register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Reguleerime liiklust ise?   1 2 3 4 5  
Poster Message
smr
Reguleerime liiklust ise?
quote:
vvt:

Praegu vaatan huviga, millal juhtub esimene kulukam kolakas nende hallil alal tegutsevate pakitrollidega, kel pole mõistagi ka liikluskindlustust. Õnneks näib nende algoritm olevat selline, et kui midagi liikuvat on lähedal, siis nad ootavad, päris kaua. Sõidueksamite tegijad saavad seda Mustamäel tihti kogeda - seisab selline pakitroll ülekäigurajal ja ootab võimalust teed ületada. Mida teed?
Tegelikult pole see kirjas kuskil.


Võta palun Liiklusseadus ette ning loe, mida seal robotliikurite kohta kirjutatud on :)
03.03.2020 at 15:46
dodge525
Reguleerime liiklust ise?
Robotliikurite kohta tehti juba mõnda aega seadusesse parandused.
90 ja rohkem% liikluses toimuvast erinevatest konflikt- jne situatsioonidest on vist meie kiire arengutempo tulemus. Auru väljalaskmiseks oleks vaja rohkem aega ja kohti (kuigi tundub et igale maitsele juba olemas- spordisaalid, lasketiirud, spaad jne) vast siis ainult ajast jääb puudu, kuna liikluses veedetakse see nagunii, siis üritatakse kaks asja ühendada- auru väljalaskmine ja liikumine punktist A kuni B.
03.03.2020 at 17:54
madis
Reguleerime liiklust ise?
DELFI: Selle aasta alguses oli Eesti keskmine võlgnik 43-aastane Eesti rahvusest mees, kes elab Põhja-Eestis ning kellel on 1-2 maksehäiret, mille kogusumma küündib 2200 euroni.

Statistika kinnitab minu väiteid, liiklusraevu allikas leitud :)
03.03.2020 at 19:19
PhilipJFry
 
Reguleerime liiklust ise?
Udutulede kasutamine koos 22retuledega on seaduse kohaselt lubatud (LS §42 lg 2). Natukene n6me, kuid lubatud. T2na Jyri Circle-K bensuka taga parklas suitsu tehes vaatasin, et alustas yks onu enda masinaga s6itu: pani masina tiksuma, p2evatuled hakkasid p6lema, mis on t2itsa lubatud valgel ajal liiklemises kasutada; ei, talle see ei sobinud, lylis 22retuled koos udukatega sisse. Tulede teema on selline, omaette teema - n2iteks LED esituled, valgustavad v2ga m6nusasti, samas vastassuunas s6itvale juhile teevad parajalt haiget. Aga noh k6igega harjub 2ra, isegi poomisega, paar korda teeb sipa sipa, siis rahu majas.

Teine p6nev teema on rohelise m2rgiga autojuhist m88da s6itmine... v6i isegi ma ei tea kuidas seda s6nastada... "yleolemine" on parem v2ljend vist. N2ide: mul vana s6itis masinaga, millel oli rohelise m2rk kyljes, 90 alas kiirusega 92 km/h ja t6siselt palju oli m88das6itjaid. Saaks aru, et tal algaja kombel jalg v2riseks pedaalil, kuid see ei ole teema. Lihtsalt nagu oleks vaja sellisest m88da saada, yks k6ik mis hinnaga. Olen t2heldanud, et isegi m88das6idu keeld ei takista v6i pimekurv. Mis on k6ige kurvem: kogenenud s6itjad peaksid olema eeskujuks algajatele, aga vaadates, mis liikluses toimub, siis... jah... j2tab soovida. Haakub sukeldumise teemaga: mida kogenenum on inimene, seda rohkem 6nnetusi juhtub - kiputakse vahelej2tma ohutuspunkte. Tegelikult sama teema kehtib langevarjuhypete puhul.

Kunagi liikluses jobutsenutele andsin irooniliselt saluuti, kuid mida aeg edasi, seda rohkem m6tled, milleks n2rvitseda, need on tegelikult su enda n2rvid, mida rikud. Selles suhtes eks nad ise teavad ka, et nad on debiilid ja kasulikum on neile kaasa tunda.

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
07.03.2020 at 02:29
hents99
  
Reguleerime liiklust ise?
Eelkõnelejaga nõus.

