register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Keevitusaparaadid   1 2 3  
Poster Message
vvt
  
Keevitusaparaadid
Vaatasin täna poes järgmise auto :devil mõttega ringi keevitusaparaatide vahel. Poolautomaat a 5000 eek ilma gaasita tundub ahvatlevalt odav, aga kas sellega korralikku keevitust teha ka saab? Huvitaks just igasugu first-hand kogemused. Ise pole sellistega kokku puutunud, ainult gaasiga, maksavad neel alates 10 000 eek. Et need argooniseguga korralikult keevitavad, kahtlust pole, aga kas tasub nädalavahetusel nokitsemiseks nii kallist osta? Keevitama peab korralikult ning kuni 3 mm paksust lehte.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
11.11.2003 at 23:55
zeke
Keevitusaparaadid
Keevitusaparaatidega on nii nagu kõige muuga, et mida odavam seda s**em. Kui võimalust on siis ikka kallim osta.

____________________________
MX-5, 116
11.11.2003 at 00:10
rustang
  
Moderator
Keevitusaparaadid
Mul on teine auto Pioneeriga ja keevitada kannatab, õhukese plekiga on aegajalt probleeme aga see vist rohkem keevitaja kui aparaadi viga. Küsi Waxi käest pakkumine.
12.11.2003 at 10:26
Madman
 
Keevitusaparaadid
Ilma gaasita ei soovitaks sest kvaliteet ise tuleb juba kehvem ja kui vaatad näit traadi hinda siis gaasiga keevitamise traat 0.8 mm 5 kg on ca 160 eeki ja gaasita traat 500-600 eeki. Veel selline soovitus et kui osta ja endal võimalus on siis kindlasti 3 faasiline, on palju töökindlam ja stabiilsem kui ühene. Kuigi jah 3 faasilised hakkavad kusagilt 5000.- kandist. Ise olen proovinud nii ühe kui kolme faasilist ja vahe oli tuntav kuigi võimsus sama ja 5000.- eest saab enda vajadusteks päris korraliku riista juba, vaata näiteks Kadaka teel OÜ Weldwell, Peterburi teel AS Aircom või Madara 31 AS Eurotööriist, olen kõigiga kokku puutunud ja igal pool asjalikud vennad. Tavalises ehituspoes vaevalt Sulle keegi oskab kõiki häid/halbu külgi ette lugeda.
12.11.2003 at 17:45
ull17
  
Keevitusaparaadid
Olen 10 aastat Purtse Moduliga keevitanud. Norm aparaat.Tuleb valida 180A või rohkem. Mina kasutan 250A. Uus on võimalik soetada kuskil 7 kiloga. Kui pappi pole nii palju, vali kasutatud. Ikka kolm faasi.
12.11.2003 at 23:50
PitBull
Keevitusaparaadid
Tere,

niisiis kas sellega: http://62.65.45.69/shop/?page=shop/flypage&product_id=604&category_id=18036dbb6adafc7ae2edd8b9487ef476
on ikka võimalik keevitada?
Kui kasutada seda:
http://62.65.45.69/shop/?page=shop/flypage&product_id=132&category_id=18036dbb6adafc7ae2edd8b9487ef476

Vaja oleks siis keevitada plekki jms. (auto, summuti, sauna ahi jms). Põhimõtteliselt siis oleks vaja miskit aparaati, millega saaks hädapärased tööd tehtud.

Või on see jutt seal täielik BS ja päris nii lihtne see ei ole st. ikkagi on vaja ka miskit CO ballooni.
Palju see balloon muidu maksab?

26.04.2004 at 21:02
orikas3
Keevitusaparaadid
Tundub rohgem mänguasja moodi aga väiksemad keevitused teeb ära. 0,8 kg keevitus traati 249 kr on küll kallis.
26.04.2004 at 21:49
diesel
Keevitusaparaadid
traadil on miski plöga sees, mis siis kuumenedes tekitab keevituseks vajaliku keskkonna (teoorias).
seega, sellega saab keevitada küll (samuti teoorias)
26.04.2004 at 22:01
PitBull
Keevitusaparaadid
Nojah, 14 päeva peaks olema aega praktiseerida :)

Asja nimeks on "CO2 keevitus" - seega, kui see traat ei toimi, siis saab ka gaasiga proovida?
26.04.2004 at 23:16
diesel
Keevitusaparaadid
põhjusmõtteliselt saab lumelabidaga tennist ka mängida.
26.04.2004 at 23:25
quattromees
 
