register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Blower Camaro ehitus, vol. 6   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
partel
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Viimasel ajal:

Kiire Camaro süüteboksi sai pisut progetud, pöördepiirajad jne. Samuti dünokatsetuste põhjal kütusedüüse arvutatud. Uued nookurid peaks iga kell kohale jõudma.

Ajaviiteks siis vana punast putitatud, madalama stalliga turbiin, puuri torud välja (v.a. peakaar muidugi), kõlarid sisse tagasi. Proovisõit oli hääle poolest nagu Chevy Van :), muidugi madalam istumine, jäigemad amordid ja äkilisem käiguvahetus.


____________________________
_
17.08.2006 at 17:43
Asjahuviline
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Uudiseid, uudiseid paluks :)

____________________________
Silmapaar aia taga.
24.08.2006 at 01:26
Erkki
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Eile õhtul sai paigaldatud uued nookurid ja tundub, et noogutavad küll :) Napilt jõudsid...

Kohtumiseni laupäeval Tartus :burnout


____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
25.08.2006 at 09:38
punkyc
Blower Camaro ehitus, vol. 6
8.818@258 väga kõva(Y)
26.08.2006 at 21:47
alarmees
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Suudri Olaf ütles just Suvereporteri lõpp kokkuvõttes, et sõideti vaälja Eesti rekord 9,8s :kill
27.08.2006 at 21:24
Ets
Blower Camaro ehitus, vol. 6
quote:
alarmees: Suudri Olaf ütles just Suvereporteri lõpp kokkuvõttes, et sõideti välja Eesti rekord 9,8s :kill
Erkki parim isiklik oli 8,8xx. Paremuselt teine oli 9,2xx ja see läheb suure tõenäosusega ka kinnitamisele rahvusliku rekordina. Rekordite kinnitamise protseduuridest on räägitud nii üritustel kui ka avalikes foorumites. Siinse teema postitajatelt ootaks rohkem läbimõeldud ja asjalikku informatsiooni.
Mitte ühegi kommentaatori ega ajakirjaniku sõna ei peaks olema ülim enne kui see on ametlikult kinnitatud. See kehtib ka tavaelus.

Aga Erkki 8,8 ON meie tingimusi arvestades SÕGE! Kuigi ta on oma autot ehitanud 7,5 reeglitele vastavaks on see MEIE TINGIMUSTES väga hirmus tulemus!
Skandinaavias on inimesed kiireid autosid stripile ehitanud 30-40 aastat aga meil on siin konnatiigis ainult mõne aastaga olemas oma DOKTOR.
Palun, ärge proovige neid trikke kodus!
Konsulteerige enne Erkkiga!
27.08.2006 at 22:14 1 edit. Last edited 27.08.2006 at 22:15 by Ets
partel
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Nonii, lõpuks sai siis õige numbriga algav aeg sõidetud. Arenguruumi on veel muidugi küllaga. Eks nagu ikka ei olnud tegemist fine-tuninguga, vaid oma rajal püsimisega.

Peadüüsi sai eelnevalt vahetatud 100->104, s.t. tiba lahjemaks (igaks juhuks meenutan, et tegemist on tagasivooludüüsiga, mingi a la 40% läheb mootorisse, ülejäänu tuleb paaki tagasi)

Rehvirõhu lasin ka 0.1 võrra alla 0.5 kilo peale, rehvi ja velje peale tõmbasin varem vildikaga jutid, et näha kas omavahel nihkuvad ka, õnneks mitte.

Vahepeal sai ka vasaku klapikambrikaane maha võetud, nookurid kenasti peal. Küünlaid vaatasime mõistagi ka, suht normaalsed olid.

Starter andis saba, seejärel sai järjekordset kinnitust kambavaim, Max kruvis oma Camaro küljest ära ning laenas meile 8-sek ja edasiste sõitude jaoks.

Käivitamisega oli pisut jamamist, kuna mehhaaniline pump käiamisel just eriti rõhku ei anna. Kui käima läks, püsis kenasti 10 psi peal, siis Erkki tahtis ikka 1000 pöördest tühikäiku :p, kuigi mina ütlesin, et võib näiteks 2000 ka olla. Poole päeva peal keeras ikka pisut karmimaks ka. :)

Naljakad stardid ja sekundilised reaktsiooniajad olid tingitud sellest, et transbrake ei pidanud (stardipiiraja oli 4000 peal). Seda peab siis uurima.

