register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : tqhq.ee : Dork headquarters?   1 2 3 4  
Poster Message
partel
  
Dork headquarters?
Kas ma olen ainus, kellele tundub, et foorum on üsnagi off-topic?

Asi pole Volkswagenitest, Lambodest, ringrajast jne rääkimises - üksi inf pole üleliigne, aga natuke häirib see, et asjast rääkides on 0 (null) vastust või heal juhul mõni triviaalne märkus.

Kui paljudele ütlevad midagi sõnad Austin Coil, Ace, Tim Richards, Dick Maskin, Clay Millican, Glendora, Bill Bader, Tom Compton, BAE, Shannon Jenkins jne jne?

Jah, tuleb arvestada, et selline on EV reaalsus, aga ma loodan siiski, et võimsus huvitab peale Erkki ja Lauri ka teisi inimesi.

Come on, internet on olemas, piisab vaid tahtmisest ja ajast.

Või peab tõesti enne mõne püssi kõrvalistmel olema? :evil
01.10.2002 at 10:42
rustang
  
Moderator
Dork headquarters?
quote:
partel:
Kui paljudele ütlevad midagi sõnad Austin Coil, Ace, Tim Richards, Dick Maskin, Clay Millican, Glendora, Bill Bader, Tom Compton, BAE, Shannon Jenkins jne jne?

Austin - Inglise automark, filmikangelane etc.etc. :)
Rohkem peast ei tea!!!
Eks mina ole ka olnud üks USA-fännide "kõverale teele" ässitaja.... Pole ullu, tuleval suvel tulen jälle kiirendama ka.
01.10.2002 at 11:08
smr
Dork headquarters?
quote:
partel: Kas ma olen ainus, kellele tundub, et foorum on üsnagi off-topic?

Asi pole Volkswagenitest, Lambodest, ringrajast jne rääkimises - üksi inf pole üleliigne, aga natuke häirib see, et asjast rääkides on 0 (null) vastust või heal juhul mõni triviaalne märkus.




njah, eks ta kipub tiba OT olema, kuhu kogunetakse rääkima tiba asjalikumat juttu autodest, kui seda pakub ee.auto ning SR.

Sest mõttes on teie "äriprojekt" mõnes mõttes ebaõnnestunud ning suisa oma elu elama hakanud kogudes inffi hulka laiematelt elualadelt, kui algselt plaanitud :)
Kas nüüd selle üle kurvastada või rõõmustada...?

Mina näiteks rõõmustan :)
01.10.2002 at 12:04
madis
Dork headquarters?
Ma arvan et põhjust tuleks otsida suhtumisest: kui keegi mingi projekti osas moka lahti teeb ja see keegi pole Peep, Indrek, Erkki või keegi teine kel kindlalt teada korralik auto olevat siis ... tead küll mis toimub. ;) Objektiivsus kannatab.
01.10.2002 at 12:12
LaSa
 
Moderator
Dork headquarters?
quote:
madis: Ma arvan et põhjust tuleks otsida suhtumisest: kui keegi mingi projekti osas moka lahti teeb ja see keegi pole Peep, Indrek, Erkki või keegi teine kel kindlalt teada korralik auto olevat siis ... tead küll mis toimub. ;) Objektiivsus kannatab.
mis siis toimub?
01.10.2002 at 12:23
peep
 
Moderator
Dork headquarters?
No siin valitseb ju demokraatia ehk räägitakse sellest mis huvi pakub.

Olen püüdnud mitteusaautoteemalise jutu rangelt Vaba Teema all hoida ja see on ka õnnestunud. Üritused on eraldi teema - sinna sobivad minu arvates ka laiema kandepinnaga teemad.

Pärtel, keegi ei keela ju Sul siin populariseerida seda, mis Sulle tähtis ja oluline aga samas keegi ei saa ka mingeid lubadusi anda, et nüüd hakkavadki kõik elavalt arutlema Top Fuel vms. profiklassi nüansse ja eripärasid. See on siiski puhas teooria.