Keevitusaparaadid
Kasutan TELWIN 251/2 1-faasilist (kodus 3-me faasiline vool lihtsalt puudub). Paar aastat tagasi maksis K-Rauta`s 10k (mis oli soodukas, praeguseks kindlasti oluliselt odavam) Väidetavalt ca 200 - 240 A. Omadustest 8 võimsusastet, punktkeevitustaimer. Minu vajadused on siiani rahuldanud. Saab kasutada ka täidistraati, aga pole kunagi proovinud. Täidistraadis olev mögin peaks jah tekitama kaitsgaasi analoogselt keevituselektroodidel oleva möginaga. Väidetavalt tuulise ilmaga välitingimustes olevat täidistraadil isegi eelis!?!
Co2-te pakub AGA 3-s suuruses balloonis. Keskmine maksis (kui õigesti mäletan) 360.- pluss 60.- ballooni rent iga kuu. Soodsam soetada vene Co2 balloon, aga enamasti vene balloonidega tegelejad soovivad vahetusballooni ja ilma välja ei anna. Hind orjenteeruvalt 400 ringis ja pole kuumakset. AGA Co2 tundub siiski veidi parem olevat. Muidugi kõige parem siiski segugaas...

Eelnevalt kasutasin täielikult kodus valmistatut ja toimis väga hästi aga kindluse mõttes vahetasin tehase toodangu vastu, kuna sellele saab vajadusel varuosi.

Edit: 1-faasilist soetama minnes peaks eelnevalt veenduma oma võrguvoolu tugevuses!!! Minu elukohas vool väga hea ja ei tunneta vahet 3-faasilisega, aga on olnud põhjust aparaati kaasa vedada kohta kus voolu kõikumine suur, pinge madal. See sööb närvid!!!

____________________________
Audi 200 20V TQ
Audi 100 2.3
Audi A4 2.8Q swap 4,2 V8
Audi UrS4 2,2TQ
Peugeot Partner
VW Passat 1,9TDi
26.04.2004 at 00:27 Last edited 27.04.2004 at 16:59 by quattromees
vvt
  
Keevitusaparaadid
Mul ongi võimalus kasutada samasugust aparaati, ainult et 3-faasilisena. Enne kasutasin 1-faasilist. Soovitus kahtlejatele - nende 5000 kr aparaatidega võrreldes (12000) om see nagu öö ja päev....

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
27.04.2004 at 08:51
Mart ja auto
Keevitusaparaadid
Kolme ja ühefaasilistel aparaatidel on suur vahe kaare stabiilsuse ja võimsuse seisukohalt. Huvitav on see ,et ühefaasilisel tõuseb kaare temperatuur aeglasemalt kui kolmesel. See on tähtis aga punktkeevitusel kus kaar peab kohe võimsalt sulatama. Seetõttu olen ühefaasilise aparaadi kasutamisel puurinud suuremad augud. Ei saa sellepärast augutange kasutada. Praegu on kasutusel Kemppi ühefaasiline ja Telwini inverter. Täidistraat on nagu elektrood ,ainult kate on traadi sees. Autokeretöödel täidistraati ei soovita sest kvaliteet on viletsam ,peab tegelema räbu eemaldamisega ja traat on ka väga kallis. Parema õmbluse kvaliteedi annab argooni ja co2 segu ja ka kaare võimsus on suurem sest on väiksem gaasi jahutav toime. Mida kallim aparaat seda parema õmbluse saab. Odavamatel on probleemiks ka lühike käpp ja etteande ebastabiilsus ja kiire kulumine. Lõppkokkuvõtteks aga võib öelda ,et ka odav tänapäevane aparaat ajab asja ära kui ei tegele proffessionaalse tööga.
27.04.2004 at 11:43
Tim
 
Keevitusaparaadid
Ma t6stan vana teema ylesse kuna tekkis plaan endale mig keevitus soetada. Uurisin siin natuke asja ja tahaksin nyyd teada teie kogemusi firmaga Aircom. Täpsemalt siis sai sealt välja valitud see keevitus mis on omama hinnalt mulle päris sobiv. Kiitke-laitke, andke n6u. Äkki kuskil midagi paremat saada kuni 15k eest. Mis kuludega ma veel peaks arvestama - gaas, traat, reduktorid vist niikuinii selle hinna sees ei ole?
16.10.2006 at 10:43
Jesper
 
Keevitusaparaadid
Mingi reduktorikökats võib vahel isegi kaasas olla, aga tasuks ikka eraldi osta, koos manomeetriga ja reguleeritav. Mina sain oma kooliraha kätte, kui Telwiniga kaasa antud reduktor tiheda paarutamise peale kinni külmus ja täislaksu survet käppa lajatas - käpa rõhuklapp selle peale loomulikult eriti õnnelik ei olnud ja eraldi seda ka osta ei saa, ainult koos käpaga (~1000kr). Ma muidugi ei tea, kas need AGA-s müüdavad ~600kr maksvad reduktorid on head, aga kindlasti on olemas reduktoreid, mis sellist nalja ei tee.