Tarbides naise väikest C klassi peab tegelt pidevalt jälgima, et keegi suurema autoga otsa või üle ei sõida....
G klassiga vastupidine olukord, kuigi minu käitumismuster auto omadustest ei muutu.
Väga suur vahe tõesti. Kehtib suurema/tugevama õigus :)
Tartus ja muudes nö Eesti “külades” ei ole õnneks suurt probleemi, sest autosid/rahvast vähe.
Päälinna võlud, mulle piisab analoogsest pildist (võimalik vaid....) läbi teleriekraani. :lol

Udukate teema on paljudele hingelähedane ja seepärast öeldakse, et ma olen “eit” sest mulle ei meeldi, kui idioodid minu silmi ja nägemist omast uhkusest vms kahjustavad.
Teema pole üldse mingi närimise koht, et ah mis siis jne....

Isegi kui seadus lubab ilma uduta udutulesid kasutada....siis ei saa ma aru, miks neist sisse lülida, kui udu pole ???
Igaks juhuks on mungal midagi....

Igaks juhuks ei pane ka kaugtulesid ega ohutulesid sõitma alustades põlema....et järsku läheb millalgi pimedaks ja alati on võimalus ohule.
Arengumaa, ses suhtes vähemalt on pikk tee minna...pikk tee sai ju tagurpidi käidud ka, kus kehtiski suurem rusikas.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
08.03.2020 at 11:04
wagoneer
Reguleerime liiklust ise?
quote:
hents99: Eelkõnelejaga nõus.

Tarbides naise väikest C klassi peab tegelt pidevalt jälgima, et keegi suurema autoga otsa või üle ei sõida....
G klassiga vastupidine olukord, kuigi minu käitumismuster auto omadustest ei muutu.
Väga suur vahe tõesti. Kehtib suurema/tugevama õigus :)
Tartus ja muudes nö Eesti “külades” ei ole õnneks suurt probleemi, sest autosid/rahvast vähe.
Päälinna võlud, mulle piisab analoogsest pildist (võimalik vaid....) läbi teleriekraani. :lol

Hents ma suht palju liiklen Smart tüüpi autoga kuna hea väike teine üksi Viimsi/päälinna vahel kulgemiseks.
Paljud vist peavad seda ka mopeedautoks ja üritavad igal võimalikul moel must mööduda,kuna kardetakse,et jään jalgu hiljem. Ja no reastumisel ei nähta mind kohe üldse :) Aga väga positiivne on,et paljud,kes on hooga külge tulnud,saavad aru valesti tegemisest. Andes sellest siis kas ohukatega märku või mõni isegi laseb foori juures akna alla ja ütleb,et sorry aga no ei pannud tähele. Ehk võin öelda,et viisakuse poolest on aastate tagusega olnud areng positiivses suunas.
Aga udukatest ei saa ka mina aru. Hetkel väljas päike paistab(Viimsis vähemalt) ja just poest tulles tuli vastu kaks autot millel põlesid udukad (buumer ja audi). Miks? Lahedam välimus autol kui udukad põlevad?

Kunagi vast juba 6 aastat tagasi kui Smart-e oli väga vähe aga esimesed mopeedautod olid juba ka ilmunud oli lahe juhus politseiga. 90-ne alas sai lastud mingi 92+ km/h. Härrad mõõtsid teeääres kiirust ja lendasid kohe järgi. Jäin seisma ja inspektor lähenes. Loovutasin juhiload vaatamiseks ja teatasin,et auto pabereid kaasas pole. Herra hakkas veeretama juttu mingist ümberehitusest ja juurde kruttimisest. Ja kui ebaseaduslik see on. Ma ei hammustanud nagu lahti asja. Kiitsin veel takka,et see sõidab ka kiiremini kui vaja (no 120+ kui mune on). Aga kui tuli jutt,et tehasest see ju üle 45km/h ei tohi minna sai pilt selgeks :) Samal hetkel laekus ka teine inspektor,kes siis esimese varrukast eemale sikutas. Mispeale esimene tuli uuesti tagasi ja teatas,et teil üks numbrituli ka ei põle taga. Et tehke korda kenasti. Sooviti head teed :)

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
08.03.2020 at 13:36
dodge525
Reguleerime liiklust ise?
quote:
wagoneer:Miks? Lahedam välimus autol kui udukad põlevad?
Olen TV vaadates tähele pannud, et erinevad mustanahalised soovivad enda küljes seda kulda ja karda eriti palju näha. Võib olla neil on mingi vanavanavanematest selline geen sees?
08.03.2020 at 16:01
PhilipJFry
 
