register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : "Open Track" Rapla kardirajal   1 2 3 4  
Poster Message
minimum
"Open Track" Rapla kardirajal
kes kuidas adrenaliini manustab... :D

____________________________
-
29.08.2002 at 16:16
tfr
 
"Open Track" Rapla kardirajal
Pärtel - see, et lahke Soome onu andis Sulle ühe korra proovida 10sek autot, mis rooli taga võibolla tõesti natuke rohkem tähelepanu tahab, kui tavaline pereisa igapäevaauto (aga mitte liiga palju, kui inimene, kes pool aastat üldse roolis pole olnud ja selle auto roolis ka kordagi varem mitte - nagu Sa ise ütlesid - ilusti hakkama saab), ei tähenda, et meie keskmisel kiirendusvõistlusel osaleva autoga samamoodi on.

USAs on autocrossing vägagi populaarne ala, mitte ainult veerandmiil. Niiet suudetakse ka seal kurvides sõita.
29.08.2002 at 16:29
devilc
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
partel: Ringrajasõit on liiga aeganõudev, järelikult kaif lahtub selle aja jooksul.

Tjahh, naljakas jutt. Oled ikka ringrada mõne selleks sobiva autoga sõitnud?

Aga eks igaühele oma. Isiklikult eelistan alasid, kus juhist ka midagi sõltub.
29.08.2002 at 16:36
rustang
  
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
tfr :)

Tegelt on see sama mõttetu vaidlus kui ford vs. chevy, jaapani vs. saksa auto jne....
29.08.2002 at 16:37
ats
 
"Open Track" Rapla kardirajal
Rada on neljast mis kellani? Et kui 18.00 hakata Tallinnast liikuma, siis näeb lahkuvaid autosid?
29.08.2002 at 18:22
devilc
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
ats: Rada on neljast mis kellani? Et kui 18.00 hakata Tallinnast liikuma, siis näeb lahkuvaid autosid?

Vaevalt. Valdav enamik tulijatest ju tööinimesed, kes ei pruugi tingimata kolmest töölt minema saada. Ise olen kindlasti pimeda saabumiseni seal. Head sõiduaega on tõenäoliselt kaheksa-poole üheksani, peale seda on juba pime ja kuna Rapla rajal mingit valgustust pole, suht ekstreemne sõita :)
29.08.2002 at 19:01
partel
  
"Open Track" Rapla kardirajal
Off-topic, aga käib turvalisuse alla:

Kui 10-sek auto pole Top Fuel, pole sellega sõitmine mingi jalutuskäik pargis. 2.x sek sajani, kogu 400m autoga maadlemine ja finishijoonel 200+ juures rohkem istmes sees kui tavaautos täiega kohaltvõtul.

Seal peab juhil just vaimne pool hoopis teine olema, õiged refleksid ja väga hea keskendumisoskus.

Kiirendusvõistluste tulemuse peale ma kihla ei vea, aga karta on, et selle peale tasub küll kihla vedada, et n.ö. "inimene tänavalt", kes 10+ aastat iga päev pereautoga sõitnud, on esmakordselt 10sek autoga startides teise auto põrkest publikus, enne kui arugi saab, mis toimub.

Juhist sõltub väga palju, mina ise keerasin kõik sõidud täiesti p... ja väga ettevaatliku esimese käigu nahka läks vabalt 0.15-0.20 sek.

Ringrajasõidu vastu pole mul midagi, vaatan isegi F1'te, ja arvatavasti tõesti 14+ sek autoga on see oluliselt huvitavam tegevus. Samas ei saa nõustuda, et kiirendusel juhist midagi ei sõltu.

Peace
30.08.2002 at 10:49
rustang
  
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
partel:
Kui 10-sek auto pole Top Fuel, pole sellega sõitmine mingi jalutuskäik pargis.
Aga kui ta on Top Fuel, kas siis on jalutuskäik? Mis TF puhul teisiti on?
30.08.2002 at 10:56
smr
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
partel: Noh, ma tean omadest kogemustest, mida tähendab sirgel teel 170 juures rooli lapata, ning ega hiljem pidurdusmaa puudusel tehtud tagasipöördel külgkiirenduski väike polnud.

Minu arvates on just kiirendusvõistlused juhile adrenaliinipommid, aga siis peaks mõistagi kiire tänavaauto olema (10- sek või vähem). Ringrajasõit on liiga aeganõudev, järelikult kaif lahtub selle aja jooksul.

njah, ning ikka on siin piiratud maailmavaatega inimesi.
Asja selgituseks tasuks sul netist üles otsida mehe ja naise orgasmi kujutav veebileht, kus üks võbistab ekraani hetkekese ning teine jällegi pool minutit. Ning siis mõtle ise, kumb, kuidas jne.

