register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : '06 GTO Eestis   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
VeixES
 
'06 GTO Eestis
Sattus vaba koht olema 05 v 06 juures :) Harva kohtab liikluses teisi...


____________________________
GTO '04
25.07.2010 at 12:05
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
quote:
mikimouse: sünged näevad välja jah need aparaadid. mis selliste 1/4 aeg olla võiks?

USAs on parimad bone stock, LS2 mootoritega isendite ajad kõrged 12 sek ajad. See eeldab ikka väga head pidamist, oskajat juhti ning keskmisest paremini õnnestunud mootorit, mõni jookseb paremini, mõni keskpäraselt.

Praktikas on (eesti oludes ) keerulisem, eriti kuskil a´la tänavatemaatikal. Kitsad tagarehvid, pisut pikavõitu 1.käik ja natuke pehme haakumisega GTO originaalsidur, annavad kokku arvestatava aja, mis kulub lihtsalt "uimerdamisele" ja kohalt liikuma saamisele. Maanteel hammustab juba jõuga. Automaadiga polegi olnud juhust sõita (GTOga), aga ka seal on ilmselt ülekandes vabastatav kiiruselisa kinni. Ei saa unustada ka IRS puhul wheel-hop võimalust, mis kui rabistama hakkab, võtab oma aja. Modidega välditav...

Moditud autod (GTO on suhteliselt raske) paugutavad ju üllatavalt häid aegu usas (head vabalthingavad strokerid tihedama ülekandega, sõidavad isegi kõrgeid 10neid) , seal on muidugi väga head pidamistingimused samuti.

Tasapikku süveneb minus hiiliv rahulolematus stock 400hj suhtes, aga ei hakka enne midagi ette võtma, kui ehitamiseks on asjalik eelarve muretuks kulutamiseks, ning ei oleks ohtu jääda millegagi pooleli või jänni. Ja eks on ka küsimuseks ju uued pidurid, 4.1(?) tagareduktor ja veel ühte ja teist. See kõik kokku eeldab kogusummana olulisi kulutusi, mida ma hetkel autosse ei suuna. Ajad muutuvad, V8 jääb, vaatame, mida elu toob.

Tuju tõstab ta ka stock seisuses hästi. :)

Edit: typo.
25.07.2010 at 15:11 1 edit. Last edited 25.07.2010 at 15:15 by askeldaja
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
Rahulik laupäevaõhtu, teeolud head, kaaslaseks kartmatult nurruv LS2.

Hetkesaldo 12330km. Järgmisel suvel saab 5 aastat, väike juubel tulemas. :)



Peatusin vahepeal Rohuneemes, vaatasin ilmekat taevapilti. Märkasin, et kogu maailm peegeldub kenasti ka auto pinnal...





09.10.2010 at 21:28
charger
'06 GTO Eestis
Tundub, et selle saidi kontekstis on sarnaste sõiduvahendite omanike hobid ikka päris erinevad, mul tuleb sama läbisõit ühe suvega :)
09.10.2010 at 21:59
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
Kusjuures, ma ise ka ei prognoosinud nii kasinat läbisõitu. Algselt enne GTO-d oli mõtetes Trans Am (korraks ka Vette), aga sellel hetkel oli vahepeal suurem tühimik uute usamusklite valikus, lisaks sellal veel kehtinud valuline tüübikinnituse küsimus. Sai GTO ostetud, aga ootamatult igasugused kolmandad sekeldused ja asjaolud viitsid oma aja. Auto seisis. Korraks oli juba tusatuju, et müüks või maha, kuna sisuliselt uus auto seisis sõitmata ja tekkis pakiline maasturi vajadus. GTO ise pole hetkegi pettumust valmistanud (kui jätta välja üldlevinud, sujuvalt kujunevad soovid, tehniliste parenduste suhtes). :)

Kahe autoga on keeruline üheaegselt sõita (roolida saab ikka ühte) ja nii jõukas hetkel pole, et 2-3 autot oleks igal ajahetkel koheselt väga heas sõidukorras ja käepärast võtta, sõita (räägime ikka Autodest).

Musta Chargerit oli suvel igal pool pidevalt näha, näiteks kui Kaberneemes käisin, siis oli peaaegu alati Charger rannast tulemas. :)

Mõistan neid inimesi üsna hästi, kes on suutnud igapäevaauto ja hobiauto 2 in 1 ühendada.

