register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Alumiiniumist BBC   1 2  
Poster Message
Willie
Alumiiniumist BBC
Kas on kellelgi olnud kokkupuudet alumiiniumist BBC-ga ning kellega saaks sellest rääkida? Eesmärgiks on 454 cid võimalikult kerge mootor (võibolla isegi tulevikus blower üles ajada) sihiga 600+ hp ja u 700 nm. Põhjaks on SS10 88 aastast.
21.02.2004 at 11:16
BlueStang
 
Alumiiniumist BBC
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=9040

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
21.02.2004 at 12:57
partel
  
Alumiiniumist BBC
Alumiinimplokk on tore asi, annab oma 70 kg kaalusäästu.

On sul see plokk olemas? Kui osta plaanid, siis mitte mingil juhul originaal 4.25 tollist, vaid ikka vähemalt 4.5 läbimõõduga, kolbide hind ei sõltu läbimõõdust ja mootorijuppide hind on sama nii 454 kui 622 cid korral. Plokk telli "race prepped", siinmail ei oska keegi asja.

Ja 600+ hj ning 600+ lb-ft saab ka vabalthingavana.

____________________________
_
21.02.2004 at 13:42
Willie
Alumiiniumist BBC
Kiitus vastuste eest.

Pärtelile: plokk on ostmata, vaatasin PAW hind 4K$, koos Al kaantega 5,2K$ ja komplektsena ilma karbussita 7,1K$. Äratoomine koos tollide ja käibega, sisaldab kindlustust ja garantiid: 8474 $, hind Pärnus.

Uurisin asja, et race prepped tühikäigupöörded algavad 1300, tänaval patseerimiseks on seda pisut palju. Siit küsimus: kas RP plokil on ka spetskaaned ja särk (manifold), neist need pöörded ka tugevalt sõltuvad?

Asi on mõeldud teha endale, siin pole vahet, kas kolb on 4,25 või 4,5 tolli, tahan et säiliks ka töökindlus. Sellise mahu juures pole enam vahe nii suur, kumm määrib asfalti ikka ühte moodi.

Mis puutub aga kompressorisse, siis see jäägu selleks ajaks, kui katus sõitma hakkab: mingi arenguruum peab olema.

BlueStang´le. Ma ei pea enneast tõsiseks tegelaseks, papiga on ka nii nagu on: raksuga 15K€ välja käia pole mulle jõukohane. Jupihaaval libistada on OK, ei keera ennast võlgadesse ja saab ka ise käed õliseks. Mulle meeldib ise aretada. Aga vihje on asjalik.
21.02.2004 at 14:23
partel
  
Alumiiniumist BBC
Race prepped on plokk, s.t. hoonitud ja muidu töödeldud.

4,25 ja 4,5 vahe ongi selles, et vahet pole :)

1. 4.25 on isegi originaalmootori jaoks kompromiss, 4.5 on oluliselt rohkem potentsiaali.

2. 4.25 võid leida romulast mõne vana BBC autolt, 4.5 on ainult uuena tellitud -> turuhinna vahe. Kui kunagi müügiks läheb, siis 4.5 on megalt väärtuslikum kui 4.25, mille võib leida romulast. Aga ostuhind on sama.

Mina Erkkiga oleks väga õnnelikud kui puuritud 4.25 asemel oleks praegu 4.5.

Vaata seda artiklit:

http://www.rehermorrison.com/techTalk/34.htm

____________________________
_
21.02.2004 at 14:45 Last edited 21.02.2004 at 14:46 by partel
partel
  
Alumiiniumist BBC
Ja veel, nagu ma aru saan, siis tahad jätta auto tänavasõidukõlblikuks.

Sel juhul on töömaht sinu parim sõber. Võimsus on põhimõtteliselt töömaht x pöörded. Tänavamootor aga ei ole pöördemootor, järelikult tuleb jõudu hankida töömahu suurendamisega.


____________________________
_
21.02.2004 at 15:01
Willie
Alumiiniumist BBC
Tuleb vist Pärteliga üks tõsisem teema-arendus ette võtta, kompenseerides seda rohke vahejahutatud õllega.
21.02.2004 at 15:01
partel
  
Alumiiniumist BBC
quote:
Willie: Kiitus vastuste eest.

Pärtelile:
Uurisin asja, et race prepped tühikäigupöörded algavad 1300, tänaval patseerimiseks on seda pisut palju. Siit küsimus: kas RP plokil on ka spetskaaned ja särk (manifold), neist need pöörded ka tugevalt sõltuvad?

Tühikäigupöörded on eelkõige nukkvõllist kinni.