Rohkem fleimi ei viitsi tekitada, tule vaata ise see nädalavahetus Linnaringil, kuidas higist nõretavad mehed peale sõitu autost välja hüppavad ning erutusest väriseva häälega omavahel lõppenud sõitu arutama hakkavad.
30.08.2002 at 11:22
peep
 
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
Autolistis figureeris ka ennevanasti (ehk ka nüüd, pole enam lugenud) tegelasi kes olid omanud umbes-täpselt ühte korralikku autot oma elus ja olid valmis käsikähmluseni välja tõestama, et nede honda, peakott, bemm võimistahes muu liikur on parim mis jumal inimkonnale kunagi on andnud.

Selles vaidluses pole õiget vastust - ühele ema teisele tütar. Aga selleks, et kindlalt teada kumb, peab mõlemad ära proovima.;)
30.08.2002 at 11:27
Mell
"Open Track" Rapla kardirajal
Olen proovinud mõlemat ja mõlemad pakuvad põnevust,kuid rajasõit on minule isiklikult siiski veidi rohkem meelepärane,ja just tänu sellele,et 400m on liiga andestamatu:1 viga ja oled out.Natukene kehva start või käiguvahetus ja enam teist ei püüa...samas rajal ühes kurvis põrud,siis tuleb 2,3,4-jas kurv,kus sul on võimalus kaotatut tasa teha,kus võib teistel midagi nihu minna.

Ehk mu jutu mõte:kui midagi katastroofilist vahele ei tule,olen igal juhul kohal ja teile konkurentsi pakkumas,kuid ise kah ilmselt kuuest tulija :)
30.08.2002 at 12:05
devilc
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
partel: Ringrajasõidu vastu pole mul midagi, vaatan isegi F1'te, ja arvatavasti tõesti 14+ sek autoga on see oluliselt huvitavam tegevus. Samas ei saa nõustuda, et kiirendusel juhist midagi ei sõltu.
Peace

Nõus, peace. Igal pool sõltub juhist midagi. Aga tuleks siis nende 10-sekundi autode juurde tagasi: palju neid Eestis on? Minu arusaama järgi mitte ühtegi, kuigi heal juhul järgmisel suvel üks-kaks tükki tuleb, kusjuures nende ehitamisse on läinud meeletu hulk tööd ja raha.

Aga kui ma ei taha terve talv masinat ehitada? Kui ta on mu daily driver, mis ei tohi pool ajast juppideks olla? Kui mulle ei meeldi suur ja raske masin?

Juhi oskustest veel: kui 13 sekundi autoga (reaalselt kiireim masin, millega ka igapäevaelus ja talvel mõnus sõita) teeb algaja peale paaritunnist harjutamist aja, mis kuigi palju entusiasti omast ei erine, siis milline on algaja ja oskaja vahe ringrajal? Tohutu.

Minu arvates seisneb ringrajasõit eelkõige juhi arendamises, veerandmiilis auto parendamises.

See kõik öeldud, pole mul veerandmiili sõitjate vastu midagi, kuni nad ei tule tõestama, et ringrada on möga ja õiged mehed tegelevad kiirendamisega. (See ei olnud sinu vastu öeldud, Pärtel, lihtsalt sellina üldine seisukoht.)
30.08.2002 at 12:19
partel
  
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
rustang:
quote:
partel:
Kui 10-sek auto pole Top Fuel, pole sellega sõitmine mingi jalutuskäik pargis.
Aga kui ta on Top Fuel, kas siis on jalutuskäik? Mis TF puhul teisiti on?
Trükiviga, peaks olema "Kuigi"
30.08.2002 at 15:06
partel
  
"Open Track" Rapla kardirajal
Nojah, nagu ma ütlesin, kui on 14+ sek pereauto, siis ringrada on huvitavam, nõus. Eesti praegusi olusid aga ei saa üldistada erinevate spordialade üle otsustamisel.

Minule meeldib juhina kiirenduse juures just intensiivsus, stardis läheb kõik aegluupi jne. Nagu plahvatus. Ringraja puhul on olulisem füüsiline ja vaimne vastupidavus, et ring ringi järel iga sekund kõik õieti teha. Ehk nagu aeglasel tulel küpsemine.

Minule annab igatahes kiirendus sügavama fiilingu, aga nagu öeldud, mitte 14+ sek autoga.

Ja ringrajal saaks ma teie kõigi käest pika puuga pähe.
30.08.2002 at 15:36
jaanus
 
"Open Track" Rapla kardirajal
Devilc, teeme diili. Sa laenad oma autot kardirajal sõiduks, ma lasen sul enda omaga kiirendada. Vaatame, kui suured vahed tulevad ning siis lahmine edasi.
Ja Pärteli paneme ntx Bakeri kõrvale istuma ning vaatame, mis näoga ta pärast autost väljub :lol

jaanus@algaja.ringrajal

btw, tegelt tahaks kangesti ka oma t-birdiga käänulist teed proovida, kuid seda alles peale 14. septembrit
30.08.2002 at 16:14
devilc
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
partel: Minule annab igatahes kiirendus sügavama fiilingu, aga nagu öeldud, mitte 14+ sek autoga.

