register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1997 Chevy Suburban C-1500 LT   1 2 3  
Poster Message
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Üle pika aja poetan siia ka siis paar uuendust, ehk kellelegi abiks ka. Lisaks Vette'le olen ka selle masinaga suht palju tegelenud ja kuna ta mul igapäevasõidukiks, siis tahan, et ta oleks ka ikka puhas, heas korras ja ilus. Tegin hiljuti uue esiklaasi ülemise ääre silikooniga üle, sest see hakkas mõnest kohast vihmaga vett läbi ajama :( Samuti tulid lahti kaks kummimutrit, millega tuledesirm kinnitatud oli. Sealt hakkas ka muidugi vett tulema ja tilkus mööda tagumise kliima reguleerimise paneeli alla. Nüüd on kinnitatud korralike poltide ja mutritega teiselt poolt katust ning mitmesse kohta silikooni + kummitihendeid pandud. Vast on talveks ka nüüd OK.

Mul oli kohe algul probleeme esimeste istmete ventilaatorikiiruse nupuga - see jäi asenditesse kinni ja raske oli valida õiget kiirust. Parandus läks lõpuks mingi 500 EEK, sest täpselt niipalju maksin uue lüliti eest, mille ise seal paneeli küljes ära vahetasin. Suhteliselt lihtne töö. Tundub, et need lülitid kipuvad ajaga ära surema.

Mitu korda sain Check Engine tuld ja mootor hakkas jõnksutama tänu sellele, et termostaadikorpusesse anduri külge minev juhe oli pistiku juurest läbi ja andis kehvalt ühendust.

Lundi sirmil olid Antennimehe tehtud LED-id, aga kuna need olid juba suhteliselt läbi, siis tegin mõni aeg tagasi sellele sirmile väikese restaureerimiskuuri ja peale läks uus Lundi originaaltulede komplekt.

Paigaldatud kolme pasunaga tavaline kompressoriga sireenikomplekt. Pasunad on kapoti all ventilaatorit ümbritseva plastiku küljes ja kompressor läks aku ning õhufiltri vahele.

Edaspidi plaan panna küljele astmelaudade külge mõned kollased ääretuled ja tagatuled tahaks ära vahetada. Hakkavad teised ära ka juba väsima väljanägemiselt. Vaatasin põhimõtteliselt uued juba välja, mis sarnanevad originaaliga, kuid on tunduvalt ilusamad. Pakutakse LED ja tavapirniga varianti - kuna ma eriline LEDi-fänn pole, siis vast saab olema see tavapirniga komplekt. Näha saab siin.

Kas kellelgi on olnud mõne Chevyga sellist jama, et elektriaken ajutiselt katkestab töö? Mul on kaks korda seda juhtunud juhiaknaga. Ta lihtsalt ei avane ja kui nuppu natuke aega peal hoida, siis kostub ja isegi kergelt tunneb näpuga nupu alt mingit klõpsu iga sekundi tagant. Kui auto pärast neid jamasid seisis mõni tund, siis oli pärast korras ja siiani kõik funkab. Ma mäletan, et mõlemad korrad vajutasin vist aknanupu käivitushetkel alla juba ja siis andiski saba. Kas võib selles mingi loogika olla?

Väike foto ka vahelduseks:



____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
25.08.2009 at 01:29
Madlobster
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Akna lülititega oli mul buickil ka sarnane jama. Täpselt ei tea kuda sel suburbanil see on aga eeldusel, et nad on sama süsteemiga siis lülitist käib kogu power läbi ja need kontaktid kipuvad tänu sellele ära väsima. Tellisin usast uued ja siiani funkab probleemivabalt.
25.08.2009 at 01:44
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
Madlobster: Akna lülititega oli mul buickil ka sarnane jama. Täpselt ei tea kuda sel suburbanil see on aga eeldusel, et nad on sama süsteemiga siis lülitist käib kogu power läbi ja need kontaktid kipuvad tänu sellele ära väsima. Tellisin usast uued ja siiani funkab probleemivabalt.
Tänud hüva nõu eest. Tegelikult on see võimalik küll. Ma ise arvasin, et võib-olla käib läbi aju või vähemalt releede ja siis ajasin äkki süsteemi lolliks, kui käivitushetkel nupp alla oli vajutatud. Sinu teooria tundub tegelt vähe loogilisem.

