register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest - järelkajad   1 2 3 4  
Poster Message
Taavi
Speedest - järelkajad
quote:
Kommentaatori pilgu läbi: Suprat ma tunnen,

Täiesti väheoluline, aga selline kommentaar jäi kõrvu küll, et Supra V6 vs. Camaro V8 :) Üldiselt olid kommentaarid muidu tasemel!
24.05.2003 at 23:03 Last edited 24.05.2003 at 23:43 by Taavi
Demonike
Speedest - järelkajad
Minu arust igati hästi kommenteeritud! Mulle on endale alati rohkem meeldinud foorumis juturida kirjutada, kuna siis saab vajadusel lauset ümber teha, aga eks igaüks võib omaette harjutada kiiresti ja operatiivselt asjast rääkida, pakun, et üsna raske.

Seetõttu oli jutuvana igati tubli ja tehnilistele viperustele vaatamata (katkendlik ühendus) vedas asja selge ja kõva häälega lõpuni :)

Üks mõte siiski tekkis, kui musa taustaks mängis ja juttu peale loeti, et musa võiks taustaks tiba vaiksem olla - sööb jutu ära, kuid need nupud asusid teises bussis...
24.05.2003 at 23:36
Hannes
  
Speedest - järelkajad
Minu seisukoht: auto,mis on ajutiselt arvelt maha võetud,et mitte maksta makse EI ol meie reeglite kohaselt kõlbulik sõitma,sest autol puuduvad riiklikud registreerimismärgid ;)
C-treele max. punktid.

Aivoha-le:
Kui on muudetud distantsi 1/4 miililt 1/8- miilile,siis ei ole normaalne seda ei muuta,kui on jäänud 1-el klassil sõita.
Anyway oli korraldus veidi parem,kui eelmisel aastal,nii,et veel mõned harjutuskorrad ja ongi ideaalne.
PS! Vahetult peale afterpartyt ma edaspidi enam ei kommenteeri-ausõna :p

____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
24.05.2003 at 00:44 Last edited 25.05.2003 at 09:20 by Hannes
PlyVal64
Speedest - järelkajad
quote:
Hannes: Kui on muudetud distantsi 1/4 miililt 1/8- miilile,siis NORMAALNE korraldaja seda ei muuda,kui on jäänud 1-el klassil sõita.
Ply ootab, millal ta Hanneselt kolaka saab :) Aga Hannes, vihmas sõitmine ja 4WD samas klassis lubamine pole ka normaalsed drag racingu reeglid!! Ilma vihma ja 4WDta, lest go! olgu siis või 1/16 miili...
On ju kogu aja olnud jutt just sellest, et mida lühem distants, seda ebavõrdsemad on erineva veoskeemiga autod. C on niigi tehaste kaasaegsete võistlus ja muskelautode klass(Imprezad, Evod, Audi S ja RS, Cossu 4WD), vähemalt suudeti seekord D-klassis asi võrdsustada. Mina olen sisimas siiani veendumusel, et 4WD tuleb omaette klassi suruda. Ilus jutt "võrdsusest" ei maksa midagi. Olgu see aasta, kuidas on, järgmine tuleb Drag Racingu mõistes klassid tõsiselt üle vaadata. Täpselt nii, nagu Off-Roadis on keelatud 2WD autode kasutamine, tuleb kriitiliselt asjad üle vaadata. Jälle kord selle showelemendi juurde jõudes, Sinu Audi koos 4WDPorschede ja Subarutega ei paku vaatajatele vaatemängu. Rahvas elavneb vaid tõsiste RWD V8 või turboautode burnoutimisele. Praegusel hetkel jääb palju vaatemängulisi autosid just 4WD autode kindla üleoleku pärast võistlema tulemata.
Minu ettepanek, vaadates siis hetke olukorda Baltikumi "dragiturul" tulevaste klasside suhtes:
A- 2WD vabalthingavad kuni 3000 cm3
B- 2WD vabalthingavad üle 3001 cm3 ja kuni 3000cm3 ülelaadega mootorid, üle 12 sek. autod.
C- 3001 cm3 ja edasi ülelaadega 2WD ning 4WD mootori ja ülelaade piiranguta, üle 12 sek. autod.
D- kõik WD, ülelaadevormid ja töömaht, alla 12 sek. autod.