IMO on tänu sellele foorumile ehk US autode temaatika objekltiivsel kujul mõtlemisvõimelisele publikule lähemale toodud kui kunagi varem ja mis oleks järgmine eesmärk ? Ilmselt oodata aastavahetust - siis tormavad tuhanded tqhq'st innustust saanud fännid välismaale endale omaisiklikku ehedat usarauda ostma ja elu saab olema ilusam kui kunagi enne.:D

Madis: mis objektiivsust Sa internetist otsid - kuidas see võimalik oleks ???
01.10.2002 at 12:25
Taurus_93
Dork headquarters?
kohe ei oskagi sellise avalduse peale midagi õelda....
To Peep: arvan, et madis ei otsi objektiivsust internetist, vaid konkreetselt siinsetelt inimestelt, internet on siin lihtsalt vahendaja rollis... no offence
01.10.2002 at 12:51 Last edited 01.10.2002 at 12:55 by Taurus_93
madis
Dork headquarters?
Objektiivsuse all pean silmas seda, et kui keegi küsib 82 aasta Granada turbiini kohta siis ei maksa talle soovitada uue auto ostmist.
01.10.2002 at 12:54
peep
 
Moderator
Dork headquarters?
Taurus: Kui Sa mu viimast lauset silmas pidasid, siis parandan ennast: asenda sõna "internetist" sõnaga "internetifoorum" . See väide tugineb minu pikajalisel isiklikul kogemusel ja on loomulikult subjektiivne.:D Igaüks peab terad sõkaldest ise eraldama.;)
01.10.2002 at 12:54 Last edited 01.10.2002 at 12:54 by peep (Moderator)
peep
 
Moderator
Dork headquarters?
quote:
madis: Objektiivsuse all pean silmas seda, et kui keegi küsib 82 aasta Granada turbiini kohta siis ei maksa talle soovitada uue auto ostmist.

Miks ??? Uue auto ostmise soovitamine ei ole enamikel juhtudel küll abiks soovitus aga tegemist on ikkagi soovitaja jaoks kõige objektiivsema variandiga - juhul kui ta oma soovitust tõsiselt mõtleb.

Point ju ongi selles, et erinevate inimeste jaoks on objektiivsuse ja subjektiivsuse kriteeriumid erinevad - eks Sa püüa kõik siinsed inimesed maailma ühtviisi nägema panna...
01.10.2002 at 12:58
ats
 
Dork headquarters?
Kas tqhq on ainult dragrace?
vabalt valitud nope
tqhq.ee eesmärgiks on levitada eestikeelset informatsiooni USA autode..
USA auto on ka näiteks Vette ja Viper. Mõlemad on ehedalt mõeldud just ringraja jaoks. Vettet on lausa piinlik (saab, aga ei pea) kiirenduse jaoks ehitada.
Kui nüüd rääkida ringrajast, siis kõigil meil lihtsalt pole vettet/viperit millega sõita ja nii ongi - see ei sega meid USA autodega seotud (ringrajast) rääkimast.
01.10.2002 at 13:06
LaSa
 
Moderator
Dork headquarters?
Pärtel, palju on Eestis redeleid või kasvõi FC vidinaid, millest nii eriti rääkida oleks? Ma saan aru, et Sinujaoks marupõnev teema, aga siiski imo publik tellib muusika.. Minumeelest hetkel aktuaalsetest Eesti autodest siin räägitakse küll ja küll.
01.10.2002 at 13:12
partel
  
Dork headquarters?
Veelkord, asi pole selles millest siin räägitakse, vaid selles, millest *ei* räägita.

Mul on hea meel, et meie foorum on osutunud sobivaks kohaks ka usa autode väliseks ning kohati ka üldfilosoofilisteks aruteludeks. Üldintellekti ja silmaringi laiendamiseks väga kasulikud, pole midagi halba öelda.

Samuti olen kaugel arvamusest, et peaks tekitama WJ vs DA fleime, või rääkima ainult sellest , kuidas keegi Pro Stocker pani kolmanda käigu ülekande valikul puusse, mistõttu kaotas 0.0007 sekundit, või et kelle Funny Caril vibratsiooni tõttu poolel teel langevarjud ise lahti lendasid.