Lisan veel ühe olulise asja, mis enne meelest läks. Nimelt 97 ja uuematel truckidel on kasutusel kiirustundlik roolivõim ja sain kogeda ka selle süsteemi üht tüüpviga. Nimelt siis oli mul auto kätte saades rool kogu aeg suhteliselt kerge nagu vanematel mudelitel ja mõnikord hakkas tegema sellist trikki, et rool muutus sõidu ajal järsku tunduvalt raskemaks ja kui keerasid rooli üle veerand pöörde kuhugile poole, siis nagu läks järsku nõksu tagant lahti ja oli jälle kerge. Suhteliselt vastik oli sedasi sõita. See viga läks ise üle mõne minuti pärast, kuid teinekord ilmus jälle välja.

Algul pakuti põhjuseks roolivõimu pumpa, sest kõik muu olevat juba sellel autol välja vahetatud ahelas. Roolikarp samuti uus, seega seda ma probleemina kohe üldse ei uskunud. Pump sai siiski uus pandud ja oh imet, viga kordus täpselt samamoodi. Kirjutasin siis USA Full Size Chevy foorumis ning vennad teadsid kohe öelda, et 99% tõenäosusega on läbi läinud EVO sensor (Electronic Variable Orifice vms.). See on üks ketas roolisamba küljes, mida on võimalik pedaalide kohal näha ja seda vahetada ei ole eriti keeruline. Tellisin siis uue sensori Ameerika Autost 850 EEKuga ära ning huvi pärast ühendasin selle sensori pistiku lahti (see on veetud roolisamba ülemisele poolele, natuke vaja sõrmedega nokkida, et ta sealt kätte saada). Kohe oli viga lahendatud ja rool oli lihtsalt täisvõimenduse peal igal kiirusel nagu vanematel mudelitel. Kuna sensori kohalejõudmine võttis mingi 3 nädalat, siis sõitsin see pistik lahti terve see aeg ja kordagi ei olnud enam probleeme. Pärast sensori vahetust läks asi lõpuks selliseks, nagu originaalis peaks olema - manööverdamisel täiesti kerge ja juba väikese kiiruse juures hakkab võimendus vaikselt vähemaks jääma. Linnas meeldis mulle tegelt kerge rooliga isegi rohkem, kuid maanteel on väiksema võimendusega tunduvalt parem.

EVO sensori vahetamiseks tuleb roolisammas sealt sensori tagant lahti võtta, eemaldades samba ühenduskohast ühe poldi ja lükates mootoripoolse osa eemale. Siis tuleb sensorit kinni hoidvad plastiknagad natuke eemal hoida ja saab selle ümmarguse sensori ilusti välja libistada.

Seega, kui kellelgi on sama viga ja tahate kiiret lahendust, ühendage see pistik lahti. Kui tahate täitsa korda teha, siis tellige uus EVO sensor. Kui roolivõimupumpa vaja, siis mul on üks korralik hea hinnaga müügis :D

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
26.08.2009 at 11:27
newton
 
Moderator
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Väga lahe, et keegi võtab vahel vaevaks oma masinatest ja tegemistest kirjutada ning panna ka infot, mis teistele väga abiks võib olla.
26.08.2009 at 11:37 1 edit. Last edited 26.08.2009 at 11:38 by newton (Moderator)
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Nonii, nüüd siis ära tellitud sellised toredad vidinad: http://www.boresmfg.com/pickupguides.php

Loodetavasti lisavad truckile seda ekstra-välimust, mida praegu neist eeldan. Tuled, mis postide otsas on, kavatsen ühendada nurgatuledega (mis ühtlasi ka vilguvad suunana).