Aga proovi mõnda Estonia vormelit (vaste 10-sekundi autole ringrajal) ka kui võimalus avaneb - fiilingut kulbiga, ja oi kui palju juhil tööd!

Mitte et ma 700 hj+ kiirendusauto proovimise vastu oleks :)
30.08.2002 at 16:16
devilc
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
jaanus: Devilc, teeme diili. Sa laenad oma autot kardirajal sõiduks, ma lasen sul enda omaga kiirendada. Vaatame, kui suured vahed tulevad ning siis lahmine edasi.
Ja Pärteli paneme ntx Bakeri kõrvale istuma ning vaatame, mis näoga ta pärast autost väljub :lol

jaanus@algaja.ringrajal

btw, tegelt tahaks kangesti ka oma t-birdiga käänulist teed proovida, kuid seda alles peale 14. septembrit

Mõte huvitav (kui see välja jätta, et ringrajal 'oskajaks' me ennast - vähemalt veel - küll ei loe), ainult keerulisevõitu organiseerida. Aga tule Raplasse kuuendal, kohalolijad on reeglina nõus kaassõitjaid lahkesti mööda rada sõidutama ja lisaks ehk saad mu autoga kah mõne ringi teha.
30.08.2002 at 16:39
madis
"Open Track" Rapla kardirajal
Kena kompromiss kiirenduse ja ringraja vahel oleks F ;)
Kuskilt jäi silma number 5 sek: 0-100MPH-0.

Ma tahaks teada, milline tänavaauto sellega hakkama saab, isegi Shelby Cobral oli see aeg midagi 15sek.

Hakake nüüd kohe sõimama :)
30.08.2002 at 17:49
Riho
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
madis: Kena kompromiss kiirenduse ja ringraja vahel oleks F ;)
Kuskilt jäi silma number 5 sek: 0-100MPH-0.

Ma tahaks teada, milline tänavaauto sellega hakkama saab, isegi Shelby Cobral oli see aeg midagi 15sek.

Hakake nüüd kohe sõimama :)

Kas Cobral see aeg koos uuesti 0ni mahapidurdamisega ei olnud? Võin muidugi täiega puusse panna. Siis 15 sek-i.
30.08.2002 at 17:56 Last edited 30.08.2002 at 18:11 by Riho
peep
 
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
madis: Kena kompromiss kiirenduse ja ringraja vahel oleks F ;)
Kuskilt jäi silma number 5 sek: 0-100MPH-0.

Ma tahaks teada, milline tänavaauto sellega hakkama saab, isegi Shelby Cobral oli see aeg midagi 15sek.

Hakake nüüd kohe sõimama :)

Vana CAR'i meenutades on vist momendil tänavasõidu autode "maailmarekordi" omanik McLaren F1 LM ajaga 11,5 sek.
30.08.2002 at 17:57
PlyVal64
"Open Track" Rapla kardirajal
Püüab kah tulla reedel Raplasse. Kas sitika või "sitt inkaga" - viimast võib mõnuga lammutada. Kuudil hääd lühikesed käigud ja tagasild laiem - ei läe nii kergelt uperkuuti äkki...
03.09.2002 at 12:58
RNT
"Open Track" Rapla kardirajal
Ma loodan, et euroopa plekki lastakse ka ameerika raua ligi. Üritan viiest startida sinnapoole.
04.09.2002 at 10:41
devilc
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
RNT: Ma loodan, et euroopa plekki lastakse ka ameerika raua ligi. Üritan viiest startida sinnapoole.

Heh, ameeriklasi seal vist tükki kaks :) Ülejäänud japsid-eurooplased.
04.09.2002 at 11:02
rustang
  
Moderator
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
RNT: Ma loodan, et euroopa plekki lastakse ka ameerika raua ligi.
Kui me korraga rajal oleme, siis palun hoida distantsi vähemalt 20 cm.
BTW hetkel on roolilatt autolt maas aga saab ülehomseks taas kokku. USA roolilati konstruktsioon "imeb täiega" :(
04.09.2002 at 14:24
RNT
"Open Track" Rapla kardirajal
quote:
rustang:Kui me korraga rajal oleme, siis palun hoida distantsi vähemalt 20 cm.
Ees, taga või küljepeal?
04.09.2002 at 17:44
tqhq.ee foorum : Üritused : "Open Track" Rapla kardirajal   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.