register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)   1 2 3 4 5  
Poster Message
blood
 
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
Ise kasutasin Kadaka teel Carstopi kõrval olevat Jantech Grupp ülevaatuspunkti. Väga meeldiv oli nii teenindus kui ka suhtumine...
Loomulikult kui ika ülevaatuspunkti lähed siis võiks olla auto põhifunktsionid ka korras... siis on loota ka normaalsemat suhtumist :)

____________________________
ex Deville Coupe 1971
ex STS 2005
ex FWB 1993
ex Escalade 2003
CTS 2008
06.07.2006 at 09:29
Ragnar
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
Annan oma hea sõna Rannamõisa tee punktile. Väga hea kogemus.
19.07.2006 at 15:21
imre007
 
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
huvitav,kas ülevaataja kohustuste hulka kuulub kah jahtusvedeliku ja mootoriõli taseme kontroll???
reedel ülevaatuspunktis ma sellele vastust ei saanud ja kas vanal autol mootori suitsususe jne parameetrid ei tohigi olla ok,et aga saaks pedereerida???
või käib samuti see ainult usakate korral?
ohtlik viga ehk OV pidi olema ka see kui tagumine iste on teist värvi:D

____________________________
Chevrolet Lumina

www.blueworld.ee-parimad paadid ja tarvikud.
06.08.2006 at 12:17 1 edit. Last edited 06.08.2006 at 12:20 by imre007
riisiveski
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
quote:
imre007: huvitav,kas ülevaataja kohustuste hulka kuulub kah jahtusvedeliku ja mootoriõli taseme kontroll???
Jah, kuulub küll.


____________________________
Be smart. Drive safe. Stay legal.
06.08.2006 at 13:18
Ragnar
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
quote:
Ragnar: Annan oma hea sõna Rannamõisa tee punktile. Väga hea kogemus.
Ning siinkohal pean jälle tunnistama, et antud punkis tekkis situatsioon, kus 1975a Chryslerit ei lastud punaste suundadega läbi. :-/
06.08.2006 at 19:25
Vanaisa
  
Moderator
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
misasja - üle 25 aastastel autodel ei koti punased suunad kedagi ju? Hea, et nad üldse küljes on...
Jälle mingi p****kukkunud mõistusega ülevaataja?

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
06.08.2006 at 20:10
Sebastien
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
Ka minu Lincolni ei võetud punaste tuledega jutule. Jõgeva ülevaatuspunktis (asub Jõgevalt u. 5 kilomeetrit eemal Siimustis). Pole ammu niimoodi vihastanud. Õnneks kohale sõitma ei pidanud. Helistasin ette ja juba siis saadeti... punaste suundadega ära siis tule... krdi emm rsk!
"Võileivalõksu" võtab ammuli selline asi, ise töötab ülevaatuspunktis aga seadusi ei tunne.
06.08.2006 at 20:28
vkx
 
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
Ragnarile ja Sebastienile soovitaks siinkohal jällegi, et ärge jätke seda asja ainult siin foorumis (teie puhul täiesti õigustatud)viha välja valamise tasemele. Võtke see 5-10 minutit oma kiirest päevakavast ja saatke asjakohane mail ARK vastavale ametnikule või helistage sinna ja andke juhtunust teada ning vaatame, mis sealt poolt ka vastatakse. Ja ehk hakkab edaspidi tänu sellele ka midagi vähehaaval muutuma paremuse poole, vähemalt ülevaatuse koha pealt.

____________________________
Seville STS `02
06.08.2006 at 20:41
Vanaisa
  
Moderator
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
Õige - kui ikka teatud sokkude kohta kaebusi koguneb, peaks isegi ARK´i sugune kiviloom liigutama hakkama ja midagi ette võtma.
Ja kirja pealkiri ju ka selgemast selgem: " ülevaatuspunkt see ja see ei tunne seaduseid"
Ja ametnik ARKis, kuhu mail saata (nõudes kindlasti vastust!!!) on rein.einer@ark.ee - direktori asetäitja tehno- ja registreerimise alal.
väiksemate meestega ma ei hakkaks üldse proovima.