Vahepeal sai paigaldatud pagassi vanade kõlarite asemele MB Quarti 6 x 9 kõlarid koos kõrghelikõlaritega ja filtritega. Nüüd veel tahaks kogu see süsteem võimu ka, siis hakkaks juba looma. Katsun selleni jõuda lähinädalail.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
07.10.2009 at 23:51 2 edits. Last edited 07.10.2009 at 23:53 by speedbird
Madlobster
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
speedbird: Nonii, nüüd siis ära tellitud sellised toredad vidinad: http://www.boresmfg.com/pickupguides.php

Loodetavasti lisavad truckile seda ekstra-välimust, mida praegu neist eeldan. Tuled, mis postide otsas on, kavatsen ühendada nurgatuledega (mis ühtlasi ka vilguvad suunana).

Vahepeal sai paigaldatud pagassi vanade kõlarite asemele MB Quarti 6 x 9 kõlarid koos kõrghelikõlaritega ja filtritega. Nüüd veel tahaks kogu see süsteem võimu ka, siis hakkaks juba looma. Katsun selleni jõuda lähinädalail.

Miskipärast väidab minu brauser, et minu ip on blokeeritud ip aadresside hulgas. Kuidas teistel?
08.10.2009 at 09:55
Marko L
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
No problems

____________________________
Ford Mustang Club Estonia
66" Ford F600
96" Camaro Z28
08.10.2009 at 09:59
Tank1
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Puhtana auto ikka väääga ilus. Laibarauad küsimusi politseil pole tekitanud? Tegalt lubatud vaid aeglustiga 4veolistel. Nokast ikka ei taha lahti öelda?
Varsti talv tulemas, jääb sub sahaga lund lükkama või läheb talveunne. See sitt, mida meil teedele puistama hakatakse närib ka kõige tugevama usa raua läbi.

____________________________
different day,..... shit
10.10.2009 at 08:31
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
Tank1: Puhtana auto ikka väääga ilus. Laibarauad küsimusi politseil pole tekitanud? Tegalt lubatud vaid aeglustiga 4veolistel. Nokast ikka ei taha lahti öelda?
Varsti talv tulemas, jääb sub sahaga lund lükkama või läheb talveunne. See sitt, mida meil teedele puistama hakatakse närib ka kõige tugevama usa raua läbi.
Aitäh :) Raudadega pole probleeme, need vist mingist ajast alates enam ei tohtinud olla. Tõestagu, millal raud paigaldati. Ma muidugi 100% kindlalt ei teagi seda seadusesätet. Tegelt ma tahan teda viia nagu rohkem trucki-stiili, seega nokk on üsna vajalik. Cab lights sobiks ka asemele, aga eks näis... Ta mul ikkagi igapäevaauto ja talvel sõidan ka, vähemalt see talv. Pesen teda suht tihedalt ja hetkel ei ole tal kerel kusagil roostet. Üldiselt jah, eks järgmine talv näis, mis saab. Natuke vägistamisena tundub mullegi seda aparaati meie talves kulutada.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
10.10.2009 at 11:26
Lowrider
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Väga ilus Chevy! :)
Väheviisi unistan ise ka samasugusest!
10.10.2009 at 19:56
yanekk
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
speedbird: Cab lights sobiks ka asemele, aga eks näis...

Kui huvi tõsisem,anna teada.Hinnas saame kokkuleppele.:)

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=31640

____________________________
Kodusadamaks Haapsalu
10.10.2009 at 20:04
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
Lowrider: Väga ilus Chevy! :)
Väheviisi unistan ise ka samasugusest!
Tänud! Su automudelid on ka super. Vahel ikka jälgin su teemat. Ma ise vaikselt nokitsen ühe American LaFrance tuletõrjeautomudeli kallal, aga hetkel asi värvimise taga (mul pole värvipritsi ja suuri pindu pintsliga lasta on jama).



Yanekk: Thanks pakkumast. Ma hetkel siiski jätan selle sirmi, kuid eks ma mõtlen asjade üle.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
13.10.2009 at 12:20
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Mõned sügisesed pildid uute Bumper Guides'dega...







