register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : tqhq.ee : Dork headquarters?   1 2 3 4  
Poster Message
partel
  
Dork headquarters?
quote:
Indrek: Sul on jumala õigus ja seda ma silmas pidasingi, et foorum on oma algsest funktsioonist natuke kõrvale nihkunud uute kasutajate lisandumisega ja arusaadavalt pakub Sulle huvi rohkem teema "Dart ver. Charger" tuunituna ~600 cid kui "Civic Type R ver. Corolla T-Sport" ringraja aeg kuskil Hispaanias kümnendiksekundi täpsesega ja põhjaliku külgkiirenduse analüüsiga.

Haa! Kusjuures mitte tingimata. Minu jaoks ei ole niivõrd tähtis, et asi oleks Made in USA - ma ei ole restaureerija vms. Ma ei arva, et 60'ndate muskelautod on tänapäeva mõstes võimsad. Mind huvitab soodne võimsus, ja selle suhtes pole suurte usa mootoritele lihtsalt mingit alternatiivi. Ok, hääl on ka oluline faktor. :)

Ja tänavapildi põhjal realist olles tahaks ka enam-vähem teada, mis euro-japside maailmas toimub. Ehk andke aga tuld.
quote:

Mis puudutab mind ennast, siis huvitavad mind isiklikult kõik autod, eelkõige Corvette kui vähegi kättesaadav ja kõik smallblocki modid ja handlingu parandused, kuid kindlasti panen kõrvataha kõik üksikasjad ka BB tehnoloogiast, kuid tunnistan, et kui raha/aeg/kliima/võimalused poleks takistuseks, siis minu poolehoid kuuluks itaalia autotööstuse punastele masinatele. :D

Nojah, ringraja puhul polegi võimsus nii oluline, mootori kaaluvahe kaalub kaalukausi üles. Ja olen ka ise 12- aastaselt Ferrari fänn olnud :) Ning itaallased ja Vetid meeldivad siianigi, aga $$$ ja minu jaoks oleks see lihtsalt poosetamine, kuna ma ei oskaks nendega sõita.
quote:

Kuid Sina kui kõige pädevam kiirenduse maailmas peaksid siis natuke rohkem aktiivsust üles näitama uute topicute alustamisega antud vallas, et teiste silmi rohkem avada.

Noh, ma olen roheline algaja, aga eks ma püüan. :)
02.10.2002 at 13:56
partel
  
Dork headquarters?
Mis puutub Eesti kiirendusvõistluste arengusse, siis kaalusin neli aastat tagsi tõsiselt EHRA asutamist, aga enne kui Eestis pole korralikku rada, ei ole ka loota erilist edasiminekut, katusorganisatsioon või mitte.

Järgmine aasta on loodetavasti võimalik Tartu ja Haapsalu jt sobivad võistlused koondada ühtseks sarjaks, mis ka EV meistrivõistlusteks sobib.

Igatahes mina tegelen vaikselt FIA EM'i osavõtuplaanidega.
02.10.2002 at 15:06
Ets
Dork headquarters?
quote:
partel:

Igatahes mina tegelen vaikselt FIA EM'i osavõtuplaanidega.


Pärtel, informeeri siis teisigi võimalustest fännklubina kaasa tulla!!!!!!!!!!
02.10.2002 at 15:13
tfr
 
Dork headquarters?
quote:
partel: Järgmine aasta on loodetavasti võimalik Tartu ja Haapsalu jt sobivad võistlused koondada ühtseks sarjaks, mis ka EV meistrivõistlusteks sobib.

Selleks, et asja saaks ametlikult EV meistrivõistlusteks kutsuda, peab vist EAL vastav paber olema?

