register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : OMC 31.05   1 2 3 4  
Poster Message
peep
 
Moderator
OMC 31.05
Tänasest on "juhend" väljas.

http://www.tqhq.ee/omc/
24.04.2003 at 13:57
silver
OMC 31.05
Targemad aidake teoretriseerida, kas OMC-l on kasu kohaltvõtul kumme suitsetada, tõstes niimoodi stardikiirust ja vähendades distantsi pikkust kiiruse tõstmisel?
25.04.2003 at 10:23
vkx
 
OMC 31.05
Ei viitsi searchida aga siin foorumis oli sellest juttu seoses eelmise aasta võistlusega. Lühidalt öeldes polnud vist erilist kasu ega mõtet stardis eriti kummi vilistada ja muidu kohaltvõtuga üle pingutada, kuna distants on piisavalt suur ja saad oma lõppkiiruse kätte ka rahulikult startides, vist.
25.04.2003 at 11:53
gets
OMC 31.05
Põhimõtteliselt võiks start olla nagu kiirendusvõistlustel, võimalikult palju võimsust rajale panna. Kui ratta ringi lased, ega kiirus ei kasva ju eriti selle teepikkuse peal, kus ratas libiseb. Ise prooviks mitte libiseda. 1 miil pole teab, kui pikk maa, suurem osa autosid ei jõua oma tippkiiruseni sellel distantsil, kiirendus ikka määrab.
25.04.2003 at 11:59 Last edited 25.04.2003 at 12:02 by gets
wax
 
OMC 31.05
Kui sul pole just üle 400-500hp auto, siis saad lõppkiiruse kätte juba kaugel enne finishijoont. Niiet ei näe mõtet koha pealt kummi põletades minema punnitada.
25.04.2003 at 12:04
Jutulind
OMC 31.05
Targem on siiski suss lippama lasta - sel juhul küll 60 jala aeg väheneb, kuid lõppkiirus tõuseb. OMC ja dragrace vahe ju ongi see, et ühel juhul määrab aeg, teisel lõppkiirus. Ja gets - on vahe küll, kas su 60 jala kiirus on 50 või 70 km/h.

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
25.04.2003 at 12:11 Last edited 25.04.2003 at 12:11 by Jutulind
vkx
 
OMC 31.05
quote:
gets: 1 miil pole teab, kui pikk maa, suurem osa autosid ei jõua oma tippkiiruseni sellel distantsil, kiirendus ikka määrab.
Eelmisel aastal olevat ju radariga just näha olnud, et paljud saavutasid oma suurima kiiruse tegelt just nats enne finišit ja finisijoonele jõudes hakkas kiirus juba langema hoopis.
25.04.2003 at 12:14
gets
OMC 31.05
Hm. Natuke imelik tundub see, et sussi libistades saad sama maa peale kiiruse suuremaks. Aga ega enne ei tea, kui ei proovi. OMC'l igatahes proovin mõlemad variandid ära :)

Edit: Re vkx: njaa, haapsalu lennuväljal ei tulnud küll tippkiirus kätte kogu väljaku pikkust (3...4km?) kasutades.
25.04.2003 at 12:16 Last edited 25.04.2003 at 12:21 by gets
Vanaisa
  
Moderator
OMC 31.05
imelik tundub see mulle ka???
Kui on mootor, millel jõumomenti jagub pikalt läbi kogu pöörete vahemiku, peaks ju asja paika panema kiirenduse kestus - kui aga saan erksust pöördevahemiku üleval otsas ilmutab(ja pikka kiirendust ei kanna) - siis vist sussilibin abistab???
Või on väga loll arutlus?

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
25.04.2003 at 12:23
BlueStang
 
OMC 31.05
pidamine on oluline aja sõitmiseks, kiiruse sõitmiseks on ikkagi hea, kui lõppjoont ületades on võimalikult kõrgemad pöörded võimalikult kõrgemal käigul - seepärast ikka suss stardis ringi, sest pidamise saavutamise punktis kiirus on suurem, kui pidavate ratastega startimisel, mis sest, et samas punktis oleme pidavate ratastega startimisel ajaliselt kiiremini.

