register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : "Open Track" Rapla kardirajal   1 2 3 4  
Poster Message
rustang
  
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
Tegin Rapla jaoks uue topiku, Tallinna üritusest oleme eemaldumas.
Siin võiks aja suhtes kokku leppida. Pakun välja mingi argipäeva õhtu septembri keskel, N 12.9 ntx. (R13 tundub kahtlane!!!!)
23.08.2002 at 11:04
silver
"Open Track" Rapla kardirajal
Ma ei mäleta täpselt, aga kas neljapäeviti on rada kartidele reserveeritud ja mis sest reedest ikka karta.
23.08.2002 at 11:40
Kaido
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
silver: Ma ei mäleta täpselt, aga kas neljapäeviti on rada kartidele reserveeritud ja mis sest reedest ikka karta.

Jälgin mängu ja olen kindlasti tulija. Õnnestus võita tasuta võistleja koht Rapla üritusele, vaadates kohta tabelis, pole mind enam ammu nii hullusti mõnitatud...
23.08.2002 at 12:08
Mell
"Open Track" Rapla kardirajal
Jeah,neljap pidi jah kartide päralt olema,aga miks nii kaugele plaanida,paljudel läeb vaimustus üle selle aja peale ja kes käivad ise juba enne proovimas ja siis hakkavad äkki põdema jne :)...Äkki ntx kolmap,4.sept või reede-laup 6-7 sept?Järgmine nädal olen ise kahjuks iga päev paarimehe puhkuse tõttu kuni 20,00 tööl ja seega kell 21,00 Raplasse jõudes valitseks seal juba paras pimedus...
23.08.2002 at 12:11
rustang
  
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
Võib küll varem, 6. sept minu poolest OK.
23.08.2002 at 12:15
devilc
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
rustang: Võib küll varem, 6. sept minu poolest OK.

Minugipoolest. Vaatame, palju veel tulijaid koguneb, siis saab ka uurida, kas rada sellel kp vaba on.
23.08.2002 at 12:42
tfr
 
"Open Track" Rapla kardirajal
Siitpoolt ka üks käsi püsti. Ilmselt Imprezaga küll, Derbyt ei viitsi enne esimese poolraami korralikku ülekeevitamist kokku tagasi lapata ja mõistliku hinna/performance suhtega keevitajataadi juures on siin ~3 nädalat järjekorda :(
23.08.2002 at 12:47
silver
"Open Track" Rapla kardirajal
Ka üks tulijatest.
23.08.2002 at 13:20
spinner
"Open Track" Rapla kardirajal
Kui minnakse, siis tulen kindlasti. Vaja kurvitehnikat ja asju õppida.... Lauluväljak igatahes näitas mu olematud oskused ilusti ära :)
23.08.2002 at 13:39
hundu
"Open Track" Rapla kardirajal
Üks uus tulija on veel. Ei tea aga kumba valida, kas 2,2 Audi või natule võimsam diisel
23.08.2002 at 17:19
devilc
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
Niimoodi, asi on siis paigas. Reedel, 6. septembril alates 16:00 on rada meie. Maksab 50 EEK auto, nii et võtke (soovitavalt täpne) raha kaasa. Mina ise peaks umbes nelja-viie vahel sinna kohale jõudma, kellel raja ülesleidmisega raskusi, võib mulle helistada (052 636 52).
28.08.2002 at 13:21
peep
 
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
Üritan kohal olla.
28.08.2002 at 13:57
tfr
 
"Open Track" Rapla kardirajal
Kui mu naine vahepeal pooldumise teel üritust ei torpedeeri, siis mina ka.
28.08.2002 at 14:28
Kaido
"Open Track" Rapla kardirajal
Kui lätti rallile ei lähe, tulen kohale. Vaadates tulemusi on minul kõige rohkem harjutada vaja.
28.08.2002 at 15:15
rustang
  
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
Tulija.
28.08.2002 at 16:05
spinner
"Open Track" Rapla kardirajal
Kui vääramatud jõud mängu ei astu, siis kohal.
28.08.2002 at 16:12
rustang
  
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
Rapla rada on selline.

Kas keegi söandab midagi arvata ideaaltrajektoorist? Ma ise ei ole seal autoga sõitnud, kunagi ammu 1 ring kardiga....
28.08.2002 at 17:25
devilc
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
rustang: Kas keegi söandab midagi arvata ideaaltrajektoorist? Ma ise ei ole seal autoga sõitnud, kunagi ammu 1 ring kardiga....

Arvata võib ikka, iseasi, kui palju see arvamus väärt on :D

Esimene kurv peale stardisirget (vasakule, ega seal tegelikult nagu kurvi polegi) võtta üle äärekivi, siis ruttu rool paremale, et võtta kogu raja huvitavaim osa, teine kurv (mina seal ei pidurda, võtan ainult jala gaasilt ära sissekeeramise ajal, aga raskematel või kiirematel masinatel kindlasti pidurdada vaja). Teises kurvis pole mõtet kogu rada ära kasutada, ei jõua kolmanda kurvi alguseks õigele trajektoorile tagasi. Enne kolmandat pidurdus; ei tasu liiga vara sisse keerata, rada saab muidu otsa. Enne neljandat taas korralik pidurdus ja lõigata tipule nii lähedalt kui võimalik (üle äärekivi, kui õnnestub).

