järeldasime, et kuna mootor töötas puhtalt ja ka muid anomaaliad polnud, siis peaks korras olema. Oligi.
05.09.2002 at 18:46
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Veelkord läbijahutud teemal:nitro   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.