Kaaned saab siis valida kui on teada töömaht ja pöörded.

Parimad BBC kaaned on Pro-Filer:

http://www.profilerperformance.com/

Väga head on ka Dart ja Brodix, soodne Edelbrock.


____________________________
_
21.02.2004 at 15:07
partel
  
Alumiiniumist BBC
quote:
Willie: Tuleb vist Pärteliga üks tõsisem teema-arendus ette võtta, kompenseerides seda rohke vahejahutatud õllega.

Kui Tallinna satud võiks Erkki'ga koos asja arutada - tal ka mitmeaastane BBC praktika seljataga.

____________________________
_
21.02.2004 at 15:19
Erkki
  
Alumiiniumist BBC
quote:
Willie: ... sihiga 600+ hp ja u 700 nm.
Teretulemast tõsiste mootorite klubisse :smokin

Igal juhul oleme Pärtliga valmis Sind nõustama, Pärtel on kõva teoorias, mina panen rõhku praktikale :)



____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
21.02.2004 at 15:23
Willie
Alumiiniumist BBC
Erkki ja Pärtel.

Klubisse kutsuda on vara, ma pole mingi tegija selles mõttes. Kuigi mulle meeldib(meeldiks) ehitada auto ümber mootori, kest pole nii oluline. Lihtsalt kommentaariks: sai siiber irvitavatest rullnoksidest ja tõstsin oma vanale MB 190-le vahele MB R6 3 liitrise mootori, kast ja sild jäid vanad. Kogu asja tegi meeldivaks see, et mõne foori ees jaurava noksi rippuv lõug hakkas segama roolikeeramist, kui ta mu purgi tagaotsa vaatles. Järgmise foori ees oli sepp juba tüki vaoshoitum. Unustasin mainida, et vahetatud on veel nukkvõll, pritsungiandurid ja pritsungiaju. Kütusekulu seejuures polegi laes. Kui aga tangid Stocholmis uue paagi, on mootori laul eriti ilus.

Põhiteema juurde tagasi tulles on siht seatud sügiseks mootor ja kast ritta lükata, käima panna ja siis edasi vaadata: läheb ta truckile või saaks veel mõne huvitava sigadusega hakkama. Mulle meeldivad tallenahas hundid.
21.02.2004 at 15:55
partel
  
Alumiiniumist BBC
Noh kaugel see sügiski on, planeerimist pole kunagi vara alustada.

Truckile ja "huvitavale sigadusele" :) võib optimaalne mootorikombo olla pisut erinev.

Mis kast on?

Igatahes enne suuremaid sisseoste võiks ikkagi Erkki ja minu arvamust küsida, mitte et see kuidagi kohustuslik oleks..


____________________________
_
21.02.2004 at 16:09
Willie
Alumiiniumist BBC
Pärtelile.

Kasti asi lahtine, kindel vaid see, et automaat. Laisa inimese asi.

Arvamust küsin ikka, seda enam et tegu BBC ala autoriteetidega, seda ilma lõõbita. Alustatud projekt vaja ka lõpuni viia ja tarkka nõu saada on tõsine probleem. Aga haigus on küljes ravimatu. Olen omale valmis sättinud ka "stendi", kuhu mootor külge käib.

Kui ma õigesti aru saan, siis tegelete ka ise juppide liigutamisega, et äkki võiks ka sel teemal rääkida?
21.02.2004 at 16:42
partel
  
Alumiiniumist BBC
Juppe me kumbki ei liiguta, vähemalt mitte BBC omi :)

Selleks on Top Parts ja US Parts.

Hea nõuga on siinmail kitsas käes küll, me Erkkiga oleme juba mitu aastat lugematuid tunde asja uurinud, aga vähemalt minu arvates on õige kogemus alles 20 aastane staazh.

Peamine asi ongi selles, et karburaatori(te)st tagarehvideni peab olema üks harmooniline tervik. Üks vale osa võib kogu asja ära rikkuda. Mitte et midagi tingimata katki läheks või õhku lendaks, lihtsalt ei ole enam optimaalne kombo.

Kast loomulikult automaat, ja mis väga oluline, turbiin (konverter) on üks kõige tähtsamaid asju, selle peale $600-800+ panna on küll suur raha, aga samas üks parim investeering.

http://www.atiperformanceproducts.com/products/tc/tc.htm

(ATI toodab ise turbiine, enamus teisi renoveerib romulast leituid)

Samast kohast ka vibratsioonidamper, kui vaja läheb.