Imprezasid, Audisid, Evosid ja Porschesid ei hakka teoorias keegi Dragi tehniliste nõuete järgi ehitama. Ja siis on 12 sek. see piir, asi hakkab sõltuma sõiduoskusest. Alla 12 sek. on juba racecarid, neil pole veorataste arv nii oluline. Pole kohanud 4 ET Streedil veerevat autot? No ja kuni 3 liitrit sõidavad putukad kõik samasid aegasid, sest kaalukohustus tasandab suurema mootori eelise. Ja kui siis aastaks 2005 D-klassi juba rohkem paistab olevat, võib selle ju indeksitega veelkord laiali jagada - D1, D2 jne.
24.05.2003 at 01:33 Last edited 24.05.2003 at 01:36 by PlyVal64
partel
  
Speedest - järelkajad
quote:
BlueStang:
quote:
Martin460: Panen siia mõned pildid.
http://community.webshots.com/album/74252498kDshQA
Osad neist omavad sügavat jutustavat sisu...

Megad pildid!

Jah, eile jäid kiidusõnad mainimata, kuna see on üsna enesestmõistetav.

Martin460 ikka oskab asja!!


____________________________
_
25.05.2003 at 10:12
tacco
 
Speedest - järelkajad
Ohtralt kummisuitsu :)
http://zoo.park.ee/elevant/speedest03/
25.05.2003 at 10:58
jahimees
Speedest - järelkajad
mõned klõpsud minu poolt

http://www.zone.ee/ccdlab/speedest/
25.05.2003 at 13:30
partel
  
Speedest - järelkajad
Mõni sõna veel.

Olin seekord Erkkile abiks, vastusrikkal tiimipealiku ametiposti otsas.

Eelmisel õhtupoolikul nokitsesime veel Camarot, düüside vahetus ja "loomulikult" leidus veel bensupaagi ja kütusetoru ühenduse vahelt leke. See sai õnneks parandatud. Tegime ka väikse proovitiiru, loe veerand gaasiga uisutamine.

Järgmine hommik kell 6 äratus, jalutuskäik Erkki garaazhi, kust sai siis liigutud natuke peale kaheksat läbi linna võistluspaikka.

Slikid alla, õhufilter scoop'ist välja ja väljalaskele "klistiir".

Paraku pilvkate tegi halba nalja, hakates tilkuma, mis sundis ilmataadi aadressil ebatsensuurseid väljendeid tarvitama. Kui rolleriga Baker meid starti kutsus, otsustasime siiski sõita, kähku "vihmakummid" alla tagasi ja stardikoridori.

Autod tegid omapäraseid liigutusi, näiteks Suprale ei meeldinud vasak rada ja otsustas hoopis paremasse üle kolida. Erkki sai tavapärasest pisut erineva tulemuse, 15.2 @ 165 km/h, 60 jala aeg oli 2.8 sek :) See-eest sai natuke showd tehtud eelnenud burnoutiga. Rohkem ajasõite polnud.

Edaspidist aega sai peamiselt sisustatud ehtinglaslikult ilmast vesteldes. Lisaks oli ka intervjuu Are Eller'ile, see peaks eetris olema teisipäeva õhtuses Mootorite Maailmas @ Kanal 2.

Eliminaatoris oli esimeseks vastaseks Kiireaudi. Nelivedu märjal asfaldil ja 1/8 miil ka, nii et hakkasime Erkkiga arutlema, kuidas kõige stiilsemalt kaotada. Peamehhaanik pani ka väljalaskele klapid ette tagasi.

Aga võta näpust, ilm paranes järsku ning luureagendid teatasid mõne aja pärast, et rada on kuiv, mida sai ka ise tuvastatud. Lisaks tekkis info, et tehakse jälle 1/4 miiline sõit. Slikid alla tagasi ja väljalaskele uus klistiir.

