register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Raadi 20.07   1 2 3 4  
Poster Message
Crac
Raadi 20.07
:D
0,501
19.07.2002 at 16:08
peep
 
Moderator
Raadi 20.07
Soome masinad ära nähtud, nad on juba treileril Tartu poole teel.

See Hornet on ülikarm relv, vaevalt seal homme mõnda sellist bike'i leidub mis talle vastu saab, autodest rääkimata.
19.07.2002 at 16:49
cobra159
Raadi 20.07
Peesse küll, mina jälle ei saa tulla :(. Pean maale heina tegema minema.
19.07.2002 at 19:21
Fog
 
Raadi 20.07
39 palavik niitis maha ja j2i minamata aga vesise suuga ootan pilte/kommentaare
21.07.2002 at 12:05
priit24
Raadi 20.07
Nii, pool võistlust sai ära nähtud, kahjuks pidin kella juba 4 paiku lahkuma. Masinapark (eriti see üle lahe toodu) oli väega vinge. Ilm oli na palavavõitu ja ajavõtuga pidevalt jama, aga muidu oli kõik viimase peal. Kommentaator põdes kerget mölapidamatust, ometi oli jutt, mida ta suust välja ajas, omamoodi lahe ;) Tänase päeva jooksul katsume sõbraga videoülesvõtted võistlusest (u. 15 min) arvutisse saada ja kui kusagilt webiruumi leiab, siis ka teistele vahtimiseks üles riputada...
21.07.2002 at 12:46
anti
 
Raadi 20.07
Mõni pilt siis ka :) Tavakaameraga tehtud pildid saavad tiba hiljem üles ja tüüpiline kalamehejutt- paremad pildid just filmil :)
http://kodu.neti.ee/anti/raadi_20.07
21.07.2002 at 14:28 Last edited 21.07.2002 at 14:29 by anti
margus
  
Raadi 20.07
Zim: pildid muidu viimasepeal aga kahjuks pooled puudu... st aint thumbnailid on, kuskilt poole pealt kaovad suured pildid ära. kas kellegil ürituse tulemusi ka on? Ise kahjuks kohal ei käinud :(
21.07.2002 at 14:53
timmukas
Raadi 20.07
Arvamus ürituse kohta. Käisin tavalise autohuvilisena Raadi kiirendusvõistlusel. Kuna seal kiideti taevani ameerika autosid, leidsin, et see foorum on nagu õige koht arvamuse avaldamiseks. Minu arvates selle ürituse kommentaator oli päris suure hälbega. Kas tõepoolest mingi kauba müümisel peab kliendile, antud momendil oli ju kaubaks üritus ja klientideks selle ürituse külastajad, seletama seda kui palju maksavad mingid ajamõõte jubinad ja et on ostetud kõige odavamad, siis selgitama kui hea on ikka programm, millega aega mõõdetakse ja siis kohe vastukaaluks sellele teatama, et programm mis aega mõõdab on nii jäik, et kui toimib mingi viga on programm ämbris. Vabandan kohe programmeerijate ees, kes on vaeva näinud, aga selline programm on ju täielik jama või on see veel nii toores. Julgen seda väita, sest olen ka programeerimisega seotud olnud. Siis veel selle kommentaatori teema sõimata sõitjaid, et need ei saa asjaga hakkama. Kui võistluse käigus muudetakse mingi süsteemi vea tõttu reegleid, see on ju absurdne..... OK tegu on tööst vabal ajal tehtud seadmetega, aga sellised vabaaja tegevusi on palju, näiteks ju kasvõi autode ehitamine. Olgu see kasvõi euro, või japs. Ja muideks, eelmisel üritusel osales 26 eurojapsi ja ainult viis ameeriklast!
Olgugi, et masinad olid head sai sellisest haigest mõlast ja mõttetust ajaraiskamiset kõrini, ürituse teoreetilisel lõpuajal sai lahkutud. Järeldus, kui midagi teha, siis vähemalt nii, et kui asi korralikult välja ei tule siis tuleb ka seda tunnistada, mitte nagu see sell mikrofoniga. Üldiselt peaks kommentaator tutvustama tulemusi, mis muideks, jäi tegemata paljudel kordadel ja olema siiski piisavalt erapooletu.
Vabandan, et see koht kus see jutt on pole küll päris õige, aga dragracing.ee ei oma sellist kohta, kuhu kommentaare kirjutada.
21.07.2002 at 15:04
hypertyyp
Raadi 20.07
eeee...tulemused???
21.07.2002 at 15:07
Heigo
Raadi 20.07
paneme veits offtopicut kah: Kes on selle tumesinise/lilla Firebirdi omanik? Kuidas temaga kontakti saab? Olen näinud seda autot pea igal Raadi võistlusel, aga omanikku ei tea :)

