register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : OMC 31.05   1 2 3 4  
Poster Message
peep
 
Moderator
OMC 31.05
Point pole ainult ratta läbimõõdus vaid kogu jõuülekande ülekande suhtes mootori pöörlemiskiirusesse (käigukast->peaüleanne->ratta diameeter). Asi on optimaalne siis, kui finishijoonel on mootori pöörded max. võimsuse peal. Seda saavutada ei ole eriti lihtne aga parem las jääb natuke puudu kui, et peab veel enne finishit käiku vahetama. Probleem selles, et suurel kiirusel on tuuletakistus nii suur, et veojõu kadumisel tekib märgatav aeglustumine, erinevalt 1/4 miili kiirendusest. Ehk käiguvahetus 100-200 m. enne finshit võib päris oluliselt tulemust mõjutada.

Sussi ringilaskmisest stardis pole abi, kuna distants selleks liiga pikk - see kiiruse eelis mis Sul 400 m. peal on (tavaliselt 1-3 kmh) ei avaldu enam 1600 peal.

Samuti, ei oma tähtsust auto kaal (teatud piirides muidugi).

Auto nina allalaskmine tundub ehk õige mõttena stabiilsuse koha pealt aga aerodünaamika mõttes pakun, et tuuletakistus suureneb.

Selles mängus on neli võtmetegurit:

NR 1. - aerodünaamika (väike lauppind, madal tuuletakistustegur).

NR 2. - mootori võimsus

ja siis suht. võrdselt juhi sõiduoskus ja sobivad ülekanded.

Sõiduoskusest nii palju, et vaheta käiku tiba valel pöördel või liialt aeglaselt ja kaotad oluliselt.
26.04.2003 at 10:27
417RR
OMC 31.05
Käisin pühap. tiirutamas lennuväljal.
Sissesõidu tee viimast lõiku on väheke muudetud seoses Kaitsevägede maadevallutamisega aga muidu ok.
Tee enda seisukord parem kui eelmine aasta.
Rada ise vähe tolmune ja prahine aga esimene suurem kevadvihm peaks seda pesema vist.
Endal oli korralik tolmusaba järel kui hoo üles sai.

29.04.2003 at 13:31
peep
 
Moderator
OMC 31.05
Juurdesõidu tee lükatakse teraga üle ehk peaks päris sile saama. Kui võimalik, siis pühitakse rada ka ära aga see sõltub kas linn saab koristusmasinale hääled sisse, see pidi moment laiali olema.

Võistlustrass ise korraldajate poolt testitud ja "siledus" on sama mis eelmisel aastal ehk ebatasasusi on aga sõita kannatab vabalt ka jäigema vedruga autoga.

29.04.2003 at 17:06
Mell
OMC 31.05
Sai ka muidu laupäeval sealt korra läbi sõidetud,kui venna juures külas käisin,uus sissesõidu tee oli seal tõesti,aga mu arust oli see igati ok ja rajal ma ka iseenesest mingit tolmu küll ei täheldanud...aga võibolla see tee tundus ka sellepärast ok,et mu Omegal 205/65 R15 rehvimõõduks,Roveriga oleks võibolla kirunud...

BTW,täpselt eelmise aasta rada sõites sai kerge vastutuulega ja naise ning muu kolaga 205 km/h...seda siis GPSiga mõõtes,spido näitas juba 220+ :) muidugi,egas see GPS ka päris täpne alati ei ole,aga suure vaguni kohta ikkagi päris hea vingaal.

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
29.04.2003 at 18:38
diesel
OMC 31.05
hüpoteetiline küsimus. miks on lubatud igal võistlejal sõita vaid ühe autoga? sellest saan küll aru, kui sama autoga mitmel vennal veereda ei lasta. mõtet tõesti eriti pole. aga mul tuli ähmane mõte, et kui võtaks käru peal teise vankri kaasa ja katsetaks mõlemat. kas ehk on oodata nii hullu moodi osavõttu, et muidu tuleks pime aeg enne kätte? või point rohkem selles, et ei pääse äkki starti tagasi selleks ajaks kui tolle oletatava teise autoga peaks juba sõitma? sorry, kui küsimus väga lihtsameelne. ma pole varem käinud ja seetõttu ehk ei jaga matsu lahti.
09.05.2003 at 20:00
peep
 
Moderator
OMC 31.05
quote:
diesel:või point rohkem selles, et ei pääse äkki starti tagasi selleks ajaks kui tolle oletatava teise autoga peaks juba sõitma?

Just seetõttu. Otsi mõni sõber, kes teise autoga sõidaks.
09.05.2003 at 20:52
peep
 
Moderator
OMC 31.05
Juhuks, kui kellegil Eesti ja inglise k. info võistluse kohta arusaamatuks jäi, siis siit saab lugeda lätikeelset:

http://www.streetrace.lv/page.php?cat=48&id=712

:D
10.05.2003 at 20:50
Vanaisa
  
Moderator
OMC 31.05
Ohh, asi kohe selgem :devil

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
12.05.2003 at 22:10
gandalf
OMC 31.05
Et siis Suurtükiväe Grupi ametlik luba tänasest laua pääl. Tee katsub siledamaks saada jah kuigi ka praegu on sõidetav
14.05.2003 at 20:05
hellraiser
  
OMC 31.05
Ma reeglitest ei leidnud, et kas see reg. tasu makstakse enne ära ja siis tehakse alles tehnokontroll?