____________________________
_
21.02.2004 at 16:58 Last edited 21.02.2004 at 17:01 by partel
Willie
Alumiiniumist BBC
Tekitan omale ühe konkreetse plaani ja võtaksin siis teiega ühendust juba vastuseid vajavate küsimustega. Arvan seda juhtuvat N9-04.
21.02.2004 at 18:15
Willie
Alumiiniumist BBC
Nii, pisukesed mõtted on siin.

BBC
Merlin Lite BBC, 4,500 bore aluminium block, World Product.
4 polti. 150 naela, u 90 kilo.
Raamlaagrid 2.750 tolli, spetstellimus.
Bore tehasest tuleb 4,490, vaja hoonida kuni 4.500.
Deck hight: 9.800; 10.200; 10.600; 11.100
Väntvõlli kõrgus: standard ja raised .400; standardil max stroke 4,750, raised .400 max stroke 5,850.

Min. mootori maht 4.500x4.000=508cid[b]/8,34l[/b]
max. mootori maht 4.600x5.850=777cid/12,74l

Ploki kohta küsimused:
1. Milline võiks olla valitud ploki juures decki kõrgus? Olen püüdnud täpselt pihta saada, kuid pole õnnestunud leida selget vastust.
2. Kas tasub osta .400 tõstetud vändaga plokki, vajab see ju ka pikemat kepsu jne?
3. Kas siinmail ei teki hoonimisega probleeme, olen eelnevatest foorumitest lugenud igasuguseid arvamusi. Tuttavad on muidu olemas, kes ka teha oskavad.
4. Hinnavahe on 4700$ kuni 5000$-ni, nii et valida tuleks optimaalseim variant, 300$ kõikumine siin enam rolli ei mängi.

Kaaned
Samuti Merlin, alumiiniumist, kandilise avaga, valida on poleeritud ja standard variant. Konkreetse kaane valik saab toimuma peale ploki valikut.

Kolvid, kepsud, vänt ja saaled.
Kolvid flat top, lightweight, L2513F standard.
Kepsud vastavalt plokile, kui on raised .400 siis on minu pea tühi.
Väntvõll Nitrided 4340 series, CRK-CK4340496
Saaled nagu ka ülal märgitud on Merlini enda spets. Kui õigesti aru sain, on küsimus õlituses ja saalet katva segu poorsuses.

Mis puudutab juba edaspidiseid juppe nagu klapid, nookurid, tõukurid, kett- või hammasratasajamid, kaaned ja karbussid, siis see on minu jaoks juba müstika.

Olen igati tänulik nii Pärtelile kui Erkkile kui ka kõigile teistele iga vihje eest, mis asjale saaks kasuks tulla.


22.02.2004 at 16:21 Last edited 22.02.2004 at 16:25 by Willie
Astro SS
Alumiiniumist BBC
Loodan ,et see teema kunagi ka sihile viib.
Igatahes :hail , meestele kes suurtest mootoritest mõtlevad ja oma ideid teostavad.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
22.02.2004 at 16:35
Willie
Alumiiniumist BBC
Astro SS-le

Pole hullemat kindlust kui on sihikindlus. Kui saab jupihaaval ehitama hakata on ka rahakoti ja naise protest tagasihoidlikum.
22.02.2004 at 16:41
partel
  
Alumiiniumist BBC
quote:
Willie: Nii, pisukesed mõtted on siin.

BBC
Ploki kohta küsimused:
1. Milline võiks olla valitud ploki juures decki kõrgus? Olen püüdnud täpselt pihta saada, kuid pole õnnestunud leida selget vastust.

10.200
quote:

2. Kas tasub osta .400 tõstetud vändaga plokki, vajab see ju ka pikemat kepsu jne?

Tõstetud on nukk, mitte vänt. Point selles, et võimaldada pikemat kolvikäiku, ilma et vänt vastu nukki hakkaks käima.

Aga vastus on suht nii-ja-naa. Mina esialgu piirduks 4.625 käiguga. Sellest pikem hakkab juba kuiva karterit tahtma ja kolvi kiirus läheb ka suureks, vastupidavus kannatab.

Vänt Callies:

http://www.callies.com

quote:

3. Kas siinmail ei teki hoonimisega probleeme, olen eelnevatest foorumitest lugenud igasuguseid arvamusi. Tuttavad on muidu olemas, kes ka teha oskavad.