Ma tean, et Igamehe rallisprint pürgib vaikselt sinnapoole, jutud käivad et kui veel paar aastat sama heal tasemel teha, siis äkki on lootust see tiitel saada ka..
02.10.2002 at 15:26
max
Dork headquarters?
Lisaks veel niipalju, et uute liikmete vastu pole tõesti mitte midagi, aga kui hakatakse kohe esimesest päevast SR teemadel targutama ja iga teema juurde madise mainitud lahe/bs kommentaare laduma, millel mingit mõtet pole, siis võiks parem vait olla. Administraatoril saab raske olema, ees neid kustutama peaks hakkama :)

Pärtel: sinu planeerimise vaajlikkuse jutt on õige, aga kahjuks pole mul (/enamikul) aega ennast kogu USA tehnika teadusega kurssi viia. Nii et kui midagi head leiad, siis pane kirja, loeme huviga läbi :)

Ja lõpuks, need kes hädaldavad, et TF, FC bs ja igav ja mõttetu, siis minge nt Alastarosse neid vaatama. Ausalt õeldes ei tundnud ise kah enne seda nii suurt huvi x000hp tehnika vastu, aga kui TF stardihetkel sisikond kehas ringi jooksis ja ise nagu haavaleht vibrasid, siis jutt muutus :) Suur pluss on see, et saad ise -6000hp tehnikat lähedalt vaadata, katsuda ja mehaanikutega juttu ajada. Pärast seda tuli selline ehitamise isu peale, et jookse või kohe BB tellima. Soovitan soojalt. Püüame seal viibinud rahvaga millalgi ka jutu valmis kirjutada. Pealegi, see reis ei maksa nii palju, et peaks Eestisse TF suure raha eest vedama hakkama

Peace
02.10.2002 at 15:44
PlyVal64
Dork headquarters?
Pärtel, püüti lahata teemat, et miks Sinu mehaanikutöö tulem ei taha liikuda ei nitroga ega nitrota. Ja Erkki on veidi võimsa mootori ehitamise köögipoolt temale tagasihoidlikul moel "paotanud". Kari on omaette teema üldse ...
Kuid suurim vastukaja tuli ikkagi 500+ hj evivale autole - Lambole. See sobiks kõigeks(pääle off-roadi), millega siinse saidi "elanikud" tegelevad. Dragis oleks küsija, ringrajal vast kiireim ja OMC Kari ja Supratega paras paar.
A üldiselt: tqhq on kõigi mõtlemisvõimeliste tehnikahuviliste kohtumispaigaks muutunud ja selle üle tuleb vaid häädmeelt tunda. Meid on niigi vähe ja enamus õnneks suudab siiski jääda ka omades soovides reaalsusesse(ehk auto alla 500 hj).
Aga jah, ühes Pärteliga nõus: kui võtta, et draging ja 500+ hj on ELUSTIIL, siis selleteemalis juttu, käitumist ja üritustel ka väljanägemist napib. Kohati võime me Pärteliga, tema BB ja 500+Hj jutuga ja mina rohelises ruudulises ülikonnas, üsna naljakalt tunda. Rock`n`Rollist rääkimata...
02.10.2002 at 17:43
partel
  
Dork headquarters?
quote:
PlyVal64: Pärtel, püüti lahata teemat, et miks Sinu mehaanikutöö tulem ei taha liikuda ei nitroga ega nitrota.

Minu mehaanikutöö??? Ma pole kunagi mehaanik olnud... Kui Lauri Camarot mõtled, siis jah, osade valikul andsin natuke nõu, võib-olla rohkemgi kui natuke. Igatahes asi liikus eesti rekordini 11.2, need mõned korrad kui süsteem sõrad vastu ajas, tuleb põhjuste otsingul vaadata kõigepealt rahakotti ja seejärel peeglisse, mitte osade valikule. Minu jaoks on nitro iseenesest maailmapraktikaga nõustudes kõige odavam viis võimsust lisada ja see asi huvitatab mind järjest rohkem.

Sai ka selgeks, et 700 hj ja 1700 hj on rohkem sarnased kui alguses arvasin. Läheks vaja dataloggerit, vabaltprogetavat süütesüsteemi ja muid asju, millest praegu rääkida ei taha.
quote:

Ja Erkki on veidi võimsa mootori ehitamise köögipoolt temale tagasihoidlikul moel "paotanud". Kari on omaette teema üldse ...
Kuid suurim vastukaja tuli ikkagi 500+ hj evivale autole - Lambole. See sobiks kõigeks(pääle off-roadi), millega siinse saidi "elanikud" tegelevad. Dragis oleks küsija, ringrajal vast kiireim ja OMC Kari ja Supratega paras paar.

