register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : 2002 camaro z28 +/-   1 2  
Poster Message
erik
2002 camaro z28 +/-
Tere

Kuigi olen hetkel tqhq keskkonna uusim registreeritud kasutaja, olen siinset tegevust jälginud omajagu. Põhjuseks loomulikult huvi usa neljarattaliste sõiduvahendite vastu. Kuna siin käib koos suur hulk sarnaste huvidega inimesi, pidasingi vajalikuks kohaliku rahvaga väheke nõu pidada enne uue auto soetamist.

Huvi 'meerika autode vastu on juba ammusest ajast, nüüd on silmapiiril terendamas võimalus ka endale selline soetada.

Vaatevälja on jäänud selline huvitav asi nagu 2002 aasta z28 camaro coupe. Kas eestis selliseid ka liigub?

Tegemist siis 5,7 l V8 mootoriga, eelduslikult 6-käiguline manuaalkast.

Praegu on ühe inimesega natuke kokku lepitud (automüüja, äkki isegi selle foorumi lugeja?) et saame millalgi lähemal ajal kokku ja siis räägib täpsemalt, et kust tuuakse, palju maksab ja mis värk on. Teie käest ootaksin vastukaja, et mida asjast arvata. Äkki kellelgi on midagi kasulikku öelda enne, kui ma otsuse lõplikult langetan.

Edit: tekitasin eelneva lõiguga natuke segadust - tegelikult helistasin ühte autode müügiga tegelevasse salongi, kuhu ma siis raha kavatsen viia ja jään ise autot ootama. Registreerimised ja muu jätan firma hooleks, toogu minupärast või usast, kui regatud saavad.

Ostetavast pillist saab igapäevakulgur, kooli-tööle-naisele järgi-koju. Kiirendusvõistlustel osalemist ei plaani, samas ei tohiks olla ka päris "all show & no go" auto (sest paar suvist nädalavahetust mõnel liikluseks suletud ringil või sirgel sõprade-tuttavatega oleks ju lõbus). Internetist leitud andmete põhjal peaks 5,7 l V8-l minekut olema üksjagu. Võimsust suurendama ei ole ka plaanis hakata - küll kunagi jõuab kui võlad makstud :) ja aega ka pisut enam.

Juhi koht peaks olema mugav (istumise ja väljavaatamise mõttes), igasugused elekteraknad ja konditsioneerid vist on paratamatult uuemate usa autodega kaasas. Naisel peaks ka kõrvalistmel olema mugav. Kolmas faktor: väike koer. Teab äkki keegi rääkida, kas tagumiste istmete seljatoed käivad alla ka?

Ise ei ole kahjuks usa autode roolis eriti istunud, kuna tutvusringkonnas selliseid autosid ei ole. Kümmekond korda paar aastat tagasi sõitsin Lumina APV-ga, 500 km each, kuid sellega mu kogemused piirduvad. Midagi paha ei oska öelda, aga nii lühikese ajaga midagi targemaks ka just ei saa.

Niisiis - olen arvestanud järgmiste kuludega:
auto hind usas (lähemat ei leidnud praegu) ca $ 21 000 (= 343 000 eek)
käibemaks (62000 eek)
+ veel kindlustused, esmaregistreerimine jms.
Arvestan lisaks mingi transpordi ja müüja vahendustasuga (mille kohta mul praegu andmed puuduvad). On see ülemäära palju maksta sellise eest? Millised kulud võiksid veel tulla lisaks ülalmainitule? Saaks selle raha eest midagi muud ja paremat? Olen avatud ka muu maailma autode pakkumistele enam-vähem samasse klassi. Need variandid paluksin tagasihoidlikult privasse (eriktelli@hot.ee) saata, kuna ei taha kohe peale esimest postitust siinse foorumirahva äkilise viha osaliseks saada. USA autod siiski eelistatud ja oluline tingimus - uus võiks olla.

Oodatud on igasugused kommentaarid z28 kohta (ka vanemad kui 2002 mudeliaasta). Peebu omast olen lugenud siit ja sealt (sh müügikuulutust) ning kuulnud saunanaiste jutte (häid ainult!). Hea meel oleks lugeda usa rauaga rohkem kokkupuudet omavate inimeste asjalikke kommentaare, kuna ei ole just kõige odavam auto ja valikuga ei tahaks puusse ka panna. Niisiis: likes-dislikes, what is to be known etc. Kui keegi pelgab avalikult sõbra auto kohta midagi halba kosta, siis selle võiks samamoodi meilile saata - luban, et jääb saladuseks (aga mind aitaks palju) :)

erik@riisikott praegast veel
25.10.2002 at 22:53 Last edited 26.10.2002 at 15:01 by erik
tfr
 