Katsu ikka kuidagi orgunnida, et nad ise prep'ivad asja ära, näiteks isegi Soomes, kuhu Erkki ja Lauri on plokke saatnud, tellitakse uued plokid juba prepatuna. Midagi valesti läheb, siis...
quote:

4. Hinnavahe on 4700$ kuni 5000$-ni, nii et valida tuleks optimaalseim variant, 300$ kõikumine siin enam rolli ei mängi.

Võib-olla kõlab see ülbelt, aga $300 on korraliku mootori puhul kommiraha, mis ei tohiks eriti rolli mängida.

quote:

Kaaned
Samuti Merlin, alumiiniumist, kandilise avaga, valida on poleeritud ja standard variant. Konkreetse kaane valik saab toimuma peale ploki valikut.

Kaantega on nii, et konventsionaalsed toidavad u. 900 hj, sealt edasi tuleb juba spread port (pordid võrdsetel kaugustel, mitte kahekaupa koos) kaante peale üle minna, mis on mega $$$, aga oma +150 hj.

Mina eelistaks ülalmainitud 24* Pro-Filerit, varuvariandina Dart Pro 1 355cc:

http://www.dartheads.com/cbbhpro1cnc.htm

Muud jupid:

Kepsud Crower, nookurid Crane gold, tõukurid Crower Severe Duty.

Karpad, sisselase, nukk, headers jne sõltuvad juba asjaoludest.

Ja surveastet üle 11 ei ajaks, siis jääb ka väikse nitrolaksu võimalus.


____________________________
_
22.02.2004 at 18:19 Last edited 22.02.2004 at 18:21 by partel
Willie
Alumiiniumist BBC
Nüüd on mõtlemist, niipalju tean, et plokki saab tellida ka lõpuni hoonituna. Hinda see ei muuda. Kogueelarve kisub sinna 13-14K$ kanti. Ülalpool mulle lombi tagant pakutud hind on küll väga imelik.
22.02.2004 at 20:01
urmas
Alumiiniumist BBC
Osta valmis mootor. Sellel on hetkel lahjad setingud ja ressurssi vabalt hingavana ca 1000hp. Peale 01.05 saab selle ilma tollita ja pullita ära ka tuua :)
22.02.2004 at 20:08
Willie
Alumiiniumist BBC
Urmasele.

Ma pole seda varianti päris maha matnud ja küsiks mida selle raha eest saab? Palju on töötanud jne. On sel ka mingi garantii?
PS. Keith lubab boreks 4.250-4.500, Sinu sõbral on 4.600?

http://www.keithblack.com/racing_generalmotors.html

Kas on see mõni teine plokk või on vaheseinad veel piisavalt tugevad?
Küsiks tagasihoidlikult Pärteli ja Erkki käest, et mida nad selle Keith Black 600 hinnast ja juppidest arvavad?

22.02.2004 at 20:20 Last edited 22.02.2004 at 20:37 by Willie
partel
  
Alumiiniumist BBC
See on tõesti madalalt forsseritud, 977 Nm teeb 1.2 lb-ft / cid, kui tavabenaga saaks u. 1.35 ja race gas 1.5+

Carillo kepsud on huvitavad.. Kolvid on muuseas Wiseco, mitte Viseco.

Hinna kohta ei taha midagi arvata, aga võrdle näiteks:

http://www.rehermorrison.com
http://www.steveschmidtracing.com
http://www.sonnysracingengines.com



____________________________
_
22.02.2004 at 21:24
Willie
Alumiiniumist BBC
Urmasele.

Koperdasin mööda netti et leida KB600 algupära ning sain vastuseks Oldsi bloki. Keithi kodulehel on samuti märgitud doonoriks Olds, vaid selle vahega, et kõik sees ja ümber on Chevy. On see nii?

Later edit: Vaatasin Pärteli lingitud saite: vaatamata hobustele on hinnad LAES, minu arvestatud 13-14K$ ja Urmase sõbra 15K€ on köömes nende hindade juures.
22.02.2004 at 21:45 Last edited 22.02.2004 at 22:24 by Willie
jyrki
Alumiiniumist BBC
Myydään Keith Black 600 cid täysalumiinimoottori:
- Big Block Chevrolet yhteensopiva
- Alu Block KB500 +.400 Tall Deck, Bore 4.60”
- KB kampiakseli, Stroke 4.50”
- Carillo teräskiertokanget
- Dart Alu kannet 2.30”/1.88” by Bill Mitchell
- Viseco männät
- Crane rullakamat
- Dart Tunnelram
- 2x Barry Grant 1150 cfm Dominators
- Moroso ö-pohja

Sopii OL, S/C, SG, Bracket tai tosimiehille vaikka kadulle.

Tosiostaja soita p. 040-5066888
23.02.2004 at 14:47
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Alumiiniumist BBC   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.