Erkki ja Kari on igati austuse ära teeninud, ning eelmise aastaga võrreldes pole minu jaoks kahtlust, et Erkki on "aasta tõusja". See ei tähenda, et tal võimas auto on. Erkki läks kindla peale välja valides tagasihoidlikud osad, ja väga õieti tegi. Tulemused räägivad iseenda eest.

Lambo.. Eks EV's on hetkel ülidomineeriv arusaam, et mida ilusam ja kallim, seda kiirem. Mõistagi reaalsus näitab vastupidist.

Aga mind paneb imestama, et kustkohast tuleb arvamus, et 500 hj on võimas? Olen poole kõrvaga kuulnud, et 3.0 turbo Celica annab üle 1000 hj.. Ja minu arust tulevad big-blocki eelised välja alles üle 600 hj puhul, ulatudes tugevalt üle 1000 hj.

Jah, EV tase on nagu ta on, minul on hetkel kaks Eesti rekordit 10.965 sek sõitjana ja 11.239 sek konstruktorina.

Igatahes usa raud on alles oma potentsiaali alguses ja Lambodega võrdlus on pisut naljakas juba selle aasta tulemuste põhjal.
quote:

A üldiselt: tqhq on kõigi mõtlemisvõimeliste tehnikahuviliste kohtumispaigaks muutunud ja selle üle tuleb vaid häädmeelt tunda. Meid on niigi vähe ja enamus õnneks suudab siiski jääda ka omades soovides reaalsusesse(ehk auto alla 500 hj).

Jepp, ka mul on selle üle väga hea meel, ja loen huviga ka mitteusa ja alla 2000 hj asjadest. Ja reaalsusest : 300 ja 600 hj vahe on rahalises mõttes üsnagi väike. Ja sellele 600'le võib ka pisut nitrot selga lasta :)
quote:

Aga jah, ühes Pärteliga nõus: kui võtta, et draging ja 500+ hj on ELUSTIIL, siis selleteemalis juttu, käitumist ja üritustel ka väljanägemist napib. Kohati võime me Pärteliga, tema BB ja 500+Hj jutuga ja mina rohelises ruudulises ülikonnas, üsna naljakalt tunda. Rock`n`Rollist rääkimata...
On vist suht raske inimestele selgeks teha, et on võimalik rääkida 6000+ hobujõust päev otsa ja seejärel tegelda 0.9/60 hj auto omaniku küsimustega, aga nii see on.

Ja ma olen kaugel arvamusest, et sa peaksid slant-six'iga kiirendama. Rock'n'Rolli doosi saan passiivselt kätte ja ei kurda! :)