Põhimõtteliselt sama kehtib traadi ja keevitusmaski suhtes - aparaadil olid mõlemad kaasas, aga maski viskasin kohe minema ja ega sellest niidirullitäiest traadist ka vist eriti paljuks ei jätku (seisab veel riiulis). Traat on suht odav, 5kg rull maksis vist 300 krooni ja sellega keevitab vähemalt auto kallal ikka päris kaua. Korralik keevitusmask... mul on Tööriistamarketist ostetud 300-400 krooni ringis maksnud mask ning pärast igakülgset tuunimist võib öelda et käib kah, aga eriti mugav ikka ei ole. Mugav mask (nn Euromask) maksab orienteeruvalt 1500kr ja edasi, isetumeneva klaasiga on vist ka paari tuhande ringis.

Kõik hinnad on mälu järgi, +-150kr, võivad olla muutunud ja kindlasti saab tutvuste ja muu huinjamuinja kaudu kõike odavamalt.
16.10.2006 at 12:34 1 edit. Last edited 16.10.2006 at 12:43 by Jesper
Timo
  
Keevitusaparaadid
julgen soovitada PIONIER ja TELWIN keevitusi. mõlemaga töötand. praegu töötan pionieriga igapäevaselt, keevitan nii tavalist rauda, kui ka roostevaba ja nuriseda ei saa. ei oska sulle marki öelda praegu, aga hind oli aasta tagasi kuskil 12 kilo kanti.(see siis kolme faasiline). saab ka jämedat rauda ilusti panna, näiteks 10 mm(loomulikult faasiga).

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
16.10.2006 at 12:34 1 edit. Last edited 16.10.2006 at 12:36 by Timo
Tim
 
Keevitusaparaadid
Kindlasti tahan kolmefaasilist, sest valgusvoolu omad on nagu rohkem mänguasjad. Aga sa uuri mulle see mark välja. Usun, et see hind vast oluliselt ei ole muutunud. Kui sul ta igapäevakasutuses vastu peab, siis mul peaks hobikorras kasutamiseks suurepärane olema. Ja kuskilt lugesin välja et Pionier on Telwini odavam versioon lihtsalt.
16.10.2006 at 13:03
Jesper
 
Keevitusaparaadid
Pionier ja Telwin on üks ja sama firma jah, mina polegi aru saanud mis loogika järgi need nimed pandud on.

Valgusvoolu pealt töötav keevitus ei ole ilmtingimata mänguasi, aga vool ise peab korralik olema.
16.10.2006 at 13:06
vvt
  
Keevitusaparaadid
quote:
Tim: Ma t6stan vana teema ylesse kuna tekkis plaan endale mig keevitus soetada. Uurisin siin natuke asja ja tahaksin nyyd teada teie kogemusi firmaga Aircom. Täpsemalt siis sai sealt välja valitud see keevitus mis on omama hinnalt mulle päris sobiv. Kiitke-laitke, andke n6u. Äkki kuskil midagi paremat saada kuni 15k eest. Mis kuludega ma veel peaks arvestama - gaas, traat, reduktorid vist niikuinii selle hinna sees ei ole?

Telwini 190A masin on ka mingi analoogse hinnaga, ega suurt odavamalt ei saa. Kuna neid odavamaid profimasinaid müüvad paljud, siis tasuks enne vähe ringi vaadata. 190 on korralik masin, millega keevitab mootori kronsteine, strutbare ja muud hobiauto "raskemat" rauda prombleemideta. Olen tähele pannud, et ka autoplekki teeb see korralikumalt kui need 1-faasilised säästuaparaadid, tuli on kuidagi stabiilsem ja mõnusamalt soristab. Põhimõtteliselt keevitab see terast 0,5st kuni 6 mm-ni.

Reduktori saad suvalises AGA teeninduspunktis mõnesaja krooni eest, düüse ja otsikuid võiks ka peotäis olla (odavad). Ahjaa, neil ei ole tavaliselt ostes toitejuhtmel pistikut otsas - pistiku ja elektriku peale ka natuke. Keevitusmask kindlasti isetumenev, 2500 on juba päikesepatareidega, kus patarei vahetamisega muretsema ei pea.

