register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : vormelisõit by amper racing   1 2 3 4  
Poster Message
zeke
vormelisõit by amper racing
TERE
Tahtsin küsida kas kellelgi on kogemusi Amper racing'u selle võidusõitjate kooliga kus saab natsa Estonia 21'ga sõita. Nende neti lehelt küll välja ei lugenud kus saaks kirja panna, kuna toimub jne. Kes on proovinud seda teenust võiksid soovitada/laita.
Äitäh
04.02.2003 at 14:43 Last edited 08.02.2003 at 10:46 by peep (Moderator)
smr
vormelisõit by amper racing
quote:
zeke: TERE
Tahtsin küsida kas kellelgi on kogemusi Amper racing'u selle võidusõitjate kooliga kus saab natsa Estonia 21'ga sõita. Nende neti lehelt küll välja ei lugenud kus saaks kirja panna, kuna toimub jne. Kes on proovinud seda teenust võiksid soovitada/laita.
Äitäh

Njah, suisa 3 kodanikku siit foorumist on käinud meiega sõitmas. Erinevatel aastatel küll.

Eks nad ise kommenteerivad


04.02.2003 at 14:49
Indrek
vormelisõit by amper racing
Minule oli see igal juhul eriti kõva kogemus, kõigil, kel võimalik ja kes kaubale saavad, tasub ära proovida.
04.02.2003 at 14:57
zeke
vormelisõit by amper racing
to smr
Tahaks just teada kuna sõita saab ja mis see maksab. Neti lehel oli et alates 3000EEK(mida see sisaldab?). Hind ja aeg olulise kuna see just vast kõige odavam lõbu ei ole aga huvi on SUUR:). Ja kus sõita saaks, Kas Raadi Ring mitte uuendamisel ole?
Äitäh
04.02.2003 at 15:32
devilc
Moderator
vormelisõit by amper racing
Üks neist kolmest olen ilmselt mina.

Soovitaksin küll, aga mitte inimesele, kes rajal sõitmisest tuhkagi ei tea (nagu mina tollal). Vormel on natuke karm pill õppimiseks - kaugelt kiirem (eelkõige just kurvides!) kui algajal oskusi on. Lisada siia veel sünkroteta peegelpildis käigukast, millega harjumine juba ise tunde võtab, ja saame koosluse, millega kiiresti liikumiseks oleks varasem kähkusõidukogemus suht oluline.

Muidugi, kui eesmärk lihtsalt vormeli proovimine, on elamus garanteeritud. Ära ainult kiiremini sõita ürita, kui endale turvaline tundub!

Ise põrutasin liigsest uljusest sisekurvis vastu kumme - päike paistis silma ja arvasin teadvat, kust rada läheb. Rajal, paraku, olid asjast teised arusaamad :( Lõppkokkuvõttes see oskamatus õnneks mulle eriti kalliks ei läinud (2,5K kui õigesti mäletan) ja 2x10 min on siiani sõitmata (2001 ei leidunud enam aegu ja 2002 tegelesin enda autoga sõitma õppimisega). Kui Amper Racing nõus on, lähen sel suvel kindlasti uuesti.
04.02.2003 at 15:40 Last edited 04.02.2003 at 15:41 by devilc (Moderator)
zeke
vormelisõit by amper racing
quote:
devilc:

Soovitaksin küll, aga mitte inimesele, kes rajal sõitmisest tuhkagi ei tea (nagu mina tollal). Vormel on natuke karm pill õppimiseks - kaugelt kiirem (eelkõige just kurvides!) kui algajal oskusi on.

Nii et näiteks kardiga sõitmise kogemus kuluks marjaks ära? Kuigi vorel jah natsa kiirem.
04.02.2003 at 15:49
Indrek
vormelisõit by amper racing
quote:
devilc: Lisada siia veel sünkroteta peegelpildis käigukast ....

See oli kõige keerulisem asi.
Sõit jagunes mitmesse ossa. Esimene osa oli vaid käigukastiga harjumine, ilma mingi kiirusega, algul oli küll nii, et ise ka aru ei saanud, millise käigi sisse sai, aga teine sõit oli juba päris mõnus, kui käigud enam-vähem selged, siis sai juba nats kiirust ka proovitud ja turvavööde kohal ikka punased vorbid peale.
Oleks ise ka käsi sarnasele üritusele seegi aasta, aga nagu olen kuulnud, siis neid vist enam eriti ei tehta, kuna võidusõidutehnika algajate käes, tegemist rohkem kulude kui tuludega tiimile.
04.02.2003 at 15:53
peep
 
Moderator
vormelisõit by amper racing
Asi pole mitte algajates vaid vormelis, loomulikult on kõik sellise sõiduvõimaluse ostnud algajad. Kui turg jõuaks kinni maksta siis peaks seda äri ajama kaasaegse, vastavaks otstarbeks ehitatud vormeliga, neid on maailmas küllalt. Aga kuna turg ilmselt ei jõua kinni maksta, siis vist kahjuks enam ei saa igamees vormelit proovida.