2002 camaro z28 +/-
Auto enda kohta ei oska kommenteerida, aga kui USAst toomine, siis ma arvan, et kõige suuremaks show stopperiks on ikkagi ARK. Ehk puuduvad E-tähed klaasidel ja tuledel, puuduvad kollased suunatuled ja kõik muu, mille peale Sind eelpoolmainitud asutuses viisakalt anaalosakonda juhatatakse. :)

Samas, Camarot müüakse ka Euroopas ja teda on ka euro-specsina täiesti olemas. Ma isiklikult arvan küll, et otsi pigem kauem (enne kevadet sellisest autost niikuinii täit rõõmu ei ole, kevadeni aega küll), aga püüa see sobiv eksemplar Euroopa piirest leida.
25.10.2002 at 22:59
peep
 
Moderator
2002 camaro z28 +/-
Tere

Nagu juba öeldud, usast pole seda autot mõtet tuua, kuna ei saa arvele. Potensiaalsed osturiigid on Saksa ja Rootsi. Olen küll teadlik, et usast on toodud siia vähemalt üks uus V6 Camaro, mis on euroversioon aga kust august seal neid euroversioone osta saab ja kas enam üldse saab, pole mul aimugi.

Eestis on momendil ainult üks selline (LS1 Z28) Camaro, see liigub aastaringselt Pärnu kandis. Aga arvata võib, et kui aktsiisid kaovad siis neid sigineb siia hulgim. Kondid, elektrividinad on Z28'l kõik standardis ehk sellega muret pole. Tagaistmed käivad alla ja autoga kannatab ka neljal inimesel sõita. Kui oled korvpallurikasvu (2 m. kanti) siis on probleem, kuna iste ei liigu piisavalt taha ja pea on laes kinni. Pakun, et kuni 190 on täitsa ok. Selles autos istud Sa madalal võrreldes tavaautoga, sisse- ja väljaronimist võib tegevuseks nimetada. Kiirusomadustest vast niipalju, et paari pisimodiga(õhufiltri kopsik ja tagapott) stock LS1 on umbes sama kiire kui minu auto ehk madal 13 sek. stripil ja kiirem kui 99,99 % Eestis liikuvatest autodest.:)

Lugedes Sinu kirjeldust milleks Sa autot kasutada tahad siis soovitan automaat osta - sobib väga hästi sellele autole ja on palju mugavam kui manuaal. See võib küll imelik tunduda, et sportauto ja automaat aga f-body on natuke teine teema kui Impreza, Porsche või BMW - ta ei ole selline sportauto või õigemini öeldes pole ta üldse sportauto vaid muskelauto. Ma panin enda omale küll manuaali aga minu soovid autole on natuke teised.

Kuna olen nende autodega päris hästi kursis siis on raske siia midagi lühidalt kirjutada ja pikemalt ei viitsi.:) Ehk kui Sul on tõsine plaan endale 4-gen osta ja tahaksid täiendavat konsultatsiooni, siis võime kokku saada ja ma räägin pikemalt mis teema on.

Edit:
quote:
Saaks selle raha eest midagi muud ja paremat? Olen avatud ka muu maailma autode pakkumistele enam-vähem samasse klassi. Need variandid paluksin tagasihoidlikult privasse (eriktelli@hot.ee) saata, kuna ei taha kohe peale esimest postitust siinse foorumirahva äkilise viha osaliseks saada. USA autod siiski eelistatud ja oluline tingimus - uus võiks olla.


Sõltub mis on Sinu arvates "parem" ? Kui Sa pead silmas muud uut sama klassi autot, siis on vastus konkreetne "ei." Põhjapoolkeral on momendil valida kahe uue muskelauto vahel - F-body(kuni 2002) ja Mustang. Kuna Mustangil pole tüübikinnitust siis on Camaro ainuke oma klassi auto mida Sa osta saad. Ja ühtegi teist võrreldavat autot lihtsalt pole olemas. Soovitan läbi lugeda saidil asuv muskelauto definitsioon, et Camaro põhiolemust mõista. Ajakirjanduses on igasugu aparaate muskelautodeks tituleeritud, bemmist seatini ehk see mõiste võib esialgu segane tunduda...;)
25.10.2002 at 23:42 Last edited 25.10.2002 at 00:19 by peep (Moderator)
Indrek
2002 camaro z28 +/-
Kui Sul pole vaja neljainimese autot ja soovid igapäevaautot, siis minu soovitus on Vette C5, aastast 97 või 98, automaat.
See on küll natuke kallim(440 000+maksud), aga auto on ka hoopis teisest klassist ja kui pärast autot müüa soovid, siis arvan, et C5`97 on eestis oluliselt lihtsam müüa kui F-body 2002.
Seda enam, et kui soovid rajal käia pühapäeviti mõnikord, siis stock Vette on hoopis teine auto kui stock F-body, Peebu auto on omaette teema, seda on ka kõvasti kohendatud.
Väike koer peaks sinna küll ära mahtuma, kui selle jaoks spetsiaalne kast sinna teha.