____________________________
'83 Firebird 350cid
21.07.2002 at 15:48
anti
 
Raadi 20.07
quote:
timmukas: Arvamus ürituse kohta. Käisin lõpuajal sai lahkutud. Järeldus, kui midagi teha, siis vähemalt nii, et kui asi korralikult välja ei tule siis tuleb ka seda tunnistada, mitte nagu see sell mikrofoniga. Üldiselt peaks kommentaator tutvustama tulemusi, mis muideks, jäi tegemata paljudel kordadel ja olema siiski piisavalt erapooletu.
Vabandan, et see koht kus see jutt on pole küll päris õige, aga dragracing.ee ei oma sellist kohta, kuhu kommentaare kirjutada.

Väidan vastupidist. Kuulsin ka rahva hulgas nurinat, et no mida see ajavõtusüsteem...! Kui Sina vähegi tõsisem huviline oleksid, siis võiksid lugeda läbi siinolevad artiklid ja arutelud ning teaksid, et mehed hobi korras ja oma rahadega ajavõtusüsteemi ehitavad ja kui viitsid noppida aruteludest välja summad, mis oleksid vajalikud kohe ja nüüd profiajavõtu ostmiseks (või ehitamiseks), siis ei võtaks sõna. Sa maksid (kui maksid) 25.- päevase ürituse eest, mis on odavam, kui Pärnu rannas praegu soe õlu.
Miks kiideti ameeriklasi ja visati nalja (mille eest Sa kommentaatorit hurjutad) vahel muude üle? Mind ajas jälle vihale, et osad mehed, kes starti veeresid (ja rajal sõnasõnalt sama tegid) polnud viitsinud võistluseeskirju endale selgeks teha ja tegid muidki debiilsusi (kiirendused, kannakad, ajavõtusüsteemi lõhkumine kaablite peal sõitmisega jms) tagasipöördel ja sõiduks ettevalmistumisel, seades pealtvaatajad ja teised võistlejad (ja nende kalli tehnika) ohtu. Seda tegid eranditult mitte-ameeriklased, mille eest neid ka hurjutati.
Igav hakkas? Asi ju alles areneb, kui rikkamaks saame, küll siis tulevad tibüünid, igatsugu vahepalad jne. Kui hetkeseis ei meeldi, miks seda siia foorumisse kurtma tulla?
Müts maha tegijate ees :)



21.07.2002 at 17:05
jaanus
 
Raadi 20.07
Ühesõnaga, kui kellelgi veel tekkib mingeid mölinaid võistluse korralduse kohta, siis hoiab oma mulk kinni ning tuleb ja aitab asja korraldada. Saate ehk endale pildi silme ette, mis sellise korralduse taga tegelikult on.
Samuti hoiavad suu kinni need, kellel on mingeid mölinaid ajavõtu toimimise kohta. Selle asemel, et ulguda pange parem papp või õlg alla. Mõelge hetkeks ka selle peale, et asja on ehitatud juba ca aasta aega ning puhtalt igast vidinate alla on läinud pappi mõne mehe aaastapalga suuruses.
Vinguda on alati kergem, kuid juhul, kui sellistele vingujatele kätte näidata, milline on tegevus telgitagustes ja neil endilgi midagi teha lasta, siis on vendadel juhe nii koos, et ei suuda enam bittigi mõelda -rääkimata siis tegemisest.


jaanus@leiab igale vingujale järgmiseks korraks tegevuse ja hoidku nad alt, kui omadega hakkama ei saa.
Abipakkumised/mölinad paluks privasse.


Siinjuures tahaks öelda ka ära tänusõnad Newtonile, kes esmakordselt ja suure pinge all ajavõtu juhtimisega siiski üsna hästi toime tuli. Tubli Newton!
21.07.2002 at 18:05
JustMe
Raadi 20.07
nu tahaks siiski paar sõna öelda ürituse kohta:

Esiteks, miks seda vett pidi täpselt kõige kitsamasse kohta valama et kõik sealt läbi sõitma pidid?
10m tahapoole ja oleks saanud ju teised mööda sõita.