____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
27.10.2009 at 08:23
Lowrider
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Ilusad pildid! Silm puhkab neid vaadates.
Aga kas ka sisemusest pilti leidub? Ei hakanud siin teemas ega Usaraud.ee'st silma :D
27.10.2009 at 11:40
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Vahepeal üritasin teda siin maha müüa ja huvilisi tekkis küll, kuid siiski leidsin, et Eestist ma sellist autot asemele ei saa, mis sama palju meeldiks ja seetõttu võtsin ka müügist maha. Siiski on plaan USAst tuua mõni järgmise generatsiooni Suburban (2003-2005) ja võimalik, et siis jälle müün. Auto siiski meeldib mulle meeletult ja ajapikku väga palju juba putitatud teist ning lisasid ka juurde kruvitud. Ei taha kohe kuidagi loobuda :)

Hiljutine suurem remont oli järgmine:

Olin nädal aega Eestist ära ja auto seisis aias. Ilmad olid parajalt kehvad talve lõpus veel ja eks oli ka korralikult seda soolasegust saasta igale poole vahele pritsinud. Kui koju jõudsin ja käivitada üritasin autot, siis käis starter täiesti tühjalt ringi ja bendix ei haakinud üldse. Sai starter maha võetud ja bendix korda tehtud, kuid siis hakkas hirmsasti kõristama hammakaid ja käivitada ei õnnestunudki. Üritasin veel sättida asja ise, kuid tulutult ja nii ta töökotta saigi veetud. Seal avastati, et hooratas oli ajapikku mõra sisse saanud ning seetõttu oli korralikult kaheksas. Väidetavalt isegi lükkas starterit plokist eemale mingil määral ja eks ta sedasi kulutas läbi ka bendixi puksid. Lõpuks saigi vahetatud starter, hooratas ja veel veidi asju - nimelt otsustas ta siiski mitte käivituda ka uute juppidega. Nüüd lihtsalt mootor tõrkus ja lõi tagasi. Huvitaval kombel olid probleemid tekkinud ka jagajas. Vahetasime ära veel jagajakaane ning rootori ja nüüd töötab laitmatult.

Hetkel mõtlen gaasiseadme paigaldamisele, kuna suvi ees ja sõitmist selle autoga mul suhteliselt palju. Kui kellelgi midagi negatiivset selle kohta öelda, siis andke aga teada :)

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
27.04.2010 at 23:40
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Väike uuendus autoga toimunu osas.

Suve lõpus suutsin difrikorpuse ära lõhkuda sõiduga, võib-olla oli asi raskes haagises ja tallamises :) Sisse läks suht vähe sõitnud 99 Tahoe pealt G80 lukuga differ kogu kupatusega. Tagasild sai üsna täielikult üle tehtud. Vahetatud sai hooratas ja starter remonditud. Alla on pandud uued BFG All Terrain rehvid, paigaldatud 4. põlvkonna gaasiseade Gaznetis ja nipet-näpet detaile vahetatud või parandatud. Praegusel hetkel vajab veel remontimist roolikarp, mis ülemisest simmerist lekib. See läheb töösse esmaspäeval Beautysse. Aga muidu töötab kenasti ja teenib meid jälle igapäevase liikurina.

Mõned fotomeenutused suvest (rehvid ei ole veel vahetatud):













____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
28.12.2011 at 20:41
Kummipuru
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
igapäevase liikurina...? mis siis saksa olümpiarõngastest sai??
29.12.2011 at 12:15
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
Kummipuru: igapäevase liikurina...? mis siis saksa olümpiarõngastest sai??
Kuule maha müüsin... Kuna ta oli mul kolmas masin autopargis, siis ei viitsinud kogu aeg neid juppe selliste jubedate summade eest sinna peale osta. 2005. aasta autol oli vigu kogu aeg palju enam kui 97 Suburbanil. Ning vigade parandus Audil oli ikka kordades kallim. Tõenäoliselt jäängi ikkagi usaraua peale, veel ei tea, mida uut juurde võtta, sest hetkel ei ole otsest vajadust. Aga kevadel ehk juba tekib mõni mõte :)