Reguleerime liiklust ise?
Udukatest: vblla on tegu illusiooniga - v2ljas eest vaadates tundub auto kohe tunduvalt madalam... saab odavamalt? :D Umbes sarnane teema on vana rooma ehitiste juures kasutatud sammaste disain: alt laiem, ylevalt kitsam - inimesele kes ehitist alt vaatab, tundub see ilmatu k6rge monstrum olema :)

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
08.03.2020 at 16:13 1 edit. Last edited 08.03.2020 at 16:14 by PhilipJFry
Vanaisa
  
Moderator
Reguleerime liiklust ise?
nu udukatest - mul on olnud kaks autot, millede esituled ei näita mitte midagi. Ja ei saa uusi tulesid ka kuskilt, kuna tegu piisavalt vanade aparaatidega. Mikimaa autodega pahatahti nii on.
Ja siis olen ka udusid kasutanud, et midagigi näha.

Ja väidan, et kui on originaaludud/lisaudud, õigesti reguleeritud, ja ei ole sisse topitud hui-teab-ksenoon-laser-krüptoon-pirne, ei virise ükski vastutulija.
08.03.2020 at 17:07
hents99
  
Reguleerime liiklust ise?
Vastutulija tagasiside mismoodi? :lol Palun, tõesti, mismoodi?

Muidu asjakohane käitumine...Kui tuled kehvad.
Lahendus ongi ehe näide ühiskonna toimimisest.
1 ei taha oma autol valgustust korda teha, kompenseerime, vastutulijad kannatavad
...ajutise lahendusena pole suures pildis probleemi.

Sorri, aga õigesti reguleeritud udukas normaaloludes ei aita miskit nähtavusele kaasa koos pooltuledega(muidu polekski ju vahet, kõrgusel/valgusvihul vs tavatuledega)..noh, kui ikka valgustus korras, eeldame ju kehtivat tehnilist seisukorda....
Ok võtame siis kirss tordil näite, mis võtab kokku kogu selle kasutamisvajaduse - kollased udukad... no kurjam.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
08.03.2020 at 17:19 2 edits. Last edited 08.03.2020 at 17:27 by hents99
Vanaisa
  
Moderator
Reguleerime liiklust ise?
ma ei viitsi sinuga vaielda, sõida mõne olematute lähituledega usakaga ja siis räägi edasi.
Küsimus pole viitsimises korda teha, küsimus on selles et pole olemas enam sellise mudeli laternaid.

ja udutuled, õigesti paigaldatuna EI PIMESTA vastutulijat.
Loe Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded,
Kood 205. Eesmised udulaternad

08.03.2020 at 17:38 1 edit. Last edited 08.03.2020 at 17:41 by Vanaisa (Moderator)
OPollo
Reguleerime liiklust ise?
No krt mehed, ega need udukad rohkem pimesta, kui tänased kaasaegsed LEDid tuntud autotootjate poolt paigaldatuna.
See uduka teema on ka selline IMA, näe tal põlevad, mul aga pole üldse neid :( :D

Seadus, vaata SEADUS, nannannannananaaaa. Kui ei sega, ära kiunu krt !
08.03.2020 at 18:12
hents99
  
Reguleerime liiklust ise?
quote:
Vanaisa: ma ei viitsi sinuga vaielda, sõida mõne olematute lähituledega usakaga ja siis räägi edasi.
Küsimus pole viitsimises korda teha, küsimus on selles et pole olemas enam sellise mudeli laternaid.

ja udutuled, õigesti paigaldatuna EI PIMESTA vastutulijat.
Loe Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded,
Kood 205. Eesmised udulaternad



Ma usun, et sa ei viitsi. Sa ei viitsi isegi normaalseid tulesid oma autole paigaldada, vaid sätid udukad valgustama. Ja siis õigustad veel suurelt...no mida veel.
Fakt, et päris paljud sõidavad uduta ajal udutuledega....
Ma väidan, et reguleeritud udutuli ei aita ka valgustamisele kaasa, kui ei häiri vastutulijat. Ehk mõttetu justkui mõlemale poolele, kui keegi kasutab.
Tee oma tuled korda, mitte ära otsi vabandusi, kulub vähem energiat.
Tuled võiks ikka enda jaoks hästi näidata....pole nagu sangarlik asi....elementaarne.

