register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1997 Chevy Suburban C-1500 LT   1 2 3  
Poster Message
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Tere kõigile,

Mõtlesin siis ka mõne rea siia poetada oma uuest liikurist. Kes mind teab, siis enne sõitsin valge 1996 a Jeep Grand Cherokeega (5.2 V8) ja olin kohal ka viimase suve enamikel kruiisidel. Sellel Jeebil oli palju häid omadusi nagu hea nelivedu, igalpool parkimist võimaldavad gabariidid, mugavusvarustus, äkiline minek jpm. See oli ühtlasi ka minu esimeseks autoks. Siiski oli kõikidel kruiisidel tunne, nagu tahaks ka omada mõnda neist suurtest vägevatest SUV-dest või kastikatest, millel on peal tuled ja viled. Teevad kohe tuju heaks, kui mõnda tänaval sõitmas näen. Vaatasin viimased kuud pidevalt Auto24 kuulutusi ja käisin 2000-aasta tuuris Chevy busse vaatamas. Ühe valisin juba peaaegu välja, aga kuna ligi 200k EEK hind tähendas mulle paratamatult liisingusse võtmist, siis jäi see projekt lõpuks siiski katki - uskumatu, kuidas pangad praegu pipardavad. Ei hakanud ma neid meeletu intressi ja tohutu sissemaksega nuumama. Umbes nädal tagasi leidsin aga täiesti juhuslikult Suburbani kuulutuse, kus oli vahetuse võimalus Grand Cherokee vastu. Kusjuures tegu ei olnud üldse tavalise stock-suburbaniga - iluvidinaid oli külge kruvitud igasse otsa. Hinnaks oli 125k, soodukas 100k. Võtsin siis omanikuga ühendust ja saime ilusti jutule. Samal õhtul saime kokku ja vaatasime üksteise masinad üle. Kuna mõlemale üksteise sõidukid meeldisid, siis järgmisel päeval lasime kogenud mehaanikute poolt tõstukil autod üle vaadata ja saime siis teada, palju kummagi masina lõpphinnaks kujuneks. Mõlema masina juures on siin-seal nokkimist, kuigi mõlemat on hästi hoitud.

Viimane kolmapäev saigi diil tehtud ja sellest ajast saati sõidan juba igapäevaselt Suburbaniga. Saime mõlemad, mis tahtsime - mina sain suure rekka ja tema sai laheda auto, mis ka naisele sobib :D

Chevyst siis niipalju, et mootoriks traditsiooniline bensukas Vortec 5.7 V8, millel on Wikipedia andmetel väga palju sarnasust Corvette'i mootoriga LT1. Võimsus 190 kW, väändemoment 450 Nm. Kuna tegu on C-1500 trucki raamil tehtud Suburbaniga, siis on tal ainult tagavedu ja sõiduautolikum vedrustus. Ees on sõltumatu vedrustus. Tagavedu sobib mulle tegelt igati, sest mudas müttajat ei ole minust kunagi olnud ning ei pea paksu lume sisse ka ronima. Lisaks on tagasilda pandud selline LSD, mis ühe ratta suuremal libisemisel lukustab silla pea täielikult. Auto on süsimusta värvi, väljas on tuledega aknasirm, kapoti eesosas voolundaja, kängururaud, kaks Hella proset, rattakoobaste laiendid, astmelauad, kapotil ees keskel Chevy märk. Hiljuti pani eelmine omanik alla uued veljed ja 265 laiusega Cooper Discoverer M+S rehvid. Lisaks sain kaasa veel kojameeste kohale käiva Lundi tuuleklaasivoolundaja, mis annab esiotsale suht soomukivälimuse :) Talvel ei pidavat seda hea olema kasutada, sest lumi kipub vahele minema ja kõik jäätub ära.


Tehniliselt on masinat hästi hooldatud, mõned pisivead tõstukil leidsime. Hiljuti olevat lisatud uus roolikarp, mistõttu on rool väga kuulekas ja mingit loksu pole. Tagumise stabika puksid peaks lähiajal ette võtma ja genekalaager häälitseb veidike külma mootoriga. Interjöör on hele nahk, keskmine iste ainult veidi määrdunud ja tuleks korda teha. Smartservice ütles, et teeksid 5 tonni eest ära koos naha ülevärvimisega.