Igatahes mulle meeldis ja kahju, et õnnestus mootor laiali lasta - mis kahtlemata kogu ürituse finantspoolele hästi ei mõjunud. Samas tegemist oli tehnilisest rikkest põhjustatuga, ei tunne ennast väga süüdi.

Kui järgmine suvi on veel võimalust sõita siis olen huvitatud.
04.02.2003 at 17:05
zeke
vormelisõit by amper racing
quote:
peep: Aga kuna turg ilmselt ei jõua kinni maksta, siis vist kahjuks enam ei saa igamees vormelit proovida.
Sellest loen mina välja, et mul vist ei tasu eriti siis suveks raha säästma hakata:(. Aga ei tohiks ju eriti raske olla üks vormel veits lihtsamaks (algaja sõbralikumaks) (de)modifitseerida ja mõistliku hinna juures ma ei usu et tahtjatest puudu tuleks.Siit foorumist juba mina+peep ja devilc oleks sõitjad/proovijad.
04.02.2003 at 18:17 Last edited 04.02.2003 at 18:20 by zeke
udu
 
vormelisõit by amper racing
mis on mõistlik hind?

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
04.02.2003 at 18:20
diesel
vormelisõit by amper racing
mõistlik võib vahel näiteks olla umbes 5 kilo krooni alla 3 verstase ringi eest.
no riist küll sel juhul oli vähe teine, lugesin siin vähe aja eest kuis mingid põhjanaabrid käisivad prantsuses f1-ga sõitmas.
04.02.2003 at 18:43
Indrek
vormelisõit by amper racing
3000 EEK/kord, sisaldab teooria, kuskil 3*15min või 4*10min sõitu, väike kohvi jne, masinaks siis E21, kergelt nõrgemaks ja vastupidavamaks tehtult, muidu kõik nagu võistlusmasinal, kaasa arvatud käigukast:D, et saaks maitse suhu ja vajadusel edasi minna.
04.02.2003 at 18:51 Last edited 04.02.2003 at 18:58 by Indrek
peep
 
Moderator
vormelisõit by amper racing
Prices (including VAT)
F1 Driving Experience Day . . . £ 1199.00
Extra laps in F1 Car (per lap) . . . £ 50.00
Extra laps in F3 Car (per lap) . . . £ 20.00

http://www.f1-drive.co.uk/ards-framer.htm
04.02.2003 at 18:54
diesel
vormelisõit by amper racing
kobe, ot küll, aga need uk hinnad ju siga soodsad. no soodsad ehk jutumärkides, aga siiski. ma juba jõudsin vaikselt mõelda, et tarvis prantslaste keelt vähe tudeerima hakata.
04.02.2003 at 19:02
smr
vormelisõit by amper racing
quote:
zeke:
quote:
peep: Aga kuna turg ilmselt ei jõua kinni maksta, siis vist kahjuks enam ei saa igamees vormelit proovida.
Sellest loen mina välja, et mul vist ei tasu eriti siis suveks raha säästma hakata:(. Aga ei tohiks ju eriti raske olla üks vormel veits lihtsamaks (algaja sõbralikumaks) (de)modifitseerida ja mõistliku hinna juures ma ei usu et tahtjatest puudu tuleks.Siit foorumist juba mina+peep ja devilc oleks sõitjad/proovijad.


ei tohiks?

heh, kõigepealt on vaja töötavat vormelit, mis saab väga suure tõenäosusega estonia ikkagi ainult olla ( muid vaevalt et keegi raatsib trööbata lasta), sinna vaja siis mingi lahja mootor ehitada ( st töötab ka madalatel pööretel ). Kasti ei hakka nüüd küll keegi ümber ehitama õppesõidujaoks, neid hetkel niigivähe töötavatena järgi jäänud.
04.02.2003 at 19:02
peep
 
Moderator
vormelisõit by amper racing
smr: aga neid standardmootoritega vormeleid on ju maailmas palju olemas, meenuvad nii zeteci kui ka ecotec'iga variandid ja kasvõi need omaaegsed Keke poolt üles haibitud Van Diemeni sportautod. Tänaseks on ju need sarjad ammu unustusehõlma vajunud ja peaks sisuliselt kasutuid riistapuid suht. söödava hinnaga saada olema. Ilmselt küll mitte nii odavalt, siin riigis tasuks asjaga tegeleda raha teenimise eesmärgil.:(
04.02.2003 at 19:06
Indrek
vormelisõit by amper racing
quote:
smr: ....sinna vaja siis mingi lahja mootor ehitada ( st töötab ka madalatel pööretel ). ....