Ma ei ole muidu viriseja, ega teemat eraldi teind poleks, sai lihtsalt mainitud ja põhjendatud, mis häirib.

Roolijoodik ütleb ka, et võttis alksi, sest ta ongi harjund...teised harjugu ka.
Ongi kaks leeri...üks pool arvab, et kui mu tuttav, las läheb....normaalne inimene.....oskab sõita küll..
Aga on ka teised....kes ei luba kedagi....sest tundub vale.
Seadus ei kohusta kummalgi juhul. Mis teeksite teie?


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
08.03.2020 at 18:26 3 edits. Last edited 08.03.2020 at 18:30 by hents99
Vanaisa
  
Moderator
Reguleerime liiklust ise?
loe jutt mõttega läbi, enne kui halvustama hakkad :)

---küsimus on selles et pole olemas enam sellise mudeli laternaid.---
08.03.2020 at 18:40
OPollo
Reguleerime liiklust ise?
Mulle sellised videod meeldivad :D
https://www.facebook.com/losi.los.14/videos/191669308933036/

See uduka jutt on ka nii udune, võrrelda roolijoodikuga :D
Jeebus küll ....

Tuletage meelde, kui autotootjad LED tulesi veel ei paigaldanud, milline SEA ING just vanemate inimeste pootl lahti läks, kui keegi uue suunaga kaasa läks ja aftermarket tuled paigaldas oma autule, täna on enamus uutel autodel peal ja nende samade inimeste poolt kasutusel, kes ingusid.
08.03.2020 at 19:00 2 edits. Last edited 08.03.2020 at 19:03 by OPollo
Vince
Reguleerime liiklust ise?
Päris pikalt loen seda teemat siin. Ma siis targutan ka veidi. Seda et - mul autokoolis õpetaja õpetas, et ära vahi neid vastutulija tulesid, vaid jälgi parempoolset teeserva. Aitab siiani päris hästi... Ma ei tea, äkki on mul silmadega mingi häda, aga tõesti ei ole siiani härinud mingid "udutajad". Tõttöelda ma ei saa isegi aru, millest te räägite :)
08.03.2020 at 19:05
hents99
  
Reguleerime liiklust ise?
Ei hakka halvustama. Mul ei õnnestu ühegi nipiga oma mõtet edasi anda.
Vastus on ikka....Mul teistest poogen, MUL on vaja..Jah on tõesti, sest muud moodi ei valgusta. Aga...peaks ilma udutuleta KA valgustama. Sina sujuvalt ignoreerid, et viga on su valgustusseadmetes....mitte, kas udutuli kedagi pimestab või ei...see on juba tagajärg.

Ja siis mingi absurdne väide vastutulijate tagasisidest ???
Normaalne inimene ei hakka lihtsalt täistuledega vms märku andma, veel vähem viitsib ümber pöörata ja järgi sõita...et öelda, kas või kuidas oli.


Udutule vs roolijoodiku sõitmamineku teavitamise teema on lihtsalt hea võrdlus eetika/hea tava mõttes...neile, kes ütlevad, et jokk teema, võib küll, seadus ju ei keela jne....
Lihtsalt kui pole udu, pole udutuld vaja.
Kui ohtu pole, siis ohutuledega suvalises kohas parkida ei ole ju piisavalt ohtlik....
jne


Küsimus on et kust jookseb mõistlik piir? Kas kõik on lubatud, mis pole otseselt keelatud?


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
08.03.2020 at 19:05 2 edits. Last edited 08.03.2020 at 19:14 by hents99
OPollo
Reguleerime liiklust ise?
@hents99

Aga segab väga muidu ? :D

Aita aru ka saada endast, milline osa konkreetselt segab, et sa nii palju ketrad sel teemal :)
Inimene sai tänu lisalaternatele nägijaks, sinu silmad jäid terveks, inimene hoolitses OMA, mitte sinu nähtavuse pärast ja sulle ikka ei meeldi. Jürbel küll, kui väiklased võivad ikka tegelased ka siin olla ....
08.03.2020 at 19:24 2 edits. Last edited 08.03.2020 at 19:27 by OPollo
hents99
  