Järgneb huvitav, kahaneva raadiusega, rohkem kui 180* paremkurv, mille mina läbin gaasiga mängides. Siin tuleb varuda kannatust - oht on just kahaneva raadiusega lõpuosale liiga kiiresti peale minna. Kes oskab, võib sinna lõpuossa sisse minnes anda vasaku jalaga toksu pidurit, keerab paremini sisse (mina ei oska). Kah ei ole tingimata vaja seal lõpuosas kogu rada kasutada - ei pruugi jõuda tagasi õigele trajektoorile järgnevaks vasakkurviks.

Selle vasakkurvi hea läbimine on kriitiline hea aja saamise koha pealt. Nõks on keerata sisse nii hilja kui võimalik ja mitte liiga suure kiirusega. (Ise olen endiselt selle kurviga raskustes.) Järgneb täiega läbitav sirge, millel on tegelikult üsna mitu jõnksu sees. Selle sirge lõpus saan mina u. 105 km/h. Pidurdusmaa on problemaatiline, kuna rada teeb just siis paremale jõnksu. Ise alustan pidurdamist VASAKUST servast umbes selle jõnksu tegemise hetkel.

Järgneb suht aeglane parem, millele järgneb omakorda aeglane vasak. Viimasesse ei ole mõtet liiga kiiresti sisse minna, ei saa järgnevaks sirgeks korralikult gaasi peale.

Järgneva sirge lõpus on kiiremapoolne late-apex vasak, mis siiski märgatavat pidurdamist tahab.

Niimoodi sõidan seda ringi mina (teoreetiliselt muidugi, praktika hoopis teine asi :D)
28.08.2002 at 17:55
rustang
  
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
Thnx devilc, just see mida vaja!
28.08.2002 at 01:06
partel
  
"Open Track" Rapla kardirajal
Muudkui kurvid ja kurvid &(

Mis teil kiirendamise ja kiiruse vastu on?

P @ ei saa aru
29.08.2002 at 15:27
peep
 
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
partel: Muudkui kurvid ja kurvid &(

Mis teil kiirendamise ja kiiruse vastu on?

P @ ei saa aru

Sa oled nagu vana komparteilane - kes ei ole meiega, need on meie vastu.:lol
29.08.2002 at 15:32
rustang
  
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
partel:
Mis teil kiirendamise ja kiiruse vastu on?

Mis mõte on kiirendada 14-sek autoga?
29.08.2002 at 15:34
ats
 
"Open Track" Rapla kardirajal
Kiirendamisvõistluse on hea koht, kus kontrollida, kas auto edasiarendus (või ostetud uus ja kallis auto) ka paremini liigub kui enne - juhioskuse vajadus eesti taseme puhul on minimaalne - manuaalkastiga õnnestub isegi natuke munaga - aga muidu midagi eriti õppida pole.

Erinevalt rajast, kus auto tuunimine on väga vähe oluline - enamus tuunimist käib ikka juhiga ning funi ja pinget ja külg g-d ning tunnet, et kohe lahkud rajalt on ikka tunduvalt rohkem, kui kiirendusvõistlusel. Adrenaliini boost on ikka tohutu.
Peale seda, kui juht arvab, et on autost üle - võib ju natuke tuunida, aga arvan, et see on ikka väheoluline - pealegi on ainuke hea tuunimine autot kergemaks teha.

Ehk kiirendamise vastu pole midagi - aga kui vahepeal pole autot edasi arendanud ning suve jooksul tead juba ette, mis aega sõidad - sõltub ainult natuke ilmast ning eilse päeva manustatud joogi kogusest, siis pole eriti mõtet.
29.08.2002 at 15:43
partel
  
"Open Track" Rapla kardirajal
Igaüks tehku oma autoga, mis tahab. Rustangile mõistagi tugrikud selle eest, et "kassipiinamise" vahele ka V8 häält kuulda on.
29.08.2002 at 15:49
partel
  
"Open Track" Rapla kardirajal
Noh, ma tean omadest kogemustest, mida tähendab sirgel teel 170 juures rooli lapata, ning ega hiljem pidurdusmaa puudusel tehtud tagasipöördel külgkiirenduski väike polnud.

Minu arvates on just kiirendusvõistlused juhile adrenaliinipommid, aga siis peaks mõistagi kiire tänavaauto olema (10- sek või vähem). Ringrajasõit on liiga aeganõudev, järelikult kaif lahtub selle aja jooksul.
29.08.2002 at 15:58
tqhq.ee foorum : Üritused : "Open Track" Rapla kardirajal   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.