Muidugi kehtib võimsamate autode jaoks, kuid miili peal peaks enamus võistlevaid autosid olema võimelised veel kiirust kasvatama va. mina:D eelmine kord olin juba poolel teel piirajas:)

Miks keskel kiirus suurem, kui miili peal oli ilmselt see, et rada läks läbi lohu - algul allamäge ja miilijoonele ülesmäge.

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
25.04.2003 at 12:35
raix_
OMC 31.05
ilmselt peaks ka abi olema sellest, kui alla kruvida väiksemad rattad. ntx 17" -> 15".
mina kavatsen selle triki teha. eks näis, kas ja kui palju aitab.
ning kohapealt ikka täiega minema...kuna mul jäi eelmine aasta auto veel kiirust koguma.
25.04.2003 at 12:45
Ago
 
OMC 31.05
Väksemate ratastega peaks ju kiirus just langema ??? Või olen ma millestki väga valesti aru saanud? Spido näitab küll väiksemate rataste puhul vinget kiirust. Samadel pööretel on suurema diameetriga ratta poolt läbitud maa pikem.

____________________________
Pontiac Trans Sport `96
25.04.2003 at 12:56 Last edited 25.04.2003 at 13:04 by Ago
spark
 
OMC 31.05
quote:
raix_: ilmselt peaks ka abi olema sellest, kui alla kruvida väiksemad rattad. ntx 17" -> 15".
mina kavatsen selle triki teha. eks näis, kas ja kui palju aitab.
ning kohapealt ikka täiega minema...kuna mul jäi eelmine aasta auto veel kiirust koguma.

pigem suuremad rattad
kiirusele mõjub siiski ratta läbimõõt (välimine diameeter)
proovi TqHq kalkulaatorit
25.04.2003 at 12:59
BlueStang
 
OMC 31.05
Suurema läbimõõduga rehvid ikka alla ja madalam tagaülekanne, krt

Aga mind hoopis huvitab aerodünaamika teema - kas piisab, kui lauppinna vähendamiseks ja õhuvoolu kõhualla sattumise vältimiseks autot vaid eespoolt alla lasta. Või hakkab siis külgedelt tulev hoopis tagumikku maast lahti tõstma:)?

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
25.04.2003 at 13:01 Last edited 25.04.2003 at 13:08 by BlueStang
newton
 
Moderator
OMC 31.05
Väiksema läbimõõduga rehv = väiksema ümbermõõduga rehv = kaotad iga pöördega teepikkuses = võidad iga pöördega jõus = lühem/aeglasem peaülekanne = peaks olema parem kiirendus e. rohkem jõudu, kui pöörded otsa ei saa ja lisakäiguvahetust sisse ei tule. Spido näit sealjuures on teine teema.
25.04.2003 at 13:08
Mell
OMC 31.05
quote:
Suurema läbimõõduga rehvid ikka alla ja madalam tagaülekanne, krt



...seda ainult sel juhul,kui enne finishit piirajasse jookseb,kui aga finishis lõpust niikuinii puudu jääb,siis on mõtekas ikka väiksem ratas panna,et maksimum kätte saada...???

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
25.04.2003 at 13:11
raix_
OMC 31.05

...seda ainult sel juhul,kui enne finishit piirajasse jookseb,kui aga finishis lõpust niikuinii puudu jääb,siis on mõtekas ikka väiksem ratas panna,et maksimum kätte saada...???


seda ma pidasingi silmas.

noh, variant on ka see, et ühe stardi teha 17" ja teise 15" ning eks siis ole näha.:)
25.04.2003 at 13:14 Last edited 25.04.2003 at 13:17 by raix_
devilc
Moderator
OMC 31.05
quote:
BlueStang:Aga mind hoopis huvitab aerodünaamika teema - kas piisab, kui lauppinna vähendamiseks ja õhuvoolu kõhualla sattumise vältimiseks autot vaid eespoolt alla lasta. Või hakkab siis külgedelt tulev hoopis tagumikku maast lahti tõstma:)?
Aeroünaamika ja stabiilsuse seisukohalt mõistlik tegu. Külgedelt tulev õhuvool autot nüüd küll ei tõsta.
25.04.2003 at 13:16
ollo
OMC 31.05
quote:
devilc:
quote:
BlueStang:Aga mind hoopis huvitab aerodünaamika teema - kas piisab, kui lauppinna vähendamiseks ja õhuvoolu kõhualla sattumise vältimiseks autot vaid eespoolt alla lasta. Või hakkab siis külgedelt tulev hoopis tagumikku maast lahti tõstma:)?
Aeroünaamika ja stabiilsuse seisukohalt mõistlik tegu. Külgedelt tulev õhuvool autot nüüd küll ei tõsta.