Start. Kiireaudi hüppas muidugi eest ära, Erkki uisutas nii esimesel kui teisel käigul ning paugutas piirajat. Lõpptulemus siiski 12.5 vs Kiireaudi 12.9

Järgmine sõit oli samuti turboauto vastu. Mingi Starlet. ;) Selle juhi suhtes oli vähemalt mul kerge segadus, peaks ju olema soomlane, aga nimi tundus kuuldu põhjal olevat Põder ???

Erkki võttis päeva parima reaktsiooni 0.502 sek, ehk 0.002 sek üle ideaali, Pro Stocki juhid, õppige! :) Ta juhtis minu nägemist mööda isegi 300 meetri kandis, siis aga tegi turbo oma töö, kuigi Erkki sõnul ei olnud mingit "postist möödumist". Aeg 12.41

3-4 koha sõit oli Aareloo Mustangi vastu. Seekord tuli vist päeva halvim reaktsioon :) Aeg 12.9, kiirusega 156, ehk lõpus oli vist tuul vastu, et kiirus 200 kanti ei tulnud :) Sellest siiski piisas võiduks.

Seejärel sai ka raja kõrvalt vaadatud teiste tegemisi. Lauri Camaro hääled panevad ikka keha vibreerima küll! Muuseas, kõrvatropid on päris hea idee...

Autasustamisel saime lisaks kolmanda koha auhindadele ka Kauneima Auto karika, mille kohta ma ise ei oska eriti midagi arvata, minu jaoks on "silma" vaid numbritele ajakaardil. Aga tore igatahes, kui nii arvati.

Mis muud kui vihmakummid alla, summutitele klapid ette tagasi ja kojusõit läbi linna. Tuleb tunnistada, et 600+ hj big-block tänavaauto on ikka väga lahe seadeldis!

Tänud korraldajatele ja sponsoritele ning tore oli siinseid inimesi näha.


____________________________
_
25.05.2003 at 02:58
Olds
  
Speedest - järelkajad
quote:
partel: Tänud korraldajatele ja sponsoritele ning tore oli siinseid inimesi näha.

Sind samuti, üle pika aja :)

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
26.05.2003 at 09:24
forced2race
Speedest - järelkajad
Ma siis ka , .. suur tänu Jaanusile , Lasale , Ply-ile ja Ctree-le .. organiseerimise ;) eest .
Mega hea oli näha inimesi , autosi ja action-i !!!!:)
Erkki auto jatab uhket tunnet et mitte ainlt usas ja soomes selliseid võib leida vaid ka nüüd eestis ...
Ja see veel et see on street car :) oma omapärase tagaklaasil asuva kleepsuga :) mis ei ole bullshit ka :D
Võibolla ainlt Pärtli jaoks :)
Supra oma konvertori ja kummide komboga oli ,jah, ainlt burnoutite jaoks võimeline .
Peebu camaro still has the part . Sound mind ikka külmaks ei jata :) Isegi kui , sa , Peep , veeresid vaikselt mööda juba õhtul :)
Lauri camaro is still dangerous to your health :)
Hannes on ikka kaval poiss :)
Mul oli hea näha , vist Ats-i vette ja seda punast C4 ;)
Kahju et Heiti ja see 1984 vette olid mujal pidutsemas :)

Ja suur tänu organisaatoritele , hea üritus :)

____________________________
Save The Wave (vette 91 )
26.05.2003 at 11:23
forced2race
Speedest - järelkajad
Kunagi ei mäleta kõike mida tahtsid öelda :)
Starlet jah paugutas , aga et siis ei tekkiks kohe meil siin ,Eestis pettunute 1.2 , 1.3 , 1.4 väikeste hatchback -ide turboga varustatud omanike :) mainiks veel et loe ainlt maht ja turbo suurus vaid boost , rõhk mida saab pumbata ja mida mootor välja kannatab :)
Hmm , milline boost oli sellel starlet-il ? 2kg?

____________________________
Save The Wave (vette 91 )
26.05.2003 at 11:30
aivoha
 
Speedest - järelkajad
quote:
Hannes: Minu seisukoht: auto,mis on ajutiselt arvelt maha võetud,et mitte maksta makse EI ol meie reeglite kohaselt kõlbulik sõitma,sest autol puuduvad riiklikud registreerimismärgid ;)
C-treele max. punktid.