See pole probleem, parem piiraja sättida peale varasemaks, et laiali ei lendaks. Just peab olema nii, et alt ei vea korralikult, asja eesmärk siiski mitte vaid proovida, vaid õppida, nii käiguvahetust, millal vahetada, kust veab jne. Probleem just töökindlus, et see Teile ära tasuks, viis inimest päev, 15000 päev(5*3000), sisaldab auto, kütuse, rajarendi, kohvi jne ja et Te plussi jääksite. Klientidele ei tohi midagi oluliselt kergemaks teha, vaid asjaga peab ikka võitlema ja sõbraks saama, aga nii et mitte jupid kogu aeg taga.
04.02.2003 at 19:09 Last edited 04.02.2003 at 19:10 by Indrek
PlyVal64
vormelisõit by amper racing
quote:
devilc: Lisada siia veel sünkroteta peegelpildis käigukast, millega harjumine juba ise tunde võtab, ja saame koosluse, millega kiiresti liikumiseks oleks varasem kähkusõidukogemus suht oluline.
Ehh, kohe näha, et 35Hj ZAZ966 jäänud elus autodevalikust välja... Kuna Estonia kasutab Zazi kastikorpust(kuid "õigetpidi" käiguvahetust), siis vormelil on see täpselt, kui "valetpidi" Zaz. Lisame siia kulunud sünkrod(mis võib rahumeeli eemaldada) ja õppimise riist valmis. Jörm peaks mõtlema .... Zazi leiab(ja stiil õppimiseks missugune!). Ahjaa, Avia ise põrandale viidud kangiga, kuid orig.sambakangiga versiooni kogemus kah abiks. Muud sõidukogemused vormeliga piirduvad noorukieas proovitud vana Estoniaga(15?). Igatahes oli too IZ-Jupiteri mootoriga ja diagonaalidega(Invaliidika rattad ... vist). Juba too oli hirmus, mis siis 21st rääkida. Tahan ka proovida! Äkki võtaks tqhq.ee suvisesse plaani? Või siiski, sügisesse. Koos Open Trackiga Pärnus, usun, et huvilisi oleks.
04.02.2003 at 19:11 Last edited 04.02.2003 at 19:12 by PlyVal64
Indrek
vormelisõit by amper racing
Ok, kui mõelda, et 2500 EEK nägu, 6 inimest grupis, kokku igaühel 4*10 min sõiduaega, kokku sõiduaega 4h, siis teooria, kohvipausid, vahetuseajad, kokku 8h ehk terve päev hommikust peale, käive 15000 EEK, E21, piiraja peale (minek oli lõpus nats liiga karm isegi algaja jaoks), muidu kõik sama, vanad rehvid alla, kas tasuks ära kevadel üks selline üritus Saugal Teie tiimile?
04.02.2003 at 19:17 Last edited 04.02.2003 at 19:18 by Indrek
diesel
vormelisõit by amper racing
vabade kohtade olemasolul paneks ennast hää meelega kirja. iseasi kas minu gabariidid ka auto mõõtmetega passivad.
04.02.2003 at 19:24
smr
vormelisõit by amper racing
quote:
Indrek: Ok, kui mõelda, et 2500 EEK nägu, 6 inimest grupis, kokku igaühel 4*10 min sõiduaega, kokku sõiduaega 4h, siis teooria, kohvipausid, vahetuseajad, kokku 8h ehk terve päev hommikust peale, käive 15000 EEK, E21, piiraja peale (minek oli lõpus nats liiga karm isegi algaja jaoks), muidu kõik sama, vanad rehvid alla, kas tasuks ära kevadel üks selline üritus Saugal Teie tiimile?

Njah, kõige keerulisemaks kipubki minema vist selle ajaga.
Kuid eks tuleb kalkuleerida seda asja :)
04.02.2003 at 19:33
Indrek
vormelisõit by amper racing
Vaadates eelmise ürituse pilte, siis panen ennast kohe kirja, kui kevadel aega leiate sellise asjaga tegeleda.:)

04.02.2003 at 19:46 Last edited 04.02.2003 at 20:04 by Indrek
zeke
vormelisõit by amper racing
Nagu näha on siis asja vastu on huvi ka peale minu:). 6 inimest kokku saada ka ei tohiks raske olla (väike kalkulatsioon mina+devilc+indrek+diesel+peep+PlyVal64=6) ja see 2500EEKi on minu arust normaalne summa sellise elamuse eest. Mina lisaks selle ürituse küll oma suveplaanidesse:D.
04.02.2003 at 22:33
tfr
 
vormelisõit by amper racing
No näis, millal see üritus toimuks. Kui ma selleks ajaks Fuegoga mõnda aega sõitnud olen ja siduri kasutamist meelde tuletanud olen (viimased 3 aastat ainult automaat istumise all olnud), siis ilmselt tuleks ka hea meelega kampa.
04.02.2003 at 22:37
vkx
 
vormelisõit by amper racing
Ka minul oleks asja vastu tõsine huvi aga nagu eespool juba küsiti, siis huvitab ka mind, et mis need kokpiti max mõõdud ka on, täpsemalt ehk just laius mõõt, kardi istmessegi mahub vaevalt-vaevalt ära.
04.02.2003 at 00:42
tqhq.ee foorum : Üritused : vormelisõit by amper racing   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.