Nukker oleks maksta lihtsalt 300 eeq ja siis saada teada, et ei saagi võistelda.

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
15.05.2003 at 13:35
Indrek
OMC 31.05
quote:
hellraiser: Ma reeglitest ei leidnud, et kas see reg. tasu makstakse enne ära ja siis tehakse alles tehnokontroll?
Nukker oleks maksta lihtsalt 300 eeq ja siis saada teada, et ei saagi võistelda.

Paraku nii see käib igal tehnika võistlusel.
15.05.2003 at 13:52
peep
 
Moderator
OMC 31.05
Kui omanik ei vaevu ise enne võistlust oma autot üle vaatama, miks peaks seda niigi hõivatud võistlusekorraldajad tasuta tegema ?

Tehniline kontroll võtab asja mõistusega, rajale ei saa tõesti vaid need autod, millega võistlemine on ohtlik. Eelmisest aastast meenub probleemidena vanade protitud talverehvidega kodanik ja üks Golf mille esistange lahtiselt lipendas - vead mida isegi poolpime peaks märkama. Kiivri olemasolu kontrollitakse juba rahamaksmise kohas, ilma kiivirita tehnilisse kontrolli ei pääsegi vaid tuleb auto pealtvaatajate parklasse panna.
15.05.2003 at 14:17 Last edited 15.05.2003 at 14:23 by peep (Moderator)
rustang
  
Moderator
OMC 31.05
Mina oli eelmisel aastal koos Indreku ja Lauriga tehnilist tegemas ning kedagi spetsiaalselt ei peedistanud. Raja äärde jäi ka üks Siibik, mis pool tundi tehnilisse hiljaks jäi ning mille radikast suure ojana ebamäärast ollust välja voolas.
15.05.2003 at 14:36
peep
 
Moderator
OMC 31.05
Tegelikult olid Sa koos Erkkiga seda kontrolli tegemas ja esialgsete plaanide kohasel on selle aasta tehnilise kontrolli komisjoni koosseis sama (rustang, Erkki, Indrek) ehk kui kahtlete, kas auto on ok., siis on soovitav siin eelnevalt konsulteerida - vastutavad isikud on Teie käsutuses.:)
15.05.2003 at 14:49 Last edited 15.05.2003 at 14:53 by peep (Moderator)
LaSa
 
Moderator
OMC 31.05
Hellriser: räägi välja, kas on mingi konkreetne asi, mille pärast on põhjust põdeda? Siis oskame ka täpsemalt öelda ehk...

Igatahes, asjad midagi KINDLASTI kontrollitakse, on igasguste lahtiste esemete (kere küljes, salongis, kapotiall (aku!!!)) puudumine, lekked, katsutakse pidureid ning samuti kontrolitakse turvavöid ja nende töötamist. Samuti peavad olema rehvid OK ja enam-vähem õige kiirusindeksiga. Kui need mainitud asjad on OK, siis peaksid ikka nii 99% rajale pääsema :)

Eelpoolmainitutele lisaks meenud 1 Mersu, mis jäi kah tehnilisse toppama, kuna tal oli aku kinnitamata...
15.05.2003 at 16:42
hellraiser
  
OMC 31.05
quote:
LaSa: Hellriser: räägi välja, kas on mingi konkreetne asi, mille pärast on põhjust põdeda? Siis oskame ka täpsemalt öelda ehk...

Lugedes nüüd viimased kirjad läbi, tundub, et siiski pole vist hullu mul midagi, lihtsalt nii igaks juhuks küsisin, et selgust saada.
Piduriklotsid on mul kõik hiljuti vahetatud, samuti käin autoga täiesti ausalt tehnoülevaatuses. Lahtiseid asju kapotiall ei hoia ning lekkeid ka ei tohiks olla. Vähemalt ükski vedelik kapotialt kaduma ei kipu.

Aga kiivri kohta küsiks veel nii palju, et kas see peab olema E märgiga või kõlbab ka nõukogude aegne tsiklikiiver?

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
16.05.2003 at 12:31
peep
 
Moderator
OMC 31.05
quote:
hellraiser:Aga kiivri kohta küsiks veel nii palju, et kas see peab olema E märgiga või kõlbab ka nõukogude aegne tsiklikiiver?