Auto tõi Eestisse Antennimees ja tema sõitis sellega vist mingi 2-3 (?) aastat. Tegu on avariivaba autoga, mis oli USA-s mingi korporatsiooni kasutuses, kuni ta 2004 aastal ärandati. Auto leiti aga üles ja õnneks ei olnud midagi liiga palju veel küljest ära kruvitud. Siis müüdigi see oksjonil maha ja jõudis Eestisse. Kiitus Antennimehele, kes masina jälle ilusaks tegi :beer

Mõned andmed:
Laius u. 2 m
Pikkus 5.6 m
Tühikaal veidi alla 2.5 tonni
8 istekohta
160 liitrit paak

Aknasirmi tulede katted on hetkel ära võetud, sest nad kippusid lahti tulema. Hetkel mõtlengi, mida peale hakata nendega - kas jätta LEDid või panna Lundi originaalkomplekt sisse.









____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
03.03.2009 at 11:20
Sillakas
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Väga ilus masin, endalgi alati rõõm sellist liiklemas näha. Muretuid miilikesi!
03.03.2009 at 12:57
Kummipuru
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Õnnitlused!!!
Otsin ja ootan ka ise samasuguse diili võimalust (Grand Cherokee vs Suburban), ainult autode aastanumbrid on uuemad...;)

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
03.03.2009 at 13:25
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Aitäh teile.

Kummipuru: Seega otsid midagi 2002-2003 aastate kandist ehk? Mitte see kõige uuem välimus. Ma polegi Eestis näinud ühtegi sellist Suburbanit. Meil on põhiliselt Tahoe'd.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
03.03.2009 at 00:06
l6hmus
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
üks selline sõitis IBM kirjadega kui ma ei eksi, number oli ka Music või midagi sellist.
03.03.2009 at 00:30
ERAK
  
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
speedbird: Aitäh teile.

Kummipuru: Seega otsid midagi 2002-2003 aastate kandist ehk? Mitte see kõige uuem välimus. Ma polegi Eestis näinud ühtegi sellist Suburbanit. Meil on põhiliselt Tahoe'd.


USA saatkonnal oli valge selline SUB

____________________________
kümblustünni rent
kaubikurent
sõidukid Rootsist
rehvide müük
03.03.2009 at 02:08
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
USA saatkonnal tõesti võib selliseid toredaid asju olla. Tundub, et meil on vist küll suhteliselt kõik era-Suburbanid hobiinimeste käes, mõni tavainimene, kes tahab suuremat autot, ostab enamasti Tahoe. Suburbanid peaks olema üldiselt huviliste eraldi tellimused USA-st - autopoed või autoaiad pole neid eriti toonud ja seetõttu neid ka väga ei vedele kusagil seismas.

Samas nägin hiljuti üht uut Escalade'i (vist EXT?), mis oli tõesti Burbi baasil ja samades mõõtmetes.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
04.03.2009 at 09:39
Indrek_S
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Ääremärkusena:
Escalade EXT on kastikas(avalanche?), ESV on Suburbani baasil





____________________________
not done until it's done
04.03.2009 at 10:46 1 edit. Last edited 04.03.2009 at 10:47 by Indrek_S
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Just! Kartsingi, et seal panin nüüd küll puusse :) Aga jah, täpselt sellist musta ESV'd nägingi.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
04.03.2009 at 11:33
tfr
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Aga palun, täiesti saadaval ja täiesti mõistliku hinnaga imho:



http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/943/auto_php-id=530943-www_auto24_ee.html


EDIT: Ja kellele see piisavalt bling ei ole, siis on saadaval ka tõupuhas neegrivariant :D
04.03.2009 at 12:04 2 edits. Last edited 04.03.2009 at 12:06 by tfr
Kummipuru
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
speedbird: Aitäh teile.

Kummipuru: Seega otsid midagi 2002-2003 aastate kandist ehk? Mitte see kõige uuem välimus. Ma polegi Eestis näinud ühtegi sellist Suburbanit. Meil on põhiliselt Tahoe'd.

Otsin Suburbanit või analoogi (Yukon XL, ESV, jne). Aga aastanumbrilt pigem 2005 või noorem. Eelistatud on jah see eelviimane mudel, mis imho näeb tiba parem välja. Mul on põhitingimuseks 8 istekohta ja nelivedu. Tahoed on vist 7-kohalised? Samas sobiks ka Tahoe kui 8 kohta 2005 aasta...