No replacement for displacement
02.10.2002 at 21:41
PlyVal64
Dork headquarters?
Pärtel, ma eip arvanudki, et Sina see peamehhaanik olid. Ja näide oli seepärast, et veidi ikka mõeldakse kah kaasa. Pole päris "kama" meil siin teiste tegemised. Ja konstruktiivne kriitika võiks olla üks edasise edu aluseid. Aga meil pole siin mõtet rääkida 1000-2000 hj. Neid autosid ei saa vist kunagi meie aktiivse tegutsemise ajal siinmaal olema. No ja OLULISELT suurematest võimsustest räägitakse "vedurimeeste ja laevamasinistide" saitidel. Jäägem reaalsusesse, nagu keegi(Jaanus?) kuskil siin ütles, mootori-transmissiooni moodustised ei ole autod. Sama "tark" oleks siin lahata sõjalennukite teemat. Kuigi Sind loetakse üheks teadjamaks ülivõimsate kiirendusautode vallas, siis ikkagi on Sinu teadmised üliväga teoreetilised ja pole mõtet seda pikalt-pidevalt teistega koos lahata: me ei taipa sellest sittagi. Teoreetiliselt kujutame kõik ette kosmoselendu, valgusaastat ja musta auku, kuid ... reaalsuses on raskusi isegi sellisest paranähtusest, kui president Rüütel, arusaamisega. Praktiliselt oleme siin jõudnud arusaamisele, et BB või turbo on need, millega saab mõistlike kulude juures 10 sek. aegadesse jõuda. Ja Sinu osa on selles suur. Aga nüüd on Sul järgmine ülesanne: teha meile enne neid "alla 5 sek. ja 2000 hj" selgeks kulutused, reaalsed oskused Eestis, ja võimalikkus alla 10 sek. mootori-auto ehitamisel. Ja siis pisitasa sinna "alla 5 sek." autodeni välja. Kui Sa sellega valmis oled, usun, et Sinu tõstatatud küsimus langeb iseenesest.
No ja 300 ja 600 hj hinnavahe võib vist Erkki kõige täpsemalt öelda ... kui ta närv seda kannatab. Camaro soetusmaksumust me ju umbmääraselt teame.
Nojah, tore on teoretiseerida, kuid kogu eesti tehnikaspordis liikuvast rahast vist ei piisaks ühe konkurentsivõimelise TF-auto hooaja kulutusteks NHRA võistlussarjas. Vat nii pisikesed oleme me küll.
Ja selle väiksuse näiteks tooks F1-boatide MM-sarja(Cappellini on abs.tipp, kui tuleb tuttav ette), kus eelmisel hooajal sai surma LÄTLASEST(nimi ei tule meelde) ja LÄTI RAHADEL sõitev tippsõitja. Ja seal sarjas on rahanumbrid sarnased tipp-dragimise ja maismaa F-1ga. Meilt vaid Märtin maailmas, kuid tema sponsori, E.O.S.-i, rahast piisab vaid väikeseks kleepsuks Märtini kiivrile... Meie mootorispordi absoluutne tipp on välja kasvanud Kvissentalist, sõidavad isetehtud puupaatidel ja 90% omavalmistatud mootorite-vintidega. Ja EUROOPA MEISTER on 80+ aastane!!! See on meie tehnikaspordi reaalsus, mitte 2000+ HJ.
Sry! pessimismi pärast, kuid kohati(kuigi pagana harva) vaatan seda eluvaldkonda selge pilguga. Valdavalt olen Pärteli sugune "sinisilmne unistaja".
02.10.2002 at 23:05
partel
  
Dork headquarters?
Üks asi mida ma üritan selgeks teha on see, et ei maksa mitte "hj" ega "liitrid" vaid "hj/l". Väidan, et 2L 240 hj S2000 mootor vms maksab rohkem kui neli korda suurem ja kaks korda võimsam Erkki big-block.

Mis Eesti olukorda puutub, siis enne kui pole korralikku rada, pole ka eriti näha võimsaid autosid kiirendamas. See ei tähenda, et pole mõtet end asjaga kurssi viia, mis toob teise asjani, mida üritan selgeks teha.

Erinevalt F1'st pole karmide kiirendusautode vastu huvi tundmine mingi sinisilmne unistamine ega abstraktne teooria, vaid see on praktiline, kuna need sõidukid on põhimõttelised sama ehitusega kui te olemasolevad või lähitulevikus hangitavad autod.

Jah, muidugi, auto ei koosne ainult mootorist ja transmissioonist, aga need seal siiski on :) ja ka ülejäänud asjade tähtsus saab selgeks, kasvõi selles mõttes, et need liigse kaaluna välja visata :)