http://www.mobile.de/cgi-bin/search.pl?CountOff=43&DataNr=3&DisplayDetail=11111111112438758&DoSearch=1&FormCategory=0&FormColor=%2e%2e%2ebeliebig&FormDate=0&FormDurchmesser=0&FormEZ=%2d&FormKilometer=%2d&FormLand=%2e&FormMake=8&FormModel=corvette
25.10.2002 at 00:07 Last edited 25.10.2002 at 00:49 by Indrek
peep
 
Moderator
2002 camaro z28 +/-
Kui koera osa välja arvata:lol, siis olen Indrekuga nõus. Performance vahet neil suurt pole aga kõik muu on Vette'l parem ja finantsiliselt on Vette lõppkokkuvõtes tõenäoliselt soodsam ost. Tõsi jutt käib 5-6 aasta vanadest autodest ja kirikus käimiseks neid teatavasti ei osteta ehk võib erandeid olla.;)

Kui valik on uus Camaro või vana Vette, siis mina ostaks Vette, kui mul tagaistmeid vaja poleks. Kui võrrelda samas vanuses autosid (uued/vanad), siis ostaksin pigem Camaro, parem bang for the buck.

Vaatasin korra mobile'sse, seal on momendil üks "Last Edition" Camaro pakkuda. Hinnast võta 16% Saksa käibekat maha.

25.10.2002 at 00:17 Last edited 26.10.2002 at 13:18 by peep (Moderator)
Vanaisa
  
Moderator
2002 camaro z28 +/-
Hinnast võta 16% Saksa käibekat maha.[/url]



Ja eesti toll paneb 18% otsa???

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
25.10.2002 at 00:31
peep
 
Moderator
2002 camaro z28 +/-
quote:
Vanaisa: Hinnast võta 16% Saksa käibekat maha.

Ja eesti toll paneb 18% otsa???

Saad miljonimängu küll...:)
25.10.2002 at 00:33
Vanaisa
  
Moderator
2002 camaro z28 +/-


Saad miljonimängu küll...:)


:devil

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
25.10.2002 at 00:39
tfr
 
2002 camaro z28 +/-


Jaiks, kas euro-specs Camarol ongi kollased suunatuled niimoodi lahendatud, nagu ülalolevalt pildilt paistab? Või on see siiski mingi helkur, mis seal stanges helgib?
25.10.2002 at 00:56
peep
 
Moderator
2002 camaro z28 +/-
Suunatuled on tal üleval, nagu pildilt näha. 98- Camarodel on kõigil taga kollased suunad, ka US spec. autodel. Euroversioonil on veel ka tagaudukad all stange sees.
25.10.2002 at 01:00 Last edited 25.10.2002 at 01:01 by peep (Moderator)
camsist
 
2002 camaro z28 +/-
See Camaro, mis Pärnu vahel liigub toodi siia 99 või 00 ja osteti uuena, kuskilt... nii palju kui ma tean. Vana kasutab seda igapäeva autoks ja sõidab sellega ka talvel. Sigailus aparaat on!

OT: Ükskord sattusime koos foori taha :smokin, tüüp vaatas ka, et mingi Camaro lõriseb kõrval ja läks rebimiseks... kuni 120eni ma väga palju maha ei jäänudgi aga siis nägin aind punast täppi taamal :D öö oli.