Tegelikult väga raske leida sellist inimest kes tahaks taolist vahetust teha. Pigem üritatakse autosid rahaks teha...

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
04.03.2009 at 14:11
kuripiiritus
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
sellise neegrivarjandiga meil ju päris hea. Ostukeskutes nende poekäru mõõtu kohatdel parkides, vahest päris raske uksest välja pugeda.

____________________________
'79 Mark V
04.03.2009 at 14:19
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Tegelikult on Suburbani mõõtu auto puhul see ustest välja pugemine ehk isegi teisejärguline probleem. Enne on vaja kuidagi sinna parkimiskohale sisse mahtuda ja veenduda, et kuidagi pärast ka välja saab. Kusjuures teatud kaubanduskeskuste ees saab meil väga edukalt sellisega parkida, eriti mõnus on näiteks Sõpruse pst. Rimi, mis asub Peugeot keskuse vastas. Üks keerulisemaid, mis minu teele ette jääb ja mida vahel külastan, on Järve selver, kus ma põhimõtteliselt ei hakka sinna lähematele tavakohtadele trügima. Vahekoridor on sedavõrd kitsas, et peab liigselt nikerdama.

Aga mis siin kiruda, ise valisime omale sellised autod :)

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
05.03.2009 at 00:30
Indrek_S
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Mul oli Suburbanist suts pikem Caddy. Ainus, kuhu trügima ei hakanud oli Stockmanni ja Viru tiguteed. Virus poleks vist ka siis üles/alla saanud, kui kedagi poleks vastu tulnud

____________________________
not done until it's done
06.03.2009 at 10:00
jass
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Virus olen suburbaniga üles alla sõitnud, suht sõidetav on. Vastutulevad autod pääsesid mõõda ka.
06.03.2009 at 10:08 1 edit. Last edited 06.03.2009 at 10:08 by jass
Kummipuru
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
Indrek_S: Mul oli Suburbanist suts pikem Caddy. Ainus, kuhu trügima ei hakanud oli Stockmanni ja Viru tiguteed. Virus poleks vist ka siis üles/alla saanud, kui kedagi poleks vastu tulnud

ka pika kastiga RAM 2500 (pikkus 6,2 m) on väga edukalt võimalik viru parklasse sõidutada, ka siis kui keegi seal tiguteel vastu tuleb. Teemaalgataja Suburban isegi lühem, seega ei tohiks probleemne olla...

Speedbird: puhtalt autokooli mõttes soovitan esmalt viru parkla ja seejärel kristiine keskuse ülemised korrused järgi proovida... ja kui piisavalt harjutanud, siis tartu mnt pikenduse alune parkla (Europark). Sinna mahtus RAM radissoni poolt sisse nii, et p.esinurk ja v.külg takistusest u.tolli jagu eemal...;) Kes ütles, et suure autoga ei saa tallinnas kuhugile parkida...

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
06.03.2009 at 13:28 2 edits. Last edited 06.03.2009 at 13:33 by Kummipuru
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Olen siin esimese hooga kaks asja ära parandanud - parempoolne aknapesur ei pritsinud ja esimeste istmete puhurikiiruse nupp oli vigane (lõpuks jäi üldse ühte asendisse kinni).

Aknapesuril oli eriti huvitav viga. Nimelt läheb vooliku kolmikust välja siis üks pikem voolik kõrvalistujapoolsesse düüsi ja see on aknaaluse plastikpaneeli küljes asuvatesse klambritesse surutud. Veidral kombel oli ühte klambrisse voolik nagu justkui täiesti kokku kinni pressitud ja kui ta sealt välja tirisin ning näppudega natuke mudisin, hakkaski tööle. Panin ta sama klambri vahele tagasi veidi teises asendis ja nüüd ongi korras. Ma ei saa aru, kuidas saab selline asi ise juhtuda, ainuke seletus on ehk mingi plastiku kokkutõmbumine aja jooksul.

Arvasin algul, et puhurilüliti parandamiseks on vaja terve uus kliimajuhtimise plokk osta (USAst mingi 2000 EEK transaga), kuid leidsin õnneks Rockautost ainult selle lüliti, mis sinna plokki käib. Kõige soodsam tuli tellida USpartsist, kellel see ka vahelaos olemas oli ja järgmine päev sai asi parandatud.