Kui Erkkist veel rääkida, siis mäletatavasti ehitas ta algse small-blocki 383'seks (6.3L). Hiljem tunnistas, et see oli viga, kuna ta ei olnud veel nii hästi teooriaga kursis. Mitte et mootoril oleks midagi viga olnud, aga see polnud lihtsalt piisavalt võimas, ehk tegemist oli perspektiivitu investeeringu ehk raisatud rahaga, mis arvatavasti praegu big-blocki juures marjaks ära kuluks.
03.10.2002 at 10:00
ylovoitka
Dork headquarters?
Masendus tuleb peale, et USA'st ei saa enam punaste tuledega elajaid sisse vedada. See on nimelt peamiseks põhjuseks, miks MIND ei huvita teemad BB and so on. See, et järmisel aastal mingeid uunikume odavamalt üle piiri saab tarida ei ole ka lahenduseks. Seega Ameerika auto on määratud Eestis vaikselt koolema, kaua sa ikka jõuad vana masinat putitada. Ise olen seda meelt, et kollaste tuledega "usakad" ei ole usakad. Peebu Camaro analoog, mis oli euro tulede/numritega mõjus väga riisilikult.
Loomulikult tahaks ka mina endale võimast autot (riista kompleks vist..), aga ma ei soovi selliseid räimi, nagu praegu Eestimaa pinnalt saab. Enda masin logiseb ja laguneb igast otsast, aga ajaga on muud ka teha kui kõik nädalavahetused mingeid laagreid, pukse ja solenoide vahetada. Viga on hoopis riigi poliitikas. Tra, mille kuradi pärast need suunatuled KOLLASED peavad olema? Kas ameerikas on siis rohkem liiklusõnnetusi vä?
03.10.2002 at 13:29
smr
Dork headquarters?
quote:
ylovoitka: Masendus tuleb peale, et USA'st ei saa enam punaste tuledega elajaid sisse vedada. See on nimelt peamiseks põhjuseks, miks MIND ei huvita teemad BB and so on. See, et järmisel aastal mingeid uunikume odavamalt üle piiri saab tarida ei ole ka lahenduseks. Seega Ameerika auto on määratud Eestis vaikselt koolema, kaua sa ikka jõuad vana masinat putitada. Ise olen seda meelt, et kollaste tuledega "usakad" ei ole usakad. Peebu Camaro analoog, mis oli euro tulede/numritega mõjus väga riisilikult.
Loomulikult tahaks ka mina endale võimast autot (riista kompleks vist..), aga ma ei soovi selliseid räimi, nagu praegu Eestimaa pinnalt saab. Enda masin logiseb ja laguneb igast otsast, aga ajaga on muud ka teha kui kõik nädalavahetused mingeid laagreid, pukse ja solenoide vahetada. Viga on hoopis riigi poliitikas. Tra, mille kuradi pärast need suunatuled KOLLASED peavad olema? Kas ameerikas on siis rohkem liiklusõnnetusi vä?

hhmm... ei pole AÜR rohkem õnnetusi, kuid eesti inimene on harjunud rohkem KOLLASTE suunatuledega ja asi vask. See minuarust euroopa üldine suund. Miks me mõõdame kaugusi kilomeetrites jne.
Erinevates maailma nurkades on erinevad lähenemised erinevatele asjadele ja see et mingi vähemus niutsub, et AÜR masinat ei saa sisse tuua, pole tegelt eriti enamusele probleemiks. (kuigi jutt käib ikka tiba rohkemast, kui suuantuledest tegelt)
03.10.2002 at 13:52
partel
  
Dork headquarters?
Heh, minu jaoks pole just uued usakad mingid usakad!

Kogu see elektroonika jms laguneb, iga väikse asja pärast tuleb auto laiali lammutada, ning pärast mega $$$ remonti ei saada ikka asja korda ehk kõik see uuesti.

Teisest küljest - karpaga ja tagaveolised vanad usakad on nii lihtsad, et seal ei saagi midagi rikki minna, pole muud kui vaheta aeg-ajalt õli.
03.10.2002 at 15:03
tfr
 
Dork headquarters?
Kusjuures, ma võin nüüd puusse panna, aga kas mitte ka USAs pole juba mingi paar viimast aastat kohustuslik kõik uued müüdavad sõiduautod kollaste suundadega teha?
03.10.2002 at 15:03
mrtn
Dork headquarters?
ei ole, see on mingi y2005 teema. 2002 taurus on igatahes punaste tagasuundadega 8)
03.10.2002 at 15:28 Last edited 03.10.2002 at 15:29 by mrtn
ylovoitka
Dork headquarters?
Pärtel, olen täitsa nõus, et vanad karburaatoriga autod on töökindlamad ja tihti võimsamad, aga kahjuks just neid ei saagi sisse tuua ju. Ja kolmkümmend aastat vana on minu jaoks liialt vana. Ise austan ameerika autosid just mugavuse, sõidumugavuse, sõiduomaduste, lisade, punaste suunatulede ja suuruse (nii salong kui mootor) poolest. Samas peaks kogu selle juures säilima ka kütuse ökonoomika, mida karburaator, eriti külma mootoriga lühikesi otsi tehes, ei paku.
03.10.2002 at 16:50
gretzky
 
Moderator
Dork headquarters?
quote:
Viga on hoopis riigi poliitikas. Tra, mille kuradi pärast need suunatuled KOLLASED peavad olema? Kas ameerikas on siis rohkem liiklusõnnetusi vä?