Teiseks: PlyVal ... isiklikud arvamused autode ja sõitjate kohta oleks küll sellisel üritusel võinud avaldamata jätta. Kui tahetakse ainult USA autosi näha, siis kirjutagu ka juhendisse nii, kui aga tahetakse kiirendust korraldada , siis võiks kõikidesse lugupidamisega suhtuda!!!!

Tore, et sellist üritust korraldatakse aga ausõna ei teki tahtmist enam osaleda kui niimoodi edasi läheb.

Ajavõtusüsteemist nii palju et need peale 60ft punktid kah mingi hetk töödanud on?
21.07.2002 at 18:53
spinner
Raadi 20.07
Mul ei ole ühtegi mölinat ajavõtu kohta, ainult 1 näide. Rada 1 (Passat) ja Rada 2 (Golf). Rajal 2 sõitev Golf võidab 8-10 autopikkusega. Hiljem on paberi peal selgelt kirjas, et rajal 1 sõitnud Passat sai aja 15,2 ja rajal 2 sõitev Golf sai aja 16,1. Mitte et minul sellest häda oleks, mina nimelt sõitsingi selle Passatiga, aga kuna otseselt selle sõidu tulemusena oli Passatil (tehasevarustuses v.a. Koni amordid + KD filter) eliminaatoris 3. koht kohe peale kahte punast Hondat, siis on ju tegemist ülima ebaloogilisusega. Liiatigi veel, et ma käisin kohe peale sõitu seda olukorda punases ajavõtubussis selgitamas. Samuti peaks ju ebaloogilisus olema näha teistest aegadest, mis olid 16,8-17,0 + üks aeg 17,5 kui mälu ei peta. Et selle sõidu tulemused oleks võinud vähemalt annulleerida, hetkel on neljandast kohast natukene mudamaitset suus.

Võistluse kommentaatori kohta (kelle nimi foorumis on PlyVal ?) pole mul küll ühtegi halba sõna öelda, kuigi vahepeal kõlas kilde, et mu autoga võib vedada nii loomi kui leiba :D


P.S. Jaanus ära pahanda, aga selliste seadmetega töötamisel on ilmselt kõrgemat valuläve vaja. Kui võistlus venib planeeritust 3-4 tundi pikemaks, ja venimine tuli, olgem ausad, ikkagi ajavõtu tõttu, siis oleks sulaselge lollus loota, et ajavõtu kohta ühtegi "mölinat" ei tule.


Järgmiseks võistluseks soovin tegijatele ainult parimat!
21.07.2002 at 18:57 Last edited 21.07.2002 at 18:59 by spinner
jaanus
 
Raadi 20.07
quote:
spinner: P.S. Jaanus ära pahanda
Ei pahanda, kuid kordan - kõik halamised privasse. Meil ei ole mõtet siin foorumis jaurata teemal "kes kus või mis vea avastas ning mis tegelikult selle vea taga oli".
Sinu jutus samuti - tegemist miskist passatite ja golfide ning 1 ja 2 rajaga. Arva ära, mitu passatit või golfi seal oli? Või siis jällegi - mis on rajad 1 ja 2? Heida pilk slipile (if any) seal on ka kummagi raja täistus (hint: left/right).

Veelkord - palun kõik halamised, etc. privasse. Meil on kogu võistluste data olemas ning juhul, kui kellelegi on tõepoolest väga liiga tehtud, siis ehk kompenseerime selle liiasuse kuidagi ;)
21.07.2002 at 19:20
LaSa
 
Moderator
Raadi 20.07
quote:
hypertyyp: eeee...tulemused???
klassivõitjad http://www.dragracing.ee olemas; ajad saab kah lähipäevil üles.

PS: lisaks Newtonile tänud ka meintzile, kes nõu & jõuga abiks oli.
21.07.2002 at 19:37
Daniel
 
Raadi 20.07
Pealtvaatajana ... Olen VÄGA rahul
olin kohal 7 tundi tulin ja läksin jala
aga nautisin igat hetke :hail
21.07.2002 at 19:51
peep
 
Moderator
Raadi 20.07
Huh, tugev diskussioon.:)

timmukas, relax - see, et keegi tuleb siia väitma, et tema ka midagi programmeerimisest teab ja tema arust...jne on momendi seisuga pigem tragikoomiline... Loe vanemaid topicuid, nii aasta-paari taguseid, neid programmeerijaid-teadjaid-oskajaid on ennegi olnud aga kui asjaks läheb on nad kahjuks kõik vaikselt ära kadunud.