Hetkel probleemiks veel originaal CD-player, mis annab iga plaadiga Errori. Võtsin ta suht täiesti lahti ja ei suutnud mingit nähtavat viga tuvastada, seest oli ilus ja puhas. Laserit on tal ka puhastaud hiljuti ning midagi seal peal ei tundunud olevat, mis takistaks lugemist. Paistab, et mootor ei suuda plaati kuidagi ringi ajada, vaikselt saab hoo sisse ja siis jälle jääb suht seisma. Kui kellelgi on üle jäänud mõnest GM kastikast, bussist või SUV-st see CD-player, siis äkki saaksime mingi mõistliku diili teha.

Üks tobe asi on veel see, et vahetasin kojamehed uute Rain-X kojameeste vastu, mis AB-st ostsin ja nad kipuvad kääksuma klaasil. Mõtlesin, et äkki kriuksub liigutamismehhanism, kuid paistab siiski olevat puhtalt klaasiga hõõrdumisest. Võib-olla on siin mingi seos selles, et suvel pandi autole uus esiklaas ja tal äkki mingi kaitsekiht peal? Kui näpuga üle klaasi tõmmata, siis isegi näpp justkui tekitab sellist kriuksuvat heli :)

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
18.03.2009 at 09:53
Tank1
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Tere.Kas auto liikunud ka Tallinnas Tähetorni kandis?
Muidu väga väga väga õige suurusega linnaliikur.
Õige värv ka.
Ja kui tõesti tagasild piiratud libisemisega, siis vast libedaga hätta ei jää.
Tallinna vahel kadakas ja tähetornis on selline tank paras liikur poes käija ja mõni õhtu kruiisida.
Ise piilunud ka tahoe/suburbani poole.Jeep "Grand"cherokee on ikka väga pisike.Bronco ka suht OK.
Pane tagatuled originaalid ja võta see sirm küljest ära,siis on kena vaadata.
Peace.

____________________________
different day,..... shit
21.03.2009 at 11:12 1 edit. Last edited 21.03.2009 at 11:14 by Tank1
yanekk
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
speedbird: Kui kellelgi on üle jäänud mõnest GM kastikast, bussist või SUV-st see CD-player, siis äkki saaksime mingi mõistliku diili teha.[/b]



Kui Fordi mikide raadio sagedusi mängiv 2 DIN CD sobib,siis hakkab enda oma varsti üle jääma.
21.03.2009 at 11:46
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Hmm, arvatavasti seal on CD mängija nii öelda terve raadio sees, mitte eraldi sahtlis? Chevy CD mängija on põhimõtteliselt 1 DIN ja asub täiesti makist eraldi.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
21.03.2009 at 11:51
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
Tank1: Tere.Kas auto liikunud ka Tallinnas Tähetorni kandis?
Muidu väga väga väga õige suurusega linnaliikur.
Õige värv ka.
Ja kui tõesti tagasild piiratud libisemisega, siis vast libedaga hätta ei jää.
Tallinna vahel kadakas ja tähetornis on selline tank paras liikur poes käija ja mõni õhtu kruiisida.
Ise piilunud ka tahoe/suburbani poole.Jeep "Grand"cherokee on ikka väga pisike.Bronco ka suht OK.
Pane tagatuled originaalid ja võta see sirm küljest ära,siis on kena vaadata.
Peace.
Tere!

Tähetorni kandis olen ikka liikunud ka veidi :) Tagasild on isegi mitte LSDga, vaid automaatse sillalukuga. Hätta üldiselt ei jää, kuigi ülesmäge väga libeda lume/jää segu peal on suhteliselt jama. Aga palju meil selliseid kohti ikka on... Pigem on lumekiht peal ja seal tuleb jälgida, et kohaltminekul ratast kaapima ei hakka, muidu kraabib lume ära ja jäält enam ei pruugi edasi saada. Teise käiguga kohalt ära minna sel juhul kõige kavalam. Eks põhimõtteliselt ongi tegu nagu Chevy bussiga ses mõttes.

Seda mõtlesin jah, et tagatuled võiks originaalid panna. Äkki Antennimehel isegi olemas veel need? :P Millist sirmi sa täpsemalt mõtled, kas tuledega? Seda ma kindlasti ära ei võta, tegin nüüd tuled ka tip-top korda ja nüüd on väga kena. Vahepeal oli korra maas, väga tühi paistis see esiosa. Tuledega sirmid ikka sobivad nendele truckidele.