____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
06.08.2006 at 20:47 1 edit. Last edited 06.08.2006 at 20:49 by Vanaisa (Moderator)
Andropov
 
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
quote:
Vanaisa:/--/Ja ametnik ARKis, kuhu mail saata (nõudes kindlasti vastust!!!) on.../--/
Veel parem on saata teabenõue. Sellele peab avalik asutus alati vastama.
Kes viitsib rohkem lugeda, siis reguleerib sellist asja avaliku teabe seadus.
07.08.2006 at 10:06
erik
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
quote:
bmgpop:
quote:
Vanaisa:/--/Ja ametnik ARKis, kuhu mail saata (nõudes kindlasti vastust!!!) on.../--/
Veel parem on saata teabenõue. Sellele peab avalik asutus alati vastama.
Kes viitsib rohkem lugeda, siis reguleerib sellist asja avaliku teabe seadus.


Enamus teabenõude esitajaid siiski ei tea, misasi see teabenõue tegelikult on. Enne kui esitate, ma soovitaks kaks korda mõelda, kas kaebus (ja selle vastus) konkreetse tehnoülevaatuspunkti või mõne selle töötaja peale on avalik teave avaliku teabe seaduse tähenduses ( ehk mis tahes viisil ja mis tahes teabekandjale jäädvustatud ja dokumenteeritud teave, mis on saadud või loodud seaduses või selle alusel antud õigusaktides sätestatud avalikke ülesandeid täites). Kaebused ametnike peale, isiku suhtes toimuva haldusmenetluse vaidlustamine või niisama virisemine, samuti haldusorgani mistahes asutuse või ametniku tegevuse peale kaebamine või ka sellele tähelepanu juhtimine EI OLE AVALIK TEAVE avaliku teabe seaduse mõttes. Seda ei ole ka ARK seisukoht konkreetse ametniku suhtes ega ARK seisukoht konkreetse seaduse/määruse tõlgendamise küsimuses. Teabenõude puhul on tegemist siiski teatud faktide ja nende avalikustamisega, nt vastus küsimusele "mitu ford sierrat eelmisel kuul esmaregistreeriti".

Nõustun Vanaisaga, et muredest tuleb asjaomastele asutustele teatada ja ka nende peale kaevata, kui vaja, aga ma ei soovitaks selle pseudo- teabenõudega asjale läheneda.
07.08.2006 at 11:10
Andropov
 
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
quote:
erik:
quote:
bmgpop:
quote:
Vanaisa:/--/Ja ametnik ARKis, kuhu mail saata (nõudes kindlasti vastust!!!) on.../--/
Veel parem on saata teabenõue. Sellele peab avalik asutus alati vastama.
Kes viitsib rohkem lugeda, siis reguleerib sellist asja avaliku teabe seadus.

Enamus teabenõude esitajaid siiski ei tea, misasi see teabenõue tegelikult on. Enne kui esitate, ma soovitaks kaks korda mõelda, kas kaebus (ja selle vastus) konkreetse tehnoülevaatuspunkti või mõne selle töötaja peale on avalik teave avaliku teabe seaduse tähenduses.../--/
Täitsa ok jutt, aga tiba kitsalt vaadatud. Ei olegi vaja esitada kaebust teabenõude kaudu! Läheneks loomingulisemalt ja esitaks ARK-le küsimuse, et a la "Teada olevalt peavad ülevaatuspunktid lähtuma normidest a ja b, kuid ülevaatuspunkt x minu masinat nende alusel üle vaadata ei soovi. Kas see ülevaatuspunkt teeb tööd tõesti teisiti ja kui, siis miks? Suhtlesin sealt nimeliselt selle ja selle isikuga".

Ja selline teabenõue täidabki juba antud eesmärgi - ARK peab vastama, kuid enne seda suhtleb ta kindlasti vastava üv-punkti tegelastega.

Ma ei saa seda ise teha, sest teema mulle tundmatu, kuid olen muus asjas ARK-le teabenõude esitanud ja ka vastuse saanud (ning ma ei küsinud vähehuvitavat statistikat).
07.08.2006 at 12:20
erik
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
quote:
bmgpop:
quote:
erik:
quote:
bmgpop:
quote:
Vanaisa:/--/Ja ametnik ARKis, kuhu mail saata (nõudes kindlasti vastust!!!) on.../--/
Veel parem on saata teabenõue. Sellele peab avalik asutus alati vastama.
Kes viitsib rohkem lugeda, siis reguleerib sellist asja avaliku teabe seadus.