Reguleerime liiklust ise?
Nujah...olen väiklane, misiganes veel... ok. Teema vast ikka laiem kui mina ja minu väiksus.
Aga las ta olla. Selline saamatu suhtumine. Ala lambipirn kodus läbi...panin ajutiselt küünla...ah ei viitsi üles ronida, otsin küünlaid juurde....poogen, et põlema võib minna...jobud vinguvad, koligu kaugemale...
Ma olen õnnelik, kui ainult minule korda läheb...ma leian alati enda jaoks lahenduse, mis ei tähenda, et lepin.
Kahju, et paljudel teistest ükspuha on....ühises ruumis. Muud ei midagi.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
08.03.2020 at 19:42 1 edit. Last edited 08.03.2020 at 19:43 by hents99
OPollo
Reguleerime liiklust ise?
quote:
hents99: Nujah...olen väiklane, misiganes veel... ok. Teema vast ikka laiem kui mina ja minu väiksus.
Aga las ta olla. Selline saamatu suhtumine. Ala lambipirn kodus läbi...panin ajutiselt küünla...ah ei viitsi üles ronida, otsin küünlaid juurde....poogen, et põlema võib minna...jobud vinguvad, koligu kaugemale...
Ma olen õnnelik, kui ainult minule korda läheb...ma leian alati enda jaoks lahenduse, mis ei tähenda, et lepin.
Kahju, et paljudel teistest ükspuha on....ühises ruumis. Muud ei midagi.

Nagu päriselt võrdled lisa-, udulaternat küünlaga ? :D
Sul on nagu tõsine oht kuskil tee peal v peas seoses sellega ?

MIS ohte sa näed siin, kui teine juht arvab, et tema sai nägijaks ja sinu otsesel elul oht puudub ?

Mingi poliitik arvas, et sa pead nüüd palju vinguma või ma ei saa aru, sry ...

Muideks Vanas Testamendis väideti, et inime, kes töötab Sabbati päeval, peaks kividega surnuks loopima ;) :D
08.03.2020 at 20:01 1 edit. Last edited 08.03.2020 at 20:26 by OPollo
hents99
  
Reguleerime liiklust ise?
quote:
OPollo:
quote:
hents99: Nujah...olen väiklane, misiganes veel... ok. Teema vast ikka laiem kui mina ja minu väiksus.
Aga las ta olla. Selline saamatu suhtumine. Ala lambipirn kodus läbi...panin ajutiselt küünla...ah ei viitsi üles ronida, otsin küünlaid juurde....poogen, et põlema võib minna...jobud vinguvad, koligu kaugemale...
Ma olen õnnelik, kui ainult minule korda läheb...ma leian alati enda jaoks lahenduse, mis ei tähenda, et lepin.
Kahju, et paljudel teistest ükspuha on....ühises ruumis. Muud ei midagi.

Nagu päriselt võrdled lisa-, udulaternat küünlaga ? :D
Sul on nagu tõsine oht kuskil tee peal v peas seoses sellega ?

MIS ohte sa näed siin, kui teine juht arvab, et tema sai nägijaks ja sinu otsesel elul oht puudub ?

Mingi poliitik arvas, et sa pead nüüd palju vinguma või ma ei saa aru, sry ...

Muideks Vanas Testamendis väideti, et inime, kes töötab Sabbati päeval, peaks kividega surnuks loopima ;) :D


Ei võrdlend neid omavahel. Sa pole isegi sellest võimeline aru saama.
Ära alaväärista piiblit. Suht nõme nali.

Ma ei proovi teiste mõttemaailma muuta....see pidavat ikka endast algama. Seega, tehtud.
Teemasse rohkem lisada pole, sain teada, mis stereotüüp ja mis põhjustel udukad sisse lülitab udu puudumisel.
Kogu lugu.




____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
08.03.2020 at 20:50 1 edit. Last edited 08.03.2020 at 20:52 by hents99
OPollo
Reguleerime liiklust ise?
Elades riigis, kus päevatuled pole üldse kohustuslikud ja inimestel nägemine korras, saaksin ma ka aru nende hädakisast, juhul, kui peaks tulema seadusemuudatus üldse päeval tulesi kasutama sundida.

Igapäevaselt raamatu järgi elamine pärsib kainet mõtlemist ;)
quote:
hents99:
Ära alaväärista piiblit. Suht nõme nali.