Jah, Eestis pole kuni korraliku liimitud kiirendusraja tekkeni võimsa autoga muud teha kui kummi põletada, aga see ei tähenda, et pole mõtet ettevalmistavat "kodutööd" teha. Näiteks minu tagasihoidlik uurimustöö Pro Stocki, Pro Mod'i ja tipptasemel mootoriehitajate vallas oli "veega pooleks" Lauri Camaro mootoris vägagi praktiline, ja Erkkil oli samuti suht sarnane metoodika.

Ehk mind paneb imestama ja ühtlasi tekitab muret see, et ei tunta eriti huvi võimsate autode vastu. Minu arvates tasuks seda teha, kuna see on juba praegu praktiline ning võimsate mootorite ehitamise põhitõdede tundmine võimaldab ka igapäevasõiduki puhul olulist rahasäästu, rääkimata sellest, et aastad lendavad kiiresti ja varsti on võistlustel tase selline, et ... :evil :burnout
01.10.2002 at 14:39
rustang
  
Moderator
Dork headquarters?
Kas me sellist foorumit tahtsime(gi)? :)

Ka USA-s ei koosne autosport 90% veerandmiili läbimisest alla 9 sek ja ülejaanud 9 % üle 9 sek
ning 1% kõik muu - American Iron ringrada, AutoX, Hillclimbing.....

Mis puutub pöördemomenti, siis ka TF aetakse hullult pöördesse, et vähegi head veerandmiili aega saada. Mõtet on rääkida asjadest, mis meil siin sünnivad. Kui kõvera tee peal sõitmine ei sobi TQHQ alla, siis... Või teha eraldi alamteema "mitte-drag-racing", et Pärtel ei peaks neid mõttetuid poste lugema (heel-and-toe etc.)?

Edit: Pärtel vahepeal täpsustas oma seisukohti. OK - mina ei saa kaasa rääkida võimsate mootorite kohapealt. Ja ei kavatse BB-d ehitada aga olen kuulnud, et kahele kuulsale BB-le on oodata lisa.
01.10.2002 at 14:41 Last edited 01.10.2002 at 14:43 by rustang (Moderator)
Jutulind
Dork headquarters?
Vägisi tekib tunne et peaks foorumiadminnile ( newton ? ) uue alajaotuse "ProMod" või ntx "2000+ hp" vms. tegemise ettepaneku tegema ... Ja siis vaatama, kui palju poste seal kuu jooksul liiguks ... Ja kes oleks autor(id) Mitte et ma pärtlivaenulik oleks aga irooniliseks muudab küll suhtumine et kui on juttu < 500 hp, siis on OT. Kusjuures vähemalt minu arvates on ikka väga paljud artiklid foorumis just teemal auto võimsamaks tegemine ( küll mitte 500+ hp, kuid siiski võimsamaks kui tehasest tulnu ).

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
01.10.2002 at 15:00 Last edited 01.10.2002 at 15:02 by Jutulind
razer
Dork headquarters?
quote:
Come on, internet on olemas, piisab vaid tahtmisest ja ajast.


mina isiklikult ei viitsi internetist lugeda meeletult pikki artikleid ja intervjuusid. ma teen ise käed õliseks ja praktiseerin seda, mis vaja. ma tean ühte inimest kes on õppinud ainult internetist ja pole isegi autoratast kunagi vahetanud ja alati kui ma teda näen hakkab mulle rääkima mida keegi maailmas on teinud.(auto mootori tuunimise alal jne.) ja see tüüp on ka TM-i kahe leheküljelise intervjuu kirjutanud. nagu ütles Tõnu Kark filmis ühes filmis(nimi ei tule meelde) kõigil on kõrgharidus aga labidat ei liiguta keegi
ah ptsi, jutu mõte sama, mis vanaisa eespool ütleb, kui endal sellist autot pole siis ma ei hakka mingit teooriat pähe ajama kuskilt saitidelt
01.10.2002 at 15:15
partel
  
Dork headquarters?
Ok. Kolmas katse :)

Mul pole midagi selle vastu, et siin räägitakse <500 hj, ringrajast, eurodest, japsidest jne. Hea meelega olen asjadega kursis kasvõi pealkirjade tasemel.