____________________________
'86 Camaro
26.10.2002 at 11:41
erik
2002 camaro z28 +/-
tere taas
quote:
tfr: Samas, Camarot müüakse ka Euroopas ja teda on ka euro-specsina täiesti olemas.
chevrolet-europe pakub välja kolm riiki, kus neid müüakse: prantsusmaa, sveits ja austria. Iga riigi lehel on järgmine statement: "The Camaro is only available in the model year 2001 version."
Teadjamad ehk räägivad, et millest ma 2001 puhul ilma jääks. Püüdsin netist leida mingist adekvaatset võrdlust või midagi, aga enamus ülevaateid olid lihtsalt üldkiitvad/-laitvad ja suures osas 35th anniversary ed. kohta kirjutatud.
quote:
peep: ...siis soovitan automaat osta
Ega ma väga põikpäine ole, aga minu senised kogemused automaadiga on nukrad: varemmainitud Lumina APV ja üks Nissan Patrol. Ma saan aru, et mõlemad suhtkoht suured masinad ja no mitte just kõige erksamate mootoritega, aga ma olen (omaarust :)) veel noor inimene - küll vanaduspõlves jõuab automaadiga kruiisida. Manuaal on kuidagi hingelähedasem seni olnud.
quote:
peep: Sõltub mis on Sinu arvates "parem" ? Kui Sa pead silmas muud uut sama klassi autot, siis on vastus konkreetne "ei."
Üks hea variant, mille otsa alguses komistasin, oli Pontiac Trans Am Coupe Ram Air. Selle hind jäi aga way out of my league ja ma mõtlesin, et äkki on mul midagi olulist pilgu eest kõrvale jäänud. Selgus siis, et väga ei olnudki...
quote:
Indrek:...siis minu soovitus on Vette C5, aastast 97 või 98...
Noh, ilmselt siis saksast või nii. Aga kuna mu keeleoskus ega tehnikaalased teamised pole nii arenenud, et iseseisvalt pädev hinnang auto seisukorrale anda, siis vast see variant langeb ka kõne alt ära. Pealegi on nii siin kui mujal toonitatud, et kui auto on kähkusõitmiseks ehitatud, siis suure tõenäosusega on vastaval otstarbel ka kasutatud. See suurendab minu kui võhiku jaoks riski mõne romu otsa sattuda väljakannatamatult suureks. Ja oh häda, kui eelmine omanik sellele ka mingeid muudatusi on mootori või käiguosas sisse viinud - kardan, et ise ei oskaks midagi teha ja seetõttu rahakott kannataks rohkem kui lubatud. Samuti on vist 97-98 autod juba sealmaal, et üht koma teist peaks anyways kõpitsema. Ärge valesti aru saage - kindlasti ma kaalun seda varianti ka.


erik
26.10.2002 at 15:47
Vanaisa
  
Moderator
2002 camaro z28 +/-
[/b] Hinnast võta 16% Saksa käibekat maha.

Ja eesti toll paneb 18% otsa???

Aga kui firma nimele tuua, kas siis saab firma eesti käibeka tagasi???

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
26.10.2002 at 15:55
erik
2002 camaro z28 +/-
quote:
Vanaisa:
Aga kui firma nimele tuua, kas siis saab firma eesti käibeka tagasi???
käibemaksust võin rääkida kordades rohkem kui autoehitusest, aga riiki pole mul plaanis petta ja praegu ei näe vajadust ettevõttele autot soetada.

OT: kui küsimusele vastata, siis 2/3 sisendmaksust on lubatud arvestatavast käibemaksust maha arvata tingimusel, et autot kasutatakse 100% ettevõtluse tarbeks (loomulikult peab nö firma olema ka käibemaksukohustuslane). kui kasutatakse isiklikuks otstarbeks, siis tuleb käibemaksu juurde maksta, lisaks veel muud maksud. selle kohta finance.ee-s nõrkemiseni juttu olnud. et thread teema piiridesse jätta, siis käibemaksu puudutavad küsimused -> eriktelli@hot.ee :)
26.10.2002 at 16:08
peep
 
Moderator
2002 camaro z28 +/-
quote:
erik:
quote:
Teadjamad ehk räägivad, et millest ma 2001 puhul ilma jääks.


Minu arust mitte millestki, 2001 ja 2002 on identsed. Võib-olla mõni mittemeenuv psisasi oli, ei viitsi momendil järgi vaadata aga IMO pole neil üldse mingit vahet.

quote:
Üks hea variant, mille otsa alguses komistasin, oli Pontiac Trans Am Coupe Ram Air.

Nojah, ma T/A'd ei maininud, kuna ta on sisuliselt sama auto mis Camaro.:) Aga kuna tal tüübikinnitust ei ole siis temaga sama lugu mis Mustangiga, can't do.
Btw. Eestis on üks selline, USA numbritega...
26.10.2002 at 18:53
tfr
 
2002 camaro z28 +/-
quote:
erik: chevrolet-europe pakub välja kolm riiki, kus neid müüakse: prantsusmaa, sveits ja austria.