Piibli järgi oleme me kõik ebardid ja inbreed. Piibel oli võrdluseks toodud tänase seaduseraamatuga ja on igati passlik just siin teemas, täiesti arusaamatu teema puhul, tänase kaine mõistuse juures.
08.03.2020 at 20:55 2 edits. Last edited 08.03.2020 at 21:10 by OPollo
Ri-Q.
 
Reguleerime liiklust ise?
quote:
hents99: Vastutulija tagasiside mismoodi? :lol Palun, tõesti, mismoodi?

Muidu asjakohane käitumine...Kui tuled kehvad.
Lahendus ongi ehe näide ühiskonna toimimisest.
1 ei taha oma autol valgustust korda teha, kompenseerime, vastutulijad kannatavad
...ajutise lahendusena pole suures pildis probleemi.

Sorri, aga õigesti reguleeritud udukas normaaloludes ei aita miskit nähtavusele kaasa koos pooltuledega(muidu polekski ju vahet, kõrgusel/valgusvihul vs tavatuledega)..noh, kui ikka valgustus korras, eeldame ju kehtivat tehnilist seisukorda....
Ok võtame siis kirss tordil näite, mis võtab kokku kogu selle kasutamisvajaduse - kollased udukad... no kurjam.
Tagasisidet võib anda küll. Seda teemat lugedes mõtlen kogu aeg, kas muga on midagi valesti, aga pole veel olnud, et vastusõitvad udud oleks kuidagiviisi seganud.

____________________________
REC
BB
08.03.2020 at 21:14
hents99
  
Reguleerime liiklust ise?
quote:
OPollo: Elades riigis, kus päevatuled pole üldse kohustuslikud ja inimestel nägemine korras, saaksin ma ka aru nende hädakisast, juhul, kui peaks tulema seadusemuudatus üldse päeval tulesi kasutama sundida.

Igapäevaselt raamatu järgi elamine pärsib kainet mõtlemist ;)

Hädakisa pole. Ma ka ennist mainisin, et see kogu temaatika on regionaalne probleem, idapiirist idapoole suveneb, meil on nö lapsekingadesse jäänd olek.
Ma olen ka oma väiksuse juures Tartust kaugemal käinud, isegi mitu korda, ja tihedama asustusega ja ka arenenumad ühiskonnad on sellisest probleemist suht priid....neid palju ja arvestavad üksteisega. Ja sõit punktist A punkti B on vaja ASAP ära teha, pole aega ega tahtmist veel tuledega mässama hakata. Aga eelpool sai juba mainitud, et lisaks igavale sõidule otsitakse meil siin lisaväärtust.

Edit: Toonitan veelkord, et ega ma kohe kellegi taga nt ka tuledega vilgutama või signaalitama ei hakka...põleb see punane veits eredalt pimedal ajal... elab üle, sõidab mööda vms...
Pigem ju saigi arutatud, mis on need põhjused, sest ma ise ei saanud pihta, miks on uduta udutulesid vaja sisse lülitada? Milles poleemika? Huvitav, miks paljud kettasse lähevad? Vastake küsimusele parem. Moderaator oma põhjuse ütles.

Ehk mitte mind väiklaseks nimetada, vasta parem. Miks lülitad sisse udutuled uduta ajal? Mitte, et mina oma silmadega peesse peaks minema.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
08.03.2020 at 21:21 1 edit. Last edited 08.03.2020 at 21:30 by hents99
dodge525
Reguleerime liiklust ise?
quote:
Vince
Seda et - mul autokoolis õpetaja õpetas, et ära vahi neid vastutulija tulesid, vaid jälgi parempoolset teeserva. Aitab siiani päris hästi...
Hea soovitus, olen seda isegi alati üritanud pikkadel sõitudel järgida ja aitab.

Mis udukate kasutamisse puutub, siis näiteks Poolas nendega sõites saad igalt vastutulevalt rekajuhilt ilutulestiku omale näkku (ja mitte ainult seal ning mitte ainult nendelt). Eks ikka peab mingi põhjus selleks olema. On juhtunud, et kunagi algul, kui esimesi sõite sealt läbi tegin ja udukad peale aeg-ajalt unustasin (seal ikka palju selliseid soised kohti kus neid ka vaja võiks olla) siis ikka sai nautida seda tulevärki. Hästi jäi meelde. Ja mulle meeldib reeglina Poolat öösiti sõita (kes sõitnud, siis teab mis põhjusel).
08.03.2020 at 21:41
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Reguleerime liiklust ise?   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.