Grand Cherokee oli tegelt jah tõesti suht pisike selle kõrval, samas enamus autosid on väiksemad. Ausalt öelda hakkab mulle see Suburban üha enam meeldima ja hakkan suurusega ka kenasti ära harjuma.


Lisan veel oma enne esitatud küsimuste kohta:
Kojameeste kriuksumisest sain lahti. Tegu ei olnud siiski klaasi/kojamehe tekitatud heliga, vaid tuli hoovastikust. See sai ära õlitatud ja nüüd käivad hiirvaikselt.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
21.03.2009 at 12:03
antennimees
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Originaal tagatuled on olemas küll aga minu meelest need suured punased lärakad ei sobi sinna. Ja originaalidega vaja suund ja tagurpidikäigu tuli panna ühe klaasi alla aga ruumi seal suht vähe. Ma loodan, et sa ei taha mingit lisatuld kuhugi keerata, et näeks tagurdada.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
21.03.2009 at 12:55
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
antennimees: Originaal tagatuled on olemas küll aga minu meelest need suured punased lärakad ei sobi sinna. Ja originaalidega vaja suund ja tagurpidikäigu tuli panna ühe klaasi alla aga ruumi seal suht vähe. Ma loodan, et sa ei taha mingit lisatuld kuhugi keerata, et näeks tagurdada.
Hea, et olemas :) Tegelt jah, see saaks tõenäoliselt probleemiks küll, et suund kuidagi sinna integreerida, sest originaalis need suured lärakad mõeldud ju punaseks suunaks samuti.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
21.03.2009 at 20:27
Tank1
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Ma seda tuledega plastiknokka mõtlesin jah.See on ikka räigelt maitse asi.
Mulle isiklikult suurtel truckidel igasugused pinsi-vinsi vidinad ei meeldi.
Naturaalne kastikas/sub on kõige ilusam ja mõjub oma suurusega originaalsena piisavalt hästi.
Huvitaval kombel toonkile on maitsekalt paigaldatuna suht ok.
Aga jah veelkord-asi on maitses.
Muretuid miile,anyway.

Seda valget jeepi mäletan kruiisilt küll.Vist suht ainuke valge jeep kruiisil.

____________________________
different day,..... shit
21.03.2009 at 00:15 1 edit. Last edited 21.03.2009 at 00:18 by Tank1
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
Tank1: Ma seda tuledega plastiknokka mõtlesin jah.See on ikka räigelt maitse asi.
Mulle isiklikult suurtel truckidel igasugused pinsi-vinsi vidinad ei meeldi.
Naturaalne kastikas/sub on kõige ilusam ja mõjub oma suurusega originaalsena piisavalt hästi.
Huvitaval kombel toonkile on maitsekalt paigaldatuna suht ok.
Aga jah veelkord-asi on maitses.
Muretuid miile,anyway.

Seda valget jeepi mäletan kruiisilt küll.Vist suht ainuke valge jeep kruiisil.
Eks see ongi nii, et igaühel oma maitse ja olen Sinuga ses osas igati nõus, et originaalis mõjuvad need suured autod juba niigi väga hästi. Samas mulle meeldivad nad originaalis ja ka sedasi võrdlemisi maitsekalt (vähemalt minu standardi järgi) üles löödud variandis, kus on peal mõningaid lisatulesid ja muid vidinaid. Bling-bling mulle eriti ei istu ja seetõttu oma autodel seda ka ei harrasta mingil juhul. Mul on antud Suburbani puhul õigem pigem seda olemasolevat stiili edasi arendada, sest masin tagasi originaali viia oleks mulle mitmes mõttes suur kaotus, kasvõi rahaliselt. Minule meeldib üldiselt nii, et uuemad truckid võiks olla kergelt vuntsitud ja klassikalised ameeriklased võimalikult originaalilähedased.

Mu Suburbanil peaks olema toonitud aknad tehasest juba, mitte isegi kilega tehtud. Nad ei olegi väga tumedad, suht mõnusad :)

Jeep oli jah ainuke valge kohe kindlasti, tihtipeale huvitaval kombel isegi ainuke Grand Cherokee. Eks ta võib-olla ei ole reeglina selline põlise usaraua armastaja hobiauto, kes ka kruiisidest osa võtab. Samas Tartu sügiskruiisil sain ka kenasti teise Grandi "meeskonnaga" sina-peale.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
21.03.2009 at 01:02
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1997 Chevy Suburban C-1500 LT   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.