No sellisel juhul on sealt üks riik vähemalt puudu - Eesti. Nii Viking Motors kui Ascar on Sulle vabalt nõus Camaro müüma. Mainitud 2001/2002 mudeliaasta kohta küll ei tea, aga selle kohta pole neilt ilmselt raske küsida.
26.10.2002 at 01:40
peep
 
Moderator
2002 camaro z28 +/-
tfr, Sa eksid - Eestis Camarot momendil ei müüda ja eks ka mainitud riikides müüakse laojääke.
27.10.2002 at 11:37
erik
2002 camaro z28 +/-
yep! reedel (vist) vikingist küsisin, et kas müüte. Ütlesid, et saab ikka. Ma lihtsalt arvan, et haistavad kerget kasumit ja selle nimel lihtsalt siis toovad, imo just nimetatud riikidest. Aga kiirustada käskisid - pidid otsakorral olema. Minu rõõm ainult, kui nad sellega tegeleda viitsivad.
27.10.2002 at 12:29
peep
 
Moderator
2002 camaro z28 +/-
sel juhul ma ise eksin:), siiski hinnakirjas neid ei ole.
27.10.2002 at 12:45
erik
2002 camaro z28 +/-
quote:
peep: sel juhul ma ise eksin:), siiski hinnakirjas neid ei ole.
ma lihtsalt arvan, et nii ühel kui teisel on omamoodi õigus. Tegelikult vikingist vastasid umbes, et noh, mõtleme midagi välja.

OT illustreerimaks klienditeenindust: ükspäev läksin Tartus arvutite ja varuosade müügiga tegelevasse salongi. Küsisin ventilaatorit, mis mu arvutil oli just ära lõppenud. Nad vastasid, et "oi, selliseid asju me küll ei müü" ja küsimusele, mida nad siis müüvad, "noh, mida te riiulitel näete". Teisest salongist küsiti, et millele vaja ja paluti tunni aja pärast järgi tulla. Nemad ka ei müünud, aga üks müüjatest jooksis teise poodi, ostis ära, panid 5% otsa ja mina jäin nende teenindusega rahule :)

Jutu mõte: viking ka ametlikult ei müü, aga võimaliku uue kliendi saamiseks toovad prantsusmaalt ära nagu endale, panevad % otsa ja kõik on rahul: mina, viking, prantslased :) teenindus muidugi tasemel. ilmselt neil on mingi väga üldine diil paari üksiku chevy mudeli turustamiseks eestis. esmaspäeval küsin ascarist ka.
27.10.2002 at 13:01
mrtn
2002 camaro z28 +/-
käisin vikingist Alero hinda küsimas, üle kuu aja tagasi. öeldi, et nad praegu arvutavad hinda välja ja lubasid saata mailile. jätsin oma aadressi, aga siiani pole asjast kuulnud veel. samas nägin juba aasta tagasi vikingi kirjadega Alerot ringi sõitmas.

aga ega vahet pole, küsisin maili teel ka Ledoviinist, nemad pole ka vastanud.
27.10.2002 at 13:18 Last edited 27.10.2002 at 13:19 by mrtn
peep
 
Moderator
2002 camaro z28 +/-
Viking Camaro hinna ütles ?
27.10.2002 at 13:41 Last edited 27.10.2002 at 13:42 by peep (Moderator)
erik
2002 camaro z28 +/-
quote:
peep: Viking Camaro hinna ütles ?
mkmm, telefoni teel mingil imelikul põhjusel ei tahetud asja arutada. Öeldi, et oleneb nii ja naa - noh, siuke ümmargune jutt oli. Selge, et midagi välja arvutatud neil ei ole. Kuigi ma ise lootsin neile esmaspäeval külla minna, siis selgus, et vist esialgu jääb ajapuudusel ära ja püüan telefoni teel ikkagi midagi uurida.
27.10.2002 at 13:47
madis
2002 camaro z28 +/-
>> Viking Camaro hinna ütles ?

;) seda nalja tahaks näha. Ja hinda. Minule öelda 3.8 hinnaks kunagi pohhuilt 650 000,- ja Z28 hinnaks ligi miljon.
27.10.2002 at 13:48
erik
2002 camaro z28 +/-
quote:
madis: >> Viking Camaro hinna ütles ?

;) seda nalja tahaks näha. Ja hinda. Minule öelda 3.8 hinnaks kunagi pohhuilt 650 000,- ja Z28 hinnaks ligi miljon.

holy crap!!! peab vist siis ikka lähiriikide vahendajatelt ka küsima. krt, mine või ise prantsusmaale tooma :( (kui sealt odavamalt saaks)
27.10.2002 at 13:51
tqhq.ee foorum : Autod : 2002 camaro z28 +/-   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.