Jah olid küll jamad ajavõtuga ja ma ise ka ei saanud normaalset tulemust seetõttu kirja aga see on momendil meie(st. meie kõigi siin ew's) võimete lagi ja elu reaalsus - tuleb teha max. võimalik, et seda olukorda parandada. Kiirendusvõistluse korraldamine ei ole äri, vähemalt momendil veel ja ostes pileti osalevad pealtvaatajad kogu asja kulude osalises katmises ja mis puudu jääb käiakse oma taskust välja või otsitakse sponsori käest lisa(kui neid on).

Eestlased kord on vinguja rahvas aga loodetavasti kui tegijad nüüd ennast välja puhkavad, siis nad ei võta seda eriti südamesse ja leiavad endas jõudu asjaga edasi tegeleda. Juhul kui nad seda ei tee ongi finito - lipp, stopper ja Haapsalu lennuväli saab olema ainuke "kiirendus" mis toimuma jääb. Sry, ei pea Speedesti kiirenduseks ja seadmeid neil ka pole.

BTW. Soomlaste kommentaar ajavõtu probleemide kohta oli, et pole hullu - neil kunagi aastaid tagasi FHRA ostis usast olulised kallimad ajavõtuseadmed ja kulus mitu hooaega, et need viimaks õieti tööle hakkasid. Küll ja küll jõudis võistlusi tehnika probleemide pärast puusse minna. Ehk vaid kogemuste kaudu saab asja paremaks - ja nende magamata ööde kaudu mis LaSa, jaanus ja veel mõned veetsid selleks korraks süsteemi muudatusi sisse viies - täiesti vabatahtlikult ja tasuta. Nad oleks ju ka selle asemel võinud kuskil õlut libistada ja hiljem netis sõna võtta, et sitavõitu ja vähevõitu. See ongi tegijate ja kõhusügajate vahe IMO.

Mis Ply kommentaare puudutab siis minu arvates ajas ta kohati pisut jama aga loomulikult väljendas ta vaid oma isiklikke seisukohti.

Ehk, kes tahab asjale kaasa aidata loeb läbi selle threadi

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=3230

ja annab oma rahalise panuse. Ise olen konkreetse süsteemi jaoks juba raha andnud ja olen palunud ka teistel majanduslikult hästikindlustatud huvilistel sedasama teha ja ei kahetse, kuigi asi veel täiuslikkusest kaugel on.

Võistluse üks puudujääk mis nõuab parandamist oli turvalisus, sõidusuunas paremal tuleb parkimine ära keelata, kuna kui keegi sealt rajalt ca. 150'ga välja lendab on tagajärjed väga kurvad.
21.07.2002 at 20:30 Last edited 22.07.2002 at 10:56 by peep (Moderator)
gets
Raadi 20.07
Üritus: Õnneks või kahjuks pole päris proffidele üritustele pääsenud ja seega antud asi päris meeldis. Hea, et keegi selliseid asju üldse korraldab siinmail.
Virisejatele: Puudused puudusteks, tegijatel juhtub nii mõndagi. Samas mittetegijatel muidugi ei lähe midagi viltu, kuid hea, et meil Eestis kõik pole sellised mittetegijad.
Kommentaatorile: Iga sõidu järel võiks publikule teavitada sõitjate ajad ja muu info, muidugi, kui neid kohe võtta on. Antud üritusel jäi mõnes kohas infot natuke väheseks.
Soovituseks tegijatele: Igasugustest viivitustest tekkinud raja tühjuse võiks millegiga täita. Kõige lihtsam vast oleks kohapeal olnud publikust kellegi rajale kutsumine. Kindlasti oleks keegi nõus mitteametlikult kiirendama.
Parim sõit: Minu meelest Nova vs punane soome pill (ei tulegi meelde mis sõiduk see oli :)). Teistes sõitudes oli juba peaaegu stardis näha, kes võidab, nendel tuli see vast paarkümmend meetrit enne lõppu, kui Nova pidi alla vanduma.
21.07.2002 at 22:48
jaanus
 