Üldiselt võib rahule jääda, muidugi sõite oleks tahtnud ikka rohkem teha. Enne (ärajäänud) finaali võis vähemalt öelda, et meie mootor võidab, kas siis Eduardi või Erkki enda juhtimisel. :)

Igatahes tänud kõigile, loetlemine läheks nii pikaks, et enne on sõrmed paistes, kui kõik kirja saaks. :hail

____________________________
_
27.08.2006 at 22:21
mcsainc
Blower Camaro ehitus, vol. 6
eesti kohta on see RÄME tulemus. kahju, et ise pidin pulmas sel ajal olema, muidu oleks ka seda ilmaimet näinud. RESPECT poistele, et sellise lennuki kokku panid
27.08.2006 at 23:59
ROKIPEER
 
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Väga viis, kahju ainult et selleks aastaks hooaeg läbi hakkab saama.
28.08.2006 at 06:45
jyrki
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Next weekend to Alastaro FHRA finals to see how it really runs!
28.08.2006 at 09:51
imre16
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Tubli töö, Erkki!
Täitsa räme loom siis ikka, et Eesti liuväljal sellise aja välja sõitis.
Ise ka kahjuks ei näinud, kuid ilmselt pole see ainult üheks hooajaks tehtud masin ja rekordeid sealt veel tuleb, I hope. Edu edaspidi!
29.08.2006 at 18:54
foke
 
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Miks mõne põllumehe maa kannab vilja ja teise oma mitte.. ehk tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus (tulemus)! Õnne ja jaksu enam pole pointi soovida, seda oli vaja varem, nüüd tuleb au anda, supertulemus!!!
30.08.2006 at 13:22 1 edit. Last edited 30.08.2006 at 14:48 by foke
313kw
 
Blower Camaro ehitus, vol. 6
quote:
punkyc: 8.818@258 väga kõva(Y)

kahju et polnud võimalust seda oma silmaga näha. tavaliselt ma alati kohal aga...

üldiselt tähendab 8,818 revolutsiooni. Kuriks ei ole enam kõige kiirem mees ja kõige suurem ehitaja, poiss on jäänd (lootusrikkalt) tagaajaja rolli, kahju isegi.... :D


____________________________
´92 Golf III sportline GTI
"Eight miles outta Memphis and I got no spare
Eight miles straight up downtown somewhere"

30.08.2006 at 14:18
AK1
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Kuriks ei ole enam kõige kiirem mees ja kõige suurem ehitaja, poiss on jäänd (lootusrikkalt) tagaajaja rolli, kahju isegi.... :D

Sry OT aga kurjad keeled räägivad ,et plaanitakse vist uut masinat Kuriksile.
30.08.2006 at 14:46
max
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Ja mina olen Eesti kiireima starteri omanik hetkel.
30.08.2006 at 17:34 1 edit. Last edited 30.08.2006 at 17:35 by max
ROKIPEER
 
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Lahe, tõi muige näole kui leidsin juhuslikult selle topicu:

Just see teine pool sellest.

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=1716
31.08.2006 at 07:39
IceUul
 
Blower Camaro ehitus, vol. 6
quote:
jyrki: Next weekend to Alastaro FHRA finals to see how it really runs!
Lauri oli ennast küll ära reganud viimasel Alastaro võistlusel, kuid ei olnud rajal mingil põhjusel.
.
8.818 polegi nii väga kõva tulemus muidu, kui nummert vaadata, aasta tagasi sõitsid bhra finalsil ju välja 1600hp-ga jarmo vellamo 8.2s ja saapola 2300hp-ga 7.8s. Kuid kui arvestada seda, et autol ainult ca 1050hp, siis on tõesti väga hea tulemus sellise libeda raja kohta. Isegi Soome liimil rajal poleks suurt tulemuse parandamist oodata. Vast madalat 8-t parimal juhul. Auto võib olla ju 7.5-le ehitatud olla, kuid mootor pole ammugi selle vääriline, isegi liimil on vaja 7.5 sõitmiseks vähemalt 1500hp+.
Aga jääme ootama, järgmine aasta ehk tuleb ka 8.5 ja alla selle ära, eestis või soomes :)
05.09.2006 at 02:06
Timo
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
jõudu selle auto edasisel ehitamisel, kahju ainult, et see asi eestis nii vähe levind on. ja mina ei saanudki auto avasõitu näha, ei saand lihtsalt minna haapsallu, kahju muidugi.
09.09.2006 at 15:55
rusty
Blower Camaro ehitus, vol. 6
kas järgmineaasta ka veel mingeid suuremaid plaane on?
16.09.2006 at 20:11
prr
 
Blower Camaro ehitus, vol. 6
quote:
rusty: kas järgmineaasta ka veel mingeid suuremaid plaane on?
8.818@late 250s - mis siin veel "suuremana" meie radadel saab tunduda?


____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
16.09.2006 at 01:44
hypertyyp
Blower Camaro ehitus, vol. 6
quote:
prr:
quote:
rusty: kas järgmineaasta ka veel mingeid suuremaid plaane on?
8.818@late 250s - mis siin veel "suuremana" meie radadel saab tunduda?