Aivoha-le:
Kui on muudetud distantsi 1/4 miililt 1/8- miilile,siis ei ole normaalne seda ei muuta,kui on jäänud 1-el klassil sõita.
Anyway oli korraldus veidi parem,kui eelmisel aastal,nii,et veel mõned harjutuskorrad ja ongi ideaalne.
PS! Vahetult peale afterpartyt ma edaspidi enam ei kommenteeri-ausõna :p

Tore kui teile meeldis. Samas teadsin ka ise , et D finaaliks asi 1/4 peale tagasi viia ei ole eriti õige, aga kuna ilmataat juba nagunii selja keeras, siis tahtsin vähemalt pealtvaatajatele midagi pakkuda. Jääme rõõmsaks.
26.05.2003 at 11:39
mazza
Speedest - järelkajad
mmm väga ot aga kas keegi teab mis on saanud KARI HIRVONSALOst ja tema sierast?? et ma vict päris pime ei ole aga ei n22nud teda raadil ega spedestil ??? vai siiski olen pime ???
26.05.2003 at 11:50
ural
Speedest - järelkajad
Ei pidavat enam selle autoga võistlema. Kui siis mingi uuega. Nii ma SR foorumist mingist teemast lugesin. Iseasi, kas see jutt tõele vastab.

____________________________

26.05.2003 at 11:56
tfr
 
Speedest - järelkajad
quote:
aivoha: Tore kui teile meeldis. Samas teadsin ka ise , et D finaaliks asi 1/4 peale tagasi viia ei ole eriti õige, aga kuna ilmataat juba nagunii selja keeras, siis tahtsin vähemalt pealtvaatajatele midagi pakkuda. Jääme rõõmsaks.
Mina selles tagasiviimises küll midagi imelikku ja mitteõiget ei näe.

Klassid on kõik ikkagi täiesti eraldi ja võistlus oli algselt veerandmiili oma. Vahepeal viidi vihma tõttu ohutuse pärast osad klassid 1/8 miili peale, aga kui rada jälle kuivas, siis ma ei leia küll mingit põhjust, miks pidada ebaõigeks seda, kui distants võistlemata jäänud klassidele jälle esialgselt väljakuulutatu peale tagasi viidi.

Hannese virisemisest saan muidugi väga hästi aru, PlyVali väljatoodud põhjustel. :)
26.05.2003 at 12:00
Quattro
  
Speedest - järelkajad
Käidud - nähtud. Üritusel oli kord majas, see oli hea. Vandid ei kukkunud ka aiaga teele.
Ärritas pisut see, et osad võistlejad ei saanud hästi aru, et peaks starti minema ja selletõttu kippus asi venima.

____________________________
Passat,R1100GS
26.05.2003 at 12:01
tfr
 
Speedest - järelkajad
quote:
Quattro: Ärritas pisut see, et osad võistlejad ei saanud hästi aru, et peaks starti minema ja selletõttu kippus asi venima.
Ajasõidud läksid vägagi libedalt minu arust.

Eliminaator venis jah mõneti, aga kui see isa-poja mootorrattasegadus välja arvata, tundus see peamiselt ikkagi olema sellest, et kaheksane eliminaator oli natuke liiga pisike ja tegelased ei jõudnud ringiga veel starti tagasi selleks ajaks, kui nad juba jälle rajale pidid minema.
26.05.2003 at 12:04
gets
Speedest - järelkajad
Üritus mulle jälle meeldis, v.a. muidugi vihm, mis Lauri ja Supra eliminaatorist välja jättis.