09.10.2010 at 23:19
charger
'06 GTO Eestis
No mul oli samas igapäevaauto ka kõrval ja see läbisõit tuli ikka puhtalt fun'i pärast. Hetkel on küll nii, et on mitu hobiautot ja ei ühtegi mõistlikku tavasõidukit :D
09.10.2010 at 23:35
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
quote:
charger:Hetkel on küll nii, et on mitu hobiautot ja ei ühtegi mõistlikku tavasõidukit :D

Selline majandamine nõuab ikka entusiasmi. :)

Hakkasin ühel hetkel lappama autokuulutusi üle maailma (igapäevane veereja tahab varsti vahetust, võibolla sõidan siiski talve veel ära) ja avastasin, et ükski "mõistlik" auto ei sobinud/meeldinud/ei tule kõne alla, meelepärased on kõik puha janused bensukad vms. Ja praktilisusest oli asi hoopis kaugel, kui jätta paar silma jäänud RAMi välja.

Meenub aastatetagune juhus, kus läksin naisega kaasa talle autot vaatama (kuskil müügiplatsil).

Naine istub rooli, käivitab auto ja jääb nõutu ilmega istuma.

"Mootor on vist katki!" :uhoh
"Miks Sa nii arvad? Töötab ju!"
"Teeb nii imelikku häält!!!"
"Neljasilindriline käibki nii! :D
"?!!!"
:)

(Endine auto oli tal V6 ja oli üsnagi kursis ka V8 häältega).



Eks elu näitab, mis saab. Igatahes on mul kiusatus, et "oleks hea, kui igapäevaauto oleks LS1 või mõni samast perekonnast, hea varuosabaasi täiendada jne" :)


Nüüd hajub teema natuke OT-ks.
09.10.2010 at 00:30 2 edits. Last edited 10.10.2010 at 09:58 by askeldaja
anryo
  
'06 GTO Eestis
Ja muuseas on GTO üks väheseid võimekaid USA autosid, millel tagaiste olemas. Mustang on ikka lahjema minekuga - ja 'vette on jällegi 2-istmeline.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
10.10.2010 at 20:26
VeixES
 
'06 GTO Eestis
GTO-sse mahub ka 5 kõhnemat eestlast ära kui väga vaja ning edasiminekut see ei mõjuta :)

____________________________
GTO '04
10.10.2010 at 21:36
charger
'06 GTO Eestis
Viiega on keeruline, sest tagaiste on 2-kohaline :)
Aga seal taga on piisavalt ruumi, et mõnusalt reisijaks olla, ainult sisse-välja ronimine pole eriti väärikas ;)
10.10.2010 at 22:55
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
See on küll selle auto üks konkreetsemaid positiivseid külgi: kuigi tagaistmele liikumine pole alati just kõige graatsilisem tegevus, on seal kohapeal istudes tunne pigem selline, et tegu on täismõõdulise peresedaaniga. Ja ma ei liialda siinkohal mitte üks põrm.

Kuna tegu pole luukpäraga, siis eraldiseisev pagasiruum (nagu sedaanil) on muidugi vahel tuskategevalt väheruumikas (võibolla ongi mõeldud pigem mastaapse NOS ballooni mahutamiseks?). Samas, eelmisel suvel tõin kuskilt firmast ära GTO pagasiruumi kasutades mitu valatud kiviornamentikat oma majaehituse tarbeks, ruumist täiesti piisas. :)

Tegu on eelkõige algselt peresedaanist voolitud kupeega, mis annabki teatavad igapäevakasutuslikud plussid käsutusse. Samas, kerejoont on piisavalt muudetud, tegu pole sugugi "2D Commodorega" või analoogiga. Kuigi põhimik on sisuliselt muutmata, on katusejoon toodud madalamaks jne.

Samas, muskelauto ongi pigem selline tagaveoline 4-kohaline V8 tänavaliikur. Võibolla võivad tekkida ühel hetkel küsimused, kas 350-400hj on tänapäevaoludes ikka piisavalt muskliks nimetatavad ühikud (tänasel päeval on liikvel suur hulk tehaseseades 400-500-600hj autosid), aga kas peakski võistlema kordades kallimate promineerimiselementidega ja tegelikult :smokin on piisava motiveerituse korral võimalik kohandada sellist "alahinnalist" musklit vägagi mürgiseks isendiks.