Mingite CO2-tega pole mõtet vaevata, rohkem vene aja värk. Põhimõtteliselt -15K eest osta see 190 masin, korralik mask, reduktor, traat ja peotäis düüse/otsikuid.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
16.10.2006 at 16:35 2 edits. Last edited 16.10.2006 at 16:38 by vvt
margus61
Keevitusaparaadid
Mul on ka keevituse vahetus plaanis. Kas keegi oskab Telwin Technotris 180 inverteri kohta miskit arvata? Hinda pole veel küsinud&(.

Muidu peaks laskma pea kõiki keevitusi teha, mis elus ette võiks tulla...
17.10.2006 at 10:28
Tim
 
Keevitusaparaadid
quote:
vvt:Telwini 190A masin on ka mingi analoogse hinnaga, ega suurt odavamalt ei saa. Kuna neid odavamaid profimasinaid müüvad paljud, siis tasuks enne vähe ringi vaadata. 190 on korralik masin, millega keevitab mootori kronsteine, strutbare ja muud hobiauto "raskemat" rauda prombleemideta. Olen tähele pannud, et ka autoplekki teeb see korralikumalt kui need 1-faasilised säästuaparaadid, tuli on kuidagi stabiilsem ja mõnusamalt soristab. Põhimõtteliselt keevitab see terast 0,5st kuni 6 mm-ni.

Reduktori saad suvalises AGA teeninduspunktis mõnesaja krooni eest, düüse ja otsikuid võiks ka peotäis olla (odavad). Ahjaa, neil ei ole tavaliselt ostes toitejuhtmel pistikut otsas - pistiku ja elektriku peale ka natuke. Keevitusmask kindlasti isetumenev, 2500 on juba päikesepatareidega, kus patarei vahetamisega muretsema ei pea.

Mingite CO2-tega pole mõtet vaevata, rohkem vene aja värk. Põhimõtteliselt -15K eest osta see 190 masin, korralik mask, reduktor, traat ja peotäis düüse/otsikuid.

Milline see 190A masin on seal? Ja see et profimasinate myyjaid on palju, ma tean. Egas muidu siin ei uuriks asja ennem kui ostma torman. Tegelikult ei taha selle asjaga yldse sellepärast kiirustada, et pangi astumise v6imalus on päris suur. Peab vist j6uluvanale kirja kirjutama, et tahan head keevitust :D

See viimane Technotris on kyll päris vägev. Sellega teeb siis k6iki keevitusi nii mig/mag kui ka tigi. Hind on vast kaa sinna 100k kanti :D kui mitte rohkem.
17.10.2006 at 10:48
vvt
  
Keevitusaparaadid
190-ne oligi seesama, mille sa linkinud olid. Telwini analoogi nimi oli 203 või midagi sellist.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
17.10.2006 at 12:22
Heinar
Keevitusaparaadid
Endale meeldib Esab Telwinist rohkem.Esab LKA180 maksis Alas-Kuulis mingi 13K.
17.10.2006 at 13:27
racerx
Keevitusaparaadid
quote:


See viimane Technotris on kyll päris vägev. Sellega teeb siis k6iki keevitusi nii mig/mag kui ka tigi. Hind on vast kaa sinna 100k kanti :D kui mitte rohkem.


100 on ülepakutud veidi :) . 27 pluss käive. Ja see pole Tehnotris vaid uus mudel kus on pal ka Pulse mode.
Testitud ja üsna ootamatuid tulemusi tegi alu. vallas.

Sorry kui on reklaamihõnguline siis kustutage...
tikutaku kasutajatele Telmig 203 on võimalik teha parem hind kui teistele. Muud Telwini asjad samuti :)
Info privas et liiga kommertsiks ei läheks.
17.10.2006 at 14:10 2 edits. Last edited 17.10.2006 at 14:13 by racerx
Tim
 
Keevitusaparaadid
Keevitus ostetud nüüd lõpuks. Lõin põrssa katki ja ostin mastermigi hoopis selle telmigi asemel. Nüüd aga jama gaasiga, täpsemalt vajan vene hapniku balooni. Siis saan AGAst 3a. agamixi balooni tasuta rendile või muidu maksa 1k kolme aasta eest. Kas selline süsteem ongi ainult või oleks võimalik ka kuskilt päris oma baloon saada koos sisuga, ilma et mingit renti peaks maksma. Küsin seda siin sellepärast, et algaja nagu ma olen, on mul orkilendamise võimalusi päris palju.
18.01.2007 at 13:05
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Keevitusaparaadid   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.