Yep, pigem vastupidi. Madal nina takistab õhu sattumist auto alla, kõrgem tagaosa tekitab hõrenduse, mille tulemusena downforce tiba paraneb. Madalad küljed muidugi suurendaks seda efekti veel.
25.04.2003 at 13:20
BlueStang
 
OMC 31.05
quote:
raix_:
...seda ainult sel juhul,kui enne finishit piirajasse jookseb,kui aga finishis lõpust niikuinii puudu jääb,siis on mõtekas ikka väiksem ratas panna,et maksimum kätte saada...???


seda ma pidasingi silmas.

noh, variant on ka see, et ühe stardi teha 17" ja teise 15" ning eks siis ole näha.:)

Seda peab läbi kalkuleerima, mul on mingid valemid, mis arvestavad võimsust, lauppindala, massi, ülekandearve ja tagaratta läbimõõtu - seda nii õhu-, kui ka veerevtakistuse jaoks. Aga need on lõppkiiruse jaoks - kui keegi oskaks need miili peale teisendada???


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
25.04.2003 at 13:22 Last edited 25.04.2003 at 13:24 by BlueStang
gets
OMC 31.05
quote:
raix_:
noh, variant on ka see, et ühe stardi teha 17" ja teise 15" ning eks siis ole näha.:)
Reeglitest välja ei loe, kuid ei tea, kas see on üldse lubatud? Kui jah, siis isegi prooviks ära.
25.04.2003 at 14:35
417RR
OMC 31.05
quote:
gets:
quote:
raix_:
noh, variant on ka see, et ühe stardi teha 17" ja teise 15" ning eks siis ole näha.:)
Reeglitest välja ei loe, kuid ei tea, kas see on üldse lubatud? Kui jah, siis isegi prooviks ära.

tõenäliselt saavutab efekti kui KW vähe.
minul jäi 5 käiguga 15" jõudu puudu enne lõppu, samas pikema maa( lenska mnt.vaikselt kiirendades) peale lõppkiirus tugevalt parem olnud.

13" madala profiilida oli arvutuste järgi lõppkiirus 10 km/h parem, kahju et radariga mõõta ei saanud
25.04.2003 at 16:32 Last edited 28.04.2003 at 10:05 by 417RR
BlueStang
 
OMC 31.05
Panen siia mõned lingid lõppkiiruse arvutamiseks:
esimesel - kalkulaator
http://home.earthlink.net/~jonaa/LS1new.xls
teisel - mõnede "levinumate autode" cd ja lauppindala
http://home.earthlink.net/~jonaa/cd.html
kolomandal - natuke teooriat ka
http://www.pumaracing.co.uk/topspeed.htm
Aga ikkagi - lõppkiirus ja kiirus miilijoonel on kaks eri asja. Kui nüüd keegi matemaatik-füüsik siia teepikkused ja kiirendused ka siduda oskaks...

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
25.04.2003 at 21:16 Last edited 25.04.2003 at 21:21 by BlueStang
brg
OMC 31.05
Cartest-i nimelise programmiga annab kah natuke mängida ja uurida... http://home.earthlink.net/~patglenn/ct.html Lehekülje lõpus on link ka DOS-versioonile, mille proovimine on vaba (Win oma vist mulle eriti ei meeldinud kui ma seda mingi x aega tagasi proovisin).
25.04.2003 at 22:13
devilc
Moderator
OMC 31.05
quote:
brg:(Win oma vist mulle eriti ei meeldinud kui ma seda mingi x aega tagasi proovisin).
Windowsi, õigemini Java versioon on IMO siiski parem: ilusam graafika, rohkem võimalusi ja mugavam kasutajaliides. Ise kasutan just seda (ametlikku versiooni).
25.04.2003 at 01:55
tqhq.ee foorum : Üritused : OMC 31.05   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.