Peaasi, et auto iseendale meeldib ja võimalusi harrastada on ju palju enam, kui kitsalt kiiruslikud etteasted. Alustada võib kasvõi kapotialuse osa hoolika viimistlemisega (alumiinium poleerida jne), lõpetades kõige sellega, mida piirab vaid fantaasia. (Ja esteetiline maiste). :)

10.10.2010 at 23:08
iisak
 
'06 GTO Eestis
Ma küsiks siia ühe natuke ebatavalise küsimuse.
Kas salongi koostekvaliteet on ameerikalikult nagisev ja odav plastmass või pigem euroopalikult "tihe ja tummine"?
11.10.2010 at 10:08
Maik
  
'06 GTO Eestis
Tegu on üsna vaikse ja kvaliteetse salongiga autoga minuarust. Ühel sõbral on selline auto.
Ja tõesti, taga istumine pole probleemiks ka minu 192 cm pikkuse juures. Tegime 3-kesi kiivritega ringe audrus just laupäeval sellisega :)


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
11.10.2010 at 10:21
anryo
  
'06 GTO Eestis
Ma olen (koos Rihoga) ühe GTO salongi pilbasteks lammutanud ja salong on pigem Euroopalik. Koostekvaliteet on hea ja materjalide valik suht kvaliteetne. Müraisolatsioonile muidugi võiks natuke lisaks kulutada...

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
11.10.2010 at 10:25 1 edit. Last edited 11.10.2010 at 10:26 by anryo
charger
'06 GTO Eestis
Auto ise on ju Austraaliast, seega USA mallist erinev küll. Salong minu hinnangul täitsa kvaliteetne.
Taga on tegelikult koobastest üsna tugevat rehvimüra kuulda, ees matab V8 nurrumine selle ära.

GTO suurimad nõrkused on tehase pidurid ja vedrustus. Peale nende upgrade saab sellest suht suurest tänavakorras autost päris väle tegelane. 1:04 Audrus pole probleem ja minu hinnangul jäi varu kasutamata raja näol veel küllaga :)
11.10.2010 at 11:29
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
quote:
charger: Auto ise on ju Austraaliast, seega USA mallist erinev küll. Salong minu hinnangul täitsa kvaliteetne.
Taga on tegelikult koobastest üsna tugevat rehvimüra kuulda, ees matab V8 nurrumine selle ära.

GTO suurimad nõrkused on tehase pidurid ja vedrustus. Peale nende upgrade saab sellest suht suurest tänavakorras autost päris väle tegelane. 1:04 Audrus pole probleem ja minu hinnangul jäi varu kasutamata raja näol veel küllaga :)

Täitsa tõsi. Pidurites ja mõningates veermikumodides on kindlasti kiiruslikku lisa kinni. Ei peaks alguses isegi mootorit prepareerima.

Kuigi 2004 järel paigaldati 2005-2006 pisut tugevamad pidurid, vajaks see auto pisut enam. Kui pidurid on juba kuumad ja järjekordne pikk sirge on läbitud, siis kulub tükk aega välkfilosoofiale, kas hakkaks juba varem pidurdama või kannataks veel pisut oodata.

Ega rinkamehed niisama ei ütle omavahelises vestluses, et "pidurdasin teisest mööda!"


11.10.2010 at 11:55
VeixES
 
'06 GTO Eestis
Märja ja külmaga esineva wheel-hopi vastu on ravi olemas.
Teemast lähemalt http://www.ls1gto.com/forums/showthread.php?t=347450
Juhul, kui keegi seda kit-i tellimas siis ühineks ka.

Küsimus, kas tegevus "bleed-the-clutch" võiks parandada käigukasti tööd niipalju et tagumine käik hakkaks paremini haakuma.
Hetkel on see õli üpris pruun, teema http://www.ls1gto.com/forums/showthread.php?t=160548

Kas AB oleks õige koht et teha diagnostika esisillale, kuna koliseb miskit seal?

Anryo, askeldaja... mis pidurite kit-e te olete leidnud?



____________________________
GTO '04
11.10.2010 at 12:32
PlyVal64
'06 GTO Eestis
quote:
askeldaja: Täitsa tõsi. Pidurites ja mõningates veermikumodides on kindlasti kiiruslikku lisa kinni. Ei peaks alguses isegi mootorit prepareerima.
Eks ta nii ole peaaegu kõigi autode puhul, neid, kellel on juba tehasest igati piisavad pidurid installitud, on jube vähe. A'la Evo'd, STi'd´jms. Kui eriti kiirest sõitmisest rääkida ja mootoriruumis on katel, mis keskmisest rohkem jõude evib, siis esimesena panevad piirid peale just pidurid: need esimesena uppgreidida. Alles siis veermik ja sealgi tuleb alustada kõigepealt amortidest ja ka jäikadest puksidest, mitte sillageomeetria või üldise ehituse muutmisest. Siis sõitma õppida lõputute kiirete ringrajakilomeetrite näol, kus lajatad näiteks 10 ringi jutti kõik 0,3 sekundi sisse ja mitte mingit aja paranemist pole viimased 50 kiiret Sauga ringi olnud ja alles siis asuda raha hukkama järgmistesse lahendustesse.