Raadi 20.07
Nii, esimene jõulupuuDotCom koosolek tehtud. Järeldused - kuna viga siiski andurites siis neid tuleb veel parandada. See selleks - nüüd aga nende juurde, kes tahaks ulgumise asemel aidata:
Kuna hetkel on nii, et meeskond koosneb kolmest inimesest, kellest 1 ei pruugi alati seosest tööga kohale saada (kalju) ning teine on ka võistleja (mina), siis oleks vaja veel mõnda liiget, kes on pinget taluvad ning suudavad oma ülesannetega hakkama saada (kindlasti peavad nad võistluste jälgmise ära unustama ja ainult oma tegevusele kontsentreeruma).
Ametid järgnevad:
1.Operaator - vend, kes vajutab vajalikke nuppe õiges järjekorras nii ajavõtu kontrolleril kui ka seda juhtival arvutil.
2. starter - vend, kes juhib autosid rajale
3. informer - vend, kes informeerib ajavõtu operaatorit rajale suubuvate autode numbritest ning annab märku starterile.
4. kontroller X 5 - vennad, kes on valmis reageerima operaatori käskudele juhul, kui mõni andur ei taha eriti hästi toimida (vajadus suht ebatõenäoline järgmise võistluse puhul aga ............ :) )

Samas arvan, et on ka järgmine kord mõistlik kasutada PlyVal'i kommentaatorina - jutt oli ju suht sujuv. Kommentaarid - ok - natuke liiga kriitilised ja otsekohesed, kuid siiski .... ta suutis vähemalt midagigi öelda seal, kus enamus oleks lihtsalt kuss ning samuti ütles ta ka alati sõidu ajad peale sõidu lõppu (mikrofoni mittetoimimine natuke segas küll...). Kui mõni aeg jäigi ütlemata, siis lihtsalt ei olnud seda aega ajavõtu poolelt olemas. (OT: tuleb taas meelde linuxi ja windowsi fännide võitlus, kus tegelikult on tegemist suht sarnase pasaga, kuid siiski leidub vendasi, kes üritavad seda või teist ülistada :lol)

edit: mittemõistvatele - vend = kahel jalal kulgev isik ;)
21.07.2002 at 23:20 Last edited 21.07.2002 at 23:23 by jaanus
junglesoldier
Raadi 20.07
tegu oli minu jaoks esimese korraga raadil ja ültse sedalaadi üritusel ja ma olen kergelt sillas...
ainukesed pahad asjad olid need, et palavuse tõttu läks päris kõva $$$(3-4x piletiraha) vee peale ja paar villi ilmusid kanna otsa:)

muideks...ma küll täpselt ei näinud, kuid kas hornet cruisas ise pärast läbi linna või?

mõte: mind ennast oleks huvitanud masinate täpsem info...lisaks nimele veel näiteks kubatuuri, turbo/nos olukorda, hp jne...

ma igatahes tean kus ma 10. august olen...
21.07.2002 at 23:30
jaanus
 
Raadi 20.07
quote:
gets: Soovituseks tegijatele: Igasugustest viivitustest tekkinud raja tühjuse võiks millegiga täita. Kõige lihtsam vast oleks kohapeal olnud publikust kellegi rajale kutsumine. Kindlasti oleks keegi nõus mitteametlikult kiirendama.
Seda ju tehtigi! Minu ja Bluestangi sõit ntx. Oli ju ka veel; kahjuks ei mäleta enam, keda seal rahva lõbustamiseks rajale sai lubatud. Tahtjaid igatahes oli üsna mitu.
21.07.2002 at 23:32
gets
Raadi 20.07
Re: Jaanus
Justjust, stangi nägin ka ise, sellest ka see mõte tekkis. Kuid nende ajasõitude ja võidusõidu enda vahele jäi ikka üsna palju aega veel mitmeks-mitmeks selliseks sõiduks. Ei mõõtnud küll, kuid vääga pikk tundus see vahe seal. Omal sõbrad just selleks ajaks minema sõitsid 'korraks', niiet suht igav hakkas peale 2...3 ringi võistlusautode vahel :)
Edit: Ja eks neid tühje hetki oli seal teisigi.
21.07.2002 at 00:56 Last edited 21.07.2002 at 00:58 by gets
jaanus
 
Raadi 20.07
quote:
gets: Ei mõõtnud küll, kuid vääga pikk tundus see vahe seal.
:lol ega ometi pea sulle relatiivsusteooriast loengut pidama :lol
21.07.2002 at 01:23
hirax
  
Raadi 20.07
Kõigi tegijate ees müts maha! Ja virisejatele: tehke siis ise paremini kui saate:kill

____________________________
Mercury Cougar 86
C10 1981
21.07.2002 at 02:22
tqhq.ee foorum : Üritused : Raadi 20.07   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.