Enamus teabenõude esitajaid siiski ei tea, misasi see teabenõue tegelikult on. Enne kui esitate, ma soovitaks kaks korda mõelda, kas kaebus (ja selle vastus) konkreetse tehnoülevaatuspunkti või mõne selle töötaja peale on avalik teave avaliku teabe seaduse tähenduses.../--/
"Teada olevalt peavad ülevaatuspunktid lähtuma normidest a ja b, kuid ülevaatuspunkt x minu masinat nende alusel üle vaadata ei soovi. Kas see ülevaatuspunkt teeb tööd tõesti teisiti ja kui, siis miks? Suhtlesin sealt nimeliselt selle ja selle isikuga".


Loomulikult saab ka nii :)

Aga siis juba paar tundi seadust lugeda, paar lauset juurde kirjutada esitada kaebus/vaie konkreetse toimingu peale (ma ei viitsinud kontrollida, kas vaidemenetluses saab ka midagi teha ARKi asjades, kuid peaks saama). Siis on ehk resultaat natuke suurem, kui lihtsalt ARKi vastust lugeda stiilis:

a) Loll oled ja ÜV punkt tegi õigesti :);
b) Mnjah, mis teha, sitt lugu, et meil sellised tölpad tööl on.

Eniveis, kisa tuleks teha (põhjuse korral), ükskõik siis kas vaielda konkreetset toimingut või niisama kaevata ülevaatajate asjatundmatuse peale.

Lihtsalt - kui on esitatud teabenõudena, siis arvestage lihtsalt sellega, et nad võivad kuu peale saata. Ja siis võib osaks saada pettumus, et inimese murega ei tegeleta, kuigi kirjasaatja arvates peaks tegelema.

Mul kunagi oli pretensioone nende sms põhiste teenuste kohta (maksin neile sõnumi eest "kahjuks teenus hetkel ei tööta" mingi 25 krooni). Paari kuu jooksul 4 järelepärimist 6 inimesele ja raha tagasimaksmise taotlus ei viinud kuhugi, viimane küsimus hr Tsäkkole andis tulemust. Pärast seda ma vajaduse korral ainult temaga olen suhelnud :)

BTW, asi lahenes nii, et tegelased, kes seda teenust ARKi egiidi all pakkuvad (vist ka siinses foorumis lugejad?) maksid mulle omast taskust selle 25 eeku tagasi :) Kergelt piinlik oli küll 25 krooni pärast sellist lamenti lüüa, aga ARKi suhtlemiskultuur tekitas minus paratamatult sadistliku uudishimu, et kui kaugele on võimalik asjaga minna. Lõpp hea, kõik hea. End of OT ja jõudu-jaksu kõigile tuuleveskitega võitlemisel.

Kes tahaks ARKiga konkreetses asjas natuke vaielda mingis regamise või ülevaatuse küsimuses ja kellele tundub, et talle on liiga tehtud, siis ma pro bono korras võin asjasse süveneda ja natuke abistada, kui mahti on :)
07.08.2006 at 12:37
riisiveski
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
quote:
erik: b) Mnjah, mis teha, sitt lugu, et meil sellised tölpad tööl on.
ARK otseselt ise tehnoülevaatust ei teosta, mistõttu sellist vastust tulla ka ei saa.

____________________________
Be smart. Drive safe. Stay legal.
07.08.2006 at 14:00
PlyVal64
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
Ma olen arkiga palju vaielnud ja eks seda vaidlemist tuleb edaspidi velgi rohkem, sest nad ju nüüd kõvad paatide-jahtide "tundjad":D:D:D Aga Eineri käest olen saanud alati selge ja sirge vastuse, tegelikult pole ka Soots ühti nii hull.... lihtsalt pisut liiga "peast ametnik" kohati. Aga kõige õigem on üldse alustada MKM'i kaudu igasugust asjaajamist. ARK nende haldusalas ja ministeerium on kohustatud kuu jooksul kirjalikulr arupärimisele vastama. Minu kogemused: vastavad ja oskavad seadusi lugeda. Puudutas see just vanatehnikat ja temale rakenduvaid tehnonõudeid. Kui on ministeeriumi vastus käes, on kordi kergem igasuguse ametniku või suvalise ülevaatajaga vaielda ja OMA õigust nõuda. Aga soovitan küsimused esitada nii, et vastus ei saa olla mull. Vastus saab olla vaid jah või ei. Küsimus peab sisaldama eeldust, väidet ja tõestust, mille paikapidavusele palutegi ühesõnalist vastust.
07.08.2006 at 14:07
13piisab
 