Üldse on hea, kui konkreetse masina aja sõidab ette mõni vana ja kogenud rinka"hunt", võib vabalt ka noor mujal ilmas tegusid tegev vormelimees olla. Alles siis, kui hakkad "target time'ile" lähedale jõudma, võid hakata mõtlema modimisest. Oma sitta sõiduoskust ei tule mitte kallimate juppidega kompenseerida vaid sõitmise ja õppimisega. Omal kuradi hea kogemus olemas: ma võisin olla kõigist teistes kiirem ja kordi stabiilsem (ka rinkasporti viljelenud Vabamäest) aga siis sõitis Pentus sama autoga veel ~sekundi kiiremini... kaks reisijat pardal. "Leiad" selle sekundi kallistest slikkidest aga sõita ikka ei oska nii, nagu konkreetne auto tegelikult võimaldab.
11.10.2010 at 14:44
anryo
  
'06 GTO Eestis
quote:
VeixES: Anryo, askeldaja... mis pidurite kit-e te olete leidnud?
Mina isiklikult pole otsinud, kuid kas mingid "tavalised" GM'i pidurid ei sobi? Uuema 'vette mitmekolvilised vms?
Äkki siit midagi? http://www.kore3.com/categories.php?cat=7

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
11.10.2010 at 16:50
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
quote:
VeixES: Märja ja külmaga esineva wheel-hopi vastu on ravi olemas.
Teemast lähemalt http://www.ls1gto.com/forums/showthread.php?t=347450
Juhul, kui keegi seda kit-i tellimas siis ühineks ka.

Küsimus, kas tegevus "bleed-the-clutch" võiks parandada käigukasti tööd niipalju et tagumine käik hakkaks paremini haakuma.
Hetkel on see õli üpris pruun, teema http://www.ls1gto.com/forums/showthread.php?t=160548

Kas AB oleks õige koht et teha diagnostika esisillale, kuna koliseb miskit seal?

Anryo, askeldaja... mis pidurite kit-e te olete leidnud?




Üks suhteliselt väheräägitud asi on GTO/Monaro puhul see, et veermiku pukside segu pole kõige paremini õnnestunud (pisut justkui tüüpviga, kipuvad vahel kiiremini väsima). Maakeeli: kui lõtkud tekivad, tasuks kaaluda viisakamat aftermarket komplekti.

Siduri küsimuses ei oska hetkel nõu anda, aga viperusi kõnealuses küsimuses on samuti netiavarustes vahest riivamisi käsitletud. Kahjuks pole tähelepanu sellele rõhunud ja midagi konstruktiivset kosta ei oska.

AB? Helista ja küsi järele. Siiani on mulje jäänud, et saavad paljude töödega kenasti hakkama.

Kui juba piduritega tegelema hakata, siis on küsimusi mitmeid.

Kas vaadata lihtsalt jõulisemat esipidurite komplekti?
Vaadata kõik neli nurka uued, jõulisemad pidurid?
Või kaaluda moodsamaid "firmakaid" ($$$).

Minu nägemus on enda auto suhtes, et ette võiks sättida ikka 6 kolviga pidurid. Ja kui juba ostmiseks läheb, siis võiks olla kaheosaliste ketastega pidurid. Kui kunagi Pärnus sai artikli jaoks käidud sõitmas, siis Soomer ja Murakas tegid ka mõned tiirud, hinnangu andmiseks. Ka Roul oli oma Vipergiga seal ja kui ta rajalt naastes tuli ka juttu puhuma, siis Viperi pidurid kärssasid nagu põrgu oleks lahti, see oli meeletu. Loomulikult läks kähku neid jahutama. Murakas kinnitas ka minule, et kaheosalised kettad! Neid on GTOle vaja.

Kogemus oli hea, esiteks kõrvalistujana näha kogenud meeste autokäsitlust (kuigi üsna rahulikult võeti, mul polnud mootorgi veel lahti sõidetud), Soomer rääkis kurvisõidust (ka velgedest, rehvidest ja paljust muust) ja Murakas avas mulle rohkem pidurite saladusi. Tänud neile!