Usun kui Usa autotootjail lastaks oma esindusi euroland -is avada . Pakiks enamik euro; japa autotootjad oma pillid kotti.

Küsiks miks ?

1. autode kodumaa on ikka usa, enim kogemusi sellel alal.
2. Usas on autode ületootmine, harvad pole sellised juhused kus 3 aastased autod pärast riket prügimäele rändavad. Hinnalangused aastate järgi on trastilised. Autode hinnad kujunevad hinnasõja tulemusena ja eurooplase mõistes odavad.
3. Paks burgerisõbrast ameeriklane lihtsalt ei osta sellisest autot mis ei ole mugav ja kõik nupud jupid pole käeulatuses, kus plasstmass krigiseb.
Sellest ka blank masinal loomulikud elektriaknad , konditsioneer, .. -mille eest siinsed renoo toyota bmw jne küsivad a 40 000 hinnalisa.




____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
03.10.2002 at 17:04 Last edited 03.10.2002 at 17:06 by gretzky (Moderator)
partel
  
Dork headquarters?
quote:
ylovoitka:Samas peaks kogu selle juures säilima ka kütuse ökonoomika, mida karburaator, eriti külma mootoriga lühikesi otsi tehes, ei paku.
Selline lähenemine (ma ei mõtle konkreetselt sind) on pisut kummaline.

Maksta auto eest sadu tuhandeid ja elektroonika/pritsungi remondi eest kümneid tuhandeid ning seejärel rääkida kütusesäästu kümnendikliitritest kui raha kokkuhoiust on minu jaoks täielik absurd.

Kui kirja panna autosõidu kogukulu siis kütusekulu on seal tilk meres.
03.10.2002 at 17:13
Vanaisa
  
Moderator
Dork headquarters?
Kütusekulu on nüüd küll viimane asi, mida ameeriklasel vaadata ???

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
03.10.2002 at 17:17
Indrek
Dork headquarters?
quote:
partel:

Kui kirja panna autosõidu kogukulu siis kütusekulu on seal tilk meres.

Selles suhtes on küll pärtlil õigus.
Ma pole kunagi aru saanud inimestest, kes kõigepealt vahetavad autol K&N filtri, siis väljalaske ja nii edasi investeerivad auto mootorisse edasimineku parandamiseks 3-10 kilo ja siis küsivad, kus putka nurgataga täna kõige odavamat bensiini saab osta vantide käest.
03.10.2002 at 17:18
udu
 
Dork headquarters?
nissan primera 2002, 260000 eek
kulu kuus
- liising: 3877
- kasko: 782
- liiklus: 241
- pesu: 200
- hooldus: 200
- kokku: 5300

võtame kuuläbisõiduks 2000km
10L/100km - bensiin 2000 eek (38%)
või
15L/100km - bensiin 3000 eek (57%)

loll jutt, benakulu on oluline!

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
03.10.2002 at 17:29
Indrek
Dork headquarters?
Nii pidi küll arvestades, aga teistpidi arvestades pole ju mõtet mootorit modida, kui bena ei jõua osta ja kui tankida kuskil maaaluses tanklas, siis mootori remónt võib minna kallimaks kui kokkuhoitud 50 senti liitrist.
03.10.2002 at 17:32
Vanaisa
  
Moderator
Dork headquarters?
quote:
udu: nissan primera 2002, 260000 eek
kulu kuus
- liising: 3877
- kasko: 782
- liiklus: 241
- pesu: 200
- hooldus: 200
- kokku: 5300

võtame kuuläbisõiduks 2000km
10L/100km - bensiin 2000 eek (38%)
või
15L/100km - bensiin 3000 eek (57%)

loll jutt, benakulu on oluline!