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
ülevaataja on loomulikult jumal. Jumalaga tuleb elada ning läbi saada ;)
- Sakus on ülevaatajad vahetunud: üks (mu meelest paras aferist, kel autoteadmised kasinad) on nüüd Viljandi mnt-l, teine (asjalik ning mõõdukalt heatahtlik) kusagil päälinnas sama ala peal töötab. Uued mehed tegid mu '90 kadetil pidurite testimise ilma ühegi paha sõnata ära (käisin ülevaatuseväliselt oma meelerahuks pidureid "mõõtmas" ). Asjalikkust ei oska kommenteerida - minu "targutamistega" kaasa ei mindud. Võetav tasu hinnakirjas oleva (dünotõmbest kallima...) summani küll ei küündinud.
- Keilas on üks väärt "vanakoolimees", kes ise juba aastakümneid huvitavaid autosid ehitab. Ei pea paljuks juhtnööre jagada ning vajadusel natuke "käsi määrida" (tasuta lõunaid muidugi pole). Üks väheseid ülevaatajaid, kes autodest "suurt pilti" omab. Samas kujutan ette, et on piisavalt konkreetne, et "klient on kuningas" suhtumise liig tõsiselt võtjad või lihtsalt pohhuistid ukse taha jätta.

t,
usub siiski seniste kogemuste põhjal, et ka ülevaatajad on inimesed - mida külvad, seda lõikad

____________________________
vanem on parem
07.08.2006 at 23:19 1 edit. Last edited 07.08.2006 at 23:22 by 13piisab
Raceboy
 
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
quote:
13piisab:
- Keilas on üks väärt "vanakoolimees", kes ise juba aastakümneid huvitavaid autosid ehitab. Ei pea paljuks juhtnööre jagada ning vajadusel natuke "käsi määrida" (tasuta lõunaid muidugi pole). Üks väheseid ülevaatajaid, kes autodest "suurt pilti" omab. Samas kujutan ette, et on piisavalt konkreetne, et "klient on kuningas" suhtumise liig tõsiselt võtjad või lihtsalt pohhuistid ukse taha jätta.



Keilas Kava Auto punktis on tegu Ago Kulliga, kes näiteks ka valuvelgi sirgestab (Sakus). Tegu on tõesti väga konkreetse mehega, kes aga ülekohut autole ja juhile küll ei kipu tegema.

____________________________
www.vems.ee
09.08.2006 at 08:34
13piisab
 
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
quote:
Raceboy:
Keilas Kava Auto punktis on tegu Ago Kulliga, kes näiteks ka valuvelgi sirgestab (Sakus). Tegu on tõesti väga konkreetse mehega, kes aga ülekohut autole ja juhile küll ei kipu tegema.
Agost rääkisin jah - mõtlesin nimed siiski välja jätta, aga samas kiita võib ju nimeliselt küll :)

edit: poeg pidi tal kah Kavas autosid üle vaatama - aga poega ma ei tea. Ehk pole kännust väga kaugele kukkunud ning pöörab samuti tähelepanu just olulisele nagu Agogi...

____________________________
vanem on parem
09.08.2006 at 12:08 1 edit. Last edited 09.08.2006 at 12:10 by 13piisab
mustus
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
Täna tegin Pärnu "jumalatele" selgeks, et nad on lihtsurelikud, kes võiks nina pista ka vahest seadustesse. Mitte nii, et kui istud seadusandluse peal, lootes et see läbi pe...e pähe imenduks.
Teema selline, et viisin oma 1979 aasta Fordi ülevaatusele. Kohal oleva meeskonna vanim, siis ehk ka erudeeritum peaspetsailist ajas mu punaste tulede pärast ukse tagant minema tagumisi tulesi ümber tegema. Nali veel selles, et sama meeskond tegi samale autole aasta eest ülevaatuse ja kobisesid siis ka tulede üle, kuid tookord jäigi see kobinaks. Seekord aga läks asi ikka kõva vaidluseni, mis päädis Tallinna helistamisega ja suure ARKi ninamehe käest kinnituse saamiseni, et üle 25. aasta vanustel autodel ei ole vaja tulesid vahetada. No on debiilikud. Ülevaatus sai tehtud, kuid kellegi "omaenese tarkus" tegi päeva alguse hapuks.

01.06.2007 at 00:04
Astro SS
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
Täielik ajuvabadus!!!