Ei tea, kuidas on lahendatud see autode tagasisõidult ootamine õigetel võistlustel? Seal ei saa ju suurem osa autosid kohe lambist 2 starti järjest sõita?
26.05.2003 at 12:45
ICE
  
Speedest - järelkajad
RESPECT @ Camarod! Kirjeldamatu tunne kui need aparaadid sõidavad.
Ei ole nõus väitega et 4WD T sõite igav vaadata oleks, vastupidi. Moment kuidas kohalt ära hüpatakse paelub vägagi.
Auto välimuse jutu kohta ütleks ka et kui ikka autot ehitad siis võiks välimusega natukenegi vaeva näha. See on just mõeldud lätakate kohta. Aga ilusaima auto tiitel läks ka õigele masinale.
Kahju et ilm u. 5 tundi hiljaks jäi... Hea vähemalt et rada 400m peale tagasi pikendati d klassi jaoks, tunduvalt ägedam pealtvaatajatele.
Mis häiris: bikevennad tegid kiiruskatseid autodele mõeldud boksis, ime et keegi ette ei jäänud! Sulaselge lollus nende poolt...
Korraldajatele suur suur tänu õnnestunud ürituse eest(ilma vastu ju ei saa)!
26.05.2003 at 12:52
Hannes
  
Speedest - järelkajad
Ega ma siis lõputult ka torise,sest võidab teadupärast sport.
Peale autasustamist nägin,et 1 Porsche-clubi mees midagi vääga agressiivselt püüdis kõigile selgeks teha,kas keegi valgustaks?

To: ICE bikemehed said 1inimesele pihta küll.

Järgmiseks aastaks aivoha-le 1 soovitus: järgi juhendit!!!
Enamus ei olnud seda vaevunud isegi läbi lugema...

Et see punkt nagu oleks abiks,et aega niisama ei kuluks
--->>>>> [Võistleja, kes ei viibi stardikoridori kutsumise hetkel temale ettenähtud boksis, kõrvaldatakse võistlustelt.]


____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
26.05.2003 at 12:53 Last edited 26.05.2003 at 12:58 by Hannes
AK1
Speedest - järelkajad
To: ICE bikemehed said 1inimesele pihta küll.

Kahjuks kahele ( ise õnnestus üks neist olla, teine minu kamraad )

vaataja@jalgpaistes
26.05.2003 at 13:28
partel
  
Speedest - järelkajad
quote:
gets: Ei tea, kuidas on lahendatud see autode tagasisõidult ootamine õigetel võistlustel? Seal ei saa ju suurem osa autosid kohe lambist 2 starti järjest sõita?
Järjest sõit on jah kurjast.

Näiteks Top Fueli sõitude vahe on tund ja veerand, selle jooksul tehakse mootori kapremont + analüüsitakse pardaarvuti salvestatut koos eelnevate sõitude andmebaasiga, et järgmiseks sõiduks õiged mootori ja siduri seaded paika panna.

Turboautodel tuleb samuti vahejahuti vesi vahetada, nitroautodel düüsid ja taimerite seaded jne.


____________________________
_
26.05.2003 at 13:30
gets
Speedest - järelkajad
Seda küll, kuid mida rahvale sellel ajal näidatakse? Sõidavad järgmised klassid või tehakse niisama showd?
26.05.2003 at 13:36
jaanus
 
Speedest - järelkajad
quote:
Hannes:
--->>>>> [Võistleja, kes ei viibi stardikoridori kutsumise hetkel temale ettenähtud boksis, kõrvaldatakse võistlustelt.]

Kusjuures paaril korral saigi otsustatud, et - nüüd. Kuid ikkagi suutis võistleja just sel hetkel välja ilmuda.
26.05.2003 at 13:47
partel
  
Speedest - järelkajad
quote:
gets: Seda küll, kuid mida rahvale sellel ajal näidatakse? Sõidavad järgmised klassid või tehakse niisama showd?
Päeva alustab Top Fuel, siis Funny Car, Pro Stock, Pro Stock Bike.

Seejärel on TF juba uuesti valmis, aga kuna sõite jääb järjest vähemaks kaotajate arvelt, siis hakkab vaikselt pro klasside vahele tekkima Pro Mod (demo), Nitro Harley (demo) Top Alcohol Dragster, Top Alcohol Funny Car, Comp Eliminator, Super Comp, Super Gas, Super Street, Super Stock, Stock Eliminator.

Aegajalt lastakse ka show-tegijaid rajale, wheelstanderid jne.

____________________________
_
26.05.2003 at 13:48
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest - järelkajad   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.