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
29.12.2011 at 23:54
Kummipuru
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
vot see on juba mehejutt...;);)
30.12.2011 at 13:08
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
Kummipuru: vot see on juba mehejutt...;);)

:D

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
30.12.2011 at 15:24
jan22
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Sama jutt käib ka kolme tähelise sakslase kohta, oli neid ka 4-5 tk ja ei viitsinud enam nokkida. Chevydega on elu murevabam, küttele läheb raha küll rohkem aga sõidurõõm on ka suurem. Kui tahad odavamalt sõita siis pane ostes gaasiseade peale ja hiljem sõidad lausa rõõmuga, nagu isegi praegu.

quote:
speedbird:
quote:
Kummipuru: igapäevase liikurina...? mis siis saksa olümpiarõngastest sai??
Kuule maha müüsin... Kuna ta oli mul kolmas masin autopargis, siis ei viitsinud kogu aeg neid juppe selliste jubedate summade eest sinna peale osta. 2005. aasta autol oli vigu kogu aeg palju enam kui 97 Suburbanil. Ning vigade parandus Audil oli ikka kordades kallim. Tõenäoliselt jäängi ikkagi usaraua peale, veel ei tea, mida uut juurde võtta, sest hetkel ei ole otsest vajadust. Aga kevadel ehk juba tekib mõni mõte :)


____________________________
Galerii: http://live.hot.ee/gallery/show_gallery?id=918506
http://www.matkaauto.com/
http://www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
30.12.2011 at 19:09 1 edit. Last edited 30.12.2011 at 19:11 by jan22
Rein000
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Ei saa aru jah nende oiroopa massinate omanikest. Käivad aga esindustevahet remontimas ja siis kiidavad takka, kui hea, odav ja töökindel on nende auto :D:D:D Esindustes istumisi nad varjavad kusjuures, aga jutusees on kuulda, et vaja auto viia, või siis õhtupoole, et ära tuua :D:D:D:D
30.12.2011 at 19:53
speedbird
 
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
Täna ütles ühe mehe Mercedes Viano buss üles, enam lihtsalt käima ei läinud ja viskas ESP ja ABS vigu. Auto on alla aasta vana ja sõitnud 30k km. Selliseid asju kusjuures tuleb paljudel uutel eurooplastel ette. Olen igalt poolt kuulnud.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
30.12.2011 at 20:08
Harry_R
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
quote:
Rein000: Ei saa aru jah nende oiroopa massinate omanikest. Käivad aga esindustevahet remontimas ja siis kiidavad takka, kui hea, odav ja töökindel on nende auto :D:D:D Esindustes istumisi nad varjavad kusjuures, aga jutusees on kuulda, et vaja auto viia, või siis õhtupoole, et ära tuua :D:D:D:D

Aidaku mind jumal, kui ma peaks endale veelkord usaka ostma.

30.12.2011 at 02:07 1 edit. Last edited 30.12.2011 at 02:08 by Harry_R
Lowrider
1997 Chevy Suburban C-1500 LT
pooleldi offtopic
quote:
speedbird:
quote:
Lowrider: Väga ilus Chevy! :)
Väheviisi unistan ise ka samasugusest!
Tänud! Su automudelid on ka super. Vahel ikka jälgin su teemat. Ma ise vaikselt nokitsen ühe American LaFrance tuletõrjeautomudeli kallal, aga hetkel asi värvimise taga (mul pole värvipritsi ja suuri pindu pintsliga lasta on jama).


Sorry ei pand seda vastamist tähele :D
Kui endiselt mudeli kallal nokitsed siis üks hea foorum on see, liitu kindlasti ning jaga ka teistega oma tööd ;) .
http://www.plastikmudel.net/foorum/
30.12.2011 at 02:18
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1997 Chevy Suburban C-1500 LT   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.