Käisin naise daily driveriga ülevaatusel: vedrustus-ok , heitgaasid-ok, jne........ ainuke etteheide : tagurpidukäigu tuli ei lülitu tööle. ???

Tulemus: tegemist on OHTLIKU VEAGA ja tere tulemast kordusülevaatusele !!! WTF ? :uhoh


Ma saan aru kui oleks esituli perses aga kas taguduse tuli ON TÕESTI nii ohtlik?


Paberil on kirjas: OV: *ohtlikud rikked ja puudused*- liiklus-ja keskkonnaohtlikud rikked ja puudused. Vajalik kordusülevaatus. Liikumine on lubatud ainult lühimat teed remondikohta, ülevaatuspunkti, ARK büroosse ja tagasi garazeerimiskohta.




____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
01.08.2008 at 20:47
mikimouse
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
käisin enda autuga alles Tapal. esisillas mingid puksid olid pehmevõitu.siis hakkas komposteerima,et talle ei meeldi mu auto hääl :D
sumps muidu oli originaal,vbl tyhjaks põlenud seest lihtsalt.kunagi oli seal normaalne vana.sai juttu puhutud maast-ilmast jne.Asi toimis usaldusel,et pidur jah nõrk,aga tee korda.asi toimis.nüüd kahjuks need kontaktid lännu.
ega ilma vist enam ei saa.peab kuskil külakolkas mõne laadna-papi otsima ja selle juures käima enda ja tuttavate autodega,ehk siis tihedalt et nägu meelde jääks ja tutvusi looma.
muide kuskil Kiiul pidi päris ok olema.alles sai kodanik-naabrimees sealt läbi,....siiani tundub uskumatu teades seda sara. :D Kiiu siis kuskil Kuusalu lähistel,TLN-st mingi 30km.peterburi mnt-d mööda.
01.08.2008 at 21:34
anryo
  
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
Ameerika Autoga samas majas on ka ühe vahetuse papi normaalne tüüp.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
01.08.2008 at 21:45
cipo
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
Teeks niimoodi, et kui kuskil on normaalne vana, kes laseb "sara" või vähem "sara" läbi, siis jätame selle koha, või naabrimehe aadressi, või tubli ülevaataja mob. numbri ikkagi enda teada - palju neid näiteks nüüd Kiiul ikka on! Võib juhtuda ja juhtubki, et seda foorumit vaatavad paljud ja härra ülevaataja hakkab järgmisest nädalast mikihiiri otsima keda saaks korgitseriga teletupsuks muuta.

Mõistlik on kiita proffe, kes teavad seaduseid ja on mõistlikud - minupärast võib nende mob. numbrid ka välja trükkida.

cipo@väike foobia BIG BROTHER.

tean ja juba edit: tegelikult pliiiiiis, aasta pärast ehk on kaamerad ja nad korjavad infot, kuhu neid kõige pealt panna.

____________________________
ex. linc. continental - burn baby, burn - R.I.P.
ex. S10 - 350CID - hardcore ride
ex. TranSSport 3800 - for family
01.08.2008 at 21:56 1 edit. Last edited 01.08.2008 at 22:16 by cipo
kaedoo
 
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
härrased,ma ei saa aru?kiirendusel te nõuate igasugust seaduse jälgimist ja nüüd?!saan aru,kui sumpa valjem,karbuss või pritsung pole paigas,taga või esi tuled aga pidurid,rool ja igasugused lekked võiks ikka normaalne autoomanik lasta(ise teha) kõrvaldada.see on ikka teiste ja enda ohutuse mõttes,mitte näitamaks kui kõva mees keegi on ja ei käi TÜV-is.
ise käisin ka ülevaatusel,ei meeldinud sportrool ja hc,ma ei vaidle nendega ,sest teepeal julgestuspolitseiga pole ültse mõtet vaielda(neilt saad kupongi,mis teeb su õnnelikuks)
01.08.2008 at 22:44
anryo
  
kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)
No enamjaolt on probleeme ikka neil asjadega, mis ei puuduta tehnilist korda. Et miks ikka punased "side markerid" põlevad jne. Ka mina ise ei tingi ohutuse poole pealt kunagi...

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
01.08.2008 at 22:57
tqhq.ee foorum : Vaba teema : kas ülevaataja on kõikjal jumal? (ehk taas tehnoülevaatusest)   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.