Ilmselt siiski mitte väga tähtis, muidu ostaks just ökonoomse auto, mitte ameeriklase. Või siis daily driveriks midagi muud...
Et ilmselt on palju muid olulisi punkte, miks ameeriklasega sõita, kui benakulu...


____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
03.10.2002 at 17:36
peep
 
Moderator
Dork headquarters?
OT: Daily driveri puhul karpa sucks ! Tal pole pritsega võrreldes ühtegi eelist, isegi alghinna osas mitte, kuna uusi autosid (v.a. Lada?) enam karpadega ei tehta.

Siin saidi peal on muidugi õhusaastest narr rääkida aga see on ka pritse suur eelis, et ta võimaldab seda koostöös katalüsaatorite ja muu mudiga palju efektiivsemalt vähendada.

Racingu puhul on ainult üks eelis - hind...muus osas (konsistentsus erinevates tingimustes, regulli paindlikkus-lihtsus-kiirus, võimsus läbi pöörete) on pritse üle. Kui keegi veel kasutab karpat siis ainult kas hinna pärast, või seetõttu, et reeglid ei luba sissepritset kasutada.
03.10.2002 at 17:39 Last edited 03.10.2002 at 17:42 by peep (Moderator)
generaator M
Dork headquarters?
muideks ka uued Ladad on kõik korraliku kütuse hargpritsega ja kui teemat arendada, siis vähegi pritsega kokkupuutunu teab, et igasugune pritse on tüüpilisest karpast võrreldamatult stabiilsem ja töökindlam!

On muidugi karpamajandusel omad eelised, aga mitte selle pärast ei tulnud siia lõugu lõksutama.

Olen eelkõnelejatega 100% nõus selles, et on väga tore, et selline koht olemas on.

Mingit mõtet pole välja mõelda kunstlikke probleeme a'la miks sellele ja sellele teemale keegi ei reageeri.

Kui kellelgi endal on eksistentsiaalseid probleeme, siis leiduks selleks puhuks tõenäoliselt mujalt palju paremat abi!

Igatahes tore oleks, kui see koht siin jääks just sellise rahva kogunemispaigaks ja meid ei hakataks ahistama kellegi kitsarinnalisusest või "silmaklapilisusest" tuleneva "eneserahuldamisvajaduse" läbi.
03.10.2002 at 18:29
ylovoitka
Dork headquarters?
Ega see kütusekokkuhoid ei ole eesmärk omaette, aga kopikaaegadest (loe UAZ 21013, 05 karpaga :smokin) on kogemus, et külmalt lühikesi otsi tehes läheb bensiini poole rohkem, kui sooja mootoriga. Imelik oli talvel kooli-tagasi stiilis nats üle 200 km paagitäiega sõita. Pritse pidavat külmaga tunduvalt ökom olema, endal pole kogemusi veel, esimene talv alles ees.. Kuna üle poole minu sõitudest moodustavad just lühikesed otsad linnas, siis on mille üle mõelda (karpa vs. pritse). Kõige enam mõjutab kütusekulu just psüühikat, sest kui ma oma Sablega maantel sõites saan peaaegu 10/100, siis teised (loe rice and EuRo) kallavad ikkagi poole harvemini bensiini paaki. Kahjuks me ei ela veel materiaalse heaolu ühiskonnas ja ma ei usu, et kellegil siin täiesti pohhui on, palju ta auto (dailydraiva') kütust võtab. Ja see jutt on ka suht mõttetu, et kui kokkuhoidlikult sõita tahad, siis vali usa asemel mingi Yaris/Micra/Muffibuss(Berlingo). Jutu mõte on selles, et karpaga ameerika autoga talvel lühikesi otsi tehes läheb vist bensiini sama võrra rohkem, mis kopikaga (200%).

Käisin Statoilis "Auto Korda" aktsioonil ja tuli välja, et CO on 0.1, pidi parem olema kui uuel eurokal..
04.10.2002 at 10:24
tqhq.ee foorum : tqhq.ee : Dork headquarters?   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.