Lihtsalt paneb imestama see, et ei räägita võimsatest autodest. Ja mind huvitab, mis põhjusel?
01.10.2002 at 15:25
razer
Dork headquarters?
kuna keegi ei oska neist midagi rääkida, ma arvan. sest näiteks mina küll ei oska näiteks lauri auto kohta midagi asjalikku öelda. IMO
01.10.2002 at 15:26
Vanaisa
  
Moderator
Dork headquarters?
vaata Partel, asi on nii, et kui ikka endal pole võimsat autot, vaid igapäevaliikur, mida suht mõtetu edasi aretama hakata, pole ka palju sõna sekka öelda...
OK, on mõte ehk osta selline, aga enne pole vast mõtet mulli ajada, kui asi garaazis ei seisa ja näpp õline pole - tühi jutt ei vii ju kuskile... mis muidugi ei tähenda, et teemat ei jälgiks...
Arvan mina. :)


____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
01.10.2002 at 15:32
rustang
  
Moderator
Dork headquarters?
quote:
partel:
Lihtsalt paneb imestama see, et ei räägita võimsatest autodest. Ja mind huvitab, mis põhjusel?

Ma ütleks, et Erkki on aeg-ajalt natuke oma võimsast autost rääkinud. Sina ka natuke Lauri omast. Kari võimsast autost lugesime SR alt. Millised kohalikud autod veel kvalifitseeruvad >500 HP klassi?
01.10.2002 at 16:17
Vanaisa
  
Moderator
Dork headquarters?
Millised kohalikud autod veel kvalifitseeruvad >500 HP klassi?

15 sapakat ühtses autorongis :D

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
01.10.2002 at 16:23
partel
  
Dork headquarters?
quote:
rustang:
Ma ütleks, et Erkki on aeg-ajalt natuke oma võimsast autost rääkinud. Sina ka natuke Lauri omast. Kari võimsast autost lugesime SR alt. Millised kohalikud autod veel kvalifitseeruvad >500 HP klassi?
Asi ongi selles, et võiks ka natuke tuleviku peale mõelda ja hakata end kurssi viima oluliselt karmimate asjadega. See ei pea tingimata viima vastava tehnika hankimiseni, vaid saadud inf on rakendatav ka kasvõi igapäevaautos. Erinevalt F1 jälgimisest . ;)

Jällegi, seda ei pea *kõik* ja *ainult* tegema, lihtsalt kui *üldsegi* ei tunta huvi, siis... ???
01.10.2002 at 16:53 Last edited 01.10.2002 at 16:53 by partel
peep
 
Moderator
Dork headquarters?
IMO Pärtel ja suurem osa ülejäänud seltskonnast siin threadis omavad erinevat arusaama, misasi on "võimas auto" ja kas see üldse on auto puhul ainus kriteerium mida hinnata.

Aga mina ei teeks sellest niisuurt probleemi, et minu nägemus teiste omaga kokku ei lähe.
01.10.2002 at 17:22
partel
  
Dork headquarters?
Asi pole ainult võimsuses (see tuleb teadupärast ka kiirenduseks muuta), või kustmaalt kellegi jaoks see piir läheb, samuti ei taha ma öelda, et keegi midagi valesti teeb.

Minu arvates on lihtsalt kummaline, et siin foorumis puudub täielikult vastav diskussioon. Mind huvitab, mis on selle põhjusteks.

Lisaks julgen väita, et enese karmimate autode/mootorite põhiasjadega kurssi viimine on praktilisem kui esmapilgul paista võib.
01.10.2002 at 17:48
peep
 
Moderator
Dork headquarters?
Vanaisa juba ütles miks...loe ülevaltpoolt.
01.10.2002 at 17:54
tqhq.ee foorum : tqhq.ee : Dork headquarters?   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.