Seega, alustama peaks vist eelarvest, palju piduritele kulutada oleks plaanis. Hinnakahvel on uskumatult lai. Vaid piduritele võib juba terve varanduse kulutada. Kui ringrada sõitmas ei käi, võiks vabalt piirduda mõne suurema komplektiga, peaasi et velg mahuks ikka otsa. :) Tõsisemad pidurid ei luba enam kuigi väikseid velgi ligi kruvida. Näiteks Harrop VT-VZ Commodore Ultimate Front & Rear Brake Upgrade Kit eeldaks 19" või suuremaid (lihtsalt näide).

Üle pole mõtet maksta, aga odav asi ei pruugi oma tööd piisavalt hästi teha.

Usas ja aussidemaal, kus käivad mõned fännid kohalikku rada omaks lõbuks lihvimas, on vahel pisut kurtnud, et kui proportsionaalselt saavad ette karmid esipidurid ja tagumised jäävad originaalid, siis pidavat mingid kõrvalnähud tekkima. Tegu on siiski selliste aktiivsete harrastajatega, kes arvatavasti kammivad täie auruga kõik nädalavahetused õhtusse. Meil on siin peamiselt küsimuseks optimaalse lahenduse leidmine, et pidurdusjõud suudaks teekattest viimase võtta ja ei jääks midagi niisama soiku. :)
11.10.2010 at 21:55
VeixES
 
'06 GTO Eestis
Esisilla kolin minu 04'l oli tingituna välimistest rooliotstest, mis olid nii läbi et ÜV-st läbi ei läinud.
Kuna A osa hind eestis on kergelt öeldes kallis siis sai tellitud usast
Rooliotsad http://www.kollarracingproducts.com/servlet/the-2/Pontiac-GTO-Peddars-Tie/Detail
Samuti kuna tellimiseks läks ja veidi paremat juhitavust tahtsin siis lisasin tellimusele ka pukside kiti.
No rubber kit http://www.kollarracingproducts.com/servlet/the-113/04-dsh-06-GTO-NO-RUB/Detail

Samuti on seal erinevaid pidurite/sidurite/coiloverite kitte pakkuda
http://www.kollarracingproducts.com/servlet/the-04-dsh-06-PONTIAC-GTO/Categories

Vast leiad endale ka midagi huvitavat/vajalikku.

____________________________
GTO '04
02.02.2011 at 01:43
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
Tänud linkide eest!

Mul on järgmine TÜV 2012.

Ainus, mis pisut märku annab veermikus, on see, et vahel on jõulisema kohalt lahkumisega justkui tagasillas imelik jõnks külje suunas, kui auto hakkab alles hoogu koguma. Ka on sellise agressiivsema möödasõiduga ja järsema tagasirivistumisega (suuremal kiirusel) õrnalt aimata, et teelpüsivus pole ikka päris see, mis ta oli päris uuena. Uuena oli ta kui tramm, aga nüüd on mingit pehmust vahel märgata.

Seega: kui kuivemaks läheb, uurin asja ja vajadusel aftermarket kit alla. Kevad läheneb halastamatu hooga.

03.02.2011 at 18:07
Rein000
 
'06 GTO Eestis
Päris kõvad hinnad küll rooliotstel.
03.02.2011 at 18:15
VeixES
 
'06 GTO Eestis
askeldaja, oled mõelnud aux sisendi lisamisele originaalmakile?
http://www.ls1gto.com/forums/showthread.php?t=182271 siin pikk teema kuidas DIY, jootekolb peab olema sõber.
Mul ei ole, seega huvitaks kas keegi teeks selle viisaka summa eest ära kuna hetke auto niikuinii seisab (käigukasti remont)

____________________________
GTO '04
09.05.2011 at 11:04
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
Hei!

Vahepeal kaalusin mõne uue ja eurosagedustega, mp3 jne võimelise 2DIN aparaadi soetamist, aga peale mõningaid arvutusi tekkis veendumus, et hoopis meelsamini sõidaks 5-6 paagitäit kütust niisama lõbuks ära ja pole nii pakilist vajadust midagi. Teisalt jääks originaal lihtsalt tolmu koguma. Ilmselt ootan, millal vaim jälle peale tuleb ja siis selgub, missugune lahendus tekib (mõte oli tagurdusandureid paigaldada ja mh näiteks tagurduskaamera ühendamine uue mängijaga, lisaks navi võimalus, all in 1).

Ma sõidan ikka üsna vähe - 19.juunil saab 5 aastat ja odol on hetkel ~ 12000km ees. :)



09.05.2011 at 18:44
tqhq.ee foorum : Minu auto : '06 GTO Eestis   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.