Oluliselt "Suuremat" saab näha ilmselt siis, kui Eestisse midagi vähegi normaalse raja sarnast ehitatakse, sest praeguste Eesti radade peal juba olulisemalt kiiremini sõita tähendaks vist juba enesetapjat mängida...

Pigem oleks väga teretulnud nähtus selliste autode juurde tekkimine, et ei peaks ainult soomlaste vastu võidu sõitma (seda siis just Suurte klassis)!

Edit: tähenärijad:p


____________________________
Fordi omanik...
17.09.2006 at 13:57 3 edits. Last edited 18.09.2006 at 08:48 by hypertyyp
wader
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Mitu soomlast Sinu arust D klassis sellel hooajal osales ?
17.09.2006 at 14:00
anryo
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
quote:
hypertyyp:Oluliselt "Suuremat" saab näha ilmselt siis, kui Eestisse midagi vähegi normaalse raja sarnast tekib, sest Eesti radade peal juba olulisemalt kiiremini sõita tähendaks vist juba enesetapjat mängida...

OT: Oo jaa... lahe, et asjad iseenesest TEKIVAD....

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
17.09.2006 at 21:09 1 edit. Last edited 17.09.2006 at 21:09 by anryo
Erkki
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
quote:
rusty: kas järgmineaasta ka veel mingeid suuremaid plaane on?
Hetkeseisuga tundub, et ainuüksi selle 8.818 kordamine saab olema paras pähkel.
Haapsalu raja algus peaks olema parema pidamisega kui Tartu lennuvälja oma, aga need Haapsalu raja betoonplaatide vahelised ebatasasused rikuvad lõpu ära.

Plaane ja ideid on järgnevaks aastaks mitmeid, aga need sõltuvad nendest vahenditest, mis mul järgmine aasta kasutada on.
Hetkel käib kodutöö selles vallas.

Seniks megatänud fännidele ja pöidlahoidjatele, abilistele ja tiimikaaslastele, foorumikaaslastele, tänu kellele see 8.818 võimalikuks sai. Ja muidugi ka ajavõtutiimile, sest kalendriga sellist aega ei võta...

Eriline tänu kuulub aga PlyVal64-le, kelle "käsi" mängis selle auto valmimise juures ühte väga otsustavat rolli. Selle teema kirjutame lahti kunagi hiljem, kui aeg on selleks küps.

Tänud Teile,

:hail

Erkki


____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
18.09.2006 at 22:09
partel
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Kõige tähtsam on turvalisus. Kes vastupidist väidab, olen alati küsinud, et palun näidaku mulle inimene, kes väidab, et Ayrton Senna ei osanud sõita. Siiamaani ei ole keegi seda teinud.

Natuke olen ikka kiirendusmaailmal silma peal hoidnud ja selle aja jooksul on kaks meest surma saanud. Kusjuures ühte ma fännasin väga tõsiselt. Rohkem ei taha. Ja autod ei olnud mingid romud, vaid tipptasemel turvavarustusega ja üldse tipptasemel. Ka kõige parematega on juhtunud. John Force, kes on vähemalt 13 kordne Funny Car'i meister lendas omalt ajal katusele ja kuna autost välja saab katuseluugi kaudu, siis oli väljumine pisut raskendatud. Kaelaketi küljes olev väike rist põles talle külge. Ma arvan, et see ei olnud eriti meeldiv kogemus, ta arvas, et saab surma. Tegi auto juures "mõned" muudatused.

Hea on see, et suutsin Erkkit veenda tulekindla ülikonna vajalikkuses. Alati kandke ka kõrvaklappe vms. Kui tühikäigul töötavast mootorist viie meetri kaugusel on inimestel näpud kõrvades, siis on see vast üsna hea idee. 9-liitrise kompressormootori ja 4.5 tollise open headeri burnout käib kogu kerest läbi. Omal ajal Rock Race'il oli oli mul esimesel sõidul burnouti ajal veeämber käes ja ei saanud näppe ka kõrva panna. Tunne oli selline, et kahte kruvikeerajat surutakse kõrvadesse. Ja mul on olnud tankirusikas kõrva ääres rohkem kui üks kord. Stardis on sihuke lööklaine, et vaatasin, et üldse püsti jään.

Siis veel, et meil on tiimis inimesi puudu, kohtunik pidi mulle mitu korda näitama, et pidurvarju splint välja tõmmata, mis ei ole minu ülesanne, muudki teha. Muuseas splindi ülesanne on väiltida burnouti ajal varju(de) lahtipõrumist. Aga me ei plaaninudki seda kasutada ja ei olnud hullu, pidurdusmaa lõpuni jäi ju tervelt 3 meetrit.

Mis järgmisse hooaega puutub, siis vähemalt 4 ideed mul juba on.

____________________________
_
24.10.2006 at 13:42 1 edit. Last edited 24.10.2006 at 13:44 by partel
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Blower Camaro ehitus, vol. 6   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.