Kui tal pragusid ei ole, siis kõlbab. Munakoorega ära tule, see ei kaitse löögi korral suurt midagi.
16.05.2003 at 12:38
PlyVal64
OMC 31.05
Õnneks on muudetud võistluste aeg
Suurüllatusena tuli siis selline võistlus, mis algselt oli planeeritud samuti 31.05!! Hobilendurid hakkasid huvi tundma, et kas siis täppismaandumine hakkab olema liikuva auto katusele:) Guinessi Rekordites on igatahes selline kategooria rekordist sees. Tundub siiski, et esmaspäeval saadi aru lennuvahendite nõrkusest maismaa transpordiga võrrelduna ja lendamine lükati edasi päeva võrra. Aga igatahes võib selline võistlus päris huvitav vaadata olla.
21.05.2003 at 23:39
peep
 
Moderator
OMC 31.05
Oli jah kaks üritust samale päevale planeeritud, neile lubas (suuliselt) lennuvälja kasutada seal resideeruv lennuklubi aga kuna meil oli kirjalik luba lennuvälja omanikult, siis pidid nemad asja ühe päeva võrra edasi lükkama.
22.05.2003 at 09:21
peep
 
Moderator
OMC 31.05
Vähem kui nädala pärast tuleb asi ära teha ja oleks aeg selgeks teha, kes saavad ürituse läbiviimise juures osaleda.

Momendi seisuga on ennast "üles andnud" alljärgnevad tqhq inimesed:

newton
Riho
LaSa
Lauri454
kristj88
Erkki
rustang
Indrek
PlyVal64

ja tegelikult veel mõned aga ma ei suutnud nende nimesid siit välja kaevata ja mu mailbox on ka korduvalt kustu läinud:( ehk palun oma valmisolekust uuesti teavitada. Eriti teretulnud on sellised inimesed, kes autoga tulevad ja saavad kohal viibida ürituse lõpuni.

Olen ise esmasp-kolmap. välismaal ja offline ehk ärge varem kui kolmap. õhtuks minult maili oodake. Siis võtan Teiega ühendust ja lepime täpsemalt kokku mis ja kus ning kuidas. Enda soovist orgunnis abiks olla võib teavitada nii siin, kui ka privasse.
25.05.2003 at 20:55 Last edited 25.05.2003 at 20:59 by peep (Moderator)
kristjan_l
  
OMC 31.05
Ma võin päris kindlasti lubada et saan autoga tulla (ei, mitte Stangiga;)). St et autosse mahub viis inimest, peale minu siis veel kolm või neli (oleneb kas mu sõber tuleb või ei). Ja sellega olen ka arvestanud, et olen võistlusel lõpuni ja aitan agregaate uuesti kokku pakkida.

____________________________
REKVISIIT.EE
tõukerattast tankini
25.05.2003 at 21:24
Fire
OMC 31.05
Ei ole kyll läbiviimise juures osalemisest midagi kuulnud, aga pakuks ennast ka välja, äkki saaks ka TQHQ-le kuidagi kasulik olla, ning Peebuga on ka mul veel vaja omad asjad korda ajada. Andke teada millal ja mismoodi, mailile siis.
Edit: ei tea veel kas Firebirdiga või Fordiga, see oleneb palju nädala sees aega on. Kui tulen Mondeoga siis on ka mul paar kohta välja pakkuda (loodan et siiski Firebirdiga, nii et ärge seda pakkumist väga tõsiselt võtke, muidugi kui on vaja võin ju ka kindlalt Fordiga liigelda).

____________________________
I don´t care how much horsepower the newest Corvette wonders put forth, they still don´t shake the earth.

Corvette ´81
Bronco ´86
Town Car ´97
25.05.2003 at 21:25 Last edited 25.05.2003 at 21:30 by Fire
peep
 
Moderator
OMC 31.05
Autosid on pigem selleks vaja, et seal kohapeal nende abil sissesõite blokeerida aga muidugi saab nendega ka autodeta inimesi ka kohale sõidutada. Ja tqhq üritusel võiks ikka ohtralt usarauda koha olla.;)

Ma selle orgunniteami küsimuse jätsin meelega hiliseks, siis on ehk kõigil plaanid selged. Nn. võtmepositsioonid on juba kaetud (tehnokontroll, jutt, tulemuste regamine). Traditsiooniliselt on nii olnud, et SR team korraldab stardipoole ja meie (tqhq) hoiame finishi poolt. Pealtvaatajatel silma peal hoidmine on kahepeale. Õnneks tänu aedadele pole selles osas palju vaja teha.
25.05.2003 at 21:42
Fire
OMC 31.05
Selge, lõuad pidada ja Firebird valmis ehitada. Ja andke teada siis millega saan kasulik olla.....

____________________________
I don´t care how much horsepower the newest Corvette wonders put forth, they still don´t shake the earth.

Corvette ´81
Bronco ´86
Town Car ´97
25.05.2003 at 21:59
Raceboy
 
OMC 31.05
...hei, muide hea valem, kuidas paremat lõppkiirust saada: rusikareegel: vähendades 0,25 m* auto rindpindala, `säästad` ~25 hj, olenevalt autost see muidugi varieerub...Nii et kõrgetel autodel lihtne madalamaks lasta...

____________________________
www.vems.ee
26.05.2003 at 19:27
tqhq.ee foorum : Üritused : OMC 31.05   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.